PDA

View Full Version : Postimet eanetareve


turisti
26-08-04, 23:32
Tung Florian. Une kisha thene keshtu: 10 te pare let jen ato qe lajmerohen 10 te pare?! :wink:

qika_pr
30-08-04, 12:24
turisti
nuk pajtohna me ty
a e din pse sipas teje une qitash e kam vendin e dyt po ke harru se eshte murgesah lazdrani ihaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ka shum shum persona qe jon kogja ama kogja ma te mir edhe ma aktiv se na

Honesty^uk.
30-08-04, 12:27
tung qika_pr
nuK do te thote se nese je teper aktiv ke edhe shkrime me cilesi
mundesh edhe te mos jesh shume aktiv por ato shkrime qe shkruan jane ne nivel te kenaqur

turisti
nuk pajtohna me ty
a e din pse sipas teje une qitash e kam vendin e dyt po ke harru se eshte murgesah lazdrani ihaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ka shum shum persona qe jon kogja ama kogja ma te mir edhe ma aktiv se na

turisti
30-08-04, 14:30
turisti
nuk pajtohna me ty
a e din pse sipas teje une qitash e kam vendin e dyt po ke harru se eshte murgesah lazdrani ihaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ka shum shum persona qe jon kogja ama kogja ma te mir edhe ma aktiv se na

Nderime e mija - qika_pr -. Nuk eshte faji te une qe u lajmrovca i pari.I respektoj te gjithe,por tjeter here let zgjohen me heret dhe e zojne vendin e pare,ha,ha,ha,ha,ha,ha ( ej ju tjere,shpresoj se nuk hidheroheni dhe ma bani hallall).
Ju pershendes. :wink:

suzi
31-08-04, 22:03
:roll: :roll:

Honesty^uk.
31-08-04, 22:15
Nderime e mija - qika_pr -. Nuk eshte faji te une qe u lajmrovca i pari.I respektoj te gjithe,por tjeter here let zgjohen me heret dhe e zojne vendin e pare,ha,ha,ha,ha,ha,ha ( ej ju tjere,shpresoj se nuk hidheroheni dhe ma bani hallall).
Ju pershendes. :wink:HALLALL te qofte turisti, dhe kush qofte i zoti mos i shkofte i zi moti :wink:
edhe ti ngelesh i perdhendetur nga Honesty

turisti
31-08-04, 22:39
Nderime e mija - qika_pr -. Nuk eshte faji te une qe u lajmrovca i pari.I respektoj te gjithe,por tjeter here let zgjohen me heret dhe e zojne vendin e pare,ha,ha,ha,ha,ha,ha ( ej ju tjere,shpresoj se nuk hidheroheni dhe ma bani hallall).
Ju pershendes. :wink:HALLALL te qofte turisti, dhe kush qofte i zoti mos i shkofte i zi moti :wink:
edhe ti ngelesh i perdhendetur nga Honesty

Faleminderit Honesty- " RASTI I DHA NJERIUT INTELIGJENCEN,AI E VURI NĖ PUNĖ DHE SHPIKU BUDALLALLĖKUN " - NJIMEND TEORIJA JOTE PO PUNON,HA,HA,HA,HA. Te pershendes. :wink:

Honesty^uk.
31-08-04, 23:17
Faleminderit Honesty- " RASTI I DHA NJERIUT INTELIGJENCEN,AI E VURI NĖ PUNĖ DHE SHPIKU BUDALLALLĖKUN " - NJIMEND TEORIJA JOTE PO PUNON,HA,HA,HA,HA. Te pershendes. :wink:


hahhahahahahahahhahaha

je i mrekullueshem

turisti
31-08-04, 23:22
Faleminderit Honesty- " RASTI I DHA NJERIUT INTELIGJENCEN,AI E VURI NĖ PUNĖ DHE SHPIKU BUDALLALLĖKUN " - NJIMEND TEORIJA JOTE PO PUNON,HA,HA,HA,HA. Te pershendes. :wink:


hahhahahahahahahhahaha

je i mrekullueshem

Faleminderit,te pershendes. :wink:

lazdrani
14-12-04, 22:59
Nuk kam menduar kurre gjate shkrimit qe shkrimet e mia te kene nje cilesi te lart thjesht kam shkruar per harmoni, edhe nese nuk cilesohen s“me bene edhe aq pershtypje , me respekt DEA
DEA pajtohem me ate qe thuani qe ju shkruani per argetim dhe harmoni :wink: Dhe shkrimet tuja me lejne pershtypje te mira :wink:

dr1ta
15-12-04, 11:49
Une krejtve nga nje 5 jav jap :) :lol:

Barbaroza
15-12-04, 11:54
Une te gjitheve dhjeta me *. :)

Barbaroza
15-12-04, 11:57
Duke shfletuar forumin me rane ne sy disa shkrime vertete cilesore per nga permbajtja dhe shprehja letrare.
Do te veqoje disa : Loloku,Gentiani,Albanam,Honesty,Barbaroza,Murgesha dhe Naki.
Me nderime Minatori

Minatori,vertete te shkruarit ne menyre letrare sikur ia shton vleren shkrimeve qe i poston.Por ka edhe te tille qe nuk e njohin aq gjuhen letrare por qe vertete jane shume te talentuar, por ja qe kjo nuk hetohet aq,fatkeqesisht!

Loloku
15-12-04, 11:58
Duke shfletuar forumin me rane ne sy disa shkrime vertete cilesore per nga permbajtja dhe shprehja letrare.
Do te veqoje disa : Loloku,Gentiani,Albanam,Honesty,Barbaroza,Murgesha dhe Naki.
Me nderime Minatori


Flm per vleresimin, por mua me duket se paske vleresuar edhe veten parasegjithash, nuk qenkan te kota prirjet e interesit tend: letersia, muzika dhe sporti...

uliksi31
15-12-04, 17:17
Nese 90% te kohes flet gjuhe tjera e jo shqip :?: :!:

halla e madhe
15-12-04, 20:01
Uliksi31_ke plotesisht te drejte!Jemi te preokupuar gjate gjithe dites me gjuhe te huaj,ashtu e kerkon vendepunimi :cry: Kur shkruaj gjuhen shqipe me duket qe me fluturojne gishtat prej gezimi :D Do te perpiqem te shkruaj sa me qarte per te gjithe nga pak :wink: Cka na mbane neve..vetem bisedat e mira :wink:

Kercovari
15-12-04, 20:12
Edhe une jam nje nder ato qe nuk e njeh gjuhen dhe letersin shqipe.
Por sikur te ndalesha se foluri dhe se shkruari shqip,s`do mend se do te isha asimiluar,sepse,qeto pak arsim qe kam i kreva ne gjuhe te huaja.
Dardania forumi me ka mundesur duke lexuar shkrimet e juaja,pak a shume te mesoj nga gramatika dhe letersija shqipe.
U jam mirenjohes per mirekuptimin tuaj.
Me respekt Kercovari.

Honesty^uk.
15-12-04, 21:00
Duke shfletuar forumin me rane ne sy disa shkrime vertete cilesore per nga permbajtja dhe shprehja letrare.
Do te veqoje disa : Loloku,Gentiani,Albanam,Honesty,Barbaroza,Murgesha dhe Naki.
Me nderime Minatori


Faleminderit "Minatori" per seleksionimin e nikut tim ne nje nder ata qe te kane lene mbresa me shkrimet e tyre.

Mbetesh i pershendeturnga:
Honesty

Murgesha
16-12-04, 00:36
Edhe une jam nje nder ato qe nuk e njeh gjuhen dhe letersin shqipe.
Por sikur te ndalesha se foluri dhe se shkruari shqip,s`do mend se do te isha asimiluar,sepse,qeto pak arsim qe kam i kreva ne gjuhe te huaja.
Dardania forumi me ka mundesur duke lexuar shkrimet e juaja,pak a shume te mesoj nga gramatika dhe letersija shqipe.
U jam mirenjohes per mirekuptimin tuaj.
Me respekt Kercovari.

Eh Kėrēovari ku ta kishim atė fat qė tė kemi edhe mė shumė anėtarė qė e njohin dhe e shkruajnė gj. shqipe aq sa ju i nderuar.
Rrespekt pėr modestinė tuaj.

dr1ta
16-12-04, 01:05
Shumica kishin pas deshire te shkruan gjuhen shqipe bukur , por sa ma heret ce del njeri ne gurbet ac m leht esht te harrojsh te skrujash gjuhen letrare, gjithashtu edhe un kam problem te shkruja paster, dhe te shprehem ashtu si dua une, mendoj edhe un ce forumi ndihmon shum per drejtshkrim.


po permisohem nga pak :D

Kercovari
16-12-04, 09:46
Edhe une jam nje nder ato qe nuk e njeh gjuhen dhe letersin shqipe.
Por sikur te ndalesha se foluri dhe se shkruari shqip,s`do mend se do te isha asimiluar,sepse,qeto pak arsim qe kam i kreva ne gjuhe te huaja.
Dardania forumi me ka mundesur duke lexuar shkrimet e juaja,pak a shume te mesoj nga gramatika dhe letersija shqipe.
U jam mirenjohes per mirekuptimin tuaj.
Me respekt Kercovari.

Eh Kėrēovari ku ta kishim atė fat qė tė kemi edhe mė shumė anėtarė qė e njohin dhe e shkruajnė gj. shqipe aq sa ju i nderuar.
Rrespekt pėr modestinė tuaj.
S`do mend se edhe nje kompliment me sa do i vogel te jete,ka nje vlere shum te madhe qe te ben te lumtur.
Flm.Murgesha e nderuar.

Naki
05-07-05, 10:13
PERSHENDETJE TE GJITHEVE :wink:

PO HAP KETE TEME PER TE DITUR LISTEN E DHJETE TE PAREVE QE SIPAS JUSH KAN POSTIME ME CILESI NE KETE FORUM .


JU PERSHENDES TE GJITHEVE :lol:

Stuhia
05-07-05, 17:23
Mos ma zeni per te keq, por shkrime ma me cilesi se te Odiseut askush nuk ka ne ket forum.
Aq cilesi te madhe dhe vlere edukuese sa qe me te hapur nje teme ai vershojne diskutuesit sikur mizat pas mjalte.
Nejse po e prish pak qe po mundohet te vetekenaqet me shkrimet e tija, por per keso shkrime ja vlen.
Me vjen sinqerisht keq qe nuk posedoj aftesi per te shkruar shkrime cilesore si Odiseu. :lol: :lol:

Odise
05-07-05, 17:27
gezohem :wink: qe je permiresuar dr1ta, e sheh, se ke perparuar edhe ne lidhoren - qė (qe perpara e shkruajshe - ce


sa ma shpejt ta gjejsh rrugen e vertete, aq ma shpejt do te dalesh ne breg!


Te porosite:


Odise

Stuhia
05-07-05, 17:34
gezohem :wink: qe je permiresuar dr1ta, e sheh, se ke perparuar edhe ne lidhoren - qė (qe perpara e shkruajshe - ce


sa ma shpejt ta gjejsh rrugen e vertete, aq ma shpejt do te dalesh ne breg!


Te porosite:


Odise

Ha, hahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Oj Drita a po e shef moj veten qfare suksesi ke arriturr ne ket forum.
Odiseu edhe ne Stuhi po shef Drite.
Lumja ti per vete.

Odise a mos dalin YJE para syve nga shkrepetimat e Stuhise. :lol: :lol: :wink:

Kercovari
05-07-05, 17:40
gezohem :wink: qe je permiresuar dr1ta, e sheh, se ke perparuar edhe ne lidhoren - qė (qe perpara e shkruajshe - ce


sa ma shpejt ta gjejsh rrugen e vertete, aq ma shpejt do te dalesh ne breg!


Te porosite:


Odise

Ha, hahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Oj Drita a po e shef moj veten qfare suksesi ke arriturr ne ket forum.
Odiseu edhe ne Stuhi po shef Drite.
Lumja ti per vete.

Odise a mos dalin YJE para syve nga shkrepetimat e Stuhise. :lol: :lol: :wink:
Stuhi,mos na e merr profin se nuk i ke punet mire. :lol: :lol: :lol: :lol:

Odise
05-07-05, 17:42
hahaa o jeni perzi ju te dyjat si lamshi i ,indit' ind e tymen bashk, po nuk paskam shkuar larg jo studi ne drite apo drite ne stuhi - cilen e preferon ti - stuhia praaa :wink:

Stuhia
05-07-05, 17:46
hahaa o jeni perzi ju te dyjat si lamshi i ,indit' ind e tymen bashk, po nuk paskam shkuar larg jo studi ne drite apo drite ne stuhi - cilen e preferon ti - stuhia praaa :wink:

More me trego a jam une gabim apo kompjuteri im po mi qet temat dallash.
Une mendova se hyra ne temen Postimet me me cilesi e jo Sa nika i keni?

Njemend sa nika i ke ti Odise, mbasi po prefrojshe te lakojme nika ne ket tem?

Une per vete jam Stuhia. :lol: :lol:

Ps. Mos harro se ta dhash edhe emailin.
Hajde si te duash e gjejme se bashku driten ne stuhi. :lol: :lol: :lol:

Odise
05-07-05, 17:52
EDHE UNE PER VETE JAM - ODISE

asnje nik tjeter nuk e kam!

Stuhia
05-07-05, 17:53
EDHE UNE PER VETE JAM - ODISE

asnje nik tjeter nuk e kam!

Ani pra a po te pelqejne hiq shkrimet e Stuhise? :shock: :shock:

Odise
05-07-05, 18:02
PO GEZOHEM, KUR PO TE SHOH DUKE U KTHYER NE VEHTE

se me tu s'mue vehtja, nuk ka ma rrezik te zi :lol: :lol: :lol:


sinqerisht, tash po me pelqen :idea:

Kloni
05-07-05, 18:09
Kthenu more ju dy nga tema pastaj nga vetja qy!
Ani njanit pi pelqejka kur dikush po kthejka ne vehte kafshesh. Hajde mendje hajde dhe jo me pak se akademike...

Shkrimet e Guri me duket se pervec te bukura, kane edhe shpirt komunikimi njerezor!

Stuhia
05-07-05, 18:14
PO GEZOHEM, KUR PO TE SHOH DUKE U KTHYER NE VEHTE

se me tu s'mue vehtja, nuk ka ma rrezik te zi :lol: :lol: :lol:


sinqerisht, tash po me pelqen :idea:

Ngadal o dreq mos u ngut, se ti ende sme ke pare mua. :oops: :oops:

Une te pyeta a po te pelqejne shkrimet e mia?

Odise
05-07-05, 18:24
[quote="Kloni"]Kthenu more ju dy nga tema pastaj nga vetja qy!
Ani njanit pi pelqejka kur dikush po kthejka ne vehte kafshesh. Hajde mendje hajde dhe jo me pak se akademike...

Shkrimet e Guri me duket se pervec te bukura, kane edhe shpirt komunikimi njerezor![/quote


***o Kloni, jo nga tema , as nga vetja - po kah tema e kah vetja!

po sot njeriu ka arrijte ta mesoj edhe shpendin te flasi ore i uruar!

edhe mua me pelqejne shkrimet e Gurit, kur nxan vend - GUR!

edhe ti Kloni po me pelqen tejmase, kur po kthehesh ne vete!


diskutime shoqerore :wink:

Stuhia
05-07-05, 18:27
Kthenu more ju dy nga tema pastaj nga vetja qy!
Ani njanit pi pelqejka kur dikush po kthejka ne vehte kafshesh. Hajde mendje hajde dhe jo me pak se akademike...

Shkrimet e Guri me duket se pervec te bukura, kane edhe shpirt komunikimi njerezor!

Ah bre Klon po a smunde vetem te japesh pa na u perzier ne biseden time e te Odises hiq a?

Ty te pelqen stili i Gurit mua po me pelqen ky i Odises, edhe pse me vete, po kryesorja puna te na shkoj mire. :lol: :lol: :lol:

Kercovari
05-07-05, 18:42
Kthenu more ju dy nga tema pastaj nga vetja qy!
Ani njanit pi pelqejka kur dikush po kthejka ne vehte kafshesh. Hajde mendje hajde dhe jo me pak se akademike...

Shkrimet e Guri me duket se pervec te bukura, kane edhe shpirt komunikimi njerezor!

Ah bre Klon po a smunde vetem te japesh pa na u perzier ne biseden time e te Odises hiq a?

Ty te pelqen stili i Gurit mua po me pelqen ky i Odises, edhe pse me vete, po kryesorja puna te na shkoj mire. :lol: :lol: :lol:

Me duket se puna do te ushkoje lamshe. :lol: :lol:

dr1ta
05-07-05, 19:19
gezohem :wink: qe je permiresuar dr1ta, e sheh, se ke perparuar edhe ne lidhoren - qė (qe perpara e shkruajshe - ce


sa ma shpejt ta gjejsh rrugen e vertete, aq ma shpejt do te dalesh ne breg!


Te porosite:


Odise

Ha, hahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Oj Drita a po e shef moj veten qfare suksesi ke arriturr ne ket forum.
Odiseu edhe ne Stuhi po shef Drite.
Lumja ti per vete.

Odise a mos dalin YJE para syve nga shkrepetimat e Stuhise. :lol: :lol: :wink:


KUku Zot Une stuhia e stuhia drita ......valla jerem je bre Odise :lol: :lol:

Kloni
05-07-05, 19:23
edhe ti Kloni po me pelqen tejmase, kur po kthehesh ne vete!


diskutime shoqerore :wink:


Flm, edhepse nuk me duket kjo porosi juaja bash shoqerore, sepse nuk besoj t'i pelqeni ju vetes time ne kete zhargonin e komunikimit tuaj, sa po e shoh!

laliloli
05-07-05, 19:40
Te theme te drejten shume shkrime me pelqejne ,po pa hidherime shkrimet e Guri_sylajt me pelqejne sepse jane tejet te matura.

Odise
05-07-05, 20:43
Te theme te drejten shume shkrime me pelqejne ,po pa hidherime shkrimet e Guri_sylajt me pelqejne sepse jane tejet te matura.


***lalioli, po cfare ka ketu te keqe, per nje Guri, po na duhen Murana guresh, e te bejme Keshtjellen Tone, ore i uruar! Si duket edhe ti lali, ke filluar te kthehesh ne vete, se nganjehere po largohesh edhe ti! :wink:

*****o kercovari im (po mesohemi te flasim bre burre i dheut:) Po, disi si tharbte na u gjegje :lol: ''Me duket se puna do te ushkoje lamshe. '' Nese eshte lamshi mire eshte puna, po kur te humb fija bashk me lamsh, cfare te bejme se - atehere a do te iu shkoj lamsh? A ku vret edhe ti bre KĖRRĒOVĖ E KUQE!

*******OJ DR1TA, pasha besen sa te rrijsh nen stuhine, nuk ben dot drite, veēsa na mashtron, cuco! Emri nuk te ban stuhi cuco!


Juaji, :idea:

Odise

Reana
06-07-05, 08:46
Te theme te drejten shume shkrime me pelqejne ,po pa hidherime shkrimet e Guri_sylajt me pelqejne sepse jane tejet te matura.

Lali,

dhe te gjithe te tjeret, kujdes kur jepni komplimente per dikend ne prezence te Odiseut, pervec nese nuk iu pengon te fyheni ne menyre banale e te perseritshme deri ne paperfundim!

Dhe po Lali pajtohem edhe une me ty! Njekohesisht qe cuditem me modestine e Gurit shpesh, sepse megjithate besoj se thenja e Sokratit te cilen Guri shpesh e citon "Une e di se nuk di asgje" flet per nje person me shume pjekuri dhe kredibilitet!

Njkeohesisht qe kjo thenie, eshte baza e perparimit shkencor e shoqeror!!! Sepse ne ate moment qe krijojme bindje qe dijme shume nuk i japim mundesi vetes te mesojme me!!! KETU eshte fillimi i fundit te perparimit individual te secilit, momenti kur e bindim veten se dijme shume! sepse pamarre parasysh sa mendojme se dijme, apo dijme faktikisht, asnjehere nuk do te dijme gjithcka! Sugjestioni se dijme, na shkeput nga kurreshtja njerezore per te ditur gjera tjera!!!

laliloli
06-07-05, 19:40
Te theme te drejten shume shkrime me pelqejne ,po pa hidherime shkrimet e Guri_sylajt me pelqejne sepse jane tejet te matura.


***lalioli, po cfare ka ketu te keqe, per nje Guri, po na duhen Murana guresh, e te bejme Keshtjellen Tone, ore i uruar! Si duket edhe ti lali, ke filluar te kthehesh ne vete, se nganjehere po largohesh edhe ti! :wink:

Juaji, :idea:

Odise

Pershendetje Odise rrespekt edhe per shkrimet e juaja ,qe padyshim jane te nivelitt akademik ,por po te them troq nganjehere mendimin tend deshiron tia imponosh te tjereve .Kjo mua nuk me pelqen .Mendoj edhe njeriut pa asnje dite shkolle duhet degjuar dhe rrespektuar mendimin e tij

KY prap vetem eshte mendimi im ,por nuk do te thot se eshte keshtu si thash une.

Je i pershendetur dhe rrespektuar Odise

laliloli
06-07-05, 19:44
Te theme te drejten shume shkrime me pelqejne ,po pa hidherime shkrimet e Guri_sylajt me pelqejne sepse jane tejet te matura.

Lali,

dhe te gjithe te tjeret, kujdes kur jepni komplimente per dikend ne prezence te Odiseut, pervec nese nuk iu pengon te fyheni ne menyre banale e te perseritshme deri ne paperfundim!

Dhe po Lali pajtohem edhe une me ty! Njekohesisht qe cuditem me modestine e Gurit shpesh, sepse megjithate besoj se thenja e Sokratit te cilen Guri shpesh e citon "Une e di se nuk di asgje" flet per nje person me shume pjekuri dhe kredibilitet!

Njkeohesisht qe kjo thenie, eshte baza e perparimit shkencor e shoqeror!!! Sepse ne ate moment qe krijojme bindje qe dijme shume nuk i japim mundesi vetes te mesojme me!!! KETU eshte fillimi i fundit te perparimit individual te secilit, momenti kur e bindim veten se dijme shume! sepse pamarre parasysh sa mendojme se dijme, apo dijme faktikisht, asnjehere nuk do te dijme gjithcka! Sugjestioni se dijme, na shkeput nga kurreshtja njerezore per te ditur gjera tjera!!!

laliloli
06-07-05, 19:50
[quote=laliloli]Te theme te drejten shume shkrime me pelqejne ,po pa hidherime shkrimet e Guri_sylajt me pelqejne sepse jane tejet te matura.

Lali,

dhe te gjithe te tjeret, kujdes kur jepni komplimente per dikend ne prezence te Odiseut, pervec nese nuk iu pengon te fyheni ne menyre banale e te perseritshme deri ne paperfundim!

Reana une i qmoj njerezit modeste dhe pikerisht Guri eshte i tille ,edhe pse nddoshta ka shkrime edhe me cilesore .Une dhash mendimin tim me qe pyetja eshte e tille.Reana dhe Odise zgjateni doren e pajtimit dhe mos e shiqoni njeri tjetrin me bisht te syrit .Jeni me te vertet dy persona qe keni lexuar dhe studiuar shume ,keni njohuri te gjithanshme dhe keni shkrime me qasje shkencore .
Shume kush mund te mesoj nga ju

Je e rrespektuar qdo here

dr1ta
07-07-05, 01:25
Gjithkush shkrun dicka mire ce do te mbahen ne mend .

Reana
07-07-05, 05:32
Reana une i qmoj njerezit modeste dhe pikerisht Guri eshte i tille ,edhe pse nddoshta ka shkrime edhe me cilesore .Une dhash mendimin tim me qe pyetja eshte e tille.Reana dhe Odise zgjateni doren e pajtimit dhe mos e shiqoni njeri tjetrin me bisht te syrit .Jeni me te vertet dy persona qe keni lexuar dhe studiuar shume ,keni njohuri te gjithanshme dhe keni shkrime me qasje shkencore .
Shume kush mund te mesoj nga ju

Je e rrespektuar qdo here

Lali i nderuar,

Per shumicen e mergimtareve, faqet e ketilla te internetit jane dritare ne boten dhe kulturen shqipetare!
Prej nje Gjuhetari te Gjuhes Shqipe, pres P R O F E S I O N A L I Z E M dhe kredibilitet shkencor si dhe udhezime te mirefillta e te dokumentuara mire shkencerisht!
Njekohesisht qe debatin si debat e pres te argumentuar, e jo cdo mungese argumentesh te plotesohet me nencmime e fyerje te te gjitheve kolektivisht, qe mendojne ndryshe!

Une Odiseun nuk e shikoj me bisht te syrit, por e shikoj drejt ne sy!
Konkretisht: fjalet ROB dhe ROD jane fjale me etimologji sllave dhe u sollen prej Karpateve! Po te behet analize e etimologjise se ketyre fjaleve sllave, menjehere do te verehet se sllavet e Lindjes si Ruset, Ukrainasit, Beloruset etj, kane po te njetat keto shprehje ne perdorim sikurse sllavet e Jugut ne Ballkan! qe dmth keto shprehje ishin pjese e gjuheve sllave para kontakteve me Iliret, respektivisht para dyndjeve te sllaveve nga Karpatet ne drejtim te Jugut, Perendimit dhe Lindjes dikund ne shekujt 5,6 e 7 te Epokes se re!

Po e them kete ketu sepse, shkrimin tim me sqarime historiografike, mbi etimologjine e fjaleve "rob" dhe "rod" Odiseu e ka fshire nga nen-forumi i Gjuhes Shqipe. Prandaj nuk e di se si eshte e mundur te pajtohem une apo KUSHDO tjeter ne kete FORUM me kesi qendrimi despotik, e degjenerues vlerash dhe zevendesimin e tyre me Epike dhe Gojedhana popullore :? !

Me respekt reciprok

~AnnA~
23-05-11, 18:46
Kohes se fundit elvio dhe hajra kan postime kuptimplote dhe me shume vlere...

Kaqanikasja
24-05-11, 09:28
ka shum qe ja vlejne te lexohen postimet e tyre po po i them disa;
Hajra
Lapsi
Turisti
Gaze_de
mempHisx vetem me politik si kemi punet bash mir me ket
Jana
Diana
Oltiana
Buchja
Albonita
e shum shum shum te tjere

jEtA_1
24-05-11, 09:44
Albonita dhe Hajra per momentin kan shkrime te mira ne forum qe ja vlen te lexohen

Hajra
24-05-11, 10:09
...ju falenderoi nga zemra qe te dyjave Jeta_1 dhe Kaqanikasja, desha te them qe pasket harruar me i fut edhe emrat e juaj ne ato lista, sepse vertet ju e keni vendin aty.

~AnnA~
24-05-11, 10:44
...ju falenderoi nga zemra qe te dyjave Jeta_1 dhe Kaqanikasja, desha te them qe pasket harruar me i fut edhe emrat e juaj ne ato lista, sepse vertet ju e keni vendin aty.

Si re hajr nuk me the nje flm mua :smile: po edhe une ne liste te kisha :)) thuaj :flm te trijave haha
hajra dhe Elvio jane me aktiv koheve te fundit, por dhe postimet i kan te shkelqyera.....
Lapsi gjithashtu te len mbresa me postimet e tij (tek mendime momenti:smile: )
Postime te vlefshme kan pas dhe disa antar qe koheve te fundit nuk i lexoj ne forum si Idila, Gentiani, 4peace, Tomori, Fshatari, Dushku, shfletuesi, pirro, Penelope, Prishtinase_, Amina........

Albonita, diana, alisia, kaqanikase, emine, jana dhe qika me kule edhe keto te knaqin ne muhabet :smile: i lexoj me kenaqesi....

Hajra
24-05-11, 10:52
Si re hajr nuk me the nje flm mua :smile: po edhe une ne liste te kisha :)) thuaj :flm te trijave haha
hajra dhe Elvio jane me aktiv koheve te fundit, por dhe postimet i kan te shkelqyera.....
Lapsi gjithashtu te len mbresa me postimet e tij (tek mendime momenti:smile: )
Postime te vlefshme kan pas dhe disa antar qe koheve te fundit nuk i lexoj ne forum si Idila, Gentiani, 4peace, Tomori, Fshatari, Dushku, shfletuesi, pirro, Penelope, Prishtinase_, Amina........

Albonita, diana, alisia, kaqanikase, emine dhe qika me kule edhe keto te knaqin ne muhabet :smile: i lexoj me kenaqesi....


oooooooooooo me FAL ANNA me fal vertet me vien keq qe nuk kam lexu me lart,
ti e din qe ne kuptohemi dhe respektohemi e besa edhe lexohemi ndersjelle, prandaj

prano pershendetje nga une kojshike hahaha...

~AnnA~
24-05-11, 11:05
oooooooooooo me FAL ANNA me fal vertet me vien keq qe nuk kam lexu me lart,
ti e din qe ne kuptohemi dhe respektohemi e besa edhe lexohemi ndersjelle, prandaj

prano pershendetje nga une kojshike hahaha...

Ik, ik tani se me ngeli hatri :P :smile: vone eshte tash me faleminderime :)
Lexohemi ndresjelle??????
Po,po e pash sa ndersjelle lexohemi :biggrin:
Prano dhe ti pershendetje nga une, do te fal kete radhe, ama nuk do harroj :smile:

ps. rastesishT, kete antare e lexoj me vemendje se me ngjan si nje antar i vjeter, ama vetem me ngjan nuk thash se eshte ai i njejti :smile:

jEtA_1
24-05-11, 11:26
Lapsi gjithashtu ka shkrime qe kan vler dhe besoj se lexohen nga forumistat

Jana
25-05-11, 11:49
Si re hajr nuk me the nje flm mua :smile: po edhe une ne liste te kisha :)) thuaj :flm te trijave haha
hajra dhe Elvio jane me aktiv koheve te fundit, por dhe postimet i kan te shkelqyera.....
Lapsi gjithashtu te len mbresa me postimet e tij (tek mendime momenti:smile: )
Postime te vlefshme kan pas dhe disa antar qe koheve te fundit nuk i lexoj ne forum si Idila, Gentiani, 4peace, Tomori, Fshatari, Dushku, shfletuesi, pirro, Penelope, Prishtinase_, Amina........

Albonita, diana, alisia, kaqanikase, emine, jana dhe qika me kule edhe keto te knaqin ne muhabet :smile: i lexoj me kenaqesi....

Faleminderit shum ... eshte mir kur vlerohesh nga njerz me vler dhe dije ...

turisti
26-05-11, 15:54
ka shum qe ja vlejne te lexohen postimet e tyre po po i them disa;
Hajra
Lapsi
Turisti
Gaze_de
mempHisx vetem me politik si kemi punet bash mir me ket
Jana
Diana
Oltiana
Buchja
Albonita
e shum shum shum te tjere

O flm,flm vendase,tash ma shtine terpine qe ti :biggrin: lexoj postimet e mia :biggrin:,hahahahahahaha.

Selam.

AliSia
26-05-11, 18:10
Si re hajr nuk me the nje flm mua :smile: po edhe une ne liste te kisha :)) thuaj :flm te trijave haha
hajra dhe Elvio jane me aktiv koheve te fundit, por dhe postimet i kan te shkelqyera.....
Lapsi gjithashtu te len mbresa me postimet e tij (tek mendime momenti:smile: )
Postime te vlefshme kan pas dhe disa antar qe koheve te fundit nuk i lexoj ne forum si Idila, Gentiani, 4peace, Tomori, Fshatari, Dushku, shfletuesi, pirro, Penelope, Prishtinase_, Amina........

Albonita, diana, alisia, kaqanikase, emine, jana dhe qika me kule edhe keto te knaqin ne muhabet :smile: i lexoj me kenaqesi....
Te flm shume AnnA..:)

Gjithe ashtu edhe ti je listen time jo veq per postime por per te gjithat..:)
Edhe disave ketu P.S Giovannit ,Albonites ,Dianna,Kaqanikes,edhe disave por nuk kam kohe per ti cekur..:)

Qika^Me^Kule
27-05-11, 18:42
Si re hajr nuk me the nje flm mua :smile: po edhe une ne liste te kisha :)) thuaj :flm te trijave haha
hajra dhe Elvio jane me aktiv koheve te fundit, por dhe postimet i kan te shkelqyera.....
Lapsi gjithashtu te len mbresa me postimet e tij (tek mendime momenti:smile: )
Postime te vlefshme kan pas dhe disa antar qe koheve te fundit nuk i lexoj ne forum si Idila, Gentiani, 4peace, Tomori, Fshatari, Dushku, shfletuesi, pirro, Penelope, Prishtinase_, Amina........

Albonita, diana, alisia, kaqanikase, emine, jana dhe qika me kule edhe keto te knaqin ne muhabet :smile: i lexoj me kenaqesi....


Te falenderit AnnA per mendimin tend..... pa dyshim ce edhe postimet e tua lexohen nga ne te gjith... antaret , ja vlen te lexohet cdo postim i joti !

emine
01-06-11, 15:56
me vler,pa vler,qesharake,monotone,idijote,fmijaqe,

skam shenu kurr me arsyeje mi hi dikujt ne hater,kam shenu gjithmone ate qka kam mendu(edhe pse sju pelqen disave) thjesht postoi si du une dhe qka du une,kam merzi ti sulmoi njerzit me qellim,dhe kam merzi X forumista qe skan guxim te drejtohen ty,po marrin rrugen e gabushme dhe gjujn kungja me rrotlla,ktu ka njerz qe eshte knaqsi ti lexojsh po ka edhe njerz sikur ti kisha perball do me njifnin me te vertet kush jam....

Albonita
01-06-11, 23:06
me vler,pa vler,qesharake,monotone,idijote,fmijaqe,

skam shenu kurr me arsyeje mi hi dikujt ne hater,kam shenu gjithmone ate qka kam mendu(edhe pse sju pelqen disave) thjesht postoi si du une dhe qka du une,kam merzi ti sulmoi njerzit me qellim,dhe kam merzi X forumista qe skan guxim te drejtohen ty,po marrin rrugen e gabushme dhe gjujn kungja me rrotlla,ktu ka njerz qe eshte knaqsi ti lexojsh po ka edhe njerz sikur ti kisha perball do me njifnin me te vertet kush jam....

Pa eja njee here cetu te perqafoj shumeeeeeeeeeee..ja pra keshtu si gjith edhe une ..jam regjsitrua te knacem me shenime shqip ..hic per diq me shume... edhe ndjehem shum mire ce e shprei gjith ate cka e mendoje ..ai pelcen dikuj a jo une sja vari forte:biggrin:

LuLjaa
01-06-11, 23:26
me vler,pa vler,qesharake,monotone,idijote,fmijaqe,

skam shenu kurr me arsyeje mi hi dikujt ne hater,kam shenu gjithmone ate qka kam mendu(edhe pse sju pelqen disave) thjesht postoi si du une dhe qka du une,kam merzi ti sulmoi njerzit me qellim,dhe kam merzi X forumista qe skan guxim te drejtohen ty,po marrin rrugen e gabushme dhe gjujn kungja me rrotlla,ktu ka njerz qe eshte knaqsi ti lexojsh po ka edhe njerz sikur ti kisha perball do me njifnin me te vertet kush jam....


... brravoo emine :)