PDA

View Full Version : James Blunt ne Shqiperi per koncert me 17 qershor ...


Jana
07-06-08, 17:18
http://albaniac.com/images/stories/foto_random/james-blunt-08.jpg

Sapo kemi mesuar se kengetari i njohur anglez James Blunt do mberrij ne Tirane me daten 17 qershor. Koncerti fillon ne ora 20:00 dhe do te mbahet ne stadiumin “Qemal Stafa”. James Blunt njihet jo vetem si nje prej kengetareve me te suksesshem anglez te viteve te fundit,por dhe si nje kontribues ne luften per pavarsi te shqiptareve te Kosoves. Ky eshte nje rikthmi i kengetarit ne token shqiptare,pas vizites ne Kosove me 2006.