PDA

View Full Version : "403" njė koncert pėr studentėt


Jana
28-10-08, 16:43
http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.1028062929512_m.jpg


Koncerti i dhjetorit i vitit tė kaluar nuk ka qenė lamtumira e fundit e grupit legjendar "403", njofton gazeta "Koha Ditore".Koncerti i mbajtur asokohe kishte nxjerrė nė shitje vetėm 403 bileta duke ua pamundėsuar shumė fansave tė grupit ta shijonin rikthimin nė skenė tė njėrit nga grupet mė tė dashura nė Kosovė.

Thuajse njė vit mė vonė, “403” kanė vendosur ta lajnė borxhin ndaj fansave tė tyre.

“Koncerti i kaluar ka qenė i limituar vetėm pėr 403 shikues. Bileta prej 10 eurove ka qenė e papėrballueshme dhe e shtrenjtė pėr njė student. Kjo ėshtė arsyeja pse koncerti i ardhshėm do t’u dedikohet atyre”, ka thėnė lideri i grupit, Hektor Gjurgjiali.

Koncerti pritet tė mbahet mė 20 nėntor, edhe pse kjo datė mund tė lėvizė, varėsisht prej donatoreve tė cilėt ende nuk kane konfirmuar nėse do ta mbėshtesin apo jo projektin.

lovely
29-10-08, 19:54
me pelqen ky grup