PDA

View Full Version : Sandra Bullok, me origjine shqiptare?


Gloss
10-07-08, 10:50
http://www.chinadaily.com.cn/lifestyle/2006-11/01/xin_45110301123405602211.jpg

Thuhet se edhe njė ndėr aktoret mė tė suksesshme tė Hollivudit ėshtė shqiptare. Studiuesi Abaz Hoxha e sjell nė vemendje kėte fakt nė librin e tij “Shqiptarėt nė kinematografinė botėrore”.

Sipas tij, ka qenė njė debat publik ajo qė ka bėre me producentin “Wag the Dog”, ka pohuar se origjina e saj ėshtė nga Shqipėria, pasi babai i saj vinte nga ky vend i larget.

Nė kėtė film, Bulok interpreton pėrkrah aktoreve Robert De Niro dhe Dastin Hofman. Subjekti i kėtij filmi duket se bėn fjalė pėr njė agresion tė mundshėm qė e kėrcenon Ameriken nga Republika e Shqiperisė.
Sipas Hoxhes, debati ėshtė pėrcjelle pėr dy ditė me radhė nė gazeten “The nation”, ku aktorja paskesh pohuar se origjina e saj nga babai ėshtė shqiptare. Pėr tė vijuar me njė tjeter deklaratė tė saj, e cila ne thelb ka faktin se ėshtė shumė krenare pėr origjinėn e saj shqiptare dhe s’ka pėr ta mohuar kurrė origjinen e familjes sė saj.

Gjumashja
10-07-08, 10:53
M e kqyr holle holle.. edhe Bill Gates del kusheri i imi....:tongue: :biggrin:

Preshevar
10-07-08, 11:00
Mua s'me erdhe interesant per origjinen e saj, qka me erdhi interesant per ket subjektin e filmit :biggrin: :

Subjekti i kėtij filmi duket se bėn fjalė pėr njė agresion tė mundshėm qė e kėrcenon Ameriken nga Republika e Shqiperisė.