PDA

View Full Version : Kosova fiton vendin e shtatė nė Top Model of the World ...


Jana
13-04-09, 09:23
Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Top Model of the World, Elza Marku, prezantoi Kosovėn denjėsisht me njė sukses tė lartė, duke arritur tė hyjė nė Top 15, e renditur e 7 (shtata) bazuar nė votat e jurisė, gjatė finales sė spektaklit, mbajtur nė Berlin mė 4 prill 2009.
http://img518.imageshack.us/img518/3665/elza3.jpg
Nė finalen e Top Model of the World, Elza Marku ėshtė prezantuar mes 65 shteteve tė tjera, me tri lloj veshjesh, ndėr to edhe me fustan solemn, tė pėrgatitur nga shtėpia e modės “Menakon”.
http://img518.imageshack.us/img518/420/elzam1.jpg
Fituese e titullit Top Model of the World ishte pėrfaqėsuesja nga Brazili, ndėrkaq shoqėruesja e parė ishte SHBA dhe e dyta Bullgaria.
Pjesėmarrja e Kosovės nė kėtė eveniment ndėrkombėtar ėshtė mundėsuar pėr herė tė tretė nga “Agnesa Vuthaj Association”, ndėrkaq kėtė radhė ėshtė pėrkrahur financiarisht nga Play 4 Win.