PDA

View Full Version : Shih Ermalin dhender!


Jana
24-10-08, 23:53
http://albaniac.com/images/stories/foto_random/ermali_dhender.jpg

Ne ishim te paret qe lajmeruam lidhjen dhe me pas martesen e Ermalit dhe Arianes.Si shume here te tjera,askush nuk na besoi fillimisht,por ja… sic shikoni dhe ne foto javen e shkuar cifti i ri Fejzullahu duket mese i lumtur dhe i mrekullueshem tek hyjne ne sallen martesore te hotel “Grand”. Ndryshe nga c’perflitej,nuk ka pasur disa ceremoni por vetem nje, ku kane qene te ftuar (ashtu sic pritej) midis familjareve dhe shume figura te njohura per publikun shqiptar. Cifti ka kercyer nen ritmet e Sinan Vllasalliut,Shkurte Fejzes,Miranda Hashanit etj. Ende nuk e dime se ku do ta zhvillojne muajin e mjaltit, por dime qe cifti Fejzullahu do te jetoj ne shtepine e re te Ermalit qe flitet se ka kushtuar goxha. Shume shume urime cifit dhe nje jete sa me te lumtur.

Dardan Kastrati
25-10-08, 13:15
Familja Fejzullahu, dasmė me shumė tė ftuar
Martesa e Ermalit me Arianėn
Njė dasmė qė nuk do tė harrohet, njė kremte qė tuboi me qindra vetė, nė mesin e tyre edhe shumė personalitete tė njohura publike nga Kosova, Shqipėria e Maqedonia22 Tetor, 2008http://www.kosova-sot.info/wp-content/themes/kosova-sot/images/ndarja_nenlajmet.gifhttp://www.kosova-sot.info/wp-content/themes/kosova-sot/images/13x13bardh.gifhttp://www.kosova-sot.info/wp-content/uploads/2008/10/hpim1656.jpg

Ariana dhe Ermali u martuan tė dielėn, nė njė ceremoni ku ishin thirrur kryesisht familjarė.
Por, familja Fejzullahu tė hėnėn nė mbrėmje kremtoi martesėn e Ermalit nė ambientet e hotelit ‘Grand’. Njė dasmė qė me vite tė tėra nuk do tė harrohet, njė kremte qė tuboi me qindra vetė, nė mesin e tyre edhe shumė personalitete tė njohura publike. Ndonėse kjo natė i dedikohej pikėrisht VIP-ave, siē i quante Sabriu, sepse njė natė mė parė, respektivisht tė dielėn mbrėma, martesa e Ermalit u bė vetėm me familjarė, ku kanė qenė tė pranishėm rreth 350 veta, dhe dasma ėshtė bėrė nė hotelin “Viktori”.

Kėngėtarėt nė dasmė
Mirėpo, nga numri i madh i mysafirėve, familja Fejzullahu kishte ndarė dy net tė festės, njė pėr familjarė dhe njė pėr shoqėri, e qė kjo shoqėri e tyre ka tė bėjė me personalitete tė njohura, sepse edhe vet familja Fejzullahu i takon kėsaj pjese tė shoqėrisė. Njė ceremoni dasmore jo e zakontė, e qė nė dukje tė zgjonte vėmendjen e njė evenimenti tė madh, qė nuk ėshtė parė deri mė tani nė dasmat e VIP-ave tanė. Dasma e Ermalit konsiderohet si mė e madhja nė vend, salla e hotelit ‘Grand’ e mbushur me mysafirė, dhe e stolisur nė mėnyrė perfektė. Qė nė hyrje vėrehej atmosfera gazmore, ambienti i zbukuruar. Ceremonia filloi nė orėn 20:00, salla vazhdimisht mbushej me fytyra publike, qė tė gjithė shndrisnin me veshjet dhe dukjen e tyre. Deri nė orėn 21:00, salla e Grandit u mbush me miq tė Sabriut dhe Ermalit. Mbrėmjen e begatuan kėngėtarėt mė tė mirė tė skenės muzikore, si: Shyhrete Behluli, Shkurte Fejza, Shpresa Gashi, Ismet Bogujevci, Mahmut Ferati, Merita dhe Nystret Muēiqi, Miranda Hashani, Edona Llalloshi, Leonora Jakupi, Afrim Muēiqi, Meda, Mihire Braha, Naim Abazi, Teuta Selimi, Leonora Poloska (e cila kishte ardhur enkas nga Shkupi), Bleona Qerreti me bashkėshortin, tė cilėt thanė se kishin ardhur vetėm pėr Ermalin, Sinan Hoxha e shumė e shumė tė tjerė. Pėrveē personaliteteve tė njohura publike nga bota e artit, tė pranishėm ishin edhe njė numri i madh i personaliteteve tė njohura politike, si: Fatmir Limaj, Xhavit Haliti, Enver Hoxhaj, Ismet Beqiri e shumė tė tjerė. Padyshim, mysafirėt nga personalitetet politike ishin nga dy parti, asaj tė PDK-sė dhe tė LDK-sė, dhe qė nė kėtė ceremoni ata u bashkuan. Pra, Sabriu, nė kėtė rast, nuk kishte bėrė dallimin e partive, kishte ftuar miq nga tė dy partitė, e qė nė njė mėnyrė edhe i bashkoi. Tė pranishmit nė dasmė i argėtuan kėngėtari ynė i njohur Sinan Vllasaliu, Lindita Hakaj, mirėpo nuk u kursyen as kėngėtarėt e tjerė, tė cilėt nuk e kishin obligim tė kėndonin, mirėpo, pėr hir tė mikut tė tyre, Sabriut, kėnduan disa kėngė. Ata qė nuk u kursyen ishin Ismet Bogujevci, Shyhrete Behluli, Shkurte Fejza, Miranda Hashani, Teuta Selimi, Meda, i cili mbrėmjes i dha atmosferė tė madhe, ku tė gjithė me padurim e pritnin paraqitjen e tij nė skenė.

Prerja e tortės
Para se tė bėhej ora 22:00, ēifti i bukur, Ariana dhe Ermali, hynė nė ambientin e Grandit, pritja e tyre u bė me shumė duartrokitje. Nusja dhe dhėndri shkėlqenin, ndonėse edhe mosha e re e tyre ndikonte nė kėtė shkėlqim. Mysafirėt gjatė tėrė mbrėmjes nuk pushuan vallen, ku pas njė kohe valles iu bashkua edhe ēifti i ri dhe, pėr shumė orė tė tėra, miqtė i uronin dhe fotografoheshin me nusen dhe dhėndrin. Momentet e veēanta ishin edhe te prerja e tortės, ku mė nė fund, pas tėrė asaj atmosfere qė u krijua, erdhi ky ēast i mrekullueshėm. Njė tortė mjaft interesante, e pėrgatitur pėr t’iu ndarė tė gjithė tė pranishmėve. Nusja me dhėndrin prenė tortėn dhe shkėmbyen gotat. Ceremonia martesore, gjegjėsisht atmosfera e ndezur, zgjati deri nė orėt e hershme tė mėngjesit dhe padyshim se kėtė dasmė tė veēantė nuk do ta harrojnė asnjėherė mysafirėt e pranishėm. Ermalit i urojmė qė tė ketė jetė tė lumtur bashkėshortore, tė trashėgohen.


Marre nga Kosova Sot

Anthrax
26-10-08, 02:35
-pasi edhe ky te kuka martu , spaska me met mashkull pa u martu.

Jana
26-10-08, 18:11
http://www.youtube.com/watch?v=5xmHnvWo_Ro&feature=related