PDA

View Full Version : Spongebobi po lyp nuse ne dardani


lirik
10-04-09, 22:45
SPONGEBOBI po thot nuk ka qare pa me dalė nafaka per martesė qitu ne dardani-
po thot jam dalė me lyp nuse e nuk largohna pa e gjetė nusen -
po ja merr mendja se ka me gjet nuse ne dardani-
bile me tha mua me desht ti lirik me ndihmon s e te shkon fjala -
se qka e gjet tash ket njeri nuk e di -
qe besa un per ket spongebobin nuk mundem me hy msit-
se nuk mu ka dokė djalė i mirė ky -
por po vjen tu u hujdisė tash kishe po me merr mua me te mirė me ja gjetė nji nuse u kthy demek -do me u ba esnaf
tash po kqyr e dhe me me ba jaran ka nisė e ka dredhė politiken ky veq e paska pasė per nuse me hi ne jarani me mua tu mdneu se un i bahem msit dikund qy ku guxoj un me hy garant per ket far rrebeli qe her doket dreq e her melaqe -
edhe po punojka ne baushtellė e lep topin po e mbajka me vete tue hanger buken ne pauzė po qelka internetitn qfar insani more ju doket ky juve a keni ndoj fjalė te mir kush per te
qka mendoni ju per ket fakir qe paska mbetė pa martue-
kaniher po me doket simpatik ky dreq po ne disa vende ma ka qartė kogja fort me ka sertue-po dyqysh po rrshet me do fjalė e me gjithat nuk munda te ja marr inati-
se i ka do fjalė nganjihere si te nastradinit -

lirik
10-04-09, 22:47
Ev lirik be qka e paska marue mare qisajde qishtu histori. Po normall secilli vjen per diqka qitu a une e kallezova rrast per qfare pune jam ardhen edhe sha zoten une jam ardhen me gjeten rob. Qishtu edhe qatje te hymja e dardanise shkrun qe qeky forum osht mi bashkue zemrat e shperndame neper dynje. Edhe une qitu nuk po shof kurfare mekati be pse me shkue te hogja e te prifti.

Jo sha zoten qishtu te nji teme u nxe muhabeti me loveljen tana erdhe edhe normall tana me hupi lidhja, amo qita pi hjekin shkrimat prej temave edhe nuk e dij ma te cilla teme u kane qajo puna.

Tana osht normalle be qishtu me lypen rob. Jo sha zoten baba me ka thane gjeje robin vehte e per dasum mos nije se une e shkrije me tupana e tanat siams zakonit.

Ja ne kofte qikjo puna me lyp rob pune kurvnije, sha zoten qitash pi bjen qe tane qita te martumt tekokan kurvara. Po une be normall hiq pa shkalle e pa kapercy gardha une vetum po ju drejtona qatyne fatbardhave qe jone hallegjike qishtu si puna jeme e nashta ujdisum e bijme ne razije. A sha zoten e kiam ba me be pa me dalen tema qatje nelet sikur Arkzes qe ja kane urue edhe per mue qishtu nji teme: Urime fejesa >>{SpOnGeBoB}<< edhe qajo fatlumja qe e ka qate nafake nuk iki prej qituhit a kismet ne darsum po te kallezoj se prej qitashtit je i thirrun e edhe qat Shqiptaren e Turshijes kam me thirren e boll do qisajde.

Per Loveljen, ku e dij mara une qe osht e martume. Ajo ka thane qe oshte beqarus se per qasina te martume sha zoten asnji llaf nuk e shkruj ma me ta.

Jo be llovaqke po vrasin, po qfare llovaqke u kapercy aj vakt me vra njerin per femen. A per sociall jo be se nuk ban me ja marren sociallen njerzve qe punojne tu pagu tatim e une me njete shtrete e tu shkru forumave, qishtu nuk e thot as zoti, po qfare.

Sha zotin une qona ne ora 5 ne ferk te sabahit e drejte ne baushtelle deri ka sahati 9 e masnej nja gjyse sahati pauze vij qishtu sendviqin ne dore edhe llaptopin qe e marr me vehti e qeli me kqyren qka ka qitu edhe apet masnej vip e vip e vip deri ka sahati 12 tana shkoj te shpija ne pushim me kqyren mos kane gatue fare laknuri a pasuli edhe tana qishtu.

Kjo pune osht normalle o ti lirik, po de secilli secillen mundet me ngjoftue a me takue dikund a une qitu e kom pa qe nuk osht qare pa me dal nafaka me gjeten naj rob si per vehti ma edhe me qata me linden edhe me prarue dielli bashke.

Shnetje lirk, edhe sha zoten me dashten munesh me me ndihmue vetum kallezom cilla osht qisajde ne forum beqaresh, mos ti hyj qishtu yhyhyhyhyhyhyhy ne oborra te qatyne grave te martume se astenjana be nuk po kallezon.
__________________
Oooh aniiiii be Daaadeeeeee aniii, mos u ban nervooooooz :lol se kam diqka hala me te kallezue ... edhe ate hopa,hopa,hopa me ngadale !!! :lol

http://www.youtube.com/watch?v=Spa6iyTJQ7w

emine
10-04-09, 22:52
ani ishalla e gjan tengjerja kapakune e vet:tongue:

ps,valla shpuzoren s'ban me nguxe se fenomen oshte:)kamme dal bashk me to me lype nuse (per shpuzen)

lirik
10-04-09, 22:54
kqyrni qka me ka shkrue spongebobi ky antari i dardanisė
qe flet ne nji far dialekti as nuk dihet ku e ka gjetė a ne tunguzi a ne gjingistan -
ku ka kush q emerret vesh me te veq nese martohet me dikend qe nuk flet se shqip ky jo me u marr vesh -
po ne dardani nuk ka kush q ee merr vesh gjuhene ti-
m,andej cila e merr ket spongebobin ky per dit ne baushtell ndertimtari punon e gruja mandej duhet me ndejt veq tu la tesha ky vjen i perbaltun prej pune kerr nuk paska as pasuni veq ni leptop-
fjalt i paska me ja plas edhe bolloces loqken se jo ma njeriut- kush e merr more ket taksiratli -
ndoshta veq ndojfar bukurije mundet me pas me e mashtru dikend ndoj femen e me e marrė se ky as shpi nuk paska as pare as kurgja bile as teshat e baushtelles nuk po i lajka se po punojka me to nji muaj pa i desh hiq me i ndrrue edhe ky qenka zhurmagji te shpija edhe me u martu tybe nuk ka grue qe i rrin mbi tri dit kti nafakziu po as pare nuk ka me e pagu msitin

lirik
10-04-09, 22:59
ani ishalla e gjan tengjerja kapakune e vet:tongue:

ps,valla shpuzoren s'ban me nguxe se fenomen oshte:)kamme dal bashk me to me lype nuse (per shpuzen)
''''''''''''''''''''''''''''''''''
haaaaaaaaa emine me disponove kam qeshė po ky po betohet se nuk largohna prej dardanije pa e gjet nusen kush e merr ket hallakamgji po dojka me emarr n qaf diken e hajt po emine meqense the tengjerja kapakun e vet -
ky u dalldis prej se e pau qe arkza u fejue
tash po thot pse arkza e u fejue e une jo-
edhe po me thot lirik qe martohna je i thirrun nė darsem-
per seri ky njeri-
qfar darsme more ky nuk ka pare as me ja ble teshat nuses se darsem hiq se hiq-
po po i ben vetes qef i shkreti-
lene le ti maron vetes qef-
te kqyrim qka po thot qfar gjevahiresh po na nxjerr -
kur te del me komentin ne dielektin vet gjytyrym

lirik
10-04-09, 23:08
e more spongebob qysh po get qe besa po dukesh me ken i martuem ti-
veq po do me i marr dy e ksaj tjetres mos me i kallxu qe je i martum -
qy kush te merr ty ashtu qe mundem me te zanė besė ty hiq -ishalla nuk je dal me mashtru ktu -
se nė pa'qe dalė me mashtru -
Kena me te shti ne vagon te qymyrit e me te qu ne afganistan drejt e te talibant e mos me te lshu ma -

Tinky-Winky
10-04-09, 23:33
o lirik shoqi te pirgizoj per temen se der dikund ja ke qellue se sha zote qeky far spongibobi moti asht lazem me ndru vojin se i ka mar sush t shkretit ,muj me thonen lirisht se ma shpesh vjen olimpijada se sa qe ky kry shpuza e zen far femre se asht pak i marshem se si i aviten femrat i kuqet huna se speci i bohet , bilem bilem si sot em kujtohet kur shkuem ni noqna zhurk e ja pata gjujten ni shoqe t femres teme e kejt mo vetem qe en sahon sja qita apodon i shtina en dhom vetem e kejt edhe kurgjo ska mujten mi bonen .u keshke ajo kudra jeme sa mujke se ky kryshpuza nvend se me ja sillen naj muhabet sentimentalenzi ky e vetke se ,,si i ke punet me mesime'' .jo shoq shtir asht kto me rehatue se sja din renin grave ky.100 her jemi konen qatyqene tu ujvara e selvis edhe boll ja hajshin t shkretit po badihava kur sjav din haberin ktyne senev ai edhe ti smunesh asigjo me bonen nkir rast.ishalla ma bon hallall kryshpuza qe ja qita do sene en lendin po apet mire masi nuk hina detalev e mu horr kejt se nima zor qe rahatohet ky far djali...e qeshtutne lirik shoqi.shnetje

lirik
11-04-09, 06:50
o lirik shoqi te pirgizoj per temen se der dikund ja ke qellue se sha zote qeky far spongibobi moti asht lazem me ndru vojin se i ka mar sush t shkretit ,muj me thonen lirisht se ma shpesh vjen olimpijada se sa qe ky kry shpuza e zen far femre se asht pak i marshem se si i aviten femrat i kuqet huna se speci i bohet , bilem bilem si sot em kujtohet kur shkuem ni noqna zhurk e ja pata gjujten ni shoqe t femres teme e kejt mo vetem qe en sahon sja qita apodon i shtina en dhom vetem e kejt edhe kurgjo ska mujten mi bonen .u keshke ajo kudra jeme sa mujke se ky kryshpuza nvend se me ja sillen naj muhabet sentimentalenzi ky e vetke se ,,si i ke punet me mesime'' .jo shoq shtir asht kto me rehatue se sja din renin grave ky.100 her jemi konen qatyqene tu ujvara e selvis edhe boll ja hajshin t shkretit po badihava kur sjav din haberin ktyne senev ai edhe ti smunesh asigjo me bonen nkir rast.ishalla ma bon hallall kryshpuza qe ja qita do sene en lendin po apet mire masi nuk hina detalev e mu horr kejt se nima zor qe rahatohet ky far djali...e qeshtutne lirik shoqi.shnetje
------------------------------
E gjynah nuk pska shansė ne dardani - po u dashka me e qu spongebobin ne shkollė me msu njiher sherr mirė e me e msu me i dallu fiset kush esht gashi e kush esht krasniqja -
mandej me e qu ne qeqeni me e martu me ndoj qeqene -

nashta e merr qiken e pogllavices qeqen-
e na e nxjerr qat repulblikė prej rusije prej kthetrave ruse se ka naftė shum andej -

e ja shohim hajrin na e liron qmimin naften - mandej na shkojna me kerr ne qeqeni sa her te dojna -veq duhet me ua mshel kufrin tjera fiseve te kosoves se na turren deri sa te shkojm na mergimtart as ni pllambė nuk e gjem ne qeqeni veq eshnat ja gjejm qeqenisė se nuk ka ma qka gjen njeri aty krejt i uzurppojn bile thonė ktu ishim ne gjysh e babgjysh kush ju k a faj juve mergimtarve qe nuk po ju don kekrush as vehten nuk po e doni si na qe i rrim gati vehtes -

ather e kishim pasė jaran krejt dardania -spongebobin do ta kishim shpall heroj
do te ishte ba ky kryesori per naften edhe dhenderr i qeqenve -
edhe un do te ja kisha pa hajrin krejt librat na i kishte sponzorizu ja kish ftof edhe behgjet pacollit se ky behgjeti nuk din si spongebobi kurr me i lidh fjaltė bile spongebobi ja kalon me oratori behgjetit behgjeti as tri fjalė nuk din me i lidh te politikes -
kshtu duhet me punue na shqiptart me dit edhe ne me politikė -
me hy neper do vende me i qu bukuroshat tonė andej bile ket spongebobin e bejm operacion plastik nese ka diqka te shtremt ndoj vesh a diqka e sa per frizurė ja qesim nji killė gela te ngrimė aty me beton te basuhtelles ja perziejm me vjet madnej nuk i luan frizura -ne hyjm me politkken e mjeshtrisė se fiseve ne qeqeni veq duhet me epyet ket sppongebobin e cilit fis esht e i ciles nahije se nese nuk esht i ati fisi qe duhet nuk i fiton votat as nga ne me hy ne qeqeni-ishalla na qellon i fisti drushtin te mos qellon i fiseve te forta se nuke zgjedhin tjert bajraktarė - ne jemi diplomat
jo si rusėt qe pi i dhunojn femrat qeqene-
e nuk po guxon asnji gazetė botnore me kallxu as me pyet bile hiq -
qka po bėhet aty-
se putini e ka shti ne ktetra -
ky spongebobi do te na kishte tregu krejt fill e per pe qka po ndodhė ne qeqeni -
se baballakun ndoshta do te kishte pasė me komita te perziem me taliban e mugjahdin ishalla nuk na qellon kusheri i bin lladenit se na merr n qafė po jo ky spongebobi me pyet mua e un e drejtoj qka me ba e mosj ne fillim deri sa ti merrr kambt vet -veq mos po bahet edhe ky pogllavicė i madh e na shkel mandej na harron nuk na flet-
ky esht i pershtatshem per qeqeni
na i kish dhan krejt informatat e sakta -
se ai mugjaheidini koqak komitė do i kishte tregu qikes te vet qeqenkes e ky spongebobi na kish tregu ne shqiptarve-e mandej na i kishim tregu gazetagjive tonė
bajraktarve e disa hamshorve qe ishit quditė ju me reagimet e reshovave e teneqeve zhurmave fisnore klanore te reagimeve gazetagjike kualitativve

e na mandej nepermes atyre bajraktarve tonė te fiseve ne dardani qe i kemi qe i kan uzurpu mediat e bankat do ta kishim gjet ni lidhje disi me te njofshem e do ti kishim tregu krejt gazetave tona shqiptare e gazetagjive tonė qka po bėhet ne qeqeni-do te na kishte pshtu spongebobi me pranu me u ba dhanderr qeqenije -
me u ba dhanderr i qeqenve ne shum drejtime do te ja kishim pa hajrin-
edhe mua ma kish ndertu nji shpi-
pa hajni-fund e krye pa haram

se nuk ma lejon ftyra me vjedhė -

mbasi ky ja paska zanatė ndertimtarisė baushtelles-
ma maron pa pare per ket ide qe ja dhash -
boll esht nja gjasht muaj me i ndejt muri drejt shpisė -
ishalla nuk dridhet toka ne kosovė se sponogebobi nuk din me maru temele te forta-

veq hajt si te mundet disi ja ben --

rendesi ka me u duk shpija ime e hjeshme me fasada -

mua kshtu me ka ardh kjo ide per spongebobin-

se ne dardani nuk besoj qe gjen nuse ky -

jo per diqka po dardanet tybe nuk e kthejn kryet prej ti-

se qysh po flet ky shtremt ndoshta edhe gojen te shtremt e ka -

e ndoj vesh te shtremtė e kush e di qka -

kshtu qe me me ndegju mua spongebobi ma mir i bjen qysh po them un ne qeqeni-

e shtin nder shami e len te shpija -se me ba me ty lyp dikush per sekretresh pasha neren more spongebob ke marue -

ma mir mbaje nder shami se
aty ku e len e gjenė-

kur te kthehet prej baushtelle-
se ato nuk dalin ne sheher -

rrijn me shamija veq n- shpi -
edhe e ndegjon spongebobin -qeqent nuk te thojn kurr pse nuk e eke lan me dal vetem ne sheher -

bile spongebobi mundet me i tregu filma asaj-
e ajo knaqet kur ti tregon spongebobi filma kauboj -
ajo veq i hapė sytė e knaqet-
mandej kur te ish ba spongebobi shef i qeqenisė e kish shti qeqeninė ne nato-

edhe qeqenija e kish njoft kosoven si myslimane-
se spongebobi dhėnderr se na asnji dhenderr nuk e kena askund jasht -i kena po jo ku ka naft e gaz natyrorė prandaj spongebob ndegjom mua se ne qeqeni nuk te bjen keq qka po don bre burrė ne dardani na as qymyr nuk kemi ma katundet po rrxohen -prej qymyri po shmeben ato anė andej jan ba krejt qymyr-naftė nuk ka ndegjom mu veq ne qeqeni plan ma strategjik nuk ka edhe nuk te duhet shum me folė me e pervetsu nusen-
veq i qet nja tri qaso fjalė te forta qe din ti edhe mandej bac u kry -
dhenderr qeqen se mbaruam prej fukarallaku e prej diplomacive te dobta

per ata edhe disa nuk po na njjohin-si komb as si shtet e te spanjollt e qojm naj tjeter po per spanjen nuk kemi interesa se nuk ka naft atje spongebob kyqi krysorė eshtq eqenija spongebob duhet me ken i lumtur qe te kam propozu-


ME PAS SHKU KY SPONGEBOBI NE QEQENI EDHE UN JA KISHA PA HAJRIN SE KAM FILLU EDHE UN TE MERREM ME DIPLOMACI ME TE NJOFSHEM ME U KORRUPTU

boll ndejta si qyqan pa miq e pa jarana -
tash du me e perdor spongebobin me e bind me shku ne qeqeni-
se vetem ky plan na ka mbetė pa u realizu-

do te ma kishte ndertu nji shpi ne kosovė -

shpi per konferenca kombtare e mandej un i kisha prit ne at shpi disa fise te kosoves

e disa jo besa me plasė nuk i kisha pritė edhe prej hymnit kombtarė i kisha hjekė qy pse jo -
i kisha da kisha pritė ne rrezidencė berishė shalė drushtin gimė kelmend -

veq kisha ba dallavere me ta rreth ndarjes se interesave e zonave te ndikimit te sferave -

po berishė kuq hot i kisha da ua kisha plasė zemren-


e kurr ne shpi tem ata nuk kishin hi-

kisha bė qudira ne kosovė -

sa qe edhe spongebobi e krejt qeqenia ishte befasu-

dhe po mendoj se nepermes spongebobit jan te arritshme kto qellime -

edhe tenderat i kish fitu spongebobi si dhanderr qeqenije ne dnertimtari-

ne qeqeni ja kisha pa hajrin
mandej per viza ne qeqeni na kish pshtu neve disa fiseve-

qe do te kishim hy ne jarani me spongebobin -

kishim shku pa viza ne qeqeni -qeqenija turistike esht-


vetem se i kishim thanė spongebobit -

veq ne fiseve te me na dallu me veqanti precize mergimtarve me na e rregullu pa viza-

se atyre ne kosovė qe nuk po jan ngusht per ne -

kurr jo se atayre me ua dhanė vizat kishin ardh ne qeqeni-

e na e kishin grabitė pushtettin e naften e na ekishin marr materialin ndertimorė e kishin shkru shpija esht e nxnne mos e prekni -
e dhe kti spongebob qyqanit ja kishin marr qeqenken -

prandaj spongebob veq neve mergimtarve vizat me na i rregullu se na nuk te prejna ne besė mos ke gajle pongebob veq mu mi le cigaret ne qeqeni naften merre ti mus te ngatrrohemi mandej me thanė jo nuk jen a marr vesh per korrupcion -
mandej qat shpi ne kosovė spongebob ma maro mua -

veq kallxo publikisht ne gazeta atyne gazteagjijve shqipfolsa deklaroe pasurinė fer -

se me thojn edhe ky paska vjedh dikun paska shit vargje me korrupcion -paska ba dallavere me spongebobin

ma ngjesin ndoj propagandė mandej -

se nuk kam hiq shpi bre spongebob-

qe ti nuk ja paske zanatė per me gjet nuse e un nuk ja kam zanatė me vjedhė qe bre

spongebob -
e kam nji shpi ne kosovė po gati kah rrrxohet esht-se neve nuk na dhan blloka hiq se nuk jena ken patriota me libreza te lkj s lkj ja e din ti kush ishte partie e shejjt per disa hagji te vlalzrim bashkimit jo kjo lidhja demokratike spongebob jo po ajo e moqmja lidhja komuniste e ish jugoskllavisė-


shpija esht shum e vjeter spongebob bjerma nji plan prej baushtelle te planifikojm qysh tash mbasi u gjet zgjedhja -
se dallohet prej krejt mahallave me do qeremide te kqija bile deshten me marr edhe oborrin se mendojshimn qe nuk kthehna prej diaspore
-edhe besa prej nahijeve dallohet ajo shpi o spongebob nji katshe esht veq dy dhoma i ka me do qeremide te tynejhershit -
se un nuk kam dasht me vjedhė-

si kta herojt e mbrenda nates -
qe disa qe i njihja un dikurė valla ky spongebobi ma i mir ėsht se ata -
edhe pse i rrebavt ėsht ka nihere i ka fjaltė rrokopenla -

jadore
11-04-09, 15:46
e more spongebob qysh po get qe besa po dukesh me ken i martuem ti-
veq po do me i marr dy e ksaj tjetres mos me i kallxu qe je i martum -
qy kush te merr ty ashtu qe mundem me te zanė besė ty hiq -ishalla nuk je dal me mashtru ktu -
se nė pa'qe dalė me mashtru -
Kena me te shti ne vagon te qymyrit e me te qu ne afganistan drejt e te talibant e mos me te lshu ma -
lirik miku , te lumt penda qe te ti kish peshen e pushkes ...
po ja ke qellue keti spongebobit , edhe ato si me e pas percill me vite ,
edhe njo liriko, ky spongebobi qe edhe nikun nuk e ka zgedh hiq patriot nijet te marteses nuk e ka se nuk kemi mujt deri me tash me e martue hiq qe nje vjet eshte kendej pari , po qishtutne ju teket krejte femnave te forumit me fjal te burkra baram me te tregu te drejten edhe ma pat orgnizue largimin tem me slloganin zhade ik zhade ik , se mendojke ky qe kur zhadja ik mandejne mundet ky me u sill rreth motrave te mija shqiptare te dardanise rehat ,
i meqem oshte deri te Zoti ka te del shpirti me e fol , shkrim lexim me takat si na te tond dardanasit , po e keqja qe ju ka bo kompleks e nuk po martohet se krejte te hollat qe i ka fitu ne baushtelle tu e mbajte familjen ne Kosove ju kane hargju e qysh me e marr robin me dy metalik ,per ate eshte inkuadruar ketu athu mos e mashtron ndonje moter me fjal te bukura ..po e keqja sa po e bind nje moter kur po ju tregon qe nuk ka qejz po i ikin , mandej po del te tjetra e tjetra e keshtu ,
baram Une po mendona nese kishim hap nje fond te grumbullojme te holla te gjithe vllezrit e motrat aq sa ju kushton te gjitheve zemra Viti i ri e kish gjete te rahatuar e me robin ne shtepi ..po nuk e di sa jeni te pajtimit ju tjeret se..eh ne Qeqeni jo valla nuk e lojme jo se qysh eshte i kallum mbas filmave aksion e luftarak shkon e nuk na kthehet , shyqyr qe ra qikjo Dardania e u zavit djali ..
p.s.
ti i nderuar lirik e permende punen e pageses se misitit , ( mua ma shtove edhe nje dert se thash me pak pare po e rahatojme kete djal dukat ) a edhe misitin duhet me e pague-a, edhe sa sillet zakonisht cmimi i misitit .ta dij a me hap fond per to a jo !

Arkza
11-04-09, 17:36
Hhahahhahahahahahahahhahahaha Sa kam kesh me keto Postime !!
Euuuuuuuuu euuuuu e paska rrok Dajken teme Xhelozia qe u Fejova ! Bre qka su rahatojsha Dje prej Lezmes e Ky sha Zotin s'me ka lshu prej goje me xhelozin e tij !
Mo mo bre Dajko se menxii u Saktova Asiii u Fejova veq edhe poom Xhelozon a ! Ja ja ja per kete s'me ka shku mendja sha Zotin dajko :biggrin: :biggrin:

lirik
12-04-09, 08:23
lirik miku , te lumt penda qe te ti kish peshen e pushkes ...
po ja ke qellue keti spongebobit , edhe ato si me e pas percill me vite ,
edhe njo liriko, ky spongebobi qe edhe nikun nuk e ka zgedh hiq patriot nijet te marteses nuk e ka se nuk kemi mujt deri me tash me e martue hiq qe nje vjet eshte kendej pari , po qishtutne ju teket krejte femnave te forumit me fjal te burkra baram me te tregu te drejten edhe ma pat orgnizue largimin tem me slloganin zhade ik zhade ik , se mendojke ky qe kur zhadja ik mandejne mundet ky me u sill rreth motrave te mija shqiptare te dardanise rehat ,
i meqem oshte deri te Zoti ka te del shpirti me e fol , shkrim lexim me takat si na te tond dardanasit , po e keqja qe ju ka bo kompleks e nuk po martohet se krejte te hollat qe i ka fitu ne baushtelle tu e mbajte familjen ne Kosove ju kane hargju e qysh me e marr robin me dy metalik ,per ate eshte inkuadruar ketu athu mos e mashtron ndonje moter me fjal te bukura ..po e keqja sa po e bind nje moter kur po ju tregon qe nuk ka qejz po i ikin , mandej po del te tjetra e tjetra e keshtu ,
baram Une po mendona nese kishim hap nje fond te grumbullojme te holla te gjithe vllezrit e motrat aq sa ju kushton te gjitheve zemra Viti i ri e kish gjete te rahatuar e me robin ne shtepi ..po nuk e di sa jeni te pajtimit ju tjeret se..eh ne Qeqeni jo valla nuk e lojme jo se qysh eshte i kallum mbas filmave aksion e luftarak shkon e nuk na kthehet , shyqyr qe ra qikjo Dardania e u zavit djali ..
p.s.
ti i nderuar lirik e permende punen e pageses se misitit , ( mua ma shtove edhe nje dert se thash me pak pare po e rahatojme kete djal dukat ) a edhe misitin duhet me e pague-a, edhe sa sillet zakonisht cmimi i misitit .ta dij a me hap fond per to a jo !

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' '''''''''''''''''''''''
Haaaaaaaaaa Jadore Mikesha ime q' mė ke relaksuar me kėto fjalėt tua -

holl ke qitė e ke vra shenjen-

jam knaqur duke qeshė- meqense edhe ti e paske kuptu se un kėti spongebobit nuk ja

kam besen-

sepse un vrojtoj nuhas hetoj -

po tash ky ka me dalė me opinionin e vet me ankesa -

e ka me thanė-
lirik pse kėshtu ma paske prishė punen-

ky spongebobi per pare edhe martohet me letra edhe tinza gruas

se vet-

me arritė qellimin e ndonji projekti tė vet -

me pshtu prej baushtelle-

e me qelė ndoj biznes nepermes grave -

nepermes sadakes sevapit popullorė- mashtro kend te mundesh qe ka pare -


jo me fjalė jo gjynahe te dhimbshme-

por mashtruese -

me mashtrimet e ti taktiko diplomatiko dialektore -

a dreqi qe esht ky por duhet me ba diqka me e permirsu ne edukim -
duhet me ja ba spongebobit nji resocializim -me e shti nen thallues e me e ba si peten holl te teholluem se paska neje shum -

duhet me u bė ne krejt dardanisa secili nga pak edukatorė te ti -


ky po don me u ba jaran me mua e shok me mua tash shihne ju qfar politike -

edhe me me thirrė nė dasmen e ti mashtruese -e me thanė gzuar lirik

me u bė un shkallė e ti -

me hyp ky ku te don nepermes meje qy

e mandej me me largue perseri prap si shkallen pa vlerė ku ku qka ish ky thi e perte thiu -

nji baushtellagji me dit kaq shum diplomaci --

veq nuk ka parlament te bauashtellagjive se pa e propozu per deputet ne at parlament se kisha lanė---

thi i menqur esht ky spongebobi -rujuni ju gratė hapni sytė se ky e gjuan gurin larg ky sherr---


po sherin ky e ka te lezetshem me dialekt -

ta len ne derė sherrin edhe te len me lezet -

veq po me duket do me qit gruas te vet ortake -

se qyky pa martue nuk duket me kenė-


po se qka dreqin ku e ka hallin-

po them nodshta do me qelė far dugaje e me u hjek prej baushtelle -

po kqyr me gjet milionere naj qikė tinza gruje me ja marr paret e mu fry para gruje me thanė un jam i zoti per bizniise -

me duket po kekron viktimė ne dardani-

po ne shqiptart nuk jemi amerikan more spongi -

nuk kemi paris hiltona ktu---

e more spongi msoe anglishten---


e shko atje ne amerikė --

ato kan marak me marr burra te perkohshem ---

e me dhanė pare ---

rrijnė nga pes gjasht muaj bashk -

e mandej paraqesin ndarjen e kurores


ashtu si majkel gjeksoni ---

qe behet operacion plastik per qef e avantura qesharake -
se nuk i rrihet pa ba ndoj sherr-

nuk i kalon koha se i duket monoton pa senzacione te bujshme-

e hallakama mediatike

me duket edhe ti spongi ashtu na e ka bė dardaninė hallakamė-

veq me marrė me ty dikush e po mundohesh me e nxanė dikun ndoj viktimė -

pej gjynahit -a po e sheh jadoren -spongebob te paskan percjell te paskan zbulue zor e paske me mashtrue - e ke vetem nji shans me pshtu po nuk mundem me ta tregu-

po ne dardani

cila ėsht ajo qikė qe po dojshe me e marr ne qafė more spongebob -


spongebob mbi ato raporte nuk ndertohen mardhėnjet ndernjerzore-duhet me ken specialist me shku ne kurs ne shkollė-
me msu
se si ndertohen raportet njerzore -

hajde spongebob nja gjasht muaj ne kurs social te un-

nuk te kerkoj para e tė msoj se si duhen krijuar raportet ne relacionin njeri njeri -
jo vetem mbi bazat e interesave

lirik
12-04-09, 08:41
ani ishalla e gjan tengjerja kapakune e vet:tongue:

ps,valla shpuzoren s'ban me nguxe se fenomen oshte:)kamme dal bashk me to me lype nuse (per shpuzen)
--------------------------
LE TE GJENė TENGJERJA KAPAKUN HAAAAAAA KU ME GJET MOJ EMINE TENGJERE PER SPONGEBOBIN QY -SHUM PROBLEM
ky njeri e ka qit ne telashe dardaninė me dilema nuk i bjen kush ne fije-se qfar biznisi po planifikon-
valla un po them hapur boll qef kam me e qel nji piceri temen -
po ky spongi mos po mendon edhe ky qashtu po ma vjedhė idenė-un kam provuar nepermes banke me e qelė po ketu ku jam un vend i keq esht kurr kredi nuk me kan dhanė ky milet i zorshem e mbeta pa e qelė kam vrapue me vjet neper shum vende po me mashtrue si spongebobi me lyp grue zingjine jo valla -
ashtu nuk ma ka lejue ndergjegjja -
veq ktyre behgjet pacollave u kam que nga i leter e disa mashkujve tjerė harama qe nuk ju shihet hajri qe nuk dihet as kush i ka ba biznesmena as te kujt piuna jan ne lojene shahut qe po luhet ne kosoven e mjerė gjynah-
Ja un nuk kam qef me hy ne hak te huaj per pare nuk e marr nusen kurr buk e kryp ha veq per dashuri kam jetue e per vatan e per humanizem-
KERKESAT I KAM BA PER BASHKPUNIM MBI BAZAT E RAPORTET QELLIM MIRA DHE RREGULLAT E SINQERTA PO KY SPONGEBOBI NJI HALL E KA NUK PO RAHATOHET -
Mandej ky nuk po mendon se kur te vjen prej baushtelle per gjasht muaj gruaja merztet tu ja fshi llapqint ebaushtelles e tu ja la teshat ibret ne makinė i shkon rrymė shum tu la makina e larjes -
ne anen tjeter po kqyr me gjet milionere ne dardani nuk ka milionere ky maroj tue humb kohen -po me duket se do me u plakė tu shpresue te lovelica si paska ecė ju paska pshtiell diqka ky i perthurt esht zor o me i ra ne fije -
por mir the ti emine ku me ja gjet more kti kapaku tengjeren zor qe besa veq me ja lshue nji za paris hiltonit se ajo ka marak me dalė neper bild zeitunga po edhe asaj ju ngerdhucen me burg per do vozitje te shpejta qy edhe ajo esht urtue tash -
problem kemi me pas ne te dardanis ktu na kaqit ne telshe ky spongebobi-
veq duhet me ja lidh krytė dyqysh un ja dhash nji propozim me e qu ne qeqeni te nafta me ja kputė qat provincė rusisė ja kishim pa hajrin krejt shqiptart po Jadore tha jo se
na jet atje tash ne hall kam ra nuk po di si me ja lidh kryet ksaj pune me shku me e denoncu te gruja e vet nuk po ja di adresen se i kisha than grues te vet qy moj hapi sytė se ky burri yt po do me hi llugave -qysh me ja lidh kryet ksaj pune rral kush ma ne hall me ka qit se ky spongebobi veq kqyrni edhe ju ndoj variant se mos po gjeni ndoj rrugė zgjidhje per spongebobin se edhe ju keni ide

jadore
12-04-09, 09:03
--------------------------
LE TE GJENė TENGJERJA KAPAKUN HAAAAAAA KU ME GJET MOJ EMINE TENGJERE PER SPONGEBOBIN QY -SHUM PROBLEM
ky njeri e ka qit ne telashe dardaninė me dilema nuk i bjen kush ne fije-se qfar biznisi po planifikon-
valla un po them hapur boll qef kam me e qel nji piceri temen -
po ky spongi mos po mendon edhe ky qashtu po ma vjedhė idenė-un kam provuar nepermes banke me e qelė po ketu ku jam un vend i keq esht kurr kredi nuk me kan dhanė ky milet i zorshem e mbeta pa e qelė kam vrapue me vjet neper shum vende po me mashtrue si spongebobi me lyp grue zingjine jo valla -
ashtu nuk ma ka lejue ndergjegjja -
veq ktyre behgjet pacollave u kam que nga i leter e disa mashkujve tjerė harama qe nuk ju shihet hajri qe nuk dihet as kush i ka ba biznesmena as te kujt piuna jan ne lojene shahut qe po luhet ne kosoven e mjerė gjynah-
Ja un nuk kam qef me hy ne hak te huaj per pare nuk e marr nusen kurr buk e kryp ha veq per dashuri kam jetue e per vatan e per humanizem-
KERKESAT I KAM BA PER BASHKPUNIM MBI BAZAT E RAPORTET QELLIM MIRA DHE RREGULLAT E SINQERTA PO KY SPONGEBOBI NJI HALL E KA NUK PO RAHATOHET -
Mandej ky nuk po mendon se kur te vjen prej baushtelle per gjasht muaj gruaja merztet tu ja fshi llapqint ebaushtelles e tu ja la teshat ibret ne makinė i shkon rrymė shum tu la makina e larjes -
ne anen tjeter po kqyr me gjet milionere ne dardani nuk ka milionere ky maroj tue humb kohen -po me duket se do me u plakė tu shpresue te lovelica si paska ecė ju paska pshtiell diqka ky i perthurt esht zor o me i ra ne fije -
por mir the ti emine ku me ja gjet more kti kapaku tengjeren zor qe besa veq me ja lshue nji za paris hiltonit se ajo ka marak me dalė neper bild zeitunga po edhe asaj ju ngerdhucen me burg per do vozitje te shpejta qy edhe ajo esht urtue tash -
problem kemi me pas ne te dardanis ktu na kaqit ne telshe ky spongebobi-
veq duhet me ja lidh krytė dyqysh un ja dhash nji propozim me e qu ne qeqeni te nafta me ja kputė qat provincė rusisė ja kishim pa hajrin krejt shqiptart po Jadore tha jo se
na jet atje tash ne hall kam ra nuk po di si me ja lidh kryet ksaj pune me shku me e denoncu te gruja e vet nuk po ja di adresen se i kisha than grues te vet qy moj hapi sytė se ky burri yt po do me hi llugave -qysh me ja lidh kryet ksaj pune rral kush ma ne hall me ka qit se ky spongebobi veq kqyrni edhe ju ndoj variant se mos po gjeni ndoj rrugė zgjidhje per spongebobin se edhe ju keni ide
o pershendetje lirik e nje te dielle te bukur te uroj
dert se jo mahi kemi prej keti spongi-bongi,
shuj se me dergoj nje selom prej Rahoveci , tha familja ka kish gjet nje vajze te urte e mos po rehatohet ,kjofshin te bekume festa e Pashkeve , edhe te gjitheve besimtareve ju uroj edhe atyre qe nuk jan te keti besimi po hajrin po ja shofin ,qe spongi tha keto 5 dite te pushimit qe mi dhane i shfrytezova e vrap ne Kosove erdha ,
tash njo mos ti hyme ne hak djalit , i martum nuk eshte, eshte djal i ri dukat qe derti e ka pru me kerku nuse ketu , se po ta kish robin te shtepija e dij qe do te mirrej veq me dert te komtarizimit edhe te politikes si te gjithe te tjeret ,po e keqja valla edhe keto motrat e mija dardanase jane tranu krejte po ngasin mbas pares , djali nuk po kerkon shume as pare as pasuni , vetem po ju tregon qe nuk ka shtepi e katandi e keto po ikin , mandej ky prej demoralizimit po kalon tek tjetra mos eshte me sociale e keshtu po shkon hallakam forumi , spongi holl e holl hiq faj po del qe nuk ka , ..
megjithat duke shpresuar qe do te behet mire ,i uroj mikut tim te shtrenjet spongebob pushime te kendeshme ne vendlindje ne Rahovecin legjendar ,
p.s.
beso nuk u kone keq nese na kish sjell 10 litra vene te vreshtave kosovare ,

selvija
12-04-09, 18:54
Ev lirik te pershendes spari
boll dokesh qe nuk shikon ama ti po zamaritshe sendet..
se ky spogu moti u hy me gjet nafak po si pi laget shpuza po shytet ne fund pusit,,
e pat mashtru Elinen me heret po ajo kish pas bo nje test me uj e u fundos
se me pat tesh gjith veres tuju sill rreth ujvares kund klijentet rahat smi la me gjith ate shokun e vet sha zotinnn zor e ka me gjet naj kryshuze ne FD ishalla lirik gjan nafaka si dihet

o spoggggg ta shkruj nje hajmali daq me bo hajr ta rrutulloj filgjanin sa zateti,,:tongue:
http://www.simpsonstrivia.com.ar/pictures-images/spongebob-picture.jpg

lirik
12-04-09, 21:05
Xhelal Ferizi
17/12/2008 ne oren 15:44 (http://blog.shekulli.com.al/2007/07/11/bollano-skenderbeu-quhej-jorgji/?ref=Guzels.TV#comment-23073)
193 Bollano nji zervist i lig nji fanariot nji fanatik i shitur antikombtarė
njeri i shėmtuar i cili zgjodhi gjasht organizatat ma rraciste greke dhe nė krye tė organizates bukshkelse antishqiptare te ashtuquajtur omonia
organizata politike agjentureske omonia
bėri presion nė qeverinė e karamanlisit gjat vizites se ktyre organizatave nne qeverin greeke
qė tė mos kaloj provimi i shqiperis stabilizim asocimi i shqipėrisė
pėr hyrje dhe lehtesim nė bashkimin europian
qė greqia tė mos nėnshkruaj hyrjen e shqipėrisė nė bashksinė europiane
qė shqipėrisė ti bllokohet hyrja nė kėt bashksi
duke qit greqia veton dhe kushte shqipėrisė
per shkeputjen e te ashtuquajtur vorio epirit
duke kushtezuar shqipėrinė se pa e njoftė gjoja te ashtuquejturen
pjesė te shqiperisė qe sipas grekve njihet si vorio epir
emer i falcifikuar i i shovenve panhelen qe duan te grabisin troje shqiptare si himaren dhe gjith jugun e shqipėrisė
vetėm kur ta njohin shkėputjen pamvarsinė e vorio epriit
gjoja
dhe bashkimin me greqi
mund te hyn shqiperia ne be
ne bashkėsinė europiane
siapas fashistit rracistit tė ndyrė bollano
i cili pėr qudi ushtron detyren e kryetarit tė bashkisė nė himarė ndersa qeveria nė tiranė e ndein vete tė qetė habi emadhe kjo per secilin shqiptarė pse nuk shkarkohet bollano dhe te denoncohet ne gjyq
per armiqsi dhe rrezikim teritorial te shtetiti shqiptarė
i cili guxon e merr turr
te cenon intergitetin e tokave shqiptare ku jetonin fisi i taualntve ilir dhe enkelejve ne jug te shqiperis
ku me shekuj ato troje ishin ilire antike
akoma pa e njoft grekt truallin e europes.
Pra bollano dhe omonia organizatė politike fashiste panhelene
fund e krye agjentureske antishqiptare
panhelene ne shqiperia qė u lejua tė regjistrohet
si organizatė nė shqipėri
nga regjimi komunist i ramiz alisė
nė vitin 1990 1991
Nji njeri antikombtarė antishqiptarė fanariot virus
mercenarė ne token tonė dhe rrezik per ato zona shqiptare te himares
dhe aktivist kaq i zellshėm antishqiptarė
si bollano
dhe omonia si organizatė e oficerave te sigurimit grek qe ushtron aktivitet tė zi antishqiptarė pa kurfar pengese
dhe bollano kryetari i saj rrin kryetar bashkie i himares
habitem me absurdet e indiferences te kohes
dhe te shtetit dhe qeverisė shqiptare
Pse qeveria shqiptare ndaj kėti njeriu qė nuk merr masa tė ashpra
per burgosjen e tij
qė shkaktoj me miliona euro dėme materiale duke rrėzuar tabelat nė gjiuhen shqipe nė himarė dhe duke vu ato greke ne shtetitn dhe teritorin sovran shqiptarė
Bashkija e himares duhet tė merret nė drejtim nga udhheqsa
patriot shqiptarė
por jo nga zervistat panhelen
si shpirti i shitur i progrekut bastard bollano
i cili edhe nėnen e tij do ta falcifikonte pėr para greke
Bollano harron se se skenderbeu ishte shqiptarė katolik
histroia e tij tash mė ėsht e njohur nga tė gjitha dokumentet e kohes
nga vatikani venediku roma raguza stambolli vjena parisi londra e shum e shum
qendra tjera
e institute historike botrore
e njohin si shqiptarė e gjak shqiptari skenderbeun .
Turp le tė ken bollanot e shum si ai armiq tė kombit shqiptarė
qė gjithqka qė ėsht e keqe duan tė ja lėnė kombit shqiptarė
gjithqka qka ėsht e mirė duan tė ja vjedhin kshtu u pėrpoqen ta vjedhin e ta falcifikojnė edhe nėnė terezen
dhe shum figura tjera kombit tonė tė lashtė me traditė dhe histori
pėrveq se nji ligsi dobsi dhe poshtėrsi e turpshme
lojė e pist dhe arrogancė
e ult
asgjė tjeter nuk ėsht kjo provokim perveq veprimtari armiqsore qe tolerohet nga qeveria shqiptare dhe te tjeret veprim shovensit armniqsorė grek i drejtuar kunder interesave te shqiptarve qe te neveritė kjo sjellje e pa fytyrė e bollanistve te omonias organizates armike qe duhet ti ndalohet veprimtaria ne trojet shqiptare
Tolerimi i bolllanos tė sillet kshtu me ne
e tė han buken e shqipėrisė
nė token e shqipėrisė tė zhvilloj kėt aktivitet aq antishqiptarė tė habitė tė len pa tekst kjo sjellje dhe ky tolerim nga ana e shqiperisė
ky guxim kjo aventurė e degjeneruar
qe ai bollano e praktikon ne trojet shqiptare
nė dėm tė shqiptarve tė shtetit shqiptarė
me veprime armiqsore

figurave tona historike dhe sovranitetit tonė teritorial

e duke e penguar me shum arrogancė nė himarė vendosjen e tabelave ne gjuhen shqipe dhe duke manipuluar me numrin e grekve duke shtri aktivitetitn me shkolla greke e duke regrutuar shqiptarė ne serhbim te politikes grekomadhe ne shqiperi
thua se himaren e ka tokė pronė te veten qė
ja la baba i ti

duke mos ditė se himara ėsht tokė shqiptare nėpėr shekuj e dėshmuar ne te gjitha etapat e historisė-autori i ketij shkrimi xhelal ferizi liriku i vargjeve shqiptare
ky artikull ka ken i shkruar ne bllogun e gezetes shqiptare shekulli

jadore
12-04-09, 21:23
Xhelal Ferizi
17/12/2008 ne oren 15:44 (http://blog.shekulli.com.al/2007/07/11/bollano-skenderbeu-quhej-jorgji/?ref=Guzels.TV#comment-23073)
193 Bollano nji zervist i lig nji fanariot nji fanatik i shitur antikombtarė
njeri i shėmtuar i cili zgjodhi gjasht organizatat ma rraciste greke dhe nė krye tė organizates bukshkelse antishqiptare te ashtuquajtur omonia
organizata politike agjentureske omonia
bėri presion nė qeverinė e karamanlisit gjat vizites se ktyre organizatave nne qeverin greeke
qė tė mos kaloj provimi i shqiperis stabilizim asocimi i shqipėrisė
pėr hyrje dhe lehtesim nė bashkimin europian
qė greqia tė mos nėnshkruaj hyrjen e shqipėrisė nė bashksinė europiane
qė shqipėrisė ti bllokohet hyrja nė kėt bashksi
duke qit greqia veton dhe kushte shqipėrisė
per shkeputjen e te ashtuquajtur vorio epirit
duke kushtezuar shqipėrinė se pa e njoftė gjoja te ashtuquejturen
pjesė te shqiperisė qe sipas grekve njihet si vorio epir
emer i falcifikuar i i shovenve panhelen qe duan te grabisin troje shqiptare si himaren dhe gjith jugun e shqipėrisė
vetėm kur ta njohin shkėputjen pamvarsinė e vorio epriit
gjoja
dhe bashkimin me greqi
mund te hyn shqiperia ne be
ne bashkėsinė europiane
siapas fashistit rracistit tė ndyrė bollano
i cili pėr qudi ushtron detyren e kryetarit tė bashkisė nė himarė ndersa qeveria nė tiranė e ndein vete tė qetė habi emadhe kjo per secilin shqiptarė pse nuk shkarkohet bollano dhe te denoncohet ne gjyq
per armiqsi dhe rrezikim teritorial te shtetiti shqiptarė
i cili guxon e merr turr
te cenon intergitetin e tokave shqiptare ku jetonin fisi i taualntve ilir dhe enkelejve ne jug te shqiperis
ku me shekuj ato troje ishin ilire antike
akoma pa e njoft grekt truallin e europes.
Pra bollano dhe omonia organizatė politike fashiste panhelene
fund e krye agjentureske antishqiptare
panhelene ne shqiperia qė u lejua tė regjistrohet
si organizatė nė shqipėri
nga regjimi komunist i ramiz alisė
nė vitin 1990 1991
Nji njeri antikombtarė antishqiptarė fanariot virus
mercenarė ne token tonė dhe rrezik per ato zona shqiptare te himares
dhe aktivist kaq i zellshėm antishqiptarė
si bollano
dhe omonia si organizatė e oficerave te sigurimit grek qe ushtron aktivitet tė zi antishqiptarė pa kurfar pengese
dhe bollano kryetari i saj rrin kryetar bashkie i himares
habitem me absurdet e indiferences te kohes
dhe te shtetit dhe qeverisė shqiptare
Pse qeveria shqiptare ndaj kėti njeriu qė nuk merr masa tė ashpra
per burgosjen e tij
qė shkaktoj me miliona euro dėme materiale duke rrėzuar tabelat nė gjiuhen shqipe nė himarė dhe duke vu ato greke ne shtetitn dhe teritorin sovran shqiptarė
Bashkija e himares duhet tė merret nė drejtim nga udhheqsa
patriot shqiptarė
por jo nga zervistat panhelen
si shpirti i shitur i progrekut bastard bollano
i cili edhe nėnen e tij do ta falcifikonte pėr para greke
Bollano harron se se skenderbeu ishte shqiptarė katolik
histroia e tij tash mė ėsht e njohur nga tė gjitha dokumentet e kohes
nga vatikani venediku roma raguza stambolli vjena parisi londra e shum e shum
qendra tjera
e institute historike botrore
e njohin si shqiptarė e gjak shqiptari skenderbeun .
Turp le tė ken bollanot e shum si ai armiq tė kombit shqiptarė
qė gjithqka qė ėsht e keqe duan tė ja lėnė kombit shqiptarė
gjithqka qka ėsht e mirė duan tė ja vjedhin kshtu u pėrpoqen ta vjedhin e ta falcifikojnė edhe nėnė terezen
dhe shum figura tjera kombit tonė tė lashtė me traditė dhe histori
pėrveq se nji ligsi dobsi dhe poshtėrsi e turpshme
lojė e pist dhe arrogancė
e ult
asgjė tjeter nuk ėsht kjo provokim perveq veprimtari armiqsore qe tolerohet nga qeveria shqiptare dhe te tjeret veprim shovensit armniqsorė grek i drejtuar kunder interesave te shqiptarve qe te neveritė kjo sjellje e pa fytyrė e bollanistve te omonias organizates armike qe duhet ti ndalohet veprimtaria ne trojet shqiptare
Tolerimi i bolllanos tė sillet kshtu me ne
e tė han buken e shqipėrisė
nė token e shqipėrisė tė zhvilloj kėt aktivitet aq antishqiptarė tė habitė tė len pa tekst kjo sjellje dhe ky tolerim nga ana e shqiperisė
ky guxim kjo aventurė e degjeneruar
qe ai bollano e praktikon ne trojet shqiptare
nė dėm tė shqiptarve tė shtetit shqiptarė
me veprime armiqsore

figurave tona historike dhe sovranitetit tonė teritorial

e duke e penguar me shum arrogancė nė himarė vendosjen e tabelave ne gjuhen shqipe dhe duke manipuluar me numrin e grekve duke shtri aktivitetitn me shkolla greke e duke regrutuar shqiptarė ne serhbim te politikes grekomadhe ne shqiperi
thua se himaren e ka tokė pronė te veten qė
ja la baba i ti

duke mos ditė se himara ėsht tokė shqiptare nėpėr shekuj e dėshmuar ne te gjitha etapat e historisė-autori i ketij shkrimi xhelal ferizi liriku i vargjeve shqiptare
ky artikull ka ken i shkruar ne bllogun e gezetes shqiptare shekulli
i nderuari lirik , ky shkrim mjafte i bukur i gjate nuk e kuptoj se cfare ka te beje me dertin e Spogibobit ,
p.s.
djali ka hall , mos te ja ngatrrojme hallet me politike se na mbet pastaj vertet pa u martuar

Tinky-Winky
12-04-09, 21:52
i nderuari lirik , ky shkrim mjafte i bukur i gjate nuk e kuptoj se cfare ka te beje me dertin e Spogibobit ,
p.s.
djali ka hall , mos te ja ngatrrojme hallet me politike se na mbet pastaj vertet pa u martuar

Axha lirik na myti spongibobin ty nai shetit prej qeqenie na qoj en amerik e tashi ateroj en himare ,ev shoq problem u boe mu bo njeri me nuse kur sta don sta don badihave edhe ky kryshpuza e ka te shkrume sikur une me mbeten vejanus tanaheret.shnetje

Makresh
12-04-09, 22:35
Qashtu lirik, :biggrin: veq vazhdo se edhe pak ja qite masken keti sharlatani t'singjertbobit ahahahahahahaahahaaa

lirik
13-04-09, 00:19
Spongebobin thoni ju ta martojmė duhet te votojmė e gjith dardania-
te shohim disponimin maksimal te votuesve
te popullates -

me vota behet kjo kryeveper -
ta martojm apo te mos e martojmė-
nese shumica pajtohet q e ta martojmė ketu ne dardani e jo ne qeqeni-


ather duhet te dal vullnetare nusja qe ka simpati per spongebobin-

cila mund te jet ajo-

se ka mundesi qe dikush e simpatizon e heshtė-

nuk paraqitet ajo esht edhe ma e keqe-

ka edhe aso qe pranojnė te behen gruaja e dytė e spongebobit ndoshta-
ka edhe aso qe pranojn ta ndajn nga gruaja -por ne kemi dy variante pastaj ka kundershtarė dhe kundershtare qe thonė jo te mos e martojmė se sigurisht nuk esht be synet qka pastaj duhet vertetuar-
nese nuk esht ba synet ather duhet gjetur nje te fesė ortodokse ose katolike dhe duhet kekruar shkaqet pse nuk esht ba synet spongebobi ka shum probleme ktu-
martesa nuk esht e lehtė duhet marr te gjitha masat pastaj te shohim se ky spongebob gjith ket siguri qe e kishte se do martohet dhe thot qare nuk ka pa me dalė nafaka ne dardani a thue mos i ka qit me diken ktu llafet e mshefta se nuk i dihet kti deli dreqi ky esht teper antagonist e her enigmatik -
mos e e ka hipnotizu ndonje femer ktu ne menyr ilegale e ne asnji nuk dijm asnji nga anterėt e dardanisė edhe ky variant esht i mundshem kujdes se ky esht manovrues dialeketik depertues por e ka nje te keqe pak para suksesit bjen pa ja arrit qellimit m,irpo mundet me na vefasu ka mundsi qe dikush ka ra viktimė e premtimeve te ti ose metodes se ti e nuk na tregon ktu qka mendoni ju -po bazohem ne sigurinė e spongebobit se ky hapur me plot siguri tha nuk ka qare pa me dalė nafaka
ktu ne dardani edhe nuk largohna pa me dalė nafaka edhe kjo esht per studim-qka ka mendu ktu spongebobi ai me tha mua nja dy a tri shansa i kishte te qind per qindtta por i iken as nuk e dijm se per qfar shkaqesh ndodhen keto humbje te spongebobit -
pastaj ky me thrret mua ne dasem edhe kjo me ben pershtypje qka mendoni ju sa interesant -
ftesa na dasem akoma pa e gjet nusen me duket i quditshem ky njeri sikur i ka lanė dikush ndoj fjalė peng ktu ne dardani a thua kush mund ti ket premtu diqka cila mos po na del ndoj befasi e befasohemi te gjith lantart e dardanisė se ky kur flet ne privat nuk i ka fjalt kshtu ehe me dit ju si spicllovet ky ne privat po ma merr mendja se e di si duket ky dreq ne privat ky i ndryshon fjalt duhet me i ndejt gati se na e kalon te gjithve me taktika diplomatike na e grabit nodj nuse e na len me gishta ne goj deri te na del ne gjumi ky e qon ne shpi pastaj a e dini qka na thot ku jeni ju te dardanisė qyky jam un spongebobi -

lirik
13-04-09, 00:22
Axha lirik na myti spongibobin ty nai shetit prej qeqenie na qoj en amerik e tashi ateroj en himare ,ev shoq problem u boe mu bo njeri me nuse kur sta don sta don badihave edhe ky kryshpuza e ka te shkrume sikur une me mbeten vejanus tanaheret.shnetje
''''''''''''''''''''''''''''''''''
te spongebobi esht edhe nji problem askush nuk ja merr paret e msitnisė
kush i merr paret e mundit qe i fiton ky ne buashtelle -
se i vjen gjynah se fitohen me balt pastaj pa msit ky nuk arrrin vet e ka vshtirė
vet me ja arrit qellimit-


per shkak se ne dialekt nuk merret vesh dot me te dashuren duhet perkthyes -
edhe ktu problem ka me i dalė prandaj jan do pengesa qe spongebobi as nuk i ka parashiku

>>{SpOnGeBoB}<<
14-04-09, 11:39
Shife mara qka te e paskan ba qituhen,

Sha zoten masi u ktheva prej Rahavecit qitash per feste edhe vetum ja ja kom jepen login qitu, qka me pa shoq vetum kur mu lajmrun nja 6 mesazha privata a prej qetyne 6 nja 3 prej qatyne kandidateve me kishin shkrue :tongue:

O lirik be, e kush te e paska pru be temen qitu te thash e folmet une e shkruva njehere qe qikjo pune osht sahi e jo qishtu hajgare edhe qysh e kom shkrue nuk osht qare pa i dalen kismeti. Qasishne Chechnya a Pacolla a qka te paska prue sha zotin badihava i ke sjelle se nuk e dij kush jane qita e as te kahit jane.

Edhe boll e kishe kaladredhe shkrimin sha zoten ma shume demek me prishe pune se po soset puna. Edhe sha zoten mara ti lirik qishtu ki mujten vetum qaty ne darsum te Spongit mi shiten nja 2-3 mije copa libra vetum prej qatyne dasmorve, amo te tekoke tu prish pune sha zoten.

O ti Tinky i hamomit pse be tana qishtu ke ardhen pi kallezojsh qitu. Une atehere atehere ata Lavdijen qe pat ardhen ne zhurke, shoq vetum qishtu nuk ja pata ba se masnej kishe thane fill kqyre qka ja ka maru Spongi a une qasishne llaskuci nuk jam shoq, tana edhe tana diqyshna mu kujtue ajo kanga qe e kendon ajo qika kujdes me qato qikat e sinqerta. Pernime qishtu te paska thane masnej a. Sha zoten ta kisha dijten qe qishtu fol i kisha kallezu me t`ja vnu nishin edhe mi kallezue se dyshit e treshit nuk i dihet :tongue:

Ani shihe Zhaden me qete lirikin, jo Spongi nuk te paska pare, jo qishtu ani kush jane lane teshat e baushtelles. O ti lirik be, pse a me perajke kane me la tesha shoq a. Sha zoten vetum ja trus dugmen lavatriqes edhe ajo i cill ne 16-tshe, e kur ti nxjerresh prej maqines te lame shperlame edhe te hekurosna.

Sha zoten nigoni qika hiqju qetyne se une vetum 4 laneca te trash sa gishti qe i kam edhe qe i baj ne qafe i bajne sahi 12000 Evra, 1 Jeep me rrin ne garaxhe edhe qitash nuk i ka as dy muj dite e kam ble limuzinen fintak te re Golf 6, qita sha zoten me kredit e kam marren amo nuk dojsha mi hargjue be qato paret qe i kom rezervue per darsum.

Hajt, hajt se kini mu quditen vetum kur t`ju kallezoj heu, heu erdh kjo dite e erdh qajo dite qe e kom prite :tongue:


Per fund qitu se ika sha zoten mu ka ftofen edhe pitja ne sahan tu shkrujten qitu e masnej edhe gjys ore duhet me dalen me punue te fafrika deri ne mbramje.

E pershendes prej qitu qat fatlumen me kete kange:

http://www.youtube.com/watch?v=661PlL84TlQ&feature=related

lirik
14-04-09, 14:45
SPONGEBOB DY TRE MI COPA LIBRA ME I SHIT NE DARSEM TANDE
ma shtrejt po me bahen me i botu e kam llogarit edhe me i pas ti tremij krushq un nuk mundem me i shit ma shum se pes gjasht libra -se njani e blenė e ata qe lexojn thojn njeri tjetrit ama te lexoj
e kshtu shkon kjo po llogarite sa vet lexojn ne ata tre mi krushq ne se dalin 10 eh spongi e kam ba hesap un- nuk shiten jo-
mandej more spongi a e ke llogarit se makina elarjes bllogohet prej teshave te baushstelles -
nji makinė e larjes ne ditje te prishet nuk ke llogari me ble per dit makina te larjes -se e bllokon balta e
basushtelles kur te vish me nga trdihjet killa zift neper tesha ka ngjyra qe nuk hiqen mandej llapqint
e basushtelles 10 kilogram qe peshojnė ku do me i lanė ju vjenera kambve edhe nese e pin duhanin te shkon rroga krejt e qka me hanger nusja qe era e kpucave te baushtelles nuk durohet-
paske hy edhe ne kredit per kerr kerre ka ne kosovė sa te duash tash duhet me pas shpi private spongi edhe duhet me te ardh era parfum jo baushtelle se nuk dojn qikat ashtu -
po nejse a i ke llogarit tjerat sene o spongi ato te pysin sa i ke pas para meje sa i ke mashtru sa fmi i ke lanė kah i ke lanė ku eke at tjetren -
ishalla nuk je si disa qe i njoh un qe po e qojn gruen me fmi ne kosovė e po i rrejnė do tjera po i marrin ne qafė enuk po ju kallxojn shum kohė mandej ku po e qojnė rrogen mozomakeq jan ardh kohra te kqija -
nejse qe pe besojm qe nuk ke pas kurr femer as nuk ke grue pershembull po zemren qysh do me ja fitu ti nuses o spongi se veq kerri nuk ja fiton zemren po duhet me dit me ja tregu ndoj film e ndoj roman e ndoj ngjarje si te mersh nusen per tri dit ajo kur te mshelsh ne banesė e ti me golf neper dynja e gruja as nuk gxon me te pyet kah po shkon ajo hallakatet prej monotonie mshelė ne banesė kur te vish ti nuk din qka me i tregu tjeter veq per baushtellen ajo don me ni diqka tjeter muhabet
e me dalė dikah
kur te ssheh qe nuk po shkon jeta te kcen prej ballkoni kur te vish ti prej baushtelle ja e gjen me kemb te thyerea ja te mbytur mos emer banesen lart rri ne katin e parė shko blej shum libra bleja internetin veq ruju kontrolloja intermnetin se kan ardh kohra te kqija se ktu te na nji nuse ka vepru ashtu ka hy me muaj ne internet e burri ne punė e nji dit fėt ka ikė hop trenit e ka shku te ai jarani i internetit qe u njoft me te e ka lan fminė vetem kur ka ardh burri ku esht nusja kekrund hajt hajt
kur e ka marr vesh ndejti mandej ajo nusja disa muaj atje te ai jarani i internetit se ai u ngop me dashni e kit nusen e kish marr malli per burr e per fmi deshti me u kthy por ky jarani ia mori fėmijtė iku e ndrroj komunen e la ate ne sokak -
mos ma kthe mua shpinen se un i kam vesht pipz gjithqka niej neper botė qka po ndodh si antena mos i qit poshtė kshillat e mia e nese je i martum mos gabo me e rrejt nusen se ta then zoti qafen me golf dikun ne autoban ani qysh qenka i ri golfi kur te nissh -
me shpejtsi gjynahi bam e del prej autobani-

edhe nese i qet ortake kallxoj drejt ma mirė thuj e kam nji grue vetem nese don me kalu me mua per hajgare per avantura por siq kam ndegju un ti po i hulumtojshe do qe kan pare a esht e vertet kjo se me kan ra do fjal ne vesh nese e merr ate ti nusen e pasur kallxoj drejt thuj veq per pare te dua kallxoj drejt-
mos e rrej ma mir ta qet -
e nese nuk je i martuem kan me te dal probleme tjera -
nuses duhet me i ba muhabet me eque ne kino me i tregu romane te bukura drama teater me ja ba interesant jeten se ajo veq me muret shkatrrohet kcen prej dritarje -
ka probleme spongebob qysh do me i zgjedh ti gjith kto probleme libra nuk ke lexu mandej dhet fmi qysh do me i mbajt me nji rrogė a po e sheh qfar kohrash kan ardh kur ti lyp secili librat fletoret
madnej o spongi nusete sodit nuk jan si te tynehershit nusja te lyp tesha te shtrejta gjinsa e fustana e jakne te lkures ka telashe kjo punė mos ma merr inati se po ti tregoj krejt veshtirsitė qe kan me te dalė o spongi se un jam zie neper kazana te jetes muk kan shurdhu vesht duke ndegju gjithqka turlifar aferash e hallakamash

lirik
14-04-09, 14:59
ata lanecate dukattit nuk po vlejn ma spongi nuk mbahet nusja ma si dikur me dukat-
ble qata qe kan zingjir shum rreth qafe nuk po i lidvojn hiq nuk duken me ken te hajrit-
po nuk i dihet per ata mos i ke mashtru gjermankat e ti kan ble si do djem ksajde qe u krenojshin-
qy ma ka ble gjermanka e tjetren e gjejke meniher ne disko at tjetren e bente me lot-
kuku prej gjynahit qka kan ba more spongebob ata do far kuabojash me kpuca te mbrehta e e qitshin do qe quhej gel flokve e i shkyjshin pantollt te gjujt me u dukė ma t pershkyem krejt kullera
qivijasha do far mashtrusish ndegjojshin muzik ne vesh me do far radio te vogla te shtrejta i kishin mashtru gjemrnakat ato edhe cigaret ua blejshin-
ku ku spongebob qka kam pa un pasha bacin jam shashtrisė prej asaj kulture e mandej kur shkojshin me shtatemdhjet gjemranka e dreq po diq qka lypshinqika shqiptare per me i lan te shpija me maru fmi per me ja u qit wto piten qaijn gjygymat kur te vjen ky te shpija po do lidhje hala nuk i kputshin me gjermanka shkojshin nga njihere ne zijaret zijeret e din fjalene vjketer turke qe folshin ktynejehere zijaret do me thanė vizitė e her pas hershme po shyqyr qe nuset e kosoves kur vishin ktu nuk guxojshin me i pyet ku ishe se te shkretat vishin me adete te atjehit burrin nuk guxon me epyet kus ishe dej tash po si te vjen duhet me ja reklamu punet e me i than a po e sheh qysh kam punu kam qit pite eqaj i kam la teshat e ai me cigare ne gojė veq me equ tymin tullug e me i than mir mir qashtu
mir paske ba e ksaj me ju knaq zemra qe ky nuk nuk po e kqyr me mrrola -
valla more spongi edhe un pesqind vjet i kam ku ku spongi me dit ti qka di un e qka ndegjojsha un quditesh thue qe antena e dynjas ne krye tem rrin hallakam shkon te un prej informatave

lirik
14-04-09, 15:09
PO MOS U FTOF TI SPONGI PREJ FJALVE TE MIA UN NUK PO SHOH NIHER KANDIDATE
QE SERIOZISHT PO SHFAQ SIMPATI NDAJ TEJE VALAL QITU NE DARDANI SPONGI
ZOR E KE EDHE PSE PO THUE NUK KA QARE PA DALė NAFAKA QY SPONGI VEQ DIKUN NE NDOJ KATUND NESE MASHTRON NDOJ NJI QE NUK EKA KRYE KLASEN EKATERT FILLORE
PO NESE MUNDESH DIQYSH ATJE NE FHSAT ME E QU NDOJ AGENT TANDIN ME JU THAN KA ZINGJIR TE DUKATIT E KA KERR GOLF PUNEN E KA PREDUZIMAQ E DIN TI PREDUZIMAQ KTYNEJEHER KTA PREDUZIMAQAT SHQIP QUHEN SIPERMARRSA PUNE SHEFA KTA KAN PAS ZA KA PS GRA QE KRENOHESHIN THOJSHIN BURRIN EKAM PREDUZIMAQ
NE ZAGREB-
se kta kurr paret nuk ua kan dhan shqiptareve ka gjasht muaj ua kam pa te shkretve duart e rejpta prej kazme shqiptarve qe punonin per nje pjatė qorbė njerz prej katundeve qe nuk kishin kah me shku -
se nuk dishin me dal perte barake veq preduzimaqin enjihshin e ai ja jepte mandej paret disi per faqe te zez vetem gjysmen mbas gjasht muajve e banonin neper baraka te kqija vetem qaj pinin e qorbė kan hanger -
shko edhe ti ne kosovė thuj jam preduzimaq e le ti thojn veq zingjir ne qafė qka kishte ky ku ku ku nashta ndoj te katunit bjen ne ket reklamen tande se ne dardani boll zor e ke -
se ktu ka te meqme te paska testu elina dhe paske ra ne provim edhe jadorja po e shum tjera
ta paskan ba testin spongebob qka me te ba bre djalė qysh me t martu-
kah me gjet shteg per ty -po mos u dorzo se nuk i di het kysmetit -

lirik
14-04-09, 20:13
spongi mua me than se paske provuar te shum vajza por pa sukses nuk po te duan pra sio duket

por ti po kembngulė po thue qare nuk ka ppa dalė nafaka ne dardani te shohim pra -

por siq dolen disa vajza ktu e folen per ty nuk i ke punet mirė te shohim sa do te arrish suksesin

ka shum kohė q eje ti ksajde epo provon

por nuk po te ecė bre spongebob a mundesh me na tregu pak shkaqet pse qka po te thojnė pse po te refuzojnė e ato paraqitejt tua si u paraqite ndoshta ti korigjojm pak metodat te ndihmojmė-

se ndoshta je paraqit keq po si ka mundsi te paskan refuzu kaq shum spongi po me dhimbesh

me vjen keq qe po jet pa martu ne krizė je bile nji vajz doli ktu e tha le ta gjen tengjerja kapakun
#
si me nervoz tha si duket i ke nervozu me metoden se si je paraqit ma mir provoje me msit se paske me mbet pa martu me ato metoda qe ti po paraqitesh


pastaj ti si poet i madh qe je nuk e kuptoj
po me befason mos me te shkua fjala pse

lirik
14-04-09, 20:14
edhe makreshi ta paska merzi paske ba shum armiq nuk di qysh do me dal prej situate ndrroe taktiken

lirik
14-04-09, 20:16
ani ishalla e gjan tengjerja kapakune e vet:tongue:

ps,valla shpuzoren s'ban me nguxe se fenomen oshte:)kamme dal bashk me to me lype nuse (per shpuzen)

qy qka po thot eminja per ty spongi fenomen po thot je

emine
14-04-09, 21:29
qy qka po thot eminja per ty spongi fenomen po thot je


http://www.maskworld.com/pix/produx/large/3074-polly-pack2.jpg

lirik
14-04-09, 22:20
Spongebob Ta Paskan Gjet Qe Besa Sa Per Dhemb Ja Rregullon As Nuk Merret Vesh
Qy Pak Po Doket E Dyshimt Me Origjinen E Dhembve

lirik
15-04-09, 06:50
perdori aftesitė tua poetike me varg o spongebob -
ti je shum ma i aft ne krijimin e vargut shum ma i aft se xhelal ferizi o spongebob

por si duket akoma nuk po e nxjerrė talentin e fjales ne varg sepse po e ruan por boten tjeter per nje botė te qudirave qe akoma nuk e ka pa kush dhe askush nuk esht atje o spongi perveq ti vargu yt dhe zbarztira jote atje ke me ba qudira ti -

shkruaj njy dy vargje ne dialektin tend te famshem rahovecian perziej ngapak me bullgarisht-
se do te shkrihen te gjith simpatizuesit e tu -fama jote prej poeti do te arrij qiellin edhe re kan me zbritė ne tokė vepro per inati te xhelal ferizit kaloja atij dil se paku me dy vargje dialektore direkt
dhe deshmoju vashave dardane se jan ne gabim qe nuk te dashurojn ty njeriun me shpirtė poeti-apo
mos te esht perthurė talenti dhe e ke harruar poezinė

dil direkt thurja asaj lovelices e elines ete gjitha atyre qe te kan refuzuar vargun veq dil me dialekt rahovecian shkatrroj me bukrinė e fjales e te vargut sjelli deri ne mahni qe kur ti zbresesh ne tokė asnji nga ato te mos refuzij doren tende kavaliere te dashurisė ather do t epermendesh jo vetem ne art por ne vepra madheshtore o spongi mos e qo posht talentin tend prej poeti xhelal ferizi as qe krahasohet me ty me prirjen qe eke ti ne vargje por ti po e ruan per boten e zbarztirave atje do te jehon zeri yt magjik i vargut sa qe xhelal ferizi me krijimtarin e tij do t embetet prapa teje asksuh nuk ka me e kthye koken kah xhelal ferizi ma as vargjet e ti vetem kah i famshmi spongebob delirium tremens angji forca intruder angjelina g2 intuite pink vikingu shkelqesia e shum tjerė te famshem per trurin e tyre te veqant tru qe duhet te merret me studimin e tij kirgizia qeqenia turkemistani abkhazia somalia sepse i kan laboratoret ma te persosura botrore vetem ata mund te zbulojn se nga vjen gjith ky talent i tyre fenomen

lirik
15-04-09, 07:01
i nderuari lirik , ky shkrim mjafte i bukur i gjate nuk e kuptoj se cfare ka te beje me dertin e Spogibobit ,
p.s.
djali ka hall , mos te ja ngatrrojme hallet me politike se na mbet pastaj vertet pa u martuar----------------------------------------------
JADORE po me befasoni edhe ju nuk e di se ku po i gjejn behane kti djali dardan
qe paska ble golf te ri valla edhe kto qikat po me befasojn nganjiher -
ei se paku tregoni ku i ka behanet te metat se ne mashkujt nuk po dijm kemi dal ta martojm djalin po na jet pa martue -
po kti buka i hahet uj me pi pin porbleme tjera nuk ka
un nuk e di pse po i gjejn vrejtje spongebobit -
pa habitemi me zakonet e vajzave e gjith dardania po rrijm ne kambė se djali na ka premtue me i thirr tremij vet krushq ne darsem e me i shit tremij libra ne dasem pra tremij libra te autorit xhelal ferizi bile ka premtue se me vargjet e xhelal ferizizt te cilat ka me i msue permendsh ka me ja recitue nuses deri ne gjysm te nates deri te shtin me fjetė e vet ka me ra nen krevat mos me ja prish nuses qetsinė

lirik
15-04-09, 07:07
o spongi mos u merzit se dal ngadal do te behemi jarana un e ti ka me tu kthy disponimi -
edhe pak vetem kur te ndegjojsh se dikush nga dardania te ka shpallė dashuri ne konnkurs -
por njiher jan duke biseduar sekret per vyrtytet tua nuk i njeh vajzat ti o spongi ato ashtu duken njiher kur te diskutojn ne mes vete e ti
zbulojnė vyrtytet mandej ato i bejn konkurencė njera tjetres cila me te marrė ma para por akoma nuk i kan perfunduar konkluzionet prit ti ke me u quditė kur te vershojn konkurencat mos u marto njiher mos u ngut se nuk i dihet kah te vjen nafaka je i jashtzakonshem un kam fillue me ndryshu menimin per ty
je simpatik i forumit te gjith po te dojnė tash po del se ke lyp vajzė qe nuk esht materialiste-
ehe ke nis me me hy ne huj informata ne filim jan dhėnė gabueshem per ty spongi

>>{SpOnGeBoB}<<
15-04-09, 20:03
http://www.maskworld.com/pix/produx/large/3074-polly-pack2.jpg


eheheeeee kur i kom pas thanen qisajna emines mo se sha zoten qfare speca kena ne Rahavec ti nxjerrin armaturat prej vendi, qe shife qitash qka e paska gjeten :biggrin:

>>{SpOnGeBoB}<<
15-04-09, 20:29
perdori aftesitė tua poetike me varg o spongebob -
ti je shum ma i aft ne krijimin e vargut shum ma i aft se xhelal ferizi o spongebob

por si duket akoma nuk po e nxjerrė talentin e fjales ne varg sepse po e ruan por boten tjeter per nje botė te qudirave qe akoma nuk e ka pa kush dhe askush nuk esht atje o spongi perveq ti vargu yt dhe zbarztira jote atje ke me ba qudira ti -

shkruaj njy dy vargje ne dialektin tend te famshem rahovecian perziej ngapak me bullgarisht-
se do te shkrihen te gjith simpatizuesit e tu -fama jote prej poeti do te arrij qiellin edhe re kan me zbritė ne tokė vepro per inati te xhelal ferizit kaloja atij dil se paku me dy vargje dialektore direkt
dhe deshmoju vashave dardane se jan ne gabim qe nuk te dashurojn ty njeriun me shpirtė poeti-apo
mos te esht perthurė talenti dhe e ke harruar poezinė

dil direkt thurja asaj lovelices e elines ete gjitha atyre qe te kan refuzuar vargun veq dil me dialekt rahovecian shkatrroj me bukrinė e fjales e te vargut sjelli deri ne mahni qe kur ti zbresesh ne tokė asnji nga ato te mos refuzij doren tende kavaliere te dashurisė ather do t epermendesh jo vetem ne art por ne vepra madheshtore o spongi mos e qo posht talentin tend prej poeti xhelal ferizi as qe krahasohet me ty me prirjen qe eke ti ne vargje por ti po e ruan per boten e zbarztirave atje do te jehon zeri yt magjik i vargut sa qe xhelal ferizi me krijimtarin e tij do t embetet prapa teje asksuh nuk ka me e kthye koken kah xhelal ferizi ma as vargjet e ti vetem kah i famshmi spongebob delirium tremens angji forca intruder angjelina g2 intuite pink vikingu shkelqesia e shum tjerė te famshem per trurin e tyre te veqant tru qe duhet te merret me studimin e tij kirgizia qeqenia turkemistani abkhazia somalia sepse i kan laboratoret ma te persosura botrore vetem ata mund te zbulojn se nga vjen gjith ky talent i tyre fenomen

Ev sha zoten mare lirik po shume be qishtu tepaske shkrue. Se sha zoten dje tu shkrue qisajde u vonova me shkue ne pune masdreke edhe qaj preduzimaqi shoq ja nisi fill jo pse u vonove jo pse qishtu. Tana i thash kadale mara se une jam kane tu shkrujten qishtu me do ne internete e masnej ja nisi hala ma shume me piskiten edhe i shajti tane qita qe kan shkrue i thash mos se sha zoten ju kallezoj. E sot me tha sha zoten nuk guxon me marren lapitopin me vehti edhe qishtu jeta pa shkrue be.

Sha zoten mara ti lirik une boll jam tu e shkrue qisajde ne takatin tem qat fjalen e shkrume, amo qka i kom mara faj njerzve qe nuk kan shrafcigera me montue edhe masnej fill i del tane profili qka kam dashten me thanen qitu.

Jo sha zoten kam dashten edhe une me shkrue qishtu poezija ne qato pauzat, amo diqysh thojsha sahi me idhnohet qaj liriki, se a e din qysh jan njerzit gjeloza si nuk kan qef mi ba konkurence shoqi-shoqit tana nuk pata shkru ma poezija. Amo ne vend te poezijes e kam sosen vetum proza me shkrujten edhe tana ka fundi i mbledh qishtu grabuje edhe i ndreqi shoq nji mullare roman tej ne kapuq nelte.

Leje qitash mos e perzij loveljen qitu a e shkruve ti qe tekoka e martume, a une sha zoten nuk e kam dijten mare qe osht e martume. Per qata nashta nuk osht mire mara me ja shkrue emnin se tekoka gruaja e burrit qajo Lovlija. Sha zoten mara ti lirik, po me doket qe edhe ti tekoke ka lype qisajde mos pe nxane fare zoge amo nuk po guxon me ja shprehen.

A une jo sha zoten tana vargjat qatyne qe ja kam vnue synin jam tu ja shkrujten ne privat. Edhe ne daq beso e ne daq mos beso nuk i qes mara une shkrolat ngat qatyne dove qitu ne forum qe kogja po fryhen kishe thurrin vargje. Ani qate Rozafen kur e pava qysh shkrujke kishe une pi shkruj dashnise e qishtu, po une vete be nuk nuk jam ka du me shkrue se sha zoten vargjet e qatyne bile edhe do te tujat ngat qatyne vargave te mi avullohen si mus mu pas kanen hiq.

Kush jane be lirik qata deliversa simensa, angjelina antituda edhe qata jane varga qe i shkrun a.

O ti lirik shume falemineres shoq qe te paska marre tane kete kohe se sha zoten qeto dy jave nuk jam qisajde si shpesh se na kane que me nji tjeter baushtelle lerg ne terren, amo mus ki gajle se sha zoten qka te shkrujsh nuk te jes borgj, kur te kthena e vazhdojna qishtu.

O ti Makresh wahabi a edhe ti tekoke ardhen qitu me shkrue a. Sha zoten ne daq me dijten qikjo puna jeme osht sahi ma hallall se qajo e qatyne harapve tu qe rrin tu ju knue dova qitu ne forum. A une e dij per qka jam ardhen qitu edhe nuk osht qare pa pasen une ERFOLG ne dashni vetum qka te shtyhet edhe naj dite se nuk ka send qe e ndale.

lirik
15-04-09, 22:04
spongebob jo jo po ma ftofshe me vargje vargjet e mija po u avullojshin para tuave ku ku spongebob nuk kam pa varg tendin kurr ma kisha dasht veq njiher bre edhe krejt forumit i intreson-qy valla spongebob ne qfot se je poeti doren kam me ta dhanė un hiq nuk jam xheloz bile kam qef me ma kalu dikush ashtu ekan natyren kur esht dikush ma iz oti se un un menjiher ja jap doren-
spongi aman veq tri vargje ti shohim dikund se shum qejf po kemi nese je poet kan me u tkhy krejt dardania kah ti ete gjith kemi me thanė spongi talent i pa zbuluar-
edhe ma leht ke me pas me u martu -
spongi pse nuk emore kte qe ta qiti eminja ngjitja dhembt e ri pse bfre spongi po refuzon edhe ti -
po i bjen te miresh shkelem qikat me than qe jan mundu me ta gjet nusen e ti nuk po i begenisė-
spongi thuj ati preduzimaqit ka than liriku a po ma gjenė nji vend ne baushtellė se po e la krejt me poezi e me krejt e po vi ne buashtellė-
te paska marr ne qafė me lep top spongi e sa per mua spongi ma paske ngjitė ktu paske ba keq ke gabu se un neper forume jam shum gjat spongi asnji femre nuk i kam thanė diqka te keqe spongi ka shum eme kan shkrua ne privat normal gjithqka ne lidhje me forum e me disa probleme por un nuk hi llugave pre spongi veq ktu paske rrshitė me kto fjalė gabim paske ba bjeri istikfa vete dikund ndoj fetarė thuj qysh duhet me shly gjynahin qe kam ba ndaj lirikut po nejse po ta quaje si agjamillek nuk po ta shkruj per keq po ta lė si hajgare ke dasht me ba shou pak -
spongi kur te luen puna diqka per nuse me lajmro se un kam marak neper dasma e fejes a me marr pjes me u relaksu veq me vallzu e me pi kam qef birra kapak raki e mish te pjekur e rrush rrushin fort ma ka qejfi mandej kur te ja nis muzika ta hjeshoj darsmen spongi po te bej be qe ke me mbajt ne mend me breza se kogja fort ja kam zanatė me vallzue bile spongi kur ka ken dita e pamvarsisė me flamur ne dorė valal e kena pas kallė krejt shehrin e te jemi que kce e luej
spongi jem pas relaksu qe ujė krejt uj tu vallt zu kemi ba po ja kem pa hajrin se deri ne mengjes gati veq tie vallzue per festen e pamvarsisė

e_martumja
15-04-09, 22:13
Spong qka fitoj nese behem msit i yt nje me Viz C a po don :biggrin:

Tinky-Winky
15-04-09, 23:55
O lirik edhe une ja pata nisen me shkrue edhe ja pata ftofen qisaj rozafes e nifar pasionit qatje te qajo tema qe pi thurin vjersha dashnijes po jo mare shoq se bisha une shume poshte me i knue tyrlifar shtipalkave e kshtu qe e lash se tyben e tybs e posedoj nifar talenti tpa shoq per me shkrue ,bile bile qata qi po shkruejn qanejnaj ni miljon gabime drejtshkrimore i kishin e as nuk e kishin haberin as prozes e as poezis po vetem qashtu eh kishemile na po shkruejm.e jo ti lirik shoqi me ty smuna mu shtye se ti qaty per qaty ja qenise njerit vargun me metrazh t gate amo une me qit kaqik temin kisha mujten do qesoshne t forumit mi ju bo 8 me 2 sa i perket thurjes vargjev edhe tye nashta deri dikund po spum premton koha se po kam tjera obligime edhe pi hupi pasionin per me shkrue se o bo zor shoq me qit far krizen globaliste.shnetje

lirik
24-04-09, 09:04
ku qe dhet dit gati faqja dardania humbi -

nuk u idhnojasha ne ata qe nuk po e mirmbajnė faqen po ne spongin -
eu e tu idhnova ne spongebobin thash ky spongi me qellim na e ka kputė faqen -
nuk ka gjetė nuse ne dardani e ka shku dikun me lep topin e tij-
e ka pyet ndoj vejan si vet-

per inati e i ka ra ndoj butoni bum e te ka bombardu faqen dardania
per inati qe ekan refuzu femrat -ja ka qit ndoj bombe teknike -
se spongi digital esht per kah teknika-
edhe leptopin e ka zanatė-
mendova thash


se kur jet njeri pa martu e kallė boten ma zi se talibant-

thash veq spongi me leptopin e vet paska ba diqka -

se refuzo jadore e refuzo elina e refuzo rozafa e krejt e paskan refuzu -

qikat -thash ky vetem ky e ka kallė dardaninė -

thash vet me veti vetem ky esht terrositi i dardanisė qe na ka bomardu faqen -

kam dasht me e marr nji brigadė femra vullnetare aso ma te shtirat qe i ka ngucė spongi ju ka ba zullum vardisje i ka nervozu neper forum aso qe ja kan spongebobnit inati qe ky nuk i ka lan rahat me fjalė e thash ti thirri per hakmarrje kunder spongit -

qe kan qef me ju hakmarrė me e lidhė per druri e me te rrahė femnat deri sa te bertet vet spongi o ku ku bre nuk du me u martu kurr as nuk ju ngacmoj kurr vetem me lironi -

se femrat kur te idhnohen jan katile thonė-

e mendojsha spongin qysh ja shkulin flokt femrat e kah ja fusin shuplaka per s lidhuri per druri
ato

te armatosura deri ne dhėmb e spongi veq me nji lep top -

e me te rrethu spongin gjithkah kraht me i pas nuk kish pas kah me ik -

po paskam hy ne gjynah me kto mendime-
se spongi nuk paska faj -

paska kenė i shkreti ne baushtellė e un hyn ne gjynah pa faj eu spongi-


qy -

ti duhet me me falė see dhe un ngutshem kaniher mendoj-
gati isha me i mobilizu frocat kunder teje spongi e me kall luften

paskam hy ne gjynah me spongin -

dardania paska pas tjeter problem krejt eu-me fal spongi po dukesh i urtė me siguri do te martohesh ne dardani se qe ni vullnetare tu ka lajmru merre seriozisht

>>{SpOnGeBoB}<<
27-04-09, 14:38
Spong qka fitoj nese behem msit i yt nje me Viz C a po don :biggrin:

Qka fiton a? Vetum le te soset puna masnej sha zoten ja bojna qaren, a pu don me shkue ne pushim ne Ulqin a Turshi :tongue:

Edhe thuj qisajna qi e paska vizen C le te vjen mu ba antare fill ne dardani :tongue: edhe mos harro mi kallezue qe ka te fala prej meje :tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=XOX2Wlm_6kI

>>{SpOnGeBoB}<<
27-04-09, 14:46
Ev lirik shoqi, po jo be qita qitu e kishin ngjiten nji kasetofon per akumulatori te traktorit edhe sa here vijsha me shkrue qitu qka me pa shoq, krejt do tallavaja muzika. Sha zoten u bana nervoz e nisa me marren qata terrakopin e baushtelles edhe me ja ba cope e grime qat kasetofonin. Qfare budalle mara ishin qata, po me dashten me ndigjue muzike e lishoj MP3 teme e jo qita qfare muzika me zgjedhen qysh dojne vehete.


Se edhe qitash nuk po kam qaq shume vakt se edhe pak e sosim punen, amo dola qisajde edhe jo,jo nuk osht bash qishtu qe me kan refuzue tana valla. Ani bash me sosen ne cung nuk e kam krye me tana se halo jena tu e negocjue qit procesin qishtu. Halo jane tu u ba bisedime edhe me Zhaden edhe me Elinen, a qasajna Rozafes jam tu kqyren me ja shkrue nji poezi dashnije, qe sha zoten kur te vijne me lixue ka mu shkrie si qokollata e as qe ka me mujten me ja bo login me hy ne dardani se le mo me ma kthy poezijen.


Ika nihere, amo kthena une qisajde sha zoten se halo nuk u sosen qikjo pune edhe duhet mara diqysh me ja bo qaren.

jadore
27-04-09, 15:32
kushe e refuzojke more lirik , jo jadorja jo ,
dhete here e pata zghedh simati te dites , po ky me refuzoj ,dallap dynjaja
edhe a dine cka thojke ,mu nuk me duftet robi qe shtyhet me halle te dynjase mu me duhet robi qe dine te shpija me gatu flija e perpeq e ti as nje gjygym qaj nuk dine me e pervlu ,
nima qashtu eshte , cka me bo .!
veq pata qjef ne hak mos me i hy lirik , per ate kallxova e qe mundem me e rahatu kam me u mundu me mish e me shpirt se nima djal dukat ashte , shoqin ne shtate nahija nuk ja gjone , ngoni jadoren sju qet keq ..

Makresh
27-04-09, 16:01
a hala se bonet qirak a ? euuv be nifar pune edhe ju....

lirik
27-04-09, 22:24
kushe e refuzojke more lirik , jo jadorja jo ,
dhete here e pata zghedh simati te dites , po ky me refuzoj ,dallap dynjaja
edhe a dine cka thojke ,mu nuk me duftet robi qe shtyhet me halle te dynjase mu me duhet robi qe dine te shpija me gatu flija e perpeq e ti as nje gjygym qaj nuk dine me e pervlu ,
nima qashtu eshte , cka me bo .!
veq pata qjef ne hak mos me i hy lirik , per ate kallxova e qe mundem me e rahatu kam me u mundu me mish e me shpirt se nima djal dukat ashte , shoqin ne shtate nahija nuk ja gjone , ngoni jadoren sju qet keq ..

---------
Eu valla jadore me ke befasu jadore -


spongi po na del don zhuan edhe taliban paska qef qikė t shpisė me e rrethu me mure
ky po e dojka si te ktyneherit te kohrave te ali babes me i qit flija ik more spongi mos lyp fllija ne europė se jet pa martu
- po qka ka te mir spongi qe po e lakmojakan qikat tona ktu ne dardani -

edhe paska oferta befasi kjo per ne -


ky edhe paska refuzu jadoren moderne qiken me vlera universale edhe e kuvendit
edhe punve te shpisė po premton se e rahaton spongin me te gjitha po spongi na ka dal problem tash -

eu edhe paska qit kushte nuk po don ky gru msuse


po lypka ky qikė t katunit po pse bre spongi te aher nuk ke me mjel lop e bullica nuk ke
ne banes je ktu ne gjermani vetem e shtin picen ne shporet per tre minuta ta pjek qka po te duhet flija spongi


si duket spongi po e don te katundit ani more e qojna spongin ne drenicė ne ndoj katun atje ja ne shalė t bajgores le te zgjedhė djali -

un kishe ja kan dhanė qikat kartonin e kuq more kti


e ky epaska ba namin me negociata te mshefta e dardania mos di kurgja

shi ky edhe flia paska lyp e ne nuk e kemi ditur

-un e mendoja spongin si rriqni duke ju katrrithur seciles me e grabitė e mendojsha njeri vagabond i rrezikshem-

mendojsha veq kur te ndalė ndonji vajzė me zor -

e keto qikat duke ik prej ti -


mendoja te organizoje edhe mbrojtjen teritoriale kunder spongit -


qe te mos hyn ne zona te ndalauara spongi -


mendoja te ndermerrja aksione shpetimtare .

po puna qenka ndryshe spongi po na del alen delon -

ky spongi paska diqka te jashtzakonshme-

qe duhet me zbulu

po u dashka me e renovu ne disa aspekte meremetimi peermirsim

per shembull pikpamjen moderne se ky po e dojka femren ne adete te talibanit

veq me gatu te shpija e mos me dal jashta murit


eu po a ju thash un bre se ne taliban duhet me martu e ju ma keni rrezuar teorinė -
ose duhet me ja gjet wehabiste ne kosovė nji qe ka kaluar me nja njizet e ka hi ne shami talebane per tu shitur ato hala shkojnė gjasht hapa mbas burrit -
po spongi duhet me ja shkurtu distancen se qfar kohrash kan ardh me e lanė gjasht hapa mbrapa ta marrin dervisht a wehabt

por spongi
sigurisht qenka bukurosh se pare nuk ka po shihet-


po qka ka ky tjeter qe esht aq i mirė duhet zbuluar akoma -

mos ndoshta ka diqka te embel te veqant se ne gjith kto negociata sekrete
un hala kaq te suksesshem si spongin nuk kam pa -
por kto negociatat nuk po i japin rezultate qenka perhapur shum po dojka me mbet pa hiq spongi se kur te kryhen negociatat te gjitha i tregojn njera tjetres enuk hyn kush ma ne negociata me spongin-

po ky spongi ndoshta
u przentu tjeter krejt per mos me marr msyshė -

se ka disa bestytni te vjetra-

ky e ka marr dikund at bestytni-ja ka than dikush

se duhet per shembull kur njeriu esht shum i bukur duhet me u lye me blozė te ogjakut thoshin ktynejhere per mos me marrė msyshė-e per mos me marr msysh duhet me u paraqit tjeter nga ai qe je -e sidomos kur je i hastretit si duket qikat ekan hetu spongin qe esht i hastretit se nuk dojn vjeherr per ata po i lakmojn♪7 eee u zbulu puna se kursesi nuk e dijsha shkakun

per msysh duhet me i mshefė do gjana mos me i tregu te gjitha kshtu ishte besimi popullorė spongi ua paska treguar talentin qikave ne bisedime sekrete -
shih qfar sherri e dardania mos di kurgja a qka esht ky spongi-

mos me trgeu krejt k se te bien msysh katuni-

po kto jan besime qindra vjeqare radicionale -

mos ndoshta spongi e ka perdorė taktiken me u tregu i ke per msysh qenka i hastretit nuk e ka zbuluar taktiken-e ka dalė tash po i qet te mirat ne spierfaqe -me aftesitė e ti


po si duket i paska mshef ky vetitė e mira ja paska tregu vetem ndonji qike sekret

ne negociate te mshefta kush e di me sa ka bisedu more mos po i merr ne qafė e po i mashtron te gjithave ua ben rrafsh kush e di qka ju thot e ato i besojnė-


ku qfar politikani qenka spongi nuk e kisha besu i hatashem pra ne baushtell nuk msohet kjo shkollė -

po ky tu e lexu leptopin ne pauza u msu shkollė ka msu taktika ku qfar kursi jam kureshtar te di cilen do me mashtrue e ku do te jet suksesi i ti-
se me ka premtu me me thirr ne dasem -
po harrova edhe diqka more po ky a i ka tregu te gjitha sa vjet i ka shkollė a esht i zi a i bardh qfar frizure mbanė se femrat i kekrojn disa kushte eu spongi a i ke dhanė kto llogari
mandej per origjinen duhet me shku me e dhan gjakun ne londer atje te zbulojn kah je kah ke ardh ne kosovė pa kto sene nuk martohesh dot ne kosovė spongi
po shpi a ke a tokė a bashqe a mjell speca e domate a e don vjehren duhet me i dhan do llogari spongi veq me equ te shpija nuk mundesh ashtu tak fak nuk shkon spongi
kujtou pak kogja do punė duhen

lirik
27-04-09, 22:29
a hala se bonet qirak a ? euuv be nifar pune edhe ju....

jo jo makresh kogja do punė esht -
duhet me dit edhe ne qfar partie esht spongebobi

se mos po i del nusja ne tjeter parti

e mandej ndrrohen partitė e beht puna llugė duhet me ken ne te njejten parti se mandej kan probleme

lirik
27-04-09, 22:34
a hala se bonet qirak a ? euuv be nifar pune edhe ju....


makresh mos u ngut se martesa esht problem ky spongi na epaska refuzu moderatoren
qenka zgjedhs i madh more na ka dalė punė ma se miri esht me ja gjet dy gra nji qe rrin te shpija enji qe merret me punė te jashtme per shembull me politik e me forume e me filma ajo te shpija ja ben qajin gati
i qet fli e kjo kte tjeteren e ka per politik te jashtme a jeni edhe ju t kti mendimi
apo jeni kunder se spongin duhet mos me e lan pa martu meqense spongi e ka shpall qe pa u martu nuk largohet prej dardanie

lirik
27-04-09, 22:39
Ev lirik shoqi, po jo be qita qitu e kishin ngjiten nji kasetofon per akumulatori te traktorit edhe sa here vijsha me shkrue qitu qka me pa shoq, krejt do tallavaja muzika. Sha zoten u bana nervoz e nisa me marren qata terrakopin e baushtelles edhe me ja ba cope e grime qat kasetofonin. Qfare budalle mara ishin qata, po me dashten me ndigjue muzike e lishoj MP3 teme e jo qita qfare muzika me zgjedhen qysh dojne vehete.


Se edhe qitash nuk po kam qaq shume vakt se edhe pak e sosim punen, amo dola qisajde edhe jo,jo nuk osht bash qishtu qe me kan refuzue tana valla. Ani bash me sosen ne cung nuk e kam krye me tana se halo jena tu e negocjue qit procesin qishtu. Halo jane tu u ba bisedime edhe me Zhaden edhe me Elinen, a qasajna Rozafes jam tu kqyren me ja shkrue nji poezi dashnije, qe sha zoten kur te vijne me lixue ka mu shkrie si qokollata e as qe ka me mujten me ja bo login me hy ne dardani se le mo me ma kthy poezijen.


Ika nihere, amo kthena une qisajde sha zoten se halo nuk u sosen qikjo pune edhe duhet mara diqysh me ja bo qaren.
tash paraqitet edhe nji problem ka rrezik qe ne negociata te mshefta
spongi i pervetson tri gra e nuk ju tregon deri sa ti qon te shpija -

mandej prite shamaten -

kur te marrin vesh qe spongi nuk ka tregu me cilen ka bisedu

ma parė e qysh e si -

mos po habitet spongi po lakmon e mandej hajde zgjedhe pronblemin na del prap problem neve te komisionit ktu perseri me diskutu-

por ma intresante do te ishte te dijm se qfar taktike po perdor spongi gjat negociatave te mshefta me oferta qka po afron e qka po ju thot -

jadore
27-04-09, 22:46
jo jo makresh kogja do punė esht -
duhet me dit edhe ne qfar partie esht spongebobi

se mos po i del nusja ne tjeter parti

e mandej ndrrohen partitė e beht puna llugė duhet me ken ne te njejten parti se mandej kan probleme

perZot-ne Lirik , ti me kthelle , po te ju hongert dreqi trut shqiptareve te ngrat ...ka mbet msyshi veq mes nesh te jete..?
me thirren me zore me nje fejese para disa mujve ( e spata qahre pa shku ) nejse sajdi me bone bolle , po krejte nonat me femi te vegjel ne preher e qe mu ulshin afer me paten trullu , nuk disha me e lidhe kete , ato hanmet me nga nje kg salltanet e te veshura krejte xixa xixa , nuk me hyke ne kry pse keta femi afer vetit te zhyllavosur hund e buze e balle e mjekerr , kurgjysh nuk mujsha me e lidhe , me e vet ke nuk kisha se si se mos po ofendohen hesapi , e per qe paska kone kjo pune .. dert msyshi, mendja kurr me me shku sot e shtatqind vjet ..po pse se msysh ..!..kush kujt msysh se ..? tybe me ma rrok mendja hiq , kur ne kohe te sotit secili femi kompjuter e gjysme per nga dija , bukuri si te ishin dal nga guni i mretit ( keshtu thote mama jeme ) demek si drita ..
nejse e mesova edhe kete se boll dert mu ka pas bo , edhe ashtu ju pata share mamat me veteveten te gjithe femive aty , thojsha shtyhen veq vet me u dok mire e skan sy ne ball me i pa femite ..!!
eh sa per Spongin aty te ndalemi ,
te emancipimi i tij ne raport me femren ,dhe shembulli me perfekt jeni ju i nderuar , bindeni dhe mesojeni se si duhet nje burre i mirefillte te emancipoj veten dhe gruan konfrom civilizimit..

lirik
27-04-09, 22:48
O lirik edhe une ja pata nisen me shkrue edhe ja pata ftofen qisaj rozafes e nifar pasionit qatje te qajo tema qe pi thurin vjersha dashnijes po jo mare shoq se bisha une shume poshte me i knue tyrlifar shtipalkave e kshtu qe e lash se tyben e tybs e posedoj nifar talenti tpa shoq per me shkrue ,bile bile qata qi po shkruejn qanejnaj ni miljon gabime drejtshkrimore i kishin e as nuk e kishin haberin as prozes e as poezis po vetem qashtu eh kishemile na po shkruejm.e jo ti lirik shoqi me ty smuna mu shtye se ti qaty per qaty ja qenise njerit vargun me metrazh t gate amo une me qit kaqik temin kisha mujten do qesoshne t forumit mi ju bo 8 me 2 sa i perket thurjes vargjev edhe tye nashta deri dikund po spum premton koha se po kam tjera obligime edhe pi hupi pasionin per me shkrue se o bo zor shoq me qit far krizen globaliste.shnetje------------------------

ti po me vjen mir qe po e pranon e po thu me ty nuk mundem me u shty po ky spongi more a po e sheh po thot avullohen vargjet tua pa ara te mijave akoma ky nuk po lshon pe me thanė si ti eu qka i thu ksaj pune ti tinki winki
ti e paske kuptu qe aty per aty e thuri po ky spongi po thot jo ja ftofi lirikut
problem na ka dalė konkurenca tash -
spongi nuk po lshon pe edhe pse asnji varg nuk e ka shkru -
se paku nja dy vargje ti kisha pa te tij me plot deshir ja kisha ba spongit kritiken letrare

lirik
27-04-09, 23:07
perZot-ne Lirik , ti me kthelle , po te ju hongert dreqi trut shqiptareve te ngrat ...ka mbet msyshi veq mes nesh te jete..?
me thirren me zore me nje fejese para disa mujve ( e spata qahre pa shku ) nejse sajdi me bone bolle , po krejte nonat me femi te vegjel ne preher e qe mu ulshin afer me paten trullu , nuk disha me e lidhe kete , ato hanmet me nga nje kg salltanet e te veshura krejte xixa xixa , nuk me hyke ne kry pse keta femi afer vetit te zhyllavosur hund e buze e balle e mjekerr , kurgjysh nuk mujsha me e lidhe , me e vet ke nuk kisha se si se mos po ofendohen hesapi , e per qe paska kone kjo pune .. dert msyshi, mendja kurr me me shku sot e shtatqind vjet ..po pse se msysh ..!..kush kujt msysh se ..? tybe me ma rrok mendja hiq , kur ne kohe te sotit secili femi kompjuter e gjysme per nga dija , bukuri si te ishin dal nga guni i mretit ( keshtu thote mama jeme ) demek si drita ..
nejse e mesova edhe kete se boll dert mu ka pas bo , edhe ashtu ju pata share mamat me veteveten te gjithe femive aty , thojsha shtyhen veq vet me u dok mire e skan sy ne ball me i pa femite ..!!
eh sa per Spongin aty te ndalemi ,
te emancipimi i tij ne raport me femren ,dhe shembulli me perfekt jeni ju i nderuar , bindeni dhe mesojeni se si duhet nje burre i mirefillte te emancipoj veten dhe gruan konfrom civilizimit..
haaaaaaaaa jadore me knaqe -

po msyshi msyshi te shqiptart esht besim shekullorė -

eh qka kam tjera un me shkru per msyshin -

mirė qe e paske provu edhe vet e i paske pa

po spongi ka problem diqka -

edhe ky talentine tij nuk po e qet prej msyshi -

ky ka talente shum -

duhet me ja sjell krypen-

tri here rreth kreje po duhet me gjet nji person qe din -

se fjalt jan ekstra tepr sekrete-

mandej krypen duhet me qit ne zjjarrė
ku nuk e shkelė askush -e me thanė kush mendon keq u djegt si krypa
ather spongit nuk ka qka i ban kush ky mundet me e qit talentin e vet ne shprehje
edhe amncipimin edhe vargjet edhe prozen e punen e paska edhe kerrin -
kti kurgja nuk po i mungon veq qaj emnacipimi te thash duhet niher me ja sjell krypen
e me ja gjet nji msus te fortė per emancipimin
Mandej na del ktu edhe nji problem tjeter ne danc ose ne valle me dal dikush me vallzu
me gruan e ti nuk edijm se si reagon ky sepse danci vallja jan moderne te shekullit njizet e nji mos po na bahet gjeloz spongi e lshon gruan mandej i gjith mundi na shkon posht e msitinia se ky nuk e kupton at lojė normal kur te ka muzik moderne dikush i foron vallzim gruas si zakonisht ebahet nami mandej spongi sjell me qekiq te baushtelles
se nuk e kupton muziken as artin as vallzimin kujton se ja muar gruan per gjith ai qe vallzoj nji minut me te edhe ky problem i madh esht se spongi mendon se po po ja ngjet lidh ai tjetri nuk edin se veq nji valle e thjesht loje esht qe i takon kohrave moderne -
kemi problem me spongin jadore deri sa ta perpunojmė ky po lypka jetė te shekkullit 19 oj jadore dy shekuj po u dashka me shku n shkollė ku me e gjet at msus qe emson dy shekuj veq duhet te gjith ngapak -
po edhe elina duhet me na informu diqka se ka informata per msheftesit e spongit qfar vesesh tjera ka spongi ndoshta nuk esht si do do qe i njoh un qe ju kan than grave te veta kur te vjen dikush ti mos fol veq qit qaj e mos fol shum
mos edhe spongi esht i tillė fanatik

e_martumja
28-04-09, 07:43
Qka fiton a? Vetum le te soset puna masnej sha zoten ja bojna qaren, a pu don me shkue ne pushim ne Ulqin a Turshi :tongue:

Edhe thuj qisajna qi e paska vizen C le te vjen mu ba antare fill ne dardani :tongue: edhe mos harro mi kallezue qe ka te fala prej meje :tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=XOX2Wlm_6kImu kujtu se kam skrujt ne kete teme dhe e gjeta ahhahaahha

spo e le baba mu regjistrru ahahahah kjo pune duhet nje dhurrate ma te veqant dhe ma te madha sa her keni mem prshendet tybe edhe krejt rrobt aahah pour ksi pushime spo ja nisi

lirik
28-04-09, 09:34
perZot-ne Lirik , ti me kthelle , po te ju hongert dreqi trut shqiptareve te ngrat ...ka mbet msyshi veq mes nesh te jete..?
me thirren me zore me nje fejese para disa mujve ( e spata qahre pa shku ) nejse sajdi me bone bolle , po krejte nonat me femi te vegjel ne preher e qe mu ulshin afer me paten trullu , nuk disha me e lidhe kete , ato hanmet me nga nje kg salltanet e te veshura krejte xixa xixa , nuk me hyke ne kry pse keta femi afer vetit te zhyllavosur hund e buze e balle e mjekerr , kurgjysh nuk mujsha me e lidhe , me e vet ke nuk kisha se si se mos po ofendohen hesapi , e per qe paska kone kjo pune .. dert msyshi, mendja kurr me me shku sot e shtatqind vjet ..po pse se msysh ..!..kush kujt msysh se ..? tybe me ma rrok mendja hiq , kur ne kohe te sotit secili femi kompjuter e gjysme per nga dija , bukuri si te ishin dal nga guni i mretit ( keshtu thote mama jeme ) demek si drita ..
nejse e mesova edhe kete se boll dert mu ka pas bo , edhe ashtu ju pata share mamat me veteveten te gjithe femive aty , thojsha shtyhen veq vet me u dok mire e skan sy ne ball me i pa femite ..!!
eh sa per Spongin aty te ndalemi ,
te emancipimi i tij ne raport me femren ,dhe shembulli me perfekt jeni ju i nderuar , bindeni dhe mesojeni se si duhet nje burre i mirefillte te emancipoj veten dhe gruan konfrom civilizimit..
jadore per ty isha pre se te ka refuzu spongi po ti sigurisht ja ke diktu ndoj kualitet spongit e nuk po don me na tregu mos esht more ky spongi profesor veq po paraqitet si i baushtelles e ti nuk po na tregon jadore

>>{SpOnGeBoB}<<
29-04-09, 11:25
------------------------

ti po me vjen mir qe po e pranon e po thu me ty nuk mundem me u shty po ky spongi more a po e sheh po thot avullohen vargjet tua pa ara te mijave akoma ky nuk po lshon pe me thanė si ti eu qka i thu ksaj pune ti tinki winki
ti e paske kuptu qe aty per aty e thuri po ky spongi po thot jo ja ftofi lirikut
problem na ka dalė konkurenca tash -
spongi nuk po lshon pe edhe pse asnji varg nuk e ka shkru -
se paku nja dy vargje ti kisha pa te tij me plot deshir ja kisha ba spongit kritiken letrare

O lirik be, o erdha qitu shpejte e shpejte shoq se me jete senviqi ne dore ne pauze e tana aj preduzimaqi i poshter eshte fill me thot qu ngjitja kacijes o terrakopit.

Po leje be tinki winkyn une e kom msue qysh me shkrue, a sha zoten me poezija te mija nuk mund shtyhet kush. A ki degjue per qat Pablo Neruden, sha zoten poezijat e tina nga te qatyne te mijave nuk mund afrohet kerkund mara. Po qysh te kallezova heren qe shkruva qitu, se fill mi vjedhin o vijne qata moderatoret kishe pi shlyjne e tana ja jepin dikujna e vetum kur te vi ta shof fare Rozafe a fare Guri i Sylaj tu shkrue me poezijen teme demek kishe edhe une shkruaj, per qata se sha zoten jo per tjeter.

Jo dy varga, po me dijten qe nuk mi sosin tu i vjedhen qita pisat vargat e mi edhe une ja nisi me shkrue qatje te poezija. Hej edhe kqyre nime se po me doket qe je qishtu tu i ba te pasigurta qito qikat qe e kane njetin me mu lajmeru. Sha zotin me dijten qe je tu ma ba me hile nuk mund merre ma kurr vize te qata hrvatat se fill u tham mos i jepni lirikit vize se qaj mi ka prishen kogja punet me do shanca qe i kom pasen me ni fare vendi.

Shnetje se ika, qe he nanen e preduzimaqit apet dul pej barakes pisi qitash na shti me punue fill.

lirik
02-05-09, 08:30
Hhahahhahahahahahahahhahahaha Sa kam kesh me keto Postime !!
Euuuuuuuuu euuuuu e paska rrok Dajken teme Xhelozia qe u Fejova ! Bre qka su rahatojsha Dje prej Lezmes e Ky sha Zotin s'me ka lshu prej goje me xhelozin e tij !
Mo mo bre Dajko se menxii u Saktova Asiii u Fejova veq edhe poom Xhelozon a ! Ja ja ja per kete s'me ka shku mendja sha Zotin dajko :biggrin: :biggrin:


jo oj arkza k y spongebobi po po bėn be pobetohet e po thot -

pa me dal emri edhe mua si arkzes ne temen per hajr fejesa -

nuk largohna prej dardanie -
po nuk ka shansa ky me u martu pa i thur se paku do vargje qe ne te gjith ta shohim se ka talent per vargje se njiher pat thanė po me kopjon liriku e tash po thot per guri sylajn -
ne duhet bindemi se spongebobi din me thur vargje dhe asaj qe e don duhet ma ja thur se paku jna trivjersha e qe ta shohim ne direkt te gjith ather mund te japim vizen per martesė perndryshe -
nuk do te ja japim vizen pa e tregue talentin e pa kekrua falje publike pa thanė lirik me fal se kam gabu jam tallur e edhe guri syaljt me i kerku falje -
pra duhet ta shohim qe esht permrisuar njiher dhe nuk do te shpifė ma mandej duhet te pranoj publikisht duhet me thanė jo valla un nuk di ashtu me thurė vargje e jo me thanė vargjet e juve te autorve ne dardania avullohen para vargjeve te mia-
e sa per ty arkza me te vertet e ka tregu pak gjelozinė ne vend se te thot shqyr qe mu feju mbesa po ti edhe dajė e paske ky spobgi disi si si me gjelozi tha pse arkza u feju e un mbeta jo pre spongi ti duhet me dit se arkza nuk ka gjynahe si ti -
kjo nuk ja ka ngit kekruj e eme i than ti po me kopjon me vargje -
nuk ka hi ne gjynahe prandaj si engjull qe esht ja qoj perenia fatin e ti hala neper baushtella pa martu o spongi duhet me i gzu zemrate nejrzve e jo me helmu se perendija sheh ruaju permrisou hijdsiu benu djal i mir pastroj krejt mekatet e thuj kshtu-
valla le te me falin antart e dardanis se un dy lidhje nuk i kam me vargje veq kam ba hajgare e kam quar pluhur kot e mandej duhet me shku te ni sheh ne rahovec
ai ndoshta lz utet püer ty me ti fal mekatet mandej te qelet udha ne dardani e gjen ndoj dervishe me fe nga feja jote se bukur vshtirė e ke spongi se dervish ka pak
nuk ka me bollek ishalla te del nafaka kto kushte jan spongi nese kto kushte i plotson
un edhe kam me te ndihmu vetem me trego mandej ciles ja ke msy e un dal e behem fjal mirė i them esht betuar spongi se kurr ma nuk ka me rrejt as me shpifė sqi shpifi per lirikun se gjoja liriku ja ka kopju vjershat spongit kur te behet pendimi e betimi yt para dardanije qe kurr ma nuk ke me rrejt atjher te gjith ne do te ndihmojm ngapak
per martesen edhe do te ndihmojm pa interesa por mvaret edhe a don ajo se ka q e nuk don
edhe shum njerz me u be fjalmirė kot

lirik
02-05-09, 08:38
Ev sha zoten mare lirik po shume be qishtu tepaske shkrue. Se sha zoten dje tu shkrue qisajde u vonova me shkue ne pune masdreke edhe qaj preduzimaqi shoq ja nisi fill jo pse u vonove jo pse qishtu. Tana i thash kadale mara se une jam kane tu shkrujten qishtu me do ne internete e masnej ja nisi hala ma shume me piskiten edhe i shajti tane qita qe kan shkrue i thash mos se sha zoten ju kallezoj. E sot me tha sha zoten nuk guxon me marren lapitopin me vehti edhe qishtu jeta pa shkrue be.

Sha zoten mara ti lirik une boll jam tu e shkrue qisajde ne takatin tem qat fjalen e shkrume, amo qka i kom mara faj njerzve qe nuk kan shrafcigera me montue edhe masnej fill i del tane profili qka kam dashten me thanen qitu.

Jo sha zoten kam dashten edhe une me shkrue qishtu poezija ne qato pauzat, amo diqysh thojsha sahi me idhnohet qaj liriki, se a e din qysh jan njerzit gjeloza si nuk kan qef mi ba konkurence shoqi-shoqit tana nuk pata shkru ma poezija. Amo ne vend te poezijes e kam sosen vetum proza me shkrujten edhe tana ka fundi i mbledh qishtu grabuje edhe i ndreqi shoq nji mullare roman tej ne kapuq nelte.

Leje qitash mos e perzij loveljen qitu a e shkruve ti qe tekoka e martume, a une sha zoten nuk e kam dijten mare qe osht e martume. Per qata nashta nuk osht mire mara me ja shkrue emnin se tekoka gruaja e burrit qajo Lovlija. Sha zoten mara ti lirik, po me doket qe edhe ti tekoke ka lype qisajde mos pe nxane fare zoge amo nuk po guxon me ja shprehen.

A une jo sha zoten tana vargjat qatyne qe ja kam vnue synin jam tu ja shkrujten ne privat. Edhe ne daq beso e ne daq mos beso nuk i qes mara une shkrolat ngat qatyne dove qitu ne forum qe kogja po fryhen kishe thurrin vargje. Ani qate Rozafen kur e pava qysh shkrujke kishe une pi shkruj dashnise e qishtu, po une vete be nuk nuk jam ka du me shkrue se sha zoten vargjet e qatyne bile edhe do te tujat ngat qatyne vargave te mi avullohen si mus mu pas kanen hiq.

Kush jane be lirik qata deliversa simensa, angjelina antituda edhe qata jane varga qe i shkrun a.

O ti lirik shume falemineres shoq qe te paska marre tane kete kohe se sha zoten qeto dy jave nuk jam qisajde si shpesh se na kane que me nji tjeter baushtelle lerg ne terren, amo mus ki gajle se sha zoten qka te shkrujsh nuk te jes borgj, kur te kthena e vazhdojna qishtu.

O ti Makresh wahabi a edhe ti tekoke ardhen qitu me shkrue a. Sha zoten ne daq me dijten qikjo puna jeme osht sahi ma hallall se qajo e qatyne harapve tu qe rrin tu ju knue dova qitu ne forum. A une e dij per qka jam ardhen qitu edhe nuk osht qare pa pasen une ERFOLG ne dashni vetum qka te shtyhet edhe naj dite se nuk ka send qe e ndale.


pse bre spongi nuk po kallxon drejt e me thanė nuk di me shkru poezi as dy vargje se qeshin bota me mua me ja nis qyre spongi un per vete po flas per shembull un per kengtar nuk bėj nuk me ka kriju perendija per kengtar me ja nis un me kendu ikun salal krejt dalin perjashta se e ka zerin si pipa e shurdht nuk shkon spongi e per vargje po valla spongi vargjet i kam dasht qysh prej rinije kam qen recital-
gjithnji per vargun isha edhee kam dashur edhe nuk mund ta mshefi takentin ma merr mendja se kisha talent per vargun spongi - ma mir spongi dil me nji autokritikė e thuj pasha besen more lexues te dardains thuaj un dy vargje kryq nuk di me i ba se nuk ja kam anen thuj bre burr se nuk esht marre esht bile edhe lezet se qeshum pak
knaqemi

jadore
02-05-09, 09:38
jo oj arkza k y spongebobi po po bėn be pobetohet e po thot -

pa me dal emri edhe mua si arkzes ne temen per hajr fejesa -

nuk largohna prej dardanie -
po nuk ka shansa ky me u martu pa i thur se paku do vargje qe ne te gjith ta shohim se ka talent per vargje se njiher pat thanė po me kopjon liriku e tash po thot per guri sylajn -
ne duhet bindemi se spongebobi din me thur vargje dhe asaj qe e don duhet ma ja thur se paku jna trivjersha e qe ta shohim ne direkt te gjith ather mund te japim vizen per martesė perndryshe -
nuk do te ja japim vizen pa e tregue talentin e pa kekrua falje publike pa thanė lirik me fal se kam gabu jam tallur e edhe guri syaljt me i kerku falje -
pra duhet ta shohim qe esht permrisuar njiher dhe nuk do te shpifė ma mandej duhet te pranoj publikisht duhet me thanė jo valla un nuk di ashtu me thurė vargje e jo me thanė vargjet e juve te autorve ne dardania avullohen para vargjeve te mia-
e sa per ty arkza me te vertet e ka tregu pak gjelozinė ne vend se te thot shqyr qe mu feju mbesa po ti edhe dajė e paske ky spobgi disi si si me gjelozi tha pse arkza u feju e un mbeta jo pre spongi ti duhet me dit se arkza nuk ka gjynahe si ti -
kjo nuk ja ka ngit kekruj e eme i than ti po me kopjon me vargje -
nuk ka hi ne gjynahe prandaj si engjull qe esht ja qoj perenia fatin e ti hala neper baushtella pa martu o spongi duhet me i gzu zemrate nejrzve e jo me helmu se perendija sheh ruaju permrisou hijdsiu benu djal i mir pastroj krejt mekatet e thuj kshtu-
valla le te me falin antart e dardanis se un dy lidhje nuk i kam me vargje veq kam ba hajgare e kam quar pluhur kot e mandej duhet me shku te ni sheh ne rahovec
ai ndoshta lz utet püer ty me ti fal mekatet mandej te qelet udha ne dardani e gjen ndoj dervishe me fe nga feja jote se bukur vshtirė e ke spongi se dervish ka pak
nuk ka me bollek ishalla te del nafaka kto kushte jan spongi nese kto kushte i plotson
un edhe kam me te ndihmu vetem me trego mandej ciles ja ke msy e un dal e behem fjal mirė i them esht betuar spongi se kurr ma nuk ka me rrejt as me shpifė sqi shpifi per lirikun se gjoja liriku ja ka kopju vjershat spongit kur te behet pendimi e betimi yt para dardanije qe kurr ma nuk ke me rrejt atjher te gjith ne do te ndihmojm ngapak
per martesen edhe do te ndihmojm pa interesa por mvaret edhe a don ajo se ka q e nuk don
edhe shum njerz me u be fjalmirė kot

valla lirik , tuj e lexu kete shkrim u kendjella ,
poezija qe shkrun spongi shkrun , se do mi qojke edhe mu , edhe elines mandej ndiva , besa ehe lules se malcise ja ka kushtu do do te shkurta por shume kumbuese , tash veq jam ka mendona ..a jane kone poezina prej zermes se vet a i merrke kund di hiq se kam po mire e ke ti ku k kohe e talent ai per poezi , sabah e akshom ne baushtell .. nejse ..
po e shof qe nuk koka kendej pari , garant ne Rahovec te Kosoves eshte ardhe prap per fest, e kete radhe i uroj qe do te na kthehet me nje nuse te mire siq eshte vet .
na shkoj jeta endjeve ketej andej e hajt ..gyrbeti ..

>>{SpOnGeBoB}<<
02-05-09, 22:59
pse bre spongi nuk po kallxon drejt e me thanė nuk di me shkru poezi as dy vargje se qeshin bota me mua me ja nis qyre spongi un per vete po flas per shembull un per kengtar nuk bėj nuk me ka kriju perendija per kengtar me ja nis un me kendu ikun salal krejt dalin perjashta se e ka zerin si pipa e shurdht nuk shkon spongi e per vargje po valla spongi vargjet i kam dasht qysh prej rinije kam qen recital-
gjithnji per vargun isha edhee kam dashur edhe nuk mund ta mshefi takentin ma merr mendja se kisha talent per vargun spongi - ma mir spongi dil me nji autokritikė e thuj pasha besen more lexues te dardains thuaj un dy vargje kryq nuk di me i ba se nuk ja kam anen thuj bre burr se nuk esht marre esht bile edhe lezet se qeshum pak
knaqemi

Sha zoten mara ti lirik e dij qe boll ma ki inati qe une shkruj 100 mije here ma mire se ti. A t`pyta ma heret ne teme a ki digjue ti najhere per Pablo Nerudjen nuk kishe japen hiq pergjigje po fill tekoke ardhen qitu qe une demek nuk po dijshna me shkrujten.

Poezijen edhe une e du, po qysh mara nuk e due. Sha zoten ku u majten miting i poezijes une qaty jam kanen, nashta nuk jam kanen ne rreshtin e pare amo te dytin nuk ja kam huqen. Bile qitash ma se fundi jam kanen ne mitingun e poezijes qe u majte ne Kline.

Sha zoten une me dalen kurr e perjete me autokritike qitu pa dalen ti nihere me shkrujten autokritiken edhe me shkrue qe Spongi ta jap doren per shkrimat e tua. Sha zoten per poezi e per shkrima nuk ka qitu qe ma kapercen po pe dij qe po te vjen inati bile n`daq e qesim ne vota qatje poshte cilli shkun ma mire liriki a Spongbobi edhe sahi qe une fitoj mara me vota po qka je ka shkrun. A si ti japin votat sha zoten qatehere kam me thane qe qeky liriki eshte poet edhe tana kam me shkrue bravo se qitash e pranoj para tanve qe qeky liriki shkrun ma mire qitu edhe sha zoten nuk um shef ma kush tu shkrujten shkrole qisajde.

Ani qka qe ti boll qitu tekoke munue jo Spongi qishtu, e qishtu. Ani qka ka gejle une profesion e kom kacijen amo hobin ma te madh e kam poezijen edhe ta shkrujta ma heret pse nuk shkruj vetum shkaku qe mi kopjojne poezite. Qysh be nuk te ka ardhen marre ani vargjet e mija mi krahasue me te qatina Guri Syles, po a e ki pa be qe qaj tana poezijat i ka tallavaja a une qasishne poezije nuk shkruj se kom stilin tem.

Qe edhe qikjo Zhadorka boll mire te paska kallezue, se une qito poezija qe i kom shkrue e dijne tana qato qe ja kom shkrue edhe kushtue.

Bile pak para se ma ardhen me shkrujten qitu sa ja nisa me shkrujten edhe poezijen tjeter qe ja kom kushtue njanes qitu me titulli: Edhe ty te dua, amo jo nihere qitash.

Shnetje lirik

lirik
02-05-09, 23:13
valla lirik , tuj e lexu kete shkrim u kendjella ,
poezija qe shkrun spongi shkrun , se do mi qojke edhe mu , edhe elines mandej ndiva , besa ehe lules se malcise ja ka kushtu do do te shkurta por shume kumbuese , tash veq jam ka mendona ..a jane kone poezina prej zermes se vet a i merrke kund di hiq se kam po mire e ke ti ku k kohe e talent ai per poezi , sabah e akshom ne baushtell .. nejse ..
po e shof qe nuk koka kendej pari , garant ne Rahovec te Kosoves eshte ardhe prap per fest, e kete radhe i uroj qe do te na kthehet me nje nuse te mire siq eshte vet .
na shkoj jeta endjeve ketej andej e hajt ..gyrbeti ..jadore valla kund nuk kam pa varg te spongit -

qysh lulja e elina mos ne i tregu-
po ky spongi esht dallavergji i madh -

kur ka than po me kopjon liriku -
mua kapaku i kres me pat shkue hava per ata po them se rren ky-
se valla ky kurr varg nuk shkruan-ky spongi vargjete mia dhe stili im dihen edhe sasia e tyre mandej kan emer e mbiemer po ky dojke mu u fry athere kur e sulmova un behgjet pacollin ky doli e ja mbajti krahun anen si duket qenka ne baushtellen e pacollit duke punu


qe un aty per aty kujt t e duash ja kushtoj per dy tre minuta vargjet -
a spongit kurr ni varg te ti nuk e kam pa as nuk e di ku shkruan-
bre se paku ja kisha bė nji kritik letrare

lules e elines i kam kushtu un vargje e ty jadore urates natyres domires nineles dianes -


po te spongit nuk kam pa kund valla-

varg te ti bre jadore -

veq me ngjit po ngjitke-

mandej ky spongi ne nja pes gjasht vende ma ka ngjit mua nga nji etiketė -

e ka than

se veq nuk po guxon me i than asnji femne kurgja se krejt burrat e martum kruvana jan-

qysh bre me fol spongi kshtu-

qe un kurr ne jeten time nuk jam koritur ne dretjim te moralit -
as kur kam ken i ri-

se le ma tash -

veq spongi ka shkrue keq valla na ka prek keq -per mua nuk esht dasht me shkru ashtu un po te kuptoj jadore qe po e simpatizon po mos ja mblo gabimet se spongi mandej nuk permrisohet kurr e merr n qaf ė duhet me ja thanė vrejtjet me e rieduku
sidiomos duhet me ja msu rrugen qysh mos me rrejt ma -
me ja dhan do lihjerata te forta

un kurr fjal te keqe nuk mbaj ne mend qe i kam than ndoj femre -

veq gjith i kam dasht si mikesha shoqe si motra shpirtmira pa hile shoqnisht-

nuk ka askund ne historine te kalueres time qe thot liriku ka gabu ndoj her te un asnji femer nuk ka te tillė asnjiher -
qoftė edhe nji e vetme-

aso gabimesh nuk bej un-

veq spongi ma ka ngjit e ti po e livdon jadore -
kogja shum veq ky do gabime i ka
nuk esht krejt i mir ashtu qysh po thu ti -

i ka edhe do te mira por disi te perzieme si krypa me sheqerin

lirik
03-05-09, 07:02
valla lirik , tuj e lexu kete shkrim u kendjella ,
poezija qe shkrun spongi shkrun , se do mi qojke edhe mu , edhe elines mandej ndiva , besa ehe lules se malcise ja ka kushtu do do te shkurta por shume kumbuese , tash veq jam ka mendona ..a jane kone poezina prej zermes se vet a i merrke kund di hiq se kam po mire e ke ti ku k kohe e talent ai per poezi , sabah e akshom ne baushtell .. nejse ..
po e shof qe nuk koka kendej pari , garant ne Rahovec te Kosoves eshte ardhe prap per fest, e kete radhe i uroj qe do te na kthehet me nje nuse te mire siq eshte vet .
na shkoj jeta endjeve ketej andej e hajt ..gyrbeti ..
valla qato poezi qe nuk na i keni tregu as ti as elina e qe i keni marrr prej spongebobit
spongebobi ja paska fik deren dikuj ja paska marr ndoj varg se qyky spongebobi jo me ti dit as dy vargje me i thurė ky more te shpija bugarisht po folke qysh kam ni prej nji antene te msheft qe e kam un te lidhur ne dardani
rahavecqe e me dialekt nganjieher qe veshtir e marrin vesh nuse t e tjera mahijeve -
veq tasj ksi heri ky po e shoh qe inati ja ka marrr rozafes edhe guri sylajt ather ja kish lovelices e do tjerve pra qaty ja paska dhan puna qe ky i paska gjelozu poetat po get -
se poetat kishin shoqni e ky nuk mundej me hy ne shoqni se nuk dinte me shkru varg
e te paska kap nervoza e bum ati e bum kti ai un mendojasha qka ka djali mos e ka shti dikush ky e paska pasė hallin qe nuk po din me shkru vargje me qika eu spong zeza te hengshin shtatqind po jo more ne nuk e kena pas per me u martu si ti mu reklamu po un e kisha se me frymzonte vullneti e lidhej drejt per se drejti arti aty vargu
motivohej e dilte arti i bukur se tybe o spongi kta pseudonima un as nuk i njoh jo bre spongi na e paske pa marr kot inati eu spong zeza me qkru ti vargje jadores e mos me na tregu jadorja hiq as lulja ani lulen qe e kisha shoqe shum te mirė e me qitke qaja ne dardani tash edhe qajat mi ndali nuk pu mundem me shkru ma vargje se nuk po me perkrahin spongebob pa perkrahje nuk shkon frymzimi -
pa te frymzu nuk mundesh me shkru qy eu spongi te vraft murmurima qka qenke ti -
po ti mi paske prish tana punet tinza me krejt une mos di bre kush po prish mbas shpine bre qka kan thash qe u ndalern enuk po me perkrahin ma per vargje ku eu ky spongi ju paska shkru ilegal e i paska hipnotizu krejt edeh lulen qe lulja mu ve ma shtojke vullnetin per vargje po spongi e paska trullos ilegalisht me vargje rahaveclike ku me dit qfar fjale magjike i ka thanė e ka trullosur mos e trullosi edhe ket shqiptaren nga turqia se ky sponi po bejka kerdi si ilegal i paska fjalt magjike mbasi qe gjith kto gra e qika nuk ja kan shpallur eu qenka ba nami e na ne dardani mos di kurgja qysh more mos me n a lajmru dikush ky spongi gjith ket grryyemje ksajde qe paska ba veq kur te vjen me pes a gjasht nuse prej rahaveci kush e di kah
ka lanė fmi me to gjithkah i ky kryp tu i rrejt ky more do me na dal ma i zi se sulltani i brunejt kerdi paska ba po bile nji varg te spongit dikun pa e zbulu nuk largohna prej dardanie ku ka shkru spongi poezi se dojn a me e vlersu krejt dardanija

lirik
03-05-09, 07:08
Ev sha zoten mare lirik po shume be qishtu tepaske shkrue. Se sha zoten dje tu shkrue qisajde u vonova me shkue ne pune masdreke edhe qaj preduzimaqi shoq ja nisi fill jo pse u vonove jo pse qishtu. Tana i thash kadale mara se une jam kane tu shkrujten qishtu me do ne internete e masnej ja nisi hala ma shume me piskiten edhe i shajti tane qita qe kan shkrue i thash mos se sha zoten ju kallezoj. E sot me tha sha zoten nuk guxon me marren lapitopin me vehti edhe qishtu jeta pa shkrue be.

Sha zoten mara ti lirik une boll jam tu e shkrue qisajde ne takatin tem qat fjalen e shkrume, amo qka i kom mara faj njerzve qe nuk kan shrafcigera me montue edhe masnej fill i del tane profili qka kam dashten me thanen qitu.

Jo sha zoten kam dashten edhe une me shkrue qishtu poezija ne qato pauzat, amo diqysh thojsha sahi me idhnohet qaj liriki, se a e din qysh jan njerzit gjeloza si nuk kan qef mi ba konkurence shoqi-shoqit tana nuk pata shkru ma poezija. Amo ne vend te poezijes e kam sosen vetum proza me shkrujten edhe tana ka fundi i mbledh qishtu grabuje edhe i ndreqi shoq nji mullare roman tej ne kapuq nelte.

Leje qitash mos e perzij loveljen qitu a e shkruve ti qe tekoka e martume, a une sha zoten nuk e kam dijten mare qe osht e martume. Per qata nashta nuk osht mire mara me ja shkrue emnin se tekoka gruaja e burrit qajo Lovlija. Sha zoten mara ti lirik, po me doket qe edhe ti tekoke ka lype qisajde mos pe nxane fare zoge amo nuk po guxon me ja shprehen.

A une jo sha zoten tana vargjat qatyne qe ja kam vnue synin jam tu ja shkrujten ne privat. Edhe ne daq beso e ne daq mos beso nuk i qes mara une shkrolat ngat qatyne dove qitu ne forum qe kogja po fryhen kishe thurrin vargje. Ani qate Rozafen kur e pava qysh shkrujke kishe une pi shkruj dashnise e qishtu, po une vete be nuk nuk jam ka du me shkrue se sha zoten vargjet e qatyne bile edhe do te tujat ngat qatyne vargave te mi avullohen si mus mu pas kanen hiq.

Kush jane be lirik qata deliversa simensa, angjelina antituda edhe qata jane varga qe i shkrun a.

O ti lirik shume falemineres shoq qe te paska marre tane kete kohe se sha zoten qeto dy jave nuk jam qisajde si shpesh se na kane que me nji tjeter baushtelle lerg ne terren, amo mus ki gajle se sha zoten qka te shkrujsh nuk te jes borgj, kur te kthena e vazhdojna qishtu.

O ti Makresh wahabi a edhe ti tekoke ardhen qitu me shkrue a. Sha zoten ne daq me dijten qikjo puna jeme osht sahi ma hallall se qajo e qatyne harapve tu qe rrin tu ju knue dova qitu ne forum. A une e dij per qka jam ardhen qitu edhe nuk osht qare pa pasen une ERFOLG ne dashni vetum qka te shtyhet edhe naj dite se nuk ka send qe e ndale.
qysh more spongi spong zeza e paske pa dit qe levelica e martume esht e paske pa ba gjith at nam te zi eu spongi pasha zoten shum e gjynahet i paske ba veq zjermi i gejhnemit ka me te pritė as avokatet ma te mira qika e gra ne at dynja nuk kan me mujt me te mbrojt te gjebraili se ka me te kallė ne gjehnme as nuk nuk mundem me te mbrojt se edhe mua me vet ti me bere gjynahqarė me the veq nuk po guxon se edhe ti ju kisha thanė qikave si un - qy spongi bre me bane edhe mu gjehnemli e kam pas ndermend me te mbrojt ne at dynja e me ju than atje mos e gjuni spongin ne zjarrėse ky poezi ka shkru por ne baushtella i ka lexu i ka frymzu puntort e baushtellave e ja ka marr inati preduzimaqit se ky ne pauza ne lep top kur ka shkru
taman e ka nis vargun ka dasht me e mendu ka ardh preduzimaqi e ja ka prish frymzimin

lirik
03-05-09, 07:52
I ka bertit spongebobit preduzimaqi ani preduzimaqi nuk e ka dit qfar te zezash tjera po ben spongi


ky qe krejt nder dhe ju paska pas shku qikave e grave shqiptare -
qe kuku ani hala nuk jan dal as gjysma e tyre me kallxu se po ju vjen zor -qysh more lovelica mos me dalė me kallxu per spongin gjith ato vardisje qe i ka ba spongi po tremet sigurisht qe bahen gjaqet e dalin e vrasin spongin se ky tu i than grave msheftas gjithqka e ato mos guxo me kallxu se bahen gjaqet e kan mbajt msheft eu spongi te raft pushka qka paske ba ti -
mos u trem spongi se kohrat jan moderne nuk te vret kush ma veq more vesh se qenke refuzu ne te gjitha anet po na del i pasusukesshem veq mos i hup shpresat se ne poezi ke me dal i suksesshem


edhe lulja paska ken ne kto negociata me spongin eu ku qy qka nuk ndjen njeri e jadore po vuajka per spongin e spongi me gjith ket vuajtje poe refizon jadoren gjithfar lloj kontrastesh po niej te jadore mosa ka marr more ky spongi dorė te ndoj sheh ne rahavec se nuk ka mundsi me ken ky kshtu kaq talent mes pas mujt me e qu ne fe ortodokse me mashtru diqysh se me sheha na fiku na shkatrroj ata po i shkrujn hajmali e ky po kalon mandej neper aksione mos po msohet edhe ne poezi e na fikė mandej krejt poetve na len pa buk -
valla nuk i besoj ma kuj ne ket dynje shoqet e mia kaq te mira me mbajt msheft prej meje-
e mos me i tregu ofertat vardisjet e spongit eu eu
kurrr nuk kisha besu -
ato fol me spongin msheftas e na mos di kurgja -

se paku te ja kishin zbulu spongit nji fjalė poezie nji varg veq -

bre se ne qfar forme vardisej spongi po po ja mbajn msheft eh ku bre qfar msheftesije mson
njeriu ne dardani po qysh more kshtu do te protestoj se ky spongi paska ndiku qe mi ka largu krejt shoqet prandaj une mos di pse nuk po lajmrohen ma ktu paska pas negociata te gjata e te mshefta por si i paska zbulu jadore more
ku bravo jadore -


ky spongi diqka do me na dal special pasha bacin -
kush e di kah do me i dal timi veq kur te na del
dikund i politikes te amerikes qe kan shti amerikant me kqyr qka po behet ne dardani -

e ky i ka ra
rrotull e rrotull -

ani po thot ne baushtell punoj -
qfar more ky bėn vaki qysh po ja ua msyjka grave e qikave me oferta mos i ka thėnė more ky naj diqka edhe medlin olbrajtit ne lidhje me pamvarsin ton ather se ky msheftas dikun ne mal ka bisedu me diken per problemet e kosoves se leptopin ky vetem ne baushtell nuk e besushme gjith kto qkrola veq prej pauzes te buashtelles -
se ky nuk po duket i thjesht bash ashtu qysh po mendojm na ky din ma shum diqka po qysh me e gjet edeh diken qe tregon se qka din ky -
kush edi se sa esa oferta e vardsije ka ba ky -

e sa suksese i ka -

me at lep topin e tij te famshem -ky edhe paska vuajt paska qen i perndjekur shkruaj e ik prej preduzimaqit duhet me e shpall hero kombtarė-


qe pasha besen duhet ta zbulojm-

po ti jadore a nuk mundesh me fol ne kater sy me lovelicen e me lulen e me elinen-
e me i zbulu qka ka fol spongi se jan interesant shum edhe si motiv krijimtarie ato fjalė apo jo-

se un me lyp takim un ne kater s y thojn qy baci lirik qenka hallakat prej pelqnije -
ne kater sy nuk me kuptojn hiq se u ba dynjeja sherre gjehnem -thojn qy baci lirik me femna ku ku qka qenka ky si te me shohin talibanėt dhe zaharjanėt shqipfolsa qe jan me mentalitet edhe mbrapa gjingistanit burundit e kurdistanit butanit afganistanit e anadollit

veq me te pa kta talibant kah flet me ni femer -

thojnė hė kqyre bacin lirik qfar dilingjjije qenka se nuk ekuptojn civilizimin jan mbet edhe mbrapa nigerije -

e te ja nisin mandej me dialekte horė te bejnė me lalfe turlifare qpifin qe quditesh gjithqka -
se nuk e kuptojn civilizimin e sotshem-jan larg prej emancipimi-
mua me kan pa njiher me nji msuese te djalit tu folė ne qytet me takoj rastesisht nja dy dakika fola ne qender more para krejt dynjasė eu -
kta gjermant ti e di jadore qysh flasin lirisht pa komplekse -

se kan kulturen e kur zatetna me talibant tonė shqipfolsa e te ja nisen ata me kishin pa qyt grumbull rrinin para mec donaldi eu qafirat -
ata me ato hajgaret talibane eu baci lirik eu hau hiu hihi hi eu bacil lirik qysh bre-


kadal more thash -

qka po qaraveshni-
talibant e dreqit -
se un jam burr i martum -
eu po msusja e djalit tem ishte he dreqi ne bark ju hift-

po qka keni hala ju me ato ligjet e burundit-

e te afganistanit -

a po kta jan europian kur te takojn te pershendesin edhe flasin pa komplekse-

o folem diqka per djalin e kurgja nuk mund te kaloj more kur i shoh ktu sa e sa personalitete e te partive politike e sa i jnoh un ksajde gjerman pa ju fol eu talibant e dreqit po ata e kan hala tabjatin e arabisė ne krye me mujt krejt femnat i shtien ne fergje e i bejnsynet per me ken vet te sigurt
me ba qka te dojn e grat e tyne me qit pite e qaj te shpija e mos me i dal kuj me i than mordita -
edhe un per inati te ua lshova qato fjalė e haha haha e hi hi hi qashtu diqysh me do rromuze masi ata me ngacmuan mua edhe un ata nuk i lash pa ua dredhė valla se me lirikun me hi ne lojė kogja vshtir delet mandej


eu talibant e dreqit-

eu qka ishin do aty bile qe njihen per zili e shpoti do far uritha qe mos ta prefshin udhen -
po un me pas diqka msheft nuk ndalem midis qarshije para mileti ne qender-

po kisha ba si ju qe mshefni neper lluga he talibant e thiut jeni ju ju thash e i ka shkova drejt e ne kshilölin per mbrojtjene te drejtave te njeriut se me taliban nuk rrihej hala jan me mendime ne shekullin feregjes -

eu po mir ua bana qe ju thash s e dreqi nuk e di kah shkoni ju msheftas neper negociata sekrete -
si qyky spongebobi qe paska namin msheftas neper vardisje te jashtzakonshme edhe me vargje eu po pse more na i kan mshef vargjet e ti -

mos po i ruajn per takime te mdha poetike


ku ka vargje te tij vardisese neper sa skuta paska shkue e ne mos di kurgja dardanija heu

lirik
03-05-09, 07:56
Ev lirik be qka e paska marue mare qisajde qishtu histori. Po normall secilli vjen per diqka qitu a une e kallezova rrast per qfare pune jam ardhen edhe sha zoten une jam ardhen me gjeten rob. Qishtu edhe qatje te hymja e dardanise shkrun qe qeky forum osht mi bashkue zemrat e shperndame neper dynje. Edhe une qitu nuk po shof kurfare mekati be pse me shkue te hogja e te prifti.

Jo sha zoten qishtu te nji teme u nxe muhabeti me loveljen tana erdhe edhe normall tana me hupi lidhja, amo qita pi hjekin shkrimat prej temave edhe nuk e dij ma te cilla teme u kane qajo puna.

Tana osht normalle be qishtu me lypen rob. Jo sha zoten baba me ka thane gjeje robin vehte e per dasum mos nije se une e shkrije me tupana e tanat siams zakonit.

Ja ne kofte qikjo puna me lyp rob pune kurvnije, sha zoten qitash pi bjen qe tane qita te martumt tekokan kurvara. Po une be normall hiq pa shkalle e pa kapercy gardha une vetum po ju drejtona qatyne fatbardhave qe jone hallegjike qishtu si puna jeme e nashta ujdisum e bijme ne razije. A sha zoten e kiam ba me be pa me dalen tema qatje nelet sikur Arkzes qe ja kane urue edhe per mue qishtu nji teme: Urime fejesa >>{SpOnGeBoB}<< edhe qajo fatlumja qe e ka qate nafake nuk iki prej qituhit a kismet ne darsum po te kallezoj se prej qitashtit je i thirrun e edhe qat Shqiptaren e Turshijes kam me thirren e boll do qisajde.

Per Loveljen, ku e dij mara une qe osht e martume. Ajo ka thane qe oshte beqarus se per qasina te martume sha zoten asnji llaf nuk e shkruj ma me ta.

Jo be llovaqke po vrasin, po qfare llovaqke u kapercy aj vakt me vra njerin per femen. A per sociall jo be se nuk ban me ja marren sociallen njerzve qe punojne tu pagu tatim e une me njete shtrete e tu shkru forumave, qishtu nuk e thot as zoti, po qfare.

Sha zotin une qona ne ora 5 ne ferk te sabahit e drejte ne baushtelle deri ka sahati 9 e masnej nja gjyse sahati pauze vij qishtu sendviqin ne dore edhe llaptopin qe e marr me vehti e qeli me kqyren qka ka qitu edhe apet masnej vip e vip e vip deri ka sahati 12 tana shkoj te shpija ne pushim me kqyren mos kane gatue fare laknuri a pasuli edhe tana qishtu.

Kjo pune osht normalle o ti lirik, po de secilli secillen mundet me ngjoftue a me takue dikund a une qitu e kom pa qe nuk osht qare pa me dal nafaka me gjeten naj rob si per vehti ma edhe me qata me linden edhe me prarue dielli bashke.

Shnetje lirk, edhe sha zoten me dashten munesh me me ndihmue vetum kallezom cilla osht qisajde ne forum beqaresh, mos ti hyj qishtu yhyhyhyhyhyhyhy ne oborra te qatyne grave te martume se astenjana be nuk po kallezon.
__________________
Oooh aniiiii be Daaadeeeeee aniii, mos u ban nervooooooz :lol se kam diqka hala me te kallezue ... edhe ate hopa,hopa,hopa me ngadale !!! :lol

http://www.youtube.com/watch?v=Spa6iyTJQ7wpse more ma pski qit lirik ktu po ktu spongi ka shkrue eu edhe kte e vrejta
qy ku ku qka qenka dardania -
qysh more fjalt e spongebobit me miq tit mue kush qenka ai moderator mjeshter qe po i ben kto marifete -
spongebobi i paska rrėnjet thell ktu -
qy spongebobi ka shkrue e vup te ma paskan ngarkue mua me nick fjalt e spongit mi paskan qit mua hajde dardani hajde -
kqyr moj jadore merre vesh kush po ben kso agenturash

lirik
03-05-09, 08:00
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lirik
Ev lirik be qka e paska marue mare qisajde qishtu histori. Po normall secilli vjen per diqka qitu a une e kallezova rrast per qfare pune jam ardhen edhe sha zoten une jam ardhen me gjeten rob. Qishtu edhe qatje te hymja e dardanise shkrun qe qeky forum osht mi bashkue zemrat e shperndame neper dynje. Edhe une qitu nuk po shof kurfare mekati be pse me shkue te hogja e te prifti.

Jo sha zoten qishtu te nji teme u nxe muhabeti me loveljen tana erdhe edhe normall tana me hupi lidhja, amo qita pi hjekin shkrimat prej temave edhe nuk e dij ma te cilla teme u kane qajo puna.

Tana osht normalle be qishtu me lypen rob. Jo sha zoten baba me ka thane gjeje robin vehte e per dasum mos nije se une e shkrije me tupana e tanat siams zakonit.

Ja ne kofte qikjo puna me lyp rob pune kurvnije, sha zoten qitash pi bjen qe tane qita te martumt tekokan kurvara. Po une be normall hiq pa shkalle e pa kapercy gardha une vetum po ju drejtona qatyne fatbardhave qe jone hallegjike qishtu si puna jeme e nashta ujdisum e bijme ne razije. A sha zoten e kiam ba me be pa me dalen tema qatje nelet sikur Arkzes qe ja kane urue edhe per mue qishtu nji teme: Urime fejesa >>{SpOnGeBoB}<< edhe qajo fatlumja qe e ka qate nafake nuk iki prej qituhit a kismet ne darsum po te kallezoj se prej qitashtit je i thirrun e edhe qat Shqiptaren e Turshijes kam me thirren e boll do qisajde.

Per Loveljen, ku e dij mara une qe osht e martume. Ajo ka thane qe oshte beqarus se per qasina te martume sha zoten asnji llaf nuk e shkruj ma me ta.

Jo be llovaqke po vrasin, po qfare llovaqke u kapercy aj vakt me vra njerin per femen. A per sociall jo be se nuk ban me ja marren sociallen njerzve qe punojne tu pagu tatim e une me njete shtrete e tu shkru forumave, qishtu nuk e thot as zoti, po qfare.

Sha zotin une qona ne ora 5 ne ferk te sabahit e drejte ne baushtelle deri ka sahati 9 e masnej nja gjyse sahati pauze vij qishtu sendviqin ne dore edhe llaptopin qe e marr me vehti e qeli me kqyren qka ka qitu edhe apet masnej vip e vip e vip deri ka sahati 12 tana shkoj te shpija ne pushim me kqyren mos kane gatue fare laknuri a pasuli edhe tana qishtu.

Kjo pune osht normalle o ti lirik, po de secilli secillen mundet me ngjoftue a me takue dikund a une qitu e kom pa qe nuk osht qare pa me dal nafaka me gjeten naj rob si per vehti ma edhe me qata me linden edhe me prarue dielli bashke.

Shnetje lirk, edhe sha zoten me dashten munesh me me ndihmue vetum kallezom cilla osht qisajde ne forum beqaresh, mos ti hyj qishtu yhyhyhyhyhyhyhy ne oborra te qatyne grave te martume se astenjana be nuk po kallezon.
__________________
Oooh aniiiii be Daaadeeeeee aniii, mos u ban nervooooooz :lol se kam diqka hala me te kallezue ... edhe ate hopa,hopa,hopa me ngadale !!! :lol

http://www.youtube.com/watch?v=Spa6iyTJQ7w

qysh more keni ba kshtu ju vraft zoti jadore qka jan kto far lojnash fjalt e spongebobit mi ke qit mua po ti qenke mozamakeq qysh postimi origjinal u be nga
lirik kur ket e ka ba spongebob e fjalt e spongebobit jan pse edhe kshtu paska ne dardania a me qit ftyr ju pasha me qke t ftyr ju lasha eu
qysh more kshtu qka jan kto dallavere eu

lirik
03-05-09, 08:05
Sha zoten mara ti lirik e dij qe boll ma ki inati qe une shkruj 100 mije here ma mire se ti. A t`pyta ma heret ne teme a ki digjue ti najhere per Pablo Nerudjen nuk kishe japen hiq pergjigje po fill tekoke ardhen qitu qe une demek nuk po dijshna me shkrujten.

Poezijen edhe une e du, po qysh mara nuk e due. Sha zoten ku u majten miting i poezijes une qaty jam kanen, nashta nuk jam kanen ne rreshtin e pare amo te dytin nuk ja kam huqen. Bile qitash ma se fundi jam kanen ne mitingun e poezijes qe u majte ne Kline.

Sha zoten une me dalen kurr e perjete me autokritike qitu pa dalen ti nihere me shkrujten autokritiken edhe me shkrue qe Spongi ta jap doren per shkrimat e tua. Sha zoten per poezi e per shkrima nuk ka qitu qe ma kapercen po pe dij qe po te vjen inati bile n`daq e qesim ne vota qatje poshte cilli shkun ma mire liriki a Spongbobi edhe sahi qe une fitoj mara me vota po qka je ka shkrun. A si ti japin votat sha zoten qatehere kam me thane qe qeky liriki eshte poet edhe tana kam me shkrue bravo se qitash e pranoj para tanve qe qeky liriki shkrun ma mire qitu edhe sha zoten nuk um shef ma kush tu shkrujten shkrole qisajde.

Ani qka qe ti boll qitu tekoke munue jo Spongi qishtu, e qishtu. Ani qka ka gejle une profesion e kom kacijen amo hobin ma te madh e kam poezijen edhe ta shkrujta ma heret pse nuk shkruj vetum shkaku qe mi kopjojne poezite. Qysh be nuk te ka ardhen marre ani vargjet e mija mi krahasue me te qatina Guri Syles, po a e ki pa be qe qaj tana poezijat i ka tallavaja a une qasishne poezije nuk shkruj se kom stilin tem.

Qe edhe qikjo Zhadorka boll mire te paska kallezue, se une qito poezija qe i kom shkrue e dijne tana qato qe ja kom shkrue edhe kushtue.

Bile pak para se ma ardhen me shkrujten qitu sa ja nisa me shkrujten edhe poezijen tjeter qe ja kom kushtue njanes qitu me titulli: Edhe ty te dua, amo jo nihere qitash.

Shnetje lirik
---------------------------------------------------------------------------------------------------
qysh more ta kam inati ty spongi i zi eu jo valla spongi un nuk jam asi meskini
kur e shoh nji talent me behet zemra mal se nuk i kam trutė e zeza e shpirtin katran-
po qysh more me ta marr inati ty pas asnji shkak ku nuk ta kam pa asnji varg eu spongebob zeza
qe tu paska ba edhe preduzimaqi edhe gratė q ete kan refuzu paske maru
shko te shehi se te ndihmon

lirik
03-05-09, 08:07
O lirik be, o erdha qitu shpejte e shpejte shoq se me jete senviqi ne dore ne pauze e tana aj preduzimaqi i poshter eshte fill me thot qu ngjitja kacijes o terrakopit.

Po leje be tinki winkyn une e kom msue qysh me shkrue, a sha zoten me poezija te mija nuk mund shtyhet kush. A ki degjue per qat Pablo Neruden, sha zoten poezijat e tina nga te qatyne te mijave nuk mund afrohet kerkund mara. Po qysh te kallezova heren qe shkruva qitu, se fill mi vjedhin o vijne qata moderatoret kishe pi shlyjne e tana ja jepin dikujna e vetum kur te vi ta shof fare Rozafe a fare Guri i Sylaj tu shkrue me poezijen teme demek kishe edhe une shkruaj, per qata se sha zoten jo per tjeter.

Jo dy varga, po me dijten qe nuk mi sosin tu i vjedhen qita pisat vargat e mi edhe une ja nisi me shkrue qatje te poezija. Hej edhe kqyre nime se po me doket qe je qishtu tu i ba te pasigurta qito qikat qe e kane njetin me mu lajmeru. Sha zotin me dijten qe je tu ma ba me hile nuk mund merre ma kurr vize te qata hrvatat se fill u tham mos i jepni lirikit vize se qaj mi ka prishen kogja punet me do shanca qe i kom pasen me ni fare vendi.

Shnetje se ika, qe he nanen e preduzimaqit apet dul pej barakes pisi qitash na shti me punue fill.
---------------------------------
mbasi ja paske ftof pablo nerudes ke me ja ftof krejt poetve botrorė

lirik
03-05-09, 08:11
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga -spongebob keto fjalė jan te spongebobit
---------------------------------------
Ev lirik be qka e paska marue mare qisajde qishtu histori. Po normall secilli vjen per diqka qitu a une e kallezova rrast per qfare pune jam ardhen edhe sha zoten une jam ardhen me gjeten rob. Qishtu edhe qatje te hymja e dardanise shkrun qe qeky forum osht mi bashkue zemrat e shperndame neper dynje. Edhe une qitu nuk po shof kurfare mekati be pse me shkue te hogja e te prifti.

Jo sha zoten qishtu te nji teme u nxe muhabeti me loveljen tana erdhe edhe normall tana me hupi lidhja, amo qita pi hjekin shkrimat prej temave edhe nuk e dij ma te cilla teme u kane qajo puna.

Tana osht normalle be qishtu me lypen rob. Jo sha zoten baba me ka thane gjeje robin vehte e per dasum mos nije se une e shkrije me tupana e tanat siams zakonit.

Ja ne kofte qikjo puna me lyp rob pune kurvnije, sha zoten qitash pi bjen qe tane qita te martumt tekokan kurvara. Po une be normall hiq pa shkalle e pa kapercy gardha une vetum po ju drejtona qatyne fatbardhave qe jone hallegjike qishtu si puna jeme e nashta ujdisum e bijme ne razije. A sha zoten e kiam ba me be pa me dalen tema qatje nelet sikur Arkzes qe ja kane urue edhe per mue qishtu nji teme: Urime fejesa >>{SpOnGeBoB}<< edhe qajo fatlumja qe e ka qate nafake nuk iki prej qituhit a kismet ne darsum po te kallezoj se prej qitashtit je i thirrun e edhe qat Shqiptaren e Turshijes kam me thirren e boll do qisajde.

Per Loveljen, ku e dij mara une qe osht e martume. Ajo ka thane qe oshte beqarus se per qasina te martume sha zoten asnji llaf nuk e shkruj ma me ta.

Jo be llovaqke po vrasin, po qfare llovaqke u kapercy aj vakt me vra njerin per femen. A per sociall jo be se nuk ban me ja marren sociallen njerzve qe punojne tu pagu tatim e une me njete shtrete e tu shkru forumave, qishtu nuk e thot as zoti, po qfare.

Sha zotin une qona ne ora 5 ne ferk te sabahit e drejte ne baushtelle deri ka sahati 9 e masnej nja gjyse sahati pauze vij qishtu sendviqin ne dore edhe llaptopin qe e marr me vehti e qeli me kqyren qka ka qitu edhe apet masnej vip e vip e vip deri ka sahati 12 tana shkoj te shpija ne pushim me kqyren mos kane gatue fare laknuri a pasuli edhe tana qishtu.

Kjo pune osht normalle o ti lirik, po de secilli secillen mundet me ngjoftue a me takue dikund a une qitu e kom pa qe nuk osht qare pa me dal nafaka me gjeten naj rob si per vehti ma edhe me qata me linden edhe me prarue dielli bashke.

Shnetje lirk, edhe sha zoten me dashten munesh me me ndihmue vetum kallezom cilla osht qisajde ne forum beqaresh, mos ti hyj qishtu yhyhyhyhyhyhyhy ne oborra te qatyne grave te martume se astenjana be nuk po kallezon.
__________________
Oooh aniiiii be Daaadeeeeee aniii, mos u ban nervooooooz :lol se kam diqka hala me te kallezue ... edhe ate hopa,hopa,hopa me ngadale !!! :lol

http://www.youtube.com/watch?v=Spa6iyTJQ7w

lirik
03-05-09, 09:25
o lirik shoqi te pirgizoj per temen se der dikund ja ke qellue se sha zote qeky far spongibobi moti asht lazem me ndru vojin se i ka mar sush t shkretit ,muj me thonen lirisht se ma shpesh vjen olimpijada se sa qe ky kry shpuza e zen far femre se asht pak i marshem se si i aviten femrat i kuqet huna se speci i bohet , bilem bilem si sot em kujtohet kur shkuem ni noqna zhurk e ja pata gjujten ni shoqe t femres teme e kejt mo vetem qe en sahon sja qita apodon i shtina en dhom vetem e kejt edhe kurgjo ska mujten mi bonen .u keshke ajo kudra jeme sa mujke se ky kryshpuza nvend se me ja sillen naj muhabet sentimentalenzi ky e vetke se ,,si i ke punet me mesime'' .jo shoq shtir asht kto me rehatue se sja din renin grave ky.100 her jemi konen qatyqene tu ujvara e selvis edhe boll ja hajshin t shkretit po badihava kur sjav din haberin ktyne senev ai edhe ti smunesh asigjo me bonen nkir rast.ishalla ma bon hallall kryshpuza qe ja qita do sene en lendin po apet mire masi nuk hina detalev e mu horr kejt se nima zor qe rahatohet ky far djali...e qeshtutne lirik shoqi.shnetje

--------------------------vaalla more tinki vinki me duket se ky po i refuzon vet se ky eka nji strategji tjeter
qe nuke dijm as un as ti ka spobi esht strateg nuk e di ti se ku do me dal tymi ksaj pune ehu

lirik
03-05-09, 09:33
O lirik be, o erdha qitu shpejte e shpejte shoq se me jete senviqi ne dore ne pauze e tana aj preduzimaqi i poshter eshte fill me thot qu ngjitja kacijes o terrakopit.

Po leje be tinki winkyn une e kom msue qysh me shkrue, a sha zoten me poezija te mija nuk mund shtyhet kush. A ki degjue per qat Pablo Neruden, sha zoten poezijat e tina nga te qatyne te mijave nuk mund afrohet kerkund mara. Po qysh te kallezova heren qe shkruva qitu, se fill mi vjedhin o vijne qata moderatoret kishe pi shlyjne e tana ja jepin dikujna e vetum kur te vi ta shof fare Rozafe a fare Guri i Sylaj tu shkrue me poezijen teme demek kishe edhe une shkruaj, per qata se sha zoten jo per tjeter.

Jo dy varga, po me dijten qe nuk mi sosin tu i vjedhen qita pisat vargat e mi edhe une ja nisi me shkrue qatje te poezija. Hej edhe kqyre nime se po me doket qe je qishtu tu i ba te pasigurta qito qikat qe e kane njetin me mu lajmeru. Sha zotin me dijten qe je tu ma ba me hile nuk mund merre ma kurr vize te qata hrvatat se fill u tham mos i jepni lirikit vize se qaj mi ka prishen kogja punet me do shanca qe i kom pasen me ni fare vendi.

Shnetje se ika, qe he nanen e preduzimaqit apet dul pej barakes pisi qitash na shti me punue fill.

----------------------------------------------------------------


a edhe tinki winkin e paske msu me shkru peozi ti spongebob a -

eu spongi profesionisti

ky tini winki po thot e kam shti ne dhomė dhenderr spongebobin -
e vetke qiken per msime
un nuk po di cilit me i besu o spongi

valla ky tinki winki po doket se ma drejt se ti flet-

spongi ndegjo ti je i talentuem per shum qka por ne raste te caktuara te ndalet mendimi -

ky esht problemi krejt prej msyshi e ke -
veq hajt se ben ma mir kur ta shkon te shehi e te shkymet lalma ta hjek shehi msyshin
mos ta nin spongi ti je gjeni e din krejt dardania

lirik
03-05-09, 09:56
Postimi origjinal esht bė nga spongebob -

Ev lirik be qka e paska marue mare qisajde qishtu histori. Po normall secilli vjen per diqka qitu a une e kallezova rrast per qfare pune jam ardhen edhe sha zoten une jam ardhen me gjeten rob. Qishtu edhe qatje te hymja e dardanise shkrun qe qeky forum osht mi bashkue zemrat e shperndame neper dynje. Edhe une qitu nuk po shof kurfare mekati be pse me shkue te hogja e te prifti.

Jo sha zoten qishtu te nji teme u nxe muhabeti me loveljen tana erdhe edhe normall tana me hupi lidhja, amo qita pi hjekin shkrimat prej temave edhe nuk e dij ma te cilla teme u kane qajo puna.

Tana osht normalle be qishtu me lypen rob. Jo sha zoten baba me ka thane gjeje robin vehte e per dasum mos nije se une e shkrije me tupana e tanat siams zakonit.

Ja ne kofte qikjo puna me lyp rob pune kurvnije, sha zoten qitash pi bjen qe tane qita te martumt tekokan kurvara. Po une be normall hiq pa shkalle e pa kapercy gardha une vetum po ju drejtona qatyne fatbardhave qe jone hallegjike qishtu si puna jeme e nashta ujdisum e bijme ne razije. A sha zoten e kiam ba me be pa me dalen tema qatje nelet sikur Arkzes qe ja kane urue edhe per mue qishtu nji teme: Urime fejesa >>{SpOnGeBoB}<< edhe qajo fatlumja qe e ka qate nafake nuk iki prej qituhit a kismet ne darsum po te kallezoj se prej qitashtit je i thirrun e edhe qat Shqiptaren e Turshijes kam me thirren e boll do qisajde.

Per Loveljen, ku e dij mara une qe osht e martume. Ajo ka thane qe oshte beqarus se per qasina te martume sha zoten asnji llaf nuk e shkruj ma me ta.

Jo be llovaqke po vrasin, po qfare llovaqke u kapercy aj vakt me vra njerin per femen. A per sociall jo be se nuk ban me ja marren sociallen njerzve qe punojne tu pagu tatim e une me njete shtrete e tu shkru forumave, qishtu nuk e thot as zoti, po qfare.

Sha zotin une qona ne ora 5 ne ferk te sabahit e drejte ne baushtelle deri ka sahati 9 e masnej nja gjyse sahati pauze vij qishtu sendviqin ne dore edhe llaptopin qe e marr me vehti e qeli me kqyren qka ka qitu edhe apet masnej vip e vip e vip deri ka sahati 12 tana shkoj te shpija ne pushim me kqyren mos kane gatue fare laknuri a pasuli edhe tana qishtu.

Kjo pune osht normalle o ti lirik, po de secilli secillen mundet me ngjoftue a me takue dikund a une qitu e kom pa qe nuk osht qare pa me dal nafaka me gjeten naj rob si per vehti ma edhe me qata me linden edhe me prarue dielli bashke.

Shnetje lirk, edhe sha zoten me dashten munesh me me ndihmue vetum kallezom cilla osht qisajde ne forum beqaresh, mos ti hyj qishtu yhyhyhyhyhyhyhy ne oborra te qatyne grave te martume se astenjana be nuk po kallezon.
__________________
Oooh aniiiii be Daaadeeeeee aniii, mos u ban nervooooooz :lol se kam diqka hala me te kallezue ... edhe ate hopa,hopa,hopa me ngadale !!! :lol

http://www.youtube.com/watch?v=Spa6iyTJQ7w[/quote]

---------
valla spongebob merri vet informatat kush esht beqareshė kush e martume se nuk merrem me kto punė se kam me shkru

merem me shkrime -
veq dola pak me u relaksu
kedej me u qlodhur pak nga temat e perditshme e vargjet dola per argtim
pak

lirik
03-05-09, 10:21
O lirik be, o erdha qitu shpejte e shpejte shoq se me jete senviqi ne dore ne pauze e tana aj preduzimaqi i poshter eshte fill me thot qu ngjitja kacijes o terrakopit.

Po leje be tinki winkyn une e kom msue qysh me shkrue, a sha zoten me poezija te mija nuk mund shtyhet kush. A ki degjue per qat Pablo Neruden, sha zoten poezijat e tina nga te qatyne te mijave nuk mund afrohet kerkund mara. Po qysh te kallezova heren qe shkruva qitu, se fill mi vjedhin o vijne qata moderatoret kishe pi shlyjne e tana ja jepin dikujna e vetum kur te vi ta shof fare Rozafe a fare Guri i Sylaj tu shkrue me poezijen teme demek kishe edhe une shkruaj, per qata se sha zoten jo per tjeter.

Jo dy varga, po me dijten qe nuk mi sosin tu i vjedhen qita pisat vargat e mi edhe une ja nisi me shkrue qatje te poezija. Hej edhe kqyre nime se po me doket qe je qishtu tu i ba te pasigurta qito qikat qe e kane njetin me mu lajmeru. Sha zotin me dijten qe je tu ma ba me hile nuk mund merre ma kurr vize te qata hrvatat se fill u tham mos i jepni lirikit vize se qaj mi ka prishen kogja punet me do shanca qe i kom pasen me ni fare vendi.

Shnetje se ika, qe he nanen e preduzimaqit apet dul pej barakes pisi qitash na shti me punue fill.

jo jo spongi ai spongi edhe ti qka jan kto llafe edhe ti un po mundohem ta ndertoj me ty jaraninė-

e ti po me gjuajn me shkelma -ato qika qe kan me tu lajmru ty kan me tu lajmru mos ta nien-

por as nuk e dijm se qfar frizure ke se qikave nuk ju pelqen gjithfar frizure -

e qfar pamje ke dikush me tha se e ke pamjan si

si rragjymugdash akhapil gjabud marhum mekhabi -
nji kengtar arab nuk e di se sa esht e vertet kjo -


por nese je bukurosh edhe krejt dardania me u que e me te perqesh ne kot e kemi se nuk te largohen qikat se ti me bukuri i pervetson -

mos ta nien mjaftojn sa ta shohin frizuren njiher edhe fytyren si te ati kengtarit arab qe me zerine tij i nxitė me qa publikun me emocion -

aq i ka
te dhimbshme kenget -

si domos at kengen hal khueleshele leshhhibbubaba gjyhdurduhla gjehkela buelbul -
besoj se ti e kupton edhe aravishten se je i talentuem -
ajo kenge e ka nje permbajtje aq te dhimbshme -

sidomos kur hypė mbi kamele ai kendtari -
a e ke pa at skenen sa bukur e intepreton -
e qysh perdridhet ajo arabja sahabila abu abi khehihtal gjadida
qysh perdridhet prej emocioneve o spong me duket se ti ua ke shkruar at kenge veq nuk po tregon se sherr je ti si duket edhe stilin nga ti e kan kopjuar a eke pa qysh puthte kamelen e her hypte e her zbriste ne zallė e kur j a niske perseri te shkrinte
qyre ne yu tube te kallė emocioni i aaj kange qe me duket se veq ti ja ke shkrue talenttejeter mbi dhe nuk eshkruan dot aso kenge

qe edhe toka qanė kur e kndon nee e ke fyren si ai je fantastik pa dyshim
ati i perngjanė krejt nji hashim tashiku i qollopekut

lirik
03-05-09, 10:30
Ev sha zoten mare lirik po shume be qishtu tepaske shkrue. Se sha zoten dje tu shkrue qisajde u vonova me shkue ne pune masdreke edhe qaj preduzimaqi shoq ja nisi fill jo pse u vonove jo pse qishtu. Tana i thash kadale mara se une jam kane tu shkrujten qishtu me do ne internete e masnej ja nisi hala ma shume me piskiten edhe i shajti tane qita qe kan shkrue i thash mos se sha zoten ju kallezoj. E sot me tha sha zoten nuk guxon me marren lapitopin me vehti edhe qishtu jeta pa shkrue be.

Sha zoten mara ti lirik une boll jam tu e shkrue qisajde ne takatin tem qat fjalen e shkrume, amo qka i kom mara faj njerzve qe nuk kan shrafcigera me montue edhe masnej fill i del tane profili qka kam dashten me thanen qitu.

Jo sha zoten kam dashten edhe une me shkrue qishtu poezija ne qato pauzat, amo diqysh thojsha sahi me idhnohet qaj liriki, se a e din qysh jan njerzit gjeloza si nuk kan qef mi ba konkurence shoqi-shoqit tana nuk pata shkru ma poezija. Amo ne vend te poezijes e kam sosen vetum proza me shkrujten edhe tana ka fundi i mbledh qishtu grabuje edhe i ndreqi shoq nji mullare roman tej ne kapuq nelte.

Leje qitash mos e perzij loveljen qitu a e shkruve ti qe tekoka e martume, a une sha zoten nuk e kam dijten mare qe osht e martume. Per qata nashta nuk osht mire mara me ja shkrue emnin se tekoka gruaja e burrit qajo Lovlija. Sha zoten mara ti lirik, po me doket qe edhe ti tekoke ka lype qisajde mos pe nxane fare zoge amo nuk po guxon me ja shprehen.

A une jo sha zoten tana vargjat qatyne qe ja kam vnue synin jam tu ja shkrujten ne privat. Edhe ne daq beso e ne daq mos beso nuk i qes mara une shkrolat ngat qatyne dove qitu ne forum qe kogja po fryhen kishe thurrin vargje. Ani qate Rozafen kur e pava qysh shkrujke kishe une pi shkruj dashnise e qishtu, po une vete be nuk nuk jam ka du me shkrue se sha zoten vargjet e qatyne bile edhe do te tujat ngat qatyne vargave te mi avullohen si mus mu pas kanen hiq.

Kush jane be lirik qata deliversa simensa, angjelina antituda edhe qata jane varga qe i shkrun a.

O ti lirik shume falemineres shoq qe te paska marre tane kete kohe se sha zoten qeto dy jave nuk jam qisajde si shpesh se na kane que me nji tjeter baushtelle lerg ne terren, amo mus ki gajle se sha zoten qka te shkrujsh nuk te jes borgj, kur te kthena e vazhdojna qishtu.

O ti Makresh wahabi a edhe ti tekoke ardhen qitu me shkrue a. Sha zoten ne daq me dijten qikjo puna jeme osht sahi ma hallall se qajo e qatyne harapve tu qe rrin tu ju knue dova qitu ne forum. A une e dij per qka jam ardhen qitu edhe nuk osht qare pa pasen une ERFOLG ne dashni vetum qka te shtyhet edhe naj dite se nuk ka send qe e ndale.

qyre more spongebob qka paske shkrue qysh nuk po te vjen marre lirikut me ja ngjit ket far te zeze qi liriku veq nuk po guxon me ju than se po far zogze ka dal me lyp eu te marroft zoti valla hiq nuk te kam jaran ma se ja pask e fut kot jo bre spongi me ken ashtu ndryshe sillet njeriu e jo kshtu si un po mua bre spongi me pelqejn veq shkrimet se nuk jam ken i atyre punve bre spongi deri kur doni me me ngit etiketa eu spongi -
duhet me te qu per permisrsim n tunguzi per riedukim se po gabon ne diagnoza te liriku-
eu sa per xhelaozi jo bre spongi un e qmoj artin e kush e sht mjeshter ja jap doren
qe ve dy vargje shkruaj se po ta bej klritiken letrare te jashtzakonshme veq dy bre hiq ma shum se na plase po kemi qef me ta pa vargun hajt jaranji jem veq dy vargje
dy veq dy sa me ta pa talentin qy veq shkruja ktyne qikave -
direkt te shohim se qysh po ua thurė hajt se kam me ta pranu para krejt dardanis

>>{SpOnGeBoB}<<
03-05-09, 15:50
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lirik
Ev lirik be qka e paska marue mare qisajde qishtu histori. Po normall secilli vjen per diqka qitu a une e kallezova rrast per qfare pune jam ardhen edhe sha zoten une jam ardhen me gjeten rob. Qishtu edhe qatje te hymja e dardanise shkrun qe qeky forum osht mi bashkue zemrat e shperndame neper dynje. Edhe une qitu nuk po shof kurfare mekati be pse me shkue te hogja e te prifti.

Jo sha zoten qishtu te nji teme u nxe muhabeti me loveljen tana erdhe edhe normall tana me hupi lidhja, amo qita pi hjekin shkrimat prej temave edhe nuk e dij ma te cilla teme u kane qajo puna.

Tana osht normalle be qishtu me lypen rob. Jo sha zoten baba me ka thane gjeje robin vehte e per dasum mos nije se une e shkrije me tupana e tanat siams zakonit.

Ja ne kofte qikjo puna me lyp rob pune kurvnije, sha zoten qitash pi bjen qe tane qita te martumt tekokan kurvara. Po une be normall hiq pa shkalle e pa kapercy gardha une vetum po ju drejtona qatyne fatbardhave qe jone hallegjike qishtu si puna jeme e nashta ujdisum e bijme ne razije. A sha zoten e kiam ba me be pa me dalen tema qatje nelet sikur Arkzes qe ja kane urue edhe per mue qishtu nji teme: Urime fejesa >>{SpOnGeBoB}<< edhe qajo fatlumja qe e ka qate nafake nuk iki prej qituhit a kismet ne darsum po te kallezoj se prej qitashtit je i thirrun e edhe qat Shqiptaren e Turshijes kam me thirren e boll do qisajde.

Per Loveljen, ku e dij mara une qe osht e martume. Ajo ka thane qe oshte beqarus se per qasina te martume sha zoten asnji llaf nuk e shkruj ma me ta.

Jo be llovaqke po vrasin, po qfare llovaqke u kapercy aj vakt me vra njerin per femen. A per sociall jo be se nuk ban me ja marren sociallen njerzve qe punojne tu pagu tatim e une me njete shtrete e tu shkru forumave, qishtu nuk e thot as zoti, po qfare.

Sha zotin une qona ne ora 5 ne ferk te sabahit e drejte ne baushtelle deri ka sahati 9 e masnej nja gjyse sahati pauze vij qishtu sendviqin ne dore edhe llaptopin qe e marr me vehti e qeli me kqyren qka ka qitu edhe apet masnej vip e vip e vip deri ka sahati 12 tana shkoj te shpija ne pushim me kqyren mos kane gatue fare laknuri a pasuli edhe tana qishtu.

Kjo pune osht normalle o ti lirik, po de secilli secillen mundet me ngjoftue a me takue dikund a une qitu e kom pa qe nuk osht qare pa me dal nafaka me gjeten naj rob si per vehti ma edhe me qata me linden edhe me prarue dielli bashke.

Shnetje lirk, edhe sha zoten me dashten munesh me me ndihmue vetum kallezom cilla osht qisajde ne forum beqaresh, mos ti hyj qishtu yhyhyhyhyhyhyhy ne oborra te qatyne grave te martume se astenjana be nuk po kallezon.
__________________
Oooh aniiiii be Daaadeeeeee aniii, mos u ban nervooooooz :lol se kam diqka hala me te kallezue ... edhe ate hopa,hopa,hopa me ngadale !!! :lol

http://www.youtube.com/watch?v=Spa6iyTJQ7w

qysh more keni ba kshtu ju vraft zoti jadore qka jan kto far lojnash fjalt e spongebobit mi ke qit mua po ti qenke mozamakeq qysh postimi origjinal u be nga
lirik kur ket e ka ba spongebob e fjalt e spongebobit jan pse edhe kshtu paska ne dardania a me qit ftyr ju pasha me qke t ftyr ju lasha eu
qysh more kshtu qka jan kto dallavere eu


Ev lirik a edhe shkrimet qitash ja nise me mi marren a :tongue: . Sha zoten nuk i ka dy dite qe e shkruva qisajde qe vetum po tutna qe mi vjedhen, kur shife qitash e treta e dites te shkon tane shkrimi po qka ti bajne peozijes sa grima me bo me shkrue qitu ne forum.

E pse be lirik shoqi, ma ki marren tane kete inati qishtu a vetum pse po me dojne tana qito qikat qitu ne forum ja ki nisen me gjelozue qishtu a. Belivalla nuk osht mire. Tana qka i kam mara faj une loveljes ajo vehte u dashuru qishtu, une e kom digjue tane tu thanen dashunija nuk nje kufi ne daq me kaci e ne daq me poezi.

Gabim mara nashta kane ba me qate shkrimin o lirik, mos i ban qitash tana senet te mdhaja per nji grusht shkrolash qitu

e_martumja
03-05-09, 16:05
Bash qyqan qenke ah, allaile ala ne kerkim je, a kerkush spo ta jep ah :biggrin:

Po lutna per ty pra ahahahah

>>{SpOnGeBoB}<<
03-05-09, 17:56
Bash qyqan qenke ah, allaile ala ne kerkim je, a kerkush spo ta jep ah :biggrin:

Po lutna per ty pra ahahahah

po qka po kujton ti, nuk osht qajo senja qe pe lypi une pare qe i ka ra najkunja ne toke :biggrin:

Jo sha zoten ti e martumja hiq mos u lute per mue, po nisje jepe ti e para masnej e ki me me pa qysh qelet udha sha zoten kane me jepen mu mushen rrast nji koloshnik :tongue:

Hej ti e martume a lixove mori pash zotin qaj liriki e kish shkrue kishe na ne Rahavec pu folshim bugarqe, amo sahi e ka prej inatit se na qatje tana sha zoten i kena a po don speca Rahaveci, ne daq patligjona sa ni bostan, ne daq lakna, ne daq o tane te mirat e zoti, rakijen e kena tonen, masnej veren qashtu a qitash e kom sosen qetyne me ju kallezue qe nuk ka me poezi rahaveci.

Po jo bre sa kene do qitu ne privat tu folen, kur tana mu perzi qikjo tema ma nuk osht ka dihet a osht ka bohet fjale per dashni e miting poezije. Amo nuk ka be gejle se une sha zoten tane qato poeteshet e reja qe i kom ngjoftue vjet ne miting te poezijes edhe tana valla ma kane japen nenshkrimin.

e_martumja
03-05-09, 18:19
po qka po kujton ti, nuk osht qajo senja qe pe lypi une pare qe i ka ra najkunja ne toke :biggrin:

Jo sha zoten ti e martumja hiq mos u lute per mue, po nisje jepe ti e para masnej e ki me me pa qysh qelet udha sha zoten kane me jepen mu mushen rrast nji koloshnik :tongue:

Hej ti e martume a lixove mori pash zotin qaj liriki e kish shkrue kishe na ne Rahavec pu folshim bugarqe, amo sahi e ka prej inatit se na qatje tana sha zoten i kena a po don speca Rahaveci, ne daq patligjona sa ni bostan, ne daq lakna, ne daq o tane te mirat e zoti, rakijen e kena tonen, masnej veren qashtu a qitash e kom sosen qetyne me ju kallezue qe nuk ka me poezi rahaveci.

Po jo bre sa kene do qitu ne privat tu folen, kur tana mu perzi qikjo tema ma nuk osht ka dihet a osht ka bohet fjale per dashni e miting poezije. Amo nuk ka be gejle se une sha zoten tane qato poeteshet e reja qe i kom ngjoftue vjet ne miting te poezijes edhe tana valla ma kane japen nenshkrimin.Hiq spo ma rrok qka ke shkrujt :biggrin:

Kurse postimet e Lirikut nuk i lexoj fare...Kurse per gjuhen e ka dhone mendimin por vendast e dijn mire qe cfar gjuhe eshte dhe preardhjen e saj.


ps: jo sha zotin smuj me ta dhone une ahahh kogja shpesh e permend zotin ti tybe ajt shnet si thu.....

lirik
03-05-09, 22:35
O SPONGI BRE QKA PO BEN KSHTU A JE TRANU-

QE FJALT E TUA PO MI QET MU -KA POSTU LIRIKU-

QKA JAN KTO LOJNA DJALO MOS BEN ASO FAQESH TE ZEZA PA LIDHJE
EU -
PO UN TE THASH VEQ DY POEZI SHKRUJ-

DY VARGJE QE TA SHOHIN QIKAT TALNETIN SE SHKRUAN
TE SHEH NDONJ QIKė SE DIN ME JA SHKRU NDOJ VARG SE DUHET ME JA SHKRU NDOJ VARG -

NDOJ QIKE ISHIM KURESHTAR TE SHOHIM

SE MA LEHT DEPERTON TE AJO ME VARGJE

TI ASNJI VARG NUK UA KE SHKRU AS JADORES AS ATYNE QE JU KE VARDISUR -

E PO DON ME GJET NUSE-

NA PATEM DESHIRė ME TE PA SE PAKU DY VARGJE QYSH PO I SHKRUAN QYSH PO I KOMBINON -

QFAR STILI KE E TI PO QON BISHT PERPJET ė

E PO THU LIRIK TI PO MA KI INATI E JO KSHTU E JO ASHTU -

QKA ESHT KY FALCIFIKAT KSHTU QE PO BEN TI -PO MI QET LALFET TUA MUA


VALLA SPONGI MOS MI QIT SHKRIMET TUAJA ASHTU FJAALT TUA E ME THANė KA POSTU LIRIKU SE ANKOHEM TE STAFI I FORUMIT -

E TE PERJASHTOJNė PERGJITHMONė -

MOS BEN ASHTU SE SE IDHNOHNA KEQ :

EDHE I HER ME PROVOKU KTO FLACIFIKATE PRISHUM MANDEJ KUR TE PRISHEH ME MUA PRISHEH KEQ SE KTO JAN LOJNA TE TEPERTA -

PRISHUM MANDEJ KEQ -

MOS BEN ASO MANOVRASH TE FMIJVE PA LIDHJE -

FJALET TUA JAN TUAT-

E TE MIAT JAN T MIAT-

MOS BEN DALLAVERE MOS TE HYJM LLUGAVE SE MANDEJ PRISHUM KEQ-

MOS THUAJ PRAP JO KA FAJ LIRIKU -

NUK JAM FMI UN ME U TALLe ME MUA -

E ME MUE KUR TE PRISHEH PRISHEH KEQ -

NA JA NISUM PER HALLET E TUA KTU QE PO KERKON NUSE TA QELA TEMEN E TI PO MI QET FJALT TUA -

SE GJOJA I KA POSTU LIRIKU -LEJ ATO DALLAVERE MOSMIRNJOHS QENKE


UN DESHTA ME TE NDIHMUE QFAR PROBLEMESH KE QE KE MET PA MARTUE-


PSE PO I REFUZON QIKAT SI JADOREN E PO TE REFUZOJN QIKAT-TY DISA E TI PO JA NIS ME DALALVERE KTU

E TI PO DEL KODRAVE E BREGUT -ME KSO DALLAVERE

ME MUA TA QET SHTREMT


I BJEN PISHMANIT-

MOS U TALL BOLL TASH KPUTE KET TALLJE -

NESE DON ME DISKUTU DISKUTOJMė E FJALT TUA MOS I QIT NE EMER TEMIN

JO KA POSTUE LIRIKU E KU DI UN -

SE E VEQ QORRI NUK E DIN SE FJALT JAN TUAT-

E MOS BEN KTU ASO LOJNASH FALCIFIKIME PA LIDHJE-

SE JE TU DAL PREJ HAJGAREVE-

E PREJ TEME DHE JE DUKE ME NERVOZU


PREJ HAJGAREVE PO DO ME HY NE KONFLIKT SHERR ME MU SI DUKET MOS THUAJ MANDEJ SI E QYSH MOS SHTI THERR NE KEMEBEN E SHNOSHė -SE QE EBSA MORE SPONGEBOB NUK TA QET MIRė PASHA BACIN JO

SE UN DALLAVERGJIT I KAM SHUM MERZI

DHE NUK I FALI KOLLAJ DALLAVERGJITė -

BOLL MA MOS LUAJ ME KTO LOJNA -

MOS MI GJUAJ FJALT TUA MUA -

DISKUTO FER TI ME TUAT UN ME TE MIAT -

E BEJM HAJGARE -

POR MOS E TEPRO ME FALCIFIKIME -

SE PERJASHTOHESH PREJ FORUMI PER KTO SJELLJE FALCIFIKATE KUR TE MERR VESH STAFI I FORUMIT -

SEPSE NDALOHET NJI SJELJJE E TILLė NE FORUM -

SEPSE ESHT KUNDER RREGULLAVE TE FORUMIT -

A MORE VESH -

FJALT T UA MBAJ PER VETE E MOS JA SHKRUAJ LIRIKUT

Guri i madh
03-05-09, 22:41
QY NUSE ani qiso krye shpuza sa te dush veq kallxo sa jap msitni ,se opingat nuk i shkyj badihava ose qysh thojn pa interes ,se me llogarit me KERR sa killometra naften ylin oren e shofer ages killometrat e kerrit ,nuk kie hesap me u martue ,


mos besofsh vetem mue

lirik
03-05-09, 22:41
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lirik- postimi origjinal esht bė nga spongebob
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lirik-postimi origjinal esht bė nga spongebob

postimi origjinal esht be nga spongebob

-----------------------------------
KJO ESHT POSHTERSI E SJELLJES SE SPONGEBOBIT QE PO BEN FALCIFIKIM tash dhe po shihet fytyra e tij e tradhtarit mashtruesit ne rast se edhe njiher ben kso lojnash do te kekrojm qe te ndermerren masa ndaj ti nga administratoret

POSTIMI ORGJINAL ESHT I SPONGEBOBIT DHE FJALT JAN TE TIJ JO TE LIRIKUT

PER KETO SJELLJE SPONGEBOB MUND TE PERJASHTOHESH NGA FORUMI PER FALCIFIKAT

KJO ESHT E TEPER QKA KE Bė
DHE KJO ESHT POSHTERSI DOLE JASHT TEME TASH DHE KTO LOJNA NUK JAN TE MIRA FJALET TUA ME JA QIT LIRIKUT
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

.................................................. .................................................. .......................................
Ev lirik be qka e paska marue mare qisajde qishtu histori. Po normall secilli vjen per diqka qitu a une e kallezova rrast per qfare pune jam ardhen edhe sha zoten une jam ardhen me gjeten rob. Qishtu edhe qatje te hymja e dardanise shkrun qe qeky forum osht mi bashkue zemrat e shperndame neper dynje. Edhe une qitu nuk po shof kurfare mekati be pse me shkue te hogja e te prifti.

Jo sha zoten qishtu te nji teme u nxe muhabeti me loveljen tana erdhe edhe normall tana me hupi lidhja, amo qita pi hjekin shkrimat prej temave edhe nuk e dij ma te cilla teme u kane qajo puna.

Tana osht normalle be qishtu me lypen rob. Jo sha zoten baba me ka thane gjeje robin vehte e per dasum mos nije se une e shkrije me tupana e tanat siams zakonit.

Ja ne kofte qikjo puna me lyp rob pune kurvnije, sha zoten qitash pi bjen qe tane qita te martumt tekokan kurvara. Po une be normall hiq pa shkalle e pa kapercy gardha une vetum po ju drejtona qatyne fatbardhave qe jone hallegjike qishtu si puna jeme e nashta ujdisum e bijme ne razije. A sha zoten e kiam ba me be pa me dalen tema qatje nelet sikur Arkzes qe ja kane urue edhe per mue qishtu nji teme: Urime fejesa >>{SpOnGeBoB}<< edhe qajo fatlumja qe e ka qate nafake nuk iki prej qituhit a kismet ne darsum po te kallezoj se prej qitashtit je i thirrun e edhe qat Shqiptaren e Turshijes kam me thirren e boll do qisajde.

Per Loveljen, ku e dij mara une qe osht e martume. Ajo ka thane qe oshte beqarus se per qasina te martume sha zoten asnji llaf nuk e shkruj ma me ta.

Jo be llovaqke po vrasin, po qfare llovaqke u kapercy aj vakt me vra njerin per femen. A per sociall jo be se nuk ban me ja marren sociallen njerzve qe punojne tu pagu tatim e une me njete shtrete e tu shkru forumave, qishtu nuk e thot as zoti, po qfare.

Sha zotin une qona ne ora 5 ne ferk te sabahit e drejte ne baushtelle deri ka sahati 9 e masnej nja gjyse sahati pauze vij qishtu sendviqin ne dore edhe llaptopin qe e marr me vehti e qeli me kqyren qka ka qitu edhe apet masnej vip e vip e vip deri ka sahati 12 tana shkoj te shpija ne pushim me kqyren mos kane gatue fare laknuri a pasuli edhe tana qishtu.

Kjo pune osht normalle o ti lirik, po de secilli secillen mundet me ngjoftue a me takue dikund a une qitu e kom pa qe nuk osht qare pa me dal nafaka me gjeten naj rob si per vehti ma edhe me qata me linden edhe me prarue dielli bashke.

Shnetje lirk, edhe sha zoten me dashten munesh me me ndihmue vetum kallezom cilla osht qisajde ne forum beqaresh, mos ti hyj qishtu yhyhyhyhyhyhyhy ne oborra te qatyne grave te martume se astenjana be nuk po kallezon.
__________________
Oooh aniiiii be Daaadeeeeee aniii, mos u ban nervooooooz :lol se kam diqka hala me te kallezue ... edhe ate hopa,hopa,hopa me ngadale !!! :lol

http://www.youtube.com/watch?v=Spa6iyTJQ7w

Guri i madh
03-05-09, 22:55
tema qenka argtuse thash e te themeashtu edhe shkruva kur shkoj ne xhami e marr nji cop te postes te ugiqit e shkoj e falna , nese ma merr mendja se e shlyj naj mekatė

lirik
03-05-09, 23:01
Ev lirik a edhe shkrimet qitash ja nise me mi marren a :tongue: . Sha zoten nuk i ka dy dite qe e shkruva qisajde qe vetum po tutna qe mi vjedhen, kur shife qitash e treta e dites te shkon tane shkrimi po qka ti bajne peozijes sa grima me bo me shkrue qitu ne forum.

E pse be lirik shoqi, ma ki marren tane kete inati qishtu a vetum pse po me dojne tana qito qikat qitu ne forum ja ki nisen me gjelozue qishtu a. Belivalla nuk osht mire. Tana qka i kam mara faj une loveljes ajo vehte u dashuru qishtu, une e kom digjue tane tu thanen dashunija nuk nje kufi ne daq me kaci e ne daq me poezi.

Gabim mara nashta kane ba me qate shkrimin o lirik, mos i ban qitash tana senet te mdhaja per nji grusht shkrolash qitu-------------------------

jo shkrimet nuk jam tu ti marr un-

po ose ti ose dikush po tallet

le ta sheh lexuesi se kush po tallet -

por edhe administratoret le ta shohin -
kush po ma qet mua se fjalet i ka postue lirik-

pa ken as postime t e mia as fjalt e mia

kush po mashtron e po falcifikon ktu

se kjo esht poshtersi-qe te ben te mendosh ndryshe per ket forum

nuk esht mir qe nga nji teme e zakonshme te dalim ne nervozė pa lidhje
se veq ti spongebob po i ben kto lojna kush tjeter n kso lojnash nuk bej

Guri i madh
03-05-09, 23:05
ne ket tem qenkna hy pa marr avdes nuk po e vazhdoj ma gjat

>>{SpOnGeBoB}<<
04-05-09, 11:04
-------------------------

jo shkrimet nuk jam tu ti marr un-

po ose ti ose dikush po tallet

le ta sheh lexuesi se kush po tallet -

por edhe administratoret le ta shohin -
kush po ma qet mua se fjalet i ka postue lirik-

pa ken as postime t e mia as fjalt e mia

kush po mashtron e po falcifikon ktu

se kjo esht poshtersi-qe te ben te mendosh ndryshe per ket forum

nuk esht mir qe nga nji teme e zakonshme te dalim ne nervozė pa lidhje
se veq ti spongebob po i ben kto lojna kush tjeter n kso lojnash nuk bej


A qitash sha zoten mara lirik shoqi, pernime je ka e qete permi kapuq.Nihere mire u nis tema qe une jam tuj lyp rob qisajde e tana ti dole fill te poezija. Kur mara une kam maren poezija tuja qishtu. Tana nuk osht sha zoten e vertete hiq qe dikush ban falcifikata qitu edhe si te thojne far administratori qashtu, sha zoten osht ka rren tane diten e lume se qajo nuk osht e mundshme, se mas 5 dakikave nuk mund ndryshon njeri ma shkrim qitu. A ta shkruva ma nelte se nashta osht gabim shoq, qe se palidhe po me shkon koha qishtu mu kon deri qitash e kisha shkrue nji poezi une.

Edhe osht e vertete qe une shkruj poezija po nuk i kam qiten mara ne forum, vetum qatyne qka ja kam que a po kupton a ki digjue ti najhere per diskrecijon shoq. Une kar ja shprehi dikujna prej qetyna qikave ndjenjat e mija nuk osht patjeter qe duhet me marren vesh tane dynjeja si ne teater. Tana une nuk shkruj qysh e kishe shkrue ti per tre minuta poezi. Normall qishtu une muj edhe per dy dakika me shkrujten qasishna amo ku po jetet mara emocioni edhe mesazhi i qasajna poezijes qe e shkrun njeri.

A sha zotin vetum prite se qito peozijat e mija ja kom jepen nji qikes te Shipnijes qe po rrijke ne Amerike, a me doket qe edhe ajo osht shkrimtare edhe osht tu mi bo lektorat se une i kam shkrue ne dialekt te Rahavecit edhe sa ti ujdisi ne gjuhen letrare edhe ki me pae ti qka osht poezija.

Amo ti tekoke ardhen qitu demek me vazhdue temen hajde qitash mu perla edhe me mi hupen shancat, qe tash ki kujtue qe fill une vi qitu me ja nisen mu sha e me qkrue qkamos vetum me ba qete temen lomsh a qita menzi pritin mi mshelen temen.

E qishtu ti lirik, se ika nihere se sot e kam sosen qasajna Rozafes me ja shkrue nji poezi edhe mi kallezue qysh shkruj amo nihere ta pys qate qiken e Shipnijes qe po shkrujke sa t`mi bajne lektyrimin :tongue: Qishtu pra, qato qka jane te mijat jane te mijat a qka jane tujat ruje mare vehte kush ti vjedh shkrimat ku di une.Edhe qitu per fund i pershnes tana qato qikat qe kane shprehen interesim me kangen

Ah moj dashnija jeme :rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=Qlu2c59lqTM&feature=related

>>{SpOnGeBoB}<<
04-05-09, 13:47
Edhe osht e vertete qe une shkruj poezija po nuk i kam qiten mara ne forum, vetum qatyne qka ja kam que a po kupton a ki digjue ti najhere per diskrecijon shoq. Une kur (qishtu duhet mu kanen) e jo qashtu qysh osht e shkrume :confused: ja shprehi dikujna prej qetyna qikave ndjenjat e mija nuk osht patjeter qe duhet me marren vesh tane dynjeja si ne teater. Tana une nuk shkruj qysh e kishe shkrue ti per tre minuta poezi. Normall qishtu une muj edhe per dy dakika me shkrujten qasishna amo ku po jetet mara emocioni edhe mesazhi i qasajna poezijes qe e shkrun njeri.


Hej a osht mara qajo Anna qisajde a kush i formon qito llafat e deformume se sha zoten te pasna shkretu qatje nelte tu u nguten vakti i drekes mara u konen :tongue:

jadore
04-05-09, 22:02
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lirik
Ev lirik be qka e paska marue mare qisajde qishtu histori. Po normall secilli vjen per diqka qitu a une e kallezova rrast per qfare pune jam ardhen edhe sha zoten une jam ardhen me gjeten rob. Qishtu edhe qatje te hymja e dardanise shkrun qe qeky forum osht mi bashkue zemrat e shperndame neper dynje. Edhe une qitu nuk po shof kurfare mekati be pse me shkue te hogja e te prifti.

Jo sha zoten qishtu te nji teme u nxe muhabeti me loveljen tana erdhe edhe normall tana me hupi lidhja, amo qita pi hjekin shkrimat prej temave edhe nuk e dij ma te cilla teme u kane qajo puna.

Tana osht normalle be qishtu me lypen rob. Jo sha zoten baba me ka thane gjeje robin vehte e per dasum mos nije se une e shkrije me tupana e tanat siams zakonit.

Ja ne kofte qikjo puna me lyp rob pune kurvnije, sha zoten qitash pi bjen qe tane qita te martumt tekokan kurvara. Po une be normall hiq pa shkalle e pa kapercy gardha une vetum po ju drejtona qatyne fatbardhave qe jone hallegjike qishtu si puna jeme e nashta ujdisum e bijme ne razije. A sha zoten e kiam ba me be pa me dalen tema qatje nelet sikur Arkzes qe ja kane urue edhe per mue qishtu nji teme: Urime fejesa >>{SpOnGeBoB}<< edhe qajo fatlumja qe e ka qate nafake nuk iki prej qituhit a kismet ne darsum po te kallezoj se prej qitashtit je i thirrun e edhe qat Shqiptaren e Turshijes kam me thirren e boll do qisajde.

Per Loveljen, ku e dij mara une qe osht e martume. Ajo ka thane qe oshte beqarus se per qasina te martume sha zoten asnji llaf nuk e shkruj ma me ta.

Jo be llovaqke po vrasin, po qfare llovaqke u kapercy aj vakt me vra njerin per femen. A per sociall jo be se nuk ban me ja marren sociallen njerzve qe punojne tu pagu tatim e une me njete shtrete e tu shkru forumave, qishtu nuk e thot as zoti, po qfare.

Sha zotin une qona ne ora 5 ne ferk te sabahit e drejte ne baushtelle deri ka sahati 9 e masnej nja gjyse sahati pauze vij qishtu sendviqin ne dore edhe llaptopin qe e marr me vehti e qeli me kqyren qka ka qitu edhe apet masnej vip e vip e vip deri ka sahati 12 tana shkoj te shpija ne pushim me kqyren mos kane gatue fare laknuri a pasuli edhe tana qishtu.

Kjo pune osht normalle o ti lirik, po de secilli secillen mundet me ngjoftue a me takue dikund a une qitu e kom pa qe nuk osht qare pa me dal nafaka me gjeten naj rob si per vehti ma edhe me qata me linden edhe me prarue dielli bashke.

Shnetje lirk, edhe sha zoten me dashten munesh me me ndihmue vetum kallezom cilla osht qisajde ne forum beqaresh, mos ti hyj qishtu yhyhyhyhyhyhyhy ne oborra te qatyne grave te martume se astenjana be nuk po kallezon.
__________________
Oooh aniiiii be Daaadeeeeee aniii, mos u ban nervooooooz :lol se kam diqka hala me te kallezue ... edhe ate hopa,hopa,hopa me ngadale !!! :lol

http://www.youtube.com/watch?v=Spa6iyTJQ7w

qysh more keni ba kshtu ju vraft zoti jadore qka jan kto far lojnash fjalt e spongebobit mi ke qit mua po ti qenke mozamakeq qysh postimi origjinal u be nga
lirik kur ket e ka ba spongebob e fjalt e spongebobit jan pse edhe kshtu paska ne dardania a me qit ftyr ju pasha me qke t ftyr ju lasha eu
qysh more kshtu qka jan kto dallavere eu

lirik , edhe nem me paske-a, jo valla thuj ti shyqyr qe nuk eshte mama ketu e antarsume se bash hatjri i kish mbet , une keshe po me ndihmon se edhe qe po me nem jo valla prit kete nuk e kam , hajli kofte , ishalla me shtohet ymri valla se jo kaq heret jo se kam nijet ..
tash nje sqarim ,
secili postim i ka karakterisitkat qe permban stlin e vet antarit ne te shkruar , keshtu kuptohet fare lehte kur postohet nga jadore nga spongebob apo nga lirik apo kushdo qofte
prandaj lidhje me postimin duhet te kete ndodhur ky gabim ,
kur citojme nje postim paraprak pasi qe nr i fjalive eshte i limituar per nje postim shume here i fshim fjalet paraprake te antarit qe citojme dhe diskutojme vetem per citatin qe na intereson , por nese nuk e fshim gjate citimit edhe emrin e antarit automatikisht shkrimi yne mbet nen emrin e antarit tjeter , kesi raste na ndodhin gjithesecilit nga ngutija i njejti rast duket te kete ndodh dhe me shkrimin e psongebobit te cituar juve ..
p.s.
ani valla une e pata bo nijet me e publiku poezine qe ma pat kushtu spongi per hire te respektit ndaj jush qe te ju deshmoj qe songi rahovecian nima ka sens poezije , por ma ndaloj vet spongi me arsyetimin vargu eshte prone e tij e motivi nuk ka te drejte autorsije ,
keshtu qe nuk po guxoj edhe pse gjyhnah qe publiku nuk e ka rastin ta kete ate perl poezie ..
spong qe a e mbajta fjalen , nuk ta publikova poezine !

Tinky-Winky
04-05-09, 23:54
Qe se une du me shpalosen talentin tem e mi thuren disa varga edhe me i tregue qetinaj spongibobit se krejt forre asht ka ban me qit jadoren se tyben e tybs lidhje me poezija ska se sti din dy fjale me i lidhen hej hej hejjjj,ja nisa

oj dashnije po ku je be
ku je be qe sa jam ka tlypi ,ti a e din qe ty nga mas teje mkapi edhe gripi e po mshkojn hundt qyrrat vrc e po kullna si qeni ,po qysh spo tvjen mare se nuk e meritoj bre qishtuqene mem dal emri.
Une tanaheret jam konen si kazanova ,a qi u silla mire me ty qishtuqene po ma bon a? Ani ani o kudra e keqe ka met mar mallo edhe niher me mi puth mysteqet se une tanaheret jam kon lule e ti je kane dhe, qysh mare nime spo tvjen marre po adin sa gjinen per ty i kom rre.
I kom re, valla i killavsha dajak se tkam paten per merak o shtipalka e ngrat.po tash ti ik ,ik shpejt e naq bjer n radar se bona tzona ty mu sill ka shpija jeme kom me ta bo shpinen var, bre rezilejko bre e poshter qaq shpejt i harove ledhatimet atje nalt mbi koder ,kur ma bojshe ska me ty e une e mersha malin e veq ti zgugurdhosha syte .ah ato lule qe na rethojshin edhe baglat e delmeve pereth qe kundermonin edhe zhurma e zojve tpafajshem qe ne kajher me gur i qellonim.
Qysh mara sterdh marre se edhe garantus per kredit tu bana edhe nanes tane ni mushje t pesve ja qova edhe vllaut ton noten tu profesori historise ja nreqa ,po ti katile u tregove ,ike e shkove .
po tash une jam mush mend e te tjetra kom gjet prehje e ty muj me ta thonen veq i send per fund.shnetje

>>{SpOnGeBoB}<<
05-05-09, 13:53
Hej o ti Tinky qka osht be qikjo qishtu? ti a hajgare tekoke tu ba a ? ku shkruhet mara poezija qishtu. Bile mi pas thye qato fletat e rreshtave ne dysh shoq e jo qishtu pej nji shpatit ne shpatin tjeter.

A e din ti qysh osht poezija, qajo shkruhet me dy llafa edhe diqysh a din sikur kur e pret me zhilet as nuk te dhemb e as nuk te djege. A po kupton ka emocion edhe municion amo nuk ban me lane te eksplodon.

Sha zoten Zhade mire ja ke ba, se qajo sfera private duhet mara mu rujten jo mi qiten te tanat qitu ne forum se qato nuk jane ditarja e Ana Frankes me lexue kush t`munet qisajde.

DEA
05-05-09, 15:07
Veq thash t`kqyri a ka gjet hala!

~AnnA~
05-05-09, 22:03
Sponge,a ende nuk gjete nuse o i uruar? :biggrin:

Sponge mos flej e mos te zej gjumi
veja ndonjeres syrin nga forumi :smile:
do besh mire mem ndegjue
eja mesit me dergo mue :smile:

Idila
06-05-09, 19:50
Sponge,a ende nuk gjete nuse o i uruar? :biggrin:

:smile:
Ana, po ku t`a gjejė nusen i uruari kur dikush e lėvdon e tjetri e shan, nuk dinė si t`ia bėjnė edhe tė shkretat femra qė presin tek dera propozimin e spongit :tongue: t`a pranojnė ose jo! :biggrin:

uliksi31
06-05-09, 19:57
Duket se u pshtjellue puna e mesitit.:biggrin: Te na ka pas shkue njani shkues (mesit), por nuk i ka pelqye dhendri. Cohet e i thot babes se vajzes: me m'ndegjue mue sja jep bijen.:biggrin: Keshtu duket ka ardh puna e keti msiti, por ishalla po xhdriedhitet puna ose pe ndrrojm msitin.:biggrin:

Idila
06-05-09, 20:01
Duket se u pshtjellue puna e mesitit.:biggrin: Te na ka pas shkue njani shkues (mesit), por nuk i ka pelqye dhendri. Cohet e i thot babes se vajzes: me m'ndegjue mue sja jep bijen.:biggrin: Keshtu duket ka ardh puna e keti msiti, por ishalla po xhdriedhitet puna ose pe ndrrojm msitin.:biggrin:
S`besoj se nuk i ka pėlqyer dhėndri, por me siguri fjalėt e lirikut (tė palarat qė ia zbuloi spongit nė shesh :P )kanė bėrė "kėmbė"....asgjė dhe puna e tij! :biggrin:

>>{SpOnGeBoB}<<
08-05-09, 18:00
Shife mara DEA, ~AnnA~, uliksi31-jr. edhe qikjo Idila tekokan ardhen. O une qishtu tu ba negocjata jam kanen qito dite me qato kandidatet potenciale per nuse edhe per ata nuk jam ardhen qitu. Ho a kini mara edhe ju naj propozim me jepen edhe dine se qishtu fal nuk e la. Edhe tana qitu me qika me gra e qka jane i keni ka nji pare hulla-hupka dhurate pej nuses :tongue: a qityne tjerve ka ni pare qorapa amo vetum jam tu priten sa te bijne akcion qmimet.

Hej ku hupi mara qaj liriki qe nuk e pava ma qitu, ishalla mara nuk osht idhnue se sha zoten edhe qaj kam pas thane qe msit shkoj e qitash kur e pas qe nuk po sos pune shkoj. Edhe e kom dijten qe qishtu ka me ardhen puna kur ja nisi me shkrujten qitu per poezi.

Po qkao osht mara ka me vyne mue poezija, qasishna sa te dush mund gjen njeri a une shume mire i kallezova qe qitu jam hy me gjeten nuse ne dardani e aj sa te strofa e para sa te strofa e dyte tu kallezue.

Shnetje nihere

Jana
08-05-09, 18:49
Bohet mir....del najo qe ban ramet e merr edhe kta se Gjyna,,,,hahahahahaha

>>{SpOnGeBoB}<<
08-05-09, 19:02
Bohet mir....del najo qe ban ramet e merr edhe kta se Gjyna,,,,hahahahahaha

Kush be Jano rahmet, sha zoten ne daqin me bo sevap me vetevehten e tyne se. :biggrin: Sha zotin ti Jano nuk ta kish dalen keq :tongue: ani menohu nihere mire halo ki vakt mu menue :tongue: se halo nuk e kam sosen qitash per qitash. :biggrin:

Albonita
08-05-09, 19:09
Sha zoten jan mundu met ba nje person thashe thanave, po nuk asht tju hec hic as kujt se gjdo pergjigje e jotja....po i len pa Coment te gjithee....!!


Zore asht me gjet Cika per Berisht.... ato duhet me cen me nje karkter shum te lart se berisht nuk pranoj dryshe...Shnetje se gjdo germ e jotja ka vler...edhe pse te kan Cite ketu te thash e thana..!

Nuk muj pa lexua shkrimet tua... edhe shkarravita edhe une ketu pak:wink:

selvija
08-05-09, 20:20
sha zotin ti pa msu me thur vargje zor ki me gjet nuse bodihava ki:tongue:

Jana
08-05-09, 22:08
Kush be Jano rahmet, sha zoten ne daqin me bo sevap me vetevehten e tyne se. :biggrin: Sha zotin ti Jano nuk ta kish dalen keq :tongue: ani menohu nihere mire halo ki vakt mu menue :tongue: se halo nuk e kam sosen qitash per qitash. :biggrin:

Hhahahhaha ishalla e gjen njo qysh je vet...
Une s'muj valla as spo mendoj hiq,...pa mendu pet tregoj qe s'muj me trdhtu Rafetin....

>>{SpOnGeBoB}<<
09-05-09, 15:14
Hhahahhaha ishalla e gjen njo qysh je vet...
Une s'muj valla as spo mendoj hiq,...pa mendu pet tregoj qe s'muj me trdhtu Rafetin....

Ani mara qka ka lidhe, edhe kur me thua jo te kam shpirt :biggrin: a qajo qe me thote po e kam Megashpirt :tongue:

Vetum per Megashpirtin http://www.youtube.com/watch?v=vKh3_wWyIsg&feature=related :biggrin:

Po mire ta paska shkrujten qajo kusherine jeme Albonita, po sha zotin nuk jane tu e dijten qito se vershojne si Drini e Valbona drejte >>{SpOnGeBoB}<< :tongue:

Shnetje nihere se kom me dalen ne takim qitash ne gjyse ne pese me njonen :biggrin:

>>{SpOnGeBoB}<< nga Rahaveci e qajo Goca nga Pogradeci :tongue:

Albonita
09-05-09, 20:37
Ani mara qka ka lidhe, edhe kur me thua jo te kam shpirt :biggrin: a qajo qe me thote po e kam Megashpirt :tongue:

Vetum per Megashpirtin http://www.youtube.com/watch?v=vKh3_wWyIsg&feature=related :biggrin:

Po mire ta paska shkrujten qajo kusherine jeme Albonita, po sha zotin nuk jane tu e dijten qito se vershojne si Drini e Valbona drejte >>{SpOnGeBoB}<< :tongue:

Shnetje nihere se kom me dalen ne takim qitash ne gjyse ne pese me njonen :biggrin:

>>{SpOnGeBoB}<< nga Rahaveci e qajo Goca nga Pogradeci :tongue:


Sha zoten nuk pase diten bre ..masi ke pas mu takua me at vajzen, ishe dasht me ja pershtat pak muziken ..se me tu afrua ma ngat ..sepse kam Ndi se ne Rahovece po bajka Rushi I miree..Shnetje..!


"Rrushi"
http://www.youtube.com/watch?v=jVUvPNPtRJs (http://www.youtube.com/watch?v=jVUvPNPtRJs)

lirik
10-05-09, 22:56
spongebob jam hidhru se e vrejta se jan paraqitur kandidat kundershtarė qe un u zgjodha si msit -
mandej u paraqiten msit tjerė-

mandej edhe me erdh gjynah me te marr pare se jadorja propozoj me e hap nji fond per ty -

per shkak te fukarallakut t e madh qe paske qu shum pare ne rahovec -

siq kam ndegju jeni 170 antarė -

ishit bashk ne nji shpi -

bile po tregojn se ka nga ju edhe asi qe e mbajn ne mend mahmut pashen-

qysh more spongi paskan jetu aq gjat -po habitem mos ju ke qu marmelada prej diaspore -
spongi ndegjo po e shoh se jan paraqit kandidat per msitni u bė konkurencė e madhe -
mandej me sa po shoh ti po i refuzon qikat me duket se do me na dalė i dyshimt si ti refuzojsh shum qika dikund ja ka dhanė faji esht te ti kshtu qe ka mundsi q e mua aksioni per ty me shkon huq un e rregulloj e ti refuzon me shkon koha kot mandej te paret u pa puna jadore ka thėnė spongi nuk ka pare edhe tinki winki tha spongebobi as fjal nuk din me i thur ne vargje kshtu qe shum ke ra ne pika edhe pse interesimi per ty esht i jashtzakonshem sepse qikat po kan shpresa qe ke me ndryshu -
qka parashihet te ndryshimet
mos me punu ne baushtellė por dikund ne ndonji institut si msus i bilogjisė
mos me qu kaq shum pare te shpija dhe me organizu ndarjen e fisit mos me ndejt ma bashk 170 vet
se nusja nuk po don ashtu
dialektin nuk po ta pelqejnė dhe kan ndegju se i bukur nuk je ysh kam ndegju je vetem nji meter e 65 kjo gjatsi nuk mjafton per martesė se nuse kaq te vogel nuk ka -
po ka shum probleme shum telashe ne kan dalė nuk di si me ja gjet qaren mandej me sa u pa aty te ajo emartumja ti kalove direkt ne nji kerkesė qe duket si e jashtzakonshme qka qikat i ke trembur
sepse ajo kerkesė ashtu deshmon se ti je i intresuar vetem per haöllakama te qastit nuk je dal per martesė hakikat -
qysh i the te martuiumes ashtu veq nisja ti se mandej te tjerat nuk kan me u ndal po them se
deri ktu shum shansa ke pas e me ket demaskim e hoqe masken tash krejt kan me mendu qe je aventurist i qasttit gabove krejt fjalt qka i folem per ty mir vet i qite ne balt kjo e martumja t mashtroj e ti u tregove re ne kurtha spongebob na ke prish punė shum edhe mistet ma te aft kan me deshtu se e kan pa qe ti qenke marakli per tjeter qka jo me u rahatu per nuse simbas asaj qe i the asaj te martumes dardania ka fakt kena me ta qit faktin para dhe kjo ti mbyll shum shtigje -
ti prej nuses dole ne aventurė jo nisja ti i the te martumes se tjerat varg e vi kan me dalė qysh ashtu spongi na shkatrrove tash edhe me fol krejt dardania mir per ty nuk vbeson kush ma se nuk e dijn a je dal per nuse a per avantura ne fakt un deshta me te ndihmu qe ti te martohesh por tash pas ksaj oferte avanturiste ke rxu shum pika a e din qka mundet me me than dikush me thot ti po angazhohesh per spongin a po ai haptas i shpreh per qka ka hall valla spongi te them te drejten nuk kena ftyr ma me ja msy kuj per ty na zhgenjeve

lirik
10-05-09, 22:59
QY NUSE ani qiso krye shpuza sa te dush veq kallxo sa jap msitni ,se opingat nuk i shkyj badihava ose qysh thojn pa interes ,se me llogarit me KERR sa killometra naften ylin oren e shofer ages killometrat e kerrit ,nuk kie hesap me u martue ,


mos besofsh vetem mue
qy spongi edhe fjalt e gruit te madh merri para sysh

lirik
10-05-09, 23:07
Hhahahhaha ishalla e gjen njo qysh je vet...
Une s'muj valla as spo mendoj hiq,...pa mendu pet tregoj qe s'muj me trdhtu Rafetin....
-----------------------

spongi bre e paske ba namin po edhe janes ju paske vardis a eu spong zeza ku pasha besen qe boll kam pa e kam ndegju veq jo kshtu nu paskam pa qy mos bres spongi se ja merr ftyren rahavecit po ti krejt dardanis ju paske vardis eu -
ku spongi spongi isha pre se del ti ksi mileti spongi qyre kam fillu me dyshu te ti-
mos je najfar sekti tariku qe ke qef me i marr njiqnd gra e e me i maru me secilen ka shtat fmi qyre spongi ne qoft se je asi tipi duhet me i pas pare mos i kqyr ti ata sheikt se ata kan pare me i mbajt kot gratė me hanger edhe nga treqind gra i mbajn e ti valla me baushtell nuk mundesh te mbesin pa buk -spongi ndrroe taktiken
se ju paske paraqit te gjithave si duket -
te shohim a po del ndonji qe nuk ju ke paraqit ė-
mDNEJ SPONGI PO ME BEFASON SHUM EDHE NJI DIQKA TI POP JU PARAQITESH EDHE PO I REFUZON QKA ESHT KJO E MSHEFT SE UN PO DYSHOJ DIQKA MANDEJ
edhe keto femratqe po paraqitetn ne ket kandidaturė te ti un po habitem more nuk e paskam dit qe je faktor kaq me rendesi-duhet me hulumtu ma shum per ty spongi-
dhe duhet me dit se ne qfar menyre po i zhvillon ne gociatat e mshefta na e trego pak talentin se po me duket se ti atje po i ndryshon fjhalt ne ato vardisjet e mshefta negociatore

>>{SpOnGeBoB}<<
11-05-09, 15:15
-----------------------

spongi bre e paske ba namin po edhe janes ju paske vardis a eu spong zeza ku pasha besen qe boll kam pa e kam ndegju veq jo kshtu nu paskam pa qy mos bres spongi se ja merr ftyren rahavecit po ti krejt dardanis ju paske vardis eu -
ku spongi spongi isha pre se del ti ksi mileti spongi qyre kam fillu me dyshu te ti-
mos je najfar sekti tariku qe ke qef me i marr njiqnd gra e e me i maru me secilen ka shtat fmi qyre spongi ne qoft se je asi tipi duhet me i pas pare mos i kqyr ti ata sheikt se ata kan pare me i mbajt kot gratė me hanger edhe nga treqind gra i mbajn e ti valla me baushtell nuk mundesh te mbesin pa buk -spongi ndrroe taktiken
se ju paske paraqit te gjithave si duket -
te shohim a po del ndonji qe nuk ju ke paraqit ė-
mDNEJ SPONGI PO ME BEFASON SHUM EDHE NJI DIQKA TI POP JU PARAQITESH EDHE PO I REFUZON QKA ESHT KJO E MSHEFT SE UN PO DYSHOJ DIQKA MANDEJ
edhe keto femratqe po paraqitetn ne ket kandidaturė te ti un po habitem more nuk e paskam dit qe je faktor kaq me rendesi-duhet me hulumtu ma shum per ty spongi-
dhe duhet me dit se ne qfar menyre po i zhvillon ne gociatat e mshefta na e trego pak talentin se po me duket se ti atje po i ndryshon fjhalt ne ato vardisjet e mshefta negociatore

shife mara tekoka ardhen liriki, sha zoten sa thash qaj liriki shoq u idhnue jo mi preket shkrimat qishtu jo qishtu, po mire paske ba qe tekoke ardhen mara.

Sha zoten mara ti lirik, nuk ish qikjo pune bash qashtu qysh thojshin hajde be se e gjen nfaken, amo po me doket qe qisajna pi thojshin si te aj llafi u martue kush u martue se sha zotin e kish njete mu ba deti kos e me ti mshue me shuplaka :tongue:

Po jo be ti lirik shoqi, une tane qito nuk jam ka i marre qka je ka thue se une nuk jam tu jetue shoq ne harapistan, amo qishtu negocjatat jane tu u zhvillue nihere. Edhe qishtu sha zoten boll drejte ju kom kallezue jo kili-mili mas gardhit here njanes e here tjetres.

Masnej hiqju mara Janes, se qishtu e ka shkrue ne publik se sha zoten ne privat mue ma ka shkrujten PO, tana a e dine, nejse qita nuk e dij as une bash mire amo e kam te digjume se kur femna po thojke Jo, pi bijke qe osht Po :rolleyes:

Amo qikjo pune e ka edhe nji sekret, amo qita nuk muj e kallezoj se qatehere kur shkova ne Rahavec para dy javesh drejt e fluturim te baba Sheh edhe me tha vetum kallezo cilles ja ke vnue synin edhe a munesh me prue najsend te tyne. Sha zoten u desht me ardhen qitu me i bo printe shkrimat qe i kane shkrue e ne qato letra e ka kurdisen fallin, ishalla e fundit me hajr de mo se boll shkoj qikjo pune si gjate qishtu sikur me pas ba sehire mara.

Amo, nam nam osht tu hecen puna edhe qitash u ofrue hamene ne qerek finale tu i ba selekcjonimin.

Shnetje nihere se e kam lanen me njanen mu zateten te mesingjerja e nashta u ardhen osht tuj priten qitash.

lirik
11-05-09, 22:42
spongi u bane legjendė e gjallė qyre more spongi nuk e kisha besu se paske pas negociata me gjith kto qika -
qe po tė bėj be na ke dalė befasi -vertetė kazanovė i gjallė njiher mendoja thash mos ua tregu bukurinė i ke mashtru me bukuri tash e mora vesh se me sheh paske vepru-
sigurisht kur te merrsh ndonji per nuse edhe ajo me sheh ka ma ardh ne tarik tendin duhet me hy edhe ajo me u bė dervishe me marr dorė te baba sheh -
po si duket e paske marr dallash more spongi kur qikat te kan thanė jo ti e paske marr per po-
ket zbulim epokal emsuam prej teje qe demek kur te thot jo po dojka me than po -
ku edhe ket e ndegjova zbulim
po si duket more spongi duke i ngatrruar po e jo e refuzimet qe po ua bėn e po ti bėjn keto jan shkaqet q e te kan lanė pa martu
deri tash po ndrroje metoden thuaj un po dua po ju nuk po doni dhe perserite shum her mos e harro se mandej ne qate vendimtare e harron besoj se mandej ke me ken ma i suksesshėm -
te martesa jote akoma nuk e kam te kjartė more spongi qysh po don me u martu direkt si ne kohen e mahmut pashes pa kalu me qiken bile nja tri vjet e me u njoftė mirė -spongi more ti me duket po don me u martu si ne kohen enastradinit veq me ta pru si ktynejher me qylyma te mluet ne kerr te kualve-spongi kujdes se mund te mashtrojn ashtu ka gjithfar lloj problemash njerz ta qojn ndoj mashkull nusen ta marrin nga kerri i kualve e ta qesin ndoj mashkull ne kerr -
ti meqense po e lyp nusen pa e pa hiq veq me msit ka mundsi ta ndrrojn sepse ka ndodh edhe kjo-
meqense nuk ishte zakoni me e pa nusen ka pas raste kur ja kan marr ne kerr udhes e ja kan qit tjetren ne vend te saj -kujdes spongi se qysh po lyp ti veq me ndermjetsues e kan dal kandidat edhe per msit po thojn duhet me e ndrru msitin si duket po dojn me ta kurtghu dikund taktiken ekan ndermend me ta qit ndoj tjeter jo ate me te cilen ti zhvillon negociata -
linia mafioze po vepron spongi k,ujdes se po te trullosin ti je i pa sherr nuk je provu veq me baushtella kujdes se kur te shkojsh me ja heq duvakun e me hi ne gjerdek kush e di se qka te del-
qy spongi me mu edhe pse jena idhnu nga njiher un ta bej at ndrrim se nuk bej me hile por kujdes
se konkurenca esht e madhe mos po te ndrrohen se hilja del ne skenė e kan hetu se ti i beson msitit e ka ndonji qe hyn me hile ne gjerdek kur te shish ti mandej e sheh hopa nuk esht ajo qe ke zhvillu negociata veq kur te del tjetra za ndrrojnė o spongi ruju kujdes se te mashtrojnė

lirik
11-05-09, 23:02
Kush be Jano rahmet, sha zoten ne daqin me bo sevap me vetevehten e tyne se. :biggrin: Sha zotin ti Jano nuk ta kish dalen keq :tongue: ani menohu nihere mire halo ki vakt mu menue :tongue: se halo nuk e kam sosen qitash per qitash. :biggrin:----------------
spongi boll e ke qe je popullarizu edhe nese nuk ke sukses nuk te pranon asnji
me u martu me ty mjafton qe je permendė-


ani qy edhe janes po i thu kshtu ku ku spongi na kalle -

qysh more ashtu po i thu janes po ti o spongi nuk je akademik as a artist eu -

spongi po doket vetja ma nalt se krejt na e ke ftofė ani ne nji far vendi kishe pas thanė njiqindmij her i ke vargjet ma te mira se te miat qy ku ku spongi a din qka do me than njiqndmi her te kishe than veq disa her po jo aq shum spongi na kalle me artin tend por je i lezetshem na knaqe

lirik
11-05-09, 23:10
Sha zoten nuk pase diten bre ..masi ke pas mu takua me at vajzen, ishe dasht me ja pershtat pak muziken ..se me tu afrua ma ngat ..sepse kam Ndi se ne Rahovece po bajka Rushi I miree..Shnetje..!


"Rrushi"
http://www.youtube.com/watch?v=jVUvPNPtRJs (http://www.youtube.com/watch?v=jVUvPNPtRJs)


spongi edhe albonita ka dalė ne skenė per emrin tend
je fantatsik spongi -
je i famshem je si alen deloni ose din martini legjenda do te thuren per ty
por shkaqet e gjith ktyre refuzimeve akoma nuk i kemi te njohura
vajzat ma te bukura ne dardani i ke refuzuar a mund te na i tregosh shkaqet-
po flitet lloj lloj dezinformate na e sqaro pak pse-

disa po thonė esht i tredhur spongi -

prandaj flet vetem kah ana emocionale -

por kur t e vjen puna te finalja me hy ne gjerdek refuzon a qendron kjo spongi apo esht vetem propagandė dezinformatė e armiqve te mbredshem dhe te jashtem te dardanisė
dhe njikohsisht armiqt tu te mbrendshem e te jashtem me gjith dezinformaten
kan filluar dyshimet per shkak te refuzimeve te shumta
mandej ne nji te vertetė qe na e ka shkruar jadore se ti i ke hargjuar paratė
duke qua para ne shtepi a qendron kjo dhe fondin humanitarė qe don ta hapi per ty jadore per martesen a po pranon ti

lirik
11-05-09, 23:22
Sha zoten jan mundu met ba nje person thashe thanave, po nuk asht tju hec hic as kujt se gjdo pergjigje e jotja....po i len pa Coment te gjithee....!!


Zore asht me gjet Cika per Berisht.... ato duhet me cen me nje karkter shum te lart se berisht nuk pranoj dryshe...Shnetje se gjdo germ e jotja ka vler...edhe pse te kan Cite ketu te thash e thana..!

Nuk muj pa lexua shkrimet tua... edhe shkarravita edhe une ketu pak:wink:

mirė te paska mbrojt albonita spongi po jadoren pse e refuzova ajo ishte me karakter
dinte me te qit pite e laknuer e gjtihqka ke gabu dhe po me dukesh i dshimt
si duket mir e ka jadore ti po lyp nuse qe ka pare e nuk po lyp nuse te shpisė mandej siq po flitet po ke qef me ja marr paret e mandej me i than jo nuk po martohna me ty-
yre spongi nese kjo qendron se si te kan demaskuar se per pare ke dalur me gjet ndonji qe ka pare paske gabu -
a po mendon qe je ne amerikė e kemi ne te pasura qika si paris hiltoni a jo bre spongi
ashtu per ashtu msyja ne amerikė e gjeje at paris hiltonin e thuj selam ke prej lirikut-
me folė njiher me perkthyes per spongin po te bej be spongi kur te ja nisi me te livdu te paris hiltoni ka m me e bindė per kohė te shkutrt qe ajo me kalu me ty veq kur te ja marresh paret mua mi jep ato te mistnis ė simbas zkonit meqense paris hiltoni ka shum pare bile nja njiqindmi euro mi jep mue spongi e qeli nji piceri ne prishtinė a
qbabtore sa her te vish ti me hiltonin ju knaqni tu ngranė te un pa pare apo jo spongi

jadore
11-05-09, 23:49
mirė te paska mbrojt albonita spongi po jadoren pse e refuzova ajo ishte me karakter
dinte me te qit pite e laknuer e gjtihqka ke gabu dhe po me dukesh i dshimt
si duket mir e ka jadore ti po lyp nuse qe ka pare e nuk po lyp nuse te shpisė mandej siq po flitet po ke qef me ja marr paret e mandej me i than jo nuk po martohna me ty-
yre spongi nese kjo qendron se si te kan demaskuar se per pare ke dalur me gjet ndonji qe ka pare paske gabu -
a po mendon qe je ne amerikė e kemi ne te pasura qika si paris hiltoni a jo bre spongi
ashtu per ashtu msyja ne amerikė e gjeje at paris hiltonin e thuj selam ke prej lirikut-
me folė njiher me perkthyes per spongin po te bej be spongi kur te ja nisi me te livdu te paris hiltoni ka m me e bindė per kohė te shkutrt qe ajo me kalu me ty veq kur te ja marresh paret mua mi jep ato te mistnis ė simbas zkonit meqense paris hiltoni ka shum pare bile nja njiqindmi euro mi jep mue spongi e qeli nji piceri ne prishtinė a
qbabtore sa her te vish ti me hiltonin ju knaqni tu ngranė te un pa pare apo jo spongi

per 1 me 5 ( pitalke me qebapa ) po me ndrron lirik -a,
une cka hjeka deri me tash tu ja largu krejte motrat e forumit , kur ndiva qe ky veq paska gjete zgjidhje te sheh... qe boll rond me ke , po gjete edhe Paris Hilltonin me ja kujtu ,
le bre lirak , fol sa pizza margarita e sa pitalka me qebapa po te duhen , e le kete pune, le mos na bjer telashe me te medha se atehere me hilltonin se ka ky si me jadore e me tjerat jo po du jo spo du .

spong edhe ti mos e ngo te lirakun krejte cka thote ( po veq kur te fol mire per ne ) se valla mo nuk te ves po ta publikoj ne vend poezijen ..
a u bo..!

lirik
12-05-09, 07:34
per 1 me 5 ( pitalke me qebapa ) po me ndrron lirik -a,
une cka hjeka deri me tash tu ja largu krejte motrat e forumit , kur ndiva qe ky veq paska gjete zgjidhje te sheh... qe boll rond me ke , po gjete edhe Paris Hilltonin me ja kujtu ,
le bre lirak , fol sa pizza margarita e sa pitalka me qebapa po te duhen , e le kete pune, le mos na bjer telashe me te medha se atehere me hilltonin se ka ky si me jadore e me tjerat jo po du jo spo du .

spong edhe ti mos e ngo te lirakun krejte cka thote ( po veq kur te fol mire per ne ) se valla mo nuk te ves po ta publikoj ne vend poezijen ..
a u bo..!


''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Ai bre jadore edhe lirak po me quan ti ! un fola mirė per ty ! po spongi ka pretendime
a nuk po e sheh ti !.......
Spongi me te vertet ka nisė me me bindė qė ėsht don zhuan u bė figura qendrore e dardanisė a nuk ke sy me pa qfar konkurence ka per spongin jadore a e sheh se un fola , mirė per ty e nuk te shes per qebapa po ti a nuk po kupton per shembulll me marr ky spongi ndonji te holivudit ajo rrallė ka kohė me u taku me spongin se gjith neper filma e ate e mashtron e ti per shembull ri me spongin -
deri sa spongi ti prish letrat me ate e te merr ty me gjith at pasuri e hotele qe ja merr amerikaneve te holivudit spongi na financon edhe neve na qelė qebabtore edhe zgjidhet problemi se spongi ti a the vet i ka hargju paret duke i dergu ne shtepi-
pra anen finaciare disi duhet me rregullu se jo duhet dukati e jo unaza e jo shum tjera djali nuk ka se si me ua ble pastaj nuseve te kosoves se me sa kam degju spongi po don shtat gra jme i pasė jo vetem nji prandaj ma se pari ky duhet me ja msy andej kah holivudi e me bukurinė qe e ka duhet me ja pervetsue gjysmen e pasurisė asaj te holivudit e mandej me i mbajtė kto shtatė shqiptare po ti jadore a nuk po e sheh se u rrit konkurenca ka dalė edhe e martumja po konkuron per spongin -
nga njiher po me befason edhe ti jadore -merre situaten seriozisht a e sheh qka po behet per spongin akoma nuk kam pa kso konkurence -duhet me e gjet nji zgjedhje speciale se krejt u pshtjell situata esht shum problem ky edhe kur po dojn nuset ne momentin final pak para marteses po kalon te tjetra -
nuk esht aq i thjesht problemi jadore -duhet me gjet ndoshta edhe ekspertin e situatave te tilla qka esht puna sepse spongi ka shum sekrete te komplikuara nusen po e don teper speciale por edhe kur po i del speciale nusja po kalon mandej ne nji nuse tjeter ose esht duke kekruar nuse me para shum te pasur ose me shum bukuri ose shum puntore ose diqka ka ktu -mandej a e sheh se kan dal edhe msit tjerė konkurnca edhe per msit tash doli problem esht situata-duan te me spostojn mua q ete mos jem un mist i spongit - dardania ka probleme na ka dal problem spongi -esht shum interesant finalja e e lexove qka i tha janes spongi -si duket jadore nuk po i studjon hollsisht situatat lexoje qka i tha janes -mandej negociatat qe po i zhvillon ky ne privat jan te hatashme te jashtzakonshme pra per ta zgjdh ket problem si duket do me dal krejt dardania ne skenė po behet spongi pengesė kryesore edhe sigurisht veq kur te ndegjojsh nji dit se edhe komunikacioni ka me u blloku-ka me ju dal prblem edhe partive politike per spongin per te ja lidhur kryet ksaj pune un ne fillim mendova se esht punė e thjeshtė po me ka dalur telashe bile sikur te mundesha ngadal te me mjeshtri te tergiqem prej rrolit te msitit e me ja lanė dikuj ket punė qe esht ma i menqur nese e shoh se nuk e fitoj nji qebabtore prej spongit kot ka me me shku mundi humbje kohe msitni pa fitim telashe jan kto jadore a e sheh ty duhet me te ardh keq prej meje ne qfar situatash jam kam ra ne pozita te jashtzakonshme bile po flitet se ky spongi mundet me ken qikė veq po e luan rrolin e djalit me e bė interesant thashethemen ne dardani teater rekord te te gjitha kohrave qe kur te perfundon teatri me u befasu i gjith publiku -edhe ky variant mundet me ken po un nuk besoj djal esht ky veq sherr esht
ky po pse po zgjedh kaq shum nuk po e kuptoj bile kishte refuzuar edhe disa tjera qe mmendja mos me ta marrė un po befasohem more ky krejt mashkujt e dardanis i la ne balt me konkurencen e vet kshtu nuk ka ndodhur ne histori si spongi me dalė ne qender te vemendjes -
bile ai tinki winki i tha do fjal interesante per spongin po ne nuk ua kem vu veshin shum interesante ishin

lirik
12-05-09, 07:47
Jadore sikur te mos ishte ky emision i thash e themeve do te ishte emisioni ma interesant dokumentarė i te gjitha kohrave-
po edhe diqka jadore un kam marak shum ne pica e qebapa e ti po mi vret endrrat bre jadore a nuk po te vjen gjynah prej meje gjith i kam dasht qebapat ani qka se ma qel spongi nji qebabtore per msitni-
vini hani aty te un myshteri edhe veq hajrin ma shihni prej nji qebabtorje un i bej sa e sa tjera e investoj seriozisht ne kosovė ani kur te kemi spongin krah qe gjysmen e holividit na e sjell ne kosovė me bukurin e ti mos bre jadore pse po mi humb endrrat se me u be un pronarė i qebabtoreve nuk bėhem un si behgjet pacolli me investu veq ne spote e do far shpijash me gjama e fasada po pasha nderin ishit habit ju qfar investimesh kisha nisė ne kosovė ishin punsue krejt kosova bile edhe diaspora e ma shum se un nuk kisha ba turr neper parti me dhan pare e me i shti njerzt me bertit neper sakaqe te vushtrrisė si telallt e tij qe bertisnin per dhet euro rrnooooooooooft beeeeehgjeeeeeeeeet paaaaaaaaaaacooooooooolliiiiiiiiii qe po te bej be ndihej britma deri ne gjingistan e burundi kah mendonte pacolli me i shtri investimet me ndihmen ekolhozve vllezerve te vet -
Po mua spongi veq nji qebabtore me ma qelė bre jadore po un prej nji i bėj sa e sa e marr ekonominė e vatanit ne dorė ani kur kam krah spongeboba si ky qe kqyrin me i marr nga shtatdhet nuse qy po te bej be njiqnd spongeboba me i gjet me nga shtatdhjet nuse llogarite sa po dalin krejt qebabtoret
i kishin mirmbajt e ishin bė qebabtoret e mia me famė botrore mandej kisha kalu ne biznese tjera
jo ne fasada e vizllima si behgjet pacollat qe kan ardh me e qu pluhurin perpjet kur te fryjn ernat politike po un e kisha punsu popullin njiher neper qebaptore e mandej kisha kalu ne industrinė e lehtė ushqimore e mandej ne tjera industri qy bre jadore krejt ma humbe shansin edhe ti mi shkatrrove endrrat e iluzionet pse bre jadore

lirik
12-05-09, 07:54
Qe se une du me shpalosen talentin tem e mi thuren disa varga edhe me i tregue qetinaj spongibobit se krejt forre asht ka ban me qit jadoren se tyben e tybs lidhje me poezija ska se sti din dy fjale me i lidhen hej hej hejjjj,ja nisa

oj dashnije po ku je be
ku je be qe sa jam ka tlypi ,ti a e din qe ty nga mas teje mkapi edhe gripi e po mshkojn hundt qyrrat vrc e po kullna si qeni ,po qysh spo tvjen mare se nuk e meritoj bre qishtuqene mem dal emri.
Une tanaheret jam konen si kazanova ,a qi u silla mire me ty qishtuqene po ma bon a? Ani ani o kudra e keqe ka met mar mallo edhe niher me mi puth mysteqet se une tanaheret jam kon lule e ti je kane dhe, qysh mare nime spo tvjen marre po adin sa gjinen per ty i kom rre.
I kom re, valla i killavsha dajak se tkam paten per merak o shtipalka e ngrat.po tash ti ik ,ik shpejt e naq bjer n radar se bona tzona ty mu sill ka shpija jeme kom me ta bo shpinen var, bre rezilejko bre e poshter qaq shpejt i harove ledhatimet atje nalt mbi koder ,kur ma bojshe ska me ty e une e mersha malin e veq ti zgugurdhosha syte .ah ato lule qe na rethojshin edhe baglat e delmeve pereth qe kundermonin edhe zhurma e zojve tpafajshem qe ne kajher me gur i qellonim.
Qysh mara sterdh marre se edhe garantus per kredit tu bana edhe nanes tane ni mushje t pesve ja qova edhe vllaut ton noten tu profesori historise ja nreqa ,po ti katile u tregove ,ike e shkove .
po tash une jam mush mend e te tjetra kom gjet prehje e ty muj me ta thonen veq i send per fund.shnetje
-------------------------------
qy un keto fjalėt e kti tinki winkit besoni po i mar seriozisht se ky duket me pas informata mandej me te vertetė talent i fjalve si duket ky po i emiton fjalt e spongit

ky tinki winki qenka talent i hatashem per te deshmu po spongi more pse po i shmanget kti tinki winkit si duket ky po ja dijka krejt te msheftat se ku ku qku qfar fjalsh jashtzakonisht te jashtzakonshme edhe po i paraqet atraksionet e spongit sponi more si duket ky po te njifka nga afer -
kemi gabuar qe nuk kemi marr ma shum informata nga tinki winki per spongin

lirik
12-05-09, 07:59
Kush be Jano rahmet, sha zoten ne daqin me bo sevap me vetevehten e tyne se. :biggrin: Sha zotin ti Jano nuk ta kish dalen keq :tongue: ani menohu nihere mire halo ki vakt mu menue :tongue: se halo nuk e kam sosen qitash per qitash. :biggrin:
---------------------------
kqyre more qka i tha janes spongi o publik a jeni more ksajde eu po qka i keni shti vesht n lesh kur gjanat ma interesante po ndodhin ktu ne teatrine thash e themeve ku spongi esht protagonisti aktori kryesorė-
bile janen nuk po e begenis hiq po i thot kishe pas fat me me marr ti mu eu -
po don me na e ftof spongi te gjithve edhe krejt poetve po thot avullohen vargjet e juve para talentit tim e po ju thot nafak ka kush me mer mua ore a po shihni ju-
te dardanis a ju ka zėnė gjumi ku jeni more ky na doli talenti ma i pa zbuluar i shekullit ky spongi figurė qendrore e ju nuk po emerrni seriozisht

lirik
12-05-09, 08:05
QY NUSE ani qiso krye shpuza sa te dush veq kallxo sa jap msitni ,se opingat nuk i shkyj badihava ose qysh thojn pa interes ,se me llogarit me KERR sa killometra naften ylin oren e shofer ages killometrat e kerrit ,nuk kie hesap me u martue ,


mos besofsh vetem mue
spongi ky guri i madh po kqyr ė me te ftofė prej martese por mos u ftof ti vazhdo me kembngulje ofertat se nuk i dihet ku e ke nafaken ka mundsi del ne skenė dikush qka nuk ta merr mendja se ke kualitete veq nuk na e ke pershkru bukurinė pak te dijm se si dukesh se paku tinki winki tha se paske edhe musteqe-
duhet me e testu situaten tash se musteqet kan dal prej mode spongi ka mundsi qe me musteqe nuk ke gjasa me korr sukses duhet me qit shum gel flokve edhe me i lshu pantollat me rryp deri nen kthizė mandje duhet naike mbathse duhet gjithsesi nji vath ne vesh e duhet me i pas edhe ato ndegjojset ne vesh te celularit mp per muzikė muziken duhet me e pas te zgjedhur nga regjepagiqt ose at kengen oh sa e kam ........... nuk po mund te ja them emrin se me ka pas emocionu kam pas qa me lot
vetem kshtu e don moda sot spongi kujdes paraqitjen

lirik
12-05-09, 08:16
Bash qyqan qenke ah, allaile ala ne kerkim je, a kerkush spo ta jep ah :biggrin:

Po lutna per ty pra ahahahah

qy kqyre more spongi qka te shkru e famshmja e martumja eu po dojnme ta humb drejtimin e emocionit kujdes spongi rri ne kshillat e mia unte shpetoj nga rreziqet permbaju kshillave mos gabo me kalu prej nji emocioni ne tjetrin se taktika esht me te dezorienetu ruju se mos po kalon ne atraksione tjera mandej e humb shansin e elitave te sukseseve se ti i takon majave te larta te artit e kan qellimin me atraksione
seksologjike me ta humb drejtimin por qendro ne drejtimin e lartesive te duhura
prit se ka me dal nafaka -
si duket kjo e martumja ka kqyr me ta zgjedhė problemin e ushkurit per qka spongi as qe esht i interesuar un jam mbrojtsi dhe msiti i ti dhe kjo nuk qendron fare qka ka provuar e martumja me ja thye spongit idealet e dashurisė qe prej enderrave te spongit e orienton ne afera tjera katastrofale na e nxiti djalin me e dredhė qellimin

e ky nuk kuptoj hiq provokimin se ku e kan qellimin provokimet e te martumes duan me ja humb djalit virgjinitetitn disa qika shum keq -
ajo qe te ja humb spongit virgjinitetitn duhet me e pagu me dashuri te lartė spongi pranon vetem nuse por jo afera kursesi protestojmė ndaj kti provokimi sepse po na e dezorienton edukimin e djalit tonė spongit gjevahir

lirik
12-05-09, 08:45
Kush be Jano rahmet, sha zoten ne daqin me bo sevap me vetevehten e tyne se. :biggrin: Sha zotin ti Jano nuk ta kish dalen keq :tongue: ani menohu nihere mire halo ki vakt mu menue :tongue: se halo nuk e kam sosen qitash per qitash. :biggrin:

------------

qy kqyrne more qfar fjalsh te famshme qet spongi eu -
vertet esht shum i vendosur po me pelqen ky -

sepse nuk po dorzohet -ka qendrim te qelikut i pa thyeshem esht

edhe pse kan fillu sulmet ne te gjitha anet -

ky prap kqyrne qka del e thot -
jo ju ju thoq qikave nese doni me ba sevap me veten me merrni mua -
eu -spongi vertet je i hatashem
nuk dorzohesh-

e pelqej qendrimin tend luftarak bravo -
nuk kan me te nenshtru as ofertat tjera -
qe po te thonė del ndonji e ben sevapė-
vetem nji gabime ke ba se paku njenes nga keto sikur ti ishe nenshtruar se po ju shet shum karshillak qikave bre spongi qy eu spongi edhe ke dal me u martu edhe po i gjuan me grepa mandej po i kekron shkaqet pse mbete pa martu duhet me e ndrru taktiken kur nuk shkon vetem nji taktikė spongi per kah diplomacia nuk paske shkollė edhe qenke pak kryengritė meri me te mirė qikat thuju ani bre qe kshtu un gjynah kush ben rahmet jam i urtė se gratė nuk dojn ashtu si ti spongi i shtirė pasha zoten thojnė kuku qfar kreje paska ky po kur te marr nuk mundem me e thy keq qafir me ja thy mendjen kurfare qy spongi femrat jan si dreqi kto qysh tash mendojnė kur te martojn♪7 me te ba te butė qe ti kurr mos me kthy fjalen e dojn pak si gjynah burrin jo qysh po qet ti shkelma ke me i tremb asnji nuk ka me guxu me tu afru ani kur te ndegjojn se e ke refuzu jdoren e sa e sa tjera ku ku spongi a e din se ka shum kush qe don me tu afru e thot jo more po ky kur i ka refuzu gjith kto ku ku ku un as qe guxoj me dalė .
KQYRE SPONGI JE BA SHUM I POPULLARIZUAR EDHE ALBONITA KA FAJ PAK QE TA RRITI MENDJEN po ti i ke edhe do faje ne shum pyetje nuk po pergjegjesh veq po i shkruan dy tri fjalė e po ikė e albonita po mendon se je i fmashem nuk ka kush qe te rrxon ne dialogje po valal kollaj ne asnji pyetje nuk po pergjegjesh veq po del po shrkuan diqka trrrrrrrrr vrrrrrrrr e hajt ik eu jo jo spongi nuk esht ashtu pergjegju ne detale
me ken ashtu un me gjith boten hyj ne dialog ti akoma nuk na u pergjegje ne detale pse po i refuzon gjith kto qika aq sa po refozon po te refuzojnė -
kso hallakame nuk u pa ne dardani as temė ma interesante nuk esht qelur ne forume as ma interesant se ti nuk ka pasur po tinki winkin ku e njeh ti q epo te njifka kaq mirė pergjegju edhe ne ket pyetje -

lirik
12-05-09, 09:54
perZot-ne Lirik , ti me kthelle , po te ju hongert dreqi trut shqiptareve te ngrat ...ka mbet msyshi veq mes nesh te jete..?
me thirren me zore me nje fejese para disa mujve ( e spata qahre pa shku ) nejse sajdi me bone bolle , po krejte nonat me femi te vegjel ne preher e qe mu ulshin afer me paten trullu , nuk disha me e lidhe kete , ato hanmet me nga nje kg salltanet e te veshura krejte xixa xixa , nuk me hyke ne kry pse keta femi afer vetit te zhyllavosur hund e buze e balle e mjekerr , kurgjysh nuk mujsha me e lidhe , me e vet ke nuk kisha se si se mos po ofendohen hesapi , e per qe paska kone kjo pune .. dert msyshi, mendja kurr me me shku sot e shtatqind vjet ..po pse se msysh ..!..kush kujt msysh se ..? tybe me ma rrok mendja hiq , kur ne kohe te sotit secili femi kompjuter e gjysme per nga dija , bukuri si te ishin dal nga guni i mretit ( keshtu thote mama jeme ) demek si drita ..
nejse e mesova edhe kete se boll dert mu ka pas bo , edhe ashtu ju pata share mamat me veteveten te gjithe femive aty , thojsha shtyhen veq vet me u dok mire e skan sy ne ball me i pa femite ..!!
eh sa per Spongin aty te ndalemi ,
te emancipimi i tij ne raport me femren ,dhe shembulli me perfekt jeni ju i nderuar , bindeni dhe mesojeni se si duhet nje burre i mirefillte te emancipoj veten dhe gruan konfrom civilizimit..
haaaaaaaaaaa jadore u knaqa
qka paske perjetu po edhe ky spongi prej msyshi nuk po del ne foto se kur kish ken i vogel ksthu e kishin pas mbajtur prej msyshi ky edhe sot prej msyshi nuk i lanė syt ka ni javė mos me marr msysh po mos ja kqyr ti qka mbi lekurė qka nen lekurė duhet me pa -
eu jadore edhe ti veq te zdroli po kqyrė nuk kqyret njeriu ne zfrol po kqyret ne marifet


eu si nuk po dini me dallu po ky spongi ka marifet mos e paft syri i keq por ky tinki winki me ka ftof diqka tha ne nji vend per spongin se kurr nuk ka me arrit me u martun ky ky me mbet vejan tha se edhe ai tinki winki e kish po at problem fjalt e tinki winkit duhet me i marr seriozisht se ky tinki winki po e njifte mirė spongin-
mos e kan more ket problem kombtarė shum njerz si spongi eu ku do me dal pujne thell qe ky tinki winki e zbuloj veten ky ishte njeri i sinqert po ktu ka edhe probleme tjera kan mbet si duket shum si spongi pa martu mozomakeq qfar kohrash erdhen

lirik
12-05-09, 10:10
spongi te ti ekzistojn disa rreziqe
1 kur po te ofrohet ofert siq ta ka ofru kjo jadore qe ti po e quan zhadja
e shum tjera ne momentet vendimtare ti po ikė te tjera njerzit munden me dyshu se je qikė ose ke probleme tjera
2 qikat po i kekron veq kah pasuria jo poete e ne anen tjeter po thua jam poet

3 po ju thu krejt qikave se po ke oferta e negociata dhe je ne gjendje me pervetsu cilen te duash

ndegjo spongi more spongi kadal more se nuk je ti don zhuan -
mandej spongi ndegjo

ti duhet me i marr per shembull dy gra dhe ja ta spjegoj pse-

njenen merre milionere njenen poete-
kur te qon kryet kjo milionerja thuaj ik moj se nuk din kurgja ti

qy kjo poetja se si te shkrinė ne emocion me fjalen e saj-
e kur te idhnohesh me poeten thuj poetes ik moj rr i ti
e e sheh kjo milionerja e ti nuk leckamane nuk ke buk ne magje e po qon krye

kshtu mundesh spongi me e pas nji jet luksoze edhe dashninė e ndanė pak andej pak kendej e pasuri sa te duash qy spongi mos e merr kshillen shum seriozisht se tema e thash e themeve esht ktu
veq ta qita si alternativė se ti edhe po lyp poete edhe pasanike e sa per qe po ikė ne momentin e duhur e paske prej msyshi-
te mosj un -

shko ne tagjikistan esht nji mal quhet mali i hujshamet hudumit aty jan do prroje duhet tri her me u tengerlitė ne prrue e me thanė diqka tagjikisht te tregojn ata vendasit dhe te hiqet msyshi

lirik
12-05-09, 10:12
kshillat spongi nuk po i paguan jena ne privatiziim gjith kto kshilla as nji pare nuk ma dhe sa te kam kushtuar kohė ty spongi eu edhe hiq nuk paska kurgja prej kuletes tande mir ekan pasur disa te dardanis duhet me u ndrru msiti

lirik
12-05-09, 10:23
Shife mara DEA, ~AnnA~, uliksi31-jr. edhe qikjo Idila tekokan ardhen. O une qishtu tu ba negocjata jam kanen qito dite me qato kandidatet potenciale per nuse edhe per ata nuk jam ardhen qitu. Ho a kini mara edhe ju naj propozim me jepen edhe dine se qishtu fal nuk e la. Edhe tana qitu me qika me gra e qka jane i keni ka nji pare hulla-hupka dhurate pej nuses :tongue: a qityne tjerve ka ni pare qorapa amo vetum jam tu priten sa te bijne akcion qmimet.

Hej ku hupi mara qaj liriki qe nuk e pava ma qitu, ishalla mara nuk osht idhnue se sha zoten edhe qaj kam pas thane qe msit shkoj e qitash kur e pas qe nuk po sos pune shkoj. Edhe e kom dijten qe qishtu ka me ardhen puna kur ja nisi me shkrujten qitu per poezi.

Po qkao osht mara ka me vyne mue poezija, qasishna sa te dush mund gjen njeri a une shume mire i kallezova qe qitu jam hy me gjeten nuse ne dardani e aj sa te strofa e para sa te strofa e dyte tu kallezue.

Shnetje nihere

---------------------------


eu qfar konkurence tema me fortė do me dal kjo e marteses te spongit se me duket po do me ra spongi e do me u hap puna emarteses ne krejt dardaninė tybe spong kamben e hajrit e ke -
po o spong more tregona edhe per at shqiptaren nga turqia qe i kishe shkru njenit ne privat qysh kam ndegju se edhe me ate paske zhvillu negociata taktike te mshefta rreth marteses -

eu more pata deshir me e dit se mos esht dezinformatė kjo-

deshta prej gojes tande me dit a esht e vertetė -

se mos po me rren ai qafiri ne privat veq me me shti kuder teje e me than qy qka po ben spongi -po un nuk besoj qe ti hyn andej sepse ti dukesh more djal gjevahir

valla spongi je i jashtzakonshem na thuaj more spongi na inform si zhvilloheshin negociata bile as per elinen nuk na tregove deri ku e si shkonin negociatat eu kuuuuuuu pse more nuk po tregon detale se njerzit mbushen pervoja na thuaj qfar testi te ka ba elina qe te paska rrxu me te paren paske ra ne provim e eminja pse more spongi nuk po kerkon kshilla prej diplomatve po po bjen ne provime ne teste intelegjente kam ndegju se ne nji vend te kish pas pyet njena qysh ben bullica e ti menjiher e ke emitu bollicen eu spongi mos bre mos bjer ne kurtha pyet ma se pari se kti qikat te testojn dojn me ta njoft intelegjencen e ti po bjen ne kurtha -

po edhe diqka me duket shum interesant qysh more spongi kurr nuk me ke tregu mua
me ken ke hy ne negociata rreth martesaes per nuse e un me ndegju prej tejrve e jo
prej teje eu qka po quditna

lirik
12-05-09, 10:27
qy spongi mos u idhno se kto jan thash e theme hajt se behet mirė qy

veq kadale ke me gjet nuse mos u gut kur te gjejsh nusen mos harro kuleten leja ne dorė nuses se
ne burrat nuk dijm kurgja per ekonomi e ato kan marak me ble fustana
e pallta te shtrejta ja diojn renin -
qy prandaj leja kuleten se knaqen neper dyqane tu ble per dit ju del diqka ne lirim knaqen
e gjith kur te vjen te shpija e sheh te disponume mos ja prek kulten mos u ben fanatik si ata burrat ektynejhershit

lirik
12-05-09, 10:29
Sha zoten jan mundu met ba nje person thashe thanave, po nuk asht tju hec hic as kujt se gjdo pergjigje e jotja....po i len pa Coment te gjithee....!!


Zore asht me gjet Cika per Berisht.... ato duhet me cen me nje karkter shum te lart se berisht nuk pranoj dryshe...Shnetje se gjdo germ e jotja ka vler...edhe pse te kan Cite ketu te thash e thana..!

Nuk muj pa lexua shkrimet tua... edhe shkarravita edhe une ketu pak:wink:

eu spongi ku paska dal albonita ruju spongi se te paska livdu mos te rritet mendja prej ktyre lavdadateve e me mendu per nime se asi je

Domira
13-05-09, 10:10
O spongee a hala tu lyp nuse ti a :biggrin: ...unikat je ti e nuk rahatohesh jo:biggrin:

jadore
13-05-09, 15:50
-----------------------------------------------
tinki winki je i sakt ne konstatime nuk kam qka ti shtoj shkrimit tend e vertet dhe e qendrueshme ajo qka thua e sakt shum bukur e paske diktuar ket far perziemje katastrofė po kjo e ka nji far shoqje quhet e martuemja o tinki winki kurgja nuk esht katatsrofė kjo ilira qka e sht ajo e martumeja jan dy si dy qorode
qe i ka rekord dardania

VJREJTJE::

I nderuar dhe te gjithe ju ne pasues ,
eshte toleranca e fundit , ne te kunderten dhe ndermirren masa ndeshkuese ,
Askujt nuk lejohet te i ul dinjitetin tjetrit per inate te momentit ..

KUJDES..!

Guri i madh
13-05-09, 18:58
VJREJTJE::

I nderuar dhe te gjithe ju ne pasues ,
eshte toleranca e fundit , ne te kunderten dhe ndermirren masa ndeshkuese ,
Askujt nuk lejohet te i ul dinjitetin tjetrit per inate te momentit ..

KUJDES..!
qashtu pra esht momenti i fundit ku hyqmeti duhet me marr masa


jador bana hajgare ,se nuk esht problem i imi

Dallandyshja_718
13-05-09, 22:50
Spongebob, nuk e kam pas menen me t'a qit n'shesh se ke nuse bile plote goja, :biggrin: por e pashe se muor turr tema e kush po jep dorehjekje prej shkuesiet e kush po shkone per pushime vjetore, thashe t'a zgjedhim kete problem pa u ba teper vone...Une foton po t'a publikoj, bile t'kam pas fotografue bash tuj dhurua puthje qajo e g'zumja jote:biggrin: po pres qe jadore t'a publikoj poezine. :biggrin:

Nusja (me kunorė "n'opqine") e Spongebobit!

http://i28.tinypic.com/n6xeg6.jpg (http://i28.tinypic.com/n6xeg6.jpg)

Shentje Spongbobo!
shpresoj ne mirekuptim:smile:

lirik
14-05-09, 01:50
Spongebob, nuk e kam pas menen me t'a qit n'shesh se ke nuse bile plote goja, :biggrin: por e pashe se muor turr tema e kush po jep dorehjekje prej shkuesiet e kush po shkone per pushime vjetore, thashe t'a zgjedhim kete problem pa u ba teper vone...Une foton po t'a publikoj, bile t'kam pas fotografue bash tuj dhurua puthje qajo e g'zumja jote:biggrin: po pres qe jadore t'a publikoj poezine. :biggrin:

Nusja (me kunorė "n'opqine") e Spongebobit!


http://i28.tinypic.com/n6xeg6.jpg (http://i28.tinypic.com/n6xeg6.jpg)

Shentje Spongbobo!

shpresoj ne mirekuptim:smile:eu spongi ku qka na paske ba ti pse more spongi kshtu na e paske dhanė gjith ket perpjetze e paske ken i martum ku qka na paske ba qysh bre spongi kshtu a nuk te erdh gjynah gjith ket mashtrim e ket hallakamė e gjoja negociata -

e nuk me tregojshe

me me thanė lirik rri ti terhequ mos u lodh

le te vazhdiojn kta e ti mos u mundo veq me me ma ba me shej dikund
qe je i martum pse o spongi gjith ket mund na bane pse eu
ani ani un ashtu kshtu u terhoqa prej msitnije veq spongi paske luajt me ne spongi e paske pas gruan te te vett tash sa kohė e na ke mashtru eu
ani spongi ani

lirik
14-05-09, 01:51
spongi jam befasu

>>{SpOnGeBoB}<<
14-05-09, 11:08
shife mara qka te e paskab na qitu. EV shoq sa here me afrohet me dalen nafaka qita qohen e bajne lluge jo me gjeten nuse po as me vdeken mara nuk pe lejshin njerin rahat. E pse be qishtu ma prishet me tane qat garramet sa kesh tu gjeten nusen.

Sha zoten qita as ne darsem nuk po bojka mi thirren se qatje lluge paskan me ba edhe sha zoten krise qatje edhe nuk ka me meten muhabet dasme se ma zi me paska me dalen se qata ne turshi qe e kallen ne dasme.

O Dallandyshja_718 e pse be qishtu kallezove, sha zoten po une qasishna nuse tu lypen jam kanen amo qita nuk um kuptojshin. :tongue:

Pupi
14-05-09, 20:38
O spongee a hala tu lyp nuse ti a :biggrin: ...unikat je ti e nuk rahatohesh jo:biggrin:

Edhe mua tybe s'mu durua pa ardh e me pa kur mo ?
Po hajt gjoje mo at nuse e l'sho rrugė.....

lola.G
15-05-09, 09:04
he more zott ndihmoj ktij Sponge bob Squarepants ta gjoj mo at nuse se na boni hor!!!

>>{SpOnGeBoB}<<
15-05-09, 17:43
o sha zoten po me doket edhe qeky Zotti i ka mshelen syte e veshet edhe qita ja nisen qitu e bonen hallakame edhe e bonen punen lamsh, tana erdh qajo dyllndyshja malsorja, jo qe e pasna nusen e qitash nji zot e din sa shkon deri sa te vije shanca tjeter.

Amo sha zoten nate per nate e dite per dita edhe kom me priten deri sa te vijne dita edhe me kallezue e gjeta, e nxuna.:biggrin:

Amo qitash jam tu priten mos po vjen edhe qajo [email protected] qitu e me ti ra ne mes per mes nja nji pellambe e gjysem qatje nen breze :tongue:

Dallandyshja_718
15-05-09, 20:00
o sha zoten po me doket edhe qeky Zotti i ka mshelen syte e veshet edhe qita ja nisen qitu e bonen hallakame edhe e bonen punen lamsh, tana erdh qajo dyllndyshja malsorja, jo qe e pasna nusen e qitash nji zot e din sa shkon deri sa te vije shanca tjeter.

Amo sha zoten nate per nate e dite per dita edhe kom me priten deri sa te vijne dita edhe me kallezue e gjeta, e nxuna.:biggrin:

Amo qitash jam tu priten mos po vjen edhe qajo [email protected] qitu e me ti ra ne mes per mes nja nji pellambe e gjysem qatje nen breze :tongue:


Une vetem hakun flas, Spongeboboooo, edhe mos t'keqkuptohna une vetem deshmova se ky kur e ka nji asht i zoti edhe per nji tjeter, nuse...:biggrin:
Shnet e lek Spongoboboooo, se nuset njashtu t'duon...

Murgesha
15-05-09, 23:45
o sha zoten po me doket edhe qeky Zotti i ka mshelen syte e veshet edhe qita ja nisen qitu e bonen hallakame edhe e bonen punen lamsh, tana erdh qajo dyllndyshja malsorja, jo qe e pasna nusen e qitash nji zot e din sa shkon deri sa te vije shanca tjeter.

Amo sha zoten nate per nate e dite per dita edhe kom me priten deri sa te vijne dita edhe me kallezue e gjeta, e nxuna.:biggrin:

Amo qitash jam tu priten mos po vjen edhe qajo [email protected] qitu e me ti ra ne mes per mes nja nji pellambe e gjysem qatje nen breze :tongue:

Spongi nisja banu gadi pėr me hi dhondėrr. Ti ishe edhe kritik i madh letrar pėrveq tjerash, qare nuk e kem pa ta gjet nusen e besa edhe harxhimet e dasmės me ti hjek ha,hahahaahahahahahahahahahaah

vjeshta
15-05-09, 23:45
Une s'po e di pse po lyp kur je i zoti me gjete nuse edhe pa lyp ?!:biggrin:

Murgesha
15-05-09, 23:52
Une s'po e di pse po lyp kur je i zoti me gjete nuse edhe pa lyp ?!:biggrin:


O ky vet e kish gjet, po na e ka hatrin neve Dardanasve e na e ka lonė kėtė punė nė dorė ha,hahahahaahahahahahahaha

vjeshta
16-05-09, 00:01
O ky vet e kish gjet, po na e ka hatrin neve Dardanasve e na e ka lonė kėtė punė nė dorė ha,hahahahaahahahahahahaha

A thua qe edhe prej hatrit tone ka vendos ne dardani me lyp ?:tongue:

Murgesha
16-05-09, 00:07
A thua qe edhe prej hatrit tone ka vendos ne dardani me lyp ?:tongue:

Po ska me qikat tona moj, kund ma tė mira sun i gjen ha,hahahahaahahahahahahaha

vjeshta
16-05-09, 00:15
Po ska me qikat tona moj, kund ma tė mira sun i gjen ha,hahahahaahahahahahahaha

Pa mungu asgje se qka the dhe ma me bollėk qe ka ,sa qe po e kuptoj pse po mungon ende zgjidhje e tij ...hahhaaaaaaaaaaa

>>{SpOnGeBoB}<<
17-05-09, 17:07
Pa mungu asgje se qka the dhe ma me bollėk qe ka ,sa qe po e kuptoj pse po mungon ende zgjidhje e tij ...hahhaaaaaaaaaaa

Ev dada Vjeshte be, ti qikjo Murgesha qajo Domirja tana qajo malsorja qe po livron me viēa :tongue: tana kushe ke mara qitu halo tane jeni te thirrun ne dasum amo duhet me priten nihere sa te vendosi per nusen se tjerat tanat jane te sosme. Tana qeky liriki osht i thirrun edhe ka mu ulen qatje ngat muzikes a qaty ne tavolinen perballe osht edhe e martumja hahahahaa vendase mara e kom se edhe ajo osht e Rahavecit edhe se kom qare pa e thirren ne dasum.

Normal une kom sosen me gjeten dardanke qashtutne si dardha edhe sha zoten me kputen ne rreme te dardhes jo qi ka piken pi neltit ne toke edhe u duken :tongue:

uliksi31
17-05-09, 20:14
Cka po bohet me Spangin, spo ju vjen gjyna djalin me gazepue keshtu. Ky tash me kanun ka drejt me grabit cilen t'doj, ose te paraqitet dikush vullnetare.:biggrin: Tani sic tha Pupi, duhet me na leshue rend se dy killimetra asht rreshti i gat tuj prit.:biggrin:

Jana
17-05-09, 20:53
O Popiiii....hala ty lyp nusen aaa....ncncnncncnc....
Aiii edhe ti...sen puna jote....hahahahaha

>>{SpOnGeBoB}<<
17-05-09, 21:19
O Popiiii....hala ty lyp nusen aaa....ncncnncncnc....
Aiii edhe ti...sen puna jote....hahahahaha

normall amo osht me rendesi me menue pozitivqe + te madhe qishtu ka thane lovelja a asajna i kish thane njani qe ka lixue pi njanit qishtu. Ani qka mara qka ka gejle une priti edhe 50 vjet qitu nashta edhe nuk shkon bash 50 amo kryesore vetum ne plus me lanen menimin edhe thike te nelte motivacjonin :tongue: kryesore oshte me menue qe je tu hecen ani qka qe rrin ne vend :biggrin:

lirik
17-05-09, 22:26
Ev dada Vjeshte be, ti qikjo Murgesha qajo Domirja tana qajo malsorja qe po livron me viēa :tongue: tana kushe ke mara qitu halo tane jeni te thirrun ne dasum amo duhet me priten nihere sa te vendosi per nusen se tjerat tanat jane te sosme. Tana qeky liriki osht i thirrun edhe ka mu ulen qatje ngat muzikes a qaty ne tavolinen perballe osht edhe e martumja hahahahaa vendase mara e kom se edhe ajo osht e Rahavecit edhe se kom qare pa e thirren ne dasum.

Normal une kom sosen me gjeten dardanke qashtutne si dardha edhe sha zoten me kputen ne rreme te dardhes jo qi ka piken pi neltit ne toke edhe u duken :tongue:
---------------------------------


pse bre spongi po me terheq per gjuhe edhe ti
un u terhoqa prej ktu se filluan vrejtjet madnej e kan fshi at qnedresen tende madheshtore pikrisht aty ku ti je shprehur shum heroikisht-
dikuj po ja fshijn e dikuj jo si gjithmonė me te njofshem
punohet nejse

po spongi qysh bre spongi edhe mua me me thirr ne darsem -edhe te martumen dy ujq
tash te hasmuar a po don me ekthy dasmen ne rremujė a -
le bre spongi po a e dion ti qka behet aty -

kerset nja far sherri hallakamė shkon kur te qohet e martumja me shkelma egrushta mbi mua e un aty bam bum e bam bum nuk mundet me ne nda krejt dardania -
ani afer do me na lanė per ball njeri tjetrit aiiiiii -
qfar mend sh ke ti edhe at odesen♪7 e thrret e iliren e na e shendrron dasmen ne luftė te tretė botrore ne mes te armiqve japonez rus amerikan kinez arab shqiptarė aty krejt me tym mbulohet salla prej lotsjellsve kush te mundet kuj ma shum me gju
le bre spongi do me i bashku krejt armiqt e botes per nji darsem -
merre nusen qoe te shpija se shum shqiptar jan kunder njani tjetrit e takohemi aty
qe po te bej be edhe nusja duhet me hyp mi kaftorr e me sjell me te shkurtume kresė
spongi nuk po bėn plane te mira ma se miri esht me enda me mure me i pyet shqiptart kush me ken esht hasem e me ja caktu murin ne cilen anė me i shti por muret duhet me ken te trasha e te larta se me ja ndje zanin njeri tjetrit kcejn matanė muri qysh jen apopull gjaknxehtė e yrysh mu kacafytė kerrsh bėhemi ei edhe ti spongi do taktika nuk po i din edhe ti pyetem mua o burrė mos te vjen marre qy po ti a po e sheh shqiptart duke mos pyet njeri tjetrin po gabojm veq kur te praptojm krejt vatanin ni dit buuuuuuuuu rrobobom a e din ti o spongi pse nuk e pysin njeni tjetrin
se veq per inati prandaj shkon hallakam ė o spongi ne trojet tona etnike dhe ne diasporė-
ti ma ndegjo mua kshillen edhe pse inati po me vjen qe nuk me ke pyetur maroe nji kala me gurė e muret ndertoj te larta ngusht e psataj duke u zgjeruar prej nji rethi per shum njerz pyete arkitektin se si mund te izolohet qe te mos ndihet zeri i armiqve
se aty vijn hasmit shqiptarz jan edhe ne gjak e ne mosmarrveshje pozitė opozitė qe pasha besen me u zatet aty spongi duhet em ik ti me gjith nuse se krejt tym bahet
aty pra te thash kalanė maroje me gurė te trashė pyeti krejt poziten opoziten e krejt armiqt neper forume e armiqt e mbrendsheme te jashtem armiqt e mahallave te krahinave te fiseve ndaj edhe hajnat e grupet rivale te jahnave premtuesit
rrenacakt hafijet se te vijn krejt aty edhe turlifare o spongi nese i ben bashk pasha zoten ka me kersit aty jug veri inatgji fise klane ata qe e kan sha njeri tjetrin hallakamė ka me shku ku ku tym krejt mos gabo te thash daasmen bene kshtu si te thash un me mure te trasha mos i perziej shqiptart as me fe as me krahina as te gjith qe jan ne gjak se me ba me e filmu europa dasmen e me e pa aty ku ku ku spongi neper filma na qesin krejt horė bahemi ma nuk kemi ps eme dal me na pa pasha nderen me na epa katatsrofen aty rrezik i bien pishman qe na e kan njoft derzhaven

Jana
17-05-09, 22:31
normall amo osht me rendesi me menue pozitivqe + te madhe qishtu ka thane lovelja a asajna i kish thane njani qe ka lixue pi njanit qishtu. Ani qka mara qka ka gejle une priti edhe 50 vjet qitu nashta edhe nuk shkon bash 50 amo kryesore vetum ne plus me lanen menimin edhe thike te nelte motivacjonin :tongue: kryesore oshte me menue qe je tu hecen ani qka qe rrin ne vend :biggrin:

Jo po mir e ki...jemi msu na me prit...valla ti prit e mendo Pozitiv amo me nis me prit qysh po thu ti e me mendu...mbet qaty nuk vjen kerkush as me leviz pi vendit...hahahahhahaha

Une bash pozitiv mendoj hahahahahhahaa

lirik
17-05-09, 22:38
qyre spongi edhe do vargje po ti qoj se te duhen per darsem

kerset pushka kerset alltija
ne darsem te spongit erdh shqiptaria
kush me klane e me inate
me krahina e tarikate
dikush me llullė kush me kamish
kush sunit e kush dervish
po i pret spongi djal i ri
ne rahavec tu ju qit raki
po qkep spongu edhe duhan
se ish i rraces ilirian

vijn edhe racat ma te mira
odisea e ilira
mrrolun ne vetull mrrolun ne ballė
gati luften per me kallė

mandej vjen edhe nji qikė pllume
qe po e quajn ktu e martume

vjen liriku me vargje te gjata
per me i sjell spongit dhurata

vazhdojn vargjet spongi veq per ty

le te vazhdojn edhe te tjert me vargje e te gjith ngapak

e ta bejm krejt hallakamė ktu me sharkija e le te kallet dasma
veq per spongin kush din me hallakamė ta bejm dasmen luftė krejt
le te dridhet europa po martohet spongi

te gjith armiqt do te jen te bashkuara ne dasmen e spongit
rrnofsh o spongi

vazhdoni me vargj deri kur te vie un ne radhė spongi

lirik
17-05-09, 22:40
spongi legjendė po behesh ne dardani legjendė e gjallė ne qender t e vemendjes
edhe un ta kam pa hajrin

Dani11
17-05-09, 23:01
hajde spongi me hy dhanderr

mos kujto se nuk je anderr

e dim spongi mjaft ke prit

faji jon se jem habit,

veq kadal e mos merr turr

mos kujto se nuk asht pasul

se me ba e me u lendue

na nuk mujm me te nimue

vet ke than se po du grue

Dani11
17-05-09, 23:16
largou spongi po te vie era

si me ba hamburgera

her me djath her me spec

do te thot nusja o mistrec,

ma mir ty ka me te ra

me uje te nxet me shku me u la

du me te dhane edhe nje kshille

mos dil jasht dikush me te thirre

se boll ke prit me u martue

tash kete kohe me e shijue

naten rri e diten flij

mbas nente muajsh je me fmije

Dani11
17-05-09, 23:28
jo spongi nuk ban me ik

ti nga nusja mos ki frig

shih sa e bukur e sa e mire

nuk degjon ajo po te thirre

hajt spongi hiq pa marre

se me nuse se ashte hajgare

se pak ajo me u idhnue

as ne pune nuk te len me shkue

Dani11
17-05-09, 23:33
ti e din tash eshte vera

qka te benim pa hamburgera

na u merziten keta dynera

prandaj spongi pa u mendu

shpejt te nusja ti me shku

dhe me shefin mos me u idhnu

qe perap punen me vazhdu

hamburgera me maru

>>{SpOnGeBoB}<<
23-05-09, 16:03
Hej ju falemnerit shume edhe per qito varga qe i pasni shkrue se sha zoten nihere nuk jam tu pasen vakt me ardhen qitu edhe sha zoten qishtu do pune me jane dalen mara se gjyshja mara me ka vdeken tana duhet me shkue mi ngushllue qata dajt e qato tezet nihere amo rrini gati se sha zoten vetum kur t`ja kellezoj xhevapin qe krisi diqka kq Rahaveci :smile:

vjeshta
14-06-09, 09:04
Ev dada Vjeshte be, ti qikjo Murgesha qajo Domirja tana qajo malsorja qe po livron me viēa :tongue: tana kushe ke mara qitu halo tane jeni te thirrun ne dasum amo duhet me priten nihere sa te vendosi per nusen se tjerat tanat jane te sosme. Tana qeky liriki osht i thirrun edhe ka mu ulen qatje ngat muzikes a qaty ne tavolinen perballe osht edhe e martumja hahahahaa vendase mara e kom se edhe ajo osht e Rahavecit edhe se kom qare pa e thirren ne dasum.

Normal une kom sosen me gjeten dardanke qashtutne si dardha edhe sha zoten me kputen ne rreme te dardhes jo qi ka piken pi neltit ne toke edhe u duken :tongue:

Ev baci bobe por prej kurshit jan ndryshu sendet bre ,gjithemon thojeshin doktorrri me doktorreshen e i dukti me te dukten ...:tongue:


Nejse ,i paq me ymer ti ata bilbila se desri sa te vendesosh ti kan mu duk edhe arrrat ...:tongue:

lirik
14-06-09, 19:53
Pse bre spongi po me terheq per gjuhe edhe ti

un u terhoqa prej ktu -

se filluan vrejtjet-

mandej e kan fshi at shkrimin qenedresen tende madheshtore-

pikrisht aty ku ti je shprehur shum heroikisht-duke refuzuar


dikuj po ja fshijn e dikuj jo -si gjithmonė me te njofshem -
punohet -nejse

po spongi qysh bre spongi edhe mua me me thirr ne darsem -
edhe te martumen dy ujq ne nji vendė pse kjo nuk shkon disi spongi menohu pak -

tash te hasmuar -siq jemi mos po te vjen edhe odisea e ilira me bisht ne dasem-

a po don me e kthy dasmen ne rremujė a -kryengritje te pergjakshme -

le bre spongi po a e din ti qka bėhet aty e harron nusen pastaj -

kerset nja far sherri hallakamė shkon aty -

kur te qohet e martumja me shkelma e grushta mbi mua-e t ' ma ngjet per flokve mi nxjerr krejt flokt me rrėnjė qka ben ti mandej -ne dasmen tende

e un aty - e kerset shkelmi grushti bam bum e bam bum e bam bum-

nuk mundet me ne nda krejt dardania -o spongi

ani afer do me na lanė per ball njeri tjetrit aiiiiii -armiqt e mdhej te ndarė me mėri e zili qfare rrallė ka pa historia se vijn mandej edhe tjerė qe jan te hasmuar ne dardani shans nuk ke spongi pa e nda dasmen me mure te trasha qe te mos shihemi me njeri tjetrin-qfar mend sh ke ti edhe at odisen e thrret e iliren-

e na e shendrron dasmen ne luftė te tretė botrore-

ne mes te armiqve japonez rus amerikan kinez arab shqiptarė tunguz korean mongol -

aty krejt me tym mbulohet salla prej lotsjellsave -

kush te mundet kuj ma shum me ja gju lotsjellsin -

le bre spongi -

do me i bashku krejt armiqt e botes per nji darsem -


merre nusen qoe te shpija ne heshtje se shum shqiptar jan kunder njani tjetrit -

e takohemi aty nuk nbėn o spongi

qe po te bej be edhe nusja duhet me hyp mi kaftorr e me sjell me te shkurtume kresė-qfar lufte mund te behet aty -spongi nuk po bėn plane te mira ma se miri esht me e nda me mure-

me i pyet shqiptart kush me ken esht hasem -

e me ja caktu murin ne cilen anė me i shti -

por muret duhet me ken te trasha e te larta -

se me ja ndje zanin njeri tjetrit kcejn matanė muri qysh jen a popull gjaknxehtė e yrysh mu kacafytė -

kerrsh bėhemi -

ei edhe ti spongi do taktika nuk po i din hiq -

edhe ti pyetem mua o burrė -

mos te vjen marre qy-

po ti a po e sheh shqiptart duke mos pyet njeri tjetrin -

po gabojm-


veq kur te praptojm krejt vatanin ni dit buuuuuuuuu rrobobom-

a e din ti o spongi pse nuk e pysin njeni tjetrin-


se veq per inati prandaj shkon hallakam ė o spongi ne trojet tona etnike dhe ne diasporė-


ti ma ndegjo mua kshillen -

edhe pse inati po me vjen qe nuk me ke pyetur maroe nji kala me gurė e muret ndertoj te larta-

ngusht -

e pastaj duke u zgjeruar prej nji rrethi-

per shum njerz-

pyete arkitektin se si mund te izolohet qe te mos ndihet zeri i armiqve -


se aty vijn hasmit shqiptar qe jan te hasmuar njeri me tjetrin-
jan edhe ne gjak e ne mosmarrveshje pozitė opozitė krahinė me krahinė grup me grup e klan me klan -
qe pasha besen me u zatet aty te ti ne dasem o lum spongi -

duhet me intervenu nato e me ik ti me gjith nuse se krejt tym bahet aty -


pra te thash kalanė maroje me gurė te trashė-

pyeti krejt poziten opoziten e krejt armiqt neper forume-

e armiqt e mbrendshem e te jashtem -

armiqt e mahallave te krahinave te fiseve-

ndaj edhe hajnat e grupet rivale e premtuesit mashtruesit

rrenacakt hafijet-

se te vijn krejt aty edhe turlifare o spongi-

nese i ben bashk pasha zoten ka me kersit aty jug veri inatgji fise klane -

ata qe e kan sha njeri tjetrin-

hallakamė ka me shku-

ku ku tym krejt tė bėhet dasma -

mos gabo te thash dasmen bėne kshtu si te thash un -

me mure te trasha mos i perziej shqiptart as me fe as me krahina-

se te gjith qe jan ne gjak-

se me ba me e filmu europa dasmen -

e me e pa aty ku ku ku spongi neper filma na qesin-

krejt horė bahemi-

ma nuk kemi ps e me dal me na pa kush ne civilizim diskreditohemi te gjith -

pasha nderen me na e pa edukaten e kulturen ftofen prej nesh krejt o spongi -

katatsrofė krejt katastrofė ruaju spongi pa ndertu mure te trasha me gurė e me i nda sipas sorteve mos nis dasem aty e me na thirr se rrezik i bjen pishman spongi ruju po te them un po te kshilloj -se mandej bahen pishman shum milete

qe na e kan njoft derzhaven kur te na shohin se qysh turremi kunder njeni tjetrit per lakmi e fise e klane e grupe e krajhina e hasmeri -spongi mos u bėn shkaktar me dasmen tedne e me na i qit
krejt te kiqjat te palarat qe i kemi para europe se aty filmojn me kamera e bėhemi horė para civilizimi -
ruju spongi njiher duhet muret me gurė me i ndettu mandej i thirr nji nga nji me informata
te sigurta -ata qe ja bajn rrafsh njeri tjetrit ata qe i bejn hilet bashk ne nji grup rrencat bashk krahinat ndaras e fiset ndaras katunart e sheherlitė jo bashk se nuk e durojn njeri tjetrin -
ruju spongi
kujdes me dasmen edhe per vargjet ruaju spongi se ka njerz qe per shkak te gjelozis aty ka
aty gjeloza me bisht qe kur te marrin vesh qe aty jan ardh poeta ka rrezik qe edhe poetat me u ba kerrsh ndermjet vetes prej gjelozije mos i le as poetat bashk duhet me e ba nji kombinacion -
spongi duhet me gjet nji zgjedhje formulė speciale qe mos me u taku bashk gjelozat-
poetat duhet me e gjet per shembull nji ndarje nji poet me nji polic nji klanorė me nji hajn nji
mafioz me nji hagji nji krahinorė me nji biznismen duhet disi me i nda spongi me mure qe te mos shihen njeri me tjetrin okej spongi kam fol drejt apo jo -
kshtu e parashoh un rrezikun kujdes spongi ndegjo kshillen time mos gabo se te bjen ma mirė ndegjo

lirik
14-06-09, 21:19
EDHE KRITIK LETRARė SPONGI QENKE -

qy befasi duhet me pas kujdes nga ti-

ku do me na dalė i veqant -
por jam i hidhruar ne ty spongi qfar shpirti bre spongi paske ti-
kritik letrarė e gjith kto vargje qe i kam shkru as nji lloj kritike as fjale per to-
eu spongi po edhe guri bre te kishte pasė gojė e gjuhė kishte folė diqka -
e ti spongi kaq kritik i madh letrarė e ktyre mija vargjeve as nji fjalė kurfare qfar shpirti bre paske ti -
prandaj nuk po mundem me u nxe e me pasė besim ne ty se shpirtin e paske guri hekur pa emocione hiq qenke-
po si ka mundsi me ke befasu kritik letrarė edhe dy fjalė mos me i than per vargun tim -eu spongi
katastrofė ma e madhe nuk esht pa ne forume se kjo-
po si mundet me ken njeri i hes“htur ndaj vargut veq njeri qe nuk ka gjakm as mish as nerv as ndjenj as emocion as gjuhė as damarė eu

lirik
14-06-09, 21:27
qyh bre spongi kshtu me ke befasu prandaj jam i ftoft disi me te gjet nuse ty po ti kur je indiferent ndaj vargjeve ekurfar emocionesh nuk ke si kritik letrarė mere me mend qka ka me vujat ajo nuse qe e merr ti kur ti je krejt pa emocione asja ka me ju dokė sikur me fjet me nji guri te heshtur -
jo spongi me vjen keq por nuk po me punon emocioni me u bė fjalėmirė per ty kur ti asnji fjalė
nuk e ke shkruar per kritiken time letrare ose ma ke shum inati ose nuk din ose nuk ke emocion
je kritik letrarė pa emocion qka esht e pa mundur te tillė rrallė lindin spongebob per ket fenomen duhet lajmruar gazetat -
kritik letrarė pa emocion poet pa emocion na ke befasuar me ket zbulim-
ketu ke marr minus te madh shum qikat kan me u ftof nga ky fakt -
ke pasė shans se paku vetem dy kritika letrare ne vargun tim me i thanė se paku dy fjalė dhe besimi i qikave do te ishte kriju per ty te gjitha do te ishin bindur se ke emocion -
por tash ka deshtu aksioni edhe per msit un do te terhiqem prej msitnie nese dikush paraqitet vullnetarė per ty per msit deri ather mbetem un msit por me nji ftoffje emocionale pa vullnetshem
sepse nuk di se si te lavdroj mbi cilat baza nese i them seciles qikė qe spongi nuk ka emocion ato do te ftofen - nese i them qe ka pare ato do te pyesin se qfar vlerash tjera ka -
dhe ket faktin si kritik letrarė nuk mund ta mshefim pastaj ato do te kekrojn fakte te shohin se ku ke shkruar -na kan dalė shum probleme spongi nuk di si te ja bejm hallit me ty -
por u zbulove qe je i pa emocion dhe ne mitingun epoezisė nuk shkohet ne klinė por ne strugė e ne gjakovė

Jana
15-06-09, 00:19
Akoma ty lyp nuse ky aaa......???/ncncncncnc

lirik
17-06-09, 07:22
Megjithat spongi ne dardani ke lėnė famė per negociatat dhe numrin e madh te interesimeve per ty-
ofertat per ty kan ken te rralla si asnjiher deri me tani-

si dhe negociatat-ke lėnė gjurmė deri me sot si as nji don zhuan tjeter -

dhe interesimi ka ken i madh per ty-
shum i madh -

nuk e di ku qendron sekreti te ti -

ose bukuria ose diqka tjeter -
ne nuk e dijm se sa negociata tjera te mshefta ke zhvillu pas perdeve se qenke i shkatht per kso levizjesh -

por ke arrit rekord ne hallakamen ma te madhe qe ka arrit deri me sot dikush -
ma ne fund akoma nuk e dijm rezultatin perfundimtarė po me duket se per veq llafeve dhe humbjes se kohes nuk ke arritė kurgja konkrete zhurm ė e madhe por pa sukses sa i perket zhurmes do te mbetesh ma i famshmi -
ma i nteresanti deri me sot-por provat nuk paten sukses -

ka rrezik qe mmartesa jote mund te perffundoj me ndonje plakė gjermane per letra me ne fund me plakė 90 vjeqe me gjithqka te rrudht per shkak se ke kqyr shum apettite shum zhurma eme ne fund pa suksese edhe nga rahoveci do te na kthehesh ndoshta pa sukses -
jemi te brengosur per mundimet tuaja e humbje kohrat te gjith qka kemi mendu se ne dasmen tende do te hamė e do te pijm -
as msitet nuk po te ndihmojn veq fjalė po ka mbete si duket pa martu -takatika e jote ndoshta ishte e gabuar - a e sheh her pas here se si dalin e thonė hė spongi akoma pa martu ti -
disa thonė kshtu e disa ashtu dhe mbete ne balt -
me ndegjo mua -

ma se miri i bjen te shko e te tredhet me tha duiksuh ne privat-

per shkak te mos suksesit mandej do te qetsi tha -

por kur te ndegjojn se ka bė veprim te tillė edhe ma shum ke m,e pas oferta -me tha -
por un nuk mendoj ashtu per ty spongi ti nuk duhet te tredhesh vetem nese e sheh perfundimisht se nuk ke kurfar gjasash por rri me shpresė se ka akoma msit tjer qe mund te ndihmojnė -
tek e fundit ndoj qeqenkė a zezake mundesh me e gjet dikun mos u dorzo-
vazhdo luften per nusen tende -nese e merr zezake ne shqiptart do te kemi privilegje -
sepse do ti kemi miqt te vendeve te nxehta do te knaqemi mandej -
por do te ket edhe te intresuar me ikė e me dalė edhe ne afrikė se shum kuj nuk po i duket kosova vend i mirė jan ba marak me dal jasht bukur do -
mandej ne afrikė do te gjejn shokė e grupe per grupime -
per shembull ata te kosoves perendimore do te gjejn perkrahs kunder kosoves lindore e qendrore -
do te dalin per fushaata elektorale e do te bejn si afrikant per tu pershtatur do te dalin e ti emitojn ata veq me fitu ne grupim e perkrahje -
do te kemi ndasi te reja ne kosoven e vogel -jug veri lindje perendim qendrore verilindore -
dhe do te gjejm perkrahs atje edhe per vota si me fitu vota bile ka afrikan qe edhe financiarisht kan me sponzorizu vetem sa ti bindin se te ne ne kosovė fiset kunder fiseve jan shum na inatgji se ata - ke me pa ti spongi do te behet shou i vertetė bile do te kekrojm qe me votu edhe nga afrika se me numer do te ua marrim anen atyre te kosoves lindoro perendimore e fiseve gash krasniq berishė edhe hymnin do ta bejm te fisit tonė e tyre kurr nuk do te ju themi se kan kurfar meritash - vetem ne do te dalim me gjithfar prrallash duke i mohuar edhe hymnin edhe meritat e tyre meqense sot ka mundsi me shkru gjithfar lloj paqavurash e u me u bė legjendė me llafe -spongi faleminderit qe na emundson fitoren e kosoves perendimore mbi kosoven verilindore kjo u bė me ndihmen tende
sepse ti mbete pa martu deri me tani e linden ide te reja se si me u bė gati ne shpinė tende per fitotrer te reja por edhe pse ti je meritori i ksaj legjende ata kan me thanė jo ne vet i zbuluam idetė
e ty nuk kan me ta dhan asnji mirnjohje as pare sepse ata te gjitha idet dhe lavdet j ja lanė vetes spong po me vjen keq per meritat qe i ke por kshtu e kan vjedhsit e ideve -
edhe pse per ty esht dėm shtyrja e marteses tende per shum fise ne kosovė kjo esht perfitim sepse sa ma shum te zgjerohet problemi yt qe po shkon tash ne drejtim te afrikes aq ma shum kan me kekru mshtetje elektorastet fis e nahije e bajraqe do te kekrojn bneshtetje kunder njeri tjetrit deri ne burundi prandaj ti spongi vazhdo me kekrim te nuses ne relacionin taliban qeqeni nigeri se do te na sjelelsh dobi me rastin e zgjedhje ve mahallo krahinoro fisnoro kombtare atdhetare dhe te inateve ma interesante qe ka fenomeni botroė -
te faleminderit o spongi se u bėre motiv edhe per hymnin e fiseve edhe pse ata ty nuk do ta njohin meriten

dhe ja hymni

kur ka ra kushtrimi n kosovė
kan luftu katunet me qytet
shalė e kelmend etjera nahije
por kuq e gash e berishė jo nuk kan luftu

trima jan perendimi eluftarė
por lindja kurr nuk me lftu nuk ka guxu
jug perendimi shum ma trim u tregu
veriu ma trima kurr nana nuk ka me maru
ku ku nanė edhe verilindja qka ka luftu
na veq na lfuftar jena tregu
ata kurr kurgja me ba nuk kan guxu

vraponi o burra me gjithfar lloj hilegjije e dije nahije
e me fise kush kah te mundet me u livdu
se koha esht e arit me pluhur sa ma shum peprjet me qu
mundet mite kush te don gjithfare e prraklla me shkru
e legjenda turlifare me zbukur
rrnoft koalicioni zulu
qe jeten ne kosovė sa bukur na e ka zbukuru
edhe fiseeve ma primitive elektoratet tona kan me ja shku
bravo fis luftarė e nahije qe e ke meritu
lidhjet tua me nahijen tjeter kunder tjetres nahije gjith kan me funskionu-
atdheu shqiptar kuku qka ka me lulzu -

keni me keni pa hala qka ka me maru
te gjith neper kalne keni me ugzu-


mendoj se ky hymn i takon vetem disa fiseve e nahijeve
ndersa nahijete fiset tjera nuk kan te drejt te marrin pjes ne ket hymn kombtar se nuk kan luftu-
vetem trimat e qartun e luftart qe kan luftu e ata qe vehten me zmadhime e kan deshmu

un mendoj se ky duhet me ken hymni kombtar spongi ne dasmen tende se ta kan vjedh meriten fiset


DO TE GJEDNET EDHE HYMNE TJERA MOS TA NIN SPONGI SE VEPRAT HEROIKE NE ATDHE TE KLANEVE DO TE DALIN DO TE VAZHDOJN ME MODELE TJERA SE KA SHUM FISE TE JASHTME QE PAGUAJN PER KET SHYDETE E BEDATE BIZARE QYFARE MOS TA NIEN SPONGI SE NE KURR NUK DALIM FARE
DIJE KET ASHIQARE
--

lirik
17-06-09, 07:44
Sa I Perket Hymnit Kombtar Spongi Mos Ma Perqesh Hymnin
Se Shum I Mir Esht Se Te Hidhrohen Fiset Elektorale -

E Te Del Telashe Mandej Mbetesh Pa Martu -


Qite Edhe Ti Nji Hymn Te Katundit Tend Spongi-

Edhe Un Du Me E Ba Nji Hymn Te Katunit Tem

Se Kuku Katuni Jem Qka Ka Luftu

Dhe Te Konkurojm Ne Elektoratin E Votave Me Kualicione Te Retheve
Se Nuk I Dihet Fitoreve Nes E Fiton Nahija Jem Asnji Pare Nuk Ka Me Emarr Nahija Jote Ne Zhvillim -
Spongi Pamvarsisht Se Ne Elektorat Mund Te Jemi Ne Kualicion -

Votat Sot Kollaj Merren Ma Fjalė Grupore E Klanore E Sidomos Krahinore -

Veq Merri Nja Dy Deshmitar O Spongi E Thuj Kam Luftu Per Dinė E Krahinė -

Bile Ja Ftof Edhe Lidhjes Se Savez Boracave Te Tites-

Me Numrin E Madh Te Regrutve -

Sidomos -mos Harro Zonen Operative Heroike Legjendare

Sepse Athere Me Dy Deshmitar U Qkrujshe Borac-

Luftarė Hesapi -

Edhe Nese Je Mshef ė Ne Kashtė Gjat Luftes Penzija Te Ka Ecur -

Edhe Te Na Dolen Kogja Do Shum Trima Pas Beteje-

Bile Per Disa Trima
Mos Pyet Hiq -

Qe Kishin Pas Ndejtur Ne Dushk Mshefur-

E Pas Betejes Fryheshin Neper Kaffe Me Do Fjalė Te Nahijes S E Vet -

Ani Do I Kam Ndegju Vet -me Llafe Te Mdha
Pasha Neren O Spongi Me Ka Tregu Dikush Ne Besė Ne Vesh
Per Qata Nja Dy A Tre Q E I Njoh Un-

Bejshin Be Njerzit-

Per Ta Kan Thanė Jo Hiq Nuk Kan Luftu -

Veq Neper Dushk Kan Ndejt -
Po Qfar Te Luftumi O Spongi Tjerė Jan Ata Patriot Te Shkretė Qe Hakikat Kan Luftu -

O Spongi-kuku Sa Dallverja Po Zihet

Ata Patriot Qe Kan Luftu Hakikat Nuk Bejn Luftė M E Ndarje Me Fise E Krahina He Mbetshin Pa Martu Ata -

Hė Qe Po I
Nemi -

Bre Spongi Se Tjer Jan Ata Qe Kan Luftu -

Ata Nuk Shfaqen Me Hymne E Dallime Krahinore-

E Perqarje-

Por Ata Jan Luftar E Patriot Te Vertetė O Spongi -

Po Nejse Sponi Un Ti Dhash Do Ide Se Qysh Me Martu Qite Nji Hymn Te Katunit Tend Mandej Lufto Per Nahije Do Te Behesh Legjendė E Nahijes Legjendė Patriotike Fisnoro Krahinore Dhe Nahija Ka Me Fitu Simpati Kur Ti Me
Nji Mjeshtri Ke Me Zhvillu Vizita Votash Per Qellime Kualicioni Mos Harro Fiset Dhe Naihje Aleate Duhet Me Dit Me I Zgjedh Mandej- Do Te Shpallesh Hero
I Nahijes Dhe Dije Qind Per Qind Nahija Ka Me Ta Dhanė Nusen Ma Te Mirė Patriotike Te Nahijes -
Spongi Kjo Esht Rruga Ma E Suksesshme E Marteses Tende Mos Harro Vetem Ky Esht Qelsi I Sekretit Nepermes Patriotimzit Tre Nahijes Nahija Do Te Ndezet Flakė Nga Liderizmi Yt Dhe Do Te Japin Nuse Te Nahijes Mos Mer Nuse Jasht Nahijes Spongi Mos Del Jasht Nahijes Kujdes Vizionet E Shejta Mbaj Kshillat Spobngi Suksese Vetem Kjo Esht Rruga E Jote E Suksesshme Per Martesen -
Gjithqka Deri Me Tani Jan Peprjekje Huqe Spongi

emine
19-06-09, 09:03
spo lexoi ma fell,se me kap dhimbta e barkit,vetem pe ves sponqin allahile qysh je me shnet:biggrin:

Murgesha
19-06-09, 09:39
spo lexoi ma fell,se me kap dhimbta e barkit,vetem pe ves sponqin allahile qysh je me shnet:biggrin:

Prej se e ka gjet nusen shumė mirė ėshtė. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

emine
19-06-09, 09:40
Prej se e ka gjet nusen shumė mirė ėshtė. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

paska ra ne ilaq mdoket:P

Murgesha
19-06-09, 09:43
paska ra ne ilaq mdoket:POj loēkė po ilaq mė tė mirė se gratė kund sun gjen, disi pa terapi i dijnė dhimtė e burrave. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

emine
19-06-09, 09:54
Oj loēkė po ilaq mė tė mirė se gratė kund sun gjen, disi pa terapi i dijnė dhimtė e burrave. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif


a kan vakthi tybeh,po diqyshe si pa na thirre ne zajret spo knaqna une me ket pune,,,,

Murgesha
19-06-09, 09:58
a kan vakthi tybeh,po diqyshe si pa na thirre ne zajret spo knaqna une me ket pune,,,,

Kur ta bajnė dasmėn na thirrė tė gjithve. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Jana
13-08-09, 02:28
...sha u bo nima...a e gjet nafaken ky djali....

LuLjaa
13-08-09, 02:47
...sha u bo nima...a e gjet nafaken ky djali....

Ky e ka gjet moti po s'kallxon, se tutet qe sun zen femen ma ne FD :D

Jana
13-08-09, 02:50
Ky e ka gjet moti po s'kallxon, se tutet qe sun zen femen ma ne FD :D

Poa...hahahahahhaha....ani tash ty te besojn ton...gjynahi...

LuLjaa
13-08-09, 02:52
Normal qe m'besojn se une s'di me rrejt qyhh hahahaa :D

Jana
13-08-09, 02:56
Normal qe m'besojn se une s'di me rrejt qyhh hahahaa :D

Po de...une pet besoj....
p.s tash ika...gjum te omel ty...qaff

hasanmehmeti
13-08-09, 21:11
Lyp tybe lyp , se edhe Ramazani iu ka aviten ngat duhet diqysh me shty ; ) 24 Orshin.


Hajde ishaAll-llah po lshon rend najhere, se shumica u fejun o qyqan.

Edhe Gazi e ka pas nje teme te tille , po ish kan plote sherr ,;) , keshtu qe edhe ti po ece hapave te tij , diqka ka me dal.

teutaA
13-08-09, 21:39
than qe ish feju more po spo ka kush me ja qel nje tem qatje nalt e kti po i vjen marre me qel vet:wink:

Dallandyshja_718
13-08-09, 22:43
than qe ish feju more po spo ka kush me ja qel nje tem qatje nalt e kti po i vjen marre me qel vet:wink:


ahhahahahhaha Teute, mua nuk po m'duket edhe aq i marrshem pra, noshta jam gabim...:smile:

Rozafa
14-08-09, 11:29
than qe ish feju more po spo ka kush me ja qel nje tem qatje nalt e kti po i vjen marre me qel vet:wink:

Sa desha te them qe eshte simpatik...por e lash,se po e ha stupcin pahiriiiiii :wink:

>>{SpOnGeBoB}<<
14-08-09, 19:33
shife mara qka kane shkrujten qitu jo e ka gjeten, jo nuk po kallezon e qishtu.

Po a pate mara se qitu ke tu u marue mara belaja mes qatina lirikit edhe qasajna te martumes edhe mu desht mara me u ndalen, se sha zoten fill e qesin llafin kqyre mara per nji nuse u marue tane qikjo bela. Jo sha zoten hala, hala qishtu jam ne kerkim mara te qasajna nuses edhe kerkoj ka nuk e kerkoj deri sa te zatetmi qishtu sikur qajo Jana. Ani shife kishe mile u fejue qitash edhe ka ardhen qitu si per inati edhe me pyten qka bane.

Oj Ljuljaa, sha zoten jam tu te priten qishtu edhe une ty mara kur po fejohesh edhe ti edhe ti marojna mara me nji mastraf qishtu pse mu hargjue palidhe :tongue:

O ti Hasan, e qka pu don mara me thanen qe demek qitash Ramazani edhe me ja nisen sikur qaj Gazi po thue qishtu me ja nisen me agjerue edhe nxihet fare sevapi a. Sha zoten nuk e ki mara keq, po ku pritet mara tane diten pa shti frutalina ne goje :biggrin:

Ti teutjaA, sha zoten mos shkruj qishtu mi marue pishmanit se sha zoten qishtu edhe qikjo Dallandyshja e pati shkrue edhe mbeti kishe pernime qishtu, po qfare mara. Se sha zoten kur t`kisha dalen nafaka edhe une e kisha qelen mara vehte teme ... edhe une fejona sikur qajo Jana, qaj Gazi edhe kush ke mara tjeter :biggrin:

Shife mara edhe Rozafa tekoka ardhen qitu, jo sha zoten mori ti Rozafa hiq stupc po jam nihere tu prit e do te pres deri sa e vijne i bardhi mengjes aty aty ka ora pese edhe vetum kur te dal qatje nelte me temen bukurije, shukarije kur ta shkruj nji poezije... :tongue:

ishalla mara nuk vjen qaj poeti se sha zoten baksuz mara ish :tongue:

Edhe qitu ne fund sha zoten edhe njihere me ja perkujtue qatyne qe e kan sahi qesishna hovi i pershendes me kangen

FjPvjol8f10&feature=related

Tinky-Winky
14-08-09, 19:46
ej spongibob zeza po holo ske ngjeje ni pismiletk me zane qisajde mare smotan ma perpara i del trenit perpare se sa i femre e ktu mshitet kishe mile une kazanova.le be shoq se nashta ma hajr qe je qasoshne tipi se tyben e tybs ma syt qisajde sti kishim pae ti ksih shtie dy kam me i kunder edhe ishe boe ma zi se qajo arkza.shnetje

Dallandyshja_718
14-08-09, 19:50
ej spongibob zeza po holo ske ngjeje ni pismiletk me zane qisajde mare smotan ma perpara i del trenit perpare se sa i femre e ktu mshitet kishe mile une kazanova.le be shoq se nashta ma hajr qe je qasoshne tipi se tyben e tybs ma syt qisajde sti kishim pae ti ksih shtie dy kam me i kunder edhe ishe boe ma zi se qajo arkza.shnetje


Ani n'kete krize ekonomike, bash mire me kursye, n'vend me i ble dy e blen vetem nji kepuce...:biggrin:

Kalimero
14-08-09, 19:54
shife mara qka kane shkrujten qitu jo e ka gjeten, jo nuk po kallezon e qishtu.

Po a pate mara se qitu ke tu u marue mara belaja mes qatina lirikit edhe qasajna te martumes edhe mu desht mara me u ndalen, se sha zoten fill e qesin llafin kqyre mara per nji nuse u marue tane qikjo bela. Jo sha zoten hala, hala qishtu jam ne kerkim mara te qasajna nuses edhe kerkoj ka nuk e kerkoj deri sa te zatetmi qishtu sikur qajo Jana. Ani shife kishe mile u fejue qitash edhe ka ardhen qitu si per inati edhe me pyten qka bane.

Oj Ljuljaa, sha zoten jam tu te priten qishtu edhe une ty mara kur po fejohesh edhe ti edhe ti marojna mara me nji mastraf qishtu pse mu hargjue palidhe :tongue:

O ti Hasan, e qka pu don mara me thanen qe demek qitash Ramazani edhe me ja nisen sikur qaj Gazi po thue qishtu me ja nisen me agjerue edhe nxihet fare sevapi a. Sha zoten nuk e ki mara keq, po ku pritet mara tane diten pa shti frutalina ne goje :biggrin:

Ti teutjaA, sha zoten mos shkruj qishtu mi marue pishmanit se sha zoten qishtu edhe qikjo Dallandyshja e pati shkrue edhe mbeti kishe pernime qishtu, po qfare mara. Se sha zoten kur t`kisha dalen nafaka edhe une e kisha qelen mara vehte teme ... edhe une fejona sikur qajo Jana, qaj Gazi edhe kush ke mara tjeter :biggrin:

Shife mara edhe Rozafa tekoka ardhen qitu, jo sha zoten mori ti Rozafa hiq stupc po jam nihere tu prit e do te pres deri sa e vijne i bardhi mengjes aty aty ka ora pese edhe vetum kur te dal qatje nelte me temen bukurije, shukarije kur ta shkruj nji poezije... :tongue:

ishalla mara nuk vjen qaj poeti se sha zoten baksuz mara ish :tongue:

Edhe qitu ne fund sha zoten edhe njihere me ja perkujtue qatyne qe e kan sahi qesishna hovi i pershendes me kangen

FjPvjol8f10&feature=related
Shnetje kolege,a pum ma lshonimare renin edhe mu mumartue qishtuqene ne forum edhe une .kejt mare u fejun e martun a une jo halo .

A osht e drejte kjo be psmileta ?:biggrin: :biggrin:

Kalimero
14-08-09, 19:58
ej spongibob zeza po holo ske ngjeje ni pismiletk me zane qisajde mare smotan ma perpara i del trenit perpare se sa i femre e ktu mshitet kishe mile une kazanova.le be shoq se nashta ma hajr qe je qasoshne tipi se tyben e tybs ma syt qisajde sti kishim pae ti ksih shtie dy kam me i kunder edhe ishe boe ma zi se qajo arkza.shnetje

as ti halo s ke gjeten nuse mare a?:biggrin: me pas lypen une si ju qituqene deri tash mu kishin bo thmija be qafir be:biggrin:

Tinky-Winky
14-08-09, 20:33
shife mara ku na biti tash ky far karamalja i ndukt edhe konkurenca po do me na boe pismileti ani tha isha meten pa martue me nejten qetuqene ,tyben e tybs put baj be qe jom bo kajb me qelen mesengjeren se veq kur po t bajn ka pes gjasht nudge periheren sha zote dy her jam habit ty dalen tu aborri me kqyren kush po bo zile ,po normall duhet me dijten mu konen pak shmeki e me majt stav e jo si qita pismiletat qi jan boe si kuzhinjera e tan diten jan meten ty qit kafe e ty pergzu per teme ,le be kalimer se ti stu kuke normall a dardhagjis po don mi shit dardha a?pismilet bre.shnetje

Tinky-Winky
14-08-09, 20:37
Ani n'kete krize ekonomike, bash mire me kursye, n'vend me i ble dy e blen vetem nji kepuce...:biggrin:
po hedi e tonashile i shkretu duhet tan kohen me hecen me ni komklic ,e une nuk thash me shtie shpuzen me lujt ema es es sa po e pata nat kuptimen qe kishemile nusja ka me ja qiten zabranat e ka me nrydhen taman si shpuzen.shnetje

>>{SpOnGeBoB}<<
14-08-09, 20:41
Shnetje kolege,a pum ma lshonimare renin edhe mu mumartue qishtuqene ne forum edhe une .kejt mare u fejun e martun a une jo halo .

A osht e drejte kjo be psmileta ?:biggrin: :biggrin:


O Kalimero mara, sha zotin bash qitash mara me kane shtie ne inati se e pata lane hamene qete pune gati ne harrese, po kur e pava qat Janen tu u livdue qitu :tongue:

Pernime mara, a je tu e pa ku e kane sosen krejt mara mu fejue edhe martue edhe sha zoten nuk e nxen as senja e re edhe dojne mara me sosen serialin :tongue:

O tinky mara, po jo be qfare dy kpuca me nji kame qishtu, edhe une nuk jam mara qishtu i trpijavt a sikur ajo Arkza sha zoten o ra si miza ne mjelte edhe nuk e shef e nuk ta ka pa ma kerkush qitu :tongue:

Shnetje mara se sha zoten qaj pirra ka thanen qe ka mu ba mire edhe tane ymytin qishtu qe ka mara mu ba mire vetum me ba durim edhe naj dite :biggrin:

Kalimero
14-08-09, 20:46
shife mara ku na biti tash ky far karamalja i ndukt edhe konkurenca po do me na boe pismileti ani tha isha meten pa martue me nejten qetuqene ,tyben e tybs put baj be qe jom bo kajb me qelen mesengjeren se veq kur po t bajn ka pes gjasht nudge periheren sha zote dy her jam habit ty dalen tu aborri me kqyren kush po bo zile ,po normall duhet me dijten mu konen pak shmeki e me majt stav e jo si qita pismiletat qi jan boe si kuzhinjera e tan diten jan meten ty qit kafe e ty pergzu per teme ,le be kalimer se ti stu kuke normall a dardhagjis po don mi shit dardha a?pismilet bre.shnetje

shuk mare qafir:biggrin: ,kur jom konen une, ti je konene me pelena tu honger smoka tu kosoves n prag t shpijes,kishe une mile po du martue para meje,leje qata mesungjera qa ta nudgin ,ta nudgin edhe trunin,:biggrin: tamon ta mshelish qata mesungjerat,ta harrojn syretin qa e ki qiten aty si mu kanen i pavakt be qafir,shuk put tham po shko e pergzoj do qasishne tema qa pu lariten noshta ma lshon renin be qafir :biggrin:

doGzona
15-08-09, 15:07
Spongi, ta kom gjete nje nuse.....:biggrin:

Guri i madh
15-08-09, 15:12
kto pun me shkojn per dore po trego sa po jap msitni ,se opingat kot nuk i shkyj ,qysh ka than aj i mkoqmi pa pare hoxha nuk hyp nė minare


po duhet mje i llogarit edhe patkojt e kalit se kėmbė nuk hecet yshqymin


e po ta braziti pak edhe qmimin se bash leht nuk kie me pshtue
bani hesap krejt e me tregon a me shkue a mos me shkue

>>{SpOnGeBoB}<<
15-08-09, 15:17
Spongi, ta kom gjete nje nuse.....:biggrin:


Shka je mara ka thue ti doGzona qishtu :tongue: hajde ishalla pur hajr mara, edhe sha zoten per msitni paguj, se ani kur e pava qat Janen tu i livdue qisajde.

Sha zoten vetum ishalla mara osht me hajr, se e kom sosen me thirren qate Flaka Krelanen edhe me a marue gazmend me duqa per inati te qasajna Janes, se kogja u livdojke demek qe kish me thirren Xenin me kendue qishtu :tongue:

>>{SpOnGeBoB}<<
15-08-09, 15:27
kto pun me shkojn per dore po trego sa po jap msitni ,se opingat kot nuk i shkyj ,qysh ka than aj i mkoqmi pa pare hoxha nuk hyp nė minare


po duhet mje i llogarit edhe patkojt e kalit se kėmbė nuk hecet yshqymin


e po ta braziti pak edhe qmimin se bash leht nuk kie me pshtue


bani hesap krejt e me tregon a me shkue a mos me shkue

Po jo mara ti Guri i madh se qishtu edhe qaj liriki, jo po shkoj msit e sha zoten sosi pune, kur qka me pa mara ke tu e ba bela qituhen. une jam ka lypi nuse e jo qishtu bela mara. Ja qon msitin qishtu e aj shkon t`ja hup fare plumi qatje a e vrej najkan mara palidhe e masnej kush e ka que mara qita.

doGzona
15-08-09, 15:30
Shka je mara ka thue ti doGzona qishtu :tongue: hajde ishalla pur hajr mara, edhe sha zoten per msitni paguj, se ani kur e pava qat Janen tu i livdue qisajde.

Sha zoten vetum ishalla mara osht me hajr, se e kom sosen me thirren qate Flaka Krelanen edhe me a marue gazmend me duqa per inati te qasajna Janes, se kogja u livdojke demek qe kish me thirren Xenin me kendue qishtu :tongue:

Veq per inati te Tinkit qe po thote smutan, dhe qita qe po livdohen, se po mendojne qe sun po gjene...:biggrin:

Dallandyshja_718
15-08-09, 15:31
Po jo mara ti Guri i madh se qishtu edhe qaj liriki, jo po shkoj msit e sha zoten sosi pune, kur qka me pa mara ke tu e ba bela qituhen. une jam ka lypi nuse e jo qishtu bela mara. Ja qon msitin qishtu e aj shkon t`ja hup fare plumi qatje a e vrej najkan mara palidhe e masnej kush e ka que mara qita.


E ka po don bela ma t'madhe mor se nusen...ahhahahahhahahhahah


P.S. Shentje o "pismilet":biggrin:

>>{SpOnGeBoB}<<
15-08-09, 15:47
E ka po don bela ma t'madhe mor se nusen...ahhahahahhahahhahah


P.S. Shentje o "pismilet":biggrin:

O ti dogZone, po je be, ani qaj tinky, sha zoten si po qojke ne mjese me kalle shporetin prej mjesit drejte e ne mesingjer tane diten qishtu a qiknena e forum sha zoten as nuk guxon mara me shkrujten se qka osht tu lypen qisajde e edhe qita tjeret qe po livdohen sha zoten qetyne garant qata privat mesazhat flake ju shkojne amo ncuk mi formulue kerkesen qishtu sikur une legalqe edhe qikjo zoten osht e drejte humane sha zoten :tongue:


Pernime Dallandyshja 718 po thue qe qishtu bela e madhe tekoka a, ja si te jene qishtu po ja nisum fill: Dojna bela, dojna belaaaaaa :tongue: :tongue:

Tinky-Winky
15-08-09, 16:07
ev shoq te kuka que kejt forumi met rahatue mare pismaluk edhe badihavan se ski shliv per femra ti, sha kena mara ju dyjat dogzona me qit dallandyshen shtatqin e tetmdhet po ju stu kuket normall a halo se muret vesh se ma para martohet edhe ihere tina tarneri se sa qyky spongibobi ,karxomni mue per kraleviq markin se per qesoshne far spongebobash i njoh si paren e kuqe.shnetje

Dallandyshja_718
15-08-09, 16:14
ev shoq te kuka que kejt forumi met rahatue mare pismaluk edhe badihavan se ski shliv per femra ti, sha kena mara ju dyjat dogzona me qit dallandyshen shtatqin e tetmdhet po ju stu kuket normall a halo se muret vesh se ma para martohet edhe ihere tina tarneri se sa qyky spongibobi ,karxomni mue per kraleviq markin se per qesoshne far spongebobash i njoh si paren e kuqe.shnetje


Ev shoq be e qysh nuk mujshe pa me ardhe qituqene e me i prish pune qeti Spngebobe se gati ke kah e sos punen, ani qysh jemi que n'kome tan ky pismilet na po dojna me e martue qi me i'a marr lakmi edhe David Beckham se jo ti me shoq t'tu:biggrin: ...imen be Tinki pse nuk po e hapen edhe Ti qituqene nji teme po kishe mile nuk po ke nevoje, e pse po sillesh qitu kejt be po e shofim se po merr shkolle prej Spongebob, kot e ke se njash e kena shpall...ahhahahahhahahahhahahah oooo diqa me ju t'dyve, ani po munohem me j'u kopjua po kush din e munet kshtu si ju. Shnetje pismilet...

Elina
15-08-09, 16:16
O Spongji i Bobajve,,,po hala ne kerkim te kysmetit koke a ?!

Hajt se bahet mire mos ta ndine...po kta pismiletat nuk e dine cfar djali je se tybe kush llafin dy s'ta kish ba.:biggrin:

Mos i kshyr ti kta cka flasin e thojne se prej xhelozise e kan...se ma ky Tinky kishe mile e kishe une baj femna me vagon...paj tybe kjo nuk qendron fare :biggrin:
Njefshim mire per ty o Spongi :tongue:

>>{SpOnGeBoB}<<
15-08-09, 16:19
ev shoq te kuka que kejt forumi met rahatue mare pismaluk edhe badihavan se ski shliv per femra ti, sha kena mara ju dyjat dogzona me qit dallandyshen shtatqin e tetmdhet po ju stu kuket normall a halo se muret vesh se ma para martohet edhe ihere tina tarneri se sa qyky spongibobi ,karxomni mue per kraleviq markin se per qesoshne far spongebobash i njoh si paren e kuqe.shnetje

qka kije mara tinky. Ev shoq une qasajna tina kajdanoves i pata thanen sa e ki numrin e papuqeve edhe hec se leje ma qisajna Tanerskes. Edhe qikjo kerkesa jeme osht globale pej njanit det e ne tjatrin det, nuk osht mara qare pa e gjet :tongue:

Tinky-Winky
15-08-09, 16:26
shife mara sa um gjelozojn tash kukan que tetan kunraj meje si tyneherve qi ju gjujshin en qaf qatinaj lirikit ,mare ti dallanyshe naqe beso naqe mas beso po no qitash me ta dashten me femra no kur se e kum gjeten i taktik shum strategjike qe pi nxo pick edhe pa ra qare spo kan po tash spo qelna ktu se a pi shef qita pismiletat qisajde te tan jan bo si indigo e po kopjojn e kshtu qi kur tvjet ti tu kosova mere qat far dogzonen e hajdeni en rahavec edhe keni mu bind se qyky tinki mir e paska paten ama pa keqkuptima se nuk e kam fjolen per naj dobell dejt po veq pirqef me dalen e me hanger far tollumbi e ma mer menja se ishim knaqen na tkatrat.

doGzona
15-08-09, 16:30
ev shoq te kuka que kejt forumi met rahatue mare pismaluk edhe badihavan se ski shliv per femra ti, sha kena mara ju dyjat dogzona me qit dallandyshen shtatqin e tetmdhet po ju stu kuket normall a halo se muret vesh se ma para martohet edhe ihere tina tarneri se sa qyky spongibobi ,karxomni mue per kraleviq markin se per qesoshne far spongebobash i njoh si paren e kuqe.shnetje

Shihe mara qysh xhelozojka dupllo vejanusi.....:biggrin:

Tinky-Winky
15-08-09, 16:32
O Spongji i Bobajve,,,po hala ne kerkim te kysmetit koke a ?!

Hajt se bahet mire mos ta ndine...po kta pismiletat nuk e dine cfar djali je se tybe kush llafin dy s'ta kish ba.:biggrin:

Mos i kshyr ti kta cka flasin e thojne se prej xhelozise e kan...se ma ky Tinky kishe mile e kishe une baj femna me vagon...paj tybe kjo nuk qendron fare :biggrin:
Njefshim mire per ty o Spongi :tongue:
po po ani se ty nie mir per to jeni veq mas i hupni shpresat , edhe ti kunraj meje dole e pirolla tqoeft qitash smka met gjo veq me maren cedemenin e mi shtie ato cucllat en vesh e me nigue tupakin at kangen gjest e mi agenst dhe vorlld edhe me tja fut me dal me vrapue nja iqin metra shprint.shnetje

teutaA
27-09-09, 03:44
o spongi provo veshi dimijat nashta martohesh hahahahahha qushtu po thot nje tem ne fd:smile:

Breshka
07-10-09, 10:24
a hale s'paska gjet nuse a ?? une nive qe ka gjet qashtu em than !!!!!!!!!!

roadrunner
07-10-09, 10:27
Pom doket e ka gjet se spo hy ne dardani. Than asht talebank, me ba me marr vesh per fd meiher na bon komplot hahahahahaha, veq kur te pash spongjin te minirat para kompjuteri me ni kanap te pshtjellt gojes e ni qarap mrena hahahaha

teutaA
08-10-09, 19:34
Pom doket e ka gjet se spo hy ne dardani. Than asht talebank, me ba me marr vesh per fd meiher na bon komplot hahahahahaha, veq kur te pash spongjin te minirat para kompjuteri me ni kanap te pshtjellt gojes e ni qarap mrena hahahaha

ahhahahhahah po edhe mesazhin e kish nderruu:smile:

>>{SpOnGeBoB}<<
10-10-09, 17:14
shife mara roadrunner edhe teutaA qiknenaj tekokan kane. Sha zoten qikjo len shume per te deshiruar qe jeni mara te interesume qishtu :biggrin: vetum me ju pas kuptue ma heret qe edhe ju jeni kanen mara te interesume :biggrin:

Jo, jo nihere sha zoten e kam sosen me ba nji pause qishtu se boll mara shtres e kom sosen me marue armpushim edhe peace deri sa ta shkelin marrveshjen qishtu.

selvija
10-10-09, 17:54
Spogi a dul hala nafaka,,qom msit dades nashta bjen taman dikund

>>{SpOnGeBoB}<<
10-10-09, 18:02
Spogi a dul hala nafaka,,qom msit dades nashta bjen taman dikund

Oj dada Selvushke mara, sha zoten po me doket amo hala mara nuk jom edhe i sigurte bash qishtu. Jo sha zoten ma msita nuk qoj kerkund hiq e kom sosen deri ka pranvera nihere me shty vaden nihere qishtu :biggrin:

selvija
10-10-09, 18:10
Oj dada Selvushke mara, sha zoten po me doket amo hala mara nuk jom edhe i sigurte bash qishtu. Jo sha zoten ma msita nuk qoj kerkund hiq e kom sosen deri ka pranvera nihere me shty vaden nihere qishtu :biggrin:ani dades ma mir ashte qeshtu me kallzu se sje bo hala per nuse,,se sha zotin me pas qellu najno si e fort shpuzen ta kish shtrydh hajrin vetes s'kisha po mo:biggrin:

>>{SpOnGeBoB}<<
10-10-09, 18:27
ani dades ma mir ashte qeshtu me kallzu se sje bo hala per nuse,,se sha zotin me pas qellu najno si e fort shpuzen ta kish shtrydh hajrin vetes s'kisha po mo:biggrin:

o ani be dade ani mos u ba nervoz :tongue: sha zoten duhet me marren qishtu nihere per moster masnej e kqyrum mara qka pu del rezullati qishtu, qikjo pune kallaj mara soset edhe bash qasishna qe ndrydhin shpuzen ufffff sha zoten nuk ish hanger mara pej se ambli qishtu po qka je mara ka thue. O sha zoten po me doket qe ta paska ngjiten mara ramatisti qishtu se nuk je dalen te ujvari sivjet hiq :tongue:

roadrunner
10-10-09, 21:45
O ti bjeri pak ka Tajlanda se tyben po thon bullgaria u sosen hauhauhauhuahauha, le mostrat se tybe qashtu po mashtrohen shiptarhonja, me ni lug mjalt hahahahahaha

shife mara roadrunner edhe teutaA qiknenaj tekokan kane. Sha zoten qikjo len shume per te deshiruar qe jeni mara te interesume qishtu :biggrin: vetum me ju pas kuptue ma heret qe edhe ju jeni kanen mara te interesume :biggrin:

Jo, jo nihere sha zoten e kam sosen me ba nji pause qishtu se boll mara shtres e kom sosen me marue armpushim edhe peace deri sa ta shkelin marrveshjen qishtu.

emine
11-10-09, 11:39
ska vakth sponqi se po feston me tinkyn naper sheher ,kohen e spevcav e bashqev,,,

ernte dank fest:p

http://view.stern.de/de/picture/1479071/Berlin-Leute-Lustig-CSD-CSD-2009---510x510.jpg

Rozafa
11-10-09, 23:41
o ani be dade ani mos u ba nervoz :tongue: sha zoten duhet me marren qishtu nihere per moster masnej e kqyrum mara qka pu del rezullati qishtu, qikjo pune kallaj mara soset edhe bash qasishna qe ndrydhin shpuzen ufffff sha zoten nuk ish hanger mara pej se ambli qishtu po qka je mara ka thue. O sha zoten po me doket qe ta paska ngjiten mara ramatisti qishtu se nuk je dalen te ujvari sivjet hiq :tongue:

...mostra eshte moster, kinse me e mira sepse sherben si moster, por cka shazoten nese mostra eshte e provuar shume....e rezultatet jane negative..sepse eshte shtrydhur si shpuza nga perdorimi i teperte !!!

>>{SpOnGeBoB}<<
19-10-09, 18:23
sha zoten mara ti roadarunda gabim e ki qitu rrast sha zoten, e pse be me shkue ne Tajlande qishtu. Jo hajde qitash po ta jepi une ty nji propozim jo pa hajt shko ti ne Xhamajke qishtu qkamos ki me ke gjeten, mjelte me mushen kosheren sha zoten e ki qitu

Rundaway a Roadrunner qysh e pate mara emnin le mos bo hajgare me ka nji luge, ti a kujtofte qe je me ate Peja Bojen e Bangladeshit :tongue: tu ba bollywodd llafa qishtu a


emine, e ku tekoka majten qaj karavall be qishtu, sha zoten e pasni sosen ju qatje ka latina amerika me ja shkelen qysh pi shof une :tongue:

Rozafa e qka oshte e me qito mostrat qishtu be ? Sha zoten ne qilloft qajo mostra qishtu e provume demek e marume test pi bjen a. Sha zoten ja kom marue qat mostren monster qe mos mi ra ne mend ma dalen me marue tentativa mashtrimi :tongue:


Hey masi dola qiknenaj deshta me ju thirren ne dasum, amo nihere me duhet me gjeten nusen ahahahahaha


hXSaXRsr4qQ

Tinky-Winky
19-10-09, 22:17
sponga mos u ngut se jom ngot me dy copa se qeky tinka menon edhe per tye e ta kom godit njanen e mos pi hajn e pi kurdisim ni dabell dejt veq ujdisu mir ti se me qato tesha vezvese mu ki bo qe ni muj si ki hek pi trupit bonu pak shmeki edhe zbuti qato dur pak me nivea se tu kishin pa qae kejt edhe repsisht nalohen me shtie gishtin en hund ,hajde tban tinka ty me nuse se qituqene tu dardanija veq fjal kishin.shnetje

>>{SpOnGeBoB}<<
26-10-09, 19:05
sponga mos u ngut se jom ngot me dy copa se qeky tinka menon edhe per tye e ta kom godit njanen e mos pi hajn e pi kurdisim ni dabell dejt veq ujdisu mir ti se me qato tesha vezvese mu ki bo qe ni muj si ki hek pi trupit bonu pak shmeki edhe zbuti qato dur pak me nivea se tu kishin pa qae kejt edhe repsisht nalohen me shtie gishtin en hund ,hajde tban tinka ty me nuse se qituqene tu dardanija veq fjal kishin.shnetjeKu je mara sister Tinky qishtu :tongue: sha zoten kqyr si te jene si afer puna me qato dy copat, amo qesishna hovi full operacioni mu kanen qasishna qe nuk mund i bjen kush ne fije se sha zoten me radara e me tana senet mara pu te percillshin.

Sha zoten sa jam nisen nji dite me dal qiknenaj edhe thash ti nisi ballonat per qatje nelte, vetum kur te jane ardhen qata "terroristat" jo ta qes bumen, jo t`ja shperthej gumen ballonjes, o ja thej pasqyren, ja ti grrithi shpojlerat :tongue: u desht mara mi anullue tana operacjonet qisajde :biggrin:

MN9xnIymF7Y

Edhe nigoni mire ju qisajde se sha zoten qasishna llafa si llove, dashni, zemra e krejt qasishna qe cillen pej zemre e deri qatje te gishti i kamve sha zoten jane e ndalume mu permenen se sha zoten osht si mi marren nja 200 killa dinamit edhe me hy fare qasishna reaktori te atomit.


Shnetje o Tinky edhe dil dil qiknenaj, jo qitu te tema po qanenaj ma nelte edhe ti mshojna qishtu Tora Bora :tongue:

teutaA
26-10-09, 20:53
o spongi shko more qatje ne shkoder regjistrovne qat kompani hahahahha un pata me shku po spo guxoj :wink:

emine
26-10-09, 20:55
Ku je mara sister Tinky qishtu :tongue: sha zoten kqyr si te jene si afer puna me qato dy copat, amo qesishna hovi full operacioni mu kanen qasishna qe nuk mund i bjen kush ne fije se sha zoten me radara e me tana senet mara pu te percillshin.

Sha zoten sa jam nisen nji dite me dal qiknenaj edhe thash ti nisi ballonat per qatje nelte, vetum kur te jane ardhen qata "terroristat" jo ta qes bumen, jo t`ja shperthej gumen ballonjes, o ja thej pasqyren, ja ti grrithi shpojlerat :tongue: u desht mara mi anullue tana operacjonet qisajde :biggrin:

MN9xnIymF7Y

Edhe nigoni mire ju qisajde se sha zoten qasishna llafa si llove, dashni, zemra e krejt qasishna qe cillen pej zemre e deri qatje te gishti i kamve sha zoten jane e ndalume mu permenen se sha zoten osht si mi marren nja 200 killa dinamit edhe me hy fare qasishna reaktori te atomit.


Shnetje o Tinky edhe dil dil qiknenaj, jo qitu te tema po qanenaj ma nelte edhe ti mshojna qishtu Tora Bora :tongue:

koka ba nami i zi,mos me pas na ket certan ksajde qe na ban mi majte brite me dore tu kesh,me siguri je perplas per traktor e tu paska thy llaptopi hahhahhahha

shnetje mara

Idila
26-10-09, 21:22
Spongi, ende s`u bėre i zoti ta gjesh njė nuse nė dardani more Spongi, aiii asgjė dhe puna jote. :tongue:

>>{SpOnGeBoB}<<
27-10-09, 18:31
Spongi, ende s`u bėre i zoti ta gjesh njė nuse nė dardani more Spongi, aiii asgjė dhe puna jote. :tongue:


Aha jo, sha zoten qitash e kam rriten qmimin 1 ne 5 miljon

http://img.photobucket.com/albums/v63/Nero2k4/67fgj8l.gif

o ndryshe nuk e shtij traktorin ma qiknenaj arave te dardankave :tongue: :tongue: :biggrin:

selvija
27-10-09, 18:36
Sha zoten pa e lut se gjan,,dil dritare lutju zotit ta qon te dera:wink:

emine
13-11-09, 22:02
sponqo a ja ke da vaden nuses mara,edhe sa pare ti lypen per qejz,ja sha zoten shkru me shite traktorine kombajen ti se mete pa martu:biggrin:

shnetje mara prej mahalles ashkalive ki sha zoten:biggrin:

Zana_ch
13-11-09, 22:04
Aha jo, sha zoten qitash e kam rriten qmimin 1 ne 5 miljon

http://img.photobucket.com/albums/v63/Nero2k4/67fgj8l.gif

o ndryshe nuk e shtij traktorin ma qiknenaj arave te dardankave :tongue: :tongue: :biggrin:


kuku.....ti koke i keq ski mu martu kurr

sha zoten ti koka tuj u ba cun i keq breee

qekiqi
02-04-10, 16:38
ku osht more qyky spongebobi shou u kan qitu ne dardani na ka pas knaq ku met more ky njeri kah shkoj

Qika^Me^Kule
01-09-10, 21:57
Aha jo, sha zoten qitash e kam rriten qmimin 1 ne 5 miljon

http://img.photobucket.com/albums/v63/Nero2k4/67fgj8l.gif

o ndryshe nuk e shtij traktorin ma qiknenaj arave te dardankave :tongue: :tongue: :biggrin:

tybe ky qe u rehatu pasa gjet dicka hgaaghaghaghaghaghaghaghaaghaghaghghaghaghaghaghag haghaghaghaghaghaghagh iiiiiiiiiiiii vdicaaaaaaaaaaaaaaaaaa