PDA

View Full Version : Lirimi i pengjeve e bėn Shakiran krenare ...


Jana
04-07-08, 18:55
http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0704044758243_m.jpg

Superylli i muzikės pop, Shakira, e ka festuar shpėtimin e ish-kandidates pėr presidente tė Kolumbisė, Ingrid Betancourt, dhe lirimin e 14 pengjeve tjerė, duke thėnė se paqja nė vendlindjen e saj ėshtė e arritshme.
Grupi i pengjeve ishin kidnapuar nga FARC (Fuerzas Armadas Revolucionarias Colombianas) dhe ishin mbajtur tė burgosur pėr gjashtė vite.

Lirimi i pengjeve kishte qenė top-temė e medieve botėrore, ndėrsa Shakira nuk ka hezituar ta quajė lirimin e tyre si njė hap tė madh drejt paqes nė Kolumbi.

“Kjo ėshtė njė ditė historike pėr tė gjithė ne, pėr kėtė vend i cili ka vuajtur aq shumė. Mirėpo sot shohim lot gėzimi tė cilat na bashkojnė nė njė pėrqafim tė. Kolumbia sot ēohet nė kėmbė dhe shikon drejt ardhmėrisė me shpresėn pėr paqe, e cila ėshtė shumė afėr”, ka thėnė kėngėtarja.