PDA

View Full Version : Femrat e bukura kanė prirje pėr tradhti ....


Jana
19-01-09, 01:46
Ekspertėt kanė treguar se femrat tė cilat e kanė tė lartė nivelin e hormonit estrogjen janė mė pak tė kėnaqura nga partnerėt e tyre dhe pėr kėtė arsye janė mė tė prira qė tė tradhtojnė dhe t’i ndėrrojnė shpesh meshkujt.

Ėshtė interesant fakti qė femrat tė cilat kanė nivel tė lartė tė estrogjenit janė fizikisht shumė mė atraktive, ndėrsa ekspertėt pohojnė se femrat e bukura mė shpesh ‘peshkojnė’ pėr t’i gjetur meshkujt tė cilėt i kėnaqin ato.

Studimi i realizuar nė Universitetin e Teksasit, nė tė cilin janė pėrfshirė 52 studente, ka treguar se studentet mė tė bukura kishin pasur nivel mė tė lartė tė estrogjenit. Ndėrsa bukurinė e tyre e kanė caktuar studentėt tjerė pjesėmarrės nė kėtė studim.

Tė njėjtat femra janė pyetur se sa janė tė kėnaqura me partnerin e tyre dhe a mendojnė pėr tradhti. Rezultatet kanė treguar se studentet mė tėrheqėse kishin qenė mė tė pakėnaqura me meshkujt e tyre.

pirro
20-01-09, 14:08
Kerkesat per tradheti i kan ma te shumta se keto tjerat, Tash te bukurat zakonisht jan edhe me pak inteligjente se jan shkputur me heret prej shkolle sepse kan pasur ndonje oferte te mire qe ne shkoll te mesme plus disa prej tynve qellojn edhe biondina.

Po mundet me kan edhe qysh po thot arbi

Estella
20-01-09, 14:20
Mendoj se vetem te shqiptaret femrat e bukra etiketohen me ato qe qenkan permend me lart....

Nje femer inetelegjente edhe bukur eshte marre mu etiketu me kso gjana,po aq kemi nivelin e kulutures ne edhe per at arsy quhen femrat e bukra e inetegjente kurva....

Un nuk di qysh guxoni me vlersu dikend ne baz te bukuris apo intelegjences qfar morali ka...

Mos me keqkuptoni ju qe keni shenu me lart po flas pergjithsi sepse shumica mendoj se mendojn kshtu... :)

LABI
20-01-09, 14:31
niveli estrogjenit eshte njeri nga hormonet percaktues per vitalitetin dhe cilesite fizike tek femrat ... percaktues i cilesive te ndryshme metabolike dhe fiziologjike... NDer tjera eshte njera nder faktoret kryesor qe flet per cilesin dhe shendetin e lekures se nje femre....

Sikurse tek mashkujtt qe niveli testosteronit eshte faktor determinant per vitalitetin dhe cilesin fizike.... Psh mashkujt qe miren me aktivitete fizike nivelin e testosteronit ekane me te ngritur , me te larte ne organizem ....Faktor ky qe kushtezon masen dhe vitalitetin/zhvillimin muskulore tek meshkujt... psh: ushtaret pershkak te kultures se tyre fizike dhe pedagogjike qe marrin neper repartet e ndryshme ushtarake , nivelin e agresivitetit cofte fizik apo psikologjik (verbal, noneverbal ) eshte me i larte , pikerisht pershkak te nivelit te larte te testosteronit ne organizem ..

Mashkujtt kane nivelin e testosteronit ne krahasim me femren diku deri - rreth 100 here me te larte .... KY fakt eshte njera nder shpjegimet e pikepamjeve biologjike, gjenetike , pse mashkujt jane me temperament, me agresive si NATYRE perdallim nga femrat !!

emine
20-01-09, 17:01
Ekspertėt kanė treguar se femrat tė cilat e kanė tė lartė nivelin e hormonit estrogjen janė mė pak tė kėnaqura nga partnerėt e tyre dhe pėr kėtė arsye janė mė tė prira qė tė tradhtojnė dhe t’i ndėrrojnė shpesh meshkujt.

Ėshtė interesant fakti qė femrat tė cilat kanė nivel tė lartė tė estrogjenit janė fizikisht shumė mė atraktive, ndėrsa ekspertėt pohojnė se femrat e bukura mė shpesh ‘peshkojnė’ pėr t’i gjetur meshkujt tė cilėt i kėnaqin ato.

Studimi i realizuar nė Universitetin e Teksasit, nė tė cilin janė pėrfshirė 52 studente, ka treguar se studentet mė tė bukura kishin pasur nivel mė tė lartė tė estrogjenit. Ndėrsa bukurinė e tyre e kanė caktuar studentėt tjerė pjesėmarrės nė kėtė studim.

Tė njėjtat femra janė pyetur se sa janė tė kėnaqura me partnerin e tyre dhe a mendojnė pėr tradhti. Rezultatet kanė treguar se studentet mė tėrheqėse kishin qenė mė tė pakėnaqura me meshkujt e tyre.

ket shenim e ka shpik ndonji femer e shemtune,padushim me inate qe ato te bukurat adhurohen nga meshkujte(dhe per arsye edhe vlersohen kshtu)
nuke s'mundem me besu as me marre me mend se tradhtija ka diqka lidhje me pamjen e jashtme,njofe mjafte njerz te shemtune si femra e meshkuje qe nuke lo gjo pa bo,ateher kjo mvaret krejt tek karakteri i njerzve jo nga pamja jashtme,,,

A po,siq e ceku estella tek shqiptaret a si e dyshmit femra e bukure,se ja vrane syte shqiptarve me pa nje femer elegante dhe te bukur,,,,,,

shnetje se tem qesharake mu duk:rolleyes:
ps,jana mos me keqkupto se jam e vedishme qe ju se keni then ket gje,po e ekni marre nga diku...

AlbaSoft
20-01-09, 17:42
Mir ja boojn...

shfletuesi_
20-01-09, 23:13
Femrave te bukura ju ngjiten edhe fjale... Por mos u bazoni fort se ka edhe femra jo te bukura se te gjitha tzezat i bejn... por ajo e keqe dhe nese ben nuk ju bie ne sy... Une mendoj se gaboni nese thuani keshtu.... Kshtu qe ka qdo gje femra e bukur ka rruge me shume te hapura per te gjitha te jet avanturiste edhe te jet qike tamam familjare keshtu ta quaj me mire po tingellon se jo qike e shpise..

Oqeani
20-01-09, 23:19
Thuhet pe rbukuroshet ekshtu sepse me shume ua kona meshkujve, efemrat tjera e thone nga xhelozia !

thellenza
21-01-09, 17:42
Thuhet pe rbukuroshet ekshtu sepse me shume ua kona meshkujve, efemrat tjera e thone nga xhelozia !Kete mendim e kam edhe une..!

Amina
21-01-09, 21:20
Ekspertėt kanė treguar se femrat tė cilat e kanė tė lartė nivelin e hormonit estrogjen janė mė pak tė kėnaqura nga partnerėt e tyre dhe pėr kėtė arsye janė mė tė prira qė tė tradhtojnė dhe t’i ndėrrojnė shpesh meshkujt.

Ėshtė interesant fakti qė femrat tė cilat kanė nivel tė lartė tė estrogjenit janė fizikisht shumė mė atraktive, ndėrsa ekspertėt pohojnė se femrat e bukura mė shpesh ‘peshkojnė’ pėr t’i gjetur meshkujt tė cilėt i kėnaqin ato.

Studimi i realizuar nė Universitetin e Teksasit, nė tė cilin janė pėrfshirė 52 studente, ka treguar se studentet mė tė bukura kishin pasur nivel mė tė lartė tė estrogjenit. Ndėrsa bukurinė e tyre e kanė caktuar studentėt tjerė pjesėmarrės nė kėtė studim.

Tė njėjtat femra janė pyetur se sa janė tė kėnaqura me partnerin e tyre dhe a mendojnė pėr tradhti. Rezultatet kanė treguar se studentet mė tėrheqėse kishin qenė mė tė pakėnaqura me meshkujt e tyre.


Shume cudi dhe shume interesant, nuk do ta kisha paramendu:confused:

teutaA
21-01-09, 22:14
aii qitash e kuptova ku koka problemi qe spo disha me tradhtu:smile:

LABI
21-01-09, 22:22
kjo mundet te jet vetem nje teori , qe veshtire ne baza shkencore te argumentohet.

Mendoj qe kjo eshte me shume nje opinion qe eshte pjelle e ndonje hipokrizie, kompleksiteti, trishtimi - inferiror . Sesa ka te beje dicka me rracionalen !

Penelope
22-01-09, 00:16
kjo mundet te jet vetem nje teori , qe veshtire ne baza shkencore te argumentohet.

Mendoj qe kjo eshte me shume nje opinion qe eshte pjelle e ndonje hipokrizie, kompleksiteti, trishtimi - inferiror . Sesa ka te beje dicka me rracionalen !


hahaha, edhe kete tematike, Labi qenka mundu ne menyre shkencore me vertetu.

Analizat vazhdojne...

emine
22-01-09, 11:04
eh falm Zotit qe jam e keqe bile qet bisht s'ma ngjit kush:biggrin:

AlbaSoft
22-01-09, 11:15
eh falm Zotit qe jam e keqe bile qet bisht s'ma ngjit kush:biggrin:

S`ka femer te keqe moj emine ani qka qe ti je me kule je taman qik e vaktit ahaahhahha.

Estella
24-01-09, 00:53
po po.

femnat e bukura menen e madhe ,edhe rrospija sa tč thuash.

shyqyr qe po shperhi lirshem e po tregoni qka mendoni ncnncnc lloj lloj mendje ka :D

Konti1
24-01-09, 09:59
shyqyr qe po shperhi lirshem e po tregoni qka mendoni ncnncnc lloj lloj mendje ka :D
Po edhe prej sojit te juv ka qe ka mendim te till... si ky tipi.

Njesoj be jon ju kam than gjarija ni gjen e kan, pos rrypi ju bjen ne din juve... hoi e bukur ho e mesme orta demek ho e keqe ...

Estella
24-01-09, 14:08
More nuk vlersohet karakteri,morali dikujt ne baze te bukuris qe ka personi .....

emine
24-01-09, 14:11
More nuk vlersohet karakteri,morali dikujt ne baze te bukuris qe ka personi .....


estella a nuke e ke dite sido te jesh ke me mbte e keqe a,,,,dhe sidoose nje femer e bukure terheqse,a ne shenjester te cdo fjale si te mire si te keqe,,,andaj cfare perflitet s'duhet askend ta mundoje,thjeshte me ba kishe spo degjoi.....

meshkujte kure flsin kshtu e di qe flasin per gjith ato femra te bukura qe nuke paten shans ti ken per vete,,(ateher oshte k....) nejse shnet se me ka kaplu monotonia ne kto diskutime.....

Estella
24-01-09, 14:33
estella a nuke e ke dite sido te jesh ke me mbte e keqe a,,,,dhe sidoose nje femer e bukure terheqse,a ne shenjester te cdo fjale si te mire si te keqe,,,andaj cfare perflitet s'duhet askend ta mundoje,thjeshte me ba kishe spo degjoi.....

meshkujte kure flsin kshtu e di qe flasin per gjith ato femra te bukura qe nuke paten shans ti ken per vete,,(ateher oshte k....) nejse shnet se me ka kaplu monotonia ne kto diskutime.....

emine popo veq se spo kuptoj qka ka t'b bukuria me tradhin apo ato qe skokan tbukra kokan me te mira :rolleyes: spo tradhtojkan apo jan ma te moralshme ,nesje secili ka drejt me mendu me mendjen e vet... shyqyr qe smendojn krejt njerzit njejet...

emine
24-01-09, 14:36
emine popo veq se spo kuptoj qka ka t'b bukuria me tradhin apo ato qe skokan tbukra kokan me te mira :rolleyes: spo tradhtojkan apo jan ma te moralshme ,nesje secili ka drejt me mendu me mendjen e vet... shyqyr qe smendojn krejt njerzit njejet...


t bukurat s'gjedhin te bukurin,kshtuqe shemtyranat mbesi me te shtremtat a PAKE ESHTE KJO arsye a:biggrin:
kure ste bje hyse diqka e mire a dhembje e madhe


A DINI PUNEN E DHELPRES:JO RRUSHI I THERBTE NUKE E DU.....

Estella
24-01-09, 14:38
t bukurat s'gjedhin te bukurin,kshtuqe shemtyranat mbesi me te shtremtat a PAKE ESHTE KJO arsye a:biggrin:
kure ste bje hyse diqka e mire a dhembje e madhe


A DINI PUNEN E DHELPRES:JO RRUSHI I THERBTE NUKE E DU.....

huahauhauahuhuhauhauahauhauahauhauahauhauahuahauha uahauhauhauahauha

auhauhauahuahauhauahauhuahauhauahuhauhauhauahauhau hauahauhauha
uahauhauhauahauhauahuahauhauahuahuahauhauhauahahau hauhauahuahauhauhauha
auhauhauahuahauhuahauhauah nzo kam kesh....

emine
24-01-09, 14:44
huahauhauahuhuhauhauahauhauahauhauahauhauahuahauha uahauhauhauahauha

auhauhauahuahauhauahauhuahauhauahuhauhauhauahauhau hauahauhauha
uahauhauhauahauhauahuahauhauahuahuahauhauhauahahau hauhauahuahauhauhauha
auhauhauahuahauhuahauhauah nzo kam kesh....

,,,,:biggrin:

Penelope
25-01-09, 22:03
shyqyr qe une sjam e bukur se paskan pase mem thone qe kjo ka prirje per tradhti:biggrin:

LABI
06-03-09, 13:44
Pallavra , pallavara !!

Oqeani
06-03-09, 14:57
Nuk po dashka me e pase "simpatijen" e bukur !!!

Fshatari
06-03-09, 16:49
Pėr ēdo dite i falenderoj mesitet e mi qe ma paten gjet nji grue zemermire edhepse jo aq e bukur. Po e ēmoj meresine e saj, e sa per tratheti, me ka ba zoti rehat.
Edhe e keqja i ka do t'mira!

Oqeani
06-03-09, 16:53
Po bre KAtundar , edhe e mira i ka di te kqija hahaha

Fshatari
06-03-09, 16:56
eh falm Zotit qe jam e keqe bile qet bisht s'ma ngjit kush:biggrin:
Me sa e kuptova une, kjo nuk ka prirje per tratheti!

DEA
06-03-09, 17:20
Femrat e bukura , si cdo femer tjeter, vetem kur e dijme se femrat me nje pamje me te bukur kane nje perqindje me te madhe te ofertave statistikat paraqesin edhe numrin me te madhe te gabimeve, deshtimeve, poashtu edhe te sukseseve

Fshatari
06-03-09, 17:27
Femrat e bukura , si cdo femer tjeter, vetem kur e dijme se femrat me nje pamje me te bukur kane nje perqindje me te madhe te ofertave statistikat paraqesin edhe numrin me te madhe te gabimeve, deshtimeve, poashtu edhe te sukseseve
Po, po! S'ka ngushllime tjera perveē "gabimeve" dhe "deshtimeve" eventuale dhe sukseseve te sigurta! Rralle deshton bukuria!
Pra une qendroj ne idene time se "sa ma e keqe asht nusja ma e mire asht nusja"! Bile nuk um qet ne bela...!lol

shfletuesi_
06-03-09, 19:19
Mundesia eshte me e leht qe te devijojn per femrat e bukura dhe jo inteligjente....

Fshatari
06-03-09, 19:39
Mundesia eshte me e leht qe te devijojn per femrat e bukura dhe jo inteligjente....
Po, po, te tilla nuk ka.Kur i fal zoti te bukura e te rralla i fal edhe inteligjente. Keto jane ma te rrezikshmet...! Kur shoh te tilla, i mbylli syt; kaloj ne trotuarin e kundert; nuk due me u tesh me to. Keshtu i shpetova trathetise deri sot...!

Jana
06-03-09, 19:43
Po, po, te tilla nuk ka.Kur i fal zoti te bukura e te rralla i fal edhe inteligjente. Keto jane ma te rrezikshmet...! Kur shoh te tilla, i mbylli syt; kaloj ne trotuarin e kundert; nuk due me u tesh me to. Keshtu i shpetova trathetise deri sot...!

Shyqyr qe jam e shemtuar e me mend hahahahahahhaah

Fshatari
06-03-09, 19:48
Shyqyr qe jam e shemtuar e me mend hahahahahahhaah
O flm Jana se vallai u keputa tue ndrrue trotuarin!
Kur takoj dike me mend nuk e shoh shemtimin!

Oqeani
06-03-09, 23:40
Shyqyr qe jam e shemtuar e me mend hahahahahahhaah

Ka po i fluturon ...........http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Jana
06-03-09, 23:49
Ka po i fluturon ...........http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Ka po ta merr mendja ty hhahahaha

SANTANA-29
06-03-09, 23:52
Femrat e bukura kanė prirje pėr tradhti,,jo more kush ka thane ,:tongue:

Arkza
08-03-09, 16:06
Rren koft kjo pune ........:biggrin: :biggrin: :tongue:

Urata
08-03-09, 16:50
ket shenim e ka shpik ndonji femer e shemtune,padushim me inate qe ato te bukurat adhurohen nga meshkujte(dhe per arsye edhe vlersohen kshtu)
nuke s'mundem me besu as me marre me mend se tradhtija ka diqka lidhje me pamjen e jashtme,njofe mjafte njerz te shemtune si femra e meshkuje qe nuke lo gjo pa bo,ateher kjo mvaret krejt tek karakteri i njerzve jo nga pamja jashtme,,,

A po,siq e ceku estella tek shqiptaret a si e dyshmit femra e bukure,se ja vrane syte shqiptarve me pa nje femer elegante dhe te bukur,,,,,,

shnetje se tem qesharake mu duk:rolleyes:
ps,jana mos me keqkupto se jam e vedishme qe ju se keni then ket gje,po e ekni marre nga diku...


O dronofille e Dades je ti!O kam qeshe me lot me fjalin e pare t'mendimt tende!
Edhe une keshtu si eminja mendoj!

desert
09-03-09, 17:56
varet nga edukata qė e zhvillon... sepse ka prind qė e ngrisin kėtė qėshtje tek fėmija dhe dikur fillon tė ndihet superiore e mė pas ....

shfletuesi_
09-03-09, 17:58
varet nga edukata qė e zhvillon... sepse ka prind qė e ngrisin kėtė qėshtje tek fėmija dhe dikur fillon tė ndihet superiore e mė pas ....

Allahile shkruaj mė shumė se gjithėherė po ja qellon... Pajtohėm me ty plotėsisht.

Pra nisma pėr nje zhvillim edukativ shoqeror dhe jo devijuės ėshtė familja qe ja jep femiut tė mbarėn... e sidomos e Ėma... Nėna.

Guri i madh
09-03-09, 17:59
ehhh qyky gjoks oferten e par per martes e ka pas nga MADONA po e kam refuzue ,nese nuk besoni mundeni me mė pyt mue se e kam dit se nuk bahna rahat eshedibilah qysh ka than aj i moqmi

Arb
10-03-09, 09:02
Jo bre kurvnia i ka rrojt ne tru e jo ne bukurine e jashtme.

Femrat e bukura kane presion ma shume me u bo kurva, se i gjujne ma shume, ama truni i tyne vendos a me u bo kurva apo jo.

Peja-Boy
10-03-09, 17:30
Jo bre kurvnia i ka rrojt ne tru e jo ne bukurine e jashtme.

Femrat e bukura kane presion ma shume me u bo kurva, se i gjujne ma shume, ama truni i tyne vendos a me u bo kurva apo jo.


Hahahahahahahahahaahahahahahahaahahah

Urata
12-03-09, 00:59
o ndaq e pashme/hjeshme e ndaq e pahishme/shemtume si s'jau vnojne veshin botes mashkull thirren 'kurva'...

ps: o veq me ja prish 'qehren' ketij cunit nga Peja, shkrova....!

Antika
12-03-09, 08:20
Po, po! S'ka ngushllime tjera perveē "gabimeve" dhe "deshtimeve" eventuale dhe sukseseve te sigurta! Rralle deshton bukuria!
Pra une qendroj ne idene time se "sa ma e keqe asht nusja ma e mire asht nusja"! Bile nuk um qet ne bela...!lol
E kunderta per mashkullin ,sa me i shemtuar aq me i keq"i keqi me tona t'keqet":biggrin: