PDA

View Full Version : Almeida Abazi zgjidhet Miss Shqipėria 2008 ...


Jana
27-06-08, 01:39
http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0626055657976_m.jpg

Tiparet mesdhetare tė 16-vjeēares Almeda Abazi, nga Tirana, bėnė qė bukuroshja nga kryeqyteti tė fitonte kurorėn e mė tė bukures. E gjatė 1.74 cm, Almeda, jeton me familjen e saj dhe studion nė njė nga shkollat publike tė Tiranės.
Marrjen e ēmimit Miss Shqipėria 2008, bukuroshja e sheh si mundėsinė mė tė mirė pėr t’u bėrė e famshme nė botėn e spektaklit. Por bashkė me kurorėn mė tė rėndėsishme, Miss Shqipėria 2008, solli edhe 11 ēmime tė tjera pėr 31 bukuroshet pjesėmarrėse nė kalanė e Pezės.

Nė njė transmetim tė drejtpėrdrejtė nga Vizion Plus mbrėmjen e se martės, spektakli qė kurorėzon tė bukuren shqiptare i ēoi kurorat e tij, jo vetėm nė Kosovė por edhe tek shqiparėt e diaspores.

I vendosur ne rolin e moderatorit, Olti Xhezo, ishte i pėrzgjedhuri i Petri Bozos pėr kėtė edicion tė 10-tė tė "Miss Shqipėrisė". Bashke me ecjen elegante tė vajzave, nė skene pėrfurmuan edhe disa nga emrat e njohur tė muzikės shqiptare.

Tani Almeda Abazin e presin garat ndėrkombėtare, deri vitin tjetėr kur kėtė kurorė t'ia dorėzojė njė tjetėr bukurosheje shqiptare.