PDA

View Full Version : Nga zemra ua uroi diten e t gjitha nnave...


Shqiptare_ne_Turqi
10-05-09, 13:50
Esht mesele t jesh nan


I len ma t dashurit,
nnen,baben,
vllaun dhe motren,
e,vendlindjen...

ne nj dhe,tejet e huaj,
q nuk ja din gjuhen,
e as traditen,
fytyrat e huaja,

donse ndihesh
e dobt,e vetme,
ndihesh tejet
e huaj,

t kaplon malli
pr
vendlindjen,
pr ma t dashurit,

por,duron,...
pr,..
dhe,ma t dashurit,

fmijet ...ps.ju kisha lutur t mirpriteni gabimet ne kto rreshte,...ishen ndjenjat e qastit dhe pata dshir ti kmbej me ju miqet e mi t forumit...

pra,ndjenjat pr nnen time dhe mijra nnave q,braktisen vendlindjet dhe ma t dashurit e tyre,duke ardhur ne Turqi,pr tu mos u ndar,dhe nga ma t dashurit,

fmijet e vet ...

Urime t dashur nna,dhe njhere ...

http://img128.yukle.tc/images/9068gul.jpg

Murgesha
10-05-09, 13:59
Shum e bukur dhe kuptimplote e nderuar Bij shqiptare nga Turqia.

Sa t lumtur e ndjeva veten sot kur hapa syt e prgjumur dhe n qoshe t shtratit pash nj tub lule dhuruar nga fmijt e mij. Thell i shtrngova ato lule n gjiun tim e mu duk se ndjeja t freskta gugulitjet e tyre foshnjore kur ju ofroja gjiun pr jetdhnie t tyre.

E falnderova kujdesin e tyre dhe dola nga dhoma e fjetjes.
Tri lulet m t kndshme q natyra enkas pr mua i krijoi mu hodhn n qaf e m uruan.


Nna nga mbar bota, ju qoft urime dita juaj.

Nuk ka gj n kt bot q i ofrohet lumturis s t qenurit nn.

doGzona
10-05-09, 14:03
http://www.shqiponjat.ch/uploads/photos/2091.gif

gjini
10-05-09, 20:16
http://www.youtube.com/watch?v=pTE7XQXJE5U&hl=de

me kete video klip ju uroj te gjitha atyre qe jan nana gezuar diten e NANES.
Do isha i lumtur sikur kete urim te ishte edhe per ma te dashuren time qe ma nuk eshte ne jete.

gjini
10-05-09, 20:20
Esht mesele t jesh nan


I len ma t dashurit,
nnen,baben,
vllaun dhe motren,
e,vendlindjen...

ne nj dhe,tejet e huaj,
q nuk ja din gjuhen,
e as traditen,
fytyrat e huaja,

donse ndihesh
e dobt,e vetme,
ndihesh tejet
e huaj,

t kaplon malli
pr
vendlindjen,
pr ma t dashurit,

por,duron,...
pr,..
dhe,ma t dashurit,

fmijet ...ps.ju kisha lutur t mirpriteni gabimet ne kto rreshte,...ishen ndjenjat e qastit dhe pata dshir ti kmbej me ju miqet e mi t forumit...

pra,ndjenjat pr nnen time dhe mijra nnave q,braktisen vendlindjet dhe ma t dashurit e tyre,duke ardhur ne Turqi,pr tu mos u ndar,dhe nga ma t dashurit,

fmijet e vet ...

Urime t dashur nna,dhe njhere ...

http://img128.yukle.tc/images/9068gul.jpgsa bukur e ke qite ne leter, ndjenjen dhe dashurin per nanen dhe ma te dashurit e tu.
eshte shum veshtire te shkruajsh per nanen, prandej secili smundet krejt ti qes ne leter ndjenjen

Shqiptare_ne_Turqi
10-05-09, 21:39
sa bukur e ke qite ne leter, ndjenjen dhe dashurin per nanen dhe ma te dashurit e tu.
eshte shum veshtire te shkruajsh per nanen, prandej secili smundet krejt ti qes ne leter ndjenjengjini,vrtet ishen ndjenjat e qastit,shum thjesht ...

Un shpresoj se,tani m s'dot keni shum telashe t'm kuptoni qa dua t thm ...

Se,po e kam ket droj nga njehere ...

Pra,pikrisht nna ime sht ajo q ka ln nje familje shum t dashur e shum t lidhur mes veti,... pr fmijet ...

Por, e die shum mir se,pjesa drmuese e nnave t atij flugsi t shprnguljes pr n Turqi,kan vepruar njjt ...

Shqiptare_ne_Turqi
10-05-09, 21:41
http://www.youtube.com/watch?v=pTE7XQXJE5U&hl=de

me kete video klip ju uroj te gjitha atyre qe jan nana gezuar diten e NANES.
Do isha i lumtur sikur kete urim te ishte edhe per ma te dashuren time qe ma nuk eshte ne jete.


me respekt,...dhe kujtimit t nnes suaj t ndjers ...

gjini
10-05-09, 22:04
te falemnderit shum per respektin dhe nderin qe ma bene

Jana
10-05-09, 22:18
http://www.omahaballoon.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/.pond/86245.jpg.w300h320.jpg

Idila
10-05-09, 22:29
Nn, emr i dashur pr mua
M je e shtrenjt, t dua
Sa jet e tr pr ty un thur melodi.

Urime nga zemra festn, t gjitha nnave shqiptare mbar bots.:smile:
Pran teje oj nn ndihem m e dashur, m trime, m e lumtur se bota e tr.


Anita Take~ Kenga e Nenes (http://www.youtube.com/watch?v=jHhpb28slOM)

lovely
10-05-09, 22:55
Ju Faleminderit :)


Fjala me e forte
Dashuria me e paster
NN

te shoh NN
dhe ne fytyren tende
shoh jeten tende ...

...dhe ne rrudhat e tua gjej plot dashuri
.... ne buzqeshjen tende gjej femijerine e humbur....
..ne shiqimin tend gjej adhurimin...
...thelle ne syte e tu shoh vuajtjet
qe fsheh..

fjalet jane te perhitura

ndiej lagshti ne sy
ndiej mall ne shpirt
ndiej mallengjim per nje perqafim
ndihem e pafuqishme o NN

ne prag te deres te shoh
me pret e me percjell
e denesa me mbyt o NN

me fal ...........per gjithcka!!

Je dhe do te mbetesh qenia me e dashur, me e forte- njkohsisht m e but, me e respektuar per sa t eshte jeta!!!
Pershendetje te gjitha NNAVE!! Urime kjo dite!

Shqiptare_ne_Turqi
11-05-09, 18:44
Ju Faleminderit :)


Fjala me e forte
Dashuria me e paster
NN

te shoh NN
dhe ne fytyren tende
shoh jeten tende ...

...dhe ne rrudhat e tua gjej plot dashuri
.... ne buzqeshjen tende gjej femijerine e humbur....
..ne shiqimin tend gjej adhurimin...
...thelle ne syte e tu shoh vuajtjet
qe fsheh..

fjalet jane te perhitura

ndiej lagshti ne sy
ndiej mall ne shpirt
ndiej mallengjim per nje perqafim
ndihem e pafuqishme o NN

ne prag te deres te shoh
me pret e me percjell
e denesa me mbyt o NN

me fal ...........per gjithcka!!

Je dhe do te mbetesh qenia me e dashur, me e forte- njkohsisht m e but, me e respektuar per sa t eshte jeta!!!
Pershendetje te gjitha NNAVE!! Urime kjo dite!
Lovely,sa bukur e ke shpreh dashurin pr nan ...

Faleminderit moter,q i shkruan ato q dua dhe un ti shkruaj,por nga mungesa e fjalorit tani pr tani, knaqem duke ju lexuar juve ...