PDA

View Full Version : Gjithēka: Pėr Pupin, mbi Pupin, nga Pupi dhe tė mirat/kqijat e tija


Pupi
24-03-09, 21:55
Tek kėrkoja ku ta plasoja kėtė marifet timin, kalova shpesh kah personalitetet publike dhe mu krujt dora atje ta lansoja. Nga ana tjetėr thash ta lė kėtu sepse do t'mi ngjesin tė kanat e pakanat, personalitet publik edhe ashtu nuk jam, kėshtu qė kėtu mund tu themi, Thashethemi.

Pra pėr Pupin ėshtė fjala: Ēka din ti pėr Pupin, ku e ka mirė e ku e ka keq, sa ja ka pa hajrin/sherrin dardania, sa do ja kishte pa hajrin po tė mos ishte kėtu dardania.
A do ti dilnin kujt lot sikur tė "na linte" Pupi, etj etj etj ???

Pra edhe njiher: Gjithēka pėr Pupin, mbi Pupin, nga Pupi dhe tė mirat/kqijat e tija.

Urdhėroni e llafoni

shfletuesi_
24-03-09, 22:01
Tek kėrkoja ku ta plasoja kėtė marifet timin, kalova shpesh kah personalitetet publike dhe mu krujt dora atje ta lansoja. Nga ana tjetėr thash ta lė kėtu sepse do t'mi ngjesin tė kanat e pakanat, personalitet publik edhe ashtu nuk jam, kėshtu qė kėtu mund tu themi, Thashethemi.

Pra pėr Pupin ėshtė fjala: Ēka din ti pėr Pupin, ku e ka mirė e ku e ka keq, sa ja ka pa hajrin/sherrin dardania, sa do ja kishte pa hajrin po tė mos ishte kėtu dardania.
A do ti dilnin kujt lot sikur tė "na linte" Pupi, etj etj etj ???

Pra edhe njiher: Gjithēka pėr Pupin, mbi Pupin, nga Pupi dhe tė mirat/kqijat e tija.

Urdhėroni e llafoni

I pa pune tash e sa dite, i angazhuem me politik ne fd......

Artisti
24-03-09, 22:11
Tek kėrkoja ku ta plasoja kėtė marifet timin, kalova shpesh kah personalitetet publike dhe mu krujt dora atje ta lansoja. Nga ana tjetėr thash ta lė kėtu sepse do t'mi ngjesin tė kanat e pakanat, personalitet publik edhe ashtu nuk jam, kėshtu qė kėtu mund tu themi, Thashethemi.

Pra pėr Pupin ėshtė fjala: Ēka din ti pėr Pupin, ku e ka mirė e ku e ka keq, sa ja ka pa hajrin/sherrin dardania, sa do ja kishte pa hajrin po tė mos ishte kėtu dardania.
A do ti dilnin kujt lot sikur tė "na linte" Pupi, etj etj etj ???

Pra edhe njiher: Gjithēka pėr Pupin, mbi Pupin, nga Pupi dhe tė mirat/kqijat e tija.

Urdhėroni e llafoni


Hahahahahhahaha, pasha zotin ja ke qellue me kete teme sa qe po te marre lakmi.

Per te gjithe do te duhej te ishte nga nje teme e tille. Ne keto tema le te krekosen ata qe mendojne se anetari e ka gabim, e le te lavdojne ata qe mendojne se anetari ka te drejte


Pupi, pa ty veshtire do ta kishim!

O djal, Pupi barte me vete shume te mira per Dardanin. Ai qe e njeh Pupin ashtu si une e njoh, do te kete vetem fjale te mira.


.

Makresh
24-03-09, 22:12
Tash je be Veteran o lum Pupi ! Po ke koh ti,.. !

Urata
24-03-09, 22:16
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaa....
krejt po m'duket se po e "mundojka" diqka...!

ps: kot e ka se mendjen sun ia then Jadores :wink: ajo nuk mirret me thashethame...
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaa...

Pupi
24-03-09, 22:37
Urdhnoni urdhnoni, veq vazhdoni.

Paj ē'ti bė njeriu prej se mbeta pa punė kam filluar ta fajsoj edhe zotin, thua se zoti mi ka fajet qė u bėra plak, e kur plakėshe nuk tė duan mė .

Edhepse jemi te thashethemet Z.Urat, ma beso qė Pupi ka fuqi tė pėrmbahet, Ēka mė vje mua te goja (gishtat) me bo me e shkru........!

Pra, rri Urat rri, sepse Jadore nuk ka nevoj tė shkojė (jo shkaku imė s'paku).

shfletuesi_
24-03-09, 23:06
Hahahahahhahaha, pasha zotin ja ke qellue me kete teme sa qe po te marre lakmi.

Per te gjithe do te duhej te ishte nga nje teme e tille. Ne keto tema le te krekosen ata qe mendojne se anetari e ka gabim, e le te lavdojne ata qe mendojne se anetari ka te drejte


Pupi, pa ty veshtire do ta kishim!

O djal, Pupi barte me vete shume te mira per Dardanin. Ai qe e njeh Pupin ashtu si une e njoh, do te kete vetem fjale te mira.


.

Po pra, kur te vjen Pupi ketu ju Pup ne kam duhet...

Urata
25-03-09, 03:26
Urdhnoni urdhnoni, veq vazhdoni.

Paj ē'ti bė njeriu prej se mbeta pa punė kam filluar ta fajsoj edhe zotin, thua se zoti mi ka fajet qė u bėra plak, e kur plakėshe nuk tė duan mė .

Edhepse jemi te thashethemet Z.Urat, ma beso qė Pupi ka fuqi tė pėrmbahet, Ēka mė vje mua te goja (gishtat) me bo me e shkru........!

Pra, rri Urat rri, sepse Jadore nuk ka nevoj tė shkojė (jo shkaku imė s'paku).


Pupi, Urata t'respekton , besom! Shume here kam 'guxue' me ba shaka n'llogarine tuaj, vetem e vetem duk e e ditur se prapa nofkes Pupi, 'mshifet nje njeri i mire...! Urata, e ka ndermend ne nje kohe shume te shkurte te i thote BYE dardanise...jam lodh duk u munduar t'flase me gjuhen e secilit ketu,(perndryshe t'bien n'qafe njerezia si Jadores...!)...

Kam zene mikesha e miq t'mire...! do mbaj lidhjet me ta via e-mails dhe takimeve sa here qe m'shkel kemba Kosoven...!

ps: teme e jote shume interesant ...bart nj mesazh t'thelle/mire...!

t'ma besh hallall n'rast se je ndie i ofenduar ose randuar nga fjale e Urates...! t'uroj gjithe te mirat ty dhe me te dashureve tuaj!

LisMalisi
25-03-09, 18:36
Pupi, te pershendes.
Pupin nuk e njoh, as mire as keq, por e njoh vetem pak edhe ate tek GameZer Billiards i kemi qit do loj shah, ku humbesi isha une.
Pra kerkoj revanshin!.
Kalofsh mire edhe kur te largohesh nga fd.

vjeshta
25-03-09, 18:42
Pupi ,"hahet" me te mirat dhe te kqijat e tij .

Guri i madh
25-03-09, 19:21
pup une jam duke e komponue nji kėng per ty kam me tknue nė bisht tė sharkis ,nuk kie me njoft vehten ,sa trimnit kam me i pershkrue per ty

Makresh
26-03-09, 14:44
Pup e Qkllup ! .... n'lloq

Pupi
26-03-09, 20:49
Besoni njerz qe jam tu pritu edhe me shkru sonte, po e mylli kete senin e po i boj do pun tjera se sot tjeter kah po ma dojka.
mos te harroj ta pėrshendes Markusin

Pupi
30-03-09, 20:38
pup une jam duke e komponue nji kėng per ty kam me tknue nė bisht tė sharkis ,nuk kie me njoft vehten ,sa trimnit kam me i pershkrue per ty

Hajde ti jaran qi pi len kangt peng, kur mo ?

Pupi
30-03-09, 21:27
#31 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=1627926&postcount=31)krijuesiii (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=20059)

...pupi si poshteni shiftare qe etiketone Shqipetaret dhe Besimtaret si ne Kohen e millos si duket e paska nentoken e forte ne kete forume, dhe paska flejte kercenimi i tij, por kote mundohet ky mjeran te shitet si patriote, se eshte parazite i coduar dhe patriotizmin e ka sa per kozmetik...

...DRENICA ESHTE DRENICE SHQIPETARE e kurren e kurres as MEKE E BEKUAR dhe as vatikane i "njerzeve qe shenjteronje njeri tjetrin"


tungiii
_________________http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/user_online.gif

Pupi
30-03-09, 21:29
Ani, faliminderit.

pleshti
31-03-09, 07:38
Djale i mir Pupi.
Vetem me kete teme seq po me ngjan me Jadoren.
Nuk ke nevoje per reklame vedit o Pup Djali.
Pleshti.

Guri i madh
31-03-09, 15:41
Hajde ti jaran qi pi len kangt peng, kur mo ?
komponimi i nji kėnge merr kohpo kam frig se mos po qan kur te ndegjojsh

Pupi
31-03-09, 17:44
Djale i mir Pupi.
Vetem me kete teme seq po me ngjan me Jadoren.
Nuk ke nevoje per reklame vedit o Pup Djali.
Pleshti.

Jo Plesht, nuk e ka qėllimin k'sisoj kjo Temė.
Vėrej shpesh tek disa nga antarėt, ankohen qė nuk kan ku tė shfryhen nė mua, dhe ju hapa njė odė e le ta mbushin.
Reklamim e tė tilla gjana Pupi i ka mė sė paku nevojė. (unė as njė odė pėrshėndetje nuk e kam, e as qė pėrshėndes kėndė).

pirro
31-03-09, 18:21
Ne nivel te duhur je Pupi.

Ata qe po shfryhen ne ty kisha me u brengos te kishin qene Shqiptar, dhe kishte qene dasht qe me u mendu edhe njehere se cka po bajna a jemi ne rregull ne apo ata. Mirepo mqenese ata jane fundrrina sja vlen me u marr me ta.

Qika^Me^Kule
31-03-09, 23:24
Po pra, kur te vjen Pupi ketu ju Pup ne kam duhet...

Pse bre cka koka ky??? mi ndejt ne kam jo tybe , se as spo e njoh se kush koka ky pupi,,,,

Udhėtari
01-04-09, 09:22
Jo Plesht, nuk e ka qėllimin k'sisoj kjo Temė.
Vėrej shpesh tek disa nga antarėt, ankohen qė nuk kan ku tė shfryhen nė mua, dhe ju hapa njė odė e le ta mbushin.
Reklamim e tė tilla gjana Pupi i ka mė sė paku nevojė. (unė as njė odė pėrshėndetje nuk e kam, e as qė pėrshėndes kėndė).

eee rahmetlija, ja paska pas nie zemra

Guri i madh
01-04-09, 17:08
eee rahmetlija, ja paska pas nie zemra
eww qysh i merr zoti njerzit e mir e neve na jap ende koh me jetue ka qen njeri i urt maces PISSSS nuk i ka bertit


po veq kur dilke krye katuni e ja niske kanges prej nji shpati ti lshova syt


e atje ma posht kullosnin delet e pupit , ehhh kafe dynja kur po me kujtohen ato ndeja syt lot po me mbushen

Udhėtari
01-04-09, 19:58
eh, qishtu kur po vdiska njeri pa prit e pa kujtue.
Tybe pom vje mir qe paska patun shume shok ne dardani. edhe ata qe si ka patun shok, kurseni nja ni tri dit me fjal, se tre dit e kish caktu te pamen.

emine
08-04-09, 07:36
thash mos ka diqka permbi pupin,se pe di per pupin e rreth pupit sillen bajagi do:P

luckyman
10-04-09, 20:20
No comment! :biggrin:

lirik
12-04-09, 21:12
qka kan more me pupin po ky boll djalė i mir esht

Makresh
12-04-09, 22:38
qka kan more me pupin po ky boll djalė i mir esht

i mir, i mir po me behane, psss... ( gac e mlut po thojn qe osht, t'shet per 5cnt qysh osht i pa'pun :wink:

lirik
13-04-09, 13:06
i mir, i mir po me behane, psss... ( gac e mlut po thojn qe osht, t'shet per 5cnt qysh osht i pa'pun :wink:
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

ishalla jan thash e theme jo more pupi nuk esht i tillė nuk ma merr mendja
nuk eka deshmue me kurgja pes cent nuk jan kurgja shum ja ke ul vlren makresh -
mandej per ket shitje qe thua ti duhen fakte pupi nuk e ka shit askend -
ani i pa punė s ka problem
papunsija u ba tash imponim nuk kan faj te papunet por faj kan feudalet jo klasa emjerė puntore por pupi me ken gacė e mluet pse -
nuk kam ndegju se e ka pre kend ne besė prandaj kur nuk ka pre ne besė nuk mund te thuhet keshtu

lirik
13-04-09, 13:16
#31 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=1627926&postcount=31)krijuesiii (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=20059)

...pupi si poshteni shiftare qe etiketone Shqipetaret dhe Besimtaret si ne Kohen e millos si duket e paska nentoken e forte ne kete forume, dhe paska flejte kercenimi i tij, por kote mundohet ky mjeran te shitet si patriote, se eshte parazite i coduar dhe patriotizmin e ka sa per kozmetik...

...DRENICA ESHTE DRENICE SHQIPETARE e kurren e kurres as MEKE E BEKUAR dhe as vatikane i "njerzeve qe shenjteronje njeri tjetrin"


tungiii
_________________http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/user_online.gif
Ai a per temen drenica ja paskit marr inati a qy le ne njeriun esht qeshtje simpatie ja mua me pelqen shum kultura shkodrane e prizreni gjakova qeshtje simpatije pra pse te ma heq dikush koken per ket simpati nuk esht e drejtė kjo punė keq ja paski marr inati
pupit per ket shkak po m e vjen keq shum per ket akuzė te pa bazė qe ekni sulmuar
nuk duhet per ket shkak ta sulmoni un mendova se ju ka pre ne besė dikund ku me dit qfar te keqe thash ju paska ba se njeriu ka te drejt me simpatizu ke don vet nuk ka problem esht qeshtje e shijes kjo por jo te ja heqni koken per kto bindje qe i ka.

Dallandyshja_718
29-11-11, 00:58
Paē me i'a njeh dy a tri por nuk vje ma ktu ater nuk asht bukur me fole pas shpinet...:biggrin:

Makresh
29-11-11, 08:15
Nuk e di a o koincidenc a jo, vec "Pupi",.. i thon "Morrit".