PDA

View Full Version : Agnesa Vuthaj, njė imazh i ri ....


Jana
06-01-09, 03:12
Duke pasur nė sfond bukurinė e saj, Agnesa ka pozuar nė njė mėnyrė shumė sensuale fiksuar mjeshtėrisht pėrpara aparatit tė Fadil Berishės. Fotot e saj tė joshin dhe tė pėrcjellin emocion.

Dėshiron tė jetė gjithmonė e veēantė, duke dashur tė vijė nė sytė e publikut si njė femėr plot shije dhe ekstravagancė. Energjike, joshėse dhe gjithmonė e mė shumė kėrkuese ndaj vetes.

Suksesi e ka shoqėruar, qė nga dalja e parė nė skena e ēdo ditė dhe mė shumė. Ky sukses ėshtė i garantuar kudo qė ajo eksploron: nė konkurse bukurie, nė modė, nė film apo edhe si imazh publicitar.

E kthyer tashmė nė njė tjetėr imazh, pasioni i hershėm pėr fotografinė bėri, qė Agnesa tė bėj sfidėn e saj tė radhės. Ka vetėm pak ditė qė ajo ėshtė shfaqur me njė kalendar fotosh.

“Qėllimi im ka qenė tė realizoj njė kalendar nė nivel me trendet globale dhe me njė cilėsi tė lartė si dhuratė pėr bashkėpunėtoret, miqtė dhe adhuruesit e mi”, tregon Agnesa, ndėrsa neve na mbetet tė presim sfidėn e saj tė radhės.

Kalendari ėshtė realizuar nga agjensia publicitare “Eggra” nė Shkup dhe mbėshtetur nga “Lara Enterprises”, ndėrsa ėshtė shtypur nė Stamboll.

http://www.telegrafi.com/data/image/agnesa_FINAL_09-7.jpg

Jana
06-01-09, 03:13
http://www.telegrafi.com/data/image/agnesa_FINAL_09-6.jpg

http://www.telegrafi.com/data/image/agnesa_FINAL_09-5.jpg

http://www.telegrafi.com/data/image/agnesa_FINAL_09-4.jpg

http://www.telegrafi.com/data/image/agnesa_FINAL_09-3.jpg

http://www.telegrafi.com/data/image/agnesa_FINAL_09-2.jpg

Prishtinasja_
06-01-09, 13:11
Qe besa ka kohe kjo mu merre me kesi gjera !

Blu_sky
06-01-09, 16:30
Qe besa ka kohe kjo mu merre me kesi gjera ! auuuuuuu a edhe po thu aaaaaaaa

emine
06-01-09, 16:47
shum e bukur,gjitha i paska vetem i mungonte buzeqeshja ngrohtesija ,,,diqka si nje cope akulli ne cdo foto....

doGzona
06-01-09, 16:56
Qe besa ka kohe kjo mu merre me kesi gjera !

Besa moj Prishtinase, nuk i merre kohe hic nje foto shoot, me shume se kete postim qe ke be,vec Zoti qe ka dit me kriju kete bukuri te Agnesas, edhe hic nuk po mplaket.

Prishtinasja_
06-01-09, 17:08
Besa moj Prishtinase, nuk i merre kohe hic nje foto shoot, me shume se kete postim qe ke be,vec Zoti qe ka dit me kriju kete bukuri te Agnesas, edhe hic nuk po mplaket.

:biggrin: Nuk e mohoj faktin qe eshte e bukur,:smile: normal cdo foto qe eshte e bere nga fotografi Fadil Berisha eshte e bukur !

Por me ate desha te theme,kjo kete e ka "profesion" dhe per ate ka kohe mu merre me fotoshooting-e etj etj !

doGzona
06-01-09, 17:24
Po po, kuptohet , Fadil Berisha eshte Top Profesional i fotografis, ama kjo me duket qe e hijeshon forgrafin, jo fotografia kete :biggrin:

Urata
06-01-09, 19:12
Po po, kuptohet , Fadil Berisha eshte Top Profesional i fotografis, ama kjo me duket qe e hijeshon forgrafin, jo fotografia kete :biggrin:


...e une admiroj bukurin e fjales tuaj! te rralla jane ato qe e pranojne te bukuren...!...

Urata
06-01-09, 19:14
shum e bukur,gjitha i paska vetem i mungonte buzeqeshja ngrohtesija ,,,diqka si nje cope akulli ne cdo foto....
...ke te drejte, por ashtu theksohet Arti/Bukuria!...ngrohtesi e buzeqeshje perfaqeson/paraqet tjeter...

ShEjToNkA
07-01-09, 00:39
Besa moj Prishtinase, nuk i merre kohe hic nje foto shoot, me shume se kete postim qe ke be,vec Zoti qe ka dit me kriju kete bukuri te Agnesas, edhe hic nuk po mplaket.


...e une admiroj bukurin e fjales tuaj! te rralla jane ato qe e pranojne te bukuren...!...

Qe besa edhe unė ndaj mendim me ju dyja.
Dhe disi kam njė bindje se ZOTI kur kishte filluar atė ditė krijimin e saj kishte qenė mjaftė i pushuar dhe i disponuar sa qė kishte punuar me shumė vullnet / kujdesshmeri dhe pėr ngadalėdale!

Konti1
07-01-09, 11:43
Qe besa edhe unė ndaj mendim me ju dyja.
Dhe disi kam njė bindje se ZOTI kur kishte filluar atė ditė krijimin e saj kishte qenė mjaftė i pushuar dhe i disponuar sa qė kishte punuar me shumė vullnet / kujdesshmeri dhe pėr ngadalėdale!

ME EMER TE ALLAHUT,MESHIRUESIT,MESHIRBERSIT!
Allahu eshte nje,nuk ka zot perveq Atij.
Ai eshte mbykqyrs i perhershem dhe i perjetshem.At nuk e kap as kotje as gjum,gjithqka ka ne qiej dhe ne toke eshte vetem e TIj. Kush mund te ndermjetsoj tek Ai,pos me lejen e Tij, e di te tashmen qe eshte pran tyre dhe te ardhmen,nga ajo qe Ai di,tjeret dijn vetem aq sa Ai ka deshiruar, Kursija (dija-sundimi ) perfshin qiejt dhe token,kujdesi i Tij ndaj dyjave nuk i vjen rand (lexo me vemendje,nuk lodhet ), Ai eshte me i larti me i Madhi
Amin. (tespidova)

Kujdes kur shkruan per Allahun, sepse mekaton.

Sa i perket Agneses, ajo eshte bukuri qe kan me shkue bukur do missa me u zgjedh e nuk kan me mujt me ja kalue bukurin e saj qe ja ka dhan Allahu..., mendoj tek mas nje dekade del naj njo tjeter, deri me sot qka jan zgjedh ska pas...

emine
07-01-09, 11:55
ME EMER TE ALLAHUT,MESHIRUESIT,MESHIRBERSIT!
Allahu eshte nje,nuk ka zot perveq Atij.
Ai eshte mbykqyrs i perhershem dhe i perjetshem.At nuk e kap as kotje as gjum,gjithqka ka ne qiej dhe ne toke eshte vetem e TIj. Kush mund te ndermjetsoj tek Ai,pos me lejen e Tij, e di te tashmen qe eshte pran tyre dhe te ardhmen,nga ajo qe Ai di,tjeret dijn vetem aq sa Ai ka deshiruar, Kursija (dija-sundimi ) perfshin qiejt dhe token,kujdesi i Tij ndaj dyjave nuk i vjen rand (lexo me vemendje,nuk lodhet ), Ai eshte me i larti me i Madhi
Amin. (tespidova)

Kujdes kur shkruan per Allahun, sepse mekaton.

Sa i perket Agneses, ajo eshte bukuri qe kan me shkue bukur do missa me u zgjedh e nuk kan me mujt me ja kalue bukurin e saj qe ja ka dhan Allahu..., mendoj tek mas nje dekade del naj njo tjeter, deri me sot qka jan zgjedh ska pas...


hahahhahahhahahahhaha,u meka tu kesh breh .............leje allahun ne pune te vet,se edhe kjo a dredhejke si tana femrat,,a edhe ty po ti pika sorra mendt a,,,,valla s'po mun te bi ne diagnoze se te kisha sheru frtere une ;)

Konti1
07-01-09, 12:20
Gjarija jeni krejt be ni gjen e keni, njesoj kerdhelka si buqja e ilazit.. jon femrat ne mbrendin e tyre, edhe agnesa eshte njesoj si ju... pamja e jashtme eshte diqka tjeter.

emine
07-01-09, 12:33
Gjarija jeni krejt be ni gjen e keni, njesoj kerdhelka si buqja e ilazit.. jon femrat ne mbrendin e tyre, edhe agnesa eshte njesoj si ju... pamja e jashtme eshte diqka tjeter.
hahahhaahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaahhahahhahhahah

luckyman
08-01-09, 21:48
wowww,ēfar stili....duket se ka nje karakter te fort (qysh po shihet :biggrin:)?!

lyra2
08-01-09, 22:40
..qendrim pa lidhje,shiqime te "hupta",hecje pa lidhje ,ep intervista shume pa lidhje.
Me nje fjale S"ME PELQEN aspak.

lovely
09-01-09, 22:59
..qendrim pa lidhje,shiqime te "hupta",hecje pa lidhje ,ep intervista shume pa lidhje.
Me nje fjale S"ME PELQEN aspak.

ihh, xhelozkaaaa :P:P:D

thellenza
13-01-09, 22:43
Shume e bukur, edhe pse nuk eshte e leht ta pranoj kete.:biggrin: Por cka me pelqen te Agnesa Vuthaj me shume se sa pamja e saj, eshte modestia qe ajo ka. Sa kam mujt ta vlersoj permes disa intervistave qe e kam percjelle ne tv, duket te jete shume e thjesht.
Suksese per Agnesen.

Amina
13-01-09, 22:46
Agnesen e kam njoft kur ka qen me e vogel, edhe athere ka qene e bukur dhe mendoj se bene progres shume te mire.

doGzona
07-02-09, 22:43
Shihe cfare bukurie "She takes my breath away"!

http://www.shqiponjat.ch/uploads/photos/3895.jpg

Guri i madh
07-02-09, 22:46
THOJSHIN kjo agnesa esht zedhendse e LDDestash kam ndegjue se esht zedhendse e bajram rexhepit
ku qendron e verteta hiq nuk e di

Oqeani
07-02-09, 22:57
Per te qene zedhenese, duhet te jete e bukur apo ...;!! Po de po, Pa qene e bukur n nuk e shiqojme, e per ta degjuar edhe me hiq !!!!!!

Guri i madh
07-02-09, 23:49
Per te qene zedhenese, duhet te jete e bukur apo ...;!! Po de po, Pa qene e bukur n nuk e shiqojme, e per ta degjuar edhe me hiq !!!!!!
ka qen nji tem ne dardania de siq thojshin se AGNESEN e ka zgjeth DACI per zedhense


po edhe nji informacion ma i ri se AGNESA qenka zedhense e kryetarit te komunes se mitrovices BAJRAM REXHEPITune nuk di sa jan te cakta kto thash e theme po pata deshir te msoj diqka

lovely
08-02-09, 00:06
ka qen nji tem ne dardania de siq thojshin se AGNESEN e ka zgjeth DACI per zedhense


po edhe nji informacion ma i ri se AGNESA qenka zedhense e kryetarit te komunes se mitrovices BAJRAM REXHEPITune nuk di sa jan te cakta kto thash e theme po pata deshir te msoj diqka


hahahahahahahaha

edhe ty fort po t interesojne kto pune ;);) une kam ni e kishin pa dore per dore me Bajram Rexhepin. qishtu m tha Makfirja e Abazit :biggrin:

luckyman
09-02-09, 21:10
Agnesen e kam njoft kur ka qen me e vogel, edhe athere ka qene e bukur dhe mendoj se bene progres shume te mire.A ki kontakt hala me to?! met qu per msit :biggrin:

pirro
09-02-09, 21:35
Lyra e ka mire valla, une po mendoj qe nuk i ka dhan shume zor per zhvillim te trurit.

Mu po me interson sa vjet i paska Amina tash???

doGzona
10-02-09, 18:11
Po po, te dyja i ka, edhe bukurin edhe mencurin, Zoti ka dashte dhe ia ka fale te dyja.

Jana
19-02-09, 15:55
Agnesa Vuthaj, e bukur, e realizuar, e qetė…
Vasha vuthjane Agnesa Vuthaj as qė ka menduar ndonjėherė se bukuria e saj do tė zyrtarizohet dhe tė bėhet publike, madje duke u ngritur nė fronin e mė tė bukurės nė Kosovė dhe Shqipėri, por edhe mė larg. Ajo, megjithatė ka ėndėrruar tė bėhet e famshme dhe e respektuar nga tė gjithė. Por, a ėshtė bukuria mallkim, apo fat, kjo ėshtė ēėshtja? A ka privilegje e bukura dhe e ka pengesa pėr tė bukurėn. Ēka ėshtė, nė tė vėrtet bukuria dhe si duhet tė menaxhohet ajo. Nė kėto dhe ēėshtje tė tjera ka folur miss Agnesa Vuthaj pėr "VIP Press". Vasha qė tė pushton me bukuri, pa kufi.
Agnesa, njiheni si missi mė i merituar i Kosovės dhe i Shqipėrisė. Thuhet se bukuria vazhdimisht triumfon. A ka triumfuar tek ju?

-Edhe tek unė ka triumfuar bukuria, por meritat e njė missi nuk janė vetėm tek e bukura, ka shumė vlera qė ndėrthuren nė kurorėzimin e njė bukurie.

Si e kuptoni ju bukurinė, si pamje, apo si menēuri?

Bukuria ne rend tė parė ėshtė pamja, dukja e jashtme por gjithmonė e kombinuar nga ajo qė reflektohet nga brenda. Menēuria krahas bukurisė ėshtė ideali i paraqitjes sė mirėfilltė tė s bukures.

Jana
19-02-09, 15:56
Nuk thuhet kot se tė bukurės nuk i shihen tė metat (eventuale)?

Bukuria vetėm nė shikim tė parė mund tė mbuloj tė metat e tjera, por edhe me fiton me pėrshtypjen e parė, do tė thoja.

A e pranoni vlerėsimin se, bukuria e mashkullit qėndron nė menēurinė e tij, kurse menēuria e femrės nė bukurinė e saj?

Pajtohem... megjithatė as tek femrat bukuria pa menēuri nuk mund tė jetė e vlerėsuar lartė, derisa tek meshkujt menēuria vlerėsohet edhe kur bukuria mungon, madje vihet edhe mė shumė nė pah.

E keni provuar veten nė politike, art dhe menaxhment. Ku ndiheni mė komode?

Jam ndjerė mirė nė politikė, por artin e kam pasion dhe mė pėlqen tė menaxhoj aktivitete artistike.

Keni mbaruar dy fakultete, a keni dilema se kush do tė jetė vokacioni i juaj jetėsor?

Ndėrmjet Komunikimit Masiv dhe Shkencave politike, dy fakultete qė i kam studiuar me shumė kėnaqėsi, secila nga kėto profesione do tė ishte ideale pėr mua, megjithatė karriera nė fushėn e bukurisė po mė mban akoma peng... pėr momentin mė shumė e shoh veten nė art, prezantim, modė, menaxhim e organizime bukurie.

Ju shohim tek lėvizni nė trekėndėshin Kosovė-Shqipėri-Emiratet e Bashkuara?

Unė fillova karrierėn nė botėn e bukurisė duke u kurorėzuar Miss Kosova, por titulli i ardhshėm Miss Albania ishte njė rrugė e re dhe shumė e suksesshme pėr fillimin e karrierės time nė Shqipėri dhe nė botė. Pjesėmarrja ime nė Miss World rezultoi me nėnshkrimin e njė kontrate pune si modele nė Dubai dhe mė vonė pėrmes meje ju dha shansi edhe modeleve tjera nga Kosova e Shqipėria tė udhėtojnė pėr Dubai, pėr t’u prezantuar nė ngjarjet mė tė rėndėsishme tė modės atje.

Cilat janė preokupimet tuaja aktuale?

Kėto ditė do tė jem nė javėn e modės nė Dubai. Sapo tė kthehem nė Kosovė, me kompaninė time “Agnesa Vuthaj Association” do tė fillojmė pėrgatitjet pėr organizimin e spektaklit “Miss Kosova 2009”. Gjithashtu jam duke punuar nė idenė e realizimit tė njė projekti televiziv.

Jana
19-02-09, 15:57
Po preokupimet nė planin dashuror?

Edhepse dashuria nuk planifikohet, ndoshta 2009-ta do tė jetė vit i rezultateve edhe nė dashuri.

Kur iu bėhet kjo pyetje, shpesh nuk keni pėrgjigje, ose keni pėrgjigje lakonike, nuk jeni e drejtpėrdrejtė?

Ka ndodhur kėshtu, sepse jeta ime dashurore ka qenė shumė e varfėr nė krahasim me karrierėn time. Ndonėse kam qenė shumė me fat nė zhvillimin e karrierės time, nė sferėn e dashurisė, nuk ka ndodhur e njėjta.

Kik boksieri Elvir Muriqi ka deklaruar se ka njė lidhje emotive me ju. A ka diēka tė vėrtet, apo ndaj tė bukurės tė gjithė kanė pretendime?

Ėshtė e vėrtetė qė pėr tė bukurėn tė gjithė kanė pretendime dhe rasti konkret ishte mėnyra mė dobėt pėr tė shprehur njė pretendim tė tillė. Mua me vjen keq qė ėshtė pėrfolur aq shumė kjo temė, qoftė nė media ashtu mes njerėzve derisa nė atė deklaratė nuk ka pasur asgjė tė vėrtetė.

Megjithatė, njė ditė dikujt do t”ia falėsh zemrėn dhe bukurinė, apo jo?

Sigurisht qė po, do tė vijė edhe ajo kohė.

Ēfarė shihni nė fillim te njė mashkull?

Intelekti tek njė mashkull mė tėrheq mė shumė.

Ēfarė do tė doje qė njė mashkull tė vlerėsonte tek ti?

Do doja tė vlerėsonte karakterin tim, thjeshtė tė mė vlerėson pėr atė qė jam.

Prej ēfarė do tė hiqnit dorė pėr dashurinė?

Nuk e shoh dashurinė si kusht, mendoj qė krahas jetės sime private dhe karrierės sime, dashuria do tė ishte vetėm njė plus, njė plotėsim.

Jeni me prejardhje nga Vuthaj. A e vizitoni vendlindjen e tė parėve tuaj dhe si ndjeheni atje?

Paraardhėsit e familjes sime janė shpėrngulur nga Vuthaj nė Istog, vazhdojmė ta ruajmė mbiemrin pėr rreth 300 vite, edhe pse nuk kemi familje nė Vuthaj. Me keqardhje e pranoj qė nuk kam qenė asnjėherė pėr tė vizituar vendin e origjinės sime, megjithatė dėshira ėshtė shumė e madhe pėr tė realizuar njė vizitė nė Vuthaj, aq me tepėr pėr tė parė gjithė ato bukuri, pėr tė cilat deri me tani vetėm kam dėgjuar.

Jana
19-02-09, 15:57
Nga Vuthajt ėshtė edhe Emine Ēunmulaj, duket se nga ai mjedis dalin shumė femra tė bukura?

Ky ėshtė vetėm njė fakt mė shumė qė dėshmon bukurinė e banorėve tė asaj ane, megjithatė ai mjedis ėshtė i njohur edhe pėr njerėz tė menēur dhe shumė akademik kanė origjinėn nga Vuthaj

Thuhet se njeriu pėr nga natyra ėshtė pesimist dhe se pesimizmi ėshtė bėrė pjesė e pėrditshmėrisė sė njeriut. A keni ju telashe me kėtė kategori, apo edhe bukuroshet janė pesimiste?

Ne kosovarėt jemi populli mė optimist nė botė. Unė nuk jam fare pesimiste, ndoshta edhe nga fakti qė jeta mė ka ecur mbarė, jam me fat qė kam mundėsi tė realizoj atė ēka dua, edhepse kėrkesat e mia janė gjithmonė nė proporcion me atė ēfarė mund tė arrij.

Ndoshta bėhen pesimiste kur t’ju mbarojė mosha dhe kur iu rikthehen kujtimeve?

Gjithēka nė jetė ka kohėn e vet, si momentet kulminante, poashtu edhe uljet...nuk mendoj qė do tė bėhem pesimiste as kur tė plakem, besoj qė tė kaluarės do t’i rikthehem mė ėndje

Si e mendoni dhe ku e mendoni Agnesėn pas shtatėdhjetė vjetėsh?

Shpresoj tė jem akoma nė jetė pas shtatėdhjetė vjetėsh. Nėse po atėherė e shoh vetėn tė realizuar nė shumė sfera, me njė karrierė te bujshme prapa vetes, njė familje te madhe dhe tė shėndosh. Dėshira ime do tė ishte tė bėhem njė motiv pėr gjeneratat nė zhvillim.

Keni deklaruar se do te merreni edhe me ēėshtje humane?

Unė qysh nė moshė tė re kam filluar tė angazhohem pėr ēėshtje humane, jam anėtarėsuar nė Kryqin e Kuq dhe kam marrė pjesė nė shumė aktivitete tė kėsaj organizate, pastaj me OJQ jam angazhuar shumė nė kėtė aspekt, ndėrkaq mė vonė duke u kurorėzuar Miss dhe duke organizuar Miss Kosovėn, mundėsitė e mia pėr tė ndihmuar njerėzit nė nevojė janė rritur. Pėrveē aktiviteteve humanitare nė Kosovė, kam qenė pjesė e shumė aktiviteteve humane edhe nė vende tjera tė botės.

Jana
19-02-09, 15:58
Kėshtu veprojnė tė gjithė Vipat pas pėrfundimit tė karrierės?

Do tė thoja qė me aktivitete humane Vip-at merren edhe gjatė karrierės sė tyre, ndoshta nė pėrfundim tė karrierės ke mė shumė kohė pėr aktivitete tė tilla, megjithatė mendoj qė kurdoqoftė, kėto aktivitetet janė tė frytshme.

A e keni provuar veten nė film dhe a keni dėshirė t’i hyni kėsaj 'sakrifice'?

Nė film e kam provuar veten njė herė, vitin e kaluar kam interpretuar nė filmin shqiptar “Shkallėt”, film qė rezultoi shumė i suksesshėm duke u shpėrblyer me ēmime nė festivale ndėrkombėtare, si dhe nė Shqipėri u vlerėsua si filmi mė i mirė i vitit 2008. Interpretimi im ishte njė sfidė e re, pėrvojė shumė e bukur dhe qe do doja ta bėja prapė.

Cila ėshtė dhurata mė e bukur qė keni marrė?

Kam marrė shumė dhurata nė jetė, secila nga ato ka veēanti, bukuri dhe vlerė pėr mua. Jam shumė mirėnjohėse pėr dhuratat qė marr dhe, poashtu, kam shumė dėshirė edhe tė bėj dhurata. Bukuria mė e madhe e dhuratave besoj qėndron nė momentin e kėmbimit tė tyre “marrje – dhurim”.

Po mė e sikletshmja?

Dhurata qė vėrtetė mė ka bėrė tė ndjehem nė siklet ishte njė dhuratė shumė e ēmueshme nga dėrgues i panjohur qė gjeta njė mėngjes jashtė derės sė banesės time.

Jana
19-02-09, 15:59
http://www.telegrafi.com/data/image/AgnesaV1.jpg

http://www.telegrafi.com/data/image/AgnesaV4.jpg

http://www.telegrafi.com/data/image/AgnesaV3.jpg