PDA

View Full Version : Ish-e dashura i kėrkon shpjegim Polit ...


Jana
20-07-08, 08:28
http://www.telegrafi.com/fo/intervista/f.0609013652270_m.jpg

Ka pak ditė qė ka dalė nga shtėpia e “Big Brother” i klasifikuar i pesti sipas votave tė publikut. Poli ėshtė njė djalė qė rrezaton paqe me veten dhe tė tjerėt, por i pėlqen tė bėjė edhe shumė humor. Jashtė ai ka gjetur krahas miqve tė vjetėr edhe miqtė e tij tė rinj, me tė cilėt u lidh nė shtėpinė e “Big Brother”, si dhe ėshtė ndodhur pėrballė faktit se ish-banorėt tashmė kanė krijuar grupet e tyre.
Tani Polin e gjen nė shoqėrinė e Ēimit, Visit, Julindės dhe natyrisht tė Inės, vajzės me tė cilėn tashmė ėshtė lidhur. Por duket se gjithė kjo atmosferė miqėsore si dhe mrekullia e tė qenit nė qendėr tė vėmendjes edhe nga njerėzit e thjeshtė, ėshtė prishur paksa nga sms-tė qė i dėrgon ish e dashura e saj, njė vajzė e re, 17-vjeēare me tė cilėn kishte njė vit lidhje. Ajo i kėrkon shpjegime pėr faktin se pse ai e la nė kėtė formė. Le tė mėsojmė mė shumė detaje nga biseda qė bėmė me Polin.

Poli cili ėshtė lajmi i parė qė tė bėri pėrshtypje sapo dole nga shtėpia e “Big Brother”?
Poli: Padyshim qė atmosfera qė mė priste jashtė ishte e gjitha mbresėlėnėse. Ēimi, Visi dhe Ina kishin organizuar festė pėr mua dhe ju e dini se ne e kemi gdhirė nė atė festė. Ndėrsa njė lajm tjetėr qė mė gėzoi shumė ishte fakti qė unė kisha dalė i pari nga votimet nė internet. Edhe pse ato nuk ishin rezultatet zyrtare, fakti qė njerėzit mė kanė votuar aq shumė tregon se ata mė kanė pėlqyer dhe kjo ėshtė njė gjė e madhe pėr mua dhe mė gėzon.

Pol, nė ndryshim nga ēiftet e tjera ku hapin e parė nė pėrgjithėsi e merr mashkulli, kjo lidhje duket se ėshtė krijuar falė guximit qė mori Ina, e cila tė shprehu ndjenjėn e saj publikisht apo jo?

Poli: Unė stepesha pėr dy arsye, e para sepse kisha lėnė njė tė dashur jashtė dhe ndjeja njė farė obligimi ndaj saj. Edhe pse unė atė lidhje e kisha mbajtur tė fshehtė, e vėrteta ėshtė se unė kisha njė vit qė rrija me atė vajzė. E dyta ėshtė fakti se unė me tė vėrtetė Inėn e pėlqeja shumė, por nuk e dija nėse ajo ishte ndjenja e saj qė sillej ashtu me mua, apo po bėnte thjesht lojė. Brenda shtėpisė nuk arrin tė jesh i kthjellėt as pėr tė menduar pėr sjelljet e tua, por as pėr ato qė tė tjerėt kanė ndaj teje. Por ama kur Ina doli nga shtėpia, filloi tė mė mungojė shumė.

Le tė kthehemi tek ish e dashura jote, sa e lehtė apo e vėshtirė ishte ndarja me tė?
Poli: E lehtė nuk ėshtė fare sepse ne kemi pasur njė lidhje tė vėrtetė bashkė. Unė kam kėrkuar qė ta takoj pėr ta sqaruar, por ajo nuk ka pranuar. Pėr momentin kėmbejmė vetėm sms.

Ēfarė tė shkruan?

Poli: Pak a shumė mund ta merrni me mend se ēfarė shkruan njė vajzė, e cila ndjehet e braktisur nga i dashuri. Mė thotė qė ndjehet e zhgėnjyer, qė nuk e priste etj., etj. Por besoj ky ėshtė thjesht njė moment kalimtar. Kjo ishte njė nga arsyet qė unė nuk u lidha qė brenda me Inėn, pasi doja njė ballafaqim jashtė me tė dashurėn qė kisha. Mirėpo gjėrat erdhėn kėshtu...

Megjithatė mbase po tė kishte ndenjur Ina mė shumė nė atė shtėpi, nuk do kishe bėrė kaq shumė arsyetime, por do tė ishe lidhur me tė?
Poli: Edhe unė e kam kėtė bindje pasi sinqerisht nė atė shtėpi ku rri 24 orė me njė femėr qė tė pėlqen, nuk mund ta evitosh krijimin e njė raporti qė vjen si pasojė e ndjenjės tė cilėn nuk e frenon dhe as nuk e kamuflon dot.

Keni pasur kohė tė mendoni se ēfarė do bėni gjatė verės me Inėn, por edhe me banorėt e tjerė?
Poli: Po, kemi shumė plane pėr tė bėrė pushime, na kanė bėrė ftesa nė Kosovė, Maqedoni, oferta tė ndryshme pune, por pėr momentin nuk mund tė tregojmė detaje. Do kemi njė verė impenjative, kjo ėshtė e sigurt.

Si janė ditėt afėr Inės, por pa kamera?

Poli: Shumė tė bukura.

Keni bėrė dashuri qė atė natė qė dole nga shtėpia apo pritėt pak?

Poli: Mund ta merrni vetė me mend. (Qesh).

panta_rhei
20-07-08, 21:36
haj medet haj... ani shpjegim... jo ma rrezik s'ka ku shkon...

pse moj Jana ti nuk po bohesh postiere e Bluetoothit edhe e albaniac.com-it...

a po don me t'ndihmu bre pak me nji ide origjinale?! pa pare a...
hape nji teme...ndaq kryeteme... titulloje "VIP news" a qeshtu diqysh, edhe krejt lajmet e qatyne faqeve ku po i "vjedh" ti futi a postoji brenda qasaj teme, se shum pa krip bre diqysh... ose nashta kurrkush nuk e sheh vetin veq gjith ato tema palidhje qe i kishe hape me llafe t sokaqeve, edhe seciles me i kqyr per seri numrin e postimeve a te diskutimeve, krejt me zero i ke... me kon bile me ta pas dhane dikush nji dysh per ato postime, por zero (sic!).

nejse "sweety...", nejse veq nuk ka mundsi "hem sweety hem bajat"

Gjumashja
20-07-08, 21:42
Po bre rastesisht e pash ne tv nje dite edhe atij djalit Arberit i kerkojke dikush spjegim... qe e ka lene kinse te dashuren e tij shqiptare..

Jana
24-07-08, 10:12
haj medet haj... ani shpjegim... jo ma rrezik s'ka ku shkon...

pse moj Jana ti nuk po bohesh postiere e Bluetoothit edhe e albaniac.com-it...

a po don me t'ndihmu bre pak me nji ide origjinale?! pa pare a...
hape nji teme...ndaq kryeteme... titulloje "VIP news" a qeshtu diqysh, edhe krejt lajmet e qatyne faqeve ku po i "vjedh" ti futi a postoji brenda qasaj teme, se shum pa krip bre diqysh... ose nashta kurrkush nuk e sheh vetin veq gjith ato tema palidhje qe i kishe hape me llafe t sokaqeve, edhe seciles me i kqyr per seri numrin e postimeve a te diskutimeve, krejt me zero i ke... me kon bile me ta pas dhane dikush nji dysh per ato postime, por zero (sic!).

nejse "sweety...", nejse veq nuk ka mundsi "hem sweety hem bajat"

QY QY....sha em ki kallxu a se din aaa..per ata punoj une....
Me qef asht kj pun qe don lexo qe sdon kur kalon ka postimet e mija msheli Syt......
Edhe mundesh me ja hap vetit ne ide te re....Mos mu perzi shum....mas mirti ish kon kjo pun per Ty....

panta_rhei
24-07-08, 17:04
QY QY....sha em ki kallxu a se din aaa..per ata punoj une....
Me qef asht kj pun qe don lexo qe sdon kur kalon ka postimet e mija msheli Syt......
Edhe mundesh me ja hap vetit ne ide te re....Mos mu perzi shum....mas mirti ish kon kjo pun per Ty....

...qe deee...
qyrenihere, a s'pe sheh qe i kom bo 3000 postime per tre muj aaa... qe edhe nji ide origjinale po ta jap ty Janė:biggrin: : n'daq me bo ma shum postime edhe ma shpejt, edhe pa e lodhe trunin asnjitroh (bile kur t don me postu diqka te ky forum ti mundesh lirisht me e qu trunin n ulqin)... rri gati sa here t shkojn vipat n wc, ti bone nga nji postim qysh kan kalu atje... veq mos me rrejt me tregu diqka pa e paa vet...

Breshka
02-08-08, 06:57
...qe deee...
qyrenihere, a s'pe sheh qe i kom bo 3000 postime per tre muj aaa... qe edhe nji ide origjinale po ta jap ty Janė:biggrin: : n'daq me bo ma shum postime edhe ma shpejt, edhe pa e lodhe trunin asnjitroh (bile kur t don me postu diqka te ky forum ti mundesh lirisht me e qu trunin n ulqin)... rri gati sa here t shkojn vipat n wc, ti bone nga nji postim qysh kan kalu atje... veq mos me rrejt me tregu diqka pa e paa vet...

pse ejjj ku pe VIP-A ti qetu?? ahahahhahahahhahahahahaahhahaha

hajt se bona edhe une postim ma shum hahahhahaahahaha

jadore
02-08-08, 08:23
apet-a..

p.s.

kush eshte Poli
e kush esht ajo e dashura e tij se haber nuk po kam..!!!

Diana007
10-08-08, 11:42
pse ejjj ku pe VIP-A ti qetu?? ahahahhahahahhahahahahaahhahaha

hajt se bona edhe une postim ma shum hahahhahaahahaha


A veq per postime e keni a :eek: :tongue:

Hajt se po ja jap un ka 2.000 -3.000 se kam boll :biggrin: