PDA

View Full Version : Big Mama: Jam ende e virgjėr ...


Jana
28-08-08, 02:00
Babai i saj ėshtė drejtues i njė qendre shėndetėsore. Njė nga vėllezėrit merret me politikė ndėrsa vetė Bigu ka mbaruar vitin e dytė tė fakultetit pėr shkenca politike. Kėngėtarja dėshiron qė nė tė ardhmen tė hapė njė parti politike nė Tetovė ku tė jetė vetė kryetare, njė qėllim nė vetvete qė do t’i mposhtė tė gjithė politikanėt jo vetėm nė bazė tė forcės qė zotėron por dhe nė bazė tė famės qė ka. Do quhet Partia Big Mama. Brenda tė qėnurit vetvetja kėngėtarja shqiptare e Maqedonisė ka njė konglomerat surprizash qė do t’i zbulojė njė nga njė nė kėtė intervistė tė sinqertė pėr suplementin “Unė gruaja”....
Cila ėshtė arsyeja qė pushimet e verės tė kanė gjetur nė Shqipėri, vetėm plazhi apo dhe diēka tjetėr?
-Normalisht qė arsyeja fillestare ėshtė puna. Plazhin e shfrytėzoj nė varėsi tė punės, duke qenė se bėj njė rrugė e dy punė. Kam pasur shumė koncerte kėtu nė Shqipėri.

Nė ēfarė plazhi je duke pushuar?

-Kam qenė nė Velipojė, nė Shkodėr, nė Vlorė dhe pėr momentin jam me disa miq tė mi nė Golem, duke pushuar nė plazhin “Bonita”.

Gjatė kėsaj kohe cila ka qenė axhenda jote?

-Gjatė kėtyre dy muajve kam pasur njė pauzė nga ekrani pėr shkaqe tė miat personale. Jam duke u pėrgatitur pėr njė ndryshim shumė ekskluziv, nė mėnyrė qė tė dal nė shtator me njė dukje tė re tė Bigut. E ndieja tė nevojshme njė pauzė tė tillė nė mėnyrė qė publikut kur tė dal, t’i dukem njė surprizė.

Kush ėshtė konsulenti qė tė ndjek nė karrierėn tėnde?
-Unė nė fakt nė Shqipėri kam si kėshilltare Dorianėn, ndėrkohė qė kam dhe babanė.

Le tė kthehemi nė retrospektivėn e jetės tėnde. Si ka qenė jeta jote, marrėdhėnia qė ke pasur me babain, nėnėn dhe familjen…
-Tani jam mė e ēmendur se mė parė. Duke u rritė e duke u ēmendur mė shumė (qesh). Dikur kam qenė njė fėmijė shumė pozitiv, e shoqėruar, qė bėnte shumė pėr tė tjerėt. Jam rritur nė njė familje prej 7 anėtarėsh. Jemi shumė tė bashkuar me njėri tjetrin. Para njė muaji kam humbur xhaxhain dhe ka qenė diēka e tmerrshme pėr mua. Familja mė ka mbėshtetur shumė. Dy vėllezėrit e mi tė mėdhenj mė kanė dhėnė pėrkrahjen mė tė madhe morale ndaj ia di pėr nder shumė familjes sime qė mė ka dhėnė kurajon dhe mbėshtetjen pėr tu bėrė kjo kėngėtare qė jam. Nuk ėshtė e lehtė pėr njė femėr t’i futet kėsaj rruge. Por mė kanė pėrkrahur shumė dhe jam munduar ta ruaj besimin e tyre. Unė jam fėmija e fundit dhe jam mė e lazdruara. Unė kam qenė si tip djali, por morali im ka qenė femėr.

Kur ke nisur tė tregosh talentin tėnd si kėngėtare?

-Qė e vogėl. Mė ka zbuluar gjyshja ime e cila qė kur unė isha e vogėl 9 muajsh nė njė udhėtim pėr nė Kosovė kam nisė tė kėndoj me la la la. Gjithė furgoni ka nisė t’u qeshė dhe ndėrsa gjithė udhėtarėt kanė duartrokitė gjyshja ka thėnė se do bėhesha kėngėtare. Duke u rritė duke u zmadhuar dėshira dhe ėndrra pėr t’u bėrė kėngėtare. Unė gjithnjė kam lozė si me qenė kėngėtare, duke bėrė programet e mia me shoqet. Tė gjithė kanė lozur bashkė me mua.

Gjyshen e ke pasur shumė tė afėrt?

-E kam pasur model. Dhe mė pas babai im i cili mė ka pėrkrahur nė tė gjitha hapat e mi. Kam kėnduar nė ansambėl, nė korret e shkollės, nė festivalet e fėmijėve. Kam marrė gjithnjė ēmime. Mė pas u futa nė shkollėn e muzikės, dhe kėshtu vazhdova.

Kemi vėnė re se je njė kėngėtare qė nuk synon komercialitetin por kėndon me shumė maturi. Ėshtė synimi yt ky?
-Unė pėr veten time kam preferuar tė kėndoj R&B ose Hip-Pop duke u munduar tė jem dhe ajo qė do populli. Unė e kombinoj kėtė lloj muzike me atė komerciale alla Big Mama. Duhet patjetėr tė bėsh kėtė zgedhje pėr tė mbijetuar nė muzikė. Unė mundohem tė mbaj imazhin tim.

Pse quhesh Big Mama?

-Emri im ėshtė Besiana, por njė shoku im mė quante kėshtu. Ai faktikisht nuk ėshtė mė nė jetė. Kam qenė gjithnjė njė fėmijė i shėndoshė dhe duke qenė se me atė jam rritė, ai mė thėrriste me kėtė emėr. Kur ai ndėrroi jetė ishte tragjedi e madhe pėr mua, ndaj vendosa qė pėr kujtim tė tij tė ruaj kėtė emėr. Sa herė mė thėrrasin kėshtu kujtoj mikun mė tė madh tė zemrės sime.

A mendon se emri, mėnyra e interpretimit por dhe lloji i muzikės janė armėt e suksesit tėnd?

-Mendoj se arma mė e mirė e suksesit tim ėshtė karakteri, kontakti me personat e ndryshėm. Futja me nė muzikė ka qenė si njė lloto pėr kompozitorėt dhe tekstshkruesit. Ato thoshin se nuk mė ha pazari. Shumica e kompozitorėve mė kanė mbyllė derėn duke mė thėnė se me kėtė zanat unė nuk do haja dot bukė.

Nuk je prapsur nga kėto refuzime?

-Mua mė kanė ofenduar shumė kur kam qenė 14 vjeēe. Mė kanė pėrplasė dyert nė fytyrė. Si fėmijė kam qenė e mėrzitur kam kaluar deprivimet e mia. Por falė zotit kam qenė njeri i fortė . I kam tregu se nė muzikė nuk mund tė kesh sukses vetėm duke qenė njė femėr e bukur dhe seksi.

Kjo tani besoj se ju bėn mė tė lumtur qė i ke sfiduar?
-Tani ndjehem shumė e lumtur kur ato mė shohin nė televizor si kėngėtare.

Ti nuk ke luajtur me pamjen por me aftėsinė...

-Unė jam shumė e kėnaqur qė me kėtė peshėn, trupin dhe paraqitjen time kam fituar zemrėn e gjithė popullit. Qė ato mė pranuan dhe mė deshėn kėshtu siē jam. Nuk mė deshėn seksi, tė pėrdredhur dhe qė tregoj gjoksin
tim.

Kjo do tė thotė se jeni kundėr sensualitetit tė kėngėtareve?
-Jo absolutisht. Nuk jam kundėr. Ato qė janė zonja le ta pėrdorin. Atyre qė u ka hije, pse jo. Por atyre qė si ka hije nuk duhet ta pėrdorin.

Gjithė kėtė personalitet tėndin e ke tė trashėguar nga familja?
-Po. E kam tė trashėguar nga babi im. Unė jam fotokopja e tij. Unė kam ecur gjithnjė nė hapat e tim eti. Dhe ai ėshtė artdashės, ėshtė njeri me shumė kulturė. Ai mė ka ēuar vetė nė kėtė rrugė.

Vajzat janė mė tė lidhura me baballarėt. E vėrtetė dhe pėr ju?

-Gjithnjė kam qenė e lidhur me babain dhe pse nėnėn e kam si shpirt.

Jeni duke mbajtur njė dietė. Pse?

-Sepse kohėt e fundit tė gjithė janė duke u marrė me peshėn time. Aktualisht ėshtė bėrė njė ēėshtje e ditės. Tani kam vendosur shumė seriozisht tė mbaj dietė pėr t’i treguar tė gjithėve se unė mund tė dobėsohem , por nuk du vetė. Po dobėsohem vetėm pėr t’i mbyllur gojėn gazetarėve.

Gjithsesi ti ke thyer tabu me mbipeshėn tėnde. A mendon se njerėzit janė mėsuar me kėtė formė tėnden?
-Ndaj po e ruaj surprizė dhe nuk do dalė deri nė muajin shtator, kur tė dalė me njė pamje tjetėr. Do dal me vidoklip ė ri. Do dalė e njėjta Big Mama, ngjyra ngjyra duke i treguar tė gjithėve se mund tė dobėsohem, por mė pas pėrsėri do tė trashem (shėndoshem)…

Ēfarė regjimi po pėrdor?

-Deri mė parė kam bėrė dy herė regjim dhe mė pas dy muaj kam ngrėnė sa pėr dhjetė vetė. Rezultate kam pasė por mė pas e kam marrė pėrsėri peshėn.

Dietėn e fundit kur e ke nisur?

-E kam nisur qė nė muajin qershor. Dhe deri mė tani kam hequr 12 kile.

Jana
28-08-08, 02:01
Si ia ke bėrė me veshjet?-Tani mė rrinė mė mirė. Kam blerė dhe gjėra tė reja. Mė duket mė e lehtė pėr tė gjetur tesha.Ku e ke synimin?-Dua tė heq dhe dymbėdhjetė kile tė tjera. Mendoj se gjėja mė e rėndėsishme ėshtė ta vendosėsh nė tru qė do mbash dietė. I kam vėnė qėllim vetes dhe do ia arrij qėllimit me ēdo kusht.Ēfarė ndodhi kėtė radhė?

-Ndodhi ajo qė mė plasėt ju gazetarėt! (qesh)Ju pamjen e keni, inteligjencėn po, peshėn gjithashtu.Mendoni se njė pamje mė e bukur do ndikojė njė rradhė tė gjatė nė listėn e adhuruesve tuaj?

-Nuk kam dėshirė ta lidh pamjen me tė dashurin tim.Ka njė dashuri nė jetėn tėnde?-Ėshtė dikush. Njė njeri qė nuk merret me art. Ajo qė mė bėn pėrshtypje tek ai ėshtė personaliteti i tij. Jemi njerėz shumė tė ngjashėm.Kėtė radhė dobėsimi yt ėshtė njė risi?-Ėshtė e vėrtetė. Unė gjithnjė nė videoklipet e mia kam dalė me njė risi. Dhe kėtė radhė me njė pamje tė re.Pėrveēse dietės psikologjike ēfarė po mban tjetėr?-Sigurisht dhe njė dietė rigoroze ushqimore. Tani ha mish dhe sallatra dhe bėj fitness. Kam dy muaj qė i kam ndaluar rreptėsisht ėmbėlsirat.Dietėn do e mbash deri nė shtator?-Po deri atėherė.Si kanė reaguar tė tjerėt ndaj ndryshimit tėnd?-Janė tė gjithė tė lumtur. Tė gjithė janė tė kėnaqur dhe mė inkurajojnė pėr tė vazhduar.Mendoni se me vullnet mund tė dobėsohesh?-Sigurisht qė po. Kush e vendos patjetėr qė ka rezultat. Por duhet tė mbash njė regjim shumė tė fortė. E rėndėsishme ėshtė ta vendosėsh nė trurin tėnd. Nė momentin qė i vė vetes kėtė qėllim patjetėr qė e mban.E ndieni veten njė vajzė me fat?-Sigurisht. Kam lindur nė njė familje shumė tė mirė.Kam miq shumė tė mirė, njerėz qė mė pėrqafojnė dhe qė mė bėjnė komplimente. Kur shoh qė njerėzit mė duan dhe mė thonė fjalė tė mira vetėm mė shtohet ymri.E keni dėshirė protagonizmin?-Vdes. Unė kam qejf shumė tė dallohem. Nė shkollė tė gjithė gocat visheshin me tė zi unė do vishesha me rozė e dreq pėr tu dalluar njė kilometėr larg. Nėse tė gjitha femrat kanė dalė me flokė kaēurrela mua mė ka pėlqyer tė dal mė flokėt pėrpjetė. Kam bėrė gjithnjė tė kundėrtėn.Duke bėrė jetė nate je gjumashe?-Po fle gjithė ditėn. Mė ndodh ndonjėherė tė zgjohem me pizhama tė ngrihem tė ha bukė dhe mė pas tė shtrihem dhe tė fle prapė.Kur je dashuruar pėr herė tė parė?-Sa herė qė kam rėnė nė dashuri kam menduar se kėtė radhė kam rėnė me tė vėrtet.Gjithsesi ka “njė prima volta”?-Gjithnjė mė ėshtė dukur pėr herė tė parė. Kur kam qenė 17 vjeē. Dashuri platonike…mė ėshtė dukur se jam dashuru. Mė pas kur kam parė dikė tjetėr kam thėnė me vete se s’ka qenė gjė ajo tjetra. Sa herė qė kam rėnė nė dashuri kam thėnė: “Si kėtė herė nuk mė ka ndodhur kurrė!” Fort, nuk besoj nė dashuri.Si ėshtė procesi i tė rėnit nė dashuri pėr ty?-Pėr mua mbi tė gjitha ka dashuri njerėzore. Kam mė shumė besim nė dashuri shoqėrore se ajo tjetra. Nėse ke pasur 4 lidhje nė jetė dhe thua se e dyta ka qenė dashuria mė e madhe, kėtė gjė unė nuk e besoj aspak.A ndikon dashuria nė punėn tėnde?-Unė dashurinė e shoh si pjesė tė jetės sime. Kam mendim ndryshe nga tė tjerėt pėr dashurinė. Unė personin qė du e kam gjetė por me tė akoma nuk jam nė lidhje. E kam taku njė person siē e kėrkoj unė por nuk jam nė lidhje. Kjo do tė thotė se unė jam nga ato femra qė fillimisht vlerėsoj tek mashkulli virtytet dhe cilėsitė e tij dhe mė pas kur tė vendos unė qė ai do jetė pėrgjithmonė, do i dhuroj diēka shumė tė ēmuar, virgjėrinė time. Sepse atė do ta kem shok tė ngushtė, baba, vėlla, shoqe.Djemtė e bukur nuk tė pėlqejnė?-Si s’mė pėlqejnė tė bukurit. Krejt i du. Po kur flasim pėr jetėn tamam ėshtė ndryshe. Nėse unė rri me njė person por me atė nuk vendos tė kaloj jetėn, asaj unė nuk i them dashuri. Mendoj se jeta ėshtė e gjatė, do krijosh familje. Jeta ėshtė e vėshtirė dhe duhen shumė aspekte pėr tė bėrė dikė qė tė jetė njeriu i zgjedhur nga unė.Si e mendon perspektivėn tėnde, tė sigurt apo ende flu?

-Dėshira ime ėshtė tė krijoj familje dhe tė kem shumė fėmijė. Por e tanishmja ėshtė ende flu.Sa vjeēe je?

-Jam 22 vjeēe.Flirte ke pasur?-Si jo. Si ēdo vajzė e re. Prej flirteve kam mėsuar se nuk ka dashuri.Tė ka ndodhur tė mėrzitesh pas njė zhgėnjimi qoftė dhe nga lidhjet okazionale?

-Unė nuk e kam pasur njė lidhje shumė tė thellė.A je tip qė mund ta lėsh dikė?-Mund ta lė.Tė ka ndodhur ndonjėherė tė refuzohesh?-Atė qė kam dashtė e kam ba gjithnjė pėr vete.Mes shqiptarėve tė Shqipėrisė, Kosovės dhe Maqedonisė kė do pėrzgjidhje?

-Jemi krejt shqiptarė dhe tė gjithė janė me mentalitet ndryshe. T’gjithė janė tė mirė…Cili nga ata tė pėrshtatet?-Mua krejt mė pėrshtaten. Sepse unė jam shumė e pėrshtatshme.Me Evis Pupėn ke pasur shumė lidhje kėtė vitin e fundit…

-Me Evisin kom dashni shumė tė madhe. Visin e kom tamam dashuri. Nė Shqipėri jam zhgėnjy prej shumė personave, por njerėz hallall qė kam takua janė Doriana, menaxherja ime nė Shqipėri, Albana Osmani dhe Evisi. Visi ėshtė kapak. Visin e kam shumė shpirt dhe pėr atė njeri do kisha bėrė gjithēka nė jetė. Sepse ka shumė zemėr tė madhe, ka shumė shpirt.Flet pėr dashuri. A ta kuptojmė si dashuri dhe me seks brenda apo dashuri tė pastėr?

-Unė jam njeri qė kam shumė dashuri njerėzore. Unė kam konceptin qė e ruaj vetėm pėr vete dhe pėr njeriun e zemrės. Unė besoj shumė tek Zoti, e respektoj deri nė fund moralin e fesė muslimane dhe mbi tė gjitha dhuratėn qė i dhurohet vetėm njeriut tė zemrės, virgjėria. Modernizėm nuk ėshtė vetėm seksi.Po thua se je ende e virgjėr?-Po. E di qė ėshtė ēudi nė kohėt e sotme por siē e thashė besimi tek Zoti mė ka ndihmuar tė ruaj disa parime...

>>{SpOnGeBoB}<<
28-08-08, 10:11
Ja ka kthy kilometrat garant temas kazalkes qekjo BigMama, qka po ta merr mendja tye Tinky. Une nuk besoj valla po qysh e paska rrejten qet Janen se.

lyra2
28-08-08, 10:14
Big Mama: Jam ende e virgjėr ...

..cka breee,jaaaa lajmi i vitit ky.

jadore
28-08-08, 10:19
Big Mama: Jam ende e virgjėr ...

..cka breee,jaaaa lajmi i vitit ky.

cka ka me u qudite ketu ..!!!
valla une po i besoj ..

lyra2
28-08-08, 10:20
cka ka me u qudite ketu ..!!!
valla une po i besoj ..
...jaaa une hala jam ne shok valla,s'po di a me besu a jo !;P:P;P

Luciano
28-08-08, 10:22
Si balen bija, vetem neper plazha po rrezitet,

jadore
28-08-08, 10:28
...jaaa une hala jam ne shok valla,s'po di a me besu a jo !;P:P;P

jo valla hiq nuk ke faj ti , se qysh ka kaplu epidemija femren shqiptare ne kete drejtim ,veshtire eshte me besu qe ka dhe mbijetojne te tjeret nga ky sindrom , edhe ate fal karakterit personal si Bigi p.sh..

valla Lyre , hallall-a, qisaj Bigit ,jo per tjeter , por qe hiq nuk i ka ardhe turp me kallzu , ne kohe te kesaj epidemije eshte me e drejte te heshtesh se sa te distancohesh ..se perndryshe te etiketojne me emra qe as vete mendja nuk ta merr .. psh e prapambetur , naive , etj..

LABI
28-08-08, 10:32
Edhe une nuk dyshojene kete .:rolleyes:
Big Momaa eshte ende e virgjer... Per me arrite deri te himeni i saj , duhet me udhetu me eskavatorr (haha) :biggrin: :tongue:

lyra2
28-08-08, 10:34
..dmth , shkaku u zbulua a,ck apo thu ti Labi?

Tinky-Winky
28-08-08, 10:56
Ja ka kthy kilometrat garant temas kazalkes qekjo BigMama, qka po ta merr mendja tye Tinky. Une nuk besoj valla po qysh e paska rrejten qet Janen se.
valla spongibob shoqi une e dije me fakte t pa mohushme qe qikjo bigmama asht virgjine qaq sa munet me kanen edhe madona. Kto jan fjol edhe kopalla sa i perket qisaj bigmames. Shnetje

eRta
28-08-08, 11:01
Jeni e dashuruar?
Ha, ha, ha, e dashuruar them se edhe po, por edhe jo.
Kur keni kryer sė fundmi marrėdhėnie seksuale?
Kjo ėshtė punė pėr mua dhe jo pėr ty.
Kush ėshtė pėr ty mashkulli mė seksi?
Pėr mua mashkulli mė seksi ėshtė dhe do tė jetė Besnik Qata, vokalisti i grupit “NRG Band”.
Ē’pjesė tė trupit shikon nė fillim te njė mashkull?
Te njė mashkull unė nė radhė tė parė vėshtroj prapanicėn.
Defekti i meshkujve tė sotėm sipas teje, cili ėshtė?
Kalojnė gjithė kohėn duke jua lypur femrave.
Gjėja e parė qė bėn direkt pas seksit?
Nė pėrgjithėsi shkoj nė frigorifer dhe ha diēka.
Kur del para pasqyrės ēfarė i thua vetes?
O zot i madh sa seksi qė jam.
Cila ėshtė fraza qė tė thonė djemtė kur kalon rrugėve?
Hej Big Mama, hej loēk.
Sa gėnjeshtare ėshtė Big Mama?
Tė them tė vėrtetėn nuk di tė gėnjej, por me raste edhe mė kalon ndonjė gėnjeshtėr e vogėl.
Premtimi qė i bėn fansave Big Mama?
Unė nuk premtoj, por realizoj.

intervist e Big mames...........marr nga wwww.thashetheme.com

Arkza
28-08-08, 11:11
Asgje sikur dielli !!!
Asgje s'eshte per te Besuar !!! :redface: :biggrin:

LABI
28-08-08, 16:06
..dmth , shkaku u zbulua a,ck apo thu ti Labi?

S'ka pas cfare te sqarohet. Esht enje forme sensacioni , thash e themesh mediale, qe perdorin per t'erhequr vemendjen, per t'rritur numrin e shiqueshmerise, apo rritur numrin e tirazheve .

Sa mund me qen gjyshja jem virgjine , aq big momaa :biggrin:

Llapjani_HH
28-08-08, 18:34
Krejt nashta i kisha besue veq qaty ku thot :
Qė e vogėl. Mė ka zbuluar gjyshja ime e cila qė kur unė isha e vogėl 9 muajsh nė njė udhėtim pėr nė Kosovė kam nisė tė kėndoj me la la la.
A e kishin pėrcjell aty me instrumente more :confused::tongue:
Po kjo koka gjeni :biggrin::biggrin: po u dashka me lajmrue n'librin e Ginesit:tongue::biggrin:

Linka_pz
28-08-08, 22:11
T`lumet ju qe s`keni gajle tjeter veq me mendu per Big mamen (me qa koken )per te se a eshte a s`eshte e V.....

MemphiSx
29-08-08, 12:58
Asgje sikur dielli !!!
Asgje s'eshte per te Besuar !!! :redface: :biggrin:


Pse kishe spo i beson qikes???? N'kofsh ti e virgjer garant osht edhe ajo hahaahahahahahah :P

Elina
29-08-08, 12:59
Nuk e di pse ju duket e pabesueshme nese Big mama eshte ende e virgjer!
E re eshte ajo ende...ka kohe per keto pune :tongue:

Perndryshe,mu me pelqen si kengetare ... nuk ka komplekse hic...per lakmi eshte.

rilinda
29-08-08, 13:03
T`lumet ju qe s`keni gajle tjeter veq me mendu per Big mamen (me qa koken )per te se a eshte a s`eshte e V.....

Eh bash valla... qeshtu s'kanė ēka me bo k'ta e shtin rruza n'pe :biggrin:

Virti
29-08-08, 13:10
mashallah mashallah! :biggrin:

lovely
29-08-08, 15:22
per hajr kofte qka kofte..ham kshtu hem ashtu :biggrin:

hasanmehmeti
29-08-08, 16:18
Si duket ketu dikush ia paska mbajt qirin :rolleyes: qe po shprehet aq i sigurt.

lovely
29-08-08, 16:31
Si duket ketu dikush ia paska mbajt qirin :rolleyes: qe po shprehet aq i sigurt.

po o Hasan po thojne sipas qatyne intervistave bre qe paska thane ajo vet.. here ashtu e here kshtu :rolleyes: "kishe"

>>{SpOnGeBoB}<<
29-08-08, 16:41
Si duket ketu dikush ia paska mbajt qirin :rolleyes: qe po shprehet aq i sigurt.

jo hiq qirin se nuk jena pas shkue na qatje me festu naten e qirave shoq, po ti kena marren qelsat prej gidores edhe do imbusa edhe generallke tu ja ba me qat Tinkyn shoq, krejt ulje halo teshat i kena :biggrin::biggrin::biggrin: 4000 kubik motor edhe ne fund nuk u bo tekniqki se dul qe ja kish pas kthy kilometrat temas me burmashine :biggrin:

Elina
29-08-08, 16:47
jo hiq qirin se nuk jena pas shkue na qatje me festu naten e qirave shoq, po ti kena marren qelsat prej gidores edhe do imbusa edhe generallke tu ja ba me qat Tinkyn shoq, krejt ulje halo teshat i kena :biggrin::biggrin::biggrin: 4000 kubik motor edhe ne fund nuk u bo tekniqki se dul qe ja kish pas kthy kilometrat temas me burmashine :biggrin:

More Spongji i Bobajve :biggrin:
Me me me nigu mu qet tezen e Jalldyzes...i merr krejt qeto fjale qe i ke shkru ...e qoji tek ajo tema atje ma nalt...me fole me rrotulla...se belivalla qatje e kan vendin....hahhahhaah po qysh dite me i lidhe shoq kaq hjeshem :biggrin:

>>{SpOnGeBoB}<<
29-08-08, 16:59
More Spongji i Bobajve :biggrin:
Me me me nigu mu qet tezen e Jalldyzes...i merr krejt qeto fjale qe i ke shkru ...e qoji tek ajo tema atje ma nalt...me fole me rrotulla...se belivalla qatje e kan vendin....hahhahhaah po qysh dite me i lidhe shoq kaq hjeshem :biggrin:
Ev Eline be, shuj be se qaj Hasani na shtini qeshtu me shkrue, se belivalla dalim lypin rruges e nuk shkojna te qajo PigMama, ani se kena garazhen tone edhe po duhet me jeten gjalle :biggrin::biggrin:

Ev hasan harapo-wahabi be ku me korite edhe para elines, merre ti qetash qat BigMomen edhe qoje far manastiri edhe kallja kandilat pis bre, edhe kqyre maroja fare havlle per nate te qirave :biggrin:

selvija
29-08-08, 20:13
Haj more zottt edhe ju qka jeni booo,,,po shikoni me dylbi ramushit se kush ashte vergjine e kush e bajtne,,,cncncncncncn,,more kujte nuk i shkrun ne ball,,
veq dhendrri mundet me dit se qfare eshte, po shuni mos ja nin kush..:redface:

lovely
29-08-08, 22:17
Haj more zottt edhe ju qka jeni booo,,,po shikoni me dylbi ramushit se kush ashte vergjine e kush e bajtne,,,cncncncncncn,,more kujte nuk i shkrun ne ball,,
veq dhendrri mundet me dit se qfare eshte, po shuni mos ja nin kush..:redface:

qka ki mori Selvi, qka je bo nervoz, po na mos me i kqyr punt e huja, kishum pas buke me hanger per veti hahahahhahahahahahahaa

Xuki
29-08-08, 22:41
Pa e pa nuk besoj tybe!! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Murgesha
29-08-08, 22:51
Pa e pa nuk besoj tybe!! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Rast i mir tu paska ofru o Xuki.

Lypja MSN-ne.


Valla une se shiqoj fort kėtė Big Mamėn veq ishalla nuk o mbet virgjėresha e fundit shqiptare, se pastaj po u dashka me e marrė pėr mostėr http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

lyra2
29-08-08, 22:52
Rast i mir tu paska ofru o Xuki.

Lypja MSN-ne.


Valla une se shiqoj fort kėtė Big Mamėn veq ishalla nuk o mbet virgjėresha e fundit shqiptare, se pastaj po u dashka me e marrė pėr mostėr http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
..jo moj,ka tregu Labi pse ka mbete,per mungese "eskavatori" :P:P:eek:

Murgesha
29-08-08, 22:58
..jo moj,ka tregu Labi pse ka mbete,per mungese "eskavatori" :P:P:eek:


A edhe me eskavator ja paskan nisė mi marrė virgjėritė a :eek:

lyra2
29-08-08, 23:00
Edhe une nuk dyshojene kete .:rolleyes:
Big Momaa eshte ende e virgjer... Per me arrite deri te himeni i saj , duhet me udhetu me eskavatorr (haha) :biggrin: :tongue:
...eeeeeee ,ngo ti cka tha Labi :eek:

Virti
29-08-08, 23:00
e kishte pas fjalen per ndersjetulla! :cool:

Murgesha
29-08-08, 23:02
...eeeeeee ,ngo ti cka tha Labi :eek:


Valla se ēka thotė Labi nuk po e di, veē nė kohėt tona ma mirė ka qenė, e sot paska dalė modė e re he mos vet hahahahaahahahahahahahaha

lyra2
29-08-08, 23:06
Valla se ēka thotė Labi nuk po e di, veē nė kohėt tona ma mirė ka qenė, e sot paska dalė modė e re he mos vet hahahahaahahahahahahahaha
..le ta kerkojne nje te kohes tone bre ?

Elina
29-08-08, 23:09
..le ta kerkojne nje te kohes tone bre ?

Mos po i duken ato te prapambetuna moj Lyra :tongue: :biggrin:

Ti a po e sheh...metoda me e re..kep e shkep ...hajmedet haj...ku ka mrri mjekesia :biggrin:

lyra2
29-08-08, 23:13
Mos po i duken ato te prapambetuna moj Lyra :tongue: :biggrin:

Ti a po e sheh...metoda me e re..kep e shkep ...hajmedet haj...ku ka mrri mjekesia :biggrin:

(oo per at"eskavatorin"e pata,problemi ish aty se jo qe ajo ..........hmmmm)

..pejte e forte ,eskavatori ...................................::rolleyes: :eek:

Xuki
29-08-08, 23:18
Rast i mir tu paska ofru o Xuki.

Lypja MSN-ne.


Valla une se shiqoj fort kėtė Big Mamėn veq ishalla nuk o mbet virgjėresha e fundit shqiptare, se pastaj po u dashka me e marrė pėr mostėr http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifpo thu qė bon me ia lypė aaa?

mos pi nxjerr punė bre?? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Murgesha
29-08-08, 23:19
Mos po i duken ato te prapambetuna moj Lyra :tongue: :biggrin:

Ti a po e sheh...metoda me e re..kep e shkep ...hajmedet haj...ku ka mrri mjekesia :biggrin:


Moj edhe pėrpara jan ba njerėzia operacion e janė kep pastaj, nuk ka tash ēka medetohet pse kepet njeriu hahhahaahahahahahaha

Murgesha
29-08-08, 23:22
po thu qė bon me ia lypė aaa?

mos pi nxjerr punė bre?? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Unė besoj qė nė vend ka me ta dhonė se kujton qė je Xuki prej blysky radios e po e merr enkas pėr vrgjėrinė e saj nė intervistė hahahaahahhahaahahahahahahahahahaha

Elina
29-08-08, 23:25
Moj edhe pėrpara jan ba njerėzia operacion e janė kep pastaj, nuk ka tash ēka medetohet pse kepet njeriu hahhahaahahahahahaha

Vallahin une zahere nime e prapambetun...se qetfar tripi kogja si vone e kam ndi.... ihihihiihiihih :biggrin:Po mire de nime...kush te don le te ben cka te don qy....lene ciken rahat .... edhe nuk ben me ju zene bese qaq gazetave e revistave...se nganjehere .....sic thot Tinky .... gazetaret din te behen kogja pismilet :biggrin:

Xuki
29-08-08, 23:28
Unė besoj qė nė vend ka me ta dhonė se kujton qė je Xuki prej blysky radios e po e merr enkas pėr vrgjėrinė e saj nė intervistė hahahaahahhahaahahahahahahahahahaha


pse a paska n'bluesky Xuk aaaa? Po mu dashka me qitė n'gjyq!!!

jo bre unė du me ma dhanė ajo pa Bluesky qyyy!!http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Murgesha
29-08-08, 23:30
Vallahin une zahere nime e prapambetun...se qetfar tripi kogja si vone e kam ndi.... ihihihiihiihih :biggrin:Po mire de nime...kush te don le te ben cka te don qy....lene ciken rahat .... edhe nuk ben me ju zene bese qaq gazetave e revistave...se nganjehere .....sic thot Tinky .... gazetaret din te behen kogja pismilet :biggrin:


Tybe me vend e ki.
Bile sot ka po lexojė kėtė temė mu afrua djali afėr e kur e lexoi titullin mė tha:

Oj Mam mundet me qenė i sigurtė ky lajm se me ato 100 killa qė i ka Big Mamma vėshtirė me ja pas lyp kush virgjėrinė.
Tash jam ra nė bela e spo di kujt mi besu mo hahahahahahahahahahahah

Xuki
29-08-08, 23:35
Tybe me vend e ki.
Bile sot ka po lexojė kėtė temė mu afrua djali afėr e kur e lexoi titullin mė tha:

Oj Mam mundet me qenė i sigurtė ky lajm se me ato 100 killa qė i ka Big Mamma vėshtirė me ja pas lyp kush virgjėrinė.
Tash jam ra nė bela e spo di kujt mi besu mo hahahahahahahahahahahah


"kush e lypė e gjanė" thojshin ktyneher t'moqmit! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

lovely
29-08-08, 23:37
pash buke e kryp qka po bohet qisajde? :biggrin:

a ke a s ke virgjine po m intereson mu? se du m ia qu msit per njanin :biggrin:

qata far pejt bre... qka ish puna e tyne? :biggrin:

Oqeani
29-08-08, 23:38
Kush e provoj more se ishte e virgjere hehehehee , vallahe as me e provue nuk kisha mujte !!!!

lyra2
29-08-08, 23:39
..oo nuk ish moj rendesishem a ke a s'ke ,po rendesia eshte tek "Serioziteti" i hapjes se temes.Sarkazmi dh rrotllat demek.

selvija
30-08-08, 10:27
Pram paska prish Mama virgjinetetin me fjal si shigjeta,,,sot le te shpallet Grua e re,,,:wink:

Jana
31-08-08, 00:45
Big Mama: Kur tė dobėsohem do bėj party

Kėngėtarja kontroverse, Big Mama, vazhdon me fja
lėt e saja interesante. Pas njė interviste ku kishte thėnė se i pėlqente tė hajė pas seksit, dhe intervistės tjetėr ku thoshte jam e virgjėr, ajo ka vazhduar edhe me njė avaz tjetėr.
Big Mama ka premtuar nė Tiranė se do tė bėjė njė “party” tė madhe nė Shqipėri nėse arrin ta largojė nga trupi i saj dhjamin e tepėrt, i cili si duket i ėshtė bėrė kompleks kėngėtares edhe pse si e trashė ajo duket mė me stil.

Kohėve tė fundit Biggy ėshtė nė qendėr tė mediave shqiptare, sidomos pėr deklaratat bombastike dhe tė pamatura qė i bėn. Mirėpo, ajo nuk ka mbetur prapa as me karrierėn e saj muzikore.

LABI
01-09-08, 22:57
...eeeeeee ,ngo ti cka tha Labi :eek:

po hanum Lyraa :tongue:

Ke ndonje pershtypje per shkrimin , apo vetem e lexove me sy, vetem shkruajte (the) dicka sa per t'shkruajtur , apo... :rolleyes::confused:

LABI
01-09-08, 23:01
..le ta kerkojne nje te kohes tone bre ?

Pse tani ju s' jeni pjese e kohesise ... Mos valle jeni amshueshmeria, sublimja , shen-lyra, hyrija, pyrija e perjetesise :biggrin: :tongue:

lyra2
02-09-08, 12:31
po hanum Lyraa :tongue:

Ke ndonje pershtypje per shkrimin , apo vetem e lexove me sy, vetem shkruajte (the) dicka sa per t'shkruajtur , apo... :rolleyes::confused:
..oopo bre Labi,shkrimet nuk i ke edhe pa pershtypje,por aty ishte "hajt sa me thane dicka" veq "llaf mas darke " mos anashkalim i ati problm aq serioz.:P;P


PS:ishte tek eskavaori shakaja,dmth ............:wink:

Alkimisti_ch
02-09-08, 13:10
Per Big Mamen mendoj se eshte e qarte qe eshte e virgjer por ama nuk e kam te qarte per cilin virgjinitet flet ajo ate ne Koke apo gjetiu...!!