PDA

View Full Version : Astronomet zbulojne Planet te perbere nga Diamantet!


~AnnA~
08-09-11, 19:53
Astronomėt besojnė se kanė zbuluar njė planet tė pėrbėrė tėrėsisht nga diamantet. Lajmi ėshtė publikuar nga revista Science. Ylli mendohet tė jetė thelbi i tkurrur i njė ylli dikur tė madh.
Shkencėtarėt nė Universitetin e Manēesterit mendojnė se kanė zbuluar njė yll nė Rrugėn e Qumėshtit qė ėshtė shndėrruar nė njė planet tė vogėl i pėrbėrė prej gurėve tė ēmuar.
Planeti ėshtė sa pesė herė diametri i Tokės, dhe ka masė pak mė tė madhe se Jupiteri.

/panorama

Afrimi_17
11-09-11, 02:00
Me mujt me ja marr veq nje cop hmmmmm..!ahahha

tipi engjellor
11-09-11, 10:41
tash hulumtimet veq aty kan me u orientu ....

~AnnA~
11-09-11, 13:02
Me mujt me ja marr veq nje cop hmmmmm..!ahahha

po te kishin mund te marrin nje cope, shqiptari do ishte i pari qe do kishte marre gjysmen e planetit deri me tani :smile: