PDA

View Full Version : Seferi sonte pėrballet me Hide ...


Jana
04-07-08, 19:08
http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.0704060535773_m.jpg

Tysoni shqiptar, siē njihet me nofkėn boksier, Nuri Seferi, sonte do te ngjitet nė ring nė Ankara tė Turqisė pėr ta sfiduar kampionin interkontinental nė kategorinė WBC, Herbie Hide.
Seferi tanimė ėshtė bėrė boksieri mė i adhuruar shqiptar ne Evropė, i cili posedon licencėn e Federatės sė Boksit Shqiptar dhe e ngrit flamurin kuq e zi nė ring.

Dueli pritet tė fillojė nė orėn 22:00 dhe do tė transmetohet live nė televizionin gjerman DSF si dhe televizioni turk FOX.

Nė peshimet zyrtare nė Ankara, Seferi solli 89,2 kg nė peshore - qė do tė thotė se ėshtė i pėrgatitur maksimalisht pėr kėtė duel, ndėrsa rivali i tij, Hide gati e kishte tejkaluar limitin e kėsaj peshe me 90,7 kg.