PDA

View Full Version : Teuta Nga Saranda!


Jana
23-03-09, 13:29
Teuta Krasniqi, ose sikurse jemi mėsuar ta identifikojmė me Saranda nga seria "Kafeneja jone", kėtyre ditėve bie nė sy edhe pėr lukun e ri dhe disa risi. Ajo, tashmė ka njė karrierė tė pasur nė skenė dhe nė film.

Tė kalojmė te jeta juaj artistike, te pjesa mė e bukur e vetes suaj. Ju vlerėsojnė si vajzė me karakter, tė bukur dhe tė zgjuar. A ia keni pare hairin kėsaj?
Faleminderit pėr kėto fjalė. Njeriu duhet ta ndėrtojė dhe zhvilloj veten nė mėnyrė tė duhur nėse do t’ja sheh hairin vetes. Unė gjithmonė kam pasur kėrkesa tė mėdha nga vetja dhe kam punuar me shumė pėrkushtim qė t’i realizoj ato qė njė ditė si thatė ju “t’ju shoh hairin”, edhe pse unė ende nuk e konsideroj se kam arritur kulmin e karrierės. Vazhdoj tė punoj me shumė vullnet e pėrkushtim pėr t’i arritur caqet e dėshiruara.
Ndėrsa sa i pėrket pamjes fizike, ajo nuk ėshtė merite imja, sepse Zoti na ka krijuar dhe e tėra qė ne mund tė bėjmė, ėshtė qė tė kujdesemi pėr tė, atė e bėj edhe unė, kujdesem pėr mirėqenien time.
http://www.telegrafi.com/data/image/TeutaK2.jpg
Teuta Krasniqi, Foto: Bashkim Hasani
Ēka ėshtė duke punuar Teuta, aktualisht?
Aktualisht jam shumė e angazhuar rreth projektit tim; sė shpejti publiku do tė ketė mundėsi ta shoh njė emision tė ri nė RTK, i cili do tė ketė karakter humanitar. Poashtu kam filluar provat pėr njė shfaqje, e cila do ta ketė premierėn nga fundi i kėtij muaji, e reja tjetėr ėshtė se jam bashkėproducente e njė seriali tė ri me titull “SpitaliKS”, i cili sė shpejti do tė fillojė tė transmetohet si dhe vazhdoj me provat dhe xhirimet pėr serialin “Kafeneja Jonė”.
A prisni oferta tė reja?
Momentalisht edhe po tė kem oferta tė reja, qoftė pėr shfaqje qofte pėr emision, nuk do tė kem kohė pėr tė filluar ndonjė projekt tė ri, pa i mbaruar kėto qė i kam filluar.
Ēka e shquan Teutėn. A do tė thotė se vetė emri Teutė iu ka bėrė qė tė ndiheni paksa mbretėrore?
Duke mos dashur tė hingėlloj jo modeste, po e them qė ndihem si njė pėrfaqėsuese e denjė pėr tė mbajtur kėtė emėr dhe nuk do ta ndėrroja me asnjė emėr nė botė, edhe pse tek nė ėshtė shumė i shpeshtė. Emrin e kam mbretėror, madje edhe shenjen e horoskopit (luan) dhe domosdoshmėrisht kėto flasin diēka edhe pėr tipin tim...hahaha...pak shaka sepse unė e ēmoj shumė modestinė te njerėzit dhe unė kėtė virtyt nuk do ta humb asnjėherė.
Keni deklaruar se e keni idol vėllain tuaj, Memlin, zėdhėnėsin e Qeverisė, a do tė thotė kjo se jeni afėr pushtetit?
Memlin e kam pasur gjithmonė si njė model se si ėshtė njė njeri pėr sė mbari nė ēdo aspekt dhe se si me vullnet tė mirė e shumė punė mund tė arrijė t’i realizoj kėrkesat qė ka njeriu nga vetja. Memli nė sytė e mi ėshtė vėlla tė cilin e dua dhe e ēmoj shumė pėr vetitė e tij qė ka si njeri, krenohem me tė e natyrisht qė i ēmoj edhe arritjet e tij profesionale, por kjo, natyrisht, nuk ka tė bėj me atė qė thoni ju, “afėr pushtetit”.
A i lejohet artistit tė ketė preferenca politike?
Tė gjithė ne, nė radhė tė parė jemi njerėz e pastaj artistė, doktorė apo ēfarėdo profesioni qoftė, kėshtu qė natyrisht qė u lejohet artistėve tė kenė preferenca politike, sepse nė fund tė fundit edhe ne jemi pjesė e shoqėrisė dhe ballafaqohemi me pėrditshmėrinė e kėtij vendi. Madje artistėt mund tė kontribuojnė shumė nė promovimin dhe ngritjen e vlerave tė mirėfillta, madje qofshin ato tė lidhura direkt me politikėn e vendit.
Mė parė dhe babai juaj ishte nė parti dhe u tėrhoq, po ju mendoni tė bėni karrierė politike, apo vetėm artistike?
Unė mendoj qė kam trashėguar nga babi dashurinė pėr artin, politikėn nuk e shoh si karrierė timen. Unė dua tė bėj atė ēfarė dua dhe di ta bėj mė sė miri e kėtu bėn pjesė profesioni im si aktore dhe moderatore. Nuk e di ēfarė do tė sjell e ardhmja, por sinqerisht pėr politikė nuk ndjej dashuri.
Sa harxhoni pėr dukjen tuaj?
Harxhoj mjaft, unė konsideroj qė secili njeri duhet tė kujdeset pėr trupin e vet nė radhė tė parė nė aspektin shėndetėsor dhe higjienik, kur kėto dyja janė nė rregull, atėherė komoditeti ėshtė evident, por kur ia shtojmė edhe “zbukurimin”, gardėrobėn e dėshiruar, grimin e duhur, atėherė jemi tė kompletuar. Unė nuk e bėj veten “rob” tė gardėrobės ose takeve ose frizurės vetėm e vetėm pėr t’u dukur mė bukur, pėrkundrazi unė e kam tė rėndėsishėm komoditetin, rehatinė me veten. Nga kjo rehati rrjedh edhe vetėbesimi.
A keni preferenca pėr ushqim?
Preferencat e mia janė shumė ekstreme. E dua shumė ushqimin e detit dhe njėkohėsisht i dua shumė brumėrat. Pėrndryshe ėmbėlsirat e ndryshme dhe ēokollatat jane pjesė e pėrditshmėrisė sime.
A keni kohė tė keni kohė?
Sa pyetje simpatike. Me tė gjitha obligimet qė kam, unė gjej edhe kohė tė lirė dhe atė kohė e kaloj me tė afėrmit e mi. Konsideroj veten si njeri familjar dhe mundohem qė ta ndaj jetėn private nga ajo profesionale nė mėnyrė qė asnjėra tjetrės tė mos i bėjnė dėm, pėrkundrazi, gjithmonė kam pasur mbėshtetjen e plotė tė njerėzve tė dashur dhe pėr kėtė jam shumė falėnderuese.
Jeni edhe pak besimtare, apo jo?
Besimi nuk ka njėsi matėse qė tė thuhet pak ose shumė. Askush pėr askėnd nuk mund ta dijė sa beson, atė e di vetėm Zoti pėr secilin. Unė mendoj qė besimi tė jep njė qetėsi shpirtėrore dhe e lehtėson jetėn. Na bėn mė tė pėrgjegjshėm dhe mė pak paragjykues. Thjeshte na bėn njerėz mė tė mirė.
Ēka i porosisni tė rejat tona, si duhet tė sillen me rrethin dhe si duhet tė duken nė shoqėri?
Unė e kam njė porosi, tė jenė origjinale, tė besojnė nė vlerat e tyre dhe tė punojnė nė mėnyrėn e duhur pėr t’i realizuar qėllimet e tyre. Tė kėrkojnė thellė vetes dhe ta nxjerrin mė tė mirėn nga vetja, sepse gjėrat sipėrfaqėsore sado tė bukura apo tė kėndshme tė jenė, kanė jetė tė shkurtėr.

LuLjaa
26-03-09, 01:09
Shume e mire eshte kjo valla, edhe e kam marak dyqysh te " Kafeneja Jone" ka t'fol
ani kur ban ... bilee , bilee n'daēi me dit une jam ma e mira :D

DEA
01-07-09, 15:15
Teuta Krasniqit i uroj mbaresi e miresi te pakufijshme, per misionin e filluar.
Bashkeatdhetare mobilizohuni:


http://www.lidhjamesnesh.com/

Urata
02-07-09, 02:39
nuk me ka pelqye dhe aq live...!

Guri i madh
02-07-09, 16:18
gjith kush do e kishte udh,heq nji emison te till veq me pas BABEN ne bordin e RTKse edhe perkrahjen nga qeveriadisi po mundohet me krijue nji imazh te mir per qeverin

DEA
02-07-09, 16:57
gjith kush do e kishte udh,heq nji emison te till veq me pas BABEN ne bordin e RTKse edhe perkrahjen nga qeveriadisi po mundohet me krijue nji imazh te mir per qeverin

Guri, te lutem lej anash lidhjet qe ka, ku e ka babane e ku e ka vellane. Thjesht shiko fytyrat e gezuara te femijeve , shiko se si ndihmohen familjet e "harruara", shikoje vetem punen dhe paramendoje nese do ta bente dikush tjeter cfare do te mendoje per emisionin.Une mendoj se ska te bej fare me Qeverin ( mund edhe te gabohem), njeriu kur vendos te bej gjest human, ose spaku une jam keshtu nuk mendoj ne perfitime apo me bo emen, thjesht me interesojne syte dhe reagimet e te ndihmuareve, nese do te shihja kenaqesi dhe gezim ne syt e tyre ateher isha ndi e sigurt se misioni po kryhet me sukses. Edhe Teuta Krasniqi jo e motra e Memlit , per punen qe ben meriton lavdate, ka edhe plot te tjer qe kane mamat e babat ne televizion apo edhe ne politik. Ka mundur vertet gjithesecili ta bej, po fakt eshte qe kete po e ben Teuta per here te pare nje emision me qellim humanitar, andaj leni paragjykimet dhe ndihmoni.

lovely
02-07-09, 23:27
fol Guri n guxofsh hahahahahahahahahahahaha

elsaaa08
03-07-09, 14:31
e mire ashte shum pak e lazdrume po e mire i ka hije

DEA
03-07-09, 14:58
fol Guri n guxofsh hahahahahahahahahahahaha

O dreq:smile: , se di se si me paramendove ti mua, tuj piskat si Shejtani hahahahah, thjesht po e them ate qe po e mendoj . Dhe gjithmon mundohem ta arsyetoj ate se pse mendoj ashtu, se zotin na rujt se kam ndermend me u bo diktatore, po me ane te gjuhes dhe komunikimit te ja lehtesojme jeten njeri tjetrit.

Arb
03-07-09, 15:31
Teuta Krasniqit i uroj mbaresi e miresi te pakufijshme, per misionin e filluar.
Bashkeatdhetare mobilizohuni:


http://www.lidhjamesnesh.com/

Keto misione vetem sa e paralizojne edhe me shume shtresen e varfer ne Kosove. I ben kete shtrese te popullesise lypsa te perjetshem. I ben te varur nga te tjeret.

Pos misioneve te ketilla, Kosova ka edhe nevoje per vetedijesimin e popullates. Sidomos te asaj pjese qe ka humbur ndergjegjen duke pritur gjithmone ndihme nga te tjeret, qofshin ata te familjes se ngushte, te aferm, miqe, shoqata, fondacione, apo grupe te caktuara.

Nje pjese te mire te kesaj pjese, ka nevoje qe dikush tu thote, behuni Zot te vetevetes. Gjejeni menyren per te mbijetuar. Mos pritni ndihme nga te tjeret.

Gradualisht numeri i lypesareve do te zhdukej, parazitet e dembelet do te fillonin jeten me kembe te reja.

thellenza
03-07-09, 20:51
Teutes nga Saranda ishalla nuk i shtirret goja, se shume po e perdor valla. :biggrin: Perndryshe, eshte artiste e mire. :smile:

p.s. e me politike kur e kish mendjen me u marr kjo ? :biggrin: :P

Gjumashja
03-07-09, 20:53
Mu nuk po me pelqen me kete emisionin e ri moderimi i saj.. mendoj qe ma teper po i shkon me lujt rolin e sarandines.. :rolleyes: