PDA

View Full Version : Qysh e kupton qe je gjakovar :


Qika^Me^Kule
18-03-09, 23:10
001. Duhesh mi ndru 7 par ēeremide per mu bo. Gjakovarė

1. Krenohesh me industrin (e dikurshme) e qytetit, e na fakt kurgjo nuk funksionon.

2. Je krenar me Ēabratin 'legjendar'

3. Kur tė shkon ne pushim veres (Durrės/Ulqin) krejt pushimin han xhiz me speca

4. Me fitu LOTO, ia blen djalit kamionin per 'mi nxerr dinarin'

5. Mendon qė gjakovart per Kosovė jon si sllovent per ish-Jugosllavi

6. Nuk martohesh me femen jashtė Gjakovės

7. Je kusheri (ilake) me krejt Gjakoven, tė njeh dhe i njeh krejt Gjakoven

8. Priton me dal nė qytet se duhesh me fol me kon ta shen

9. Pasi qe e pėrshendet ndonje tė njohur nė qytet me 'tung' e thu edhe 'elteme' heshturazi

10. Tė del flaka me honger kaēamak nė ėmbėltoren SHARRI ose fara tė zeza ne park tė qytetit po nuk guxon se tė vjen marre

11. Krenohesh qe jeton ne 'BLLOK tė RI' ose afėr Kurrizit.

12. Muzika gjakovare tė pelqen mė sė shumti nė botė, e ndegjon me andje e qė nė fakt rrjedh nga Shkodra

13. I urren fshatarėt, nė disa raste i shpall armiq nr 1

14. Ankohesh qe nuk ki (pare) e 3 kerre ne oborr...

15. Dita e diele ėshtė kur lahesh/pastrohesh edhe kur krejt rinia e gjakoves del pėr zbavitje

16. Kur te del (tė dielava) ne ora 24.00 pastrohet qyteti, ankohesh qe heret e vet shkon ne shpi ateher...

17. Mendon qe gjakovart jonė popull perparimtar e perndimor e harron qė nė GJK ka ma sė shumti xhamia edhe teqe ne KS.

18. Je krenar qe ne GJK ska 063 e as shkije.

19. Kur tė shkon ne Prishtinė, pėrshendetesh me krejt familjen se je t'u marr rrugė tė gjatė.

20. Nė Prishtinė shkon veq 'kur tė qet puna'

21. Gjakovart krenohen me 'Gjakoven e kuqe' po nuk e dijin pse.

22. Me tė pelqy njė femen, ja mi pelqy edhe asej ja sbohet

23. Si gjakovar tė vjen inat pse katunart kan (kerre, pare)

24. Arsyen pse nuk ki femen, ja len ekonomis

25. Kur te kallet shpia, nuk i thirr zjarrfiksat se te dhimen paret

26. Mendon qe krejt Kosova (duhet) me ta kuptu dialektin.

te shtuara nga un:

27. Blen produkte vetem te i yti.

28. Hala mendon qe qebapat ma te mirat ne Gjakove i ka Baba Tim.

29. Ne telefon familja ta kan bloku 0 per mos me fol me mobil.

30. Kur te shkon diku jasht gjakoves, te gjith te thirrin Gjakove.

31. I thu njerzve qe kom pare shum e ne fakt 50 cent i ki ne gjep.

32. Tash pin makijato te vogel se e madhja osht bo 0.80 cent.

Nese ju vjen naj trip tjeter ne mend veq shtoni...:biggrin:

e_martumja
18-03-09, 23:18
Goja t'lumt :biggrin: disa m'kan thon si kogja shpesh ne gjakove ahhahahhaa

Qika^Me^Kule
18-03-09, 23:26
Goja t'lumt :biggrin: disa m'kan thon si kogja shpesh ne gjakove ahhahahhaa

cka moj ?? a te paska ba vaki naj sen kur je shku Gjk,,, a???? se aty mundet me te ndodh gjithcka,,,, heeheheheheheeh ( Hajgare)

e_martumja
18-03-09, 23:33
cka moj ?? a te paska ba vaki naj sen kur je shku Gjk,,, a???? se aty mundet me te ndodh gjithcka,,,, heeheheheheheeh ( Hajgare)hahahhahhahahah ma kan ngjit me zor e ma kan shti ne goje ahahahah oh thojsha jam ngi z'du ahahaha, ka folsha si shpesh her e kan perdore fjalen Goja t'lumt sinqerisht ahahhaa

Jana
18-03-09, 23:38
Hhahahhahahahahah hahahahhahahahah
Qe me NjERZ TE menqur merren krejt....S'kan faj ....hahahahhahahahahah

Qika^Me^Kule
18-03-09, 23:45
hahahhahhahahah ma kan ngjit me zor e ma kan shti ne goje ahahahah oh thojsha jam ngi z'du ahahaha, ka folsha si shpesh her e kan perdore fjalen Goja t'lumt sinqerisht ahahhaa

hagahaghaghaghaghaghaghagahaghagh Ndaq me hater e ndaq me zor Gjakovari ta len n'to,,,,,,, ndaq hape gojen ti ta hapin me zor , boll llaskuca jan,,, amo maffi,,, te zot jan shum,,,

LABI
19-03-09, 12:18
Nese shkon ne shitore e t'i qete kokrrat e vezeve ne kandare :biggrin:

Qika^Me^Kule
19-03-09, 20:44
Nese shkon ne shitore e t'i qete kokrrat e vezeve ne kandare :biggrin::biggrin: :biggrin:

Scooby-Doo
19-03-09, 21:33
du me jau tregu nje ngjarje te vertet,per gjakovaret. nje vajze gjakovare i ike shpise e shkon e martohet me nje magjup. e tash grat e mahalles shkojne te nona e asaj qikes per me ja hjek merzin qe qika ju ka martu me magjup, e i thojn grate hajt pasha baben shyqyr qe nuk tu ka martu per katunare qateher o kon kjamete. besoni kjo osht ngjarje e vertete.

krijuesiii
19-03-09, 21:42
...ne gjakove vendi i vakive me ka ndodhe nje e vecante para nje vite e me shume isha duke ardhe nga pushimet prej durresi neper Bajram Curr u ndal ne gjakove te marre dicka ne nje shitore u ndal rryma kur dol policia qendronte mbi makinen teme, me kerkuan dokumentat dhe posa mi murre dukomentat iken si "shura e pules" u cbene, Uh cme zuri belaj me ata police, police ma te paergjegjeshem nuk kam takuar ne jete, me qune do gjakovare aty te shitores ne qender 3 a 4 ore kam ndejture me nje komandante qe ishte shume djali i mire perkunder policeve te tije, aty kam pritu deri sa erdhen ata Zoterit edhe sot nuk e di shkakun pse vepruan ashtu...tungiii

Guri i madh
19-03-09, 21:52
...ne gjakove vendi i vakive me ka ndodhe nje e vecante para nje vite e me shume isha duke ardhe nga pushimet prej durresi neper Bajram Curr u ndal ne gjakove te marre dicka ne nje shitore u ndal rryma kur dol policia qendronte mbi makinen teme, me kerkuan dokumentat dhe posa mi murre dukomentat iken si "shura e pules" u cbene, Uh cme zuri belaj me ata police, police ma te paergjegjeshem nuk kam takuar ne jete, me qune do gjakovare aty te shitores ne qender 3 a 4 ore kam ndejture me nje komandante qe ishte shume djali i mire perkunder policeve te tije, aty kam pritu deri sa erdhen ata Zoterit edhe sot nuk e di shkakun pse vepruan ashtu...tungiii
kan veprue ashtu se une ju kam tregue se ti je me haashim thaqin heren tjter kan me tė qkoq dajak gjakoven harroe

krijuesiii
19-03-09, 21:56
kan veprue ashtu se une ju kam tregue se ti je me haashim thaqin heren tjter kan me tė qkoq dajak gjakoven harroe


...hahahahaha a u lodhe hiq...


tungiii

Qika^Me^Kule
19-03-09, 21:59
du me jau tregu nje ngjarje te vertet,per gjakovaret. nje vajze gjakovare i ike shpise e shkon e martohet me nje magjup. e tash grat e mahalles shkojne te nona e asaj qikes per me ja hjek merzin qe qika ju ka martu me magjup, e i thojn grate hajt pasha baben shyqyr qe nuk tu ka martu per katunare qateher o kon kjamete. besoni kjo osht ngjarje e vertete.


ahahahahaahahha me bane me qesh

Nuk e di arsyen pse i urrejn katundart,,,, te Gjk,,,,,

pirro
19-03-09, 22:02
Ka shku gjakovari ne treg dhe i ka ble disa litra vere, mirepo ato litra prej tregut e deri te banesa ka vendos me i bajt me shpine ( per mos me hargju taxi) mirepo rruges i thehet nje shishe vere dhe gjakoavari e sheh se po rrjedh diqka ngjyre e kuqe, dhe thot : ishalla eshte gjak e nuk eshte vere"

Qika^Me^Kule
19-03-09, 22:02
...ne gjakove vendi i vakive me ka ndodhe nje e vecante para nje vite e me shume isha duke ardhe nga pushimet prej durresi neper Bajram Curr u ndal ne gjakove te marre dicka ne nje shitore u ndal rryma kur dol policia qendronte mbi makinen teme, me kerkuan dokumentat dhe posa mi murre dukomentat iken si "shura e pules" u cbene, Uh cme zuri belaj me ata police, police ma te paergjegjeshem nuk kam takuar ne jete, me qune do gjakovare aty te shitores ne qender 3 a 4 ore kam ndejture me nje komandante qe ishte shume djali i mire perkunder policeve te tije, aty kam pritu deri sa erdhen ata Zoterit edhe sot nuk e di shkakun pse vepruan ashtu...tungiii

aghaghaghaghaaghaghaghgha me duket te njejtin problem e paskem si une ashtu dhe ti,, por tek une esht qudi,,,,

Kur shkoj pushim ne ks,,, e sa her qe dal me kerr,,,,, e pa mundshme mos me pagu une denim ose,,,,,, poilic kerkojn te dal me ta per caffe,,,,,

Urata
20-03-09, 03:24
Shpezt me nje krah ruhen/mbulohen e me nje krah fluturojn kur kalojn mbi gjakoveA thue pse ashtu...?

Albetnik
20-03-09, 09:58
oj qika me kule, shto ne list edhe kto:


"turn-off telefonit naten, per mi kursy baterin"

Albetnik
20-03-09, 10:00
Shpezt me nje krah ruhen/mbulohen e me nje krah fluturojn kur kalojn mbi gjakoveme kulture ato shpez, tuten mos po ju rrshet... e glacojn qytetin :tongue:

Qika^Me^Kule
20-03-09, 13:53
me kulture ato shpez, tuten mos po ju rrshet... e glacojn qytetin :tongue:

Eh ska me te Gjk,,,,,, po ma mer mendja se cka do me than tahs , po nuk lejojn cka don ti,,, po cka don ata,,,

Qika^Me^Kule
20-03-09, 13:56
Gjakova e Kuqe... hahahah se ruhen mos....Homo-t e shtin me pague haraqin, se ndryshe haraqi nuk paguhet ne gjakove ....!

Gjakovari thoT te rruJ,,, pa te lag hiq,,,,, keshtu kam degju sdi a asht e sakt,,,?ß??:redface:

Qika^Me^Kule
20-03-09, 14:24
po po.. ku mujn Po, sloj te zez pa bo si jahudit.:biggrin: :biggrin: Ja kan anen si per mir , ashtu dhe per keq,,, :tongue:

jadore
20-03-09, 17:21
Gjakova e Kuqe... hahahah se ruhen mos....Homo-t e shtin me pague haraqin, se ndryshe haraqi nuk paguhet ne gjakove ....!

me detalishte te lutem na zberthe kete komentin tend Kod, se nuk te kuptoj as une si gjakovare se lere te tjeret ketu ..!!

thellenza
20-03-09, 23:30
...kur ti ndish keto:
-shka u bo mouter,
-shka u bo vllaaa,
-uuuu cik m'flakruove, cfar muhalife. :biggrin:

p.s me pelqen shume si flasin gjakovaret.

FtheL
21-03-09, 19:43
Qika^Me^Kule : Deshiroj ti pėrgjigjem pytjes tėnde pse Gjakovarėt urrejnė Katundarėt:
Katundar - Kafshė
Edhe pse disa njerėz kanė nė qefė kafshėt ata dalin me to (kafshėt) por dallojin shum nga njėri tjetri (dallon njėriu nga kafsha qė ka marr njėriu pėr tė dalė me tė).Kėshtu edhe nėse dalin njė Gjakovar me njė Katundar atėherė dallojnė,por dallojnė edhe mė shumė se me njė njėri qė del me njė kafshė shtėpiake (qen,macė etj., por sikur njė Gjakovar tė dal nė shėtitje dallimi do tė jetė shum i madh sikur njė njėri tė dalė nė njė shėtitje me njė kali.Dallimi nuk ėshtė aq i zorshėm pėr tu kuptuar.


Mendoj qė ėshtė fyese ( shumė fyese ) por ėshtė realitet ( pėr n'ja 95% tė katundarėve ) kėshtu do iu kėrkoja falje nėse ju kam prekur me kėtė postim.

Me rrespekt :FtheL pėrgjigjet pyetjes sė Qika^Me^Kule

guriko
21-03-09, 20:01
Qika^Me^Kule : Deshiroj ti pėrgjigjem pytjes tėnde pse Gjakovarėt urrejnė Katundarėt:
Katundar - Kafshė
Edhe pse disa njerėz kanė nė qefė kafshėt ata dalin me to (kafshėt) por dallojin shum nga njėri tjetri (dallon njėriu nga kafsha qė ka marr njėriu pėr tė dalė me tė).Kėshtu edhe nėse dalin njė Gjakovar me njė Katundar atėherė dallojnė,por dallojnė edhe mė shumė se me njė njėri qė del me njė kafshė shtėpiake (qen,macė etj., por sikur njė Gjakovar tė dal nė shėtitje dallimi do tė jetė shum i madh sikur njė njėri tė dalė nė njė shėtitje me njė kali.Dallimi nuk ėshtė aq i zorshėm pėr tu kuptuar.


Mendoj qė ėshtė fyese ( shumė fyese ) por ėshtė realitet ( pėr n'ja 95% tė katundarėve ) kėshtu do iu kėrkoja falje nėse ju kam prekur me kėtė postim.

Me rrespekt :FtheL pėrgjigjet pyetjes sė Qika^Me^Kule

he he ta paskan djegč b.............. katundaret.

ha ha

Qika^Me^Kule
21-03-09, 22:29
Qika^Me^Kule : Deshiroj ti pėrgjigjem pytjes tėnde pse Gjakovarėt urrejnė Katundarėt:
Katundar - Kafshė
Edhe pse disa njerėz kanė nė qefė kafshėt ata dalin me to (kafshėt) por dallojin shum nga njėri tjetri (dallon njėriu nga kafsha qė ka marr njėriu pėr tė dalė me tė).Kėshtu edhe nėse dalin njė Gjakovar me njė Katundar atėherė dallojnė,por dallojnė edhe mė shumė se me njė njėri qė del me njė kafshė shtėpiake (qen,macė etj., por sikur njė Gjakovar tė dal nė shėtitje dallimi do tė jetė shum i madh sikur njė njėri tė dalė nė njė shėtitje me njė kali.Dallimi nuk ėshtė aq i zorshėm pėr tu kuptuar.


Mendoj qė ėshtė fyese ( shumė fyese ) por ėshtė realitet ( pėr n'ja 95% tė katundarėve ) kėshtu do iu kėrkoja falje nėse ju kam prekur me kėtė postim.

Me rrespekt :FtheL pėrgjigjet pyetjes sė Qika^Me^Kule

Ne radh te par te pershendes i nderuar....... Dhe radh te dyt,,,, doj te te them qfar doje ti me than me ket pergjigje ????? se tybe spo e kuptoj,, mir,,,, se cka paske qkarravit ti ketu e paske perzi me ka krejt,,,, Dhe te ju them drejten As nuk i perkrahi Qytetaret por as Katundaret,,, une do mbes me mir neutrale,,,,

PS. tek ne thojn si esht moti ktheje gzofin,,,,, e keshtu qe Gjk,,, jan kan gjith,,,, me kryengrits se katundart,, dhe do mbesin siq kan qen gjith,,,,

Dhe shpresoj te mos mbetet askush ketu i fyer me fjal apo i offenduar,, ndaj njeri tjetrit,,, ky forum ehst dhe skem cka offendohem mesveti,,,


Me respekt nga Qika me kule

Makresh
22-03-09, 01:34
Nuk me duket qesharake tema, Ne vend qe te diskutohet per keto te meta qe jo vetem gjakova i ka por ne pergjithesi shqiptaret, ne qeshim ne vend qe te qajm, e pse mos te nxjerrim konkludime per ti luftuar keto dukuri antinjerzore por tallemi e tallemi e deri sa ta teprojm dhe prap nuk ngihemi ? Zgjohuni o njerez dhe shiqoni realitetin e kesaj bote te tmerrshme !

Jana
22-03-09, 12:06
Eh Xhelozia pi shkatrron njerzit .......................

Isinqerti25
22-03-09, 12:08
Ne te Folur e kuptoj?

Amina
22-03-09, 18:00
Ne te Folur e kuptoj?

Ashtu eshte, ata qe flasin si Qumili dhe Besim Dina :biggrin:

FtheL
23-03-09, 17:09
Qika me kule :Ne radh te par te pershendes i nderuar....... Dhe radh te dyt,,,, doj te te them qfar doje ti me than me ket pergjigje ????? se tybe spo e kuptoj,, mir,,,, se cka paske qkarravit ti ketu e paske perzi me ka krejt,,,, Dhe te ju them drejten As nuk i perkrahi Qytetaret por as Katundaret,,, une do mbes me mir neutrale,,,,

PS. tek ne thojn si esht moti ktheje gzofin,,,,, e keshtu qe Gjk,,, jan kan gjith,,,, me kryengrits se katundart,, dhe do mbesin siq kan qen gjith,,,,

Dhe shpresoj te mos mbetet askush ketu i fyer me fjal apo i offenduar,, ndaj njeri tjetrit,,, ky forum ehst dhe skem cka offendohem mesveti,,,


Me respekt nga Qika me kuleMė fal Pyetja ishte se : Nuk e di pse Gjakovarėt urrejnė Katundarėt ?
Ti pra shum mir e din qė ne urrehemi ndėrmjet vete , por arsyen ende nuk e ke kuptuar .
Ndoshta gjakovarėt i ka bėrė tė ndjejnė urrejte ndaj katundarėve sepse sjellja e katundarve ėshtė nė nivelin mė tė ulėt qė ėshtė e mundur,ndoshta se gjakova tanimė ėshtė e mbushur e gjitha katundar:katundar nga katunde tė ndryshme tė rrethinės sė gjakovės,ndoshta se nė tė gjitha shkollat mbizotrron balizmi(katunarizmi).
Po tė shohėsh vetėm shkollėn e mesme "Mjeksinė" e gjitha katundarė.
Veq tė shohėsh Drejtorat,bossat etj. tė gjithė katundarė .Kėta janė disa shembuj tė cilat nxisin urrejtjen e gjakovarėve ndaj katundarėve.


Dhe do i bashkangjitesha mendimit tė MAKRESHIT :Nuk me duket qesharake tema, Ne vend qe te diskutohet per keto te meta qe jo vetem gjakova i ka por ne pergjithesi shqiptaret, ne qeshim ne vend qe te qajm, e pse mos te nxjerrim konkludime per ti luftuar keto dukuri antinjerzore por tallemi e tallemi e deri sa ta teprojm dhe prap nuk ngihemi ? Zgjohuni o njerez dhe shiqoni realitetin e kesaj bote te tmerrshme !


Me Rrespekt :FtheL

Oqeani
23-03-09, 17:14
Eh Xhelozia pi shkatrron njerzit .......................

Ku po e din ti !!!

Une sa po krisi nga xhelozija edhe prap po pertrihem !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Jana
23-03-09, 17:31
Ku po e din ti !!!

Une sa po krisi nga xhelozija edhe prap po pertrihem !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

hahahah per Gjakova mer e pata qyy...qe na kan inatin ahahah

emine
23-03-09, 17:31
hagahaghaghaghaghaghaghagahaghagh Ndaq me hater e ndaq me zor Gjakovari ta len n'to,,,,,,, ndaq hape gojen ti ta hapin me zor , boll llaskuca jan,,, amo maffi,,, te zot jan shum,,,


llaskuca:biggrin: hahhahhahhahhahhahahhahahhah

Isinqerti25
23-03-09, 18:43
Ne theks

jadore
23-03-09, 19:49
Ne theks

jo gjithmone ..

( sekletin ma te madhin e kane bashkbiseduesit e mij , kur ja nisin me fol me ironi per gjakovarte e ne fund e kuptojne qe jam prej atjehit jam , ska ma hajgare kur ja nisin me u arsyetu ..

valiii
23-03-09, 20:06
Ju kish pa kalle shpija gjakovarit dhe kur e pyesin koleget se pse nuk i lajmroje zjarfiksat. Ai u pergjigje:"po une jau cingrrova, po ata nuk thiren" :D

Makresh s'shkruj une ma ketu :P

Qika^Me^Kule
23-03-09, 20:30
Ju kish pa kalle shpija gjakovarit dhe kur e pyesin koleget se pse nuk i lajmroje zjarfiksat. Ai u pergjigje:"po une jau cingrrova, po ata nuk thiren" :D

Makresh s'shkruj une ma ketu :P


:biggrin: :biggrin:

Makresh
23-03-09, 20:33
Ju kish pa kalle shpija gjakovarit dhe kur e pyesin koleget se pse nuk i lajmroje zjarfiksat. Ai u pergjigje:"po une jau cingrrova, po ata nuk thiren" :D

Makresh s'shkruj une ma ketu :P


Nejse, ti paske drejt se na shtine me kesh :biggrin: :biggrin:

Estella
23-03-09, 23:06
Ju kish pa kalle shpija gjakovarit dhe kur e pyesin koleget se pse nuk i lajmroje zjarfiksat. Ai u pergjigje:"po une jau cingrrova, po ata nuk thiren" :D

Makresh s'shkruj une ma ketu :P

ahuuhaauhuahauhau interesgji a :P

Zana_ch
23-03-09, 23:12
Shpezt me nje krah ruhen/mbulohen e me nje krah fluturojn kur kalojn mbi gjakovehahaha ....o kodi me ken shpez mashkull me krahun tjeter i pershendet bukuroshet e gjakoves ...e me ken shepza femar i pershendet bukuroshta e gjakoves ....

Isinqerti25
23-03-09, 23:14
Mendoj qe ne Theksin e tyre

Oqeani
23-03-09, 23:19
Ne theks po se po, por edhe kmishen e kuqe e kan merak ;)

Jana
24-03-09, 00:21
Ne theks po se po, por edhe kmishen e kuqe e kan merak ;)

Po De.....
http://farm4.static.flickr.com/3204/2652090066_6bb6df280a.jpg

Isinqerti25
24-03-09, 00:25
Ne Theks shum let?

Jana
24-03-09, 00:30
Ne Theks shum let?

Po de se folim Omel qata hahahaha.....

Jemi Unik ne te gjitha aspektet ....

Isinqerti25
24-03-09, 00:35
Jana po de veq kush jav ka Inati se ska me juve sa te urt jeni kur te fleni ahahah Hajgare pak?

Jana
24-03-09, 00:37
Jana po de veq kush jav ka Inati se ska me juve sa te urt jeni kur te fleni ahahah Hajgare pak?


Hhahhahaha as en gjum besa na nuk jemi te urt hahaha.....

Isinqerti25
24-03-09, 00:38
Aahahaha Jana hajt se bohet mir edhe Permirsoni me kohen

Peja-Boy
27-03-09, 18:54
Nese ju vjen naj trip tjeter ne mend veq shtoni...:biggrin:


Qika^Me^Kule po don me dal Edhe Kullerk hahahahaha Ka hy en Tripa ..!


Shko Pi ne krejt qytetet e Ks nje Liter Vodka kur qohesh mengjes te dhemb kryet ...E Kur qohesh ne mengjes e te dhemb Prapanica dije se ne Gjakove je !!

Isinqerti25
27-03-09, 20:27
Ne Theks mendoj..........

Qika^Me^Kule
27-03-09, 20:28
Qika^Me^Kule po don me dal Edhe Kullerk hahahahaha Ka hy en Tripa ..!


Shko Pi ne krejt qytetet e Ks nje Liter Vodka kur qohesh mengjes te dhemb kryet ...E Kur qohesh ne mengjes e te dhemb Prapanica dije se ne Gjakove je !!

aghaghaghaghaghaghaghaaghaghaghaghaaghaghaghaghagh aghaghaagh Athu pse te dham se??? aghghaaghaghaghaghagh ej kuku lot me kan dal,,, e ti,,,,,,,
Ma H.......................... L..........:biggrin: :biggrin:

emine
27-03-09, 21:25
aghaghaghaghaghaghaghaaghaghaghaghaaghaghaghaghagh aghaghaagh Athu pse te dham se??? aghghaaghaghaghaghagh ej kuku lot me kan dal,,, e ti,,,,,,,
Ma H.......................... L..........:biggrin: :biggrin:


mos u kesh se gjinja kan pervoje:eek: :P

Qika^Me^Kule
27-03-09, 21:50
mos u kesh se gjinja kan pervoje:eek: :P

ahahahahahahaha a po thu se nga provoja po thot ky keshtu aa??? ehehheh

emine
27-03-09, 21:58
ahahahahahahaha a po thu se nga provoja po thot ky keshtu aa??? ehehheh


jo po doket,,,;)

Isinqerti25
27-03-09, 22:21
Nga Theksi mendoj une e ka edhe disa menyra tjera....

emine
27-03-09, 22:22
qysh je mer:P

Isinqerti25
27-03-09, 22:26
Ne theks une me se shumti ..

Peja-Boy
29-03-09, 16:43
mos u kesh se gjinja kan pervoje:eek: :P

A u Binde as ashtu qenka a ??

Une e tregova nje ViC e ti sa duket ju binde ketij Vic qe e vertet qenka !!

Qika^Me^Kule
29-03-09, 22:13
A u Binde as ashtu qenka a ??

Une e tregova nje ViC e ti sa duket ju binde ketij Vic qe e vertet qenka !!

ahahahahaahaha Oh,,,,, G,,,,,, Te H,,,,,,,:biggrin:

qika_pejes
11-04-09, 11:19
Lokalista se nuk inkuadrohen shume me qene bashke me tjerte pastaj ankohen se nuk na don kerkush thojne shkurt rrin anash nuk formatin askon prej pervojes mos u prekni gjakovar ahhahah ( ani katunarte pereth qe i kan si dojne hiq)

MemphiSx
11-04-09, 12:47
Masi ja paskit nis edhe shtosa me kallxu per Gjakove,pe kallxoj edhe une njo :D

Ni Pejon e kish pas majasilin,edhe kish lyp qare ne krejt Kosove,skish gjet. Ni dit kish ndi,se ne Gjakove ish ni mjek qe pi sheroke majasilin me purrihh.
Shkon Pejoni n'Gjakove,mezi e gjen mjekun. Kur hin aty,i thot a je ti filon mjeku qe sheron majasilin? Mjeku i thot,po hajde hyn mrenda!
Mjeku i kallxon se si e qysh duhet me vepru,per me ju largu majasili. Pejoni prej hallit t'madh qe e kish,i thot mjekut,bom qka t'dush veq hekma.
Mjeku i thot Pejonit,se duhet mu desh edhe me u kthy permrapa :D,Pejoni i thot a mos na sheh kush,ai i thot se jo kerkush.
Kthehet pejoni mas,mjeku ia nis me ia ferku b....,me "purrih" t'vet,e pyet a po t'dhem,pejoni i thot kapak. Mjeku ia qet njonen ne dore ne bel,edhe shkon tu e ferku! I thot pejonit a po te dhem qitash,pejoni i thot ma pak. Mjeku e qet edhe doren tjeter ne bel,edhe e pyet,a po te dhem qitash,pejoni i thot,jo hiq tybe. Nejse mjeku,bon qef ne pejonin,edhe pejoni i jep pare t'majme per largimin e majasilit!!

Pas dy muajsh pejonit i paraqitet prap majasili,edhe po i thot grus vet,se qka me bo. Gruja i thot,qu shko prap te mjeku i Gjakoves.
Pejoni i thot,jo spo shkoj se e di vet se qysh ma ka bo,i thot grus me ja pru ni purrihh.
Ja bjen gruja purrinin,vet deshet edhe i thot grus me ja mshu siq ia ka mshu mjeku!
Gruja ia bon te njejten metod si mjeku,edhe e pyet burrin se a po te dhem.Burri pisket prej dhimtes se nuk i largohet hiq. I thot gruja,a tkujtohet diqka tjeter se qka t'ka bo? Pejoni i thot po,qitma njonen dore ne bel,edhe ferkoma.
Gruja vepron qysh i thot burri,po prap si largohet,atij veq i shtohen dhimt. Dikur i pisket grus vet,e i thot qitma edhe doren tjeter ne bel,se ai dy durt mi ka pas qit.

MASNEJ GRUJA I THOT,OO BURR MI QIT DY DURT NE BEL,SKA QYSH ME NEJT PURRINI. MASNEJ QOHET PEJONI TUJ PISKAT AAAAA NONEN E GJAKOVARIT MA PASKA BO AT PUNEN AHHAAHAHASHAHASHASH .

Jana
11-04-09, 16:07
Edhe qishty dallohen...
http://i56.photobucket.com/albums/g182/janixxx/enkelejda.jpg

qika_pejes
11-04-09, 21:18
Vendi i shehav moo

qika_pejes
11-04-09, 21:27
Masi ja paskit nis edhe shtosa me kallxu per Gjakove,pe kallxoj edhe une njo :D

Ni Pejon e kish pas majasilin,edhe kish lyp qare ne krejt Kosove,skish gjet. Ni dit kish ndi,se ne Gjakove ish ni mjek qe pi sheroke majasilin me purrihh.
Shkon Pejoni n'Gjakove,mezi e gjen mjekun. Kur hin aty,i thot a je ti filon mjeku qe sheron majasilin? Mjeku i thot,po hajde hyn mrenda!
Mjeku i kallxon se si e qysh duhet me vepru,per me ju largu majasili. Pejoni prej hallit t'madh qe e kish,i thot mjekut,bom qka t'dush veq hekma.
Mjeku i thot Pejonit,se duhet mu desh edhe me u kthy permrapa :D,Pejoni i thot a mos na sheh kush,ai i thot se jo kerkush.
Kthehet pejoni mas,mjeku ia nis me ia ferku b....,me "purrih" t'vet,e pyet a po t'dhem,pejoni i thot kapak. Mjeku ia qet njonen ne dore ne bel,edhe shkon tu e ferku! I thot pejonit a po te dhem qitash,pejoni i thot ma pak. Mjeku e qet edhe doren tjeter ne bel,edhe e pyet,a po te dhem qitash,pejoni i thot,jo hiq tybe. Nejse mjeku,bon qef ne pejonin,edhe pejoni i jep pare t'majme per largimin e majasilit!!

Pas dy muajsh pejonit i paraqitet prap majasili,edhe po i thot grus vet,se qka me bo. Gruja i thot,qu shko prap te mjeku i Gjakoves.
Pejoni i thot,jo spo shkoj se e di vet se qysh ma ka bo,i thot grus me ja pru ni purrihh.
Ja bjen gruja purrinin,vet deshet edhe i thot grus me ja mshu siq ia ka mshu mjeku!
Gruja ia bon te njejten metod si mjeku,edhe e pyet burrin se a po te dhem.Burri pisket prej dhimtes se nuk i largohet hiq. I thot gruja,a tkujtohet diqka tjeter se qka t'ka bo? Pejoni i thot po,qitma njonen dore ne bel,edhe ferkoma.
Gruja vepron qysh i thot burri,po prap si largohet,atij veq i shtohen dhimt. Dikur i pisket grus vet,e i thot qitma edhe doren tjeter ne bel,se ai dy durt mi ka pas qit.

MASNEJ GRUJA I THOT,OO BURR MI QIT DY DURT NE BEL,SKA QYSH ME NEJT PURRINI. MASNEJ QOHET PEJONI TUJ PISKAT AAAAA NONEN E GJAKOVARIT MA PASKA BO AT PUNEN AHHAAHAHASHAHASHASH .
hahahhaha Beni hahahha dreq, une spo kallzoj shtos por pernime ama du me lidh me kit shtosin tend gjakovarit edhe burri i ksaj grujes mi pas qellu se kish pas dert me ja bo at pune ahahhahahaha nuk njohin gjini as mosh eooo njeri :P :p

qika_pejes
11-04-09, 21:50
kan veprue ashtu se une ju kam tregue se ti je me haashim thaqin heren tjter kan me tė qkoq dajak gjakoven harroe
Valla hashimin e kan shybe :P

Prishtinasja_
15-08-09, 11:38
001. Duhesh mi ndru 7 par ēeremide per mu bo. Gjakovarė

1. Krenohesh me industrin (e dikurshme) e qytetit, e na fakt kurgjo nuk funksionon.

2. Je krenar me Ēabratin 'legjendar'

3. Kur tė shkon ne pushim veres (Durrės/Ulqin) krejt pushimin han xhiz me speca

4. Me fitu LOTO, ia blen djalit kamionin per 'mi nxerr dinarin'

5. Mendon qė gjakovart per Kosovė jon si sllovent per ish-Jugosllavi

6. Nuk martohesh me femen jashtė Gjakovės

7. Je kusheri (ilake) me krejt Gjakoven, tė njeh dhe i njeh krejt Gjakoven

8. Priton me dal nė qytet se duhesh me fol me kon ta shen

9. Pasi qe e pėrshendet ndonje tė njohur nė qytet me 'tung' e thu edhe 'elteme' heshturazi

10. Tė del flaka me honger kaēamak nė ėmbėltoren SHARRI ose fara tė zeza ne park tė qytetit po nuk guxon se tė vjen marre

11. Krenohesh qe jeton ne 'BLLOK tė RI' ose afėr Kurrizit.

12. Muzika gjakovare tė pelqen mė sė shumti nė botė, e ndegjon me andje e qė nė fakt rrjedh nga Shkodra

13. I urren fshatarėt, nė disa raste i shpall armiq nr 1

14. Ankohesh qe nuk ki (pare) e 3 kerre ne oborr...

15. Dita e diele ėshtė kur lahesh/pastrohesh edhe kur krejt rinia e gjakoves del pėr zbavitje

16. Kur te del (tė dielava) ne ora 24.00 pastrohet qyteti, ankohesh qe heret e vet shkon ne shpi ateher...

17. Mendon qe gjakovart jonė popull perparimtar e perndimor e harron qė nė GJK ka ma sė shumti xhamia edhe teqe ne KS.

18. Je krenar qe ne GJK ska 063 e as shkije.

19. Kur tė shkon ne Prishtinė, pėrshendetesh me krejt familjen se je t'u marr rrugė tė gjatė.

20. Nė Prishtinė shkon veq 'kur tė qet puna'

21. Gjakovart krenohen me 'Gjakoven e kuqe' po nuk e dijin pse.

22. Me tė pelqy njė femen, ja mi pelqy edhe asej ja sbohet

23. Si gjakovar tė vjen inat pse katunart kan (kerre, pare)

24. Arsyen pse nuk ki femen, ja len ekonomis

25. Kur te kallet shpia, nuk i thirr zjarrfiksat se te dhimen paret

26. Mendon qe krejt Kosova (duhet) me ta kuptu dialektin.

te shtuara nga un:

27. Blen produkte vetem te i yti.

28. Hala mendon qe qebapat ma te mirat ne Gjakove i ka Baba Tim.

29. Ne telefon familja ta kan bloku 0 per mos me fol me mobil.

30. Kur te shkon diku jasht gjakoves, te gjith te thirrin Gjakove.

31. I thu njerzve qe kom pare shum e ne fakt 50 cent i ki ne gjep.

32. Tash pin makijato te vogel se e madhja osht bo 0.80 cent.

Nese ju vjen naj trip tjeter ne mend veq shtoni...:biggrin:

Qenkan kushte interesante dhe besa disa qesharake ! :biggrin::wink:

instruktori
15-08-09, 11:44
hmmmmmmmmmmmmmmmmm

Virti
15-08-09, 21:34
nje francez kishte paske shkua mysafir en gjakove dhe te njejtin e cojne ne hotel pashtrik per t'a carosur...
kur zgjohet ne mengjes thote, te na ne france, nga vena, dhemb koka, kurse nga kjo vena e juaj po dhemb prapanica... :eek:

jadore
26-12-09, 13:46
lind e nuk bohesh ..
e keqja e kesaj eshte qe gjysmen e popullates e ndan ky eshte gjakovare ky jo .
hala nuk di shpjegim veq valla edhe vet e praktikoj instiktivishte ..
paramendoni kur ju permendin dike ti ju thu po i gjakoves eshte por nuk eshte gjakovare , e 100 vjet i ke kalu me te bashke ..
p..s.
per kete karakteristike veq halla e madhe e di qe me kupton e mundet me e shpjegu..!

Agolli
26-12-09, 13:58
Nuk mundem me kuptu, thjeshte nuk jam Gjakovar..Pejan mara den baba den..:tongue:

luckyman
26-12-09, 18:54
Kur ka ardhe Gjakovari ne Peje per here te pare,hyp ne Tren vjen kondukteri me ja lyp bileten ,ky i shkreti e nxerr pasaporten .

Amina
26-12-09, 18:55
Kur ka ardhe Gjakovari ne Peje per here te pare,hyp ne Tren vjen kondukteri me ja lyp bileten ,ky i shkreti e nxerr pasaporten .


hahahahahhahhaa, ndoshta i ka thene:"veq kete leter e kam "djel" hahaha

luckyman
26-12-09, 19:00
hahahahahhahhaa, ndoshta i ka thene:"veq kete leter e kam "djel" hahahaKa kujtu i shkreti mos ka dal jasht, dikah :tongue:

emine
26-12-09, 19:02
Kur ka ardhe Gjakovari ne Peje per here te pare,hyp ne Tren vjen kondukteri me ja lyp bileten ,ky i shkreti e nxerr pasaporten .
u dade u shkrina tu kesh:tongue:

Qika^Me^Kule
13-01-10, 22:02
Kur ka ardhe Gjakovari ne Peje per here te pare,hyp ne Tren vjen kondukteri me ja lyp bileten ,ky i shkreti e nxerr pasaporten .


A mos u kan e kunderta per pejanet ????

~Aurora~
13-01-10, 22:05
hmmmmm..per gjakoven po folni a.......mosni se asht super gjakova........
vjen gjakovalia ne kafe,edhe i thot njerit...
-a je ti qaj se ma shpetove djalin pa mu mbyt ne uje..???
po,,une jam -ia kthen ai.....
ku mutin ja ki lan kapuqin?????

Isinqerti25
13-01-10, 22:06
Mendoj qe ne Theks,,,,,,,,,,,,,

Guri i madh
13-01-10, 22:09
kur te lun vllaznimmi fuzball me i rreh kundershtart apo simpatizusit e ekipit kundershtar

Qika^Me^Kule
13-01-10, 22:10
Inatgjoret breeeeeeeeeee

Guri i madh
13-01-10, 22:15
e vlla tash gjakovart e kan univrzitetin e vet dhurat nga kryeministri kta pa univerzitet edhe kerkojshin me u nda nga kosova e kerkojshin ose shtet i pavarur ose bashkim me shypnin e tash me univerzitet e kan ma leht me u nda

~Aurora~
13-01-10, 22:20
kemi qen dhe do te jemi gjithmon gjakova....
asht hallall qytet dhe qytetar te respektueshem-----

Isinqerti25
13-01-10, 22:21
Ne te folur por mendoj ne Theksin e tyre,,,,,,,,,,,,

Guri i madh
13-01-10, 22:30
kemi qen dhe do te jemi gjithmon gjakova....
asht hallall qytet dhe qytetar te respektueshem-----
ani tash qytet UNIVERZITAR

~Aurora~
13-01-10, 22:32
ani tash qytet UNIVERZITAR
guri i madh...njerezit e bajin shkollen ...e jo shkolla njerezit..apo.?????????

Isinqerti25
13-01-10, 22:34
Topi se lun Aurora

Guri i madh
13-01-10, 22:38
guri i madh...njerezit e bajin shkollen ...e jo shkolla njerezit..apo.?????????po arsimimi ne gjuhen shqipe ne trojet e okupura ka ardh nga gjakovart ky esht nji realitet qe askush nuk mundet me demantue

po tash jemi tjer kena ndryshue bile edhe historia ne RTK po tregohet veq prej vitit1998 bile shum e shtrembruar bile edhe shum neveritse bile kjo histori ka edhe shum halucinacione ,kur hasha flet per 1968 ------------ e shum do pseudo patriota

~Aurora~
13-01-10, 22:46
Topi se lun Aurora
flm i sinqerti............

Isinqerti25
13-01-10, 22:49
Mender Qofshi Aurora.......

Sibora
14-01-10, 20:55
Ka edhe gjakovar qe u kane ngjare dajallareve qe s'jane gjakovare,keshtu qe s'mundemi me kuptu ndonjehere si duket nje gjakovar.:tongue:

roadrunner
14-01-10, 20:57
hahahahahaha aurora, jo bre se sjan qashtu hahhahahaahhahahaha

hmmmmm..per gjakoven po folni a.......mosni se asht super gjakova........
vjen gjakovalia ne kafe,edhe i thot njerit...
-a je ti qaj se ma shpetove djalin pa mu mbyt ne uje..???
po,,une jam -ia kthen ai.....
ku mutin ja ki lan kapuqin?????

valiii
14-01-10, 21:10
Gjakovari ne agonin e vdekjes (demek ty dhone shpirte) edhe njeher para se me lane amanetin jau leshone syte familjes per reth edhe pyet se ku e kam bashkeshorten dhe ajo i fokusohet para syve, pastaj njejte vazhdon duke kerkuar edhe djemt ēikat, rejen e keshtu me rend. Kur e kupton qe te gjithe i ka tek koka pastaj bertete:" e kond hamomin e keni lone n'dugoje "... Tani lene amanet qe, nese vdes ate nate qe ishte e diele te fshehet xhenazja/trupi e mos t publikohet deri t marten puna qe t'hanen eshte pazar n gjk e mos me mbydhe dyqanin pa lidhje... Edhe plus asaj jau cilli ndermend se shtepija posedon nje kerr karavan edhe ky gjakovci vaktile ja kish mendu dekes edhe ka vendose per kete veture se puna kur vdes mi ra ma lire per me percille deri n varreza :P

Qika^Me^Kule
16-01-10, 19:12
Gjakovari ne agonin e vdekjes (demek ty dhone shpirte) edhe njeher para se me lane amanetin jau leshone syte familjes per reth edhe pyet se ku e kam bashkeshorten dhe ajo i fokusohet para syve, pastaj njejte vazhdon duke kerkuar edhe djemt ēikat, rejen e keshtu me rend. Kur e kupton qe te gjithe i ka tek koka pastaj bertete:" e kond hamomin e keni lone n'dugoje "... Tani lene amanet qe, nese vdes ate nate qe ishte e diele te fshehet xhenazja/trupi e mos t publikohet deri t marten puna qe t'hanen eshte pazar n gjk e mos me mbydhe dyqanin pa lidhje... Edhe plus asaj jau cilli ndermend se shtepija posedon nje kerr karavan edhe ky gjakovci vaktile ja kish mendu dekes edhe ka vendose per kete veture se puna kur vdes mi ra ma lire per me percille deri n varreza :P

hahagaghghaghahgghaagh Po ja keni inati valla

Hajdede
10-05-10, 16:50
Pikerisht kjo tem deshmon se disa shqiptar, fatkeqesisht ne kte forum, akoma vuajtkan nga sindromi (e nje semundjeje) "lokalizimin e vendeve ne Kosove dhe jasht".

Po pse o te dashur antar u marrkeni me thashetheme tipike ballkanike qe me te vertet cenon parimin baz te barazise ne mes te vendeve.

Guri i madh
10-05-10, 20:29
kur prezentohet e thot une quhem mazllum

roadrunner
10-05-10, 22:08
Kur hysh n'kit tem, maj dur't ne xhepa se po t'bje kuleta tuj fol lidhje palidhje (a din ti qka osht humori?) :PPikerisht kjo tem deshmon se disa shqiptar, fatkeqesisht ne kte forum, akoma vuajtkan nga sindromi (e nje semundjeje) "lokalizimin e vendeve ne Kosove dhe jasht".

Po pse o te dashur antar u marrkeni me thashetheme tipike ballkanike qe me te vertet cenon parimin baz te barazise ne mes te vendeve.

TONINO
10-05-10, 23:08
TUNGI, qika^me^kule, pse moj qik ju paske marr kaq shum inatin Gjakoves ? Sa e shoh une ta paskan lshu me dy t'kuq hahahah. Edhe ku durohet katunari pash baballart met ardh ne shpi me aponga qe i vjen era stervin hihihii, veq per shingjergj qe lahet qy. Met vertet krejt Kosova ju kan inatin po pse Qika_me_Kule lexo ma shum e ndoshta e kupton e lej ti ato muhalife, se eltemen e paske ne zhuzh.

Hajdede
11-05-10, 15:39
Me sa kam par, ne Kosov nuk ekzistojn "qytete" ne form te nje qyteti te vertet. Ekzistojn lagje te medha, sic jan: Prishtina, Peja, Gjakova, Prizreni si dhe ato te te voglat, sikur: Lipjani e Podujeva.

Qika^Me^Kule
11-05-10, 16:36
TUNGI, qika^me^kule, pse moj qik ju paske marr kaq shum inatin Gjakoves ? Sa e shoh une ta paskan lshu me dy t'kuq hahahah. Edhe ku durohet katunari pash baballart met ardh ne shpi me aponga qe i vjen era stervin hihihii, veq per shingjergj qe lahet qy. Met vertet krejt Kosova ju kan inatin po pse Qika_me_Kule lexo ma shum e ndoshta e kupton e lej ti ato muhalife, se eltemen e paske ne zhuzh.

JO jo bash perkundrazi.... qe jau kam inati apo dic me teper se me Gjakovare nuk ka.... sepse jam dhe vet nga Gjk.... E qe thua ti ta paskan ishu me dy te kuqe... per me ja ishue nje Gjakovari/ e Duhesh me pase mamin vergjine... me fal ne shprehje...por me detyrove te ta them kete direkt... e as nuk ka kush inaat me askend se nuk kemi pse ti kem inat njeri tjetrit... me sa e di kete teme e kam hapur vet.. e pse jam e gjk... nuk e kam hape me nje qellim qe ti offendojim Gjakovaret apo ti lendojm me fjale thyese.... thjesht ta tregojim shprehjen se si e kan... / kemi.... se ketu ne F/D po thuajse gjysma e me teper jan Gjakovar/e .

emine
11-05-10, 20:14
kure thote,ma plase mullunin :biggrin:

turisti
11-05-10, 21:12
kure thote,ma plase mullunin :biggrin:

Qy kjo mullinxhika
hahahahahahahahahahaha

emine
11-05-10, 21:18
Qy kjo mullinxhika
hahahahahahahahahahaha
sha ki mara ti,sha t'bona:biggrin:

Qika_DugagjiniT
15-05-10, 15:19
shka ka mara qita pash baballart mes lypi me jüv asish palidhe qyra ni herat:biggrin:

TONINO
16-05-10, 09:53
O kadal me nonen. a koke nervoz moj qik... DMTH ti e paske mamen virgjin i lumi baba yt se i paska dal edhe nje her pun hihihihi, ej edhe me gramatik po shkruna a mos je qika e Fetah Goblenit pahiri hahahah me siguri je edhe e n'greht ;) . MPUUUQ shum masi koke nga Gjakova, kysmet kur te shkoj ne Gjakoves veres po duka me ti lon do nezra mos koft per t'folen,, ha edhe mera ndermend, qyftet mat mirat i ka Islam Godeni n'daq me dit. e jo baba Tim... Ciaoooo

Qika^Me^Kule
21-05-10, 18:08
shka ka mara qita pash baballart mes lypi me jüv asish palidhe qyra ni herat:biggrin:

aghaghaghaghaghaghagh oooo ty shkronjat ti hangsha.... oj Shkinoooo hmmm sa keq pa ty.....

ooooooo Hajdeeeee maaaaaaa:frown: kam te percaf fort........

premium
21-05-10, 18:13
... me dorėn e majtė e kruan veshin e djatht

teutaA
15-07-10, 23:49
ahhahah kut te shofesh boten kah sillet rreth teje hahah nuk o qashtu jo veq ty te duket se je gjakovar:tongue:

shfletuesi_
16-07-10, 07:57
Kur e shoh dikan ka e lun deren e nuk ban tjeter gja e kuptoj qe eshte Gjakovar

Qika_DugagjiniT
16-07-10, 13:48
kür i qön p*** sömes küsh ja bön mit sy

Zanzi/M
16-07-10, 19:17
Ishin kane nje gjakovar edhe nje pejan, pejani e sheh nje femer te bukur ne gjakove edge Thot: "khuuuu cfar femne ...." ja kthen gjakovari " kurgjo sosht kjo qa e ka vllaun":redface:

Qika^Me^Kule
01-12-10, 18:40
Ishin kane nje gjakovar edhe nje pejan, pejani e sheh nje femer te bukur ne gjakove edge Thot: "khuuuu cfar femne ...." ja kthen gjakovari " kurgjo sosht kjo qa e ka vllaun":redface:


Aagaghaghahaghaghgha s'asht ashtu qy.... mos ju keni inati bre Gjakovarve.....

premium
01-12-10, 19:51
Nėse sheh zebrėn e thot : qe kali me pixhama ( eshte Gjakovar !

Peja-Boy
01-12-10, 19:55
Ja kom ndu menden se ne krejt qytetet ecin mashkujt neper rrug te Automjeteve e ne gjakov Femrat po ecshin se spo ju friksojshin kujt...e mashkujt te gjith neper tretuare edhe duart mbrapa !!

King Street
24-05-12, 19:06
Gjakovari ta cingrratė edhe me "VIBER" ... :biggrin:

emine
24-05-12, 20:10
Gjakovari ta cingrratė edhe me "VIBER" ... :biggrin:

U taksirati qe koka:tongue:

Daglasi
25-05-12, 00:34
se di ,se sjam nga gjakova

Bajlozi i Zi
25-05-12, 13:47
Kur t'i thu tjetrit: "kshtu prej permasit je kah m'dokesh ftyr e njofshme". :biggrin:

jadore
01-08-12, 14:58
kur ty nuk te drejtohet Kryeministri me arsyetimin

asfalltin ja u shtrova
dipllomat ja u bona
pare llom ja u bona
tash valla , Gjakovar smuj me ju bo !

Kaltrina
09-08-12, 10:14
Kur t'i thu tjetrit: "kshtu prej permasit je kah m'dokesh ftyr e njofshme". :biggrin:

HAHAHAHHAHA sje normal shume funny qikjo ke

Giovanni
09-08-12, 10:23
Kur i shef me pantolla te kuq...;)

Oqeani
09-08-12, 11:03
Jo mi :)

winona
09-08-12, 11:49
Jo ēik..:biggrin:

lovely
09-08-12, 15:26
Po djal, pa (ė):biggrin:

Denim
09-08-12, 22:14
le djale mes fol muhalife, se ska her pi gjakoves :biggrin: