PDA

View Full Version : Horoskopi Mujor


~AnnA~
08-12-08, 11:48
DHJETOR 2008

Dashi

Karriera: Keni para jush njė muaj pa ndryshime tė mėdha. Me njė fjalė nuk do tė ketė ndryshime pozitive nė karrierė, por as konfrontime e ndryshime negative. Pra, shfrytėzojeni kėtė kohė pėr t’i pėrfunduar obligimet e kėtij viti. Personat e lindur nė periudhėn prej 1 deri mė 20 prill, duhet tė luftojnė mė shumė pėr karrierėn e tyre. Dorėheqja ose largimi nga obligimet ėshtė rrugė e gabuar. Jeni person fitues, andaj mė pak nuk do tė jeni tė kėnaqur.
Partneri: Gjatė muajit dhjetor edhe detajet mė tė vogla nė dashuri ēojnė peshė. Njė fjalė e gabuar, qoftė edhe e paqėllimshme, mund t’ju sjell shumė hidhėrim. Pra, kujdes me fjalorin tuaj. Yjet ju kėshillojnė qė nė pjesėn e parė tė kėtij muaji t’i jepni mė shumė rėndėsi partnerit dhe t’i shpalosni para tij ndjenjat tuaja – nė kėtė mėnyrė do ta keni shumė mė lehtė nė pjesėn e dytė tė muajit.
Personat e lirė tė kėsaj shenje tashmė po merren me pasoja dhe dėshtime – fajėsojnė veten pse nuk kanė arritur tė gjejnė partnerin e jetės. Ka tė vėrteta kėtu, mirėpo kjo pėrvojė vetėm sa ju ka kalitur dhe ju ka pėrgatitur pėr ta kėrkuar personin e duhur. Megjithatė nuk duhet tė mbylleni nė mendime.

http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona2.jpgDemi

Karriera: Gjendja juaj e punės dhe profesioni janė stabile. Ata qė punojmė me numra e kanė suksesin e garantuar nė dhjetor. Megjithatė, komplikime mund tė ketė nė raporte me njerėz. Provoni tė bashkėpunoni mė mirė me kolegėt tuaj, respektivisht tė jeni neutral dhe tė shmangeni nga eskalimet e panevojshme tė situatės, sidomos nė periudhėn 11 deri mė 16 dhjetor. Ata qė kėrkojnė pėrmirėsim tė gjendjes financiare duhet edhe tė investojnė dhe atė nė plane afatgjate. Pra, ėshtė njė periudhė relativisht e mirė pėr financa.
Partneri: Nė kėtė periudhė do tė veproni tė mbyllur nė vete, gjė qė mund tė lėndojė partnerin tuaj – ndėrsa mund t’ju bėjė edhe ju tė vuani. Dyshimi juaj ėshtė shkaktari i kėtyre problemeve. Pra, ata qė nuk janė tė sigurt nė ndjenjat e partnerit, mund tė pėrballen me njė periudhė tė vėshtirė nė dashuri. Megjithatė, prej datės 17 e deri mė 28 dhjetor, raporti me partnerin do tė jetė nė nivel.
Personat e lirė tė kėsaj shenje do tė kenė mundėsi tė takojnė personin e jetės. Mirėpo nuk duhet tė kėrkojnė shumė. Nėse zgjidhni shumė dhe mendoni se, secilin person mund ta bėni pėr vete, nė fund tė muajit do tė kuptoni se keni mbetur duarthatė pėr fajin tuaj. Pra, kėrkojeni atė qė ėshtė kryesore pėr ju.

http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona3.jpgBinjakėt

Karriera: Ju e ushtroni profesionin tuaj nė mėnyrė tė ērregullt. Mirėpo, nėse dini ta shfrytėzoni kohėn e duhur dhe i kuptoni kufijtė tuaj, atėherė suksesi nuk do tė mungojė. Pjesa e parė e kėtij muaji ėshtė optimale qė t’i prezantoni synimet dhe kualitetet tuaja, ndėrsa financiarisht do tė mund tė pėrfitoni nė pjesėn e dytė tė kėtij muaji.
Partneri: Ndodheni para njė periudhė tė mbushur me harmoni, por edhe mė zėnka tė herė pas hershme, tė cilat nėse i injoroni, nuk do tė mund t’ua prishin lumturinė qė keni me partnerin. Pėrpiquni ta shpjegoni atė qė ndjeni nė zemėr dhe do tė mund tė gjeni mirėkuptim mė tė madh tė partneri.
Personat e lirė tė kėsaj shenje duhet tė kenė mė shumė kujdes nė paraqitje. Ata shpesh tregohen tė padurueshėm sepse pyesin shumė dhe nė fund vendosin sipas qejfit vetjak. Pra, lejoni qė gjėrat tė zhvillohen ngadalė dhe nė interes tė dyanshėm.

http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona4.jpgGaforrja

Karriera: Gabimet e bėra nuk duhet t’i vajtoni, por tė pėrpiqeni t’i harroni dhe tė ecni mė tutje nė karrierė. Me njė fjalė, shfrytėzojini gabimet e bėra si pėrvojė dhe mėsim pėr projektet e radhės. Mirėpo, pėr tė arritur deri tė suksesi i synuar duhet tė keni mė shumė vetėbesim. Do tė keni mbėshtetjen e yjeve, prandaj mos qėndroni pasiv, lėvizni. Hidhuni nė aksion dhe tė shihni se mund tė arrini suksese, tė cilat i keni ėndėrruar.
Partneri: Gjatė muajit dhjetor do tė jenė mjaft optimist dhe aktiv, mirėpo ekzistojnė faktorė qė mund tė shndėrrohet nė pengesė pėr lidhjen tuaj – dhe ato janė problemet e sė kaluarės. Por nėse arrini tė silleni siē duhet me partnerin tuaj – do ta gjeni mirėkuptimin dhe rrugėn pėr ta ndėrtuar nė duet tė ardhmen e pėrbashkėt.
Personat e lirė tė kėsaj shenje nė dhjetor do tė njoftojnė njė partner tė ri. E keqja ėshtė se nėse nuk veproni, as qė do ta kuptoni ndonjėherė se ēfarė shansi ju jepet nė jetė. Hiqni dorė nga e kaluara dhe shikoni pėrreth, ngase dikush sikur po interesohet pėr ju.

http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona5.jpgLuani

Karriera: Pėr luanėt pėrpara ėshtė njė periudhė pėrplot suksese dhe fitime. Ata tė cilėt dėshirojnė tė jenė bos-a ėshtė kohė ideale pėr tė filluar njė biznes, ngase me mbėshtetjen e tillė tė yjeve suksesi ėshtė i garantuar. Po ashtu edhe ata tė cilėt punojnė nė kolektiv do tė rrezatojnė dhe do tė krijojnė njė atmosferė tė kėndshme nė vend tė punės. Thėnė shkurt, ėshtė muaji kur ju do tė prini nė punė.
Partneri: Edhe nė dashuri luanėt do ta kenė njė muaj tė lumtur, pėrplot hare e gėzim – ndėrsa zemra pėrherė do t’ju rrah pėr partnerin. Njė gjė duhet pasur kujdes, qė tė mos i bartin problemet e sė kaluarės. Besoni me tepėr nė fuqinė e dashurisė tuaj dhe ēdo gjė do tė jetė e pėrkryer.
Personat e lirė mund tė njohin njė person pėr tė cilin do ta jepnin edhe shpirtin. Pra, ėshtė muaji kur ėndrrat tuaja mund tė bėhen realitet.

http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona6.jpgVirgjėresha

Karriera: Iu takoni atyre njerėzve qė mendojnė se puna duhet tė punohet 200 pėrqind. Duhet ta keni tė qartė, se nė muajin dhjetor edhe 100% ėshtė i paarritshėm. Vetėm kėshtu mund tė liroheni nga angazhimet e tepėrta dhe ju kanė munduar dhe qė nuk iu kanė shpėnė drejt qėllimit tuaj. Po ashtu gjendja juaj psiko-fizike mund tė jetė rėnduar nga obligimet e shumta qė keni. Pra, keni nevojė pėr relaksim dhe qetėsi. Vetėm pas njė periudhe tė pushimit, do tė mund tė punoni mė tutje nė zhvillimin e karrierės tuaj.
Partneri: Ju sikur po ndėrtoni njė mur rreth jush pėr tė mos ju lėnduar. Duhet ta shfaqni ndjeshmėrinė tuaj dhe nė kėtė mėnyrė do ta kuptoni mė lehtė edhe partnerin.
Personat e lirė tė kėsaj shenje do tė jenė tė mendimit se mė mirė ėshtė tė jesh singel, se i lėnduar. Pėr kėtė shkak shpesh dini tė reagoni nė mėnyrė arrogante dhe tė painteresuar nė ofertat qė ju vijnė. Kėrkohet mė shumė kurajė dhe ndjenja, e edhe kohė pėr tė menduar.

~AnnA~
08-12-08, 11:50
http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona7.jpgPeshorja

Karriera: Prej datės 5 deri mė 14 dhjetor do tė merrni njė drejtim goxha riskant nė punė, ndėrsa telashe mund tė keni pėr shkak tė mungesės sė financave. Sidoqoftė, nuk duhet tė dorėzoheni, sepse do ta keni mbėshtetjen e planetit tė Mėrkurit – kur bėhet fjalė pėr marrėveshje dhe kontrata. Pra, nėse ju jepet rasti mund tė rrezikoni, por kujdes duhet tė kenė personat e lindur prej datės 1 deri mė 23 tetor – tė cilėt duhet tė bashkėpunojnė nė kolektiv.
Partneri: Njė peshore stabile nė dhjetor do tė konfrontohet me ndryshime tė cilat nuk do tė jenė tė qarta pėr partnerin, i cili do tė jetė i mendimit se ndryshimet e bėra nuk ia vlejnė. Mos lejoni qė konflikti tė eskalojė – ndėrsa nervozen e herė pas hershme zbrazeni duke u marrė me aktivitete sportive.
Personat e lirė tė kėsaj shenje nuk do tė jenė nė gjendje tė vendosin gjatė muajit dhjetor. Edhe pse mund tė gjejnė personin qė i bėn tė lumtur, vėshtirė se mund tė ndalen vetėm tek ai person. Pra, ėshtė njė muaj i argėtimit pėr ju dhe jo i vendimeve.


http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona8.jpgAkrepi

Karriera: Prej datės 5 deri mė 15 dhjetor duhet tė keni kujdes qė mos ta humbisni interesimin pėr punė. Po ashtu duhet tė keni kujdes si silleni me kolegėt dhe eprorin tuaj, sepse kjo mund tė ndikojė nė tė ardhmen tuaj. Edhe nėse mendoni se ka ardhur koha pėr ndryshimin e vendit tė punės, mos nxitoni, ngase duhet tė prisni njė periudhė tjetėr kur do ta keni mbėshtetjen mė tė madhe tė yjeve. Kujdes duhet tė keni dhe nė aspektin financiar, sepse mund tė bėni shpenzime tė tepruara.
Partneri: Nė fakt, kėtė muaj duhet t’ia bėni tė qartė vetes se ēfarė dėshironi. Mendimet e gabuara mund t’ua prishin disponimin, e disponimi mund tė ndikojė tė keni konflikt me partnerin. Prandaj, ėshtė mirė t’i matni fjalėt dhe me komunikim tė qartė tė balanconi shpirtin tuaj.
Personat e lirė tė kėsaj shenje do tė kenė vėshtirėsi sepse ende nuk do tė jenė nė gjendje tė tejkalojnė tė kaluarėn emocionale. Edhe pse pėr nga natyra janė persona qė thyejnė shpirtrat e tė tjerėve, kėtė muaj do tė jenė tė qetė.http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona9.jpgShigjetari

Karriera: Pėrkundėr faktit se do tė jeni mjaft kreativ gjatė muajit dhjetor, kjo gjė nuk do tė reflektohet nė punėn tuaj. Gjithnjė do tė gjendeni para njė kurthe, ku kėrkohet angazhim i madh nė punė. Kah mesi i muajit mund tė prisni njė ndryshim pozitiv si nė punė ashtu edhe nė sferėn e financave.
Partneri: Gjatė kėtij muaji nuk duhet tė ndėrmerrni iniciativa pėr tė ndryshuar gjendjen e nderė qė mund tė pėrfshijė lidhjen tuaj. Po qė se paraqiten problemet dhe pengesat e vogla, me pak menēuri ju dhe partneri juaj do tė jeni nė gjendje t’i tejkaloni ato. Pra, duhet tė pėrpiqeni qė t’i dhuroni vetes ēaste tė kėndshme dhe tė lumtura me partnerin.
Personat e lirė tė kėsaj shenje do tė jenė plot elan pėr tė kėrkuar partnerin e jetės. Dhe, fatmirėsisht kanė mbėshtetjen e yjeve nė kėtė drejtim. Megjithatė, duhet tė kenė kujdes, sepse nėse nuk janė tėrėsisht tė lirė nga njė lidhje e mėhershme mund ta humbasin kėtė rast qė iu ofrohet.


http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona10.jpgBricjapi

Karriera: Gjatė gjithė dhjetorit do tė jeni tė angazhuar me punė tė ndryshme, dhe do tė keni elan pėr t’i realizuar ato. Kėrkoni tė mbėrrini nė maje tė karrierės, andaj edhe nuk ndaleni dhe angazhoheni nė secilin projekt qė iu afrohet. Po ashtu edhe ndihma qė do ta ofroni nė kolektiv nuk do tė kalojė pa u vėrejtur – ndėrsa edhe financiarisht mund tė pėrfitoni mė shumė gjatė kėtij muaji.
Partneri: Pėr nga natyre jeni tė sinqertė, ndėrsa kjo veti e juaja do tė jetė edhe mė e ekspozuar gjatė muajit dhjetor. Megjithatė, pėrpiquni qė ta ndryshoni pak qėndrimin, dhe tė jeni mė shumė argėtues dhe me dell humori. Prej datės 3 deri mė 22 dhjetor njė pėrkushtim mė i madh ndaj partnerit do tė forcojė lidhjen tuaj edhe mė shumė – ndėrsa butėsia juaj do tė ēmohet nga partneri. Me njė fjalė, do ta gjeni lumturinė e kėrkuar nė dashuri.
Personat e lirė tė kėsaj shenje do tė mund ta pėrjetojnė njė flirt tė kėndshėm gjatė muajit dhjetor. Madje, ata qė tashmė kanė nisur njė lidhje dashurie, ajo mund tė forcohet edhe mė shumė, me mundėsi tė kurorėzimit nė altar. Veproni, mos lejoni tė hyni nė vitin 2009 tė vetmuar.


http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona11.jpgUjori

Karriera: Puna ju bėn tė lumtur, mirėpo nuk shihet ndonjė sukses i madh gjatė muajit dhjetor. Ky do tė jetė sigurisht njė muaj, ku mė shumė do t’i pėrfundoni punėt e lėna nė gjysmė tė rrugės dhe kur do tė pėrgatiteni pėr vitin tjetėr. Nėse ėshtė e nevojshme konsultohuni me familjarėt pėr planet tuaja tė ardhshme, dhe mund tė arrini sukses nė karrierė. Po ashtu ju pret njė befasi nė aspektin financiar, sepse do tė fitoni aty ku nuk e keni pritur fare.
Partneri: Ky muaj mund tė jetė i mbushur me harmoni po qė se do tė jeni nė gjendje tė shmangeni nga thashethemet. Por, po ashtu do tė keni njė moment gjatė dhjetorit, kur do tė ndaleni nė njė pikė dhe do tė mendoni si tė vazhdoni mė tutje me partnerin. Nuk duhet tė fajėsoni partnerin pėr ndonjė gabim eventual, sepse gabimet nė dashuri nuk i bėn njė person por ēiftet. Nė pėrgjithėsi kėrkohet njė ndryshim radikal nė dashuri qė ju tė jeni tė lumtur.
Personat e lirė tė kėsaj shenje, sidomos ata qė kanė lindur nė fillim tė kėsaj shenje, kanė data tė mira pėr ta takuar partnerin e jetės. Tė tjerėt duhet tė presin ditė mė tė mira.


http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona12.jpgPeshqit

Karriera: Pėr tė lindurit njė shigjetėn e peshqve, muaji dhjetor nuk do tė ketė ndonjė domethėnie tė madhe nė karrierė. Madje, edhe kritikat qė mund t’i merrni prej eprorėve dhe bashkėpunėtorėve tuaj nuk do t’ua prishin disponimin. Ju thjesht nuk dėshironi tė kaloni njė fundvit nė stres. Nė plan keni njė fillim tė ri nė karrierė nė vitin vijues dhe kjo ju bėn tė mendoni mė shumė pėr profesionin tuaj dhe punėn qė e dėshironi.
Partneri: Gjatė kėtij muaji do tė jenė njė artist i vėrtetė, pėrplot dell pėr humor. Kjo sjellje juaj do ta disponojė partnerin, me tė cilin mund tė kaloni ēaste tė paharruara. Megjithatė, lypset tė investoni pak mė shumė energji nė raport me partnerin – i cili mund tė ridashurohet nė ju.
Personat e lirė tė kėsaj shenje do tė kenė mundėsi tė takojnė partnerin e ėndrrave, dhe momenti i duhur pėr kėtė gjė janė ahengjet, tė cilat nuk do tė mundojnė nė kėto festa tė fundviti. Ata tė cilėn do ta vazhdojnė njė lidhje labile qė tashmė kanė, ose qė pėrtojnė tė dalin, mund tė humbasin shansin e mirė pėr ta takuar personin e duhur.

Amina
13-12-08, 01:27
http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona6.jpgVirgjėresha

Karriera: Iu takoni atyre njerėzve qė mendojnė se puna duhet tė punohet 200 pėrqind. Duhet ta keni tė qartė, se nė muajin dhjetor edhe 100% ėshtė i paarritshėm. Vetėm kėshtu mund tė liroheni nga angazhimet e tepėrta dhe ju kanė munduar dhe qė nuk iu kanė shpėnė drejt qėllimit tuaj. Po ashtu gjendja juaj psiko-fizike mund tė jetė rėnduar nga obligimet e shumta qė keni. Pra, keni nevojė pėr relaksim dhe qetėsi. Vetėm pas njė periudhe tė pushimit, do tė mund tė punoni mė tutje nė zhvillimin e karrierės tuaj.
Partneri: Ju sikur po ndėrtoni njė mur rreth jush pėr tė mos ju lėnduar. Duhet ta shfaqni ndjeshmėrinė tuaj dhe nė kėtė mėnyrė do ta kuptoni mė lehtė edhe partnerin.
Personat e lirė tė kėsaj shenje do tė jenė tė mendimit se mė mirė ėshtė tė jesh singel, se i lėnduar. Pėr kėtė shkak shpesh dini tė reagoni nė mėnyrė arrogante dhe tė painteresuar nė ofertat qė ju vijnė. Kėrkohet mė shumė kurajė dhe ndjenja, e edhe kohė pėr tė menduar.[/quote]

Tash fillova te frigohem, prej horoskopi qe nuk i kam besu kurr!

Shqiptare_ne_Turqi
28-12-08, 00:46
Qika na e sjellni horoskopin demi, qa do na ndodh ne vitin e ri ? :smile:

~AnnA~
28-12-08, 00:53
Tash fillova te frigohem, prej horoskopi qe nuk i kam besu kurr!
nese nuk i ke besuar kurre mos i beso as tani dhe s'ke pse frikesh :smile:

~AnnA~
28-12-08, 00:54
Qika na e sjellni horoskopin demi, qa do na ndodh ne vitin e ri ? :smile:
t'a sjelle te merkuren :smile:

Shqiptare_ne_Turqi
03-01-09, 15:20
AnnA,e pate pér t'mérkuren qé vjen ?? :smile: njo na iku ...:wink:

Arkza
03-01-09, 15:32
AnnA,e pate pér t'mérkuren qé vjen ?? :smile: njo na iku ...:wink: Edhe ti Demushke koke a :P:D

~AnnA~
04-01-09, 00:18
AnnA,e pate pér t'mérkuren qé vjen ?? :smile: njo na iku ...:wink:

ueee si paskam harruar ..sorry motra,se te merkuren pata shume angazhime e ne mbremje s'isha ketu...
ja moj,se per ty e sjelle ate vjetor....
ja tani t'a gjej e t'a postoj horoskopin e 2009-es per tere vitin...