PDA

View Full Version : Shpati Kasapi & Aferdita Dreshaj, ju tregojmė sekretet e lidhjes tonė..


Jana
25-08-08, 14:08
http://i25.tinypic.com/nwy9tc.jpg

Shpati: Ju rrėfej tė fshehtat e lidhjes time me Afėrditėn

Pėr herė tė parė janė shfaqur sė bashku nė Tiranė duke iu mbyllur gojėn njė herė e pėrgjithmonė fjalėve, qė thuhen pėr lidhjen mes tyre, apo edhe pėr lidhje tė tjera jashtė kėsaj marrėdhėnieje. Shpat Kasapi dhe e dashura e tij, modelja Afėrdita Dreshaj ishin mbrėmjen e sė enjtes mes tė ftuarve tė Petri Bozos nė 10-vjetorin e Miss Shqipėrisė. Duke kujtuar faktin, qė Afėrdita ka qenė mes vajzave konkurrente tė kėtij konkursi bukurie, ēifti nuk i kanė “jo” ftesės, qė ėshtė bėrė pėr tė dy. Edhe pse kanė ardhur me vonesė Afėrdita dhe Shpati kanė tėrhequr jo pak vėmendjen e tė pranishmėve. Bukuroshja nga Mali i Zi, e veshur me njė fustan tė shkurtėr ngjyrė mente, mė nje grim tė lehtė dhe luk tė kėndshėm i ka vėnė ndoshta nė siklet disa prej shoqeve tė saj, jo vetėm se sa ka ditur tė marrė mbi vete blicet e fotografėve dhe kamerave, por edhe shikimet e tė pranishmėve tė tjerė duke spikatur veēanėrisht pėr trupin e saj tė gjatė. Sigurisht edhe Shpati, i veshur me njė kėmishė tė sė njėjtės ngjyrė, duket se e ka gjetur mjaft mirė veten nė atė ambjent, ku ndėr tė tjerė kishte edhe shumė nga kolegėt kėngėtarė.

Ata janė pėrpjekur tė tregohen tė kursyer pėrballė gazetarėve, qė mė shumė se sa pėr impenjimet e tyre profesionale, janė pėrpjekur tė mėsojnė diēka mė tepėr pėr marrėdhėnien, qė deri tani ėshtė pėrfolur me ngjyra kontradiktore nė mediat e ndryshme rozė. Tani pėr herė tė parė modelja e njohur e spoteve publicitare dhe kėngėtari pranojnė tė tregojnė diēka mė shumė pėr lidhjen e tyre intime. Ndonėse nuk duan t’i kthehen momentit kur dhe si janė njohur, ata pohojnė, qė prania e tyre sė bashku nė Tiranė dhe pėr mė tepėr nė njė ambjent publik, e zyrtarizon nė mėnyrė tė hapur lidhjen e tyre. Megjithatė ende nuk mund tė flitet pėr fejesė. Ndoshta jo vetėm pėr faktin, se ata ndjehen shumė tė rinj pėr kėtė hap, por edhe se Shpati synon tė pėrfundojė nė fillim studimet e mė pas tė mendojė pėr fejesėn. Kjo do tė thotė, qė ata do tė vazhdojnė ta jetojnė marrėdhėnien e tyre pėrgjatė udhėtimeve tė shumta Shkup - Nju Jork dhe anasjelltas. Ndonėse nė kėtė prizėm ėshtė Shpati ai qė duket se udhėton mė shpesh pėr tė qenė pranė tė dashurės sė tij, pėr tė cilėn shprehet se ėshtė femra, qė vėrtet i ka pushtuar zemrėn.

Ndjehen shumė mirė sė bashku, nuk ngurrojnė tė pozojnė edhe pėr fotografin tonė, por edhe tė pėrgėnjeshtrojnė tė rejat e fundit, tė shkruara rreth tyre. I fundit ka qenė lajmi pėr njė orgji seksuale mes kėngėtarit nga Maqedonia dhe dy meshkujve nė njė hotel tė Tiranės. Duke iu referuar kėtij shkrimi, kėngėtari shprehet: “Ėshtė vetėm njė thashethem. Aty nuk ka asgjė tė argumentuar, apo tė faktuar. Nuk shfaqet askund imazhi ose fytyra ime”. Sa pėr Afėrditėn? Duke se e ka pritur shumė thjesht kėtė fakt. “Unė jetoj nė Amerikė dhe jam mėsuar, qė mediat tė shkruajnė e tė flasin edhe lajme tė pavėrteta. Janė normale pėr njė artist”, shprehet ajo. Nga ana tjetėr, nė marrėdhėnien e tyre, pėrveē ndjenjės sė dashurisė duket se shfaqet edhe pak xhelozi, qė tek Shpati ndoshta ndjehet edhe mė e shprehur. “Megjithatė mė shumė se sa xheloz, unė mburrem me tė, sepse vėrtet ėshtė shumė e zonja dhe ka arritur tė jetė njė modele e suksesshme edhe nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės”. Ēifti tregon, se kjo vizitė nė Shqipėri do tė jetė e shkurtėr dhe ata do tė rikthehen nė impenjimet e tyre tė pėrditshme. Ndėrsa ėshtė duke punuar pėr albumin e tij tė ardhshėm, Shpati shprehet, se pėr momentin nuk ka asnjė projekt pėr tė qenė i pranishėm nė aktivitete tė ndryshme muzikore, qė zhvillohen nė Shqipėri.

Ndonėse nuk duan t’i kthehen momentit kur dhe si janė njohur, ata pohojnė, qė prania e tyre sė bashku nė Tiranė dhe pėr mė tepėr nė njė ambient publik, e zyrtarizon nė mėnyrė tė hapur lidhjen e tyre. Megjithatė ende nuk mund tė flitet pėr fejesė. Ndoshta jo vetėm pėr faktin, se ata ndjehen shumė tė rinj pėr kėtė hap, por edhe se Shpati synon tė pėrfundojė nė fillim studimet e mė pas tė mendojė pėr fejesėn.

leonard gj
26-08-08, 03:05
,mhttp://i25.tinypic.com/nwy9tc.jpg

Shpati: Ju rrėfej tė fshehtat e lidhjes time me Afėrditėn

Pėr herė tė parė janė shfaqur sė bashku nė Tiranė duke iu mbyllur gojėn njė herė e pėrgjithmonė fjalėve, qė thuhen pėr lidhjen mes tyre, apo edhe pėr lidhje tė tjera jashtė kėsaj marrėdhėnieje. Shpat Kasapi dhe e dashura e tij, modelja Afėrdita Dreshaj ishin mbrėmjen e sė enjtes mes tė ftuarve tė Petri Bozos nė 10-vjetorin e Miss Shqipėrisė. Duke kujtuar faktin, qė Afėrdita ka qenė mes vajzave konkurrente tė kėtij konkursi bukurie, ēifti nuk i kanė “jo” ftesės, qė ėshtė bėrė pėr tė dy. Edhe pse kanė ardhur me vonesė Afėrdita dhe Shpati kanė tėrhequr jo pak vėmendjen e tė pranishmėve. Bukuroshja nga Mali i Zi, e veshur me njė fustan tė shkurtėr ngjyrė mente, mė nje grim tė lehtė dhe luk tė kėndshėm i ka vėnė ndoshta nė siklet disa prej shoqeve tė saj, jo vetėm se sa ka ditur tė marrė mbi vete blicet e fotografėve dhe kamerave, por edhe shikimet e tė pranishmėve tė tjerė duke spikatur veēanėrisht pėr trupin e saj tė gjatė. Sigurisht edhe Shpati, i veshur me njė kėmishė tė sė njėjtės ngjyrė, duket se e ka gjetur mjaft mirė veten nė atė ambjent, ku ndėr tė tjerė kishte edhe shumė nga kolegėt kėngėtarė.

Ata janė pėrpjekur tė tregohen tė kursyer pėrballė gazetarėve, qė mė shumė se sa pėr impenjimet e tyre profesionale, janė pėrpjekur tė mėsojnė diēka mė tepėr pėr marrėdhėnien, qė deri tani ėshtė pėrfolur me ngjyra kontradiktore nė mediat e ndryshme rozė. Tani pėr herė tė parė modelja e njohur e spoteve publicitare dhe kėngėtari pranojnė tė tregojnė diēka mė shumė pėr lidhjen e tyre intime. Ndonėse nuk duan t’i kthehen momentit kur dhe si janė njohur, ata pohojnė, qė prania e tyre sė bashku nė Tiranė dhe pėr mė tepėr nė njė ambjent publik, e zyrtarizon nė mėnyrė tė hapur lidhjen e tyre. Megjithatė ende nuk mund tė flitet pėr fejesė. Ndoshta jo vetėm pėr faktin, se ata ndjehen shumė tė rinj pėr kėtė hap, por edhe se Shpati synon tė pėrfundojė nė fillim studimet e mė pas tė mendojė pėr fejesėn. Kjo do tė thotė, qė ata do tė vazhdojnė ta jetojnė marrėdhėnien e tyre pėrgjatė udhėtimeve tė shumta Shkup - Nju Jork dhe anasjelltas. Ndonėse nė kėtė prizėm ėshtė Shpati ai qė duket se udhėton mė shpesh pėr tė qenė pranė tė dashurės sė tij, pėr tė cilėn shprehet se ėshtė femra, qė vėrtet i ka pushtuar zemrėn.

Ndjehen shumė mirė sė bashku, nuk ngurrojnė tė pozojnė edhe pėr fotografin tonė, por edhe tė pėrgėnjeshtrojnė tė rejat e fundit, tė shkruara rreth tyre. I fundit ka qenė lajmi pėr njė orgji seksuale mes kėngėtarit nga Maqedonia dhe dy meshkujve nė njė hotel tė Tiranės. Duke iu referuar kėtij shkrimi, kėngėtari shprehet: “Ėshtė vetėm njė thashethem. Aty nuk ka asgjė tė argumentuar, apo tė faktuar. Nuk shfaqet askund imazhi ose fytyra ime”. Sa pėr Afėrditėn? Duke se e ka pritur shumė thjesht kėtė fakt. “Unė jetoj nė Amerikė dhe jam mėsuar, qė mediat tė shkruajnė e tė flasin edhe lajme tė pavėrteta. Janė normale pėr njė artist”, shprehet ajo. Nga ana tjetėr, nė marrėdhėnien e tyre, pėrveē ndjenjės sė dashurisė duket se shfaqet edhe pak xhelozi, qė tek Shpati ndoshta ndjehet edhe mė e shprehur. “Megjithatė mė shumė se sa xheloz, unė mburrem me tė, sepse vėrtet ėshtė shumė e zonja dhe ka arritur tė jetė njė modele e suksesshme edhe nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės”. Ēifti tregon, se kjo vizitė nė Shqipėri do tė jetė e shkurtėr dhe ata do tė rikthehen nė impenjimet e tyre tė pėrditshme. Ndėrsa ėshtė duke punuar pėr albumin e tij tė ardhshėm, Shpati shprehet, se pėr momentin nuk ka asnjė projekt pėr tė qenė i pranishėm nė aktivitete tė ndryshme muzikore, qė zhvillohen nė Shqipėri.

Ndonėse nuk duan t’i kthehen momentit kur dhe si janė njohur, ata pohojnė, qė prania e tyre sė bashku nė Tiranė dhe pėr mė tepėr nė njė ambient publik, e zyrtarizon nė mėnyrė tė hapur lidhjen e tyre. Megjithatė ende nuk mund tė flitet pėr fejesė. Ndoshta jo vetėm pėr faktin, se ata ndjehen shumė tė rinj pėr kėtė hap, por edhe se Shpati synon tė pėrfundojė nė fillim studimet e mė pas tė mendojė pėr fejesėn.epo shyqyr qe doli dhe e prezantoi edhe ky te dashuren thuaj ti nje here se sa per fejese ehe ka kohe : shpato si do te emitojne ne portokalli tani ty mo ;) ahahaahah

lyra2
28-08-08, 10:37
Shpati Kasapi & Aferdita Dreshaj, ju tregojmė sekretet e lidhjes tonė..

..tash jam me e qete,i kuptova sekretet e tyre .

jadore
28-08-08, 10:40
Shpati Kasapi & Aferdita Dreshaj, ju tregojmė sekretet e lidhjes tonė..

..tash jam me e qete,i kuptova sekretet e tyre .
njejte dhe une , sikur ti njihja kush jane se keta protagonist te kesaj teme..!!!