PDA

View Full Version : windows XP Professional


uck_aksh
02-06-08, 23:12
ne ket link mundeni ta shkarkoni windows XP Professional French
http://www.2shared.com/file/3379412/a3a03c3f/windowsXP_titanium_Fr.html (http://www.2shared.com/file/3379412/a3a03c3f/windowsXP_titanium_Fr.html)?
nuk duhet numrin serik i ka te gjitha shum i thjesht per ta perdorur i gjith programi esht i konvertuar ne ISO

esht edhe i gatshem vetem duhet ta keni te instalum programin nero dhe te keni Writable Disc dhe nje CD e re per ta gravuar windowsin http://i283.photobucket.com/albums/kk315/Discoman_2008/CD.gif

uck_aksh
03-06-08, 00:58
ne ket link mundeni ta shkarkoni windows XP Professional French
http://www.2shared.com/file/3379412/a3a03c3f/windowsXP_titanium_Fr.html (http://www.2shared.com/file/3379412/a3a03c3f/windowsXP_titanium_Fr.html)?
nuk duhet numrin serik i ka te gjitha shum i thjesht per ta perdorur i gjith programi esht i konvertuar ne ISO

esht edhe i gatshem vetem duhet ta keni te instalum programin nero dhe te keni Writable Disc dhe nje CD e re per ta gravuar windowsin http://i283.photobucket.com/albums/kk315/Discoman_2008/CD.gif


ja edhe nje ndim e vogel ne versionin video
kliko (http://fr.youtube.com/watch?v=UmfnJpQMKs0)

Zero Cool
03-06-08, 09:21
Shkarkimi dhe instalimi i Sistemeve Operative te cilet jane te perpunuar nga njerez tjere (si ne kete rast, qe nuk eshte sistaem operative i microsoftit, por i perpunuar nga dikush ) eshte gjeja ma e pamenqur dhe me e rrezikshme qe mund te besh.
Arsyja: Ai i cili din te shtoj gjera te tjera ne nje sistem operativ, din te infiltroj edhe trojan horse, worm dhe virusa te ndryshem, te cilet do te aktivizohen me aktivizim e sistemit operativ (ne kete rast Windows XP titanium) dhe nuk mund te zbulohen nga Antiviruset.
Pasojat: shihe postimin e Abetares:

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22788 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22788)

Konluzioni: Kurr mos instalo ne PC-ne tende diqka jolegale e sidomos jo Sistemin Operativ (Windos apo Linux) i cili eshte i perpunuar nga persona jolegjitim!

Me respekt per ju dhe me kujdes per PC-te tuaj, ZC

uck_aksh
03-06-08, 13:35
Shkarkimi dhe instalimi i Sistemeve Operative te cilet jane te perpunuar nga njerez tjere (si ne kete rast, qe nuk eshte sistaem operative i microsoftit, por i perpunuar nga dikush ) eshte gjeja ma e pamenqur dhe me e rrezikshme qe mund te besh.
Arsyja: Ai i cili din te shtoj gjera te tjera ne nje sistem operativ, din te infiltroj edhe trojan horse, worm dhe virusa te ndryshem, te cilet do te aktivizohen me aktivizim e sistemit operativ (ne kete rast Windows XP titanium) dhe nuk mund te zbulohen nga Antiviruset.
Pasojat: shihe postimin e Abetares:

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22788 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22788)

Konluzioni: Kurr mos instalo ne PC-ne tende diqka jolegale e sidomos jo Sistemin Operativ (Windos apo Linux) i cili eshte i perpunuar nga persona jolegjitim!

Me respekt per ju dhe me kujdes per PC-te tuaj, ZC


Kjo nuk ka asnje lloje te virusit un garantoj per ket se un vet e kam punuar vetem jan te instalume edhe programet qe i duhen nje PC VIRUS NUK KA ata qe duan ta ken windowsXP titanium ne pc lirisht shkarko se nuk ka viruse

BE LK
03-06-08, 13:46
Kjo nuk ka asnje lloje te virusit un garantoj per ket se un vet e kam punuar vetem jan te instalume edhe programet qe i duhen nje PC VIRUS NUK KA ata qe duan ta ken windowsXP titanium ne pc lirisht shkarko se nuk ka viruse
E ke punu ti, apo po thua se eshte modifikuar nga ti !?

Nese ju keni shtuar thjeshte disa programe te tjera qe isntalohen bashke me windowsin atehere ok. Por nese ky windows eshte modifikuar nga dikush qe une se njoh, nuk guxoj me e fut ne PC time, per vec tek nje kompjuter qe e perdor vetem per te luajtur !

Kini kujdes me keto, se mund tju kushtoje shtrenjte !

C'do te mire BE LK

uck_aksh
03-06-08, 14:58
E ke punu ti, apo po thua se eshte modifikuar nga ti !?

Nese ju keni shtuar thjeshte disa programe te tjera qe isntalohen bashke me windowsin atehere ok. Por nese ky windows eshte modifikuar nga dikush qe une se njoh, nuk guxoj me e fut ne PC time, per vec tek nje kompjuter qe e perdor vetem per te luajtur !

Kini kujdes me keto, se mund tju kushtoje shtrenjte !

C'do te mire BE LK

BE LK ky windows esht i modifikuar nga un jo nga ndokush tjeter un ne kohen e lir mirrem me rregullimin e PC dhe programimin e tyre un po them qe ata qe kan nevoj per ket windows let ta marrin lirisht
http://fr.youtube.com/watch?v=95enthJP9Kk

http://fr.youtube.com/watch?v=aeqnvOvBuw8&feature=related


http://fr.youtube.com/watch?v=-4nVyNFnRx4&feature=related


http://fr.youtube.com/watch?v=u-ScEvXNPvA&feature=related


http://fr.youtube.com/watch?v=5ij4cdkkb6k&feature=related


http://fr.youtube.com/watch?v=3sdZfyGLDR0&feature=related

KUJDES: Windows XP Titanium esht ne gjuhen Franceze

Zero Cool
03-06-08, 18:09
Kjo nuk ka asnje lloje te virusit un garantoj per ket se un vet e kam punuar vetem jan te instalume edhe programet qe i duhen nje PC VIRUS NUK KA ata qe duan ta ken windowsXP titanium ne pc lirisht shkarko se nuk ka viruse

Me gjithe respektin qe kam per ty, kam nje pytje: prej kurshit je ba ti me perpunu windowsin? A je ti qaj qe 100 pytje mi ke ba qetu ne qet forum te informatikes? E tash po me garanton se ska virus sepse e paske ba vet !?!

uck_aksh
03-06-08, 21:17
Me gjithe respektin qe kam per ty, kam nje pytje: prej kurshit je ba ti me perpunu windowsin? A je ti qaj qe 100 pytje mi ke ba qetu ne qet forum te informatikes? E tash po me garanton se ska virus sepse e paske ba vet !?!

Zero Cool ti a e mban mend veten kur nuk ke dit ta perdor PC edhe sod mundesh te hapesh nje kurs per ti dhen ushtrime rreth informatikes se ke qen i interesun ndoshta edhe ti ke kryer ndonje kurs per informatik
edhe un e mbaj mend kur me erdh nje pc nga zvicrra nuk disha as si tja lidhi kabllat e le me te punoj

Zero Cool
04-06-08, 08:05
Zero Cool ti a e mban mend veten kur nuk ke dit ta perdor PC edhe sod mundesh te hapesh nje kurs per ti dhen ushtrime rreth informatikes se ke qen i interesun ndoshta edhe ti ke kryer ndonje kurs per informatik
edhe un e mbaj mend kur me erdh nje pc nga zvicrra nuk disha as si tja lidhi kabllat e le me te punoj

Po e mbaj mend, por une perpos kurseve qe kam kry, e kam perfundu edhe fakultetin e informatikes. Nejse, sidoqofte sukses ty ne shitjen e windows-virusit, kurse per anetare vlen kjo:

Mos instaloni Sisteme Operative te palicensuara !

BE LK
04-06-08, 15:16
BE LK ky windows esht i modifikuar nga un jo nga ndokush tjeter un ne kohen e lir mirrem me rregullimin e PC dhe programimin e tyre un po them qe ata qe kan nevoj per ket windows let ta marrin lirisht
http://fr.youtube.com/watch?v=95enthJP9Kk

http://fr.youtube.com/watch?v=aeqnvOvBuw8&feature=related


http://fr.youtube.com/watch?v=-4nVyNFnRx4&feature=related


http://fr.youtube.com/watch?v=u-ScEvXNPvA&feature=related


http://fr.youtube.com/watch?v=5ij4cdkkb6k&feature=related


http://fr.youtube.com/watch?v=3sdZfyGLDR0&feature=related

KUJDES: Windows XP Titanium esht ne gjuhen Franceze O UCK cfar ne nkuptoni ju me modifikim, thjeshte shtimin e nje programi shtese apo .. ?!

Te modifikosh windowsin don me thene te nderhysh ne program dhe ta modifikosh ate, qe une e kam te sigurte qe ju skeni shanse te editoni windowsin, tani mos na ben perralla se ke modifikuar windowsin, por thuaj kam shtuar ca proframe te tjera ne CD e windowsit. !

Hajt tung njehere !

BE LK

hasanmehmeti
05-06-08, 17:34
BE LK ky windows esht i modifikuar nga un jo nga ndokush tjeter un ne kohen e lir mirrem me rregullimin e PC dhe programimin e tyre un po them qe ata qe kan nevoj per ket windows let ta marrin lirisht
http://fr.youtube.com/watch?v=95enthJP9Kk

http://fr.youtube.com/watch?v=aeqnvOvBuw8&feature=related


http://fr.youtube.com/watch?v=-4nVyNFnRx4&feature=related


http://fr.youtube.com/watch?v=u-ScEvXNPvA&feature=related


http://fr.youtube.com/watch?v=5ij4cdkkb6k&feature=related


http://fr.youtube.com/watch?v=3sdZfyGLDR0&feature=related

KUJDES: Windows XP Titanium esht ne gjuhen Franceze

Auto(Computer)-Mekanist i fort kokshe bravo ani me tallava fort po te shkojke , nese vazhdon keshtu ke me ja marre buken Mikrosoftit e neve qe jemi me profesione skem me pas vend pune :biggrin: .

Qile ndoj kurse edhe nese ke kacvida(shafcigera) mjaft po vi ne kurs:smile: qyre edhe nje qekiq gjaje dikund :tongue: .

C'ka ke me modifiku windowsin se ?:confused: