PDA

View Full Version : Ardit Gjebrea nenshkruan divorcin ....


Jana
23-06-08, 18:38
http://albaniac.com/images/stories/foto_random/ardit-gjebrea-kapele.jpgGazetat ne Tirane kane shkruar se Ardit Gjebrea eshte ndare perfundimisht nga e shoqja.Ky lajm erdhi disi cuditshem tek ne,se vetem pak kohe me pare gazeta “Koha Jone” publikoi nje interviste te gjate me artistin ku flitej per marredheniet e shkelqyera midis tij,bashkshortes dhe djalit. Biles keto marredhenie nuk ishin vec familjare,por edhe profesionale,pasi Arditi kishte vendosur ne menaxhimin e aktiviteteve te tij bashkshorten Anila si dhe kishte angaxhuar ne anen organizative djalin e tij.Nuk dihet shkaku i divorcit,por burime tregojne qe cifti ka kohe qe eshte ftohur dhe se lajmi ne lidhje me divorcin mund te jete mese i vertete.Ende nuk ka konfirmim zyrtar nga Arditi.Kohet e fundit,disa cifte artistesh jane ne krize.Soni e Flori u ndane,Pirro Cako e Inva Mula,flitet qe jane ne krize,Arberie Hadergjonaj u ribashkua me te shoqin dhe anulloi divorcin,Altin Shira u nda nga gruaja,Frederik Ndoci u nda nga Aida…Cfare po ndodh?

Alkimisti_ch
23-06-08, 22:24
Nuk ka asnje dyshim se kto jane shenja se edhe ne po modernizohemi, apo po amerikanizohemi...Nese kjo me pare ka qen teme kretesisht tabu tash eshte ber si te thuash mode...Tash mbase e kuptoj se Arditi me kaq emocione i ka kenduar kenget me tekste te dhimbshme e mjafte provokative, ai me gjas qenka braktisur nga Anila...Per Sonin me sa kam lexuar i paska ven syri nje Boss amerikan e pe kete ai paska udhetuar enkas nga USA per ne koncertin e Sonit...Ndonse se Soni thot se ai eshte vetem nje fans i saj si te gjithe te tjeret " por nuk e ka permend qe ai ka nje firme dhe nje pasuri prej disa milionave dollar", per Arberine e kam degjuar qe eshte ribashkuar e gjithashtu per Pirro çakon dhe Inva Mulen kam degjuar disa thashethena por spo e besoj qe aty mund te ndodhe diçka...
Nese po ateher mendoj se shkaktari kryesor eshte qe ata jane me teper te perkushtuar ndaj karrieres se sa ndaj dashurise...ndryshe ska se si te spjegohet...Une ju preferoj kete per fund: nese keni vendos te beheni te famshem, ateher martohuni me personin poashtu te famshem ne menyr qe te te mos vuaj vetem njeri.....!