PDA

View Full Version : Dhjetė pyetje pėr burra...


emine
02-01-09, 20:51
Dhjetė pyetje pėr burra...
1.
A e gėzoni ndonjėherė gruan me ndonjė buqetė lulesh, kartpostale pėr ditėlindje apo pėrvjetor tė martesės? A i tregoni kujdes dhe vėmendje tė papritur pėr gjėra tė imta?
2.
A pėrpiqeni pėr tė mos e kritikuar para tė tjerėve?
3.
A i jepni asaj para edhe jashtė buxhetit shtėpiak?
4.
A pėrpiqeni tė kuptoni ndryshueshmėrinė e natyrės sė femrės? A i ndihmoni nė ēastet e lodhjes dhe rraskapitjes nervore?
5.
A ia pėrkushtoni sė paku gjysmėn e kohės tuaj tė lirė?
6.
A jeni mjaft tė kujdesshėm qė tė mos krahasoni aftėsitė e saja kuzhinjerike apo shtėpiake me aftėsitė e nėnės suaj apo gruas sė mikut tuaj, pėrpos nėse krahasimet shkojnė nė favor tė saj?
7.
A interesoheni pėr problemet e saja nė punė, pėr librat qė i lexon, pėr miqtė e saj dhe vėshtrimet e saja mbi jetėn publike dhe familjare?
8.
A mundeni qė pa vėrejtje xhelozie tė duroni gjersa vallėzonė me meshkujt tjerė dhe nga ata pranon shprehje tė kujdesit tė imtė?
9.
A e shfrytėzoni pikėrisht secilin rast qė t'i thuani se sa e pashme ėshtė dhe sa e doni?
10.
A i thuani "falėminderit" pėr shėrbime tė vogla qė Ju bėnė ēdo ditė? Pėr pullėn e qepur, ēorapet e arnuara apo kėmishėn e pastėr?

Action
02-01-09, 21:07
Te gjitha kom mi plotesue kur tmartohem :biggrin::biggrin:

emine
02-01-09, 21:22
Te gjitha kom mi plotesue kur tmartohem :biggrin::biggrin:

ani :tongue:

emine
03-01-09, 12:40
Dhjetė pyetje pėr burra...
1.
A e gėzoni ndonjėherė gruan me ndonjė buqetė lulesh, kartpostale pėr ditėlindje apo pėrvjetor tė martesės? A i tregoni kujdes dhe vėmendje tė papritur pėr gjėra tė imta?
2.
A pėrpiqeni pėr tė mos e kritikuar para tė tjerėve?
3.
A i jepni asaj para edhe jashtė buxhetit shtėpiak?
4.
A pėrpiqeni tė kuptoni ndryshueshmėrinė e natyrės sė femrės? A i ndihmoni nė ēastet e lodhjes dhe rraskapitjes nervore?
5.
A ia pėrkushtoni sė paku gjysmėn e kohės tuaj tė lirė?
6.
A jeni mjaft tė kujdesshėm qė tė mos krahasoni aftėsitė e saja kuzhinjerike apo shtėpiake me aftėsitė e nėnės suaj apo gruas sė mikut tuaj, pėrpos nėse krahasimet shkojnė nė favor tė saj?
7.
A interesoheni pėr problemet e saja nė punė, pėr librat qė i lexon, pėr miqtė e saj dhe vėshtrimet e saja mbi jetėn publike dhe familjare?
8.
A mundeni qė pa vėrejtje xhelozie tė duroni gjersa vallėzonė me meshkujt tjerė dhe nga ata pranon shprehje tė kujdesit tė imtė?
9.
A e shfrytėzoni pikėrisht secilin rast qė t'i thuani se sa e pashme ėshtė dhe sa e doni?
10.
A i thuani "falėminderit" pėr shėrbime tė vogla qė Ju bėnė ēdo ditė? Pėr pullėn e qepur, ēorapet e arnuara apo kėmishėn e pastėr?meshkujte noshta ndihen te neqmuare nese ,i japin kujdesje dhe rrespekte te madh nje femre,po jam shume e sigurte nese dy palet do rrespketoheshin dhe do jipnin shume per lidhjen e tyre ne der kurrre nuke do trokitke ndarja,,,po fatkesisht bota eshte shemtu nga tradhtija dhe inati,,,,,them per te dy gjinite kshtuqe o shume veshtir me gjet sote nje lidhje te shendosh tek nje qift,,,,,,te vetmit qe i kam pa ka duhen me njeri tjetrin kan qen prinderit e mije,me vje keq qe nuke shofe me te njejten dashuri dhe rrespekte tek tjeret,,,,,,,mos talli me gjana te shendosha e te bukura q eka jeta,se eshte mekat:(

OgNaT
09-01-09, 20:57
Kto pika me ja plotsue shqiptares asesi nuk bon, sikurse pikat e ban ki munit duhet me i refuzue as ne diskutim nuk bon me i vene, ne tryez te bisedimeve, sepse kto qojn sdrejt ndarjes....

Sovranitetin po se pate nen jurudiksion tanin, as ski grue as sen hiq....

Nese Lexohet me kujdes pergjigja jote.. Zen vend dikund dikund..
dhe ki drejt sipas disa arsyjev qe si ki cek . e qe spo i ceku as un.

e kur kthehesh ne qetren an.. nese Dashnorja.. Gruaja.. jote.. e imja e tjetrit eshte nr1 ne jeten tonde timen te tjetrit. ateher ja plotsoj edhe 10 tjera !!

emine
09-01-09, 21:41
Nese Lexohet me kujdes pergjigja jote.. Zen vend dikund dikund..
dhe ki drejt sipas disa arsyjev qe si ki cek . e qe spo i ceku as un.

e kur kthehesh ne qetren an.. nese Dashnorja.. Gruaja.. jote.. e imja e tjetrit eshte nr1 ne jeten tonde timen te tjetrit. ateher ja plotsoj edhe 10 tjera !!


kurre nuk pava kand si juve tu shenu me veten,ani Pulen e lams druve ai kure bajke hesap matematiken ,,,,bajke kishe jam ka baj muhabet(me veten)

Alkimisti_ch
09-01-09, 23:49
Kto pika me ja plotsue shqiptares asesi nuk bon, sikurse pikat e ban ki munit duhet me i refuzue as ne diskutim nuk bon me i vene, ne tryez te bisedimeve, sepse kto qojn sdrejt ndarjes....

Sovranitetin po se pate nen jurudiksion tanin, as ski grue as sen hiq....

hahhahah Terminator me ke shti me kesh qe mu kujtua nje thenje qe tek sa isha ne Kosove per vite te ri e degjova e ajo ishte kshtu: Me 9 pika te shkone Leja, me 6 pika te shkon pavarsia e une po e them me 10 pika te shkoj gruaja....hahah!!!

Ne fakt eminja i ka quajtur pika por une mendoj se per me funksionu nje lidhje ne kuptimin e plote te fjales ateher keshtu duhet te jete nje marrveshje pa patur nevoj me i quajte pyetje apo pika...Per mua kto gjera jane disi te vetekuptueshme per nje lidhje serioze te sinqerte dhe te qendrushem, kuptohet nese protagonisti tjeter pra ne kete rast gruaja e eshte e vetedijshme per keto dhe nuk i keqperdore ne asnje rrethan....

AlbaSoft
10-01-09, 00:10
8.
A mundeni qė pa vėrejtje xhelozie tė duroni gjersa vallėzonė me meshkujt tjerė dhe nga ata pranon shprehje tė kujdesit tė imtė?


Ket sun e duroj tybe ashtu jam Demode djal me kap siklet kshtu.

Penelope
10-01-09, 15:28
Dhjetė pyetje pėr burra...
1.
A e gėzoni ndonjėherė gruan me ndonjė buqetė lulesh, kartpostale pėr ditėlindje apo pėrvjetor tė martesės? A i tregoni kujdes dhe vėmendje tė papritur pėr gjėra tė imta?
2.
A pėrpiqeni pėr tė mos e kritikuar para tė tjerėve?
3.
A i jepni asaj para edhe jashtė buxhetit shtėpiak?
4.
A pėrpiqeni tė kuptoni ndryshueshmėrinė e natyrės sė femrės? A i ndihmoni nė ēastet e lodhjes dhe rraskapitjes nervore?
5.
A ia pėrkushtoni sė paku gjysmėn e kohės tuaj tė lirė?
6.
A jeni mjaft tė kujdesshėm qė tė mos krahasoni aftėsitė e saja kuzhinjerike apo shtėpiake me aftėsitė e nėnės suaj apo gruas sė mikut tuaj, pėrpos nėse krahasimet shkojnė nė favor tė saj?
7.
A interesoheni pėr problemet e saja nė punė, pėr librat qė i lexon, pėr miqtė e saj dhe vėshtrimet e saja mbi jetėn publike dhe familjare?
8.
A mundeni qė pa vėrejtje xhelozie tė duroni gjersa vallėzonė me meshkujt tjerė dhe nga ata pranon shprehje tė kujdesit tė imtė?
9.
A e shfrytėzoni pikėrisht secilin rast qė t'i thuani se sa e pashme ėshtė dhe sa e doni?
10.
A i thuani "falėminderit" pėr shėrbime tė vogla qė Ju bėnė ēdo ditė? Pėr pullėn e qepur, ēorapet e arnuara apo kėmishėn e pastėr?valla pak si veshtire me taku nje burre qe ju pergjjigjet pytjeve te Emines me PO, smund te takosh lehte nje te tille..

Oqeani
10-01-09, 16:29
Ku kam vakt me i thene ēdo 5 minuta - flm

flm - per ēaj
flm - per ate
flm - per ate...

Ne mengjes kur te zgjohemi i them - flm per gjitha sherbimet qe ke me mi ba , sa pare te duhen sot - fol....; darken une e bej sot... ēka po doni me shume , edhe ne prehen me ju bajte a !!!

Idila
10-01-09, 23:09
Ku kam vakt me i thene ēdo 5 minuta - flm

flm - per ēaj
flm - per ate
flm - per ate...

Ne mengjes kur te zgjohemi i them - flm per gjitha sherbimet qe ke me mi ba , sa pare te duhen sot - fol....; darken une e bej sot... ēka po doni me shume , edhe ne prehen me ju bajte a !!!
Nė prehėr dhe nė qafė djalo, kėshtu tė kushton mė pak! :smile:

Oqeani
10-01-09, 23:27
Nė prehėr dhe nė qafė djalo, kėshtu tė kushton mė pak! :smile:

Po, po, duke e shiquar nje film - gjer tash ...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

jadore
10-01-09, 23:53
Emine, ka nis me te nxon dashnija vallahin.. prej fundi ( pacenzure e deri maje kreje hahah ) sa po e kuptoj a, po get kah po sillesh po te del terminatori perpara, hahaah

E more djema, kjo teme ka nejt e mbyllur prej efes, se jo 10 pika po veq qkepsha dhetshe ktu per njhe her qkllaaaaaaaaaaaaap kriske si ne karadak a,deri u qun grat i thirren burrat...

per kete arsye jam me nofk tjeter, nuk merzitna une per kercnime te bijave.. hahah ksan pas qka me bojn negativat e Suedis e po me bojn banat e bijave tona hahahah matematiken e di po bijat hesap si boj hiq...

ps: per me shkue puna mar e mire, kto dhet pytje ja jep per nje her prej dy anve ka 5 edhe nje inekcion e therr ne martes edhe maaa pa vesvese tani veqw me dhetshe i rrin gati edhe me qat nekcion... sipas nevojes mu bo lymja e maqines bile tash dimrit duhet me i nejt gati jo antifriz, jo ulja me kan e mire... edhe si flutur ne temperatur -25 dhez ngjys qelsi pa vesvese... hahah veq kuptohet duhet me prit ne grijaq.. per mos me mundue...

Gjarija mos e hjekni kit shkrim, se ky eshte i vitit 2009

Kont n'go mire ta kallxoj nje vaki ..
i ka kjo pune nja 15 vjet te mire ..studente isha ate kohe si sot e kujtoj
ne nje dite vere dola e ti kputa nga oborri i tezes po nja 100 trandafila edhe ti mbshtjella se e disha qe djali i tezes po shkon ne shpi teme e thash tja dho , ( nje rruge e dy pune )
... qe qito i thash tash merri e qoj te une ..
mos po te dukna Armend Rexhepagiqi -a.. !! ma kthej ... edhe u vyshken dranafillen sot e ate dite Kont pa shku ne vend ..
tash ..
hiq ma larg se vjet ,une ne semafora duke prit po kalon ai me lule ne duar e u ndal te kerri i vete..
e ta thirri une ne telefon qyty per qyty ( hiq nuk pritova edhe pse e kam merzi )
fjala e pare i thash ..
Armend ka ja ke msy me shku !!!!
keshi me te madhe e tha .. te gejpeki i kerrit , edhe a nuk po e sheh ti-a qe lule jane po lule te dhomes edhe me kerr po i baj ...
jo po i thash veq i thuaj edhe asaj lules tonde ne shtepi ( gruas )..po thote jadore , hallall te qofte se le qe dole me ble e me bart lule po edhe i gezuar bile ..
qysh se ke harru pash Zotin tha deri me sot..!!

Oqeani
10-01-09, 23:58
Mendova mos po thua te Ulpiana i ke kpute - sikur une - e prej aty te konvikti ;) ehehehe

jadore
11-01-09, 00:01
Mendova mos po thua te Ulpiana i ke kpute - sikur une - e prej aty te konvikti ;) ehehehe

nuk e paske pas larg ti jo , per ate i ke bajte rruges ne dore..
jo ati i binte nja 1 km me ec ,e ''burrnija ''nuk e linte ..

Oqeani
11-01-09, 00:02
Normal bre une te fresketa i dhurojsha - Nje sheher u shetitke aty kurkujna nuk i binte ne mend per nje gje te tille ahahhaha ( inteligjenca bre ahhahaa )

Teuta2
27-01-09, 21:16
Bash tem interesante. Po nuk po shof qe dikush eshte pergjigjur nje nga nje dhe te jep ndoshta komentin pastaj... ??!!

elvio
04-01-11, 12:01
1)Shume here me pelqejne te bej dhurata madje aksesore-serme:smile:.
Lulet me vjen ndrojtje nga familjare:biggrin:

Kete i vemendshem per gjera te imeta se kuptoj ekzakt.

2)Asnjehere s'ndodh kritika ne sy tjereve,qofte cila do ajo. Ka ku thuhet.
3)Per buxhet asnjehere s'kemi manine.
Nga te hedhesh sy gjen ,edhe ritmi s'na e prish te jemi maniake lekesh,edhe pse eshte ekonomiqare shume ne kete prizem.
4)Perpiqem te qetesoj kur dicka e shqeteson,e ndihmoj vazhdimisht ne guzhine-sepse me pelqen,edhe pse me dhimbset.

5)Fakti qe largohem ,,,,,,,,,,,,,,kur jam atje dua te jete pas:smile:

6)S'para bej krahasime pasi me duket e hijshme shume c'do gje qe ben.

7)Sigurisht PO.Per me te voglen gje,edhe per c'do gje qe i ka bere pershtypje me ve ne dijeni,qofshin biseda opinione apo analiza te bera.

8)Edhe miza mashkull kur i ndalon mbi sup behem xheloz:biggrin:.
Serioziteti i saj edhe maturia s'me udhezon te jem bej rolin e te shikuarit dinakeri,por do i thyeja turinjte atij,edhe hedh poste tezen ne pergjigjen nr 2 te thene nga une:eek:

9)Te jem i sinqerte ia ve ne dukje vazhdimisht,edhe ia kujtoj.
10)Si pelqen,edhe s'para e perdor .Te lutem pantallonat-urdhero-faleminderit:smile:

Ne kohen e duhur gjithmone natyrisht PO.

tipi engjellor
04-01-11, 12:39
Dhjetė pyetje pėr burra...
1.
A e gėzoni ndonjėherė gruan me ndonjė buqetė lulesh, kartpostale pėr ditėlindje apo pėrvjetor tė martesės? A i tregoni kujdes dhe vėmendje tė papritur pėr gjėra tė imta?
2.
A pėrpiqeni pėr tė mos e kritikuar para tė tjerėve?
3.
A i jepni asaj para edhe jashtė buxhetit shtėpiak?
4.
A pėrpiqeni tė kuptoni ndryshueshmėrinė e natyrės sė femrės? A i ndihmoni nė ēastet e lodhjes dhe rraskapitjes nervore?
5.
A ia pėrkushtoni sė paku gjysmėn e kohės tuaj tė lirė?
6.
A jeni mjaft tė kujdesshėm qė tė mos krahasoni aftėsitė e saja kuzhinjerike apo shtėpiake me aftėsitė e nėnės suaj apo gruas sė mikut tuaj, pėrpos nėse krahasimet shkojnė nė favor tė saj?
7.
A interesoheni pėr problemet e saja nė punė, pėr librat qė i lexon, pėr miqtė e saj dhe vėshtrimet e saja mbi jetėn publike dhe familjare?
8.
A mundeni qė pa vėrejtje xhelozie tė duroni gjersa vallėzonė me meshkujt tjerė dhe nga ata pranon shprehje tė kujdesit tė imtė?
9.
A e shfrytėzoni pikėrisht secilin rast qė t'i thuani se sa e pashme ėshtė dhe sa e doni?
10.
A i thuani "falėminderit" pėr shėrbime tė vogla qė Ju bėnė ēdo ditė? Pėr pullėn e qepur, ēorapet e arnuara apo kėmishėn e pastėr?

per mua nuk qenkan pytjete pasi ketu po flitet per ata qe jane me prokolica hahahah

Kaltrina
06-01-11, 21:01
o Elvio brravo ty e lumja ajo qe te paska, ne baze te pergjigjeve qe ke dhene, tung klm.

uck_aksh
06-01-11, 23:45
Dhjetė pyetje pėr burra...
10.
A i thuani "falėminderit" pėr shėrbime tė vogla qė Ju bėnė ēdo ditė? Pėr pullėn e qepur, ēorapet e arnuara apo kėmishėn e pastėr?


per te gjitha pajtohem per ket pytje jo, se asnjeren nga keto nuk e ban me thot a je ti SAKAT qe nuk i ban vet

Shenjestra
07-01-11, 23:24
per mua nuk qenkan pytjete pasi ketu po flitet per ata qe jane me prokolica hahahah


Edhe per ty esht... nje dit edhe ti do behesh me prokolic sic po e thua ti.

Mer keshilla ketu, qe kur te behesh, tjesh i pregaditur.

Me pelqyn pergjigjet e Elvio dhe Oqeanit

Te pershendeshttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

tipi engjellor
08-01-11, 00:10
Edhe per ty esht... nje dit edhe ti do behesh me prokolic sic po e thua ti.

Mer keshilla ketu, qe kur te behesh, tjesh i pregaditur.

Me pelqyn pergjigjet e Elvio dhe Oqeanit

Te pershendeshttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif
e di moj edhe jam kah i shoh beso kajher gjynah po me vjen prej dove hahahahah

SANTANA-29
08-01-11, 00:13
A,Ka ma pyetje tjera se te gjitha qenkan te pergjigjura,,asnje sma kan len mua,,
nicht fer.-,:biggrin:

Shenjestra
08-01-11, 00:18
A,Ka ma pyetje tjera se te gjitha qenkan te pergjigjura,,asnje sma kan len mua,,
nicht fer.-,:biggrin:


Jo ska me, mjafton ti perbahesh ketyre..http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

SANTANA-29
08-01-11, 00:21
Jo ska me, mjafton ti perbahesh ketyre..http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Shenjestra hajde shkojm e pim nga nje kafe,hiqu pytjeve se sja ka pa kush hajrin,,hahaahahahahahaahah,,ma dhan maksimumin qe te kaloj se paku klasen e par,:biggrin:

Shenjestra
08-01-11, 00:39
Shenjestra hajde shkojm e pim nga nje kafe,hiqu pytjeve se sja ka pa kush hajrin,,hahaahahahahahaahah,,ma dhan maksimumin qe te kaloj se paku klasen e par,:biggrin:


Hahahah se ke keq per kafe... boni gati.