PDA

View Full Version : Kultura Morale Shqiptare


Artisti
07-06-08, 12:03
Me nismen e te nderuarit Bacit tone Z. Guri Sylaj, marre fuqin te hap nje Sondazh shume te rendesishem.

Ka nevoje Populli Shqiptare per nje Kushtetute Morale ?


PO


JORezultatet nga ky Sondazh, te ju dergohen Mediave Televizive, te shkruara dhe elektronike kudo qe jane.


Me nderime vellezer e motra

Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

Artisti
07-06-08, 14:33
Per te gjithe qe nuk e dine se per ēka behet fjale po e paraqes linkun:

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=25059Lus Moderatorin perkates nese shihet nga anetaret dhe poashtu dhe Moderatoret qe kete Teme ta vejne si Teme ngjitese.

Nisma eshte e Bacit, pra ta nderojme Bacin.

Une votova per

PO
.

Artisti
07-06-08, 14:34
Harrova te them se, do te duhej te ishte nje Sondazh Publik!.

rilinda
07-06-08, 15:19
Lus Moderatorin perkates nese shihet nga anetaret dhe poashtu dhe Moderatoret qe kete Teme ta vejne si Teme ngjitese.
U tha, u bė.


Edhe unė votova pėr PO.

Arkza
07-06-08, 15:22
Natyrisht se edhe une Votova per Po !

Fshatari
07-06-08, 15:28
Natyrisht se edhe une Votova per Po !
Shikoni bre vajza, gra, djem e burra ēka po ju them: Arkėza jo vetėm qė asht tejet e bukur(shikoni avatarin e saj se ai flet ma mirė se unė) inteligjente, e zgjuar, po edhe Kushtetutės morale i thot Po.
Lum ai qė E ka simpati. S'po di ēka me thon tjetėr...!

>>{SpOnGeBoB}<<
07-06-08, 16:57
si i kam pa qeta qetu qe kishin votu po, bash pike per inati te qetyne une votova per JO.

pirro
07-06-08, 17:07
Te propozohet nje Kushtetute morale eshte njejt sikur te diskutohet kthimi i Mbreterise te Shqiperi psh. Une besoj qe shqiptaret kane nevoj per ligje , mirepo per ligje qe zbatohen dhe qe nuk mbesin ne leter sepse faktikisht ligjet jane. Mendoj qe per kushtatuata morale skemi nevoj edhe une per JO votova.

teutaA
07-06-08, 17:44
PO

mbasi kan shkel ne ligje na mbete te shpresojm qe nje kushtetut e till do ishte respektu

Peja-Boy
11-09-08, 11:11
Te propozohet nje Kushtetute morale eshte njejt sikur te diskutohet kthimi i Mbreterise te Shqiperi psh. Une besoj qe shqiptaret kane nevoj per ligje , mirepo per ligje qe zbatohen dhe qe nuk mbesin ne leter sepse faktikisht ligjet jane. Mendoj qe per kushtatuata morale skemi nevoj edhe une per JO votova.


Pajtohem me ty ....Edhe une jam per JO ....

Guri i madh
19-04-10, 17:41
gjithsesi na duhet nji kushtetut e till ,

GURI SYLAJ
21-11-10, 10:45
Ishte nje ide ndoshta shume e vonuar por gjithesesi nje "KUSHTETUTE MORALE" e Shqiptareve do te frenonte shume te keqia qe po zbarkojne mbi trojet shqiptare dhe shqiptaret dhe kete jo me fajin e te tjereve por me fajin e vete shqiptareve!
Dicka qe do t'i frenonte keto ligesi, me hire apo me pahire , eshte me se e nevojshme !
Por kjo duhet te vije si marreveshje e te gjitheve e jo si rezultat i klaneve ,apo "Baballareve" te Kombit qe , po sa te ulen ne FRON, harrojn per femijt e tyre!!

Makresh
22-11-10, 10:17
Hajde hajrli'koft !

Po ēka nenkuptoni me "kushtetut morale" ?! …
Per ēfar morali behet fjala me saktesisht !?…

4peace
22-11-10, 10:44
Hajde hajrli'koft !

Po ēka nenkuptoni me "kushtetut morale" ?! …
Per ēfar morali behet fjala me saktesisht !?…

Kjo, a?

Qysh po e kuptoj une, kjo po i bie...


...me u dashte ndermejt veti me ligj, apo
...ose m'do ose llos (pendrek a stupc)

...apo integrim i shqiptareve ndermjet veti, sipas Lajtkultures/kodit moral ...shqiptar.

*

Makresh
22-11-10, 13:50
Jo be ishallah si kan kto men !

tipi engjellor
22-11-10, 17:26
e domosdoshme nje kushtetut