PDA

View Full Version : Adelina kėngėtarja mė e mirė e vitit ...


Jana
15-12-08, 15:46
Nė qytetin e Gjakovės ėshtė mbajtur Festivali i pestė i Radiove Kosovare, "Radio Fest 2008".
http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.1215122437919_m.jpg
Festivali ka karakter garues, ndėrsa konkurrimi bėhet nė tė gjitha radiot kosovare pėr tre ēmimet e para nė tė dy kategoritė, atė tė ''radio reportazhit'' dhe tė ''radio reklamės'' mė tė mirė.

"Panorama" njofton se sivjet ėshtė zgjedhur edhe kėngėtari mė i mirė dhe kėnga mė e mirė tė vitit. Pėr kėtė kanė votuar dėgjuesit, tė cilėt kanė dhėnė preferencat e tyre.

Votimet nxorėn kėtė renditje
1. Adelina Ismaili
2. Nora Istrefi
3. Genta Ismaili
4. Tingulli 3NT
5. Alban Skenderaj
Adelina Ismaili ka fituar ēmimin e parė pėr kėngėtaren e vitit, ndėrkaq kėnga mė e mirė pėr vitin 2008 ėshtė vlerėsuar hiti i Tunes, “Inati”.

Amina
25-12-08, 17:11
Kengetarja vitit 2008?? Une nuk mora vesh diqka :rolleyes: . Ku na paska qen??

Jana
25-12-08, 21:54
Kengetarja vitit 2008?? Une nuk mora vesh diqka :rolleyes: . Ku na paska qen??

Ka qen en TV Opinin nje tv i Prizrenit nga revista Zhurma....

Amina
25-12-08, 23:42
Ka qen en TV Opinin nje tv i Prizrenit nga revista Zhurma....

Po mendova se te ne nuk eshte shfaqur aq shume ne TV.Mendova si mund te zgjidhet kur nuk e ka qen aq aktive?? A po doshta une se kam verejte??

Jana
26-12-08, 13:17
Po mendova se te ne nuk eshte shfaqur aq shume ne TV.Mendova si mund te zgjidhet kur nuk e ka qen aq aktive?? A po doshta une se kam verejte??

Epo edhe qe so aktive tash ajo ka emer edhe te gjith e dijm se krejt shqiptart e dojn.....qysh e kam lexu valla moj Amina edhe e postova e spo di tash....

Amina
27-12-08, 21:42
Epo edhe qe so aktive tash ajo ka emer edhe te gjith e dijm se krejt shqiptart e dojn.....qysh e kam lexu valla moj Amina edhe e postova e spo di tash....

Po e vertet eshte dhe nuk mund ta mohoj se eshte e adhuruar, dhe nuk kam agje kunder saj, veq se ka pas kengetar me te mire qe e kan meritu kete titull per 2008 heheh