PDA

View Full Version : Astronomia


 1. ASTRONOMIA
 2. Gjurmė tė ujit nė Mars
 3. Syri i Zotit!
 4. Pika uji ne planetin e larget!
 5. Fytyra nė Mars
 6. NASA dhe projektet e saj pėr eksplorimin e hapėsirės
 7. Udhetimi drejt Marsit,tanime i mbrojtur nga "Sferat magnetike"
 8. Zbulohet uje ne Planetin Mars!
 9. Galaktika
 10. Mbi Origjinen e Universit!!
 11. Fotografohet "Lenda e erret"
 12. Vrima e zezė
 13. Pak Astrologji-Planetet!
 14. Karakteristikat e shenjave Astrologjike!
 15. Lajmet me te reja nga Astronomia
 16. [Video]Sistemi Diellore.Si u krijua gjithesia?
 17. Horoskopi Mujor
 18. Nje Molekule Organike na drejton ne zbulimin e jetes Aliane!
 19. Zbulohet Uj ne Univers!
 20. Ē“farė fati na ėshtė pėrcaktuar neve?
 21. Ku mund te jete pjesa tjeter e Universit?
 22. Horoskopi vjetor 2009!
 23. Rrezikohet Toka nga Asteroidi “Apophis”
 24. Lidhja e Hėnės me jeten ne Toke!
 25. 5 vjet nga dergimi i Robotit te pare ne Mars
 26. Zgjidhet misteri i krijimit te yjeve masive!
 27. Disa ndryshime mbi siperfaqen e diellit na cojne ne Epoken e Akullit!
 28. Tė fshehtat e jetėve tė kaluara-Astrologjia Karmike
 29. Tomas Heliot e ka hulumtuar Hėnėn para Galileut
 30. Leshohet njė satelit pėr tė kontrolluar efektin serrė
 31. Dielli
 32. Me 24 shkurt "Kometa e gjelbert" i afrohet Tokes!
 33. Celesi i jetes ne Toke!
 34. Njė teleskop prej 600 milion $, nė kėrkim tė planeteve jashtė Sistemit Diello
 35. Zbulohen galaktikat e para te Universit!
 36. Asteroidi qė shoqėron tokėn rreth diellit
 37. Nje fenomen i papare.4 galaktika te ndryshme do perplasen me njera-tjetren!
 38. Gjithėsitė paralele dhe dimensionet e saj!
 39. Dielli s'ka lidhje me ndryshimet klimatike
 40. Gjendja e lendes ne gjithesi!
 41. Fjalori Astronomik
 42. Drita misterioze qarkullojne ne qiellin e Evropes
 43. Gjatė tri viteve tė ardhshme Toka do tė mund tė goditej nga njė "super stuhi diellore
 44. Saturni
 45. Kometa perplaset me Jupiterin
 46. Si formohen yjet
 47. Leshohet sateliti i pare pėr tė matur gazrat qė shkaktojnė efektin serrė.
 48. Sistemi diellor
 49. A mund te jet edhe kjo
 50. Ylli me prane Tokes- Proxima Centauri
 51. Horoskopi i Majave
 52. NASA bombardon henen
 53. Horoskopi 2010...
 54. Perplasja mes dy asteroideve!
 55. C'po ndodh me Token?
 56. Rrymat e tingullit Bing-Beng tė galaktikės
 57. Qielli dhe yjet
 58. Kujdes nga "Alienet".Ato ekzistojne!
 59. "Permasat" e Universit!
 60. Teoritė e fundit tė botės
 61. A besoni se eksiston HENA BLU?
 62. Lind nje Ylle ne gjithesi
 63. Lėvizja vjetore e dukshme e Diellit .Ekliptika .Stinėt
 64. Horoskopi vjetor 2011
 65. Cili eshte Asteroidi me i rrezikshem per Token?
 66. Fotot me fascinuese te teleskopit Huble!
 67. “Super Hėna” sonte dominon qiellin
 68. 7 Mrekullite e Sistemit Diellor
 69. Fatin e Japonis mund ta kene dhe disa metropole ne Toke
 70. Te paret qe shkelen ne Hene!
 71. Gjithėsia nė shifra
 72. Origjina e jetės ne tokė
 73. Aferdita(Venus)- Planeti me i nxehte!
 74. Toka
 75. Kozmologjia
 76. UFO-te..po- jo?
 77. Plehrat e hapesirės
 78. Zbulohet nje planet i pershtatshem per jeten
 79. Astronomet zbulojne Planet te perbere nga Diamantet!
 80. Zbulohet anti materia
 81. Planeti TrES-2b
 82. Udhėtimi drejt Marsit ?!
 83. Zbulohet planeti me dy diej
 84. Udhėtime nė hapsirė
 85. Galaktikat e reja
 86. Aurora borealis
 87. "Binjaku" i Tokės
 88. Dhuratat sipas horoskopit
 89. " Grimca e Zotit "
 90. Fenomene natyrore!
 91. Horoskopi 2012
 92. Galaktika MACS 1149-JD
 93. Felix Baumgart.Hidhen nga lartėsi 39 kilometera... Pėrsėri nė tokė
 94. Horoskopi pėr Vitin 2013
 95. Hėna po plaket !?!
 96. Zbulohen gjurmė uji nė 5 planete
 97. E pabesueshme: Astronomėt zbulojnė Vrimė tė Zezė fare pranė tokės