PDA

View Full Version : Vrejtje!


GURI SYLAJ
12-04-09, 09:39
Eshte e udhes dhe rregull qe shkrimet qe sillen nga ndonje forum tjeter apo nga ndonje burim tjeter te sillen te plota,pa nderhyrje dhe me autorin e shkrimit .
Perndryshe ,po nuk u vepru keshtu ,do te detyrohemi te reagojm ashtu sikur reagohet kunder nje plagiate !!
Me nderime Guri Sylaj!

GURI SYLAJ
24-07-09, 19:44
Po e zeme se "Dardania"eshte nje qytet i madh .Te gjitha rruget ,ne fillim, kan te shenura emrin apo nje numer .
Edhe temat ketu jan sikur rruget e nje qyteti te madh!
Ju lutem lexojeni emrin apo numrin e rruges para se te postoni nje shkrim - per te mos bere rruge kot dhe ne drejtim te gabuar!!!!

P.S
Shkrimet qe nuk kan te bejne me temen do te fshihen .
Ju lusim per mirkuptim dhe korrektesi!

shfletuesi_
24-07-09, 20:16
Po e zeme se "Dardania"eshte nje qytet i madh .Te gjitha rruget ,ne fillim, kan te shenura emrin apo nje numer .a
Edhe temat ketu jan sikur rruget e nje qyteti te madh!
Ju lutem lexojeni emrin apo numrin e rruges para se te postoni nje shkrim - per te mos bere rruge kot dhe ne drejtim te gabuar!!!!

P.S
Shkrimet qe nuk kan te bejne me temen do te fshihen .
Ju lusim per mirkuptim dhe korrektesi!


ShaZote mire e ke o guri sylaj se bash po na mashtrojn qeshtu qe po bajn copy paste e na tu mendu qe jan pernime te meqme si ne postime... e qmoj lart iniciativen qe ke marr dhe me kete iniciative sdo mbet askush ne FD thuaj se krejt 5 apo 6 veta ... :) dua te them qqe sshumica kopjojn... dhe bash e udhes te tregohet rruga se ku te shpie ai postim..:wink:

teutaA
24-07-09, 21:48
ShaZote mire e ke o guri sylaj se bash po na mashtrojn qeshtu qe po bajn copy paste e na tu mendu qe jan pernime te meqme si ne postime... e qmoj lart iniciativen qe ke marr dhe me kete iniciative sdo mbet askush ne FD thuaj se krejt 5 apo 6 veta ... :) dua te them qqe sshumica kopjojn... dhe bash e udhes te tregohet rruga se ku te shpie ai postim..:wink:

ahhahaha pash zotin edhe un njojt kam mendu edhe myt jam tu ju dhan komplimente thojsha me vehte qysh po kan ideja me i qel gjith kto tema pernjeher tybe un sdisha e ngrata se veq ne qet forum hy por nje dit rasisht kerkova forume shqiptare ne google edhe hyra ne nje forum qka me pa krejt temat e dardanis qaty ishin kan perveq "koshi i forumit" qe hala se kishin kopju me pru ktu edhe mu mbush nje mendje qe qita te shqipris jan me te aft se na kosovart se krejt temat ata ishin kujtu me i qit :smile:

~AnnA~
25-07-09, 00:02
ahhahaha pash zotin edhe un njojt kam mendu edhe myt jam tu ju dhan komplimente thojsha me vehte qysh po kan ideja me i qel gjith kto tema pernjeher tybe un sdisha e ngrata se veq ne qet forum hy por nje dit rasisht kerkova forume shqiptare ne google edhe hyra ne nje forum qka me pa krejt temat e dardanis qaty ishin kan perveq "koshi i forumit" qe hala se kishin kopju me pru ktu edhe mu mbush nje mendje qe qita te shqipris jan me te aft se na kosovart se krejt temat ata ishin kujtu me i qit :smile:

Jo moj jo,nuk i kemi marre ne nga ato,por i kan kopjuar ato nga ne,andaj i ke lexuar dhe atje temat :smile:
Temat nepergjithesi,ne cdo forum jan pothuajse te njejtat,por debat qe behen ne vazhdim,ndryshojne...

Faleminderoj Guri Sylaj per hapjen e kesaj teme...
Jo vetem qe te mundohemi t'i postojme temat ne vendet e duhura,por te respektohet dhe e drejta e autorit,pra,mundesisht te shenohet ne fund te postimit,se nga kush eshte shkruar ai artikull,ose nga cila faqe eshte kopjuar shkrimi...

lazdrani
25-07-09, 14:30
ahhahaha pash zotin edhe un njojt kam mendu edhe myt jam tu ju dhan komplimente thojsha me vehte qysh po kan ideja me i qel gjith kto tema pernjeher tybe un sdisha e ngrata se veq ne qet forum hy por nje dit rasisht kerkova forume shqiptare ne google edhe hyra ne nje forum qka me pa krejt temat e dardanis qaty ishin kan perveq "koshi i forumit" qe hala se kishin kopju me pru ktu edhe mu mbush nje mendje qe qita te shqipris jan me te aft se na kosovart se krejt temat ata ishin kujtu me i qit :smile:

teutaA Forumi Dardania egziston qe 10 vite,nuk besoje qe forumet tjera kane kete kapacitet siq e ka Dardania.Shume pake besoje qe jane bere kopjime nga forumet tjera,ndoshta e kunderta.Nga kurreshtja do doja te dije se cili forum ke vrejte temat e tilla.
Une personalisht nuk kam asgje te kundert nese Vllezerit nga shqiperia jane me te afte se ne kosovaret http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif
Cka ne forumin Dardania me pengon qe hapen temat e njejta qe egzistoje.

Skyfter
25-07-09, 19:58
Jo moj jo,nuk i kemi marre ne nga ato,por i kan kopjuar ato nga ne,andaj i ke lexuar dhe atje temat :smile:
Temat nepergjithesi,ne cdo forum jan pothuajse te njejtat,por debat qe behen ne vazhdim,ndryshojne...
hehehe ;)


klugscheisser

Guri i madh
27-07-09, 01:30
Jo moj jo,nuk i kemi marre ne nga ato,por i kan kopjuar ato nga ne,andaj i ke lexuar dhe atje temat :smile:
Temat nepergjithesi,ne cdo forum jan pothuajse te njejtat,por debat qe behen ne vazhdim,ndryshojne...

Faleminderoj Guri Sylaj per hapjen e kesaj teme...
Jo vetem qe te mundohemi t'i postojme temat ne vendet e duhura,por te respektohet dhe e drejta e autorit,pra,mundesisht te shenohet ne fund te postimit,se nga kush eshte shkruar ai artikull,ose nga cila faqe eshte kopjuar shkrimi...po po e drejta e autorit duhet me u respektue bile me vjedh mendime hiq nuk bahet pirateria esht e denushme , aj burgu te rrok per nji kungull e mos te flasim per vjedhe mendimesh e ide


ska diskutim meniher dergone atje ne podrum

Makresh
12-10-11, 18:09
Kam nje propozim per forumin, dhe kete po e them ne menyr qe t'i shmangemi urrejtjes ndernjerzore.

Per ket qeshtje, ju propozoj qe fjala TALIBAN & VEHABIST te ēensurohen ne kete forum. Ne Kosove askush nuk thirret taliban, e as vehabist. Kte s'po e them per ta fshehur realitetin, por po e perserirs : Qe ti shmangemi shpifjeve qe orientojn ēdo kend drejt urrejtjes nderfetare (futi ktu edhe ateistet).

Murgesha
12-10-11, 19:49
Kam nje propozim per forumin, dhe kete po e them ne menyr qe t'i shmangemi urrejtjes ndernjerzore.

Per ket qeshtje, ju propozoj qe fjala TALIBAN & VEHABIST te ēensurohen ne kete forum. Ne Kosove askush nuk thirret taliban, e as vehabist. Kte s'po e them per ta fshehur realitetin, por po e perserirs : Qe ti shmangemi shpifjeve qe orientojn ēdo kend drejt urrejtjes nderfetare (futi ktu edhe ateistet).
Pėrshėndetje Makresh!


Megjithatė talibanėt dhe vehabistėt egzistojnė, andaj nuk do tė censorehet kjo fjalė.

Nėse hasim nė shkrime ku kėto dy fjalė shkruhen me qėllim ngacmimi apo nėnqmimi pėr ndonjėrin anėtar ato do tė fshihen!

Shpresoj tė kesh kaluar mirė me pushime, me sa pashė na je kthyer plot energji e dėshirė pėr tė vazhduar punėn nė kėtė forum!

Zanzi/M
12-10-11, 19:55
E kam nje verjetje/propozim.

Kerkoj nga stafi i moderimit qe te ndalohet cdo ofendim i cilesdo figure kombetare/shqiptare.

Ndersa per te ditur se cka eshte figure kombetare/shqiptare nuk eshte shume e veshtire te dihet, dhe besoj qe stafi i dardanise ka njerez te cilet din te bejn identifikimi e ketyre figurave, sepse vertet fyrjet e figurave kombetare cenojne rende ndjenjat e cdo Shqiptari.

Makresh
12-10-11, 20:02
Pėrshėndetje Makresh!


Megjithatė talibanėt dhe vehabistėt egzistojnė, andaj nuk do tė censorehet kjo fjalė.

Nėse hasim nė shkrime ku kėto dy fjalė shkruhen me qėllim ngacmimi apo nėnqmimi pėr ndonjėrin anėtar ato do tė fshihen!

Shpresoj tė kesh kaluar mirė me pushime, me sa pashė na je kthyer plot energji e dėshirė pėr tė vazhduar punėn nė kėtė forum!

Pershendetje Murgeshe,

Problemi eshte qe termet "taliban dhe vehabist" i gjejm edhe neper gazeta, e ato shkrime sillen edhe ne forum per tu diskutuar. Te diskutosh mbi vehabizmin inegzistent, dhe talebanizmin shqiptar, eshte nje devijim i fyerjeve qe i adresohet direkt besimtareve musliman. Egziston termi Terrorist/Kriminel, per dike qe ben vepra te kqija, e jo Taliban e Vehabizėm ! Taliban s'jemi, meqe studimet shumica prej nesh i kem te kryer, dhe asnjeri ne kete forum, nuk eshte teolog. Kurse "vehabizem", s'eshte askush, e nese vertet dikush paraqitet si vehabist, atehere ai s'eshte as musliman dhe do t'jem i pari qe do te distancohem !

Te behemi realist, e mos te flasim ne t'that.

Ps. Me pushime mir, mir.

Murgesha
12-10-11, 20:26
Pėrshėndetje edhe njėherė Makresh!

Pėrderisa ti nuk e ndjen veten si tė tillė, atėherė nuk ke nevojė tė shqetėsohesh. Nėse ne i censurojmė ato dy fjalė ēdo shkrim gazetaresk qė mund tė sillet pėr tė diskutuar nė kėtė forum e qė shtjellon kėto dy fjalė do tė dal i censuruar, ky ėshtė shkaku qė kėto dy fjalė nuk do tė censurohen!


Pėrshėndetje edhe pėr ty Zanzi!

Ofendimet tė ēfarėdo natyreje qofshin ato, nuk jan pėrgjegjėsi e stafit.

Makresh
24-10-11, 13:48
Dear Makresh,

You have received an infraction at Dardania.de.

Reason: Inappropriate Language
-------
Kur do ndalosh te fyesh figurat e shquara te kombit?
-------

This infraction is worth 1 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

Original Post:
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=2140442 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=2140442#post2140442)
Citim:
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arb http://www.dardania.de/vb/upload/images/buttons/viewpost.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=2140436#post2140436)
E kush eshte i mire per juve o Makresh?

Gjithe ata shqiptar, dhe ketu pa mar parasysh fejen qe kishin, por qe punuan per shqiptari, n'shqiptari dhe vetem per te miren e popullit shqiptar. Shqiptari i mir eshte ai i cili s'vret shqiptar per dallimet e tia partiake/fetare/klanore etj.

Dhe e kupton se pse i refuzoj kta gjon bazukat e nan terezat si "hero te mi kombtar".
All the best,
Dardania.de


---------


Dear Zero Cool,


A edhe ti u bere mi dhen dikujt verejtje a ? oOoooh :(

Po te pergjigjem ketu : Kur mos ta kuptosh shprehjen e lire, mbylle gojen e mos jep verejtje palidhje o ēakall !

Zero Cool
24-10-11, 14:32
Rugova pėr faqen dardania.de rradhitet nder figurat me tė ēmueshme kombėtare si Skėnderbeu , Nėna Terezė ......etj ....Kjo nuk ka tė bėj fare me Ldk -nė .

ndėrsa makreshi pėrgjigjet :

Nene moj nene tereza, ti kurr ne kosove nuk shkove
nene moj nene tereza, ti kurr gjuhen nuk ma fole
nene moj nene tereza, ti krishtit i takove,
nene moj nene tereza, ti shqiperin e mohove,
nene moj nene tereza, ti indiane nau bone,
nene moj nene tereza, per hater t'nobelit na po t'dojna,
nene moj nene tereza, shembullin tend, askush nuk e endrrojna !

autor : makresh


Lojėtari dėnon makreshin .

Ndėrsa Makresh, prap fyen (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=2140452#post2140452)

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=2140452#post2140452


Stafi e dėnon Makreshin!

taraku-1
24-10-11, 15:23
A pune pasket bo, denoni Makreshin tash lexojm ctrl c- ctrl v, gargija t'kafes dhe dashuricka ...
O shnollave veq sherr ju kem pa,... qe sherri i saj ban e han njeri deken me bele e ka po le qija nonen asaj e adelines e bleones e ren .. kush po ja qin nonen kuqkave shnollave......

Zero Cool
24-10-11, 15:32
O shnollave veq sherr ju kem pa,... qe sherri i saj ban e han njeri deken me bele e ka po le qija nonen asaj e adelines e bleones e ren .. kush po ja qin nonen kuqkave shnollave......

Pėrderisa taraku-1 nuk e pėrmirėson fjalorin e vet, edhepse gjdo ditė duhet qė stafi tia fshija me dhjetėra postime...


Stafi dėnon taraku-1 !

Neferta
27-10-11, 07:59
qka eshte kjo pune me dardanin mezi e hapa ket veb. klm.

Fshatari
28-10-11, 12:47
qka eshte kjo pune me dardanin mezi e hapa ket veb. klm.

stafi duhet me denue fshatarin! lol!

lovely
28-10-11, 19:50
Dalldyshe, fshij mesazhat se tu ka mush inboxi. Ta shkrova edhe n ode tane po nuk po ki vakt me hi n ode ti po get hahahahaahahaaha

Dallandyshja_718
29-10-11, 03:07
Dalldyshe, fshij mesazhat se tu ka mush inboxi. Ta shkrova edhe n ode tane po nuk po ki vakt me hi n ode ti po get hahahahaahahaaha


Ti a nuk pate ku me m'gjet po ktu erdhe me u ankua a? Me m'a marr "ftyren" para t'gjithve...:biggrin: Thuoj ktu cke dashte me m'thane se gja fsheht nuk kem, se mos po m'dalin fjale tani...
P.S. Edhe tani mos m'u anko kur t'i fshij LOJTARI postimet se hich nuk t'dal zot:biggrin:

Diana007
27-11-11, 16:51
Pse dikujt i lejohet me shkru me shkronja jonormale e dikujt jo ?!

Ju pershendes me shum respekt per te gjith stafin :smile:

premium
27-11-11, 17:46
Pėrderisa taraku-1 nuk e pėrmirėson fjalorin e vet, edhepse gjdo ditė duhet qė stafi tia fshija me dhjetėra postime...


Stafi dėnon taraku-1 !
thuajnė njė fjalė
Ali hoxha ...
Hoxha Ali

Taraku mė duket se qenka e pėrjashtum nga forumi e pse ???
paska shkruajt ja dy llafe tė pista

E qetasht nuk po di une cila dotė jetė ma pista

shkruarja ,, apo
me postu fotot e pista .

taraku-1
27-11-11, 20:03
thuajnė njė fjalė
Ali hoxha ...
Hoxha Ali

Taraku mė duket se qenka e pėrjashtum nga forumi e pse ???
paska shkruajt ja dy llafe tė pista

E qetasht nuk po di une cila dotė jetė ma pista

shkruarja ,, apo
me postu fotot e pista .

hahaha jo jo, gabim

ma bon hallall premium...

s.a

tipi engjellor
28-11-11, 00:08
Ti a nuk pate ku me m'gjet po ktu erdhe me u ankua a? Me m'a marr "ftyren" para t'gjithve...:biggrin: Thuoj ktu cke dashte me m'thane se gja fsheht nuk kem, se mos po m'dalin fjale tani...
P.S. Edhe tani mos m'u anko kur t'i fshij LOJTARI postimet se hich nuk t'dal zot:biggrin:

kesja heri lovic mire ja paske bere edhe une vrejtej asnje selam spo mundem me ja qu hahahahahah

Zero Cool
28-11-11, 12:17
thuajnė njė fjalė
Ali hoxha ...
Hoxha Ali

Taraku mė duket se qenka e pėrjashtum nga forumi e pse ???
paska shkruajt ja dy llafe tė pista

E qetasht nuk po di une cila dotė jetė ma pista

shkruarja ,, apo
me postu fotot e pista .

Te dyjat lejohen ne temat e percaktuara per to.


Pse dikujt i lejohet me shkru me shkronja jonormale e dikujt jo ?!

Ju pershendes me shum respekt per te gjith stafin :smile:

Rregullorja nuk i lejon keto shkronja , moderatoret shpesh i kthejne shkronjat ne shkronja "normale" .

- Nuk lejohen shkrimet me germa tė mėdha, zmadhuara, trasha, pjerrėta, nėnvizuara me ngjyra, pos nė raste tė rralla kur paraqitet ndonjė fjalė e veēantė, ndonjė titull apo edhe far citimi i shkurtė e jo kurrsesi i terė shkrimi.

Urime festa !

premium
29-11-11, 00:01
edhe forumi paska do qallumet e veta hahahaha

e-uritura
29-11-11, 18:05
edhe forumi paska do qallumet e veta hahahaha


Premium, prej sot; Ec me gruan tėnde!

e-uritura
30-12-11, 19:00
Lojtari, tė kujtohet kur pate vjell prej shkrimeve tė mia dhe tė Elvios?

Jemi shumė nė tė njėjtėn gjendje, nga temat e Engjullit.

Si dhe nga copy-paste-t e Kosova19.

Faleminderit!

Dallandyshja_718
04-01-12, 20:37
Jo Verejtje, por kurreshtja nuk po m'len rahat...:biggrin:

citoj: LOJETARI


Nuk mė pėlqen fjala amnisti nė kėtė rast ,e as nuk dua qė ky veprim i yni tė merret sikur stafi po falė dikėnd ,por mė lejoni qė nė emėr tė stafit t’i ftoj tė gjithė ata qė i penguam tė postojnė , t’i quaj tė mirėseardhur duke ju dėshiruar momente tė kėndshme gjatė diskutimeve nė tė ardhmen .
Uroj qė ky vendim i yni tė mos keqkuptohet


Une hala po shoh antar me "titullin" banned?! (perjashto lovely qe eshte banned):wink::smile:

V'u g'jatt jeta!

taraku-1
04-01-12, 20:56
Jo Verejtje, por kurreshtja nuk po m'len rahat...:biggrin:

citoj: LOJETARI


Une hala po shoh antar me "titullin" banned?! (perjashto lovely qe eshte banned):wink::smile:

V'u g'jatt jeta!

Hahaha, une e kam marr per 1 vite me nofken Tarzani ban per 1 vite, dhe kur ju kerkova qe me bo 1 muj..e kishin bo perhershem demek permanent UPH
E prap kam marr nje form nje kercnim ne rast se i shkeli rregullat ps shkruara perfundoj edhe me Taraku ne ban garant edhe kta te perhershem ..

Ama une vetem drejtsin e kam marak jo dolloveret.

Llapjani_HH
24-02-12, 16:54
Zero Cool, pse janė ndryshuar shkrimet/lajmet qė i kam sjellė kėtu?

Titulli i lajmit nuk paraqet kurrfar shkelje tė rregullave nėse shkrueht me shkronja mė tė mėdha dhe me ngjyrė sė paku kėshtu ishte deri tani kėtu.

Apo i keni bėrė rregullat e forumit qysh thejke Mixha Ramė ktyniher si llastik po i ndrroni sipas qejfit!!!

Zero Cool
24-02-12, 16:58
Zero Cool, pse janė ndryshuar shkrimet/lajmet qė i kam sjellė kėtu?

Titulli i lajmit nuk paraqet kurrfar shkelje tė rregullave nėse shkrueht me shkronja mė tė mėdha dhe me ngjyrė sė paku kėshtu ishte deri tani kėtu.

Apo i keni bėrė rregullat e forumit qysh thejke Mixha Ramė ktyniher si llastik po i ndrroni sipas qejfit!!!

Llapjani_HH, nese e ke lexu (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=16595)rregulloren nuk do ta kishe bere kete pytje.

Nese jan leju deri sot nuk dmth qe ishin sipas rregullores, dhe perderisa ti i shkruan te gjitha temet lara-lara ato do te moderohen nga stafi, perderisa nese e vendose vetem titullin me bold nuk ka ndryshime.

Argetim te kendshem ne vazhdim.

Dali!Keq!ch
28-02-12, 01:19
Po me vika shum keq qe po u sheklkan kaq shpesh regullat.
Kam respekt per operatoret se pse paskan shume pune, vetem po kam qef me shtu dicka reale dhe drejt ne sy te te gjithve edhe nese me perjashtoni nuk mudn te ma ndryshoni mendimin:
Un nuk besoj qe ka Shqiptar Musliman qe e don figuren e madhe te Nanes Terez dhe kshtu qe pse nuk po i lehetsoni pun vetes ta shtoni mu bash aty ne pranimin Regullors gjat regjistrimit qe ketu ju ndalohet hryja Shqiptarve Musliman.

tasht pak nga un:
Kur sali Berisha ka gjet arsy mos me Respektu Nanen Terez pse un ta respektoj?
Ka edhe te huaj shum intelektual qe nuk po e respektojn bile ka shum figura qesharake rreth saj ne filmin Police Academy.

Shqiptaria po jeton me genjeshtra, me krenari te rrejshme ne kemi figura shum te mdhaja qe na njeh bota por qe ne nuk i njohemi ashtu qysh duhet me i njoft keto jane shkaqet e mos respektimit e jo pse ata nuk ishin te njetes fe, se pse feja nuk pytet kur vepron per Kombin.

Tasht pytja cfar veprimi i bani Nana Terez Kombit qe ta respektojm ne te gjithe?
Nese gjani arsy fakte qe ka vepru per te miren e Kombit Shqiptar ateher asht vertet turp mos Respektimi.

Mos te hy edhe ne figura edhe me te larta qe ne deri dje i kemi dasht ashtu pa dallm feje duke besu qe vertet ishin ashtu sikur na thane e na shkruan te huajt Historine Tone.
Normal qe keto ishin thik pas shpines kur u vertetu nga vet espkertet qe nuk ishte ashtu, ishte deshprim per Shqiptaret pa dallim feje.

Pra un personalisht nuk kam hy ketu per te i mesu te tjeret Historine se pse sikur ti kisha 3000 vjet do ta disha me mire realitetitn, por per sot po flas ketu po e shof nga syt e mi qe ketu ne mesin tone ka urretje dhe inat fetare qe skan te bejn asgje me Kombin.
Natyrisht qe cdo i vdekeur duhet te respektohet si i vdekur, por jo edhe si heroi nese nuk ishte heroi i Shqiptarve.

Zero Cool
29-02-12, 16:06
Dali!Keq!ch, shkrimi yt eshte provokativ dhe nuk e meriton asnje pergjegje megjithate do te perkujtoj disa gjera.

Vlerat dhe Normat

Gjate evolumit te tij njeriu ose pjesa me e ngritur e njerezimit ka vendose vlera dhe norma per shoqerine dhe rrethin e vet si dhe mbrojtjen e tyre. Jo te gjithe kan pranuar ato si mendim te vetin por iu jane permbajte shkaku i ndeshkimeve.

Vetem te te rifreskoj memorjen qe te gjithe ata te cilet sot i quajm gjeni ne fusha te ndryshme te jetes, ne nje forme apo ne formen tjeter jane perbuzur, akuzuar apo ndeshkuar per shkak te mendimeve dhe shprehjes se tyre, mendime qe ishin ne kunderthenje me normat dhe vlerat e kohes se caktuar. Te gjithe ata te cilet kan pasur njohuri per medicinen jan quajtur njerez te lidhur me djallin, shtriga etj. nga ana fetare te gjithe profetet jane luftuar ne forma te ndryshme nga rrethi i tyre...

Keshtu edhe stafi aktual i forumit virtual FD (me sa e di une 100% Shqiptar musliman per momentin) ka vendose (qysh moti) vlera dhe rregullat e veta. Nje nder to eshte edhe mosfyerja ne asnje menyre e vlerave kombtare. Stafi i FD-se gjithashtu ka vendose te ndeshkoj te gjithe ata te cilet nuk i permbahen rregullave dhe vlerave. Stafi kurre as qe ka tentu dhe as qe deshiron te ndryshoj mendimet e askujt, aq me pak mendimet e atyre te cilet vlerat kombtare i shohin si antivlera perderisa vlerat fetare(qe skan te bejne asgje me kombin) i shohin si vlera te verteta, por stafi do te fshij postimet te cilat fyejn vlerat kombtare dhe do te ndeshkoj shkruesit e tyre.

Kjo nuk do te thote assesi qe ndoshta "ju" nuk keni te drejte, por do ti permbahuni rregullave te forumit.

Polemikat rreth asaj se a eshte Nena Tereze (katolike) vlere e kombit apo duhet te jete x personi (sepse eshte musliman), nuk jane te deshiruara ketu dhe ato postime do te fshihen. Kurse ti dhe te gjithe ata te cilet mendojne qe Nena Tereze nuk duhet respektuar, mund te mendoni deri ne amshim, por jo edhe te shkruani ne kete forum, se paku perderisa stafi te vendose Vlera dhe norma te reja.

Me shprese qe diskutimi rreth kesaj teme mori fund, te pershendes.