PDA

View Full Version : Big Brother 2


Jana
13-02-09, 02:00
http://bigbrother.top-channel.tv/images/banoret/thumbs/Ardian.jpg

Mosha: 40 vjec
Vendlindja: Tiranė
Vendbanimi: Tiranė
Gjendja civile: Beqar
Profesioni: Marketing tek “Moving Culture”
Hobi: Muzika, Oasis, futbolli anglez
Do tė hyjė nė Big Brother sepse: do tė njohė njerėz tė rinj dhe tė fitojė para.
Karakteristika: I hurit dhe i litarit. Bėn gallatė me tė gjithė. Dinak, i paparashikueshėm, por nė brendėsi tip i qetė dhe jo shumė impulsiv, nė impresion tė parė. Pranon shakatė. Nuk ka paragjykime. Ėshtė shumė i ri pėr moshėn qė ka. Adhuron Oasis dhe vishet si ata. Ka pasur njė jetė mjaft tė komplikuar.

Jana
13-02-09, 02:03
http://bigbrother.top-channel.tv/images/banoret/thumbs/Pavlin.jpg

Datėlindja: 30 shtator 1981
Mosha: 27 vjec
Vendlindja: Theth, Shkodėr
Vendbanimi: Theth, Shkodėr
Gjendja civile: I divorcuar
Gjuhė tė huaja: italisht dhe pak anglisht
Instrumenta: Pak kitarė
Profesioni: I papunė
Hobi: Turizmi

Do tė hyjė nė Big Brother sepse: do tė tregojė historinė e jetės sė tij, tė japė njė mesazh pozitiv dhe tė fitojė cmimin e madh, tė cilin do e pėrdorte pėr tė hapur njė zyrė informacioni pėr turistėt nė zonėn e Thethit.

Karakteristika: I urtė, i duruar, shumė i rrahur nga jeta. Ėshtė i ndarė nag gruaja pėr cėshtje kanuni dhe nuk e shikon mė fėmijėn e tij. Nuk e ka problem ta diskutojė kėtė temė nė shtėpi. Ka jetuar 9 vjet nė Itali. Tani do tė donte tė bėnte dicka mė shumė pėr vendin e vet dhe BB do ta ndihmonte shumė pėr ta realizuar kėtė. Ėshtė i duruar dhe nuk nervozohet lehtė. Nuk do tė jetojė mė me “sytė mbyllur”.

http://bigbrother.top-channel.tv/images/banoret/thumbs/Dritan.jpg

Mosha: 26 vjec
Vendlindja: Gjirokastėr
Vendbanimi: Tiranė
Gjendja civile: I fejuar
Arsimi: I lartė, Fakulteti i Drejtėsisė/ Universiteti Ushtarak “Skėnderbej”
Profesioni: Kėshilltar ligjor nė brigadėn e mbėshtetjes rajonale/ Forcat e Armatosura.
Hobi: Avokatia

Do tė hyjė nė Big Brother sepse: do donte tė bėhej publik pėr tė shpalosur aftėsitė e veta nė Avokati, ėndrra e tij.

Karakteristika: Djalė i edukuar dhe mjaft inteligjent. Do donte tė ushtronte profesionin e avokatit. Ėshtė i fejuar, pak xheloz. Nga BB i kaluar preferonte mė shumė Olsin dhe mė pak Rominėn. Difekti i tij mė i madh ėshtė qė ėshtė pak impulsiv, por nuk arrin kurrė nė kontakt fizik me dikė. Ėshtė i drejtpėrdrejtė me dikė, respekton mendimet ndryshe. Ka besim nė aftėsitė e veta. Ėshtė deri diku mosbesues, herė-herė indiferent. Urren njerėzit qė shtirren. Nuk bėn kompromis me askėnd pėr tė fshehur bindjet e veta. Nuk ka jetuar jashtė. Shumė rrallė konsumon alkool. Nė punė pėrdor veshje ushtarake, por kapelen nuk e vė.

Jana
13-02-09, 02:08
http://bigbrother.top-channel.tv/images/banoret/thumbs/Agon.jpg

Mosha: 27 vjeē
Vendlindja: Dukat
Vendbanimi: Prishtinė, Kosovė
Gjendja civile: Beqar
Besimi: Ateist
Shenja tė veēanta: Tatuazh nė kraharor me fytyrėn e Che Guevara-s
Arsimi: I lartė
Do tė hyjė nė "Big Brother" sepse: Do tė tregojė qė ėshtė nė gjendje tė bėjė ēudira


Karakteristika: Antikonformist, i pėlqen gjithmonė tė kundėrshtojė tė tjerėt. Ka studiuar menaxhim dhe ka punuar si pėrkthyes me portugezė tė KFOR-it nė Kosovė. Pėr tetė vite, ka drejtuar njė emision radiofonik nė njė radio privatė nė Prishtinė. Nė dhomėn e tij, ēdo objekt ka fytyrėn e Che Guevara-s. Nuk lė film dhe ndeshje futbolli pa parė.

Jana
13-02-09, 02:09
http://bigbrother.top-channel.tv/images/banoret/thumbs/Bjordi.jpg

Mosha: 20 vjec
Vendlindja: Durrės
Vendbanimi: Lecco, Itali
Gjendja civile: Beqar
Profesioni: Pronar i agjencisė sė ndėrtimit “Domus Nova” nė Itali
Hobi: Artet, kinemaja

Do tė hyjė nė Big Brother sepse: ka vite qė ėshtė larg Shqipėrisė dhe do ta pėrdorė si trampolinė pėr t’u bėrė i njohur.

Karakteristika: Djalė simpatik dhe shumė i edukuar. Ka pak vėshtirėsi me gjuhėn, sepse ėshtė larguar nga Shqipėria qė nė moshėn 2 vjecare. Nė Itali ka njė agjenci ndėrtimi, tė cilėn e drejton vetė. Ka mundėsi tė mira ekonomike, por i kane thėnė qė nė Shqipėri ka mundėsi tė mira pėr tė realizuar ėndrrat. Ėndrra e tij ėshtė tė bėhet aktor ose kineast. Adhuron kinemanė, pėlqen Mastroiani-n, Fellini-n, etj. Do donte tė bėnte njė shkollė arti nė Shqipėri. Ėshtė patriot. Thotė qė jeta e tij ėshtė si njė spektakėl. Ėshtė menaxhues i cdo lloj situate.

Jana
13-02-09, 02:10
http://bigbrother.top-channel.tv/images/banoret/thumbs/Arjon.jpg
Datėlindja: 22 prill 1985
Horoskopi: Demi
Mosha: 23 vjec
Vendlindja: Vlorė
Vendbanimi: Tiranė
Gjendja civile: Beqar
Flokėt: Kafe
Shenja tė vecanta: Vath nė vesh, njė tatuazh nė shpinė (dy iniciale emrash) dhe njė tjetėr tek krahu (ylli pesėcepėsh). Kėtė tė fundit e ka bėrė bashkė me njė shoqe.
Gjendja civile: Single
Gjuhė tė huaja: italisht, pak gjermanisht
Stiliste e preferuar: Jona Muca
Objekte pa tė cilat nuk bėn dot: teknologjia, veshjet, kapuci, xheli i flokėve. Flokėt i ka shumė merak. Qethet dy herė nė muaj.
Gatimi: Gatuan mirė pjatat e para
Gjella e preferuar: Fasulet
Arsimi: I lartė
Profesioni: Art designer
Hobi: Moda

Karakteristika: Simpatik, vishet bukur. Tė gjitha rrobat ia stilon e ėma. Ka jetuar 15 vjet nė Itali. Tani ndihmonė tė ėmėn, (Jona Muca, stiliste) nė sfiltatat e saj, tė cilat i organizon vetė Arjoni. Ka pasur nėj lidhje 10 vjecare kur ka qenė nė Itali, por tashmė ka mbaruar. Pretendon se ėshtė i bukur, i zgjuar dhe i edukuar. Nė Itali ka jetuar me familjen. Mendon tė ndjekė njė strategji po hyri nė BB: nuk do ta nxjerrė nė pah karakterin e tij qė nė fillim. Nė pėrgjithėsi ka raport tė mirė me femrat.

Jana
13-02-09, 02:12
http://bigbrother.top-channel.tv/images/banoret/thumbs/Qetsor.jpg

Datėlindja: 25.12.1975
Horoskopi: Bricjapi
Mosha: 33 vjec
Vendlindja: Dukat
Vendbanimi: Orikum, Vlorė
Gjendja civile: I martuar, me njė fėmijė (djalė)
Besimi: agnostik
Shenja tė vecanta: njė code bar, tatuazh nė krah. Mė vonė tek code bar-i do vendosė datėlindjet e fėmijėve. Ka dhe njė shenjė tė care nė ballė, qė e ka si pasojė e njė aksidenti nė Itali.
Arsimi: I lartė

Do tė hyjė nė Big Brother sepse: I duhen vetėm 30 mijė Euro pėr biznesin e tij, njė hotel qė ka nevojė pėr disa restaurime.

Karakteristika: Djalė i shkathėt dhe me humor. I shoqėrueshėm dhe i paparashikueshėm. Ka jetuar 3 vjet nė Itali. Tani punon nė Shqipėri dhe me paratė qė fiton mban familjen dhe nėnėn. I ati i ka vdekur nė njė aksident rrugor. I zgjuar dhe dinak, i aftė tė pėrshtatet me kėdo. Ka bėrė nėj kontratė me shtetin italian, qė nė rast vdekjeje t’i dhurojė organet e tij. Intrigant. Nuk punon mė si inspektor kulture prej pak kohėsh. Ka 2 shtėpi. Ėshtė duke pėrfunduar hotelin dhe pėr ta pėrfunduar i duhen 30 mijė Euro. Pėlqen Anthony Hopkins. Do tė ketė 3 fėmijė. Nusja ėshtė kontrollore nė paraburgimin e Vlorės. Pėlqen Viktor Hygonė. Mban gjithmonė orė me vete. Mė shumė para shpenzon pėr motive pune. Hotelin e ka nė Orikum. Ka punuar si ndihmės-kuzhinier nė Itali.

Jana
13-02-09, 02:13
http://bigbrother.top-channel.tv/images/banoret/thumbs/Republika.jpg
Mosha: 24 vjec
Vendlindja: Gjirokastėr
Vendbanimi: Lazarat
Gjendja civile: Beqare
Arsimi: I lartė, Gjuhė-Letėrsi
Profesioni: E papunė
Hobi: Poezia

Do tė hyjė nė Big Brother sepse: do tė paraqesė veten dhe tė tregojė se vajzat e fshatit nuk janė inferiore.

Karakteristika: E fortė, e vendosur, e sinqertė. Tip i ndjeshėm dhe romantik. Pėlqen Shekspirin. Nuk i ka prindėrit. Qė e vogėl jeton me gjyshen. Ka marrėdhėnie shumė tė mira, me tė dhe me xhaxhain. Ėndrra e saj ėshtė Akademia e rendit. Me paratė e fituara do donte tė ndihmonte tė afėrmit, tė kishte njė vilė tė vogėl nė plazh ku tė mund tė shkonte bashkė me gjyshen dhe pastaj tė tjerat t’i investonte pėr tė hyrė nė Akademinė e Rendit.

Jana
13-02-09, 02:15
http://bigbrother.top-channel.tv/images/banoret/thumbs/Adelajda.jpg

Mosha: 22 vjec
Vendlindja: Kavajė
Vendbanimi: Kavajė
Gjendja civile: E fejuar
Flokėt: Tė kuqe
Arsimi: I lartė, Cikėl i Ulėt
Profesioni: Mėsuese e Letėrsisė dhe Gjuhės Shqipe nė Luz tė Vogėl tė Kavajės.
Hobi: Muzika, letėrsia

Do tė hyjė nė Big Brother sepse: E ka ėndėrr, megjithėse nuk e lėnė familjarėt dhe ka ardhur pa lejen e tyre. E njėjta gjė ndodhi dhe vitin e kaluar, ku nuk mundi as tė bėnte aplikimin.

Karakteristika: Nė Kavajė njerėzit janė fanatikė, por ajo e kundėrshton kėtė fenomen. Thotė se, po fitoi, do hyjė nė shtėpi dhe nuk ka pėr ta ndaluar asgjė. E prezanton veten si vajzė normale, tė thjeshtė dhe tė komunikueshme. Ėshtė tip i qetė nė pėrgjithėsi. Miqėsohet shpejt. I fejuari i saj ėshtė shofer zjarrfikėseje nė Kavajė. Nuk pėrputhen shumė me njėri-tjetrin, madje ai ėshtė dhe pak xheloz. Pėlqen tė kėrcejė dhe tė argėtohet. I vetmi moment argėtimi pėr tė janė aktivitetet qė organizon me fėmijėt e shkollės.

Jana
13-02-09, 02:19
http://bigbrother.top-channel.tv/images/banoret/thumbs/Zhuljeta.jpg

Mosha: 28 vjec
Vendlindja: Peshkopi (Dibėr)
Vendbanimi: Tiranė
Gjendja civile: Beqare
Arsimi: I lartė/ pasuniversitar, Gjermanisht.
Profesioni: Operatore nė sektorin e taksave pranė Drejtorisė sė Shfrytėzimit tė Ambienteve, Tiranė (Kolaudimi i makinave)
Hobi: I pėlqen gjahu.

Do tė hyjė nė Big Brother sepse: I pėlqen tė bėjė shou dhe me 70 mijė Eurot e fituara do tė bėjė qejf.

Karakteristika: E hapur, pa komplekse, komunikuese, shumė atraktive. Ka fobi kinezėt. Do t’i pėlqente tė mėsonte kinezishen. Thotė se pėlqehet jo vetėm nga meshkujt, por edhe nga femrat. Pranon se ka njė lidhje. Konsumon alkool dhe duhan. Ka 2 vjet qė punon si operatore tek kolaudimi. Njeh disa gjuhė tė huaja. Ka 4 motra dhe njė vėlla qė quhet Romeo, i cili lindi pas 5 vajzave.

Jana
13-02-09, 02:23
http://bigbrother.top-channel.tv/images/banoret/thumbs/Aida.jpg

Mosha: 25 vjeē
Vendlindja: Burrel
Vendbanimi: Tiranė
Gjendja civile: Beqare
Arsimi: I Lartė
Profesioni: Ekonomiste

Do tė hyjė nė "Big Brother" sepse: i duket njė mėnyrė e mirė pėr tė rifituar lirinė


Karakteristika: Punon ekonomiste nė njė firmė ndėrtimi. Pas humbjes sė tė dy prindėrve jeton vetėm. Lidhjet mė tė ngushta familjare i ka me motrėn qė jeton nė Itali. Sipas profesionit qė ka thotė qė ēdo gjė e bėn me llogari. Ka hobi muzikėn, filmin. Shkon disa herė nė javė nė pishina. Do tė donte tė ndiqte mė shumė emocionet, ndaj dėshiron aq shumė tė bėhet pjesė e shtėpisė sė "Big Brother".

Jana
13-02-09, 02:25
http://bigbrother.top-channel.tv/images/banoret/thumbs/Lirita.jpg

Mosha: 22 vjec
Vendlindja: Prishtinė
Vendbanimi: Prishtinė
Gjendja civile: Beqare
Sytė: Tė zinj
Flokėt: Tė zeza
Arsimi: I lartė, Shkenca Komunikimi
Profesioni: Shitėse nė njė butique
Hobi: Shkencat e komunikimit dhe psikologjia, muzika dhe festat.

Do tė hyjė nė Big Brother sepse: Do tė pėrfaqėsojė vendin e vet, duke treguar karakterin e saj tė drejtpėrdrejtė.

Karakteristika: Simpatike, e komunikueshme me tė gjithė. Mendon se shkolla qė ka mbaruar e ndihmon nė marrėdhėniet me njerėzit. Mund tė pėrshtatet me kėdo.

Jana
13-02-09, 02:29
http://bigbrother.top-channel.tv/images/banoret/thumbs/Dritan.jpg

Mosha: 26 vjec
Vendlindja: Gjirokastėr
Vendbanimi: Tiranė
Gjendja civile: I fejuar
Arsimi: I lartė, Fakulteti i Drejtėsisė/ Universiteti Ushtarak “Skėnderbej”
Profesioni: Kėshilltar ligjor nė brigadėn e mbėshtetjes rajonale/ Forcat e Armatosura.
Hobi: Avokatia

Do tė hyjė nė Big Brother sepse: do donte tė bėhej publik pėr tė shpalosur aftėsitė e veta nė Avokati, ėndrra e tij.

Karakteristika: Djalė i edukuar dhe mjaft inteligjent. Do donte tė ushtronte profesionin e avokatit. Ėshtė i fejuar, pak xheloz. Nga BB i kaluar preferonte mė shumė Olsin dhe mė pak Rominėn. Difekti i tij mė i madh ėshtė qė ėshtė pak impulsiv, por nuk arrin kurrė nė kontakt fizik me dikė. Ėshtė i drejtpėrdrejtė me dikė, respekton mendimet ndryshe. Ka besim nė aftėsitė e veta. Ėshtė deri diku mosbesues, herė-herė indiferent. Urren njerėzit qė shtirren. Nuk bėn kompromis me askėnd pėr tė fshehur bindjet e veta. Nuk ka jetuar jashtė. Shumė rrallė konsumon alkool. Nė punė pėrdor veshje ushtarake, por kapelen nuk e vė.[/quote]

Jana
13-02-09, 02:30
http://bigbrother.top-channel.tv/images/banoret/thumbs/Pavlin.jpg

Datėlindja: 30 shtator 1981
Mosha: 27 vjec
Vendlindja: Theth, Shkodėr
Vendbanimi: Theth, Shkodėr
Gjendja civile: I divorcuar
Gjuhė tė huaja: italisht dhe pak anglisht
Instrumenta: Pak kitarė
Profesioni: I papunė
Hobi: Turizmi

Do tė hyjė nė Big Brother sepse: do tė tregojė historinė e jetės sė tij, tė japė njė mesazh pozitiv dhe tė fitojė cmimin e madh, tė cilin do e pėrdorte pėr tė hapur njė zyrė informacioni pėr turistėt nė zonėn e Thethit.

Karakteristika: I urtė, i duruar, shumė i rrahur nga jeta. Ėshtė i ndarė nag gruaja pėr cėshtje kanuni dhe nuk e shikon mė fėmijėn e tij. Nuk e ka problem ta diskutojė kėtė temė nė shtėpi. Ka jetuar 9 vjet nė Itali. Tani do tė donte tė bėnte dicka mė shumė pėr vendin e vet dhe BB do ta ndihmonte shumė pėr ta realizuar kėtė. Ėshtė i duruar dhe nuk nervozohet lehtė. Nuk do tė jetojė mė me “sytė mbyllur”.

ninnela
17-02-09, 18:01
Jana I Paske Harru Edhe Erjolen Dhe Mimozen

Estella
17-02-09, 19:30
Kush mendoni se do te del kete jav erijlola apo zhuljeta un jam per erjolen me dal... :)

romansa
17-02-09, 22:30
edhe une mendoj se Erjola del kete jave,Zhuljeta eshte konkurente me e forte

Oqeani
18-02-09, 00:42
edhe une mendoj se Erjola del kete jave,Zhuljeta eshte konkurente me e forte

Si po mendon me e forte !!!!!!http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Jana
19-02-09, 13:30
Edhe une po kam deshir me dal Erjola...
Oqean qika ka dasht me thon ma e bukur....

Jana
22-02-09, 00:38
Erjola e larguar.....
http://bigbrother.top-channel.tv/images/banoret/Erjola.jpg

LuLjaa
22-02-09, 23:14
.. uuu pi gjynahit, pse moj e paskan largu :(
( ej une se shoh kete Big Brother hiq se s'ma rrok n`TV ) :D

Jana
23-02-09, 11:17
.. uuu pi gjynahit, pse moj e paskan largu :(
( ej une se shoh kete Big Brother hiq se s'ma rrok n`TV ) :D

Poa hahahah paguje qiko hahahahhaha qyyyyyyyyyy plus tash e kan bo ma shtrejt ncncncn hiq mes e paguj shiko en Internet....

Prishtinasja_
23-02-09, 18:27
Shpresoj te largohet ai far "Agon kulleri", pasi qe edhe eshte elimunar per kete jave !

Shume i padiciplinum !

Jana
24-02-09, 03:08
Shpresoj te largohet ai far "Agon kulleri", pasi qe edhe eshte elimunar per kete jave !

Shume i padiciplinum !

Shum aplidhje valla se po mundohet mu bo interesant....en fillim kam pas mendim shum te mir...tash ncuk....

Gjumashja
27-02-09, 22:22
edhe... ?

vjeshta
28-02-09, 00:53
Eh vakt ,me kujtohet eliminimi im !!


Vjeshta ,je e elimenuar ,i ke mbush 20 vjet dhe duhet ta leshojesh shtepine !!!:tongue:

Jana
28-02-09, 16:09
Erjola: Jam habitur qė mė kanė quajtur llafazaneErjola, ti je e eliminuara e parė e "Big Brother 2". E prisje daljen nga shtėpia?

Nė fakt nuk e prisja.


Tashmė je bėrė e njohur, tė bezdisin komentet e njerėzve?

Nuk mė bezdisin, sepse pėrderisa pranova tė bėhem pjesė e kėtij show e kisha tė qartė qė edhe jeta ime do tė bėhej publike. Por mė ka shqetėsuar mėnyra se si ėshtė komentuar jeta ime private. Pas daljes kam lexuar se ēfarė ėshtė thėnė pėr mua nėpėr forume dhe u ēudita nga fakti se qė nė fillim isha karakterizuar si femra llafazane. Ne tė gjithė aty brenda treguam diēka pėr jetėn tonė, deri nė njė kufi tė caktuar, e mė pas filluam edhe t‘i diskutonim. Ndoshta unė fola pak mė herėt, apo ndoshta ishte dhe njė strategji...


Ti le jashtė njė vajzė tė vogėl, e cila nuk kishte as edhe praninė e babait. Ndoshta pėr kėtė je komentuar mė shumė?

Historia ėshtė e komplikuar dhe ndonjėherė edhe publiku mund tė mos ketė qenė i qartė. Ajo ēka unė doja tė transmetoja ėshtė se fėmija qėndron mbi gjithēka. Ndoshta ndonjėherė nėnat janė mė shumė pasive e nuk marrin iniciativa pėr shkak tė fėmijėve, por kjo qė unė bėra ėshtė njė lloj sakrifice pėr familjen, njė arsye pėr tė menduar pėr tė ardhmen.


Prindėrit e tu nuk e pritėn fort mirė vendimin tėnd pėr t‘u rikthyer me bashkėshortin. Ke folur me ta?

Prindėrit e mi kanė arsyet e tyre dhe duhet t‘i kuptoj. Nuk kam pasur mundėsi tė flas me ta, sepse i vetmi njeri me tė cilin jam takuar dje ka qenė bashkėshorti im, me tė cilin diskutuam gjatė. Ata nuk duan tė mė shikojnė mua tė trishtuar, por nė kėtė rast ėshtė familja nė mes. I kuptoj mė sė miri.


I ke parė banorėt tani qė ke dalė. Si tė janė dukur?

Besoj se ata qė janė nominuar kėtė javė do tė jenė mė tė qetė. Kėshtu bėra edhe unė. Javėn e nominimit doja tė dėgjoja mė shumė.


Prej cilit nga banorėt je e zhgėnjyer?

Nga Qetsori. Aty brenda, pjesėn mė tė madhe tė opinioneve i thoshim nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė. E folura e tij nė dhomėn e rrėfimit mė ėshtė dukur paradoksale.


Me cilin nga banorėt nuk do tė vazhdosh tė mbash marrėdhėnie edhe pas daljes nga shtėpia?

Me Adelajdėn dhe Republikėn. Qė nė momentin e parė nuk patėm afrimitet. Nė mėnyra tė ndryshme, ato ishin njėsoj. Tė dyja donin tė flisnin, tė reagonin. Zysha ishte mėsuar me imponim tė rregullores. Me kėto dy vajza nuk arrija tė kuptohesha.


Tė flasim pėr Zhuljetėn. E shihje si konkurrente tė fortė?

Ishte e fortė jo nė tėrėsi, por pėr faktin se tregoi njė karakter mė tė pėrmbajtur dhe luajti rolin e njė femre tė ftohtė, qė mund tė pėrballojė ēdo situatė.


Kush nga banorėt mendon se po aktron?

Aktor pėr mua mbetet Qetsori. Ai arrin ta ndryshojė situatėn. Por edhe Arjoni.


Cili duhet tė dalė javėn e ardhshme?

Ėshtė e vėshtirė, por them se duhet tė largohet Arjoni, sepse ecėn me teori dhe jo me praktikė. Ai mendon se aty brenda nuk jetohet realiteti dhe aq mė tepėr ėshtė shprehur se nuk i interesojnė banorėt, por shuma.

Jana
01-03-09, 00:05
Agoni largohet sonte....
http://bigbrother.top-channel.tv/images/agoniout.jpg

Prishtinasja_
01-03-09, 00:29
Agoni largohet sonte....
http://bigbrother.top-channel.tv/images/agoniout.jpg
Sonte nuk pata mundesi ta shiqoj Big Brother por si po shifet "kullerin" e paskan eliminua ! :biggrin:

Jana
01-03-09, 00:31
Sonte nuk pata mundesi ta shiqoj Big Brother por si po shifet "kullerin" e paskan eliminua ! :biggrin:
Sa perfundoi...
Tu plotesu deshira ty....

Prishtinasja_
01-03-09, 00:43
Sa perfundoi...
Tu plotesu deshira ty....

Po :biggrin:

Kend e kan eliminua per kete jave tash ??

Jana
01-03-09, 00:55
Po :biggrin:

Kend e kan eliminua per kete jave tash ??

Aida...Pavlini Arjoni....

Prishtinasja_
01-03-09, 00:57
Aida...Pavlini Arjoni....

Qy qy, edhe Pavlini a ?! Hmm !

Le te del Aida kete jave ! :biggrin:

Jana
01-03-09, 00:59
Qy qy, edhe Pavlini a ?! Hmm !

Le te del Aida kete jave ! :biggrin:

Po ...inetersant ka qen ...plot sekrete ishin kan..
P.S Mimoza me Polin ishin en Lidhje...bash qift i mir...

Un kam deshir me dal Pavlini....

ninnela
02-03-09, 17:20
deshira ime kishet me qen qe te del sa me shpejt nga big brother MIMOZA e cila as dy gram tru nuk i kishte ........... e sa per kete qe jane te nominuar per kete jave une besoj se kete jave do te largohet pavlini ....

Agroni22
02-03-09, 23:36
loja eshte loje mirpo ata atu nuk po din me lu sepse po ju hskon mendja te 70 000 euro e te gjithe po mendojne per pare ajo eshte gjeja e gabuar per te gjithe

Jana
03-03-09, 01:37
http://bigbrother.top-channel.tv/images/votimi.jpg

Jana
05-03-09, 02:20
Banorja e re...

http://bigbrother.top-channel.tv/images/banoret/thumbs/Mesida_B.jpg

Mosha: 25 vjec
Vendlindja: Tiranė
Vendbanimi: Tiranė
Gjendja civile: Beqare
Arsimi: I lartė
Profesioni: Pa punė
Hobi: Gjuhėt e huaja

Do tė hyjė nė Big Brother sepse: pėlqen aventurėn

Karakteristika: Mesida ėshtė kthyer prej pak muajsh nė Shqipėri. Ajo u largua pėr nė Suedi qė nė moshėn 5 vjece. Ka studiuar pėr gjuhė tė huaja dhe Juridik. Vendosi tė kthehej e tė krijojė njė jetė nė Shqipėri pas pushimeve tė verės. I pėlqen shumė tė kėrcejė, madje, sipas Mesidės, arsyeja pėr tė cilėn del me shoqėrinė ėshtė jo pėr tė pirė, pasi ajo nuk e pi fare alkoolin, por pėr tė kėrcyer. Po ashtu adhuron makinat, madje edhe filmat me makina. I pėlqen shumė pokeri dhe luan jashtė mase, madje e ka cilėsuar veten si "bixhozxhije e keqe".

Jana
08-03-09, 01:06
Sonte doli Pavlini....bash mir u be....

Jana
08-03-09, 01:08
http://vip.shqiperia.com/foto/1236426954-Bjordi-me-te-dsahuren.jpg

Bjordi ishte fantastik nė krevat dhe njė xhentėlmen i paparė..

Fotomodelja italiane Marianna Gatto rrėfen se si e la tė fejuarin pėr t’u rikthyer te Bjordi.

Je njė nga tė dashurat qė Bjordi ka pėrmendur brenda shtėpisė “Big Brother”. E dije?

Po. Miku i tij i ngushtė qė jeton nė Itali, Jeti mė tregoi pėr kėtė, qė ai mė ka pėrmendur si njė “ish”. Por unė do t’i thoja qė e dua ende.

Ti komunikon ende me Jetin, mikun mė tė afėrt tė Bjordit?

Jeti ėshtė miku im, dhe miku mė i mirė i Bjordit. Ai di shumė pėr lidhjen tonė. Por fola edhe me kushėririn e Bjordit qė jeton nė Shqipėri, dhe ai mė tregoi se Bjordi flet ende pėr mua brenda “Big Brother”. Jam e impresionuar, nuk ma kishte pritur mendja.

Je nė dijeni tė ndonjė lidhjeje tė re tė Bjordit, qė ka lėnė jashtė shtėpisė?

Nuk e di, pasi mendoj se kam qenė e vetmja e dashur e Bjordit.

Ēfarė mendon tani pėr tė?

Ėshtė e komplikuar ajo qė ndiej dhe qė mund tė shpreh. Unė u takova pėr herė tė parė me Bjordin kur isha 14 vjeēe dhe pas kaq vitesh nuk mund ta harroj kurrsesi atė qė kam pėrjetuar. Mbaj mend takimin nė banesėn time nė Leēo, nė kopshtin pėrpara shtėpisė, ku ndodheshin dhe disa miq tė mi.

Dhe ēfarė ndodhi?

M’u duk shumė i pashėm. Ishte njė dashuri me shikim tė parė dhe direkt pas atij takimi ne filluam tė frekuentonim njėri-tjetrin rregullisht. E kėshtu nisi njė histori e bukur dashurie…

Bjordi ishte fantastik nė krevat dhe njė xhentėlmen i paparė
Posted on March 7th, 2009 in Bjordi BBA 2 |


Fotomodelja italiane Marianna Gatto rrėfen se si e la tė fejuarin pėr t’u rikthyer te Bjordi.

Je njė nga tė dashurat qė Bjordi ka pėrmendur brenda shtėpisė “Big Brother”. E dije?

Po. Miku i tij i ngushtė qė jeton nė Itali, Jeti mė tregoi pėr kėtė, qė ai mė ka pėrmendur si njė “ish”. Por unė do t’i thoja qė e dua ende.

Ti komunikon ende me Jetin, mikun mė tė afėrt tė Bjordit?

Jeti ėshtė miku im, dhe miku mė i mirė i Bjordit. Ai di shumė pėr lidhjen tonė. Por fola edhe me kushėririn e Bjordit qė jeton nė Shqipėri, dhe ai mė tregoi se Bjordi flet ende pėr mua brenda “Big Brother”. Jam e impresionuar, nuk ma kishte pritur mendja.

Je nė dijeni tė ndonjė lidhjeje tė re tė Bjordit, qė ka lėnė jashtė shtėpisė?

Nuk e di, pasi mendoj se kam qenė e vetmja e dashur e Bjordit.

Ēfarė mendon tani pėr tė?

Ėshtė e komplikuar ajo qė ndiej dhe qė mund tė shpreh. Unė u takova pėr herė tė parė me Bjordin kur isha 14 vjeēe dhe pas kaq vitesh nuk mund ta harroj kurrsesi atė qė kam pėrjetuar. Mbaj mend takimin nė banesėn time nė Leēo, nė kopshtin pėrpara shtėpisė, ku ndodheshin dhe disa miq tė mi.

Dhe ēfarė ndodhi?

M’u duk shumė i pashėm. Ishte njė dashuri me shikim tė parė dhe direkt pas atij takimi ne filluam tė frekuentonim njėri-tjetrin rregullisht. E kėshtu nisi njė histori e bukur dashurie…

Po e quani histori, na tregoni diēka mė shumė…

Ne ishim shumė tė rinj dhe natyrisht nuk mund tė quhet njė histori serioze. U takuam nė verė dhe ishte njė alkimi e vėrtetė. Kjo lidhje kėshtu vazhdoi. Pothuaj ēdo verė ne vazhduam tė shihnim njėritjetrin dhe flisnim shpesh nė telefon. Por njė prej kėtyre pushimeve kur u ktheva nė Leēo, ai nuk ishte kėtu. Kėrkova tė kontaktoj me tė, pyeta gjithė miqtė e tij por askush nuk mė tregoi se ku kishte shkuar. Kjo ishte shkėputja e parė…

Dhe si u rigjetėt?

Kujtoj se ditėn qė u bėra 16 vjeēe e takova nė plazh, kur shkova tė blija njė akullore. Isha shumė e lumtur kur e pashė, sepse personi qė mė dha akulloren ishte Bjordi. E prita sa tė mbaronte punėn dhe folėm pėr rreth katėr orė. Ai mė tregoi nė atė verė tė paharrueshme pėr mua, se kishte shkuar nė Breshia me mamin e tij, Antonetėn dhe kishte humbur telefonin bashkė me tė gjithė numrat. E ftova pėr ditėlindjen time, ku ai mė tregoi se kurrė nuk mė kishte harruar, por qė ishte lidhur me njė tjetėr vajzė. Vetėm pak ditė mė vonė u nda prej saj dhe kėshtu ne rifilluam historinė tonė, shumė mė e rėndėsishme se nė fillim. Mendoj se ishte dashuri e vėrtetė.

Thoni qė ai nuk jetonte nė Leēo, ēfarė ndodhi me ty gjatė asaj ndarjeje?

Bjordi dinte tė dashuronte si asnjė tjetėr. Por gjatė viteve qė ai nuk jetonte nė Leēo unė pata njė tjetėr lidhje me njė tjetėr djalė, me tė cilin u fejova. Me kthimin e Bjordit nė vjeshtė, unė vendosa t’i jepja fund lidhjes, pasi e ndjeva qė kisha bėrė gabim tė rėndė.

Ē’mund tė na thuash pėr vete dhe kur ke tentuar ta takosh sė fundi Bjordin?

Unė jam 19 vjeēe, jam vajzė e vetme dhe jetoj e ndarė nga prindėrit, vetėm me qenushin tim Maya. Studioj nė lice pėr muzikė klasike. Nė janar kėrkova ta takoja Bjordin kėtu nė Leēo, e tė flisja me tė, por nuk munda pasi ai kishte hyrė nė “Big Brother Albania”, (fati i keq pėr mua).

Na thuaj ndonjė detaj tė lidhjes suaj?

Ai zakonisht mė fliste “Maryjane”. Mė ka dedikuar njė kėngė, qė tregon pėr “Maryjane of spiderman”, filmi i tij i preferuar. Kėnga thotė: “Do pėrpiqem tė bėhem i fortė pėr tė, pėrpiqem tė mos bėj gabime me tė, por ajo nuk do tė mė presė mua, asnjėherė, asnjėherė…

Si mund ta pėrshkruash Bjordin?

Mendoj se ishte fantastik. Djali mė i rėndėsishėm dhe i jashtėzakonshėm qė kam takuar ndonjėherė. Ai do fitojė “Big Brother”, dhe mė duhet tė pres. Dua ta takoj e t’i them fjalėt mė tė mira. Ne e kuptojmė se sa shumė na ka bėrė tė lumtur dikush kur e humbim atė, dhe them se ėshtė e vėrtetė. Por mendoj po ashtu se nėse diēka e duam me tė vėrtetė, i gjithė universi do tė lėvizė nė favorin tonė.

Pėr Adelajdėn ē’mendim ke, po shohim njė lloj afrimiteti mes tyre brenda shtėpisė?

(Qesh) Bjordi ėshtė njė djalė qė mund tė pėlqejė shumė vajza, por qė dashuron vetėm njė. Shpresoj qė vajza qė ai dashuron, tė jem unė.

Si puth Bjordi, si ėshtė nė shtrat?

Shumė i mirė, por mė duhet ta kujtoj pasi puthja jonė e fundit ka ndodhur nė tetor 2006. Ėshtė shumė shumė i ėmbėl. Mund ta konfirmoj se dhe nė shtrat ka qenė i mrekullueshėm.

Si mund ta pėrkufizosh atė lidhje?

Isha e dashuruar. Ju s’mund ta imagjinoni dot se ēfarė ndiej unė pėr Bjordin, edhe pse vitet kanė kaluar. Ishte dashuria ime e parė, dhe mė e mira.

Je njė nga vajzat e bukura tė Leēos, si tė shohin tė tjerėt?

Unė punoj si fotomodele nė agjencinė e modės “John Casablancas Italia” nė Milano, por nuk dua t’ua them tė tjerėve kėtė fakt pasi Lecco ėshtė njė qytet i vogėl dhe shumė gjėra keqkuptohen. Gjithsesi vitin tjetėr do tė zhvendosem nė Milano, ku do t’i pėrkushtohem universitetit.

Mamin e Bjordit e ke njohur?

Po kur isha 14 vjeēe. Para disa ditėsh e kam telefonuar pėr Bjordin, kur pashė qė i lexoi letrėn e tė atit mė 27 shkurt gjatė spektaklit “Big Brother”.

Ē’mendon pėr babain e tij?

Mund tė them se nuk ka justifikime, nėse ke braktisur fėmijėn tėnd. Bjordi tani ėshtė 20 vjeē dhe kur njė prind nuk tė ka rritur dhe nuk ka qenė pranė teje kėto vite, emėrtimi “baba” ėshtė thjesht njė pėrkufizim. Mė mirė pėr tė do kishte qenė qė tė kontaktonte me tė birin nė njė tjetėr mėnyrė, jo nėpėrmjet “Big Brother”.

Do tentosh tė komunikosh me Bjordin?

Shpesoj qė tė lexohet kjo intervistė dhe tė mė ndihmojė dikush qė t’i dėrgoj njė mesazh Bjordit, ku t’i them se e pres ende.

Estella
08-03-09, 02:32
Ma te fort po dalin ...........

LuLjaa
08-03-09, 22:57
Ma te fort po dalin ...........

Kush?

A po nime i fort ish qaj Bjordi e kam pa kur i kish shku nana e vet atje

Jana
08-03-09, 23:32
Kush?

A po nime i fort ish qaj Bjordi e kam pa kur i kish shku nana e vet atje

Hhahaha qy qy kta....jo bre ka edhe ma te fort aty....se Bjordi fort fmijaq...

LuLjaa
08-03-09, 23:58
Hhahaha qy qy kta....jo bre ka edhe ma te fort aty....se Bjordi fort fmijaq...

Shihh, a s'di valla per tjeter, e do qe i kam pa ketu ne net.. s'ishin aq bee
kush eshte pra sipas teje kallxom e ta kqyri mujsha me gjet kun

Prej femnav e livdojshin ni far Mimoza e per mashkuj s'po di tash

Jana
09-03-09, 00:04
Shihh, a s'di valla per tjeter, e do qe i kam pa ketu ne net.. s'ishin aq bee
kush eshte pra sipas teje kallxom e ta kqyri mujsha me gjet kun

Prej femnav e livdojshin ni far Mimoza e per mashkuj s'po di tash

Qe ku q'far dajli...

http://www.bigbrotheralbania2.com/wp-content/uploads/dritani-11.jpg
qe edhe ky...
http://www.welcomealbania.com/wablog/wp-content/arjon-muca-big-brother.gif

Jana
09-03-09, 00:06
Mimoza eshte nga Gjakova....e mir valla...qe me tipin e vet ndoshta pi nje...Poli...
http://bigbrotheralbania.info/wp-content/uploads/2009/02/poli-mimoza-big-brother-albania.jpg

Jana
09-03-09, 00:08
Lule ky asht Bjordi qe pet pelqen ty....
http://www.bigbrotheralbania2.com/wp-content/gallery/bjordi/bjordi2_0.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_LA7zryZfK4s/SZiPErLuheI/AAAAAAAADk0/72XSZi4pJOE/s1600/bjordi-mezini-004-500.jpg

LuLjaa
09-03-09, 00:09
Mimoza eshte nga Gjakova....e mir valla...qe me tipin e vet ndoshta pi nje...Poli...
http://bigbrotheralbania.info/wp-content/uploads/2009/02/poli-mimoza-big-brother-albania.jpg

Po ja kam ni zanin se nuk e njoh shume
ama sa kam lexu une kjo Mimoza sen s'kish me keta mori, veē ja kishin n'gjit haha ,, po menoj njerzit qe kan fol ashtu se ncukk vet kish than ashtu..

LuLjaa
09-03-09, 00:10
qe edhe ky...
http://www.welcomealbania.com/wablog/wp-content/arjon-muca-big-brother.gif

Ky qysh e pat emrin,, se m'doket me keta ish lidh ma shume qajo Mimoza hahaa

LuLjaa
09-03-09, 00:11
Bjordi me flok t'shkurta ma i hjeshum, se ashtu jo fort
edhe s'thash une per bukuri ama keshtu kan fol mire per ta ..

Jana
09-03-09, 00:16
Po ja kam ni zanin se nuk e njoh shume
ama sa kam lexu une kjo Mimoza sen s'kish me keta mori, veē ja kishin n'gjit haha ,, po menoj njerzit qe kan fol ashtu se ncukk vet kish than ashtu..

Jo mej e sakt eshte javen e kaluar ka qen ky ne studio e ka pranu qe jan ne lidhje edhe Mimoza e ka pranu....perhajr e ishalla trashigohen haahhahaa

Jana
09-03-09, 00:17
Ky qysh e pat emrin,, se m'doket me keta ish lidh ma shume qajo Mimoza hahaa

Ky Arjon....e ka emrin...

LuLjaa
09-03-09, 00:25
Jo mej e sakt eshte javen e kaluar ka qen ky ne studio e ka pranu qe jan ne lidhje edhe Mimoza e ka pranu....perhajr e ishalla trashigohen haahhahaa

Qyre, qyree po ku e gjeten njani tjetrin keta se
Mimoza hala su kan e njofshme per publikun tash masi ka shku atje u ba
ani de ishalla kan nafak pra,, se um ke shti me kqyr edhe ni here miree hahaha

LuLjaa
09-03-09, 00:26
Ky Arjon....e ka emrin...

E po taman ashtu, e gezoft :D

Jana
09-03-09, 00:36
Qyre, qyree po ku e gjeten njani tjetrin keta se
Mimoza hala su kan e njofshme per publikun tash masi ka shku atje u ba
ani de ishalla kan nafak pra,, se um ke shti me kqyr edhe ni here miree hahaha

Mesiguri en Gjakov se shum shpesh kan ardh ket te Big Brothe en Gjakov une sa her i kam pa....

pirro
09-03-09, 08:17
Sa palidhje Big Brother.

Jana
09-03-09, 10:48
Sa palidhje Big Brother.
Qe de sa interesant...
P,SH....
Do sene ty te doken palidhje po dikuj i pelqejn...

pirro
11-03-09, 19:01
Ka fillu me u bo interesant kohve te fundit BIG BROTHER hahahaa.

Jo bre Jana edhe ti veq po don me i nguc tjret se nuk e perciell ket ... spo cka me i thon

Guri i madh
11-03-09, 19:41
UNE hiq nuk po kuptoj qka esht ky big podher


po lloj lloj automjetesh po dalin po nuk po qellojn paret me i ble se jan lirue bukur shum

ShEjToNkA
11-03-09, 19:44
UNE hiq nuk po kuptoj qka esht ky big podher


po lloj lloj automjetesh po dalin po nuk po qellojn paret me i ble se jan lirue bukur shum

Hyra me shiku mos edhe Guri i madh ka hy nė tripa tė Big Brother.:biggrin:

SP. Pėrshėndetje i nderuar!


Sa pėr Big Brother, vitin e kaluar e shikojsha kah njė herė e sivjet ma rrallė.

Guri i madh
11-03-09, 19:48
Hyra me shiku mos edhe Guri i madh ka hy nė tripa tė Big Brother.:biggrin:

SP. Pėrshėndetje i nderuar!


Sa pėr Big Brother, vitin e kaluar e shikojsha kah njė herė e sivjet ma rrallė.jo mue as nė teater me bilet nuk mė lejojn me hy se aty qfar ,sa her nisna me shkue naj diskotek veq mue mė kthejn ,po thojn qehren e keqe

ShEjToNkA
11-03-09, 19:50
jo mue as nė teater me bilet nuk mė lejojn me hy se aty qfar ,sa her nisna me shkue naj diskotek veq mue mė kthejn ,po thojn qehren e keqe
Edhe tė besoj qė ta ndalojn sepse akoma pa e mbaru fjalen ti e aprovon,,, i rrafshit mo:biggrin:

Guri i madh
11-03-09, 19:54
Edhe tė besoj qė ta ndalojn sepse akoma pa e mbaru fjalen ti e aprovon,,, i rrafshit mo:biggrin:


hhaaaaa hhhaaa


jo veq te shqipet se te gjermant e kam tė ndalume po thojn nuk je integrue

pirro
13-03-09, 20:19
Ooo percilleni Vellaun e Madh se ka nis e u bo edhe ma interesant se sa ia i pari

Jana
14-03-09, 22:21
Sapo doli nga shtepia Zhuljeta.....

Jana
14-03-09, 22:45
Sapo doli nga shtepia Zhuljeta.....
http://www.bigbrotheralbania2.com/wp-content/gallery/zhuljeta/zhuljeta.jpg

Trina_1
14-03-09, 22:49
Sapo doli nga shtepia Zhuljeta.....

E paska marr ne qaf shtepin :biggrin:

Jana
14-03-09, 23:01
E paska marr ne qaf shtepin :biggrin:

Pse?
Mu bash em pelqej qe doli kjo.....

Jana
14-03-09, 23:16
Te nominuar per ket jav jane....
Aida...
http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/10063/Aida_Troka_big_brother_albania_2.jpg

Arjoni...
http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/10063/Arjon_Muca_big_brother_albania_2.jpg

Qetsor...
http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/10063/Qetsor_Ferunaj_big_brother_albania_2.jpg

Mesida...
http://bigbrother.top-channel.tv/images/banoret/Mesida.jpg

Trina_1
14-03-09, 23:40
Pse?
Mu bash em pelqej qe doli kjo.....

Edhe mu po , ama po me dhimbset Arjoni :biggrin:

Jana
21-03-09, 23:27
Sonte nga shtepia e BIG BROTHER u largua Mesida....
http://bigbrother.top-channel.tv/images/banoret/Mesida.jpg

teutaA
21-03-09, 23:35
Loj Per Loosers Digjenerim Per Shikuesit

Jana
21-03-09, 23:41
Loj Per Loosers Digjenerim Per Shikuesit

Nuk pajtona me ty....

teutaA
21-03-09, 23:49
Nuk pajtona me ty....

HAHAHA JANA QKA KA DERT MOJ QY:smile:

ME TREGO QFAR MESAZHI POZITIV KA KJO LOJ PER ATA QE E PERCJELLIN ESHTE EDUKATIV????:rolleyes:

Jana
21-03-09, 23:54
HAHAHA JANA QKA KA DERT MOJ QY:smile:

ME TREGO QFAR MESAZHI POZITIV KA KJO LOJ PER ATA QE E PERCJELLIN ESHTE EDUKATIV????:rolleyes:

S'a lidhje as ajo qe ti e thu qe nuk te pelqen ...po thjesht e rrespektoj mendimin tuaj dhe une shpreha mendimin time...Mendoj qe nuk jan te paedukuar mijera Shqiptar qe e percjellin BIG BROTHER....edhe sa e sa Shtete te tjera ne Bot qe kan nje Loj te till...

Thjesht mendoj qe shum ma palidhje jan ata pak persona qe dalin kunder nje mase te madhe...po OK q'do person ka mendimin e vet...

Per mu seshte diqka qe e shikoj te marr edukat,se per edukat i kam Prinderit...po thjesht me pelqen edhe shiikoj kur kam koh ose kur mu em doket interesant...

Edhe diqka...mensoj qe ka programe e seri qe i shikojn te tjret qe jan shum ma pa edukat se sa kjo....

Te pershendes Teuta....

teutaA
22-03-09, 00:01
S'a lidhje as ajo qe ti e thu qe nuk te pelqen ...po thjesht e rrespektoj mendimin tuaj dhe une shpreha mendimin time...Mendoj qe nuk jan te paedukuar mijera Shqiptar qe e percjellin BIG BROTHER....edhe sa e sa Shtete te tjera ne Bot qe kan nje Loj te till...

Thjesht mendoj qe shum ma palidhje jan ata pak persona qe dalin kunder nje mase te madhe...po OK q'do person ka mendimin e vet...

Per mu seshte diqka qe e shikoj te marr edukat,se per edukat i kam Prinderit...po thjesht me pelqen edhe shiikoj kur kam koh ose kur mu em doket interesant...

Edhe diqka...mensoj qe ka programe e seri qe i shikojn te tjret qe jan shum ma pa edukat se sa kjo....

Te pershendes Teuta....

GJITHMON MUNDOHEM TE JEM E KUDESESHE NDAJ TEMPERAMENTIT TON

TE PERSHENDES EDHE TY POR KJO LOJ KA PERPARSI TE SHIKUESIT KOSOVAR SE PAPUNSIA E BON TE VETEN KESHTU QE SI ATA BRENDA SI KTA JASHT KAN JET TE NJOJT

RESPEKT PER TY E UN E KAM FJALEN PER KET LOJEN

Jana
29-03-09, 00:02
Sonte U Largua nga Big Brother....Prishtinalikja....Lirita....
http://1.bp.blogspot.com/_LA7zryZfK4s/SantBi0fDsI/AAAAAAAADxg/MV7gMWWzJzQ/s1600/lirita-halili-005b-500.jpg

romansa
29-03-09, 00:03
po po gjakovarka vazhdon lojen..

Trina_1
29-03-09, 00:04
Paaaaaaaaa , sa thash do te del ajo Mimoza por ncuk ani as ne kandidim nuk eshte :redface: :biggrin:

Jana
29-03-09, 00:05
po po gjakovarka vazhdon lojen..

hahahahah hahaahha po de.....hahahahaha

romansa
29-03-09, 00:08
po normal gjakovaket ma te forta
edhe dy jave lirisht vazhdon lojen Mimoza

Jana
29-03-09, 00:10
po normal gjakovaket ma te forta
edhe dy jave lirisht vazhdon lojen Mimoza

Valla me Bukuri ju ka marr mendjen krejtve....edhe une se besoj qe ka me i shku gjat...amo ktu s'pi dihet....
Une kam deshir me Fitu Mimoza.....pse jo....

Jana
29-03-09, 00:11
Paaaaaaaaa , sa thash do te del ajo Mimoza por ncuk ani as ne kandidim nuk eshte :redface: :biggrin:

Pse moj hahahahahah ......qika me politik a e pave sonte q'fare .....eheee

Trina_1
29-03-09, 00:13
Pse moj hahahahahah ......qika me politik a e pave sonte q'fare .....eheee

Po per eheee, ama hiq e kfjellt me fol :biggrin: , veq ishalla ka fat e fiton ... pse jo :rolleyes:

Jana
29-03-09, 00:15
Po per eheee, ama hiq e kfjellt me fol :biggrin: , veq ishalla ka fat e fiton ... pse jo :rolleyes:

Po valla mir e ki...e re qika hahahha
Edhe mu sem pelqej se nuk u bo ferr qe nuk i kandidoj Bjordin edhe Arjonin po asaj ashtu po i konvenon tek e fundit loj....

Trina_1
29-03-09, 00:18
Po valla mir e ki...e re qika hahahha
Edhe mu sem pelqej se nuk u bo ferr qe nuk i kandidoj Bjordin edhe Arjonin po asaj ashtu po i konvenon tek e fundit loj....

U tut moj me kandidu arjonin se e pat te turit :biggrin:

Ps kush te pelqen me shum ?

Isinqerti25
29-03-09, 00:54
ja paska fillu Big Brdheri prap gati me harrua me shum palidhjeeeeeeee Se di qysh eshte duke ju pelqyer njerzve se?

Jana
30-03-09, 13:55
U tut moj me kandidu arjonin se e pat te turit :biggrin:

Ps kush te pelqen me shum ?

Po de qata sem pelqej.....
Une kam deshir me fitu Mimoza si vendase e imja,por se besoj qe fiton....Jam edhe per Adeljaden....

romansa
30-03-09, 14:03
nuk ma merr mendja qe fiton Mimoza edhe pse eshte e bukur..ka aty edhe tjere qe jane te bukur

Jana
30-03-09, 14:08
nuk ma merr mendja qe fiton Mimoza edhe pse eshte e bukur..ka aty edhe tjere qe jane te bukur

Mua s'me duken me te bukura por jan me te menqura....

romansa
30-03-09, 14:10
Mua s'me duken me te bukura por jan me te menqura....
une po them ne pergjithesi ..ka edhe djem te bukur aty
le te fitoje ai qe e meriton...

Jana
30-03-09, 14:15
une po them ne pergjithesi ..ka edhe djem te bukur aty
le te fitoje ai qe e meriton...

Per cilin/en je ti me fitu...?
Une per Adelajden dhe Arjonin...perveq Mimozes....

MemphiSx
04-04-09, 22:00
Eliminohet Republika! Pritsha qe Qetsori do t'ike ket jave!

Jana
04-04-09, 22:01
Sonte nga Shtepia e Big Brother doli...
Republika...
http://1.bp.blogspot.com/_LA7zryZfK4s/SaBV1nGQyKI/AAAAAAAADsA/0hSxxiWm1QM/s1600/republika-kasmahu-003-500.jpg

AlbaSoft
04-04-09, 22:01
Antivler...

Jana
04-04-09, 22:02
Eliminohet Republika! Pritsha qe Qetsori do t'ike ket jave!

Edhe une kshtu kam dasht...po qe dul Republika e bash em erdh Gjyna...po shnosh...

Jana
04-04-09, 22:03
Antivler...

Ncuk....

Jana
11-04-09, 21:15
Sonte nga shtepia doli Dritani....po pritet edhe njo me dal...
http://tbn3.google.com/images?q=tbn:oMS_15vX8ZF0VM:http://www.bigbrotheralbania2.com/wp-content/uploads/dritani-11.jpg

Honesty^uk.
11-04-09, 22:01
Une pritsha qe sonte te ike MOZA, sepse me te vertet eshte turp qe inteligjenca, integriteti dhe mencuria e femres kosovare te identifikohet, prezantohet me nje femer ;;pa shprehje, pa nivel dhe pa me te voglat njohuri per jeten, sic eshte Mimoza
por sic shihet jane vete drejtuesit e BIGUT qe e mbajn per kartoline Mozen brenda


Honesty

Jana
11-04-09, 23:05
Une pritsha qe sonte te ike MOZA, sepse me te vertet eshte turp qe inteligjenca, integriteti dhe mencuria e femres kosovare te identifikohet, prezantohet me nje femer ;;pa shprehje, pa nivel dhe pa me te voglat njohuri per jeten, sic eshte Mimoza
por sic shihet jane vete drejtuesit e BIGUT qe e mbajn per kartoline Mozen brenda


Honesty

Po pajtona me ty qe ktu ne Big Brother s'ka lidhje qysh votojn po vet kta po bojn sha po dojn...se Dritanin ashiqare publiku e ka dasht...po ktu en Big brother pi lojn en shpi ata persona qe vertet po bojn sene pak ma ndysh..p.sh...mu puth e mu perqaf e me bo Muhalife......

Mbasi dul Dritani diqysh em dul pi qefit Big Brother...

Jana
11-04-09, 23:06
Sonte u largua edhe ....Antonin....
http://1.bp.blogspot.com/_LA7zryZfK4s/ScZcKo1WhgI/AAAAAAAAEAo/xYWJU1-M0jw/s1600/antoni-001-300.jpg

Kaqanikasja
11-04-09, 23:09
Iku me i miri i shtepise se Big Brother Dritani nuk po dihet se qka po bohet po ikin disa qe se meritojn te ikin po qka tju bojsh ....

Jana
11-04-09, 23:10
Sonte u nominuan...

Adeljda...Qetsori...Arjoni...Aida...

romansa
11-04-09, 23:41
edhe une sonte jam zhgenjye me lojen e Big Brotherit...me i miri iken..e me te dobet mbesin...po gjithhere me te miret nuk vleresohen ashtu siē e meritojn!

lovely
12-04-09, 00:20
boll palidhje qe dul Dritani :(

Dallandyshja_718
12-04-09, 22:21
boll palidhje qe dul Dritani :(


Ortakesh, a po m'tregon per ēka bohet fjale se valla boll kurreshtare jam,:biggrin: ani sa shume po permendet ky farė "Big Brother" e une hala nuk po e di per chka eshte fjala? N'mos t'ardht merzi me m'i shkrue dy-tri fjali, ishalla nuk e marrin vesh antart tjere se tani behem perrallė:biggrin:

P.S. N'cilen ane me e sjell "satelitin" se hiē nuk asht kah m'a rrok?!:biggrin:

lovely
12-04-09, 22:51
Ortakesh, a po m'tregon per ēka bohet fjale se valla boll kurreshtare jam,:biggrin: ani sa shume po permendet ky farė "Big Brother" e une hala nuk po e di per chka eshte fjala? N'mos t'ardht merzi me m'i shkrue dy-tri fjali, ishalla nuk e marrin vesh antart tjere se tani behem perrallė:biggrin:

P.S. N'cilen ane me e sjell "satelitin" se hiē nuk asht kah m'a rrok?!:biggrin:


oj ortakesha jem, qyky far bigbradheri i ka shti ne ni shpi do insana, edhe po i qet jashte cdo jave ka njo e t shtunen e mrame i perzuni 2 copa, po nderkohe po shtin aty insana t ri, kshtu qe ai qe jet i mrami, i fiton 70 000 euro edhe bohet milioner :biggrin:

kah me kthy satelitin veq t rrej se tybe nuk di hahahahahahahaha, e di se nonstop nuk munesh me kqyr, se duhesh me pagu extra per me e kqyr nonstop, po t shtuneve, cdo t shtune, prej ores .8:45 me sahat t tokes :biggrin: e deri ne 12 ose 1 t nates eshte qel... po kurr nuk di n cilin kanal moj, me siguri e din dikush e vjen kallxon qitu, ka emision drejt per drejt, dmth e largojne dikon prej shtepise te bigbrodherit. kete t shtune e largun nifare Dritani, qe o kan ma i mire qaty bilahin.

mos ta nin hiq, se as une nuk e percjelli qaq, veq t shtuneve qaty e kqyri se po e kqyrin krejt qitu n shpi e s po kam qare..


a me t kallxu edhe tjeter nejsen loqko? ;)

Dallandyshja_718
13-04-09, 15:22
oj ortakesha jem, qyky far bigbradheri i ka shti ne ni shpi do insana, edhe po i qet jashte cdo jave ka njo e t shtunen e mrame i perzuni 2 copa, po nderkohe po shtin aty insana t ri, kshtu qe ai qe jet i mrami, i fiton 70 000 euro edhe bohet milioner :biggrin:

kah me kthy satelitin veq t rrej se tybe nuk di hahahahahahahaha, e di se nonstop nuk munesh me kqyr, se duhesh me pagu extra per me e kqyr nonstop, po t shtuneve, cdo t shtune, prej ores .8:45 me sahat t tokes :biggrin: e deri ne 12 ose 1 t nates eshte qel... po kurr nuk di n cilin kanal moj, me siguri e din dikush e vjen kallxon qitu, ka emision drejt per drejt, dmth e largojne dikon prej shtepise te bigbrodherit. kete t shtune e largun nifare Dritani, qe o kan ma i mire qaty bilahin.

mos ta nin hiq, se as une nuk e percjelli qaq, veq t shtuneve qaty e kqyri se po e kqyrin krejt qitu n shpi e s po kam qare..


a me t kallxu edhe tjeter nejsen loqko? ;)

Bofsh hajr loēkė, se gajle t'madhe m'hoqe...Une mendoja se eshte "perrallė" kjo pune, por qenka tjeter...Ani kur po i thojne edhe anglisht, (Big brother) gjithnje mendoja se personazhet e ketij emisioni jane anglez, shyqyr qe i permendet Dritanin me shok se askurr me e kuptua une:biggrin:.
Vetem edhe nje pyetje, allahile a n'a kishin pranue mue e Ty, ani edhe atje ishim prezentue si "ORTAKESHA"?:biggrin: :tongue:

P.S. T'pershendes dhe falenderoj shume!

lovely
13-04-09, 15:44
Bofsh hajr loēkė, se gajle t'madhe m'hoqe...Une mendoja se eshte "perrallė" kjo pune, por qenka tjeter...Ani kur po i thojne edhe anglisht, (Big brother) gjithnje mendoja se personazhet e ketij emisioni jane anglez, shyqyr qe i permendet Dritanin me shok se askurr me e kuptua une:biggrin:.
Vetem edhe nje pyetje, allahile a n'a kishin pranue mue e Ty, ani edhe atje ishim prezentue si "ORTAKESHA"?:biggrin: :tongue:

P.S. T'pershendes dhe falenderoj shume!

jo jo, shqiptare jane tane. ky sen po ndodh ne Shipni, po ka edhe tu Kosoves aty. sefte vjet mesap ia ka nis. i kqyrin krejt dynjeja nonstop, edhe ne wc loqko :biggrin: edhe kur t lahen e t qperrlahen:biggrin: jan kamerat n tona ant, nuk munesh me ik pej tyne me plas :biggrin: kan me nejt 3 muj dite aty... dikush del ma heret e dikush ma vone, veq i mrami fiton me demek. banoret e bigbradherit i propozojne kon po dojn me e qit prej shpise, e populli, shikuesit vendosin me sms-a , a po kupton a jo ortakjoooo :biggrin:

vallha kajhere qyky forum po ma qon mallin si qaty qe n birbradher :biggrin: veq se ktu kurr e perjete me u bo milioner jo veq me na marr n qafe qishtu :biggrin:

po me bo vakia e me pa hi une aty me ty, dyat bashke kishum fitu bre se hem ortake e ham me kapercy kshtu mire, tan ishin qudit hahahahahahahahahaahha

ps: t shnes fort e s ka perse hiq :)

Gjumashja
27-04-09, 12:50
a e dini me tregu cka po zihet andej... ?:tongue:

vjeshta
27-04-09, 21:20
Nese dikujt i intereson ?


Ne Itali ,Grande Fratellon e fitoi nje rom nga Mali i Zi ,i quajtur Ferdi Berisha .

Amina
29-04-09, 20:12
Big Brother mendoje eshte program i kot!!!!

pirro
01-05-09, 10:57
ahahahahahahaahha po valla bash per ata kategori te debillave qe jan para kolapsit total

Jana
05-05-09, 10:41
Juna jashtė shtėpisė sė Big Brother
http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0502233726112_m.jpg
Junida ka qenė anėtarja mė e votuar e spektaklit "Big Brother 2" pėr t’u larguar nga shtėpia kėtė javė.
Juna ka pasur konkurrencė tė tillė, si Adelajda, Anjeza, Ardiani dhe Mimoza, dhe nė kėtė mėnyrė ka qenė pikėrisht ajo mė e padėshiruara qė tė vazhdojė qėndrimin nė shtėpi.

Nga ana tjetėr, pasi i ėshtė nėnshtruar njė votimi ‘pėr tė qėndruar ose pėr t’u larguar nga shtėpia’, mbrėmjen e tė shtunės, Anjeza ka fituar imunitetin e mos-nominimit pėr kėtė javė, kėshtu qė do tė jetė pjesėmarrėse direkte nė gjysmėfinale.

Pėr javėn e ardhshme janė nominuar vetėm tre banorė, dhe ata janė: Adelajda, Mimoza dhe Qetėsori.

Jana
05-05-09, 10:42
Java e fundit pėr Mozėn?
http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0505112758628_m.jpg
Mimoza ėshtė shprehur e shqetėsuar qė kjo mund tė jetė java e fundit e qėndrimit tė saj nė shtėpinė e "Big Brother", por njėkohėsisht ka thėnė se dėshiron ta shfrytėzojė maksimalisht kėtė javė, pikėrisht pėr faktin se mund tė largohet.
Duke biseduar me Anjezėn, e cila ka imunitet kėtė javė, pėr kohėn qė kanė kaluar dhe po kalojnė nė shtėpi, fjalėt e Mozės kanė qenė: “Dua tė kėnaqem nė maksimum kėtė javė”.

Anjeza ka thėnė se vetėm kur ka menduar pėr familjen dhe e ka ndjerė mungesėn e tyre, kanė qenė momentet kur ėshtė mėrzitur nė shtėpi, ndėrsa gjithė pjesėn tjetėr tė kohės e ka kaluar shumė mirė.

Anjeza shton se nė momentin qė i ka hyrė letra nga Poli, e ka parė Mozėn e vėrtetė, pasi ajo nuk kishte treguar pėr lidhjen me tė mė parė dhe e ndjente rėndesėn e mostregimit, ndėrsa pas kėtij zbulimi ajo ėshtė ndjerė e lehtėsuar.

Jana
05-05-09, 10:43
Anjeza: Duhet tė dalė Adela
Konkurrentja, e cila fitoi imunitet kėtė javė pėr tė mos qenė e nominuar, Anjeza, ėshtė shprehur qė dėshiron qė kėtė javė nga shtėpia e "Big Brother" tė largohet Adelajda.
Duke biseduar me Qetėsorin, pėr tė cilin mė herėt ėshtė shprehur se dėshiron qė tė arrijė nė finale, Anjeza ka thėnė se fillimisht kishte dėshiruar largimin e Mimozės pėr shkak tė pasivitetit tė saj, mirėpo tani ka ndryshuar mendim pėr tė dhe dėshiron qė Adela tė largohet.

Arsyeja pėr kėtė vendim tė sajin ėshtė se Adelajda nė disa situata i duket si njė person i shtirur pavarėsisht se ka qenė banorja me tė cilėn ka pasur komunikim qė nė fillim. Sipas saj, me kalimin e kohės ndryshojnė situatat dhe i njeh ndryshe njerėzit pėr tė cilėt ke pasur tjetėr mendim. Pėr tė Adeljada s’ka asgjė tjetėr pos fjalėve.

Jana
05-05-09, 10:43
Sori nė listėn e demokristianėve pėr deputet tė Vlorės
http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0505102156972_m.jpg
Partia Demokristiane nė Shqipėri nė njė deklaratė pėr shtyp tė hėnėn, ka njoftuar se njėri nga emrat e listės me 12 deputetė qė kjo parti do tė kandidojė nė zonėn e Vlorės, ėshtė edhe Qetsori, personazhi i njohur i shtėpisė sė "Big Brother 2".
"Tė 12 kandidatėt e prezantuar pėr kėtė qark, premtuan se do tė jenė zėri i qytetarėve vlonjatė nė qeverisjen e ardhshme. Listėn e kryeson kryetari i PDK-sė, dega Vlorė”.

“Njė kandidat tjetėr, i cili mori njė mbėshtetje tė fuqishme nga tė pranishmit, edhe pse nuk ishte prezent, ishte Qetsor F., njė nga personazhet shumė tė njohur tashmė tė shout televiziv, 'Big Brother 2'...", shkruan nė njoftimin zyrtar tė demokristianėve dėrguar mediave.

Jana
09-05-09, 20:46
Sonte doli Mimoza.....
http://www.visit-ulcinj.com/blog/wp-content/uploads/2009/03/mimoza-per-dashurine.jpg

ALlma
09-05-09, 20:53
kam shiku disa her sme ka terhek me vazhdu me te ta shiqoj mendoj se eshte diqka ekote ky program ....por cdo kush ka shijen evet kuptohet ....:wink:

Jana
09-05-09, 22:04
Doli edhe Anjeza...
http://3.bp.blogspot.com/_LA7zryZfK4s/ScZY5pBMQoI/AAAAAAAAEAQ/1BuCffMGow8/s1600/anjeza-001-300.jpg

romansa
09-05-09, 22:08
sonte dolen Mimoza dhe Anjeza

Jana
16-05-09, 18:39
Adela favorite pėr ta fituar Big Brother-in
Tė shtunėn mbrėma ėshtė nata finale e shout real "Big Brother 2", kur do tė pėrcaktohet fituesi i kėtij shou dhe i shumės prej 70.000 eurove.
Finalistė tė spektaklit janė Adi, Qetsori, Adela dhe Bjordi, dhe vetėm njėri nga kėta katėr konkurrentė do tė shpallet fitues nė mbrėmjen e sotme.

E favorizuar ėshtė Adela, e cila si tip, duke gjykuar nga mesazhet, arrin tė mbledhė ose simpati ekstreme, ose antipati ekstreme.

Njėri nga analistėt e spektaklit, Virusi, edhe pse e ka lėnė tė hapur mundėsinė qė secili prej tyre mund tė dalė fitues, ai e ka favorizuar Adelėn, pėr tė cilėn ka thėnė se edhe nėse nuk shpallet fituese ajo do tė jetė personi i cili do tė mbahet mend mė gjatė nga pėrcjellėsit e “Big Brother”.

“Unė kisha pėr tė nxjerrė fituese Adelėn”, ka thėnė Virusi nė njė intervistė pėr gazetėn “Shekulli”.

Ndėrkohė, analisti tjetėr, Arjani, nuk ka pėrmendur ndonjė emėr, porse ka dhėnė idenė e tij se fitues duhet tė dalė personi i cili do tė dijė t’i shfrytėzojė mė sė miri paratė qė do t’i jepen nga organizatorėt e “Big Brother”.

“Mendoj qė duhet t'i fitojė ai person qė do tė dijė ta shfrytėzojė mė mirė kėtė shumė tė madhe. Aftėsia pėr tė bėrė pėr vete ndjenjat e njerėzve, ėshtė vendimtare pėr fitoren. Ne dimė qė tė katėrt e kanė bėrė kėtė. Ajo qė nuk dimė, ėshtė se kush e ka bėrė mė shumė”, ka thėnė Arjani.

Jana
16-05-09, 18:39
Adi: E lodhshme tė jesh VIP
Derisa kanė nėnshkruar disa bluza pėr fansat e tyre Qetsori dhe Adi, ky i fundit ėshtė shprehur se qenka e lodhshme tė jesh personalitet i njohur.
“Qenka e lodhshme tė jesh VIP”, ka thėnė Adi, i cili menjėherė ka reaguar pėr ta pėrmirėsuar fjalinė e tij “E lodhshme pėr mirė!”.

Qetsori jo vetėm se nuk e ka pohuar njė gjė tė tillė, por e ka ngacmuar Adin duke i thėnė se po ta dėgjojė publiku fjalinė e parė do tė hidhėrohet dhe nuk do tė shpallesh fitues i “Big Brother 2”.

Jana
16-05-09, 22:21
Sapo doli Adi...
http://www.visit-ulcinj.com/blog/wp-content/uploads/2009/02/adi.jpg

Jana
16-05-09, 22:47
Nga shtepia u largua edhe Bjordi....
http://2.bp.blogspot.com/_J5lA45Wlfz0/SY4MKZoETfI/AAAAAAAAB_c/RfWT6Z09f6w/s400/bjordi1.jpg

Tash en Finale ...

Adelajda dhe Qetsori...

Jana
16-05-09, 23:49
Fitues i Big Brother Albanania 2 eshte...
Qetsori....
http://www.visit-ulcinj.com/blog/wp-content/uploads/2009/03/qetsori-bba.jpg

romansa
16-05-09, 23:51
po jana tash po e shikoj,bash kisha dash ta merrte fitoren Adelajda,por sidoqofte e gezoft fitoren Qetsori

Jana
16-05-09, 23:52
Adelajda ishte ne Finale me Qetsorin...
http://www.bigbrotheralbania2.com/wp-content/gallery/adelajda/adelajda.jpg

Jana
16-05-09, 23:52
po jana tash po e shikoj,bash kisha dash ta merrte fitoren Adelajda,por sidoqofte e gezoft fitoren Qetsori

Edhe une isha per Adelajden...po edhe ky i mir ne krahasim me disa te tjer...

romansa
16-05-09, 23:53
Edhe une isha per Adelajden...po edhe ky i mir ne krahasim me disa te tjer...
Po edhe ky e ka merituar ..urime!

gazi-de
16-05-09, 23:58
A dulen nga burgu bre ata te qmendur bre:biggrin:

Jana
17-05-09, 00:00
A dulen nga burgu bre ata te qmendur bre:biggrin:

Po dulen ....e ky Qetsori o dal mir valla me 70 mi euro....
A e din sa duhet shacat me punu per 70 mi euro hahahaahahaha

gazi-de
17-05-09, 00:03
Po dulen ....e ky Qetsori o dal mir valla me 70 mi euro....
A e din sa duhet shacat me punu per 70 mi euro hahahaahahaha
e po,po nga ju fukarat i ka mar ai,e medat qe jan tranu tjerzit ejj..ahhahahahaha

Jana
17-05-09, 00:06
e po,po nga ju fukarat i ka mar ai,e medat qe jan tranu tjerzit ejj..ahhahahahaha

Hhahahahah jo po..
Kush mer Fukara ma fikana jeni ju shacat se na...hahahahahahah

gazi-de
17-05-09, 00:12
Hhahahahah jo po..
Kush mer Fukara ma fikana jeni ju shacat se na...hahahahahahah
e te lut ju me endrrat e juve:biggrin::wink:

Jana
17-05-09, 00:16
e te lut ju me endrrat e juve:biggrin::wink:

Koke mbet pa pushime ti...hahahah
Mes hade en Kosov ....shko dika tjeter ahahhaahha

gazi-de
17-05-09, 00:19
Koke mbet pa pushime ti...hahahah
Mes hade en Kosov ....shko dika tjeter ahahhaahha
ooo pushimi jon e endrrat ju mbajt gjall juve bre,e filmat e budallakinan si big brother:biggrin:

Jana
17-05-09, 00:22
ooo pushimi jon e endrrat ju mbajt gjall juve bre,e filmat e budallakinan si big brother:biggrin:

Hhahahahhaha valla bash budallaki shohim en koh qe vini ju shacat en Kosov...per neve ajo eshte koha per te qeshur...hahahhahahaha....
Edhe shohim Live q'do gje eshte edhe ma interesant....

gazi-de
17-05-09, 00:29
Hhahahahhaha valla bash budallaki shohim en koh qe vini ju shacat en Kosov...per neve ajo eshte koha per te qeshur...hahahhahahaha....
Edhe shohim Live q'do gje eshte edhe ma interesant....
dini me jetu ju bre,kur nuk plakni aaaa:biggrin:

Jana
17-05-09, 00:30
dini me jetu ju bre,kur nuk plakni aaaa:biggrin:

OP....hajde pije ni kafe te fort...edhe te qetson pak....hahahhahahahaha se mu em ki disponu valla hahahahahhahaha ....flm....

gazi-de
17-05-09, 00:40
OP....hajde pije ni kafe te fort...edhe te qetson pak....hahahhahahahaha se mu em ki disponu valla hahahahahhahaha ....flm....
qe qe a me nje kafe po mundohesh me me ble,mashtru a iiiiiiiiiiiiii Janushe e noh kete politik te juve...ahaahhahahahahahaah

Jana
17-05-09, 00:44
qe qe a me nje kafe po mundohesh me me ble,mashtru a iiiiiiiiiiiiii Janushe e noh kete politik te juve...ahaahhahahahahahaah

hahhahahahhahah jo bre me pas at qellim se kisha shpenzu gjith at kafe po te kisha mashtu me nje qoko qe kushton 10 cent....KREMBANANE i thojn hahahahhahahahaha

Jana
17-05-09, 18:15
Sori fiton Big Brother-in
http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0517112027385_m.jpg
Shoun real "Big Brother Albania 2" e ka fituar Qetsor Ferunaj, i cili nė konkurrencė tė drejtpėrdrejtė me Adelajden ka arritur tė marrė numrin mė tė madh tė votave tė publikut.
Adi ishte banori i parė nga finalistėt qė u largua nga shtėpia. Adi ėshtė njėri nga banorėt i cili ka pasur njė jetė tė vėshtirė, por qė arriti tė dilte me kokėn lart. Ai ėshtė pėrballur me kėdo pavarėsisht diferencės sė moshės me tė tjerėt.

Banori i dytė i cili duhej tė largohej nga shtėpia e “Big Brother” me vendimin e publikut ishte Bjordi. Nė tė dyja rastet nė momentet e fundit edhe Adi edhe Bjordi ishin pėrballė Adelės, dhe kjo e fundit doli fituese.

Nė fund, fituesi mbeti tė zgjidhej ndėrmjet Qetėsorit dhe Adelės.

Qetsori dhe Adelajda janė shprehur qė nuk e prisnin qė tė ishin ato dy finalistėt, pasi kanė qenė banorėt mė tė padėshiruar nga tė tjerėt.

Adelajda u shpreh qė spektaklin duhej ta fitonte Qetsori pasi ka kaluar nominime dhe ka fituar simpatinė e tė gjithėve.

Ndėrkohė, Qetsori i ka thėnė se ajo e meritonte tė fitojė pasi ka pėrballuar shumė ngacmime nga banorėt e shtėpisė.

Dhe nė fund pėrcjellėsit e shumtė tė kėtij shou televiziv me anė tė votave tė tyre vendosėn qė fitues i edicionit tė dytė tė “Big Brother” dhe fituesi i 70.000 eurove tė jetė Qetsori.

Prishtinasja_
17-05-09, 18:17
Fitoj ai qe me te vertet e ka meritua fitoren ! :wink: U gezova per Qetesorin !

pirro
17-05-09, 18:20
Sdi cka dojne me bo tash debillat hahahahaah masi u kry big brother.

Jana
17-05-09, 18:23
Sdi cka dojne me bo tash debillat hahahahaah masi u kry big brother.

Nima...sdi sha doni me bo edhe ju se nuk kini kand mi marr neper goj tash...bash pem dhimesh...

pirro
17-05-09, 18:26
Mos me thuaj se e ke perciell edhe ti Jana? Se perndryshe kerkoj nga moderatori perkates me e heq shkrimin e mehershem hehee

Jana
17-05-09, 18:28
Mos me thuaj se e ke perciell edhe ti Jana? Se perndryshe kerkoj nga moderatori perkates me e heq shkrimin e mehershem hehee

Hhahahha mo se em tute...
Po valla e kam shiku q'do te shtune ne mbremje..

pirro
17-05-09, 18:29
Qetesori nuk me eshte dukur VETEVETJA se perndryshe ka qene i mire, ka pasur nje karakter te fort dhe ka qene i sinqert gjate gjithe kohes ( qysh po dokna ne pershkrim bre)

pirro
17-05-09, 18:31
Jana
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pirro
Mos me thuaj se e ke perciell edhe ti Jana? Se perndryshe kerkoj nga moderatori perkates me e heq shkrimin e mehershem hehee

Hhahahha mo se em tute...
Po valla e kam shiku q'do te shtune ne mbremje..

haahhaa ani nuk paske humb shume kohe ti Jana, po mendoj qe nuk ish bo kurgjo edhe mos me e pas kqyr hiq, une. Une qat gjakoavren veq e kom kqyr nja dy here ne kam .. sa ka qene edhe kaq

Jana
17-05-09, 18:38
haahhaa ani nuk paske humb shume kohe ti Jana, po mendoj qe nuk ish bo kurgjo edhe mos me e pas kqyr hiq, une. Une qat gjakoavren veq e kom kqyr nja dy here ne kam .. sa ka qene edhe kaq

Ncuk...kurr nuk e humbi kohen une...me kto sene merrna kur s'kam sha me bo diqka tjeter...edhe pse met rrejt une jam pro Big Brother...

Valla ajo qika so Gjakovare ...se me pas kon Gjakovare kish fitu po nejse qat bukuri e ka se kshtu shum e lodht ka qen...

Jana
19-06-09, 10:53
ARJONI, dy ish-tė dashurat dhe plani pėr jetėn
Ka pėrfunduar qėndrimin nė Itali dhe ėshtė rikthyer pėrfundimisht nė Tiranė. Nė njė intervistė pėr "Panorama Plus", ish-banori i "Big Brother Albania 2", Arjon Muēa, tregon pėr ish-tė dashurat dhe projektet pėr t’i hyrė botės sė televizionit dhe studimet qė do nisė pėr ekonomi. Tregon tė gjitha planet qė ka bėrė pėr jetėn e tij pas daljes nga shtėpia e famshme.
Arjon u fute nė “Big Brother 2” me eksperiencėn e njė jete ndryshe qė kishe bėrė nė Itali. E ke ndarė mendjen se ku do jetosh tani e tutje?

Italia mė dha shumė gjėra tė vogla nė jetėn time, njė jetė normale. Ndaj para pak ditėsh jam kthyer pėrfundimisht pasi shkėputa gjithēka nė lidhje mė punėn dhe jetėn time atje. Nė fakt dėshira ime pėr tė hyrė nė “Big Brother 2”, kishte tė bėnte me vendimin qė do merrja mė pas pėr tė zgjedhur Shqipėrinė. U ktheva nė tetorin e kaluar kėtu pėr punė, dhe qė nga ajo kohė dhe deri tani punėt qė kisha lėnė atje i zgjidhja me telefon, dhe me e-mail. Mė ka ndihmuar shumė ish-e dashura italiane, me tė cilėn bėra dhe bisedėn e fundit nga afėr pėr lidhjen tonė. Ia thashė nė sy qė tashmė kishte marrė fund ajo lidhje.

U takove me ish tė dashurėn italiane, si reagoi ajo?

Dashuria ėshtė diēka qė ta kuptosh, duhet ta provosh dhe ta jetosh. Ajo ėshtė estetiste me profesion dhe nė momentin qė unė e pashė qė qėllimet e saj pėr tė realizuar jetėn ishin tė ndryshme nga tė miat, vendosa tė shohim mė mirė secili punėn e tij. Reagoi qetė sepse ishte njė ndarje me mirėkuptim. E kishim ndjerė tė dy qė lidhja nuk po funksiononte mė. Por mė tha diēka shumė tė bukur e qė nuk do ta harroj: “Pavarėsisht ēfarė ndodhi, ashtu siē unė nuk tė ndaloj dot tė mos mė dashurosh, ashtu dhe ti nuk mė ndalon dot tė tė dashuroj”. Gjithsesi tani kemi mbetur miq tė mirė, flasim shpesh nė telefon dhe informohemi se si na shkojnė punėt.

Kthehemi nė Tiranė dhe tek Anjeza, banorja tjetėr e “BB2”. Po kėtė lidhje si do e komentoje?

Me Anjezėn ishte njė pėlqim i dyanshėm, qė u konsolidua brenda shtėpisė edhe pėr faktin se aty tė gjithė banorėt e shihnin njėri-tjetrin si armiq. Kur ke njė person afėr siē ishte Anjeza pėr mua, apo unė pėr Anjezėn, tė bėhet edhe mė i afėrt sidomos nė realitetin qė provon brenda asaj shtėpie. Nuk mund tė flitet pėr dashuri nė kėtė rast. “Dashuri” ėshtė fjalė shumė e madhe.

Tashmė ja ku je Arjon, pa dy ish tė dashurat dhe larg Italisė. Cila ėshtė plani yt pėr jetėn?

Ambicia ime ėshtė t’i hyj botės sė televizionit, dhe pėr kėtė kam filluar pėrgatitjet qė tani. Kam nisur kurse aktrimi e vallėzimi pėr tė qenė sa mė i kompletuar si njė ‘shoumen’, atė qė synoj tė arrij nėpėrmjet ekranit. Mė pėlqen bota e shoubiz-it dhe kam shumė dėshirė tė vlej nė kėtė fushė.

Bėhet fjalė pėr projekt konkret?

Ende nuk bėhet fjalė pėr njė projekt konkret, por ideja ėshtė pėr prezantimin e njė emisioni pėr tė rinj nė “Top Channel”. Gjithēka do tė vendoset nė sezonin e ri televiziv qė rinis nė vjeshtė.

Edhe studimet do i ndjekėsh pėr arte?

Ideja ishte tė vazhdoja studimet nė Akademinė e Arteve tė Bukura, por pas konsultimeve me familjen dhe miqtė e mi vendosėm qė mė mirė ishte tė vazhdoja njė degė ekonomiku, pasi vlen mė shumė nė kėtė kohė. Ndaj kėtė vit do filloj studimet nė njė universitet privat.

Tashmė nuk je si mė parė, si po e pėrdor kėtė famė qė ke marrė nga BB2?

Nuk mė pėlqen ta keqpėrdor kėtė “pseudofamė”. Nuk e quaj veten VIP me famėn qė kam marrė nga ky “reality show” pasi tani thjesht njihem nga shumė persona. Por do pėrpiqem tė jem i aftė tė bėhem VIP mė vonė.

Ēfarė ke parasysh kur thua “Do bėhem VIP”?

Pėr t’i pėrgjigjur kėsaj pyetjeje po kujtoj kėshillėn qė mė dha njė mik para disa ditėsh. Ai mė tha: “Mos u bėj kurrė aksesor nė jetė, pėrpiqu tė marrėsh diēka nga tė gjithė personat qė njeh”.

Aktualisht me ēfarė po merresh tjetėr?

Jam duke punuar pėr pėrgatitjet e javės sė modės, bashkė
me mamin Jona Muēa (stiliste), ku dizajner jam unė dhe morta ime Frensis. Shpresojmė tė realizojmė diēka tė veēantė. Po punojmė pėr tė prezantuar nė vjeshtė “mashkullin elegant, qė do tė na pėrfaqėsojė dhe qė nuk do tė jetė mashkulli i standardizuar. Jam nisur nga fakti qė veshjet qė kam veshur vetė janė pėlqyer nga miqtė dhe kolegėt. Nė kėtė sfilatė do tė dalim me logon A.M/J.M dhe kam shumė dėshirė tė thyej tabunė e kėpucės sė zezė.

Ti vetė do tė sfilosh nė kėtė javė mode?

Po nisur nga fakti qė kam njė eksperiencė sfilimi dhe me tė huaj, patjetėr qė do sfidoj edhe kėtu.

Arjon ti je njė djalė me kėmbė nė tokė, apo qė shpesh rrėmbehesh nga pasioni?

Po jam njė tip me kėmbė nė tokė, di ēfarė dua dhe ēfarė mund tė arrij. Synimi im parėsor ėshtė tė ndihem i realizuar nė jetėn time. Ajo qė kėrkoj ėshtė qė njė ditė njerėzit kur tė mė takojnė tė mė thonė “Bravo!”.

Gjendja jote sentimentale cila ėshtė tani, ndonjė dashuri e re nė horizont?

Jo nuk kam, por kur ta kem do t’ua them.

shfletuesi_
19-06-09, 11:04
Haj mozomakeq me qka po mireni..

desert
19-06-09, 12:14
Haj mozomakeq me qka po mireni..


shih shih.... edhe kete mendim e paskemi te perbashket :D

pirro
19-06-09, 13:08
Shletuesi ( me perjashtime te vogla) ka mendim te mire hahahaha.

Desert po niske edhe ne Kosove big brother

desert
19-06-09, 13:43
Shletuesi ( me perjashtime te vogla) ka mendim te mire hahahaha.

Desert po niske edhe ne Kosove big brother


le te nis ku te doj pirro... eshte humbje kohe per mua edhe shikimi i tyre se le me dicka me shume...

pirro
19-06-09, 14:16
eee po mire edhe ti po bojshe perjashtim nder femnat e ktuhit

Makresh
19-06-09, 16:24
Lexo pirro, lexo e hic mos u ndal !


http://mesazhi.com/author_article_detail.php?id=740

Arkza
19-06-09, 16:27
Shyqyr qe morri fund kjo loj e qmenduris !!!!!!!