PDA

View Full Version : Shyhrete Behluli


Amina
13-07-08, 17:57
Kjo teme i dedikohet rilindes dhe qokollades dhe atyre adhurueseve te kesaj kengetareje madheshtore.

PS: rilinda, qokollada, diskutim te kendshem

http://www.youtube.com/watch?v=IJgRfp0-Tlk
http://www.youtube.com/watch?v=3tvgQ960_lw

Eh mos ti harrojme "Dashnoret e Venedikut" te estrades Shqipetare heheh

http://www.youtube.com/watch?v=VkSgc4TfpnI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Kato8aI6kYE&feature=related

rilinda
13-07-08, 21:09
Hahahahahahahahhah hahahahah... oj Amina t'falemnderit :biggrin:

Kjo ta knaq edhe synin edhe veshin.
Qesaj i thuhet kėngėtare e gjithkujt qė e she andėrr veten me naj skenė, edhe gabon n'vend se me shku pėr palaēdo del bohet kėngėtar a kėngėtare.

http://www.youtube.com/watch?v=T5Y-6jH_5_c&feature=related

Prishtinasja_
14-07-08, 22:14
Shume e adhuroje ! Ka shume kenge te mira ! :smile:

Do e veqoja kengen e "Nenes " e cila me pelqen shumeeee !

http://www.studentet.info/modules/mp3shqip/kenga-1151-Shyhrete-Behluli-2006-Nanes.html

rilinda
15-07-08, 13:20
Shume e adhuroje ! Ka shume kenge te mira ! :smile:

Do e veqoja kengen e "Nenes " e cila me pelqen shumeeee !

http://www.studentet.info/modules/mp3shqip/kenga-1151-Shyhrete-Behluli-2006-Nanes.html

Po valla tepėr kang e mirė. Besa t'mira jon edhe kangt "Pleqnia" edhe "Bija o moj bija" :biggrin:

Qesaj i thuhet muzikė qė ta knaq veshin (edhe synin :biggrin:)

thellenza
30-06-09, 22:12
Nonagjyshe qe po mendon se eshte hala nuse:rolleyes:, tullusum eshte bo.. edhe pse eshte kengetare e mire.

Xuki
01-07-09, 08:42
Nonagjyshe qe po mendon se eshte hala nuse:rolleyes:, tullusum eshte bo.. edhe pse eshte kengetare e mire.


hahhahahahahahah, qė m'shtine me keshė edhepse njet nuk e kam pasė!!

I ka disa kėngė tė mira....

Makresh
01-07-09, 08:45
Po thon qe ftyren krejt Polistiren t'polivinilit e kae :tongue:

Amina
04-07-09, 14:54
http://www.youtube.com/watch?v=jhj5xlGw9E8:biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=a-LMWrERviI - Pyes per ty:smile:


http://www.youtube.com/watch?v=F2sVsJl5Tgo- Iku beqaria :smile:

http://www.youtube.com/watch?v=MOYCYOImiXk:wink:

Amina
04-07-09, 14:59
Nonagjyshe qe po mendon se eshte hala nuse:rolleyes:, tullusum eshte bo.. edhe pse eshte kengetare e mire.

Sic po ndegjohet zeri nuk po plaket fare:

http://www.youtube.com/watch?v=o8LCoL7ELLE

thellenza
06-07-09, 14:28
Sic po ndegjohet zeri nuk po plaket fare:

http://www.youtube.com/watch?v=o8LCoL7ELLEThoshte gjyshi im, nuk ka kurgje me keq kur te plaket trupi, por nuk te plaket mendja.. ksaj shyqyr as zoni nuk ju paska plake pra. E di qe realiteti eshte i hidhur, por gjyshe ish, nuk po i ka hije si nuse.:biggrin:

hahhahahahahahah, qė m'shtine me keshė edhepse njet nuk e kam pasė!!

I ka disa kėngė tė mira.... qiti 5 euro qe te shtina me keshe pa e pase ndermend.. por vallahin qajo nuk witz ke, gjyshe eshte pernjeme :tongue::biggrin:

Amina
06-07-09, 19:22
[quote=thellenza]Thoshte gjyshi im, nuk ka kurgje me keq kur te plaket trupi, por nuk te plaket mendja.. ksaj shyqyr as zoni nuk ju paska plake pra. E di qe realiteti eshte i hidhur, por gjyshe ish, nuk po i ka hije si nuse.:biggrin:Po thu hije nuk i ka a, hmmmm nashta nuk po shoh mire une:wink:

http://3.bp.blogspot.com/_LA7zryZfK4s/SSR1b7S915I/AAAAAAAABrY/FUYa7yx2R0U/s1600/shyhrete-behluli-003-tung-400.jpg

thellenza
06-07-09, 21:51
[quote=thellenza]Thoshte gjyshi im, nuk ka kurgje me keq kur te plaket trupi, por nuk te plaket mendja.. ksaj shyqyr as zoni nuk ju paska plake pra. E di qe realiteti eshte i hidhur, por gjyshe ish, nuk po i ka hije si nuse.:biggrin:Po thu hije nuk i ka a, hmmmm nashta nuk po shoh mire une:wink:

http://3.bp.blogspot.com/_LA7zryZfK4s/SSR1b7S915I/AAAAAAAABrY/FUYa7yx2R0U/s1600/shyhrete-behluli-003-tung-400.jpgJo nuk besoj se nuk po sheh mire, por me siguri nuk i shohim gjerat njesoj ne dyja, vetem kaq. :wink::wink:

Amina
07-07-09, 13:48
Jo nuk besoj se nuk po sheh mire, por me siguri nuk i shohim gjerat njesoj ne dyja, vetem kaq. :wink::wink:

Sigurisht

doGzona
07-07-09, 13:53
Sic po ndegjohet zeri nuk po plaket fare:

http://www.youtube.com/watch?v=o8LCoL7ELLE

Nuk po i plaket zeri, besa as ajo vet nuk po plaket.

Diana007
07-07-09, 13:56
Ehh vendasja ime :smile: ,,,, te ne kendohet vella :wink:

Prishtinasja_
07-07-09, 17:34
Gati gjitha kenget e saja i pelqej shume ! :smile:

Aminqe te pershendes me kete kenge:biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=P_p91drIkwk&feature=related :wink:

Prishtinasja_
11-09-09, 15:17
Kuuuu po shume e adhuroj vironen bre se gati per ēdo mbremje kur jam para Pc gjithmone me shoqerojn kenget e saja, besa edhe gjate vozitjes! :biggrin:

Gjithmone ka qene nje YLL ! :wink:

Ēfare kenge e mire he te kendoft ty zemra ha :biggrin:

En-8DJM3z9M

Amina
12-09-09, 09:52
Gati gjitha kenget e saja i pelqej shume ! :smile:

Aminqe te pershendes me kete kenge:biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=P_p91drIkwk&feature=related :wink:

Coci, flm shume ,se nuk ka bre me ta aaa

Amina
12-09-09, 09:54
http://www.youtube.com/watch?v=tr9stT11K4M

Ende te dua.................

~AnnA~
12-09-09, 12:46
Eshte kengetare shume e mire..ka nje ze kumbues...

Amina, pershendetje per ty me nje kenge te Shyhretes:

Hf0jZSAmpWk

Murgesha
12-09-09, 13:52
E mirė ėshtė Shyhretja kur kėndon stilin e saj nuk mungoj kurrė pėr ta ndėgjuar, veq o ka ja humb vedit vlerėn kur po kėndon kėngėt e tallavistav!

Prishtinasja_
13-09-09, 17:23
:biggrin:

bc5ZTzh8AJc

Prishtinasja_
13-09-09, 19:04
Nonagjyshe qe po mendon se eshte hala nuse:rolleyes:, tullusum eshte bo.. edhe pse eshte kengetare e mire.
Valla Thellenza..plakė plakė por hanem eshte ! :biggrin:
Mos po e lodh puna...joo valla! :biggrin: Thojne "Burri te ban zojė,burri te ban tojė" !
Siē e ka cekur edhe Amina se as zeri nuk eshte duke ju plake !
Na knaqi me kenget e saja ! :wink:

HEmMxPJNZwQ

Amina
13-09-09, 20:38
Eshte kengetare shume e mire..ka nje ze kumbues...

Amina, pershendetje per ty me nje kenge te Shyhretes:

Hf0jZSAmpWk

Faleminderit Anna:smile: pershendetje edhe ty

Guri i madh
13-09-09, 21:06
shyhretja shkurta remzie osmani e ndjera kumrie buqaj jan yll i muzikes shqiptare ,ka edhe shum te tjera po kto jan te veqanta

Amina
13-09-09, 23:28
shyhretja shkurta remzie osmani e ndjera kumrie buqaj jan yll i muzikes shqiptare ,ka edhe shum te tjera po kto jan te veqanta

Asshtu eshte Guri i madh, edhe ato qe ju keni permend kan karier dhe ze te perkryer:smile:

Amina
13-09-09, 23:37
http://www.youtube.com/watch?v=xVUFHA5q6mE

Prishtinasja_
13-09-09, 23:38
Asshtu eshte Guri i madh, edhe ato qe ju keni permend kan karier dhe ze te perkryer:smile:
Nigoje njehere bre Aminushe...

"Ju e sjellni boten ja nu sjellim juve, ja merr zemren burrit fjala e nje gruaje..." :tongue:

44JRkxfG-Mo

Guri i madh
13-09-09, 23:41
Asshtu eshte Guri i madh, edhe ato qe ju keni permend kan karier dhe ze te perkryer:smile:i kam harrue 8 motrat MUSTAFAUNE KAM PAS RASTIN DISA PREJ TYRE ME I TAKUE NE NEUTRABLING po edhe shum artista shqiptar te madhin MIXHEN RAM ; po te ndjeren KUMRIE BUQAJ E KAM TAKUE NE AUSTRI

Prishtinasja_
23-09-09, 10:38
Ooo s'ka me ty bre ! :biggrin:

tBFlpuaZZC0

Prishtinasja_
30-09-09, 23:05
Eshte e vetmja kengetare, e cila ka shume kenge dedikuar nėnės !
Kenge te cilat e pershkruajn fatin e nenes, hallet e saja, ndjenjat e saja dhe dashurin ndaj femijut !
Kenge qe me prekin ne shpirt dhe qe i ndegjoj gjithmone me endje ! :frown:
Hallall te qoft se vetem ti din te kendosh kesi kenge plot malle dhe per ate te adhuroj edhe me shumeeeeee! :smile:

J5dhxma5Mao

Cni_HB6ihOk&NR=1

b9CYK3ulz30

pYlctpSIGVE

EMrSLxzHeMw

Ł ć νD ī ĵ ä
04-10-09, 12:19
Kenget i ka t'mira boll...por gjithqka e tepert esht e tepert....se ka kohen kjo me u ban keshtu....:(

thellenza
05-10-09, 18:30
[quote=Prishtinasja_]Valla Thellenza..plakė plakė por hanem eshte ! :biggrin:
Mos po e lodh puna...joo valla! :biggrin: Thojne "Burri te ban zojė,burri te ban tojė" !
Siē e ka cekur edhe Amina se as zeri nuk eshte duke ju plake !
Na knaqi me kenget e saja ! :wink:

Hanem-gjyshja:biggrin:, kuu sa mire po tingellojka hahahhahaha... por kjo pu mundohet hanem-nusja bre, une per vete ja kam marr per te madhe pak, por nejse nejse..:p

Domira
07-10-09, 21:55
Kur e ndegjoj Shyhreten harroj stresin e brengat per momentin dhe ftyra ime merr shprehje te gezushme vetem mbas disa sekondash te kenges saj.

Shyhretja ka edhe rrezatim pozitiv e te embel, me ben te ndjehem mire kurse zeri saj per mua eshte zeri i bilbilit me te bukur te kenges popullore te cilen e kultivoi ajo per zemrat qe deshirojne ta degjojne gezimin dhe harene qe percjell kengetarja e embel Shyhrete Behluli.

Eshte pune e shijes dhe pikpamjeve qe ka njeriu per kengen dhe per tingujt qe depertojne deri te zemra.

Kjo nuk me jep te drejte me fol keq per Shkurte Fejzen. Ajo ka ze te mrekullueshem.
Por zemren time e gezon zeri, qendrimi dhe pikpamjet (aq sa kam mundur ti kuptoj) e perles se zhanrit te kenges popullore qe ajo kultivon dhe Dashurine qe e percjell, Shyhrete Behluli:smile:

pranveruesi
05-11-09, 12:08
...eshte nga Vlerat e mirefillta e te pakta te estrades Kosovare...

tungiii

Prishtinasja_
15-11-09, 00:22
O pasha mua je YLLLLLL i estrades kosovare dhe gjithmone ke me qene ! :smile:
Te lumte per zerin tende te mrekullushem dhe vullnetin tende ! :smile:
Shume shume te adhuroj bre :biggrin:

_6rNLfF_z18

Prishtinasja_
20-12-09, 21:55
Serishe me nje kenge te re....dhe mua me fascinon Shyhretja !!:rolleyes:

"..........Kendoma kengen e Shqipnis,ti kujtoj ata qe s'jan, ju dogje zemra prej merzis e Shqipnin ma nuk e pane!
Kendoma kengen kosovare, nana shume ka pas deshire, per krejt zemrat atdhetare qe se pane Kosoven e lire "

TE FALEMNDERIT ooo YLLO per kete kenge te mrekullushme, Sinanit gjithashtu! :biggrin:

Vetem ti din te kendosh kesi kenge plot mall,dhimbje dhe realitet !!

I'm proud to be albanian !!! :wink:

SymETkI95e0