PDA

View Full Version : Fejohet Tuna me vellain e Bertan Asllanit...


Jana
27-08-08, 18:08
http://albaniac.com/images/stories/foto_random/tuna_fejuar_lg.jpg


Sapo kemi mesuar se kengetarja e njohur Tuna mund te jete fejuar. Lajmin ende nuk e kemi te konfirmuar,por nje burim qe cilesohet si "i sigurte" na ka treguar se kengetarja eshte fejuar.Po nese ne gabimisht kujtuam se behet fjale per Ledrin e grupit The Skillz, pasi per lidhjen e tyre eshte folur shpesh ne publik...u gabuam.I fejuari i Tunes quhet Mert Asllani me te cilin mesa di une, Tuna ka qene e lidhur dhe kohe me pare.E nese nuk e kam gabim,Mert Asllani eshte vellai i Bertan Asllanit...opa!Ketu po publikojme dh enje foto te marre nga nje reviste maqedonase ku tregohet cifti. Ok pra suksese ciftit

Amina
27-08-08, 19:06
http://albaniac.com/images/stories/foto_random/tuna_fejuar_lg.jpg


Sapo kemi mesuar se kengetarja e njohur Tuna mund te jete fejuar. Lajmin ende nuk e kemi te konfirmuar,por nje burim qe cilesohet si "i sigurte" na ka treguar se kengetarja eshte fejuar.Po nese ne gabimisht kujtuam se behet fjale per Ledrin e grupit The Skillz, pasi per lidhjen e tyre eshte folur shpesh ne publik...u gabuam.I fejuari i Tunes quhet Mert Asllani me te cilin mesa di une, Tuna ka qene e lidhur dhe kohe me pare.E nese nuk e kam gabim,Mert Asllani eshte vellai i Bertan Asllanit...opa!Ketu po publikojme dh enje foto te marre nga nje reviste maqedonase ku tregohet cifti. Ok pra suksese ciftit

Cooooooool:smile:

Arkza
27-08-08, 19:12
Boll Bukur Besa... se Pata degjuar se po pshtjelle kjo me Maqedonast ( d.m.th Me nje shka ) koxha me pat met Hatri nje Femre e Bukur si kjo me hup !!!
Tash po Gezohem shume qe po pshtjellka ketu me Shqiptari.
Urime Tuna dhe Sukses ... :smile:

Jana
17-11-08, 18:07
Tuna: Nuk jam e lidhur mė me Mertin

Nė njė intervistė pėr gazetėn "Panorama", kėngėtarja nga Maqedonia, Altuna Sejdiu, ka rrėfyer arsyet e ndarjes me Merti Asllanin, vėllanė e Bertan Asllanit, duke pohuar se ajo kurrė nuk ka qenė e fejuar me tė.
Tuna me ēfarė po merreni aktualisht nė krijimtarinė tuaj muzikore?

Pėr momentin po punoj me disa projekte muzikore tė cilat dua te mbeten sekret pėr publikun.

Jeta juaj nė Selanik, ndėrsa vazhdoni studimet atje cila ėshtė?

Jetė e rėndomtė studentore, mė shumė shoping. Njė vajzė rebele dikur nė skenė, tani e maturuar e natyrisht me mė shumė klas.

Ku mendoni se ju ēon ky imazh i ri?

Vitet bėjnė tė vetėn. Nuk do tė thotė qė nuk jam mė rebele nėse vesh diēka mė serioze...Rebelizmin thjesht e kam nė gjak

Jeni shprehur pėr njė bashkėpunim tjetėr me kėngėtar shqiptar, pas duetit me Jonida Maliqin. Por qė kėtė herė do tė ishte kėngėtar mashkull. Ėshtė konkretizuar diēka?

Po. Sė shpejti fansat e mi do tė kenė mundėsinė tė dėgjojnė njė kėngė tė re nė duet, pėr tė cilėn nuk dyshoj qė do tė behet hit.

Kur nxorėt klipin “Bileta”, u pėrfol pėr njė ngjashmėri me “Back to Black” tė Amy Ėinehouse. Nė ē’pikė do dėshironit t’i ngjasonit kėsaj kėngėtareje, dhe ku jo?

Kjo ishte shumė e rastėsishme me qė “Bileta” u incizua shumė mė herėt. Ndėrsa sa do tė doja t’i ngjasoja kėsaj kėngėtareje pėr momentin aspak!

Ju jeni e pranishme shpesh nė jetėn artistike shqiptare. Ēfarė u bėn tė mos mungoni asnjėherė, dhe pėr ē’arsye nuk do tė shkelnit mė nė Tiranė?
Nuk kam arsye pse mos tė shkelja nė Tiranė, kam shumė fansa dhe nuk ka diēka qė do tė mė pengonte pėr momentin.

As ju nuk u keni shpėtuar thashethemeve pėr foto nudo nė internet. Si do i komentonit?
Komentet nuk mė lėnė pėrshtypje aspak. Ajo qė mė intereson ėshtė suksesi si kėngėtare, dhe deri tani ka qenė vėrtet i madh. Nuk ka kėnaqėsi mė e madhe se kjo.

Por kėtė vit ju jeni pėrfolur nė media mė shumė pėr jetėn tuaj private. Cila ėshtė e vėrteta e ndarjes nga Merti Asllani?

Nuk jam e lidhur mė me Mertin, dhe nuk kam pasur asnjėherė fejesė apo diēka e ngjashme.

Ėshtė e vėrtetė qė Merti ju ka tradhtuar?

Ėshtė shumė private kjo pyetje dhe ėshtė njė temė qė u pėrfol shumė nėpėr mediat nė Kosovė dhe Maqedoni.

Por nuk e mohoni?

Gjithēka ka qenė njė shpifje e mediave kosovare dhe maqedonase.