PDA

View Full Version : Hajdeni té gjith,nga njé sms pér Shqipériné


Shqiptare_ne_Turqi
11-05-09, 20:46
http://profile.ak.facebook.com/object3/1335/15/n41723292491_69.jpg
Unė jam e jotja
Ēdo ditė qė kalon.
Unė jam me ty,
Kur larg tė kam.

Edhe njė ēast
Nėse ti me mungon,
Unė mbyll dy sytė
tė ndiej pranė.

Asgjė mė shumė
Jo, nga ty nuk kėrkoj,
Asgjė mė shumė
Se sa nje ēast.

Kur ti je larg
Vetem ty tė mendoj,
Unė mbyll dy sytė
Mbyll dy sytė tė ndiej pranė,
Tė ndiej.

[Refreni:]
Sa herė ti,
Ti mė fton,
Sa herė mė merr ti nė ėnderr,
Jo, jo, ti mos mė zgjo
Nga kjo magji e dashurisė.

Mė kėrko
Nė pafundėsi,
Mė kėrko
Unė do tė vij.

http://www.youtube.com/watch?v=bcjqkwTwa-4

Shqiptare_ne_Turqi
11-05-09, 20:56
Festivali Evropian i Kėngės 2009 ose Evrovizioni 2009 ėshtė edicioni i 54-tė me radhė dhe do tė mbahet me 12 maj (http://sq.wikipedia.org/wiki/12_maj) (gjysmėfinalja e parė), 14 maj (http://sq.wikipedia.org/wiki/14_maj) (gjysmėfinalja e dytė)[1] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#cite_no te-Dates-0) dhe 16 maj (http://sq.wikipedia.org/wiki/16_maj) tė vitit 2009 (http://sq.wikipedia.org/wiki/2009) (finalja) nė Moskė (http://sq.wikipedia.org/wiki/Mosk%C3%AB), Rusi (http://sq.wikipedia.org/wiki/Rusi)[2] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#cite_no te-Russia_host_Yahoo.com-1). Rusia fiton tė drejtėn pėr ta drejtuar Festivali Evropian tė Kėngės 2009 pasi korri fitore edicionin e kaluar qė u mbajt nė Beograd, Serbi dhe ku Rusia u pėrfaqėsua nga Dima Bilan cili kėndojė kėngėn Belive.[2] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#cite_no te-Russia_host_Yahoo.com-1) Andaj ky edicion i Festivalit Evropian tė Kėngės pėr herė tė parė mbahet nė Rusi.
Nga ndryshimet e fundit ėshtė dėgjuar se sistemi votues ėshtė ndėrruar. Me rastin e njė takimi u vendos qė juria tė jetė pjesėmarrėse nė votim. Saj pėrket konkursit deri mė tani pjesėmarrjen e kanė konfirmuar 42 shtete, pėrderisa Republika e Kosovės ka publikuar interesimin pėr pjesėmarrje nė Festivali Evropian tė Kėngės 2009 dhe nuk ėshtė pranuar, Sllovakia (http://sq.wikipedia.org/wiki/Sllovakia) ėshtė shtet i cili ka shprehur njė interesim pėr rikthim nė kėtė festival, gjė qė e ka arritur. Kurse tė tėrhequr konsiderohen San Marino (http://sq.wikipedia.org/wiki/San_Marino) dhe Gjeorgjia (http://sq.wikipedia.org/wiki/Gjeorgjia).
Tabela e pėrmbajtjeve

[fshih (javascript:toggleToc())]
<LI class=toclevel-1>1 Vendi (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Vendi) <LI class=toclevel-1>2 Pamja Vizuale (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Pamja_V izuale) <LI class=toclevel-1>3 Formati (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Formati ) <LI class=toclevel-1>4 Votimi (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Votimi) <LI class=toclevel-1>5 Ndarja e shteteve sipas shtrirjes (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Ndarja_ e_shteteve_sipas_shtrirjes) <LI class=toclevel-1>6 Shtetet pjesėmarrėse (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Shtetet _pjes.C3.ABmarr.C3.ABse) <LI class=toclevel-1>7 Rezultatet (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Rezulta tet) <LI class=toclevel-2>7.1 Gjysmėfinalja e parė (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Gjysm.C 3.ABfinalja_e_par.C3.AB)
7.1.1 Gjysmė-Finalja e parė (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Gjysm.C 3.AB-Finalja_e_par.C3.AB)
7.2 Gjysmėfinalja e dytė (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Gjysm.C 3.ABfinalja_e_dyt.C3.AB)<LI class=toclevel-1>8 Finalja (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Finalja ) <LI class=toclevel-1>9 Kalendari (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Kalenda ri) <LI class=toclevel-2>9.1 Dhjetor 2008 (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Dhjetor _2008) <LI class=toclevel-2>9.2 Janar 2009 (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Janar_2 009) <LI class=toclevel-2>9.3 Shkurt 2009 (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Shkurt_ 2009) <LI class=toclevel-2>9.4 Mars (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Mars) <LI class=toclevel-2>9.5 Prill (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Prill)
9.6 Maj (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Maj)<LI class=toclevel-1>10 Referencat (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Referen cat) <LI class=toclevel-1>11 Shiko edhe kėtė (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Shiko_e dhe_k.C3.ABt.C3.AB)
12 Web Faqe (http://sq.wikipedia.org/wiki/Festivali_Evropian_i_K%C3%ABng%C3%ABs_2009#Web_Faq e)

premium
12-05-09, 14:35
Nuk meriton nė Evrovision njė vend tė duhur
http://www.youtube.com/watch?v=nqtv_kGHrfg
Kjo tjetra ashtė nė toplist
http://www.youtube.com/watch?v=-YXhQH09Xfo&feature=related

Urata
18-05-09, 18:37
Oooooooo Shqiptare n'Turqi, o per hatrin tende kam que mjafte sms-ja ( edhe pse m'kushtonte)...por, kot e 17-ta u kualifikua.

Flaka Krelani, n'gjuhen angleze do ia thonte me mire(besa dhe zerin...)...! Kejsi, ka ze dhe ajo, por ne gjuhen angleze tingellonte dobet...!

Guri i madh
18-05-09, 18:40
ky eurovizoni esht shum i politizum


ndoshta shqipria nuk e ka meritue vendin e par po dikund kah vendi i 5 ka qen dashur te jet ,do me than nese realisht ishin vlersue

Urata
18-05-09, 19:05
Guri, t'gjithe e dijme qe eshte i politizuar dhe Eurovisioni, ama, dhe kenga nuk ishte dhe aq e mire...! E vertet se kishin kenge dhe interpretues dhe me te mire ne vitet e kaluara dhe nuk fituan, per kengen dhe interpretimin e Kejsit nuk kam prit me mire...!
ps: do ti vie radha dhe Shqiperise nje dite...! sa t'pjell ndoj interes andej...!

Guri i madh
18-05-09, 19:18
Guri, t'gjithe e dijme qe eshte i politizuar dhe Eurovisioni, ama, dhe kenga nuk ishte dhe aq e mire...! E vertet se kishin kenge dhe interpretues dhe me te mire ne vitet e kaluara dhe nuk fituan, per kengen dhe interpretimin e Kejsit nuk kam prit me mire...!
ps: do ti vie radha dhe Shqiperise nje dite...! sa t'pjell ndoj interes andej...!krejt e kuptoj ma mir qe nuk e ka zan vendin e par se shqipria nuk besoj se ka mundsi me organizue nji spektakel te till ,se gerdeci esht afer tiranes po ka meritue ma shum vota po eurovizoni esht krejt politik