PDA

View Full Version : Si te heqish passwordet e Pc Pa program


PRADA_
02-07-08, 07:00
Si tė heqim passwordet pa program
Pėr tė hequr passwordet veprojmė kėshtu :
Bėjmė restart dhe mbajmė shtypur F8 .Kėtu do tė na dalin disa opsione por ne do tė zgjedhim tė parėn Safe Mode.Do presim pak sa tė hapet kompjuteri dhe do hapim pėrdoruesin me emrin Adnimistrator.Kur tė hapet do tė ndjekim komandat :
Sart→Conrol Panel→User accounts dhe klikojmė te emri I pėrdoruesit qė ėshtė me password dhe I japim remove password .

Shėnim :
Kjo mėnrė nuk mund tė pėrdoret nė tė tėra rastet e passwordeve.

BE LK
02-07-08, 15:24
Si tė heqim passwordet pa program
Pėr tė hequr passwordet veprojmė kėshtu :
Bėjmė restart dhe mbajmė shtypur F8 .Kėtu do tė na dalin disa opsione por ne do tė zgjedhim tė parėn Safe Mode.Do presim pak sa tė hapet kompjuteri dhe do hapim pėrdoruesin me emrin Adnimistrator.Kur tė hapet do tė ndjekim komandat :
Sart→Conrol Panel→User accounts dhe klikojmė te emri I pėrdoruesit qė ėshtė me password dhe I japim remove password .

Shėnim :
Kjo mėnrė nuk mund tė pėrdoret nė tė tėra rastet e passwordeve. Atehere duhet te sqarohesh !

Ne momentin kur ne PC instlon Windows XP, dhe ne fund kur windowsi hapet per here te pare te jep nje opsion per te vendosur medin e nje useri !

Nese ti krijon nje user atehere duhet te dish se windowsi me pare ka krijuar nje user tjeter me emrin administrator !

Nese ti krijon userin me emrin tend administratori fshehet automatikisht nga sistemi dhe nuk te shfaqet ne momentin qe ti hap pc tende !

Por nese ti nuk krijon user ne momentin a hapjes per here te pare te PC i jep opsionin skip, atehere do vshdosh punen ne userin me emrin administrator (sepse nuk fshehet kur nuk krijon user tjeter)qe eshte krijuar automatikisht nga sistemi!

Hilja ketu qendron ! Nga kompetencat e administratoreve si usera eshte heqja e paswordit te nje useri tjeter po administrator (por kjo kompetnce mund ti hiqet !)!

Keshtu qe hapja ne safe mode nuk e fsheh me userin administrator dhe ti mund te futesh me ane te ketij useri e te heqesh paswordin e userit tjeter !

Imagjinoni sikur ti keni te dy userat me pasword cfar do benit !? hahahaha

Mos harroni edhe kjo e dyta ke nje rruge zgjidhje !!!

uck_aksh
02-07-08, 16:44
Atehere duhet te sqarohesh !

Ne momentin kur ne PC instlon Windows XP, dhe ne fund kur windowsi hapet per here te pare te jep nje opsion per te vendosur medin e nje useri !

Nese ti krijon nje user atehere duhet te dish se windowsi me pare ka krijuar nje user tjeter me emrin administrator !

Nese ti krijon userin me emrin tend administratori fshehet automatikisht nga sistemi dhe nuk te shfaqet ne momentin qe ti hap pc tende !

Por nese ti nuk krijon user ne momentin a hapjes per here te pare te PC i jep opsionin skip, atehere do vshdosh punen ne userin me emrin administrator (sepse nuk fshehet kur nuk krijon user tjeter)qe eshte krijuar automatikisht nga sistemi!

Hilja ketu qendron ! Nga kompetencat e administratoreve si usera eshte heqja e paswordit te nje useri tjeter po administrator (por kjo kompetnce mund ti hiqet !)!

Keshtu qe hapja ne safe mode nuk e fsheh me userin administrator dhe ti mund te futesh me ane te ketij useri e te heqesh paswordin e userit tjeter !

Imagjinoni sikur ti keni te dy userat me pasword cfar do benit !? hahahaha

Mos harroni edhe kjo e dyta ke nje rruge zgjidhje !!!


hahahah fut CD "ERD COMMANDER" dhe ristarton pc, nuk po e zgjas me teper

Zero Cool
02-07-08, 17:11
hahahah fut CD "ERD COMMANDER" dhe ristarton pc, nuk po e zgjas me teper

ERD COMMANDER nuk ben pune per windows server (NT) !

[quote= PRADA_)Si tė heqim passwordet pa program
Pėr tė hequr passwordet veprojmė kėshtu :
Bėjmė restart dhe mbajmė shtypur F8 .Kėtu do tė na dalin disa opsione por ne do tė zgjedhim tė parėn Safe Mode.Do presim pak sa tė hapet kompjuteri dhe do hapim pėrdoruesin me emrin Adnimistrator.Kur tė hapet do tė ndjekim komandat :
Sart→Conrol Panel→User accounts dhe klikojmė te emri I pėrdoruesit qė ėshtė me password dhe I japim remove password .

Shėnim :
Kjo mėnrė nuk mund tė pėrdoret nė tė tėra rastet e passwordeve[/quote]

E mos me dit passwordin e administratorit ?

Zgjidhja e vetme per kete hall, eshte LINUX !!!