PDA

View Full Version : Zoti i do shqiptarėt


AbdylHabib
21-02-09, 10:26
Shkruan:Petrit KOLA

Filozofikisht por edhe paraktikisht e vertetuar eshte se, cdo e keqe e ka ndonje te mire etj...
E kemi thene dhe eshte fakt i provuar se horrat, kopuket, maskarenjte, sahanlepirsat shqiptare jane politikanet, qeveritaret, prokuroret, gjyqtaret, presidenti, media, OJQ. E keqja eshte se,ata jane ne krye dhe po vazhdojne te shkaterojne dhe grabisin Shqiperine dhe shqiptaret, por e mira eshte se, ata tashme jane te evidentuar si te tille dhe objektivi eshte, heqja e tyre sa me pare nga pushteti.
Nese, ne nje dite te bukur pranvere te siper permendurit, pa perjashtim do te ishin mbledhur ne sallen e parlamentit per ti dhene pas vdekjes titullin ”Heroi i Ballkanit“, Sllobodan Milloshevicit dhe nje rrufe nga qielli i paster do te godiste parlamentin duke e bere shkrumb e hi, do te tregonte qartas se Zoti eshte me shqiptaret duke fshire nga faqja e dheut pisllekun e koncentruar shqiptar.
Zoti thote, perpiquni vete qe une t’ju ndihmoje. Keshtu qe, na del detyre qe edhe ne t’ja bejme me te lehte punen aleatit tone, Perendise. Perendia i do shqiptaret dhe ka plot shembuj ... ajo na ka dhuruar shume, shume njerez te mire, patriota dhe te afte. Detyra e tyre eshte te bashkohen dhe te perpiqen te pastrojne Shqiperine sepse Zotin dhe idealet e heronjeve do ti kene ne krahe. Te miret jane shume dhe kudondodhur ata jane,ne Shqiperi dhe jashte saj. Pa pretenduar se i njohe te gjithe desha te permend disa emra:
Arben Kondi Australi, Olsi Jazexhi Shqiperi, Alban Kraja Itali, Xhozef Diguardi, USA, Sabri Selmani Gjermani....
Pra te bashkuar per te miren e Shqiperise per idealin e shenjte, Shqiperine me dinjitet dhe te begatuar. Populli do te ndjeki rrugen tashme te ndricuar nga Flamurtaret.
Zoti i bekofte shqiptaret!

Petrit Kola
[email protected]
P.S Te siperpermendurit nuk i njoh personalisht, por prej punes se tyre.