PDA

View Full Version : Recetat e mia


DritonPR
02-08-08, 14:45
dje u knaqa vet dhe prindrit me burekyn qe kam bere :D

te duhet:
500 gr pete
50 gr gjalp
500 gr djath
250 gr uje
125 gr vaj
krip

-ne nje ene te thell (apo tengjere) e mbush me uje dhe vaj dhe krip dhe perzin per 2 apo 4 minuta.

-pastaj lyen tepsin katrore me gjalp

-i fut 2 pet dhe e sterpik me uje e vaj qe ke perzier
-fut prap 2 pet e sterpik me uj e vaj
-i qet djathin e shtypyr ne tere pjesen
-i fut 2 pete e sterpik
-2 pete e sterpik
-2 pete e sterpik
-pastaj djathin prap ne tere pjesen
-pastaj vazhdon me 2 pete e me sterpik edhe 2 apo 3 here

mos harro se petet te mos ngjiten ne skej te tepsis! mbuloji te fundit shtini perfuni mos me dal djathi.

shihemi :D

rilinda
02-08-08, 17:27
Hahahahahah... he driton kuzhinieri breeee!
Boni, boni Linkės konkurencė :biggrin:
Kur t'shkoj n'shpi pa e provu nuk e la edhe t'kallzoj qysh m'dul. :wink:

Breshka
02-08-08, 23:01
Hahahahahah... he driton kuzhinieri breeee!
Boni, boni Linkės konkurencė :biggrin:
Kur t'shkoj n'shpi pa e provu nuk e la edhe t'kallzoj qysh m'dul. :wink:

qysh ka me dal ejjj buk e djath, qka paska tjeter???:eek: hahahhahahaha:tongue:

Tinky-Winky
03-08-08, 01:32
Ev driton shoqi po ti te kuke si grat e kqija , po ku ki pa tan ky djal me i shtie durt en brum e me perzie aty bre pika t raft se gerdin ma qove qe pum doket kur mo burektoreve ska shanca kurkush me mpanen. Ev shoq edhe qito e njeva , po na shuptart kur tradit se kem pas mashkuj mu qu pesh me peciva e kvasaca e mu tu kap brumi en lesh durve e me t hi neper thoj he mos e honksh bre. Shnetje

Arkza
03-08-08, 10:22
Aiiiiiiiii Pite me Djathe a !!!
Diqka hiq se du kete Pite , ne Qytet i thojne kesaj Perpeq !!!!!!!!! :biggrin: :biggrin: :eek:

rilinda
03-08-08, 11:16
Ev driton shoqi po ti te kuke si grat e kqija , po ku ki pa tan ky djal me i shtie durt en brum e me perzie aty bre pika t raft se gerdin ma qove qe pum doket kur mo burektoreve ska shanca kurkush me mpanen. Ev shoq edhe qito e njeva , po na shuptart kur tradit se kem pas mashkuj mu qu pesh me peciva e kvasaca e mu tu kap brumi en lesh durve e me t hi neper thoj he mos e honksh bre. Shnetje

Av aaaav aaaav ēka ke than!
Tinky je msu ti vet i katėrti veē mu en, e as orar t'bukės mos me dit deri sa t'ju lajmron ai dirigjuesi juj qė erdh koha e bukės a e gjumit, ama n'botėn e modernizuar ēdokush ėshtė dirigjuesi i vetes.
Edhe bash n'tonė botėn kuzhinierėt ma t'mdhaj janė burrat.

Shnet edhe ty!

DritonPR
03-08-08, 19:20
Ev driton shoqi po ti te kuke si grat e kqija , po ku ki pa tan ky djal me i shtie durt en brum e me perzie aty bre pika t raft se gerdin ma qove qe pum doket kur mo burektoreve ska shanca kurkush me mpanen. Ev shoq edhe qito e njeva , po na shuptart kur tradit se kem pas mashkuj mu qu pesh me peciva e kvasaca e mu tu kap brumi en lesh durve e me t hi neper thoj he mos e honksh bre. Shnetje

pasi je cun i keq me dallavere, ja ki me honger 1 burek me lesh qe kom me ta maru, ja kom me te rreh llom, veq 1 opcion e ki :D

mentor*
04-08-08, 00:00
qysh ka me dal ejjj buk e djath, qka paska tjeter???:eek: hahahhahahaha:tongue:


ahahhahahahahahahah ahhahahha eeede

Tinky-Winky
04-08-08, 16:37
Av aaaav aaaav ēka ke than!
Tinky je msu ti vet i katėrti veē mu en, e as orar t'bukės mos me dit deri sa t'ju lajmron ai dirigjuesi juj qė erdh koha e bukės a e gjumit, ama n'botėn e modernizuar ēdokush ėshtė dirigjuesi i vetes.
Edhe bash n'tonė botėn kuzhinierėt ma t'mdhaj janė burrat.

Shnet edhe ty!
Jo av av av hiq se bash ti pipi ske paten nevoj mei dal krah kti far kuzhinjeri se a pe shen qysh pum kecnohet qi ka mum rreh no ka me mshtie me hanger burek me lesh ,une e pash me nji postim qe ky shoqi pi depiliratke kamt po sma ka mar menja qe at lesh e perdor per me shtie en burek. E ti pipi mos um trego mue per kuzhinjera se e die mir qysh munet me pergaditen ni mashkell si puna e ktinaj shoqit.