PDA

View Full Version : Pizza me e shtrenjte ne bote, nga nje shqiptar...


Jana
29-08-08, 12:51
Nje shqiptar ne Nju Jork ka mahnitur SHBA-ne me picen e tij e cila konsiderohet me e shtrenjta ne bote pasi kushton 1000 dollare.


Nje restorant ne Nju Jork ka prezantuar ate qe mund te konsiderohet si pica me e shtrenjte ne bote. Ajo kushton plot 1000 dollare, por me interesant eshte fakti se pronari i restorantit eshte nje emigrat shqiptar i cili mberriti ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes 14 vjet me pare.

Selimaj shprehet se i eshte dashur nje vit kerkime per te zbuluar perberesit e duhur ne menyre qe te krijoje picen e mrekullueshme. Perberesit kryesore te pices se shqiptarit i cili ka mahnitur tere boten, jane kater lloje caviari, dhe gaforre deti. Pica ndahet ne katert feta dhe secila ka lloje te ndryshme haviari perandorak.
Pica lukzose sic eshte quajtur dhe krijimi i djalit te talentuar nga Shqiperia do te duhet te porositet 24 ore perpara pasi ajo eshte krijuar vetem per te pasurit duke qene se cmimi eshte teper i larte. Selimaj shprehet se pica lukzose mund te porositet vetem per raste te vecanta.
Klientja e pare qe pati mundesine ta provoje ate u shpreh se pica kishte nje shije te mire dhe se duhej shoqeruar patjeter me shampanje.
Selimaj eshte pronar edhe i gjashte restoranteve te tjera ne Nju Jork me kuzhine italiane. Pica lukzose do mund te porositet ne restorantin Ninos Bellisima.

ridis
20-03-09, 00:58
o JANA a ban me e dite ku i ke mesue te gjitha keto a mundesh me me ndihmue edhe mue se jam i apasionuar pas guzhines??????????RIDIS Anetari me i ri i SAJTIT DARDANIA.

Idila
20-03-09, 09:13
o JANA a ban me e dite ku i ke mesue te gjitha keto a mundesh me me ndihmue edhe mue se jam i apasionuar pas guzhines??????????RIDIS Anetari me i ri i SAJTIT DARDANIA.
O Jana mos harro t`i ndihmosh djalit Tiranas.:wink:

Jana
20-03-09, 18:26
Tash e pash.....

Po ktu en Intenet shfletoj shum edhe kshtu gjej gato q'do qje qe em intereson....

Isinqerti25
20-03-09, 18:29
Bash mir me vjen mir qe me ne fund nje Shiptar e ka ber ate ma te shtrejten Piza

Guri i madh
20-03-09, 18:39
Nje shqiptar ne Nju Jork ka mahnitur SHBA-ne me picen e tij e cila konsiderohet me e shtrenjta ne bote pasi kushton 1000 dollare.


Nje restorant ne Nju Jork ka prezantuar ate qe mund te konsiderohet si pica me e shtrenjte ne bote. Ajo kushton plot 1000 dollare, por me interesant eshte fakti se pronari i restorantit eshte nje emigrat shqiptar i cili mberriti ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes 14 vjet me pare.

Selimaj shprehet se i eshte dashur nje vit kerkime per te zbuluar perberesit e duhur ne menyre qe te krijoje picen e mrekullueshme. Perberesit kryesore te pices se shqiptarit i cili ka mahnitur tere boten, jane kater lloje caviari, dhe gaforre deti. Pica ndahet ne katert feta dhe secila ka lloje te ndryshme haviari perandorak.
Pica lukzose sic eshte quajtur dhe krijimi i djalit te talentuar nga Shqiperia do te duhet te porositet 24 ore perpara pasi ajo eshte krijuar vetem per te pasurit duke qene se cmimi eshte teper i larte. Selimaj shprehet se pica lukzose mund te porositet vetem per raste te vecanta.
Klientja e pare qe pati mundesine ta provoje ate u shpreh se pica kishte nje shije te mire dhe se duhej shoqeruar patjeter me shampanje.
Selimaj eshte pronar edhe i gjashte restoranteve te tjera ne Nju Jork me kuzhine italiane. Pica lukzose do mund te porositet ne restorantin Ninos Bellisima.
une ma teper se 7 nuk paguj kurfar pice se edhe pica nuk esht kurfar ushqimi


more ndash edhe me lloj lloj peshqish me e pergadit ,ose me ananas ose e mbyllur KALCONE pica nuk esht ushqim qe me e vlersue aq lartn gjermani kush te doj mundet me hap nji piceri nuk kerkohet shkolla e kuzhinierit

kroni i etheve
24-03-09, 01:49
ishalla e porosit ndokush se me vu qmim mundesh si te duash por me e shit esht pak si ,,nge"ne ket kriz globale

Jana
24-03-09, 01:52
ishalla e porosit ndokush se me vu qmim mundesh si te duash por me e shit esht pak si ,,nge"ne ket kriz globale


Po ka qen moti kj pun...para se me ardh kjo kriza Globale.....

bert
01-06-09, 13:55
bravo shqiptari. kjo tregon se kuzhina shqiptare mund te konkurroje shume mire me ate franceze e italiane