PDA

View Full Version : Kosova dhe Shqiperia veshjet me te bukura ne Univers ...


Jana
27-06-08, 01:02
http://albaniac.com/images/stories/foto_random/shqiperia-kosova-miset.jpg


Vite me pare nuk po mernim dot pjese ne Miss Universe,pastaj Miss Albania arriti te hyj ne seleksionimin final,e tash qe ne konkursin me te njohur ne bote te bukurise,po merr pjese dhe Kosova,duket se fati po na prin. Pervec vlersimeve pozitive ne web,te dyja vajzat shqiptare kane pasur nje prezantim shume te mire.Sic e dini, ne kete konkurs,jepet dhe cmimi per kostumin tradicional me te bukur.Ne seleksionimin paraprak zhvilluar ne Vietnam, ne dhjete vajzat me kostumet me te bukura,jane zgjedhur dhe Miss Albania e Miss Kosova.Sa cool! Kjo na ka bere te shtojme shpresat se ndoshta do te pozicionohemi mire kete vit.Mua me pelqeu shume veshja tradicionale e Zanes dhe do ishte bukur te fitonte.Nderkohe veshja e mbremjes se Matildes eshte WOW! Kurse ajo e Zanes nuk po di…shume e cuditshme po me duket,sidomos per faktin qe nuk e tregon aspak pjesen e perparme.Jam i sigurt qe po “fsheh” stilin qe te na surprizoj ne naten finale.Shume interesant po behet ky konkurim,mezi po presim! Per informacione te metejshme si dhe video te vajzave vizitoni www.MissUniverse.com

Prishtinasja_
27-06-08, 09:43
Zana ....pakez si e "mrrolavt" bre , por i ka hije ! :biggrin:

E bukur !

Preshevar
28-06-08, 13:13
The top ten best traditional costumes:

Miss Albania: Matilda Mecini
Miss Colombia: Taliana Vargas
Miss Dominican Republic: Marianne Cruz
Miss India: Simran Kaur
Miss Kosovo: Zana Krasniqi
Miss Mexico: Elisa Najera
Miss Peru: Karol Castillo
Miss South Africa: Tansey Coetzee
Miss Venezuela: Dayana Mendoza
Miss Vietnam: Nguyen Thuy Lam


****


...hec e besoj kësaj liste !?

Arkza
28-06-08, 13:22
The top ten best traditional costumes:Miss Albania: Matilda Mecini


Miss Colombia: Taliana Vargas


Miss Dominican Republic: Marianne Cruz


Miss India: Simran Kaur


Miss Kosovo: Zana Krasniqi


Miss Mexico: Elisa Najera


Miss Peru: Karol Castillo


Miss South Africa: Tansey Coetzee


Miss Venezuela: Dayana Mendoza


Miss Vietnam: Nguyen Thuy Lam


****


...hec e besoj kësaj liste !?


Le tet e han dreqi valla kete pune krejt me dallavera jan duke punuar !!!!
Se ka Femra shume ma te bukur ne Kosove dhe se kjo Zana !!!!!!!!
Jam Deshpru qe po merre pjes Zana se ka 100 Mij ma te bukur se kjo !!!!!! :redface:

MemphiSx
28-06-08, 14:35
Qysh s'te kan thirrr TY :D :P

Arkza
28-06-08, 14:39
.................................................. . Per inati i fshiva e s'dua askush te dij askush per mua gje , aq me pak ti hiqqqqqqqqq :P:P:P

MemphiSx
28-06-08, 14:43
.................................................. . Per inati i fshiva e s'dua askush te dij askush per mua gje , aq me pak ti hiqqqqqqqqq :P:P:P

Hahahahaahah a kom qka me dit,hala ma shum qe dij a??? ahahahaahah (K)

Arkza
28-06-08, 15:56
Hahahahaahah a kom qka me dit,hala ma shum qe dij a??? ahahahaahah (K) Pse kush po te doket ty vetja qe din dqiak per mua see !?
Po hajde hajde shkruj Lirisht mos te vjen marre hiq thuje njehere emir se qka din ti per mua ?

qokollada
28-06-08, 22:10
Le tet e han dreqi valla kete pune krejt me dallavera jan duke punuar !!!!
Se ka Femra shume ma te bukur ne Kosove dhe se kjo Zana !!!!!!!!
Jam Deshpru qe po merre pjes Zana se ka 100 Mij ma te bukur se kjo !!!!!! :redface:

Po ti je qajo qe gjith shtin hundet edhe vetem kritikon kursse ne anen tjeter fshihesh mbas nje nickname neper forume, por ketu nuk te hahet fjala sic neper forume qe kontrollohen nga aktivist te PDK-se ;)

hajt shnet loqk

Se Zana do na zbardh fytyren atje

Jana
04-07-08, 18:33
Kush i qendisi veshjet e Misseve shqiptare?

http://albaniac.com/images/stories/foto_random/mirela-nurce.jpg

Ne shqipet,vdesim te gjejme gjilperen ne kashte.Pavarsisht sesa i mire te jete lajmi,ne po nuk e gjetem nje kunje…ncuq ncuq s’behet. Kur ju lajmeruam per vlersimin e veshjeve tradicionale te vajzave ne Miss Universe, si dy prej 10 veshjeve me te vlersuara,ne vend te nje pergezimi te thjeshte (jo vetem ne Albaniac) shume prej jush ja nisen kritikave,shakave e ofendimeve.Kryesisht shakate i shkuan veshjes se Matildes, ku disa e krahasuan me veshjen e Drakules.Nese ju mendoni se kjo eshte per te qeshur,a keni menduar se sa injorante mund te dukeni ju qe krahasoni flamurin kombetar me pelerinen e nje gjakpiresi? Tamam! Shqiponja me dy krere dhe ngjyrat kuq e zi jane simbolet tona, te cilat cdo hero i ka veshur me krenari kjo eshte pak a shume dhe ideja e kesaj veshjeje te krijuar nga Mirela Nurce.Nje figure heroike!Perderisa u vlersua si nje nder 10 krijimet me te mira…verteton qe puna e saj ka terhequr vemendjen e duhur,nderkohe ju qeroni patate.Personalisht mendoj se kostumi i Zanes punuar prej Linda Polloshkes eshte i mrekullueshem,ndersa kostumi i Matildes eshte shume figurant.Mesojme se vajzat po ja kalojne shume mire ne Vietnam.por fatkeqesisht nuk kemi mundur te kontaktojme me to,pasi sic e dini Vietnami eshte shtet komunist dhe telefonat,interneti…ju mbahet mend?