PDA

View Full Version : Milaim Zeka


Rizuana
14-09-08, 21:23
Te ky forum e shoh qe gati krejt temat jane te hapura per kengetaret, thua qe vec ata jane -personalitete publike-.

Deshta qe kete here te flasim per nje personalitet jo-kengetar, pra Milaim Zeka, i cili eshte gazetar. Mua me duket nje gazetar pak me ndryshe se sa te tjeret ne Kosove, ka nje guxim te madh per te thene te verteten, personalitetin e tij tek une e ben te vecante edhe sinqeriteti qe ka, dhe qe i thote gjerat shume -troq-.

Cka mendoni ju per personalitetin e tij?

romansa
14-09-08, 21:27
[quote=Rizuana]Te ky forum e shoh qe gati krejt temat jane te hapura per kengetaret, thua qe vec ata jane -personalitete publike-.

Deshta qe kete here te flasim per nje personalitet jo-kengetar, pra Milaim Zeka, i cili eshte gazetar. Mua me duket nje gazetar pak me ndryshe se sa te tjeret ne Kosove, ka nje guxim te madh per te thene te verteten, personalitetin e tij tek une e ben te vecante edhe sinqeriteti qe ka, dhe qe i thote gjerat shume -troq-.

Cka mendoni ju per personalitetin e tij?[/quote
Po Rizuana ke plotesisht te drejt..e kam njohur si gazetar..por nuk e kam dite se aq aq i shkathet..deri ne emisioni Oxigen..kur ishte musafir ne ate emision para nje jave...prej tashit ate e vleresoj shume..

egi
14-09-08, 21:53
Qka kom kesh me to te oksixhni hahahahha..kur ka than qe e kan nguc grun e tij dhe i paten than : "Ti hangsha kaqikat e kams" :biggrin:

Luciano
15-09-08, 08:07
Milaim Zeka dhe Jeta Xharra jan gazetarėt me te mir ne Shqiptari !

DEA
15-09-08, 08:34
Po me vjen shume keq, qe se pata mundesine ta percjelli emisionin Oxigjen. Milaim Zeka e di qe eshte i shkathet..

flutra
15-09-08, 09:09
Me t“vertet po ndegjoj se po flitet shum kohen e fundit per Milaim Zeka... ka ngjall simpati te shikuesit e ketij emisioni...

LABI
15-09-08, 13:00
Nje nder gazetaret e paket qe praktikon gazetarin kritike dhe hulumtuese/investiguese !

qokollada
15-09-08, 16:31
Nder te paktet qe mund te quhet gazetar i vertet ne plot kuptimin e fjales, por eshte per te ardhur keq pasi me nje lule nuk qel pranvera edhe ne qofte se eshte lule shum e bukur dhe e mire, si do qofte, mua me pelqen guximi qe ka, por me duket se i kushton shum rende ky guxim pasi jemi ne nje shtet ku akoma sundojn kriminelet dhe gazetareve nuk u jepet e drejta qe e meritojn.

MemphiSx
15-09-08, 21:30
Nder te paktet qe mund te quhet gazetar i vertet ne plot kuptimin e fjales, por eshte per te ardhur keq pasi me nje lule nuk qel pranvera edhe ne qofte se eshte lule shum e bukur dhe e mire, si do qofte, mua me pelqen guximi qe ka, por me duket se i kushton shum rende ky guxim pasi jemi ne nje shtet ku akoma sundojn kriminelet dhe gazetareve nuk u jepet e drejta qe e meritojn.


Jo bree rri shlire,une po te siguroj se do te jetoj sa ja ka shkru i madhi ZOT!!

Milaimi eshte kelysh i Hashimit,ai ne gazetarin e tij hulumtuese,mundet me kritiku vetem ata politikan qe skan fuqi me i dal n'rruge e me i thon se "edhe niher ma permende emrin ne gazet kam me t'vra" DMTH Milaimi kurr ska me guxu me shkru diqka per Hashimin e as per Ramushin!
Per ndryshe m'pelqen vetem menyra e t'folurit!!

Rizuana
15-09-08, 23:00
Memphisx gjeja qe m'ka bo me zgjedhe kte personalitet per te diskutu eshte fakti se ka menyre te te shprehurit ndryshe nga cdo personalitet tjeter publik, qofte kengtar, politikan, aktor etj.

Secili personalitet tjeter publik, kur eshte para kamerave dhe kur e din qe e shohin me qindra mijra vete, mundohen te zgjedhin fjalet, e disa edhe mundohem te tregohen qe jemi -dikushi-.

Dhe kjo eshte ajo gje qe e ben te vecante Milaimin sepse nuk zgjedh fjalet, thjesht fol ashtu sikur psh te ishte duke bo muhabet privat me ndonje shok ne ndonje kafe.

E se 'klysh' i kujt eshte a nuk eshte, une skam paragjykime te tilla per te, edhe as sdu te merrem me keto muhabete.

MemphiSx
15-09-08, 23:52
Memphisx gjeja qe m'ka bo me zgjedhe kte personalitet per te diskutu eshte fakti se ka menyre te te shprehurit ndryshe nga cdo personalitet tjeter publik, qofte kengtar, politikan, aktor etj.

Secili personalitet tjeter publik, kur eshte para kamerave dhe kur e din qe e shohin me qindra mijra vete, mundohen te zgjedhin fjalet, e disa edhe mundohem te tregohen qe jemi -dikushi-.

Dhe kjo eshte ajo gje qe e ben te vecante Milaimin sepse nuk zgjedh fjalet, thjesht fol ashtu sikur psh te ishte duke bo muhabet privat me ndonje shok ne ndonje kafe.

E se 'klysh' i kujt eshte a nuk eshte, une skam paragjykime te tilla per te, edhe as sdu te merrem me keto muhabete.


Rizuana,te njejtin mendim e ndaj me ty,dmth me pelqen menyra e te shprehurit,thjesht dhe mir,ka arrit qe tek shikuesit te fiton simpati!!

jadore
16-09-08, 18:01
...apo heroni i diteve Kosovare ,
kete konkludim arrita kur cdo person qe e takova me foli per prezentimin e tij , dhe pasonte fraza e njejte , a eshte normal more ai , qysh e ka ate guxim ...!!!

...!!!!!
''qysh e ka ate guxim ..''
nuk e di per cfare guximi behet fjale ketu , prezentimi i tij per mua ( dhe ate u dshte nga kurrshtja tek pas disa dite ta gjeje ne you tube te lansuar ) nuk tha asgje pos qe shprehu lirine e mendimit dhe te drejtes qytetare ,
fjalimi i tij per mua kishte nje rendesi tjeter dhe me te veqante , sepse nga komentet e popullit pashe qe ne cfare shkalle mjerane ndodhet truri i kosovarit sot ..
vetem nje pytje nuk mundem ta zbertheje .?
vertet ne ishim trima , e nuk ja patem frigen turkut e serbit , apo e mitollogjizuam trimerine e rejshme goje mbas goje nga kafehanet e vatanit,
ndryshe nuk di se si te shpjegoj ,kur i frigohen individave te tyre ne pozite , e si mos te ju kishim frigu armiqeve ..!!!
me te vertet do te me ndihmonit po te me sqaroni kete dilem tek mua..

luckyman
16-09-08, 21:24
Sa leht bindemi ne Shqiptaret!!!me nje emision prej 40min.,tash flet krejt Shiptarija per te?!!

prap se prap kam respekt per Milaim Zeken.

ai rasti me Polici te UNMIK-ut m`pelqej :biggrin:

Rizuana
16-09-08, 22:43
Sa leht bindemi ne Shqiptaret!!!me nje emision prej 40min.,tash flet krejt Shiptarija per te?!!

prap se prap kam respekt per Milaim Zeken.:smile: o luckyman, skemi cka mu bind more, ne po flasim per menyren e te shprehurit qe e ka te vecante nga cdo personalitet tjeter publik, edhe per kete pune ste duhet kohe mu bind, kjo gje duket.

Gjithashtu Milaimi nuk eshte paraqit para publikut per here te pare vec ne ate emision 40min.

ps E per sa ka aftesi si gazetar nuk e di, se skam pas rast me i ndjek shume emisionet e tij.


:biggrin: ai rasti me Polici te UNMIK-ut m`pelqej :biggrin:

Dilaver
18-09-08, 00:48
Eu sa plehi e krma u ngrit nė poste e besa edhe adhurohen!
Milaim Zeza ka qenė njė mashtrues i keq, pėrkthyes nė Norvegji e Suedi e besa edhe sherrin ia kan pa njė numėr i konsideruar azilkerkues shqiptar. Si nė Norvegji ashtu edhe nė Suedi. Ndėrsa gjatė luftės sė fundit nė Kosovė njihet mirė si pėrpilues i listave tė likuidimit dhe…..
Mos me u zgjat shumė pėr keqperdorimin e kasetave e emrit tė Jasharajve etj… po ndalėm nė njė rast tjetėr, nė Rambuje kur ishte nė pyetje mobilizimi i tė gjithė faktorėve mbarėshqiptarė nė fazėn pėrmbyllėse pėr pavarsimin e Kosovės, ai Milaim Zeza nė rolin e bodygardit e kėshilltar i Hashim Pondlės, kėrcėnon gazetarin Mero Baze duke i thėnė me egersi: ”Mero tė vras si Ahmet Krasniqin”

Kam duruar deri tani katėr lista vdekjesh nga kjo racė dhe do tė duroja edhe njėqind tė tjera nga „Daja“-(Azem Syla) nga „Zeka“-(Milaim Zeka) dhe nga tė gjitha pseudonimet qė fillojnė me emra zvarranikėsh dhe pėrfundojnė me pseudonimet e Enver Hoxhės, duke u inkurajuar nga proverbi shqiptar „qeni qė leh nuk tė ha“, por tashmė ky lloj qeni po leh pėr hesap tė Serbisė, e cila nė fakt ka treguar se sė paku dhėmb ka. Ndaj ka ardhur koha tė lidhen kėta zagarė.
(Mero Baze, botoi gazeta „Bota sot“ e datės 1.4.1999, f. 5)

Ndėrsa pėr fjalorin, edukatėn, kulturėn, civilizimin, shprehjet e njerėzinė e tij lexo:
”Jeta nuk shkon me tė futme, dhe ju i nderuari Hashim Thaēi, duhet ta dini shume mirė se njė njeri i tillė, i fėlliqur, tė poshtėron dhe tė fėlliq edhe ty po ta mbash afėr. Ai ėshtė njė debil i vėrtetė. Ai ėshtė njė mut, e tulla nuk mbarohet prej mutave si Rexhep Hoti, o Hashim Thaēi, ndaj po tė them ta lidhėsh qenin para se tė tėrbohet e tė tė kafshojė edhe ty vetė.
Kaq kėsaj radhe pėr Rexhep faqeziun.
Me nderime, Milaim Zeka”

Brum i njėjtė jan Rexhepi e Milaim Zeza, por ky i fundit kur u mbarua ėshtė shpenzuar mė tepėr material ndėrtimor (brum), prandaj edhe ėshtė i cikė mė i madh.

sherri
18-09-08, 08:59
-Sa here ujrat terbohen,fundrrinat dalin mbi siperfaqe,ne situata normale,kure ujrat kthjellohen ato rrin posht nen uje,si shef askush,kondenzohen dhe behen casi "materjali" per tulla!.tani keto fundrrina per ti hy bosit te tyre ne b.... bejn me gisht nga njeri tjetri se cili esht ma mut se tjetri,,jo Rexhepi,jo Milaimi........

Keshtu ka ndodhe edhe me fundrrinen Milaim,dual ne siperfaqe vetem ne kohe trubullirash,para tyre punoj me avio-agjensionin JAT,ne suedi,edhe si "perkthyes"...ku ne ket detyr dihen sielljet e tije.Amoralitetin e tije e dine sidomose femrat shqipetare,ket amoralitet e tregon edhe sjellja ndaj familjes,dhe ish gruas se tij..e la per nje.........nga shqiperia,kure ajo i expozone kebet dhe........ne rruget e Prishtines, ky debili ankohet se po ja "hangekan" kebet kalimtaret e rasit!!!(si shqipetar pa kultur)........

BlacK DeviL
23-09-08, 00:33
Gazetari ma i miri nshqiptar i per mu .. edhe ma guximtari .. thjesht ska komente tkqija per kit njeri :D

Agroni22
02-03-09, 23:42
trim , i menqur, i guximshum ,gazetar i mire por politiken nuk e nej hiq dhe shume her ka gabuar ne te kaluaren

shfletuesi_
03-03-09, 00:07
Sdua as te jap lavdata per te, as te jap verejtje per te. Sa i perket emisioneve dua te them lirisht e ka shpinen forc dhe flet pa frike... :P

Guri i madh
10-03-09, 17:55
pse kurr nuk tregoj qka e shtyri me e prezentue KADRI VESELIN si gjeneral i paktit NATO ,te jasharajt e prekazit

Makresh
11-03-09, 08:49
Nuk eshte gazetar i fort, perpos qe eshte direkt dhe nashta fol pa rrotlla. Ndoshta indikapi i tij eshte qe s'din te flet me rrotlla ?

MemphiSx
11-03-09, 15:14
Dyftyresia e tij u pa edhe ne emisionin e PA RROTULLA,kur musafir ishte Murat Jashari!
Ne pyetjen qe ia beri,ne lidhje me grupet e armatosura qe ishin duke bere ushtrime ne Shqiperi,ne vitet e 90-ta,aii i tha Murat Jasharit se: "Ju benit pjese ne grupin e dyte" ky gazetaruc,po te kishte aftesi,e te ishte kaq i drejperdrejt,PER HIR TE SHIKUESVE DO E KISHTE PYETUR SE: Kush bente pjes ne grupin e pare?? Une dhe shum te tjere e kemi ceke ketu ne ket forum se Tri grupet e para te armatosura kan qen te udhehequra nga Tre Komandantet e pare te ksaj force te quajtur pastaj UCK!

Grupi i pare i udhehequr nga Sali Ceku.

Grupi i dyte i udhehequr nga Adem Jashari,dhe

Grupi i trete i udhehequr nga Zahir Pajaziti!

Dmth qe te dalin ne shesh shum enigma qe qytetaret sot nuk i dijn,ka qen dashur qe Milaimi ti qet ne drite keto gjera!

Tek e fundit,nese Milaimi sdo ti paraqes ne publik keto gjera per interesa te veta partiake,Keto fakte do ti shkruaj Historia!!

Neferta
23-06-09, 16:49
Eu sa plehi e krma u ngrit nė poste e besa edhe adhurohen!
Milaim Zeza ka qenė njė mashtrues i keq, pėrkthyes nė Norvegji e Suedi e besa edhe sherrin ia kan pa njė numėr i konsideruar azilkerkues shqiptar. Si nė Norvegji ashtu edhe nė Suedi. Ndėrsa gjatė luftės sė fundit nė Kosovė njihet mirė si pėrpilues i listave tė likuidimit dhe…..
Mos me u zgjat shumė pėr keqperdorimin e kasetave e emrit tė Jasharajve etj… po ndalėm nė njė rast tjetėr, nė Rambuje kur ishte nė pyetje mobilizimi i tė gjithė faktorėve mbarėshqiptarė nė fazėn pėrmbyllėse pėr pavarsimin e Kosovės, ai Milaim Zeza nė rolin e bodygardit e kėshilltar i Hashim Pondlės, kėrcėnon gazetarin Mero Baze duke i thėnė me egersi: ”Mero tė vras si Ahmet Krasniqin”

Kam duruar deri tani katėr lista vdekjesh nga kjo racė dhe do tė duroja edhe njėqind tė tjera nga „Daja“-(Azem Syla) nga „Zeka“-(Milaim Zeka) dhe nga tė gjitha pseudonimet qė fillojnė me emra zvarranikėsh dhe pėrfundojnė me pseudonimet e Enver Hoxhės, duke u inkurajuar nga proverbi shqiptar „qeni qė leh nuk tė ha“, por tashmė ky lloj qeni po leh pėr hesap tė Serbisė, e cila nė fakt ka treguar se sė paku dhėmb ka. Ndaj ka ardhur koha tė lidhen kėta zagarė.
(Mero Baze, botoi gazeta „Bota sot“ e datės 1.4.1999, f. 5)

Ndėrsa pėr fjalorin, edukatėn, kulturėn, civilizimin, shprehjet e njerėzinė e tij lexo:
”Jeta nuk shkon me tė futme, dhe ju i nderuari Hashim Thaēi, duhet ta dini shume mirė se njė njeri i tillė, i fėlliqur, tė poshtėron dhe tė fėlliq edhe ty po ta mbash afėr. Ai ėshtė njė debil i vėrtetė. Ai ėshtė njė mut, e tulla nuk mbarohet prej mutave si Rexhep Hoti, o Hashim Thaēi, ndaj po tė them ta lidhėsh qenin para se tė tėrbohet e tė tė kafshojė edhe ty vetė.
Kaq kėsaj radhe pėr Rexhep faqeziun.
Me nderime, Milaim Zeka”

Brum i njėjtė jan Rexhepi e Milaim Zeza, por ky i fundit kur u mbarua ėshtė shpenzuar mė tepėr material ndėrtimor (brum), prandaj edhe ėshtė i cikė mė i madh.mos fol kunder drenices e sa per zeken eshte pseudonim i gjavit halitit qe ma patriot shqiptar pak i gjene

Afrimi_17
25-06-09, 00:22
MEdoi se Milaim zeka eshte ky qe eshte nga provoja perendimore dhe mundohet te na shpie asaj rruges evropiane me gjith fuqin e tij , me sa di une ky ka qen udheheqes i shqiptareve ne suedi ne parlament Tash nuk di a eshte me ..Ka edhe pasaporten suedeze. Une vete kam jetuar ne suedi dhe e di se qka dot thon te arientohesh atje, ke tjera zakone ,ke tjera ndjenja ke tjera qellime dhe menyra per ta shikuar jeten...ne kosov nje njeri zgjohet nga gjumi gjithmom me mendime se si te vjedh diku si ta vras nje njeri pra niveli i shoqeris dhe gjendja sociale jan shum shum katastrofale dhe mendoj se pikerisht kjo situat e shtyen gazetarin tim te preferuar Milaim Zeken te holumtoj . Sa i perket guximit Gjithmon nje njeri ka guximin te marr fjalen mbi te tjeret..Edhe ne mund te behemi si milaim Zeka Mire po dueht ti kem normot e shoqeris Te dim se qka eshte mire dhe qka eshte keq ..Te jetosh ne kosov nuk di si ta the eshte smundje psiqike eshte vdekje njerezore qe nuk mund te pershkruhet dhe me ket nivel shoqeror,arsimor dhe financiar
jemi shum shum larg evropes dhe mire bejn qe nuk na japim vizat sepse e shkaterojm
diciplinen shoqerore ..Pra Milaim Zeka Din te kritikoj din ku eshte mire ku eshte keq e etj
Sepse ka marr provojen e duhur ne vendim me demokratik ne bote(Suedi)
Une nuk jom Azgje kunder kosoves deshiroj qe kosova ta nderroj ker mentalitet ,Deshiroj
Te Arrij ne qdo aspekt ne qdo profil mirepo Desha Ta Paraqes at bilancin Kosov-evrop.
Tash te him direkt ne tem 1:Po thojn kosova po maron qipsa edhe tamlin vita ,Po ku
mbahet shteti me qipsa bre suedia i prodhon sdi sa kamion ne dit te firmes scania,
prodhon vetura (Volvo, Saab..Ka qelikun me te fort ne bot etj) dhe Shiko Qeverisja eshte aq e drejte ne qdo aspekt ..Ka Energjin ne Dhe pa bandera ,ka instalimin e kopjuterave nen dhe ...Ka uj pa nderpre ,rrym pa nderpre , higjena ne qytet shum e paster , Infrastruktura eshte teper e bukur .. nuk ke dyqane private nuk ke ordinanca private te gjitha jon shteterore , ke sigurin e njeriut si personalitet , Psh nese ty veten te ndjek nje qen atehere ti mund ta paraqesesh rastin ne gjyq dhe te marresh bajagi pare.. prandaj nuk guxon ta ndertosh nje shtepi sa kate deshiron ti vete , e as ne pozit qfare deshiron vete , e as ngjyren qfare deshiron vete , te gjitha jon ne planprogramin shteteror, prandaj kan teknologji qe nese nuk paguan rrymen ta shkepucin vetem ty jo komshit e tu te bien viktim shkaku e te tjerve qe nuk bejn pages, prandaj qdo njeri ka njeri percjelles se qka po ben ku po shkon ku po qendron etj , prandaj ata qdo njeri e konsiderojn si te vetin jo si te nenes dhe babas , qdo njeri ka banesen e vete nga mosha 18 e tutje , nese nje femij lind regjistrohet ne kompjuter kur eshte koha per vaksinim te vie zarfi ne shtepi femija duhet te vaksionohet , kur aj femij ti ben 1 vjet , te vjen zarfi ne shtepi urime Ditelindja qe sod e tutje femija duhet te dergohen ne qerdhe , dhe nese prinderit nuk e dergojn atehere ..Prinderve iu merret femija dhe shteti perkujdeset per femiun ne menyren ma te mire te mundshe,, kur aj femij te arrij ne mosh7-8 vjeqare vie zarfi ne shtepi se qfar lloj sporti deshiron te zgjedh femiu . PRandaj te moshuarit e kan kujdesin ne menyren me te mire te mundshme .. Si perfundim mundesi shum per te rinje , kujdesje per te moshurit,,,JEte e mire per te rinje dhe Shum Demokraci per qdo qytetar te Suediz Dhe Tash gjene Dallimin Ku Qenka kosova ku eshte Suedia Dhe mendoj se pikerisht kjo pervoj
e jeteses ne Suedi nga Milaim Zeka Ka bere qe aj te di me shum, Te guzoj me shum, per tu munduar te na krijoj nje mentalitet me te mire...Ndoshta dola nga tema pake mirepo kjo eshte e verteta dhe dhasht zoti qe edhe kosoven ta shofim ne rrug te drejt , me nje qeverisje mat mire me nje sherbim mat mire per qytetarin dhe me mundesi ma te mira dhe jete sa ma te mira per te gjith qytetaret e saj ..
Sa per Milaim Zeken Eshte njeri i drejt qe qet ne pah problemet me te cilat ballafaqohemi ne qytetaret ne perjgithsi dhe shpresoj se te kete edhe me shum Milaim Zeka sepse me nje hu nuk thurret gardhi flm per mirekuptim
Kaloni mire ne kosoven e lire.

Guri i madh
26-06-09, 17:32
me pelqen thjeshsia e tij ,po ka shum mekate sidomos me tek familja JASHARI kur e ka prezentue kadri veselin si gjeneral LULI gjeneral i paktit veri atlantik


edhe pse mudohet me fol pa rrotulla e kalura e tilj ka shum rrotulla ,qe kurr nuk do ti publikoj

elsaaa08
04-07-09, 14:57
na shqiptaret qdoher japim komente pa i njohur njerzt

Guri i madh
12-09-09, 00:57
te shtune e kaluar ne emisonin pa rrotulla e pati musafir JAKUPIN po e beri nji gabim shum te madh ,milaimi aty kur tha se QEKIA PO LOBON KUNDER NJHJEVE TE REJA PER KOSOVEN ,e kisha lut qe ket emison te shiqon e let kerkon FALJE PUBLIKE PERMES EMISONIT TE TIJ PA RROTULLA se QEKIA shum ka dhan per kosoven mos ta harrojm qytetin e OSTRAVES qe shum ushatar te TMK jan sjell per ushtrime USHTARAKE FALAS

Guri i madh
12-09-09, 00:59
na shqiptaret qdoher japim komente pa i njohur njerztndoshta mileti njihen ne mes veti se KOSOVA esht e vogel PAK ma e madhe se me i bashkue te 3 OBRIAT edhe MAREFCIN

Legend
12-09-09, 01:04
Tmerri i kombit shqiptar,Milaim Zeza.
Njeriu qe ne rinine e hershme u rekrutua nga UDB-ja, dhe i vetmi qe pati lejen nga Jugosllavia qe ne emer te Rinise se Kosoves ti dhuroje lule Enver Hoxhes,shiti inqizimet e celulave te UCK-se televizioneve (proserbe) suedeze,shantazhoi nje UCK te tere,iniciator i shume vrasjeve para gjate dhe pas lufte te personaliteteve te shquara te kombit,kryesisht intelektual dhe ushtarake.
I maskuar me nje "sinqeritet" meskin dhe teper te rrejshem,nje aktrim te tmerrshem thjeshtesie,nje njeri qe vuri masken e te "vertetes" duke perdorur fjale te ndyra,nje tragjedi qe ta quash shqiptar.
Nuk kam asgje kunder homosexualeve ,por kur jane sikur ky,atehere vertet me ben homofob.

Guri i madh
12-09-09, 01:11
Tmerri i kombit shqiptar,Milaim Zeza.
Njeriu qe ne rinine e hershme u rekrutua nga UDB-ja, dhe i vetmi qe pati lejen nga Jugosllavia qe ne emer te Rinise se Kosoves ti dhuroje lule Enver Hoxhes,shiti inqizimet e celulave te UCK-se televizioneve (proserbe) suedeze,shantazhoi nje UCK te tere,iniciator i shume vrasjeve para gjate dhe pas lufte te personaliteteve te shquara te kombit,kryesisht intelektual dhe ushtarake.
I maskuar me nje "sinqeritet" meskin dhe teper te rrejshem,nje aktrim te tmerrshem thjeshtesie,nje njeri qe vuri masken e te "vertetes" duke perdorur fjale te ndyra,nje tragjedi qe ta quash shqiptar.
Nuk kam asgje kunder homosexualeve ,por kur jane sikur ky,atehere vertet me ben homofob.po mundohet me u largue


kurr nuk na tregoj po rrotulla se ky KADRI VESELI qfar grade ushtarake ka pas ne paktin veriatlantik NATO e te jasharajt esht prezentue si GJENERAL LULI GJENERAL I PAKTIT NATO


E MOS TE FLASIM per kohen e luftes ky raportonte nga fronti i luftes e bashkrortja e tij punonte per kompanin ajrore te jugosllavis ne STOKHOLM per JATin


shum do pun kan mbet nen mjegull

Legend
12-09-09, 01:21
po mundohet me u largue


kurr nuk na tregoj po rrotulla se ky KADRI VESELI qfar grade ushtarake ka pas ne paktin veriatlantik NATO e te jasharajt esht prezentue si GJENERAL LULI GJENERAL I PAKTIT NATO


E MOS TE FLASIM per kohen e luftes ky raportonte nga fronti i luftes e bashkrortja e tij punonte per kompanin ajrore te jugosllavis ne STOKHOLM per JATin


shum do pun kan mbet nen mjegull

Sa te jete gjalle ky me u largue jo,se i kallet shtepia,qysh iu kall. Se kogja do tendera i ka rrue ne Ministrine e Transportit,edhe moti "e ka hanger mjaltin" ky. KADRI VESELI ??? Kur ka dal prej burgu,drejt e ne Touk Bashqe (lagje ne Prishtine) qohet burri i botes e ulet 1 shtepi e shpall veten gjeneral,pike ne te kthjellun.
Raportimet e tij kane qene "popullata e Filan fshati,sot iku ne Filan fshati" e ju tregojke shkijeve miiiire ku mi ra granata popullates civile! Kjo ka qene detyra e tij.
Mire e the,shume do pune kane mbet ne mjegull.
Ndoshta po e teproj qe pe permendi prap,mos mu gjuani,ama kur i tha Adelina Ismajli ketij Hashim Thaqit publikisht "SHUME DOSJE I KA MBULUE PLUHURI QE NGA VRASJA E ALI UKES NE TIRANE,QELI HASHIM" e kuptova qe njerezit krejt i dijn,por po kane qef me e fut kryt ne mjegull...Edhe naj dite,se kane me jau reh tupanin si arushes te maxhupit.

Guri i madh
12-09-09, 01:27
Sa te jete gjalle ky me u largue jo,se i kallet shtepia,qysh iu kall. Se kogja do tendera i ka rrue ne Ministrine e Transportit,edhe moti "e ka hanger mjaltin" ky. KADRI VESELI ??? Kur ka dal prej burgu,drejt e ne Touk Bashqe (lagje ne Prishtine) qohet burri i botes e ulet 1 shtepi e shpall veten gjeneral,pike ne te kthjellun.
Raportimet e tij kane qene "popullata e Filan fshati,sot iku ne Filan fshati" e ju tregojke shkijeve miiiire ku mi ra granata popullates civile! Kjo ka qene detyra e tij.
Mire e the,shume do pune kane mbet ne mjegull.
Ndoshta po e teproj qe pe permendi prap,mos mu gjuani,ama kur i tha Adelina Ismajli ketij Hashim Thaqit publikisht "SHUME DOSJE I KA MBULUE PLUHURI QE NGA VRASJA E ALI UKES NE TIRANE,QELI HASHIM" e kuptova qe njerezit krejt i dijn,por po kane qef me e fut kryt ne mjegull...Edhe naj dite,se kane me jau reh tupanin si arushes te maxhupit.e une jam njeri nder ata te part qe e kam permend vrasjen ALI UKES po mos te harrojm se i dyshuari kryesor ka qen HASHIM THAQI se edhe kan banue bashk


po mos te harrojm se edhe BATON HAGJIU nuk esht MOLL E EMBEL

Legend
12-09-09, 01:32
e une jam njeri nder ata te part qe e kam permend vrasjen ALI UKES po mos te harrojm se i dyshuari kryesor ka qen HASHIM THAQI se edhe kan banue bashk


po mos te harrojm se edhe BATON HAGJIU nuk esht MOLL E EMBEL

Hashim,Milaim,nje m**.
Sinqerisht,po me vjen mire qe po debatoj me dikan qe i din senet.
Hallall ta baft Zoti bre bure qe e paske permend ato vrasje.
Baton Haxhiun e kan pas kuder, e manej e perzunen se nuk ju dufke ma, e tash ka met udheve si qen tuj ju shkru pergjigjet ne intervista do pevaqicave.Baton Haxhiu me rod e me kotill argat te Rankoviqi jane.

Guri i madh
12-09-09, 01:43
Hashim,Milaim,nje m**.
Sinqerisht,po me vjen mire qe po debatoj me dikan qe i din senet.
Hallall ta baft Zoti bre bure qe e paske permend ato vrasje.
Baton Haxhiun e kan pas kuder, e manej e perzunen se nuk ju dufke ma, e tash ka met udheve si qen tuj ju shkru pergjigjet ne intervista do pevaqicave.Baton Haxhiu me rod e me kotill argat te Rankoviqi jane.EHHHHH NUK mundem me fol krejt qka die jo pse i frigohna ksaj qevirs sollana , po e di se ky shkrim lexohet ndoshta eshe nga shkinia , nuk muj me than ate qka e die ,po edhe pa e than nuk bahet krejt popujt e botes i rrejn te tjert e ne jemi i vetmi popull qe e rrejna vetvehten ,bile edhe krenohemi kurr rrena shitet ne popullat

Legend
12-09-09, 01:54
EHHHHH NUK mundem me fol krejt qka die jo pse i frigohna ksaj qevirs sollana , po e di se ky shkrim lexohet ndoshta eshe nga shkinia , nuk muj me than ate qka e die ,po edhe pa e than nuk bahet krejt popujt e botes i rrejn te tjert e ne jemi i vetmi popull qe e rrejna vetvehten ,bile edhe krenohemi kurr rrena shitet ne popullat

Besa ne dite te sotit,askush nuk po flet krejt cka din.
Qe i lexon shkinia po se po,se personalitetet e te medhaja na i ka sha e njollos me se pari NEDELJNI TELEGRAFI,mandej u perkthejshin ne gazeta tona,e keta mjeroshat tane na servojshin lajme shkinie.
Popullin s`muj me sha,o s`ma don zemra,po jemi mesu me duru e kur kerset,ka me kersit flliqt.
Veq po me dhimbset kush flet i pari.Se e han i pari,bajraktari.

Guri i madh
12-09-09, 02:35
Besa ne dite te sotit,askush nuk po flet krejt cka din.
Qe i lexon shkinia po se po,se personalitetet e te medhaja na i ka sha e njollos me se pari NEDELJNI TELEGRAFI,mandej u perkthejshin ne gazeta tona,e keta mjeroshat tane na servojshin lajme shkinie.
Popullin s`muj me sha,o s`ma don zemra,po jemi mesu me duru e kur kerset,ka me kersit flliqt.
Veq po me dhimbset kush flet i pari.Se e han i pari,bajraktari.ne shqiptart gjithmon kishim qen monedh kusuritje per shkinin po edhe forcat tjera ushtarake te ish jugosllavis


me 1943 dy te aferm te mit qe ishin ushtar te ish jugosllavis kurr nuk jan kthye as eshnat e tyre , po kto vrasje enigmatike kto zhdukje te njerzve kan ndodh deri sa ka kersit lufta


nji shembull dikund kah viti 1964 esht zhduk RRAHMAN SYLA nji desident politik pas ka dal nga burgu ka shkue te miqt e tij ne KLIN TE ULT afer SKENDERAJT edhe kurr nuk esht kthye po askush nga te afermit nuk e ka kerkue ------------- pos nji mik i tij nga tunelli i par , po dihet se ne at koh UDBASH PER RRETHINEN E MITROVICES KA QEN XHEMAJL PLUZHINA


nese drejtsia nuk i sqaron do pun kam frig se prap duhet te kthehmi te kanunu gjak per gjak , zoti gjdokujt ja fal dy dur me e mbrojt koken e vet

Legend
12-09-09, 02:56
ne shqiptart gjithmon kishim qen monedh kusuritje per shkinin po edhe forcat tjera ushtarake te ish jugosllavis


me 1943 dy te aferm te mit qe ishin ushtar te ish jugosllavis kurr nuk jan kthye as eshnat e tyre , po kto vrasje enigmatike kto zhdukje te njerzve kan ndodh deri sa ka kersit lufta


nji shembull dikund kah viti 1964 esht zhduk RRAHMAN SYLA nji desident politik pas ka dal nga burgu ka shkue te miqt e tij ne KLIN TE ULT afer SKENDERAJT edhe kurr nuk esht kthye po askush nga te afermit nuk e ka kerkue ------------- pos nji mik i tij nga tunelli i par , po dihet se ne at koh UDBASH PER RRETHINEN E MITROVICES KA QEN XHEMAJL PLUZHINA


nese drejtsia nuk i sqaron do pun kam frig se prap duhet te kthehmi te kanunu gjak per gjak , zoti gjdokujt ja fal dy dur me e mbrojt koken e vet

Mua me se shumti me dhimbset Drenica,po ta them shume sinqerisht.
Kurgjo nuk na ka gjet neve nga keta klysh modern te risktrukturimit te UBD-se ne trojet tona,cka i ka gjet perkrahesit dhe ekzekutoret e rangjeve te uleta te hirearkise se Levizjes.
A e din sa njerin e vet e kane rras ne burgje para se te marrin pushtetin? Ata jane me te deshperuar e besa me te mllefosur shuuume se ne.Se jane te tradhtuar. E Drenica gjithmone e tradhtuar nga nje grusht dilinxhishe.
A e din qe eshte komuna me e varfer ne Kosove,me perqindjen me te madhe te vetvrsjeve,dhe asnjeri nga keta nuk ktehn koken andej,plus nuk lejojne qe tjera parti te ndihmojne?
Me la pershtypje nje fjali e Divalerit...Ia kishte thene Milaimi Mero Bazes "MERO TE VRAS SI AHMET KRASNIQIN"!!!
E kemi ditur qe ka gisht ne ate vrasje,por publikisht?
Vertet don me ardh koha e Kanunit...

Urata
12-09-09, 17:29
Nder te paktet qe mund te quhet gazetar i vertet ne plot kuptimin e fjales, por eshte per te ardhur keq pasi me nje lule nuk qel pranvera edhe ne qofte se eshte lule shum e bukur dhe e mire, si do qofte, mua me pelqen guximi qe ka, por me duket se i kushton shum rende ky guxim pasi jemi ne nje shtet ku akoma sundojn kriminelet dhe gazetareve nuk u jepet e drejta qe e meritojn.


me dashte Adelinen aq shume dhe me mendue qe ky gazetari PERSONALITET, goxha si cudi po m'vika...!une kishe naj Milaim kongtari se a per kete veshin thaqiste po folshit, a...?

Legend
12-09-09, 17:35
me dashte Adelinen aq shume dhe me mendue qe ky gazetari PERSONALITET, goxha si cudi po m'vika...!une kishe naj Milaim kongtari se a per kete veshin thaqiste po folshit, a...?

Urate sigurisht nuk e njeh Milaimin e vertete,prandaj ka folur.
Milaimi tash eshte bere "gazetar".
Dashnija per Milaimin,s`ka lidhje me dashnine per Adelinen.
Jemi ty fol tema tjera,shume me te renda.

Abetare
12-09-09, 21:34
A jeni lodh hic ej ..pha ja paskit shtru muhabetit " pėr shtatė palė qejfe " Guri edhe ti Legend a pak po bani berllog te politika vec edhe kėtu te personalitet publike a .... ?

Milaim Zeka ėshtė dhe mbetet gazetari mė besnik i gazetarisė shqiptare ...P.S Legend , kam kujtu si vec pėr Adelinėn je regjistru n'forum ....?

Makresh
12-09-09, 22:06
Milaim Zeka nuk me duket edhe aq i zgjuar, eshte direkt, po, por ne thelb nuk eshte kurrfar strategi !

Jeta Xharra si gazetare hulumtuese eshte shume me e shkelqyeshme se Mila.

Ne emisionin Pa-rrotlla kemi pritur me shume se cka na prezanton, personalisht jam i zhgenjyer nga te gjitha epizodat e tij, pos epizodit te par qe ia kishte kushtuar Vllezerve Gėrvalla.

thellenza
12-09-09, 22:55
Milaim Zeka nuk me duket edhe aq i zgjuar, eshte direkt, po, por ne thelb nuk eshte kurrfar strategi !

Jeta Xharra si gazetare hulumtuese eshte shume me e shkelqyeshme se Mila.

Ne emisionin Pa-rrotlla kemi pritur me shume se cka na prezanton, personalisht jam i zhgenjyer nga te gjitha epizodat e tij, pos epizodit te par qe ia kishte kushtuar Vllezerve Gėrvalla.Jaaa edhe ne kete pike kam te njejtin mendim valla... hahahahahahah, ishalla hajr heeee. :biggrin: :tongue:

Legend
07-10-09, 14:45
A jeni lodh hic ej ..pha ja paskit shtru muhabetit " pėr shtatė palė qejfe " Guri edhe ti Legend a pak po bani berllog te politika vec edhe kėtu te personalitet publike a .... ?

Milaim Zeka ėshtė dhe mbetet gazetari mė besnik i gazetarisė shqiptare ...P.S Legend , kam kujtu si vec pėr Adelinėn je regjistru n'forum ....?

Qiko,pa e lexu abetaren,mos ja msyj Kuranit.
Duhesh me dit kush asht Milaim Zeza per me cilesu kush po ban "berllog".
Ky "personalitet publik" eshte personalitet politik qe as vet nuk e din sa vrasjet e shqiptareve ne lufte i ka nis.
A lexon ti hiq? Ketu ne teme e ke kur Milaim Zeka i ka thene Mero Bazes ne Rambuje "TE VRAJ SI AHMET KRASNIQIN"
se po m`duhet me i mesu une qikat e vocrra.
Sa per gazetari,me besnik i mbetet gazetarise suedeze te ciles ia shiti inqizimet e luftes se UCK-se dhe ne baze te atyre inqizimeve u bene masakra te serbeve mbi shqiptare.
Mire po e din qe veq per Adelinen jam rexhistrue,se berllogun ja kam lan tjerve.
T`renda jane keto tema per ty qupeze.

NJE KOMB NJE QENDRIM
23-12-09, 02:13
Eu sa plehi e krma u ngrit nė poste e besa edhe adhurohen!
Milaim Zeza ka qenė njė mashtrues i keq, pėrkthyes nė Norvegji e Suedi e besa edhe sherrin ia kan pa njė numėr i konsideruar azilkerkues shqiptar. Si nė Norvegji ashtu edhe nė Suedi. Ndėrsa gjatė luftės sė fundit nė Kosovė njihet mirė si pėrpilues i listave tė likuidimit dhe…..
Mos me u zgjat shumė pėr keqperdorimin e kasetave e emrit tė Jasharajve etj… po ndalėm nė njė rast tjetėr, nė Rambuje kur ishte nė pyetje mobilizimi i tė gjithė faktorėve mbarėshqiptarė nė fazėn pėrmbyllėse pėr pavarsimin e Kosovės, ai Milaim Zeza nė rolin e bodygardit e kėshilltar i Hashim Pondlės, kėrcėnon gazetarin Mero Baze duke i thėnė me egersi: ”Mero tė vras si Ahmet Krasniqin”

Kam duruar deri tani katėr lista vdekjesh nga kjo racė dhe do tė duroja edhe njėqind tė tjera nga „Daja“-(Azem Syla) nga „Zeka“-(Milaim Zeka) dhe nga tė gjitha pseudonimet qė fillojnė me emra zvarranikėsh dhe pėrfundojnė me pseudonimet e Enver Hoxhės, duke u inkurajuar nga proverbi shqiptar „qeni qė leh nuk tė ha“, por tashmė ky lloj qeni po leh pėr hesap tė Serbisė, e cila nė fakt ka treguar se sė paku dhėmb ka. Ndaj ka ardhur koha tė lidhen kėta zagarė.
(Mero Baze, botoi gazeta „Bota sot“ e datės 1.4.1999, f. 5)

Ndėrsa pėr fjalorin, edukatėn, kulturėn, civilizimin, shprehjet e njerėzinė e tij lexo:
”Jeta nuk shkon me tė futme, dhe ju i nderuari Hashim Thaēi, duhet ta dini shume mirė se njė njeri i tillė, i fėlliqur, tė poshtėron dhe tė fėlliq edhe ty po ta mbash afėr. Ai ėshtė njė debil i vėrtetė. Ai ėshtė njė mut, e tulla nuk mbarohet prej mutave si Rexhep Hoti, o Hashim Thaēi, ndaj po tė them ta lidhėsh qenin para se tė tėrbohet e tė tė kafshojė edhe ty vetė.
Kaq kėsaj radhe pėr Rexhep faqeziun.
Me nderime, Milaim Zeka”

Brum i njėjtė jan Rexhepi e Milaim Zeza, por ky i fundit kur u mbarua ėshtė shpenzuar mė tepėr material ndėrtimor (brum), prandaj edhe ėshtė i cikė mė i madh.o Dilaver,ti koke nana e viqit bre,ncncncncncc

Sibora
25-12-09, 16:48
Milaim Zeka nuk me pelqen si gazetar,ka shprehje shume te thjeshta dhe qesharake.

Per te qene hulumtues,i vemendshem,i zgjuar eshte karakteristike qe duhet ta kete cdo gazetar,eshte detyre e cdo gazetarie hulumtuese.Po duhet ti njohim thellesisht njerezit qe jane vene ne krye te detyrave mjaft te rendesishme.
Une nuk e di me cfare eshte marre M.Zeka,por nese dikush di per te kaluaren e tij,pse mos te deklarohet publikisht?Te dihet kush eshte kush.

Guri i madh
25-12-09, 16:59
A jeni lodh hic ej ..pha ja paskit shtru muhabetit " pėr shtatė palė qejfe " Guri edhe ti Legend a pak po bani berllog te politika vec edhe kėtu te personalitet publike a .... ?

Milaim Zeka ėshtė dhe mbetet gazetari mė besnik i gazetarisė shqiptare ...P.S Legend , kam kujtu si vec pėr Adelinėn je regjistru n'forum ....?
ABCtare me trego per veprat kombtare te MILAIM ZEKES qe jan diqka te veqanta nga moshataret e tij ,ne lidhje me demostratat e 81 , me trego qka e shtyri me e prezentue KADRI VESELIN SI GJENERAL I NATOS OSE GJENERAL LULI tek familja JASHARI e kyfar GJENERALI nji koh te gjat e ka kalue te ja rshavit , po me trego disa mikrofon moniturus nga UDBja kishin qen te vendosur ne shtepiat e jasharve ket lajm e kam ndegjue ne gjykaten e hagesmilaimi esht i thjesht edhe i drejtperdrejt per momentin po e kaluara e tij esht shum e errt e zymt

e_martumja
25-12-09, 18:42
Shpesh qeshi me Milaimin ahahah, e qmoj sinqeritetin e tij edhe pse kaniher e tepron nuk e njef kufirin, Por ska faj me cfar njerz ka pune duhet mi perdore do fjalt tybe ala ma te renda :biggrin:

gjini
26-12-09, 18:15
na shqiptaret qdoher japim komente pa i njohur njerzt

Di shum gjera per kete njeri por nuk pajtohem me Sherrin kur flet per qeshtje private qe sna takon askujt por as neve ketu te flasim dhe te mirremi me familjet dhe qeshtjet personale..

Milaimin e njof qysh nga koha kur ai ka dal ne perendim dhe qysh athere ka qen nje tip i veqant ndaj te tjerve.
Kjo eshte shum e mire dhe meriton respekt nese diksuh eshte i veqant nga te tjeret.
Me milaimin jam pa dhe kam ndejt per heren e fundit ne janar te vitit 1998 dhe nga ai takim ma se kom takue dhe as qe kom pas deshire ta takoj se e kam pa se eshte njeri qe ja rreh krahet atij qe ka forcen.
eshte e veret se ka qene edhe ai ne perpilimin e listave te zeza dhe se nuk ma merr mendja qe ka vra ndokend por qe din shum ma shum se kush i ka ba ato vrasje bile edhe e din shum mire se Ahmetin kush e ka likuidue ne mes te tiranes.
Pra edhe ajo Nofka qe permendet si ZEKa nuk ka te beje fare me milaimin
por me xhavitin e LPK.

nuk meriton te pergojohet se ska asnje pesh perpos asaj qe rri gaditu qeveris thaqi dhe kadri veseloviqit. Dajes se madhe dhe nipave e strenipave te ketyre Nazim Bllaces

Etnical
27-12-09, 01:13
Milaim Zeka mundohet mu kan i veqant po nuk munet mu kan i till,se shum njerz e din qfar njeri me tvertet esht ky.

Hajra
27-12-09, 10:00
Nuk ka nevojė me ofendu palidhje! Flm pėr mirėkuptim!

NJE KOMB NJE QENDRIM
27-12-09, 15:06
a po diskutohet ketu per milaim zeken si njeri,apo si gazetare,jane dy bota krejt te ndryshme,une e njoh personalisht,rrjedh prej nje familje shume bujare,te sinqert,dhe patriotike,ndersa ky asnjeren nga keto nuk i ka,me nje fjale sipas meje ky eshte sikur hoxha,BEN CKA TE THEM UNE E MOS BEN CKA BEJ UNE.

Guri i madh
10-01-10, 21:50
po de po me 18 vjet u regrutue ne sherbimin informativ serrba po i punon bashkshortja ende ne kompanin fluturuse JAT po mendoj ajo e para

Oqeani
10-01-10, 22:56
po de po me 18 vjet u regrutue ne sherbimin informativ serrba po i punon bashkshortja ende ne kompanin fluturuse JAT po mendoj ajo e para

Pse a e paska nderruar grune sikurse patriotizmin, prej Informativni Centrit ne gazetar a !!!http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Guri i madh
10-01-10, 23:05
Pse a e paska nderruar grune sikurse patriotizmin, prej Informativni Centrit ne gazetar a !!!http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
po e ka ndrrue bile ka marr yst


tani esht i lidhur me SKRAPARIN

Neferta
31-03-10, 15:42
Milaimi asht njeri shum i shkelqyshum mos me than shembullor se me mesu ne livadhe te drenices e mos me qen i menqur, nuk te lan me hy as ne Prishtinen qe e kem marr edhe kurr nuk kem me ua lan juve , duhet ta kini mendjen se na njeher flsim edhe pik.Deri sa te na doket me jetue aty edhe ne cilin ven po dojm. .Mos i ngatrroni punet se ,,ZEKA,, ka qen ne ilegale si pseudonim i Xhavit Halitit pra pejan me prejardhje,

Neferta
11-06-10, 10:39
Ipata thene rri qetu ne arart e ramadanit po ai shkoj ne rezile, tani erdhi e na beni hore.

roadrunner
11-06-10, 10:54
Ani mos ki merak ti, qyh!!!!Ipata thene rri qetu ne arart e ramadanit po ai shkoj ne rezile, tani erdhi e na beni hore.

Lapsi
11-06-10, 22:37
ky eshte ai qe e mesonte gazetaren ne perdorimin e kondomave?

Neferta
13-06-10, 11:10
ky eshte ai qe e mesonte gazetaren ne perdorimin e kondomave? Qysh i bjen kjo pune. se perpara se me shkue ne rezil pelat i pat rue, a thu ka dit per qarapa?

Buqja_ch
13-06-10, 21:29
Ipata thene rri qetu ne arart e ramadanit po ai shkoj ne rezile, tani erdhi e na beni hore.

Me siguri tash eshte pendu qe se ka pranu kete ofert,por ska kthim mbrapa ....

shfletuesi_
13-06-10, 21:41
Me siguri tash eshte pendu qe se ka pranu kete ofert,por ska kthim mbrapa ....


Buqe edhe ti erdhe ne Emision te Mialimit a... Hej qka ke ni more qka eshte ka ju ban Milaimi nese ja keni aq inati a doni ua tregoj vendin ku rrin ku qendron. Eiiiiiiiii po burrat qe ishit. :biggrin:

Buqja_ch
13-06-10, 22:00
Buqe edhe ti erdhe ne Emision te Mialimit a... Hej qka ke ni more qka eshte ka ju ban Milaimi nese ja keni aq inati a doni ua tregoj vendin ku rrin ku qendron. Eiiiiiiiii po burrat qe ishit. :biggrin:


As gje nuk thash veq mu dhimt qe e kishte humb ne rini http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Guri i madh
13-06-10, 22:00
Ipata thene rri qetu ne arart e ramadanit po ai shkoj ne rezile, tani erdhi e na beni hore.
po de ma mir me pas nejt te zabeli i babes brahim se me shkue ne sheher te madh

Arb
13-06-10, 22:04
Pamjen e kah te nje mashkulli rrospi...

shfletuesi_
13-06-10, 22:09
As gje nuk thash veq mu dhimt qe e kishte humb ne rini http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif
Eh per dhimt paska qen.

teutaA
14-06-10, 21:55
Pamjen e kah te nje mashkulli rrospi...

gay a ahhahaa:wink:

Neferta
25-06-10, 17:12
Duhet me i ardh inati, po tani lopet e pelat e Milaimit jane bere asht e lekure, kurfar rrespekti s,pati qe i la vejushka.

Guri i madh
25-06-10, 18:37
gjithmon ka qen i till po her pas here u maskojke me patriotizem e me respekt ndaj te tjerve


po tenton me u bae politikan si KUPA I TU KASOVAS

Neriton
01-07-10, 16:46
Trim budalle.Trim se fshehet mas tjeterkujna,e budall,e ka me te leme.

Hajra
03-06-11, 17:18
....ky eshte kulmi i pisave,

Guri i madh
03-06-11, 18:00
....ky eshte kulmi i pisave,


ky me kadri veselin e kan qit ne kurth familjen jashari


tash shkojn e bejn homazhe

Guri i madh
27-06-13, 20:01
Intervistė e nxehtė me Nazim Bllaca, Milaim Zeka, Valon ... - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=NrwdvNIcZ00)

halla e madhe
29-06-13, 11:02
M.Zeka krenohet qe posedon nenshtetsine suedeze,po te ishte sikur tjert gazetar kosovar nuk do te fliste me ate ze,.mua personalisht me pengon fjalori tij banal,ketij i ka punu fati sepse para luftes ishte mik i Hashes,ka zene vend tash e s'ja luan kush vendin,por..ka gazetar me te mire se Milaimi akoma:wink:

sherri
29-06-13, 17:43
M.Zeka krenohet qe posedon nenshtetsine suedeze,po te ishte sikur tjert gazetar kosovar nuk do te fliste me ate ze,.mua personalisht me pengon fjalori tij banal,ketij i ka punu fati sepse para luftes ishte mik i Hashes,ka zene vend tash e s'ja luan kush vendin,por..ka gazetar me te mire se Milaimi akoma:wink:

A gazetar t'doket a?! ky gjithcka munedet me kjen, vec gazetar e njeri jo. E dhimbshmja qe po me duket ketu eshte: per cfar njerzish diskutohet, cfar funderrinash ngriten e behen faktor, kjo ndodh vec te nje popull qe vuane nga primitivizmi e injoranca....... sa e pashe nje poezi per te madhin Teki Dervishi, e kerkova nje tem per te, ca te shofesh, tri postime :( E ketu per nje shizofren, nje enverist i smure komentohet e shkruhen me dhjetra komente.....mjerim.

Guri i madh
29-06-13, 18:48
se qfar karakteri ka Milaim zeka e dina te gjith ky Milaimi e ka sjell Kadri veselin te familja Jashari me emer e profesion te rrejshum edhe kurr nuk e ditem se naten tragjike ku ishte ky Gjeneral luli Kadri veseli po nga kjo vido msojna diqka qka nuk e kena dit rreth politikes ne Kosov