PDA

View Full Version : Horoskopi vjetor 2009!


~AnnA~
04-01-09, 00:25
http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona1.jpgDashi

Karriera:
Nė ditėt e para tė janarit planeti i fatit Jupiteri kalon nė Ujor, prandaj, personat e lindur nė shenjėn e Dashit kanė para vetes njė vit me shumė fat. Edhe planeti Neptun, qė ėshtė planet i lidhur me inspirim dhe institucione ėshtė nė anėn e tyre. Po ashtu edhe planeti Uran – qė njihet pėr ndryshime – do tė jetė nė anėn e deshve, mirėpo kėrkohet mė shumė aktivitet, pėr t’i arritur ato. Madje edhe personat qė do tė pėrpiqen t’i rezistojnė ndryshimit, do tė ballafaqohen me risi. Nė fillim tė tetorit, Saturni do tė hyjė nė njė pozicion tjetėr – nė shigjetėn e Peshores – dhe kėtė ndryshim do ta vėrejnė sidomos ata tė lindur nė dekadėn e parė tė shenjės sė Dashit. Pra, deri nė muajin tetor duhet tė jeni nė gjendje tė gjeni sigurinė dhe stabilitetin qė karriera juaj tė jetė stabile. Problemi mund tė paraqitet kur planeti Pluton merr pozicionin disharmonik me planetin Saturn – gjė qė do ta vėrejnė mė sė shumti personat e lindur nė periudhėn e parė tė shenjės sė Dashit. Duhet treguar njė kujdes kėtu, sepse me fanatizėm nuk do tė arrijnė gjė. Sidoqoftė, ka vend pėr gėzim – sepse viti 2009 pėr personat e lindur nė shenjėn e Dashit, do tė jetė shumė mė i mirė se viti qė e lamė pas.

Partneri:
Planeti i Venerės, qė paraqet dashurinė dhe lumturinė, gjatė shumė periudhave tė vitit 2009 do tė pėrshkojė rrugė tė kthyeshme – gjė qė personave tė kėsaj shenje do t’ju dhurojė shumė ēaste tė lumtura me partnerin. Pra, tė gjithė personat e kėsaj shenje, qė mė herėt kanė pasur konflikte dhe mosmarrėveshje me partnerin, do tė mund tė presin ditė me tė mira dhe mundėsi pėr t’i pėrmirėsuar raportet e tyre. Megjithatė, duhet pėrmendur edhe tri faza kritike nė lidhjen e tyre – periudhėn prej datės 1 deri mė 26 gusht, 15 tetor deri mė 9 nėntor dhe periudhėn prej 25 deri mė 31 dhjetor. Pra, gjatė kėtyre periudhave duhet t’i shmangeni konflikteve me partnerin.

Personat e lirė:
Fatmirėsisht, viti 2009 do tė jetė njė vit i ėndrrave pėr personat e lirė tė kėsaj shenje – do tė kenė shumė oferta, shumė pėrzgjedhje, ndėrsa pjesa mė e madhe e tyre mund tė gjenden para altarit.

http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona2.jpgDemi

Karriera:
Siguria dhe stabilizimi nė njė anė dhe njė stuhi e fatit dhe e qartėsisė nga ana tjetėr, janė gjėrat qė i nevojiten personave tė lindur nė shenjėn e Demit gjatė vitit 2009. Kėto do t’i nevojiten Demit pėr tė qenė i lumtur. Me njė fjalė, personat e kėsaj shenje kanė njė vit tjetėr tė mirė para tyre, gjatė tė cilit asgjė nuk do t’iu mungojė. Deri nė muajin nėntor, Saturni do tė qėndrojė nė anėn pozitive, ndėrsa pozicion tė mirė pėr njė kohė tė gjatė do tė kenė edhe planetėt Urani dhe Plutoni. Njė pjesė e njerėzve tė lindur nė kėtė shenjė duhet tė pėrcjellin pozicionin e Neptunit, i cili herė herė mund t’ua mjegullojė karrierėn. Po ashtu edhe pozicioni i Jupiterit nė Ujor, thotė tė kenė kujdes kur bėhet fjalė pėr mendjelehtėsi dhe pėrfitime tė shpejta materiale. Kujdes duhet tė tregojnė sidomos gjatė muajve gusht dhe dhjetor – kur nuk duhet tė rrėmbehen nga euforia, sepse nė kėtė kohė takohen Neptuni dhe Jupiteri. Pra, kėrkohet mė shumė tė analizojnė gjėrat mė tė cilat merren, qė tė mos pėrfundojnė me humbje.

Partneri:
Sigurisht planeti Venera – qė njihet pėr argėtim, dashuri e lumturi – kėtė vit do tė jetė nė anėn e demave, dhe atė duke filluar qė nga 3 janari e deri mė 3 shkurt, kur do tė kenė mundėsi tė shumta dėfrimi dhe kohė tė mirė me partnerin. Njė periudhė krize mund tė shfaqet nė periudhėn prej 11 deri mė 24 prill, mirėpo maji, qershori dhe korriku, sėrish do tė ofrojnė qetėsi dhe shumė dashuri nė jetėn e demave. Nė kėtė periudhė Venera dhe Marsi do t’iu sjellin momente tė paharrueshme nė jetėn intime. Dhe dikur prapė paraqitet njė krizė e vogėl dhe atė nė periudhėn fundi i gushtit – 20 shtator dhe 16 tetor-8 nėntor, kur kėrkohet mė shumė kujdes sepse mungon harmonia nė lidhjen e tyre.

Personat e lirė:
Kėta persona duhet tė kuptojnė se ky vit ėshtė i tyre. Ata duhet tė lirohen nga lidhjet gjysmake tė cilat i bartin prapa vetes dhe qė u humbasin kohė dhe tė hapin dyert pėr partnerė tė rinj – qė mund tė pushtojnė zemrėn e tyre dhe tė kurorėzojnė dashurinė.

http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona3.jpgBinjakėt

Karriera:
Personat e kėsaj shenje duhet tė orientohen kah fati. Do tė arrijnė pėrparime nė karrierė, por jo gjithēka do tė shkojė pa probleme. Fat do tė kenė pasi Jupiteri do tė ketė pėrputhje tė mirė me Dielli – gjė qė garanton zhvillim tė mirė. Megjithatė, Saturni do tė kėtė disharmoni tė keqe me Virgjėreshėn nė tetor, gjė tė cilėn do ta hetojnė binjakėt, sidomos ata tė lindur nė dy dekadat e fundit tė kėsaj shenje. Ata tė lindur nė dekadėn e parė, mund ta kenė kaluar kėtė problem gjatė vitit 2008. Megjithatė, po nė muajin tetor planeti i Saturni do t’ju dėrgojė siguri dhe stabilitet, por nė njė mėnyrė tjetėr – vetėm nėse jeni tė durueshėm dhe tė pėrkushtuar nė punė. Fatmirėsisht, gjatė tėrė vitit binjakėt nuk do tė jenė tė ballafaquar me konfrontime tė mėdha – dhe me njė fjalė viti 2009 do tė jetė i mbarė pėr ta.

Partneri:
Viti 2009 do tė jetė njė vit pėrplot harmoni pėr jetėn sentimentale tė binjakėve. Prej muajit shkurt deri kah mesi i prillit do ta kenė periudhėn e parė fatlume, ndėrsa faza tjetėr fillon kah fundi i prillit dhe vazhdon deri nė fund tė qershorit, dhe faza e tretė ėshtė komplet muaji korrik. Periudha tė lumtura nė dashuri do tė jenė edhe komplet shtatori, mesi i tetorit, dhe fillimi i nėntorit. Kujdes duhet tė kenė nė janar, nė pjesėn e dytė tė muajit prill dhe prej fundit tė shtatorit deri kah mesi i tetorit. Mė pak kujdes duhet tė kenė nė muajin dhjetor.

Personat e lirė:
Kėta persona duhet tė besojnė te fati i tyre dhe tė pėrgatiten pėr tė. Edhe pse shumė prej tyre nė fillim mund tė mendojnė se personi me tė cilin janė njoftuar, nuk ėshtė ai i duhuri, me kalimin e kohės do tė kuptojnė se kanė gabuar. Personat lindur nė periudhėn e dytė dhe tė tretė tė kėsaj shenje duhet tė kenė kujdes tė shtuar sepse mund tė njoftohen me personat tė cilėt veēmė janė nė lidhje tė dashurisė me dikė tjetėr.

http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona4.jpgGaforrja

Karriera:
Gaforret kėtė vit do ta gjejnė veten. Planeti i fatit Jupiteri ėshtė nė largim e sipėr – por kjo nuk do tė thotė mungesė tė fatit – por qartėsim i faktit se premtimet dhe pritjet e tyre janė mė tė vogla sesa kanė pritur. Deri nė fund tė tetorit, gaforret duhet tė mbėshteten mė shumė te planeti i Saturnit, i cili do t’iu ndihmojė tė rigjenerohen dhe tė krijojmė mė shumė siguri dhe stabilitet nė karrierėn e tyre. Pas muajit tetor, Saturni do tė krijojė njė pikė kritike nė qiell – qė do tė ndikojė negativisht, sidomos te personat e lindur nė dekadėn e parė tė kėsaj shenje. Kėtė sfidė do tė mund ta pėrballojnė lehtė nėse e ruajnė gjakftohtėsinė dhe duke vepruar pa panik. Tė disa gaforre tė tjera ndėrkaq, Urani do tė sjellė ndryshime – qė janė njė rast i mirė pėr tė filluar njė biznes tė ri.

Partneri:
Pėr gaforret ky vit do tė jetė shumė interesant nė sferėn e dashurisė. Do tė veprojnė sipas intuitės – mirėpo edhe do ta ruajnė drejtpeshimin. Megjithatė, zhvillimi i ndjenjave tė gaforreve, gjatė vitit 2009, do tė varet shumė nga erotika. Pra, personat e kėsaj shenje do tė jenė goxha gjatė tė ndikuar nga planeti i dashurisė, Venera. Ndikimi i kėtij planeti do tė vėrehet sidomos nė muajin qershor, qė do tė jetė njė muaj i paharrueshėm pėr gaforret. Faza pozitive do tė kenė edhe nė janar, pjesėn e dytė tė prillit, qershor, gusht dhe nėntor.

Personat e lirė:
Gaforret e lira duhet t’i kenė parasysh periudhat kohore tė cekura mė lartė dhe nė kohė tė duhur tė vihen nė kėrkim tė partnerit. Madje, ky vit mund tė jetė pėrcaktuar qė gaforret e lira tė pėrfundojnė para altarit.

http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona5.jpgLuani

Karriera:
Viti 2009, i njohur si vit i Marsit, do tė jetė fatlum pėr luanėt. Prej fillimit tė muajit janar nė shenjėn e luanėve planeti i fatit, Jupiteri, do tė jetė nė paralele me Diellin - kjo do tė thotė se, luanėt me ngulm do tė kėrkojnė ta vėjnė nė pah synimin e tyre. Madje, pėr ta nuk ėshtė shumė e rėndėsishme edhe nėse do tė funksionojė ky synim. Megjithatė, kujdes duhet tė kenė deri nė fund tė gushtit, sepse deri atėherė planetėt Neptuni dhe Jupiteri formojnė aspekt pėr kėtė shenjė - pra gjatė kėsaj periudhe karriera e luanėve mund tė stagnojė. Megjithatė, luanėt nuk do ta ēojnė kohėn kot, dhe kah fundi i tetorit – energjinė e tyre tė akumuluar – do ta zbrazin drejt angazhimeve dhe ideve tė reja qė do tė mundojnė qė ėndrra e tyre tė bėhet realitet – dhe tė shėnojnė sukses shumė tė madh nė karrierė.

Partneri:Pėr shumicėn e luanėve ky vit mund tė mos jetė i lumtur nė sferėn e dashurisė, sidomos gjysma e parė e vitit. Pra, duhet tė kenė kujdes sepse nuk do ta kenė mbėshtetjen e planetit tė dashurisė, Venerės. Megjithatė, prej datės 5 korrik, e deri mė 1 gusht, gjėrat do tė kthehen nė normalitet – dhe do tė kthehet harmonia mes partnerėve. Po ashtu faza tė tjera tė mira nė jetėn intime tė luanėve janė periudhat: 26 gusht, deri mė 20 shtator dhe 15 tetor deri mė 8 nėntor dhe i gjithė muaji dhjetor. Ndėrkaq, gjatė periudhave tė tjera, qė paraqiten si problematike, luanėt duhet ta zbresin pak krenarinė e tyre.

Personat e lirė:
Edhe personat e lirė tė kėsaj shenje nuk kanė mbėshtetje tė yjeve pėr tė filluar njė lidhje serioze nė pjesėn e parė tė vitit 2009. Nė kėtė periudhė ata mund tė njoftohen me personat tė cilėt tashmė janė nė lidhje me dikė tjetėr. Kohė ideale pėr njoftime ėshtė prej datės 5 korrik e deri nė fund tė vitit.

~AnnA~
04-01-09, 00:32
http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona6.jpgVirgjėresha
Karriera:

Ky vit do tė fillojė shumė mė i lehtė pėr virgjėreshat. Me koncentrim, qetėsi dhe tė pėrkushtuar nė planin e sajuar, personat e lindur nė shenjėn e virgjėreshės do tė kenė mundėsi tė punojnė me elan tė shtuar. Megjithatė, duhet tė kenė kujdes nė muajt shkurt, mars dhe prill, dhe tė punojnė me njė temp mė tė ulėt – pėr tė pushuar dhe pėr t’u kthyer sėrish tė freskėt, kur pėr kėtė paraqitet nevoja. Po ashtu, kujdes duhet tė kenė edhe nė periudhėn 15-23 shtator – pasi qė, deri nė muajin tetor, Saturni do tė gjendet nė shtėpinė e tyre – qė simbolizon bllokime dhe vėshtirėsi nė punė. Pjesa tjetėr e vitit do t’i bind se janė nė rrugė tė drejtė dhe se do tė kenė pėrfitime nga puna e tyre. Me njė fjalė, virgjėreshat do tė ballafaqohen me ndryshime tė shpeshta nė karrierė gjatė vitit 2009, mirėpo ato nuk do tė ndikojnė keq nė synimin e tyre. Pra, nėse janė tė kujdesshėm nė janar, shkurt dhe shtator, 2009 do tė jetė njė vit i mbarė pėr ta.

Partneri:

Prej datės 3 janar deri mė 3 shkur planeti i Venerės do tė gjendet pėrballė Diellit. Nė kėtė kohė ndjenjat e forta do tė ekspozohen sė tepėrmi, gjė qė, nga partneri i virgjėreshės mund tė kuptohet si reagim i tepruar. Sidoqoftė, virgjėreshat do ta kenė tė vėshtirė tė pėrmbahen, sidomos nė periudhėn mars-prill, kur mosmarrėveshjet mund tė pėrfundojnė me lot. Virgjėreshat kėtė kohė duhet ta marrin si terapi dhe pėrvojė pėr t’u dhėnė fund vuajtjeve tė tyre dhe pėr tė filluar njė jetė tė re, sidomos prej datės 6 qershor. Prej kėsaj periudhe pėr virgjėreshat kthehet periudha e normalitetit dhe mund t’i kuptojnė mė mirė ndjenjat e tyre dhe tė arrijnė lumturinė e kėrkuar.


Personat e lirė:

Virgjėreshat e lira nuk do tė kenė mundėsi tė mira takimesh nė gjysmėn e parė tė vitit 2009 – ndėrsa problem pėr kėtė mund tė paraqiten lidhjet e tyre tė mėhershme qė ende nuk kanė marrė fund si duhet. Pėr t’i mos trazuar plagėt e vjetra ėshtė mirė t’i sqarojnė punėt dhe tė presin kohėn ideale pėr takime tė reja, qė ėshtė periudha prej 20 shtatorit deri mė 15 teror, dhe, prej datės 8 nėntor, deri mė 25 dhjetor.


http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona7.jpgPeshorja

Karriera:

Nėse i referohemi planetit tė fatit, Jupiterit, atėherė ky vit ėshtė i peshoreve. Gjatė vitit 2009 personat e lindur nė kėtė shenjė do t’i pėrcjellė fati, gėzimi dhe suksesi. Po ashtu sukses do tė arrijnė edhe nė financa. Pra, me njė fjalė, kėtė vit dėshirat e peshoreve mund tė bėhen realitet. Megjithatė, sukseset nuk do tė vijnė vetvetiu por kėrkohet mė shumė angazhim, respektivisht aktivitet. Kjo vlen sidomos pėr personat e lindur nė dekadėn e parė tė kėsaj shenje. Njė gjė tjetėr qė duhet tė kenė parasysh ėshtė se, kjo periudhė e fatit tė madh pėrfundon nė muajin tetor. Sidomos nė kohėn kur Saturni ndikohet nga Plutoni – peshoret do tė ballafaqohen me mosmarrėveshje dhe kontradikta. Sidoqoftė, ata qė kanė punuar me herėt do tė dinė tė ballafaqohen edhe me ketė situatė, ndėrsa ajo do tė kalohet me lehtė nga personat e lindur prej datės 28 shtator, deri mė 23 tetor. Marrė nė tėrėsi, ky do tė jetė njė vit pėr mbamendje pėr peshoret.


Partneri:

Nė planin sentimental peshoret i pret njė vit pėrplot harmoni – pėrkundėr faktit se nė fillim tė vitit mund tė duken pak skeptik, por periudhat e mėvonshme do tė dėshmojnė se ky vit ėshtė i tyre. Dėshira, dashuria dhe erosi, kėtė vit do tė jenė tė shkruara me shkronja tė arta pėr peshoret.

Personat e lirė:

Peshoret e lira gjatė vitit 2009 do t’i pėrcjellė karizma dhe njoftimet e reja nuk do tė mungojnė. Datat e mira pėr ta takuar partnerin e jetės janė: 6-17 prill, 6 korrik deri mė 28 shtator, 15 tetor–9 nėntor dhe, 4-25 dhjetor.http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona8.jpgAkrepi

Karriera:

Para akrepave gjendet njė vit qė do t’iu sjellė mjaft lumturi. Gjatė gjithė vitit Jupiteri do tė jetė i pozicionuar nė vijė tė ērregullt me Diellin, prandaj kjo do tė thotė se duhet tė jenė tė kujdesshėm kur japin dhe marrin. Tė gjitha ato qė i kanė arritur me vėshtirėsi gjatė vitit tė kaluar, kėtė vit do tė zhvillohet pothuajse vetvetiu. Madje, mund tė krijohet pėrshtypja se ēdo sfidė qė iu del pėrpara do tė ketė rrugėzgjidhje. Zhvillimin e mėtutjeshėm tė akrepave nė karrierė e garanton Saturni – i cili iu jep mbėshtetje pėr njė gjė tė tillė. Pra, pėrkundėr angazhimit dhe disiplinės qė kėrkohet akrepat nuk do ta kenė tė vėshtirė pėr t’i arritur synimet e tyre. Njė gjė duhet ta kenė parasysh se, prej muajit tetor duhet ta ngadalėsojnė tempin e punės, sepse mund tė dėrmohen me punė. Me njė fjalė, duhet tė kujdesen mė shumė pėr shėndetin e tyre.

Partneri:

Prej datės 3 janar akrepat do tė jenė tė rrethuar me njė valė tė sharmit dhe tė lumturisė. Pra, jeta e tyre me partnerin kėtė vit do tė jetė e plotėsuar me harmoni dhe lumturi dhe mund tė jenė tė bindur se partneri iu takon vetėm atyre dhe askujt tjetėr. Po ashtu personat e lindur nė ketė shenjė do ta kenė rastin dhe mundėsinė t’i largojnė mendimet e kėqija qė i kanė preokupuar dhe tė kuptojnė se jeta e tyre bashkėshortore ka marrė njė pamje tė re dhe njė fillim tė ri.


Personat e lirė:

Akrepat e lirė kanė mundėsi tė mira tė gjejnė partnerin e jetės, nė kėto periudha tė vitit 2009: 20 shtator-15 tetor dhe 8 nėntor-1 dhjetor. Natyrisht, edhe nė pjesėn e parė tė vitit, dhe nė periudha tė tjera tė tij, do tė kenė mundėsi tė takojnė persona tė rinj, mirėpo do tė jenė tė prirė tė takojnė personat qė veēmė janė nė lidhje tė dashurisė – do tė thotė tė martuar, fejuar, ose nė lidhje serioze.

~AnnA~
04-01-09, 00:32
http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona9.jpgShigjetari

Karriera:

Shigjetarė do tė kenė gjatė gjithė vitit 2009 pozicionin e mirė tė Jupiterit, andaj edhe do tė arrijnė suksese financiare – dhe do tė shėnojnė pėrparim nė karrierė. Pra, Jupiteri nė pozitė tė mirė me Diellin, ėshtė garanci pėr plotėsimin e dėshirave dhe se ēdo gjė do t’u shkojė pėr dore personave tė lindur nė kėtė shenjė. Megjithatė, pėr t’i arritur tė gjitha kėto, kėrkohet mė shumė angazhim dhe pėrkushtim nė punė. Shigjetarėt e lindur nė periudhėn prej 5 deri mė 21 dhjetor – duhet tė kenė kujdes - nė kohėn kur nė shenjėn e tyre paraqitet planeti i Saturnit. Ky planet mund t’i rrezikoj planet dhe t’ua heqė nga dora suksesin. Pėr t’i evituar problemet e tilla, shigjetarėt e lindur nė kėtė periudhė duhet tė tregohen tė matur, tė mos shkaktojnė konflikte nė kolektiv dhe tė pėrpiqen qė puna e tyre tė mos e marrė kahun e gabuar. Situata mund tė eskalojė edhe nė momentin kur paraqitet planeti i Uranit. Sidoqoftė varėsisht se cilit planet i nėnshtrohen, do tė ishte mirė po qė se kėrkojnė ndihmė profesionale pėr ta tejkaluar krizėn. Nė momentin kur Saturni hiqet nga shenja e tyre, shigjetarėt do tė marrin frymė lirshėm dhe tė ecin pėrpara me zhvillimin e karrierės sė tyre.

Partneri:

Viti 2009 do tė ishte njė vit i pėrkryer nė dashuri po qė se planeti i Venerės tė mos ishte nė rrugė tė kthimit. Pra, prej datės 3 janar – duhet tė keni kujdes se si reagoni dhe silleni me partnerin. Sidoqoftė, kjo nuk do tė thotė se shigjetarėt i pret njė vit jo i lumtur nė dashuri – por ėshtė vetėm njė fazė kur mund tė ndjehen ashtu, ndėrsa realiteti edhe mund tė jetė ndryshe prej asaj qė ata pandehin. Prej datės 3 shkurt, gjendja do t’i kthehet normalitetit dhe njėkohėsisht edhe afėrsia me partnerin. Pėrkundėr faktit se do tė ballafaqohen me periudha herė herė tė pasigurta, shigjetarėt mund tė llogarisin nė njė vit plor harmoni nė dashuri – sidomos nė pjesėn e dytė tė vitit, kur do ta kenė mbėshtetjen e yjve pėr njė gjė tė tillė.


Personat e lirė:

Pjesa dėrmuese e shigjetarėve tė lirė, gjatė vitit 2009 mund tė gjinden para kurorėzimit tė dashurisė. Megjithatė, duhet tė kenė parasysh, se pjesa e dytė e kėtij viti ėshtė shumė mė e pėrshtatshme pėr ta kėrkuar partnerin e jetės, se pjesa e parė.http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona10.jpgBricjapi

Karriera:

Gjatė vitit 2009 bricjapėt duhet tė tregojnė ēka kanė mėsuar. Planeti i fatit, i cili i ka pėrcjell gjatė gjithė vitit tė kaluar, fatkeqėsisht nė fillim tė kėtij viti do tė largohet. Megjithatė, bricjapėt, si tė palėkundur qė njihen, sigurisht se e kanė shfrytėzuar shanset e tyre dhe e dinė ku duhet kėrkuar suksesin. Kėtė do ta arrijnė me ndihmėn e planetit tė Saturnit – i cili do ta ndryshojė pozicionin e tij dhe nė kėtė mėnyrė do tė jetė korrigjues i gabimeve qė mund tė bėjnė bricjapėt gjatė kėtij viti. Me njė fjalė, ata qė kanė pėrgatitur njė plan real tė biznesit, nuk kanė arsye tė frikėsohen pėr karrierėn e tyre. Ndryshimet pritet tė ndodhin nė dhjetor – kur bricjapėt do tė konfrontohen me probleme jo tė papritura. Pėrkundėr faktit se kjo sfidė mund tė mos iu pėlqejė, ekziston mundėsia qė me anė tė sinqeritetit tė depėrtojnė sėrish nė sipėrfaqe, dhe tė zbulojnė anėt e tyre tė forta, tė cilat ndoshta edhe nuk i kanė njohur deri mė tash.

Partneri:

Gjatė vitit 2009 planeti dashurisė, Venera, bashkė me Diellin, do tė jetė nė pozicion tė mirė pėr bricjapėt. Kjo do tė thotė se personat e lindur nė kėtė shenjė do tė kenė shumė fat dhe harmoni nė dashuri. Ēastet e lumtura dhe tė paharruara me partnerin mund t’i pėrjetojnė nė kėto periudha: 3 janar-3 shkurt; 11-24 prill; 6 qershor-5 korrik; 8 nėntor- 1 dhjetor. Megjithatė, sikurse shenjat tė tjera edhe bricjapėt do tė kenė disa periudha tė vėshtira nė dashuri – qė do tė shfaqen nė kėto intervale kohore: 1-26 gusht dhe 15 tetor-8 nėntor.Personat e lirė: Bricjapėt e lirė mund tė fillojnė etapėn e njoftimeve tė reja qysh nė periudhėn 3 janar 3 shkurt. Po ashtu datat kur mund ta gjejnė partnerin e jetės janė: 11-24 prill; 6 qershor-5 korrik; 8 nėntor-1 dhjetor.http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona11.jpgUjoriKarriera:

Ujorėt do tė fillojnė njė vit pėrplot me fat – pėrkundėr faktit se yjet do tė jenė nė njė pozicion mjaft tė qetė. Sidoqoftė, ujorėt kanė arsye pėr gėzim sepse planeti i fatit, kėtė vit ndodhet nė shtėpinė e tyre – dhe kanė shumė gjasa qė ėndrrat e tyre t’i shndėrrojnė nė realitet. Ēdo projekt qė do ta nisin ėshtė i gjykuar tė ketė sukses – andaj ėshtė mirė tė shfrytėzojnė kėtė dhuratė nga Perėndia. Pra, njė periudhė fantastike pėr suksese nė karrierė dhe pėr financa. Megjithatė, qysh nė vjeshtė, edhe pėr ujorėt do tė paraqiten problemet e herė pas hershme me planetin e Saturnit. Por, pėr dallim nga shenjat tė tjera, ky planet ujorėve do t’ju ofrojė dituri dhe durim pėr t’i kapėrcyer kohėrat e vėshtira. Me njė fjalė, gjatė vitit 2009 ujorėt duhet t’i shfrytėzojnė nė maksimum tė mirat qė vijnė nga Perėndia – vetėm se pėr t’i gėzuar ato, duhet tė jenė aktivė.

Partneri:

Gjatė vitit 2009 planeti i lumturisė dhe dashurisė do tė mendojė mirė pėr Ujorin. Qysh nė fillim tė vitit 1-3 janar do tė kalojnė momente tė paharruara me partnerin. Po pėr shkak tė ndikimit tė planetit tė Venerės, ujorėt do tė kalojnė ēaste tė paharrueshme me partnerin edhe nė periudhat: 3 shkurt-11 pill; 24 prill-6 qershor; 5 korrik-1 gusht. Periudhė tė lumtur nė dashuri mund tė presin edhe gjatė kėtyre datave: 13 tetor-8 nėntor dhe 1-25 dhjetor. Megjithatė, sikur edhe te shenjat tė tjera, edhe ujorėt do tė pėrballen me periudha problematike nė dashuri, tė cilat janė: 6 qershor-5 korrik; 25 gusht - 20 shtator; 8 nėntor-1 dhjetor dhe 25 dhjetor. Kėto ndjenja do t’i hetojnė njė pjesė e ujorėve.


Personat e lirė:

Ujorėt e lirė gjatė vitit 2009 do tė mendojnė se janė shenja mė e lumtur nė botė. Dhe ėshtė e vėrtetė, do tė kenė shumė fat me njoftime tė reja dhe shumica prej tyre do ta gjejnė personin e jetės. Edhe pse gjatė viteve tė kaluara lidhja e tyre ka pėrfunduar pa ndonjė arsye, kėtė vit do tė kenė mė shumė fat dhe mund tė krijojnė lidhje stabile me bazament tė shėndoshė.http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona12.jpgPeshqitKarriera:

Pėr tė vazhduar punėn e vjetėr ose pėr te filluar njė punė tė re, pėr peshqit do tė jetė njė vendim i vėshtirė gjatė vitit 2009. Pra, personat e kėsaj shenje do tė kenė para vetes njė dilemė hamletiane – sepse planeti i Saturnit kėrkon t’i mbajė gjėrat e vjetra, ndėrsa Urani kėrkon gjėra tė reja dhe tė panjohura. Kjo dilemė qė do t’i shoqėrojė gjatė gjithė vitit, nuk do tė zgjidhet tė secili peshk njėsoj, por do tė varet nga energjia qė posedojnė brenda vetes pėr t’u pėrballur me sfidat nė karrierė. Zgjidhja po ashtu mund tė lindė nga kombinimi i tė vjetrės me tė renė – mundėsi kjo qė mund tė sjellė rregull nė jetėn e tyre profesionale. Sidoqoftė, peshqit duhet tė jenė tė pėrgatitur qė tė pajtohen me fatin dhe tė mundohen t’i lėvizin gjėrat mė tutje edhe atėherė kur kjo gjė duket e pamundur.

Partneri:

Edhe pse nė karrierė nuk do ta ketė lehtė, nė dashuri peshqit do tė kenė pėrparėsi gjatė vitit 2009. Venera, planeti i dashurisė, shpesh do ta tregojė fytyrėn romantike tė peshqve, dhe nuk do tė lejojė qė ata t’i humbasin ndjenjat. Prej datės 3 janar e deri mė 3 shkurt, pastaj 11-24 prill, 6 qershor-5 korrik, 1-26 gusht, 8 nėntor-1 dhjetor dhe 25 dhjetor e tutje, peshqit do tė kalojnė faza shumė tė lumtura tė dashurisė. Ndėrkaq datat problematike nė dashuri janė periudhat: 5 korrik-1 qershor, 20 shtator-15 tetor dhe 1-25 dhjetor.

Personat e lirė:Gjatė gjithė vitit pėr kėta persona do tė paraqiten rastet e shumta pėr ta njoftuar partnerin e jetės. Megjithatė, njė problem i shpeshtė qė mund tė lindė, ėshtė se peshqit e lirė do tė jenė tė prirė pėr tė njoftuar personat qė veēmė janė nė lidhje tė dashurisė, andaj duhet ta zgjedhin tė duhurin.

Shqiptare_ne_Turqi
05-01-09, 18:48
http://www.telegrafi.com/fotkat/astro_ikona2.jpgDemi

Karriera:
Siguria dhe stabilizimi nė njė anė dhe njė stuhi e fatit dhe e qartėsisė nga ana tjetėr, janė gjėrat qė i nevojiten personave tė lindur nė shenjėn e Demit gjatė vitit 2009. Kėto do t’i nevojiten Demit pėr tė qenė i lumtur. Me njė fjalė, personat e kėsaj shenje kanė njė vit tjetėr tė mirė para tyre, gjatė tė cilit asgjė nuk do t’iu mungojė. Deri nė muajin nėntor, Saturni do tė qėndrojė nė anėn pozitive, ndėrsa pozicion tė mirė pėr njė kohė tė gjatė do tė kenė edhe planetėt Urani dhe Plutoni. Njė pjesė e njerėzve tė lindur nė kėtė shenjė duhet tė pėrcjellin pozicionin e Neptunit, i cili herė herė mund t’ua mjegullojė karrierėn. Po ashtu edhe pozicioni i Jupiterit nė Ujor, thotė tė kenė kujdes kur bėhet fjalė pėr mendjelehtėsi dhe pėrfitime tė shpejta materiale. Kujdes duhet tė tregojnė sidomos gjatė muajve gusht dhe dhjetor – kur nuk duhet tė rrėmbehen nga euforia, sepse nė kėtė kohė takohen Neptuni dhe Jupiteri. Pra, kėrkohet mė shumė tė analizojnė gjėrat mė tė cilat merren, qė tė mos pėrfundojnė me humbje.

Partneri:
Sigurisht planeti Venera – qė njihet pėr argėtim, dashuri e lumturi – kėtė vit do tė jetė nė anėn e demave, dhe atė duke filluar qė nga 3 janari e deri mė 3 shkurt, kur do tė kenė mundėsi tė shumta dėfrimi dhe kohė tė mirė me partnerin. Njė periudhė krize mund tė shfaqet nė periudhėn prej 11 deri mė 24 prill, mirėpo maji, qershori dhe korriku, sėrish do tė ofrojnė qetėsi dhe shumė dashuri nė jetėn e demave. Nė kėtė periudhė Venera dhe Marsi do t’iu sjellin momente tė paharrueshme nė jetėn intime. Dhe dikur prapė paraqitet njė krizė e vogėl dhe atė nė periudhėn fundi i gushtit – 20 shtator dhe 16 tetor-8 nėntor, kur kėrkohet mė shumė kujdes sepse mungon harmonia nė lidhjen e tyre.

Personat e lirė:
Kėta persona duhet tė kuptojnė se ky vit ėshtė i tyre. Ata duhet tė lirohen nga lidhjet gjysmake tė cilat i bartin prapa vetes dhe qė u humbasin kohė dhe tė hapin dyert pėr partnerė tė rinj – qė mund tė pushtojnė zemrėn e tyre dhe tė kurorėzojnė dashurinė.
Shum faleminderit AnnA :wink:

Jana
06-01-09, 02:33
Luani

Karriera:
Viti 2009, i njohur si vit i Marsit, do tė jetė fatlum pėr luanėt. Prej fillimit tė muajit janar nė shenjėn e luanėve planeti i fatit, Jupiteri, do tė jetė nė paralele me Diellin - kjo do tė thotė se, luanėt me ngulm do tė kėrkojnė ta vėjnė nė pah synimin e tyre. Madje, pėr ta nuk ėshtė shumė e rėndėsishme edhe nėse do tė funksionojė ky synim. Megjithatė, kujdes duhet tė kenė deri nė fund tė gushtit, sepse deri atėherė planetėt Neptuni dhe Jupiteri formojnė aspekt pėr kėtė shenjė - pra gjatė kėsaj periudhe karriera e luanėve mund tė stagnojė. Megjithatė, luanėt nuk do ta ēojnė kohėn kot, dhe kah fundi i tetorit – energjinė e tyre tė akumuluar – do ta zbrazin drejt angazhimeve dhe ideve tė reja qė do tė mundojnė qė ėndrra e tyre tė bėhet realitet – dhe tė shėnojnė sukses shumė tė madh nė karrierė.

Partneri:Pėr shumicėn e luanėve ky vit mund tė mos jetė i lumtur nė sferėn e dashurisė, sidomos gjysma e parė e vitit. Pra, duhet tė kenė kujdes sepse nuk do ta kenė mbėshtetjen e planetit tė dashurisė, Venerės. Megjithatė, prej datės 5 korrik, e deri mė 1 gusht, gjėrat do tė kthehen nė normalitet – dhe do tė kthehet harmonia mes partnerėve. Po ashtu faza tė tjera tė mira nė jetėn intime tė luanėve janė periudhat: 26 gusht, deri mė 20 shtator dhe 15 tetor deri mė 8 nėntor dhe i gjithė muaji dhjetor. Ndėrkaq, gjatė periudhave tė tjera, qė paraqiten si problematike, luanėt duhet ta zbresin pak krenarinė e tyre.

Personat e lirė:
Edhe personat e lirė tė kėsaj shenje nuk kanė mbėshtetje tė yjeve pėr tė filluar njė lidhje serioze nė pjesėn e parė tė vitit 2009. Nė kėtė periudhė ata mund tė njoftohen me personat tė cilėt tashmė janė nė lidhje me dikė tjetėr. Kohė ideale pėr njoftime ėshtė prej datės 5 korrik e deri nė fund tė vitit.


Sipas Horoskopit ....skoka puna mir en kit vit .....