PDA

View Full Version : Vanessa Krasniqi befasoj krejt gjermanin !!


Giovanni
26-10-08, 13:49
Vaza kosovare befasoj publikin Gjerman ne perzgjedhjen e Superstareve

http://au.youtube.com/watch?v=-EUHcjpEW2Q&eurl=http://www.forumikatolik.net/forum/showthread.php?t=6449

flutra
26-10-08, 13:58
Me te vertete ishte nje Superstar...

lirik
27-10-08, 04:34
E kam pa at dit nė RTL Vanesa Krasniqin fenomen e shkue fenomenit
se bashku me nėnen e saj erdhi aty ajo ishte ylllė botrorė i kėnges
Jo vetėm komisioni aty qė mbeti pa tekst u habit
por e dhe publiku e gjith bota shikuese me nji fėmi te mitur nji vajzė qė fenomeni natyrė e krijoj pėr kėngėn
Bota e kuptoj se te shqiptart lindin njerz te super talentuar prandaj duhet tė na ndihmoj
tė dalim nga pasojat shekullore tė pushtimit
Pushtimi e sakatosi populin shqiptarė nėpėr shekuj mbrojtsit e perendimit jemi ne por jo serbiani
i zi perendimi duhet te na kuptoj tash e te na eajp doren e zhvillimit tė shpejtė
Televizioni ynė nė kosovė duhet ta afirmoj sa ma shu kėt fenomen yllė botrorė ejo tė bėj sjellje injoruese ndaj talentve
Nė perendim ka yje tė tė taklentuar tė fmijve emigrant nė shum sfera edhe nė sporte por televizionet shqiptare
rrijnė e presin
deri sa te ua zbulojn te huajt talentat
medet qfar injorance
I njoranca na shkatrroi per se gjalli
sa e sa talentat shqiptarė ne lami te ndryshme si vanesa jan nėpėr botė por nuk ka kush ti drejtoj
ne vendete duhura

Skyfter
27-10-08, 12:03
Bravo Venesa, te lumte!!! ...shum suksese te deshiroj!


pasni harru edhe Durim Krasniqin, shum talent dhe simpatik :smile: ...


http://fr.youtube.com/watch?v=pZx2Q4tE09A

vjeshta
27-10-08, 15:13
Me e ndegju kete po harrojeshe me marr frymė ....i lumte!!!

Jana
27-10-08, 15:16
Edhe une pash hallall i koft shum e mir ish...ishalla po arrin diqka...

lirik
27-10-08, 19:41
--------------------------------------------------------------------------------

E kam pa at dit nė RTL Vanesa Krasniqin fenomen e shkue fenomenit
se bashku me nėnen e saj erdhi aty
ajo ishte ylllė botrorė i kėnges
Jo vetėm komisioni aty qė mbeti pa tekst u habit
por e dhe publiku e gjith bota shikuese me nji fėmi te mitur nji vajzė hu befasu
e pau qė fenomeni natyrė e krijoj pėr kėngėn shqiptaren
-----
Bota e kuptoj se te shqiptart lindin njerz te super talentuar
lindin njerz me aftesi talenbti te jashtzakonshem
prandaj duhet tė na ndihmoj i gjith njerzimi
tė dalim nga pasojat shekullore tė pushtimit
sakatues
Pushtimi e sakatosi populin shqiptarė nėpėr shekuj
mbrojtsit e perendimit jemi ne shqiptarėt
por jo serbiani i zi pansllav qė don ta shuaj gjithqka perendimore me “ndihmene rusve
e tė kinezve e tė arabve e tė gjith tjerve
perendimi duhet edhee ma fuqoishėm tė na kuptoj e ekonomikisht tė na ndihmoj
tė na kuptoj tash e te na e jap doren e zhvillimit tė shpejtė
Televizioni ynė nė kosovė duhet ta afirmoj sa ma shu kėt fenomen yllė botrorė
e jo tė bėj sjellje injoruese ndaj talentve
neveritem nganjiher nga mendjemadhsia dhe disa programeve te kota
serbet dijn te bejn propagandė ndersa televizonet tona provincialiste
tė neverisin me programe te varfra
Nė perendim ka yje tė tė talentuar tė fmijve emigrant shqiptarė
nė shum sfera
edhe nė sporte
por televizionet shqiptare
rrijnė e presin
deri sa te ua zbulojn te huajt talentat
medet qfar injorance
I njoranca na shkatrroi pėr sė gjalli
kush na e perfaqson televizioninn ne perendim
sa e sa talentat shqiptarė ne lami te ndryshme
si vanesa jan nėpėr botė
por nuk ka kush ti drejtoj
ne vendete duhura ete ju kushtoj vemendje
por te huajt ne europė jan ma real shkojn sipas kualitetit
je me pyet se i ciles mahall je e cilit fis
sikur te ishte vanesa ne kosovė kurr nuk do te vinte ne shprehje
me dalė ne skenė nga gjelozitė e mahallave e fiseve
qė po silen ne menyr primitive ma zi s e talibant me klane
vanesa fenomen i ri e kanges ardhmeri krenari shqiptare #
i uroj vaneses te na prezentoj neper botė me shkelqim
brilant
NJI SPORRTIST ME FAMė OSE KENGTAR OSE QKA DO TJETER NA SHERBEN E NA NGRITė SHUM MA SHUM SE NJIMI AMBASADORA PERNJIHER ME VRAPUE NEPER BOTė
sepse kjo vlera e nhgrit ne piedestal nji komb jam emocionuar kur ekam pa komisionerin duke qa e duke ra ne gjunj para vaneses duke ja puth duart e te tjert qanin ne sallė nji sallė nji botė televizive simbas vaneses engjellushes sonė mund ti bashkangjites simpatis per popullin tonė qe elindi ja se si rritet imazhi ne botė qka do te thot puna e kualitetit e drejtesia kultura e civilizimi e jo si
ne kosovė e shqiperi me fise e mahalla grupacione te inateve meskine po ndalet secili kualitet

lirik
27-10-08, 19:46
Njė zė tė tillė qė kishte vanesa te habiste mjeshtri e talentit qe vetem te imagjinohet mundet vertet jashta te gjitha parashikimeve nji trembdhjet vjeqare me nji zė tė tillė aq artistik e aq volum
potencial i vertet i talentit mrekulli e kanges dhe zerit fenomen i veqant
Pas Negjmije PAGARUSHES PO LINDė NJI YLL I RI NE QIELLIN SHQIPTARė KRENOHUNI SHQIPTARė
EDHE PSE NE KOSOVė DO TE ISHTE PENGUAR ME ARRITė SEPSE NE KOSVė ME NEVERITė PADREJTESIA
Atje ka aq padrejtesi e grupoime sa qe mund te ngarkosh vagona transporti me padrejtesi
ndersa kultura perndimore ja dha hakun mejnjiher talentes
te civilizuarit i perkulen vleres kualitetit jo mahhalles
jam krenarė me vanesen ardhmeria esht e saj ne muzikė do te bej akoma qudira ajo

lirik
27-10-08, 19:47
Urime Vanesa Urime

Urata
30-10-08, 00:36
http://au.youtube.com/watch?v=0ebOmWDdH3M

sa mire/krenari t'jesh KRASNIQE...!


clinicoflove (http://au.youtube.com/user/clinicoflove) (2 hours ago) Show (http://www.dardania.de/vb/upload/) Hide (http://www.dardania.de/vb/upload/)
0 http://s.ytimg.com/yt/img/pixel-vfl73.gif (http://au.youtube.com/login?next=/watch%3Fv%3D0ebOmWDdH3M) http://s.ytimg.com/yt/img/pixel-vfl73.gif (http://au.youtube.com/login?next=/watch%3Fv%3D0ebOmWDdH3M)
Marked as spam Reply (http://www.dardania.de/vb/upload/)


MAY UR HEART BE HAPPY & UR DAYS BE BRIGHT.
MAY UR ROADS BE SMOOTH & UR BURDENS BE LIGHT...
MAY U FIND THE DREAMS & TOUCH THE STARS & NEVER FORGET HOW SPECIAL U R !!!! GOD BLESS U, Vanessa...!

Vjollca
30-10-08, 07:23
Ishte knaqsi ta degjosh ate za aq te ambel moj voglushe seq na knaqe http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Amina
30-10-08, 21:08
Ka nje ze te mrekullueshem. veq perpara Vanesa.

Alkimisti_ch
01-11-08, 16:04
Perveq zerit te bukur dhe pamjes magjepse ajo qe me shume pershtypje eshte talenti i saj dhe ndjeshmeria e saj e theksuar artistike dhe keni parasysh gjithnje moshen e saj pra vetem 13 vjeēe...Oh sa mire me qen shqiptar..I lumte Vaneses dhe i urojme te arrij te prek majat me te larta te artit muzikor.

Arb
16-11-08, 10:14
More kadalni o njerez...

Kjo cika doket qe osht gabelice... Kqyrjani nonen, emnin e saj...