PDA

View Full Version : nga-Natyra...Muzik per femijet ...Por vetem ne gjuhen shqipe...


natyra
30-01-09, 04:09
Ftoj gjitha nenat si dhe gjyshet ne veqanti,qe te jemi sa me te perkushtuara ndaj femijve,si dhe mbesave&nipave tan ne pergjithesi....duke ju afruar argetim dhe kenaqesi me kenget me te preferuara te gjuhes shqiptare...dhe sa me shum qe eshte e mundur per t'na sjellur kenge nga kengtar/e te vjeter dhe te rinje shqiptar/e...me porosin qe te jen vetem ne gjuhen shqipe...Jufalemnderit ne mirekuptim
...dhe njiherit shfrytezoi rastin qe ti pershendes gjithe femijet e botes shqiptare...nga do qe jeni..qofshit me te lumturit dhe me te ndriturit e kesaj bote....http://www.forumishqiptar.com//images/smilies/love.gif

E ne veqanti pershendes pikerisht dy engjullushat e mije me Emrat me te bukur ce kan**Fortesa&Yllijoni** ce jen shum large nga gjyshja....por gjithnje me shpresen se nje dite do jem pran tyre e perkushtuar ashtu si duhet te jet nje gjyshe per nipat dhe mbesat e saja....:smile: duke ju deshiruar femiri te mbare dhe te shendosh...po ne Kosoven e tyre te lire dhe te pavarur....
nga Ghyshja me ni perqafim te pa shuar per ju..dhe mos harroni se gjyshja eshte me ju nga do qe jeni......sepse gjithnje ju kam ne mendje,ju ndjeje mu ne zemer,ju shikoj,ju flase ju perkedheli,me fjalet me te embla gjyshe...Ju dua me shum se boten,sepse ju jeni bota ime,gjaku im,jeta ime,jeni dhe diell&hen dhe**YJE**qe shendrisin gjithe boten-bashk me ju..http://www.forumishqiptar.com//images/smilies/flowerface.gif

Tani kengen qe po veqoj per ju..uroj qe nje dite ta ndegjoni kok me kok nga gjyshja..http://www.forumishqiptar.com//images/smilies/love.gif bekuar qofshi perhera********Ju dua shum shummmmmmm.
http://www.youtube.com/watch? (http://www.youtube.com/watch?v=t32GtCOR0Ag)

xhemali
06-02-09, 15:55
Ftoj gjitha nenat si dhe gjyshet ne veqanti,qe te jemi sa me te perkushtuara ndaj femijve,si dhe mbesave&nipave tan ne pergjithesi....duke ju afruar argetim dhe kenaqesi me kenget me te preferuara te gjuhes shqiptare...dhe sa me shum qe eshte e mundur per t'na sjellur kenge nga kengtar/e te vjeter dhe te rinje shqiptar/e...me porosin qe te jen vetem ne gjuhen shqipe...Jufalemnderit ne mirekuptim
...dhe njiherit shfrytezoi rastin qe ti pershendes gjithe femijet e botes shqiptare...nga do qe jeni..qofshit me te lumturit dhe me te ndriturit e kesaj bote....http://www.forumishqiptar.com//images/smilies/love.gif

E ne veqanti pershendes pikerisht dy engjullushat e mije me Emrat me te bukur ce kan**Fortesa&Yllijoni** ce jen shum large nga gjyshja....por gjithnje me shpresen se nje dite do jem pran tyre e perkushtuar ashtu si duhet te jet nje gjyshe per nipat dhe mbesat e saja....:smile: duke ju deshiruar femiri te mbare dhe te shendosh...po ne Kosoven e tyre te lire dhe te pavarur....
nga Ghyshja me ni perqafim te pa shuar per ju..dhe mos harroni se gjyshja eshte me ju nga do qe jeni......sepse gjithnje ju kam ne mendje,ju ndjeje mu ne zemer,ju shikoj,ju flase ju perkedheli,me fjalet me te embla gjyshe...Ju dua me shum se boten,sepse ju jeni bota ime,gjaku im,jeta ime,jeni dhe diell&hen dhe**YJE**qe shendrisin gjithe boten-bashk me ju..http://www.forumishqiptar.com//images/smilies/flowerface.gif

Tani kengen qe po veqoj per ju..uroj qe nje dite ta ndegjoni kok me kok nga gjyshja..http://www.forumishqiptar.com//images/smilies/love.gif bekuar qofshi perhera********Ju dua shum shummmmmmm.
http://www.youtube.com/watch? (http://www.youtube.com/watch?v=t32GtCOR0Ag)
athere kenga per mua eshte nje qetsim i shpirtit.

shfletuesi_
06-02-09, 18:34
http://www.youtube.com/watch?v=r_V_r15DyTc

natyra
08-02-09, 02:50
Pershendetje juve ne pjesmarrje te temes per femije...jeni te mireseardhur ne cdo kohe..ce te gjithe

Jufalemnderit
Natyra

natyra
08-02-09, 02:55
Per gjithe engjullushat e mijaFortesen&Yllijonin&Vjosen&Violeten&Endritinqe te gjithve ju dua shum shum shummm...http://www.forumishqiptar.com//images/smilies/smile.gif bekuar qofshi*****ndaj gjyshja ju shoqeron me kenget me te perzgjedhura per juuuuuhttp://www.forumishqiptar.com//images/smilies/smile.gif

http://technorati.com/videos/youtube...%3DPhFUEWjYNnE (http://technorati.com/videos/youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DPhFUEWjYNnE)

http://technorati.com/videos/youtube...%3DBMEBxiRSlJE (http://technorati.com/videos/youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DBMEBxiRSlJE)

http://technorati.com/videos/youtube...%3D5P6UU6m3cqk (http://technorati.com/videos/youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D5P6UU6m3cqk)

P.s.kurse kete me te qeshur shkon vetem per *Yllin* e vogel,p.s(meqse ai me shum mban qendrimin),pothuaj si nje i rritur...!

natyra
08-02-09, 02:56
Pikerishte do ia perkushtoi *Yllit te vogel* kete kengen *qingji i vogel*ngase per qdo dite ia kendon kinse motra e madhe Fortesa,hahahah pase kjo ishte kenga e par e saja,qe ka kenduar nga mosha 3 vjeqare...http://www.forumishqiptar.com//images/smilies/smile.gif qe te dyve ju don gjyshja shummm,sa me ka marre malli per ju..http://www.forumishqiptar.com//images/smilies/frown.gif!

....gjithnje ju mbaj ne zemer....E juaj gjyshe hajla&natyra
kenga shkon vetem per juve...ndegjim te kendshem...http://www.forumishqiptar.com//images/smilies/smile.gif

// http://img.youtube.com/vi/N2mIn2jFyB8/default.jpg
YouTube - Qengji (Qingji) i Vogel (http://www.youtube.com/v/N2mIn2jFyB8) Mbylle (http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?p=2108966#)
2You need to upgrade your Flash Player2

natyra
08-02-09, 02:59
http://img.youtube.com/vi/E_J32lgbYzk/default.jpg
YouTube - Lirika Krasniqi (http://www.youtube.com/v/E_J32lgbYzk) Mbylle (http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?p=2108966#)
2You need to upgrade your Flash Player2


Femije te dashur nga do qe jeni ju pershendes, me nje kengtare shum te zgjuar Kosovare pra Lirika Krasniqi...me kengen e perralles...ndegjim te kendshem per te gjithe...p.s.ndonse ne Evrop po mbreterojn oret e pas nates ne keto momente,dhe valle, sikur te jeni duke (enderruar kengen e perralles),do ishte nje mrekulli per juve,andaj ju deshiroj gjum te embel qe te gjithve.....http://www.forumishqiptar.com//images/smilies/smile.gif E ne veqanti,**Teses&Yllit**Ju dua shum shummmm..http://www.forumishqiptar.com//images/smilies/smile.gif

Tung nga gjyshe hajla&natyra

natyra
25-12-10, 00:32
Nje gje e dim gjitha nanat,se femija lind duke qare,por ne sikur buzeqeshemi me krijesen qe Zoti na dhuro...dhe natyrisht kjo krijes sikur na ben me te lumtur ne bote a po jo..Ndaj te dashura motra, nena, apo dhe gjyshe,nese pahire gjindet donjera ne kete Forum..perndryshe,s'ka gje nese jam e vetme (gjyshe) ne kete mes...sidoqoft,respekt per te gjitha..ndaj kesaj here,pase gjitha lotve merzive,qe psova ne humbje e (tim shoq)!
Erdha sote per t'kremtuar Ditelindjen e Nipšes time *FORTES*..E cila bashk me te tjeret me mban gjall,dhe me jep shpres per t'jetuar,porse jeta qenka e tille!
Edhe se,(Ai me nuk eshte ne mesin ton fizikisht)por jeton mbrenda zemrave tona pergjithemon!!.


Dhe Ty TESA bukuroshe..:)Gjyshja nga zemer te uron-07-VJETORIN E LINDJES..Duke te deshiruar rritje te mbare dhe jete te lumtur ne mesin familjare(edhe se ne munges te gjyshit):(..por disi mundohem me pak forc qe me ka mbetur,qe te jam pran teje edhe me shum,per hire te gjyshit qe te ka dashur shum dhe qe Ti e doje aqe shummm..dhe asnihere se harron,por ne qdo kohe e permen,madje shkruan fjale per te,me pas i lexon para meje..duke me veshtrua here pas here,qfare reagoi..?dhe une e buzeqeshur para teje pa as me te voglin dyshim,vetem e vetem per te bere ty te lumtur e shtrenjta ime-TESSSS..Shummm te perqafon Gjyshja nga large...(ska rendesi ku gjindemi).. Rendesi ka qe ne duhemi shumm,dhe dim te mbahemi para qdo gezimi, dhe hidherimi....Dhe Ty TESA E DASHUR...Gjyshja te don shumm:):(!!

QOFSH E LUMTUR PERGJITHEMON...

NDAJ-ARGETOHU ME KENGEN QE ZGJODHA PER DESHIREN TENDE...
QASTE TE LUMTURA TE DESHIRON GJYSHJA..GEZUAR PRINCESH*:)

http://www.youtube.com/watch?v=NPCXYIH6OEk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=cAvtad_lx8k&feature=related