PDA

View Full Version : Cfare bindje keni / Cilit besim i takoni


LABI
09-09-08, 07:09
1. Agnostik
2. Ateist.
3. Islam
4. Katolik
5.Ortodoks
6.Protestant
7.Hindu
8.Tjeter

teutaA
09-09-08, 18:35
respekt per te gjitha fet por nuk jam aq fetare besoj ne zot i takoj fes muslimane por kurgja nuk bej per ket fe hahah perveq bajramin qe e festoj edhe ata mas dite dikur kur te kthehem nga puna

mos me citoni ju lutem

Estella
09-09-08, 19:38
1. Agnostik
2. Ateist.
3. Islam
4. Katolik
5.Ortodoks
6.Protestant
7.Hindu
8.Tjeter

krejt pom doket se e kom pas nje tem qeshtu diqka LABI :biggrin:

Tizziano
10-09-08, 16:03
1. Agnostik
2. Ateist.
3. Islam
4. Katolik
5.Ortodoks
6.Protestant
7.Hindu
8.Tjeter I nderuar Labi.

Ky sondazh nuk mund te jete i vertete nese nuk hiqen disa sekte fetare, siq jane ortodoks, protestant...

Keta te dyja i perkasin fese kristiane, ska nevoje per me i vendos tre here.

Pastaj nese ecim me kete llogjike, duhet te shtojme.
1. Bektashi
2. Kadjani
3. Sufi....
....

Pra kush ka mundesi ta reduktoj kete sondazh ...!

C;do te mire !~

Luciano
10-09-08, 16:16
Tjetėr,

Wehab-ist meine zimpatie ! :Dd

I takoj me krenari Fesė Islame.

Jana
10-09-08, 16:40
I takoj Fese Islame.....

LuLjaa
11-09-08, 00:12
... Islame normal

Inxhja_Karimon
11-09-08, 08:42
Se harrova me kallxu per veti...une Takalike perzoten

Prishtinasja_
11-09-08, 09:23
Fese Islame ! :wink::wink:

Qudi qe nuk paska votua asnje "Ateist" ketu ne sontazh sepse jane disa ne forum :rolleyes::rolleyes:

Alkimisti_ch
11-09-08, 10:01
Nese me pyesni se cilit besim i takoj ateher do te ju pergjigjesha qe i takoj besimit musliman. Por nese me pyesni se a e kam pranuar kete me deshir ateher pergjigja do te ishte njesoj sikur te thoja se une dikur isha jugosllav dhe kete me deshir time e kam pranuar.

Pra ēdo gje qe vjen me imponim mendoj se cenon te te qenurit i lire ne kuptimin e plote te fjales. Tash une e di se po te futemi ne kso tema nuk kam mbarim, por une besoj ne nje fuqi te gjithanshme e te padukshme, besoj ne vlerat morale dhe te mirfillta njerzore. Me besoni se kjo me ben te ndjehem me njeri kundruall disave tjere qe shtiren se jane musliman vemqmas gjat ramazanit e ne anen tjeter bejen ate sipas asaj thenjes " njeriu per njeriun eshte UJK".

Luciano
11-09-08, 10:46
Kush ta impunoi fene Islame Alkimist ? Mos thuaj Turqit se kjo i bjen qe ke mbi 100 vjet ! E nuk te besoi tani.

Peja-Boy
11-09-08, 11:16
Fese Islame ! :wink::wink:

Qudi qe nuk paska votua asnje "Ateist" ketu ne sontazh sepse jane disa ne forum :rolleyes::rolleyes:


Hahahahaha

emine
11-09-08, 11:48
Une skam fe hiq,,amo hiq skam,kam besimin tim prirjen time,se duke pa si po bajne lufte e shamje ne emer te feve ma mire spo du hiq kto fe,,,,:D