PDA

View Full Version : Dafina qė po thur kurorėn e lavdisė!


Jana
05-05-09, 10:46
Kėngėtarja e re dhe e talentuar, Dafina Zeqiri, po arrin suksese nė shumė fronte, qoftė nė muzikė, vallėzim, por edhe nė modelizėm. Ajo, qysh tashti po ia thurė vetes kurorėn e lavdisė. Me sharmin dhe vullnetin e ēelnikėt, ajo qysh nė fillim tė karrierės artistike, po dėshmon se nė muzikėn tonė po vjen njė zė i bukur dhe me perspektivė tė madhe.

Llapjanka ekstravagante dhe e bukur Dafinė, karrierėn e kishte filluar nė “Polifest 2007” me kėngėn “Rrallė e pėrmall”, kurse mė vonė ka qenė nė “Gramafon entertainment”, tė cilin e braktis mė pas, duke vazhduar karrierėn individualisht…Me kėngėt “Pa besė”, “Hello Amerika”, “Rrallė e pėr mall”, e kėngė tė tjera, Dafina Zeqiri po depėrton fuqishėm nė estradėn tonė, duke fituar edhe shumė ēmime tė rėndėsishme.
http://www.telegrafi.com/data/image/Duffy01.jpg
Dafina, pse ka ardhur kėnga ‘”Pa besė”. Ėshtė njė zhgėnjim yti nė dikė, apo?
Thjeshtė, kėshtu ėshtė kėnga, nuk jam e zhgėnjyer nė askėnd.
Ēka paraqet kėnga pėr ju?
Kėnga pėr mua ėshtė gjithēka, jeta ime ėshtė vet muzika dhe normalisht vallėzimi,
Kujt ia dedikoni suksesin nė skenė?
Sė pari vetes dhe, normalisht mamit (ka qenė edhe ajo dikur kėngėtare).
A i kushtoni kujdes dukjes dhe veshjes?
Normal qė i kushtoj shumė vetes pėr dukjes dhe veshjes sime, sė pari si femėr dhe pastaj si kėngėtare.
Po pėr grimin kush kujdeset?
Pėr dukjen time (grimin) kujdesem vet, por ndonjėherė, nė raste tė veēanta, pėrkujdesen grimere tė ndryshme.
http://www.telegrafi.com/data/image/duffy004.jpg
Sa po arrini ta pėrcillni trendin botėror?
Mundohem sa mė shumė t’i pėrcjelli trendėt botėror, kėtė e vlerėsojnė edhe adhuruesit e mi.
Cili ka qenė harxhimi i fundit dhe mė i madh pėr veshje?
Kėpucėt e mija (gladiator shoes) tė cilat kanė qenė mjaftė tė shtrenjta.
Jeni shumė e angazhuar, a keni kohė tė lirė dhe si e kaloni atė?
Gjej kohė tė lirė dhe atė ia pėrkushtoj familjes sime nė Suedi dhe nė Kosovė. Po ashtu, njė pjesė tė kohės ia pėrkushtoj edhe shoqėrisė sime.
A po troket dikush nė portėn tėnde tė dashurisė?
Kam dėshirė ta kem jetėn time private.
A keni nė plan ndonjė videoklip tė ri?
Po, sė shpejti do ta kem njė videoklip tė ri tė cilin do ta realizoj produksioni “Pulla”.
http://www.telegrafi.com/data/image/dafina01.jpg
Cila ėshtė brenga juaj e pėrditshme?
Brenga ime e vetme ėshtė qė ta kem familjen time mė afėr vetes.
Sa e pėlqen jetėn e natės?
E pėlqej vetėm nė raste tė veēanta me shoqėrinė time.
Cila ėshtė ajo qė mė sė shumti e vlerėsoni tek vetja?
Karakteri.
Jeni nė fazėn mė tė mirė krijuese. Ēka presim nė njė tė ardhme tė afėrt?
Mė shumė suksese...
Ēfarė muzike dėgjoni pėr qejfin tuaj?
RnB - hip-hop
Ēfarė e bėn tė lumtur dhe ēfarė e nervozon Dafinėn?
Njerėzit qė i kam pėrreth mė bėjnė tė lumtur, ndėrsa gjėrat qė mė bėjnė nervoz janė shumė tė pakta.
http://www.telegrafi.com/data/image/DAFIINA.jpg
A keni ėndėrruar tė bėheni VIP njė ditė?
Kur kam qenė e vogėl kam ėndėrruar tė jem njė Vip botėror, sikurse secili krijues tjetėr.
Kush e pėrbėn familjen tėnde?
Janė mami dhe dy motrat e mia qė i dua shumė.
Udhėtoni vetėm apo mė dikėnd?
Gjithmonė me dikėnd, por vizitat nė Suedi, te familja ime, i bėj vetėm.
A jeni xheloze?
Aspak.
I ke realizuar dėshirat?
Po , besoj qė deri mė tani i kam realizuar dėshirat e mia, por ende jo tė gjitha!
Si duket njė ditė e juaja?
Normal, si e gjithė tė tjerėve, por edhe kam punė me muzikė nė studio (incizime, etj).
Porosia juaj pėr tė rejat tona?
Shkoni mbas ėndrrave tuaja (Follow ur dreams)!