PDA

View Full Version : Nė Beograd fletnjoftime pėr vdekjen e Havier Solanes!


Dilaver
28-09-08, 23:24
http://i37.tinypic.com/ih2yjp.jpg


Nė njerėn prej rrugØve mė tė frekuentuara nė Beograd; rruga e Kosovės, sot nė mėngjes janė gjet flet njoftime tė rrejshme pėr vdekjėn e perfaqsuesit tė lartė tė BE Havijer Solana tė ngjitura nė mure.

http://www.youtube.com/watch?v=PctXpWeOqqo (http://www.youtube.com/watch?v=PctXpWeOqqo)

uliksi31
30-09-08, 09:01
Serbi, lajmėrim fals pėr vdekjen Solanės, arreston 4 persona


http://www.malesia.org/lajmet/foto/havier_sonala_medium.jpg

4 persona janė arrestuar nga policia serbe nėn akuzėn se kane ngjitur postera fyes nė muret e qendrės sė Beogradit duke pėrcjell kėshtu vdekjen e Havier Solanės. Si sekretar i pėrgjithshėm i NATO-s nė vitin 1999, Solana urdhėroi bombardimin e Serbisė pėr tė ndalur fushatėn e spastrimit etnik nė Kosovė.

BEOGRAD - Policia e Serbisė ka bėrė tė mundur arrestimin e katėr personave, pėr shkak se dyshohen se kanė ngjitur postera nė qendėr tė Beogradit me pėrmbajtje fyese pėr shefin e Politikės sė Jashtme dhe Sigurisė sė Bashkimit Europuan Havier Solana.
Pėrmbajta e posterave ishte:
"I dashuri ynė Havier Solana mė nė fund ndėrroi jetė nė 28 shtator nė moshėn 66 vjeēare tė jetės sė tij kriminale".
Si sekretar i pėrgjithshėm i NATO-s nė vitin 1999, Solana urdhėroi bombardimin e Serbisė pėr tė ndalur fushatėn e spastrimit etnik nė Kosovė.
Policia tha se dy nga tė arrestuarit kishin me vete rreth 100 postera me "pėrmbajtje fyese qė do ti ngjisnin nė muret e qėndrės sė Beogradit". /balkanweb

lirik
02-10-08, 05:16
Pse rrena eparė ėsht kjo e serbisė le te ngopet europa me rrenat e ardhacakve te karpateve
qe treqind vjet europa u ushqye me rrenate tyre dhe ne u sakatosem bile edhe sot po sakatosemi
akoma ndersa ne qe njimij etreqind vjet qysh s ekan zbrit nga karpatet e stepat ruse serbijani me tjer ardhcak po i ndegjom rrenat e tyre qe europa kurr nuk na i besoj vuajtjet qe na shkkatuan kta barbar te mallkuar qe me miliona te zeza e dhiimbje na i sollen pasojat kombi ynė po i vuan e me shekuj do ti vuan nga kta djaj te mallkuar

lirik
05-10-08, 22:26
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 2,095 Titulli: Nė Beograd fletnjoftime pėr vdekjen e Havier Solanes!

--------------------------------------------------------------------------------

Pse rrena eparė ėsht kjo! e serbisė-
le tė ngopet europa me rrenat e ardhacakve tė karpateve -
Qe treqind vjet europa u ushqye me rrenat e tyre pansllavianiste-pushturse grabitqare kriminale
dhe ne shqiptart u sakatosėm -bile edhe sot po sakatosemi-
akoma-
ne qe njimij e treqind vjet qysh ,s e sėrbian kan zbrit nga karpatet e stepat ruse- serbijani me tjer ardhcak- po i ndegjojm rrenat e tyre - europa kurr nuk na i besoj vuajtjet - qe na shkkatuan kta barbar
te mallkuar-
me miliona te zeza e dhimbje e rrena na i sollen ne trojet ilire -
pasojat kombi ynė po i vuan e me shekuj -do ti vuan nga kta djaj tė mallkuar
rrena esht jeta e tyre ushqimi i tyre neper shekuj europa i besoj gjithmonė rrenave dhe mashtrimeve te tyre ma ne fund e kuptioj europa se kush jan dhe qfar rreziku paraqesin kta pushtues
qe duan ta dominojn boten