PDA

View Full Version : Kėngėtaret flasin pėr veshjet e brendshme ...


Jana
08-09-08, 16:17
Kėngėtaret shqiptare nuk e kanė mėrzi tė flasin pėr veshjet e brendshme tė tyre,a to madje i zbulojnė edhe modelet dhe ngjyrat e preferuara tė tyre.
“Marka ime e preferuar ėshtė ‘Calvin Klein’, por edhe ‘Victoria’s Secret’. Disponoj shumė tė tilla, pasi mania ime ėshtė qė tė mos mbaj veshur pėr njė kohė tė gjatė njė komplet tė vetėm. Shpesh bėj edhe blerje online dhe porosia mė vjen pas dy javėsh. Mė tėrheqin shumė modelet sensuale, tip perizomash, ndėrsa ato mė tė thjeshtat i mbaj nė daljet e pėrditshme. Pėr kėtė pjesė tė imazhit tim shpenzoj vėrtet shumė para. Ngjyra ime e preferuar ėshtė e zeza dhe roza”, ka thėnė pėr gazetėn “Korrieri” Zajmina Vasjari.

http://www.telegrafi.com/data/image/zajmina-vasjari-03-400.jpg

Veshje tė brendshme seksi mban nė sirtaret e saj edhe kėngėtarja e bukur Elvana Gjata. Ajo preferon ngjyrėn e bardhė dhe tė trėndafiltė, pasi qė ndjehet mė origjinale nė ēdo situatė.

“Blerjet mė tė shpeshta i bėj pėrmes internetit dhe siti ku unė klikoj mė shpesh ėshtė e “Victoria’s Secret”. Shpeshherė shfrytėzoj udhėtimet e mia jashtė vendit, pėr tė blerė tė tjera modele qė i shtohen koleksionit tim. Ēdo gjė qė ka lidhje me modėn ėshtė e rėndėsishme pėr mua dhe veshjet intime nuk bėjnė pėrjashtim nga ky rregull”, thotė Elvana.

http://www.telegrafi.com/data/image/elvana-gjata-004.jpg

Jana
08-09-08, 16:19
Ndėrkohė imazhi seksi dhe provokimet janė pjesė e pėrditshmėrisė sė seksi-kėngėtares, Ēiljeta Xhilaga. Nė koleksionet e saja Ēilli preferon materialet e mėndafshta deh ngjyrėn e zezė.

http://www.telegrafi.com/data/image/ciljeta7.jpg

“Preferoj shumė markėn italiane ‘Lormar’ dhe blej shumė modele kėtu nė Tiranė, pasi kėtu ka dyqane me ekskluzivitetin e kėsaj firme lingerish. Thuajse ēdo sezon blej modele tė fundit, qė kushtojnė deri nė 50 euro dhe kur produkti ėshtė diēka qė mė pėlqen, nuk pendohem pėr paratė e shpenzuara”, shton Ēilli.

Ndėrsa kėngėtarja kosovare Zanfina Ismaili tregohet mė “dorėlėshuar” nė momentin qė shpenzon para pėr veshjet intime. “Chantelle”, “Emamo”, si dhe “Victoria’s Secret” janė tri markat e pėrhershme qė ajo zgjedh, ndėrsa nuk heq dorė nga ngjyra rozė

http://www.telegrafi.com/data/image/zanfinais.jpg

Edhe kur lindin foshnjat, ngjyra pink simbolizon ato, por besoj se njė veshje ėshtė mė e rehatshme kur vjen nė pėrputhje me karakterin dhe energjinė e njeriut. Unė kam shumė modele veshjesh intime, pasi jam vėrtet e fiksuar pas tyre”, ka folur Zanfina pėr “Korrieri”.