PDA

View Full Version : Kejsi kualifikohet n finale t Eurovisionit


jonuzi
14-05-09, 22:23
Kejsi kualifikohet n finale t Eurovisionit

Shqiptar kudo q gjendeni, ndihmoni Kejsi Tola q n naten finale te triumfoj n EUROVIZION

Kngtarja e cila e prfaqson Shqiprin n edicionin e sivjetm t Eurovisionit, Kejsi Tola, ka siguruar nj vend n finalen e t shtuns mbrma ku do t konkurroj me prfaqsuesit e 24 shteteve tjera finaliste pr ta fituar Festivalin evropian t kngs, i cili mbahet n kryeqytetin rus, Mosk.
Kejsi bri nj paraqitje t bukur t enjten mbrma n gjysmfinalen e dyt t Eurovisionit pr t marr vizn q t paraqitet srish t shtunn mbrma n finale.
http://www.telegrafi.com/data/image/kejsi350-1.jpg
Sonte u kualifikuan dhjet shtete: Azerbajxhani, Kroacia, Ukraina, Lituania, Shqipria, Moldavia, Danimarka, Estonia, Norvegjia dhe Greqia.

N natn e par gjysmfinale u kualifikuan: Turqia, Suedia, Izraeli, Portugalia, Malta, Finlanda, Bosnja dhe Hercegovina, Rumania, Armenia dhe Islanda, ndrkoh q Rusia, Franca, Gjermania, Britania e Madhe dhe Spanja, jan kualifikuar automatikisht, dhe sht ky numri i plot prej 25 shteteve t kualifikuara pr finalen e madhe t t shtuns mbrma

jonuzi
16-05-09, 14:40
Votoni sonte per KEJSI TOLA

Urata
16-05-09, 15:29
Kejsi, i cike dembele...! 16 vjece, duhet t'ishte me flexibile/levizese...! Nuk eshte per vend t'pare, sorry...!Ma ka endja te fitoj se shqiptare, ama t'rrimbe shtrembert e te flasim drejte...! Kenga e vjetshit ishte me e mire.


ps: njomesia i shton perparesi'...!

Urata
16-05-09, 16:18
Kur thashe me larte se kenga e vjetshit, kam mendue ne Baladen e Gurit dhe Frederik & Aida Ndoci...jo ate kengen e Olta Bokes!


http://www.youtube.com/watch?v=qCRCTxzbEEA&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=JxTZ3ra1hPI

This is one of the best songs from the history of the ESC....!

doGzona
16-05-09, 16:32
Kur thashe me larte se kenga e vjetshit, kam mendue ne Baladen e Gurit dhe Frederik & Aida Ndoci...jo ate kengen e Olta Bokes!


http://www.youtube.com/watch?v=qCRCTxzbEEA&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=JxTZ3ra1hPI

This is one of the best songs from the history of the ESC....!

Vertete qenka kenge e mire shume!

Shqiptare_ne_Turqi
16-05-09, 17:18
Kejsi, i cike dembele...! 16 vjece, duhet t'ishte me flexibile/levizese...! Nuk eshte per vend t'pare, sorry...!Ma ka endja te fitoj se shqiptare, ama t'rrimbe shtrembert e te flasim drejte...! Kenga e vjetshit ishte me e mire.


ps: njomesia i shton perparesi'...!Urata moter, zaten s'besoj se e zene vendin e par se jem pak Shqiptar ne bote :biggrin:

ama,qita q jem jasht "q mundem "duke e mar parasysh se perfaqson shtetin am dhe, sht nj reklam e mire pr kullturen tan, mendoj ....( m'inat globalizmit :biggrin: )

nga nj sms...

ps.e kritikat prap vazhdoim patjetr,deri t arrijm ma t miren ...:smile:

jonuzi
16-05-09, 17:55
Kejsi, i cike dembele...! 16 vjece, duhet t'ishte me flexibile/levizese...! Nuk eshte per vend t'pare, sorry...!Ma ka endja te fitoj se shqiptare, ama t'rrimbe shtrembert e te flasim drejte...! Kenga e vjetshit ishte me e mire.


ps: njomesia i shton perparesi'...!

Urata behu pak patriote, mjafton qe eshte shqiptare, personalisht mendoj se shqiptaret kudo qe jane duhet ta votojne ate....

Mezi po pres qe Kejsi te jete sa me lart ne renditje.....

Shqiptare_ne_Turqi
16-05-09, 23:13
Urata behu pak patriote, mjafton qe eshte shqiptare, personalisht mendoj se shqiptaret kudo qe jane duhet ta votojne ate....

Mezi po pres qe Kejsi te jete sa me lart ne renditje.....

Tani u kyqa prap,pasi q shiqova eurovisionin,..

oooo Jonuzi, dgjo kndej ! menjhere duhesh t krkon falje nga Urata,se prndryshe bn turp t'madh !!...po si mundesh ti thua,nj grua si Urata jo patriote!!! Pse folni kaq boshe oooo burrr !!

po e marreni baz diskutimin ne nj forum ku jan pjesmarresit t gjith Shqiptar ...
Urata,me duket qe 4-5 vite esht,n kt forum dhe ka respektin e merituar nga te gjith forumistat ...

Normal se duhej (otokritik ) ( die Selbstkritik ) mes veti, deri ta gjejm ma t miren... Duhej t msohemi dhe otokritiken ...

Pra ktu,pasi q sht nj forum Shqiptar esht tejet normale ta shprehem mendimin e lire q tgjith, dhe as njri tjetrit s'kem t drejt ti thojm fjal t tilla ...E sidomos, Urates edhe ma hiq !

Urata,nga se jam regjisteru ne ket forum ( nga shtatori ) ka shpreh nj afrsi aq t madhe ndaj meje sa z'di me e shpreh,me fjale t mjaftueshme ... Pse athua ???? qa mendon ti Jonuzi ?? as nuk m ka njoft ma heret e as gj..... pra e tra ishte,...nga se isha un,nj "Shqiptare nga Turqia" kuptonn !!! apo ...." Shqiptare nga Turqia "

Un n menyr humoristike i shkruava 2-3 rreshte , ngjitur me postimin e Urates,...

Urata e kish shpreh mendimin e vet se kenga e vjetit ma e mire dhe disa fjal kritikuese ndaj kenges garuese kaq ... Prandaj dhe njhere, ju takon nj kerkim ndiese nga z. Urata ...

jonuzi
17-05-09, 08:43
Tani u kyqa prap,pasi q shiqova eurovisionin,..

oooo Jonuzi, dgjo kndej ! menjhere duhesh t krkon falje nga Urata,se prndryshe bn turp t'madh !!...po si mundesh ti thua,nj grua si Urata jo patriote!!! Pse folni kaq boshe oooo burrr !!

po e marreni baz diskutimin ne nj forum ku jan pjesmarresit t gjith Shqiptar ...
Urata,me duket qe 4-5 vite esht,n kt forum dhe ka respektin e merituar nga te gjith forumistat ...

Normal se duhej (otokritik ) ( die Selbstkritik ) mes veti, deri ta gjejm ma t miren... Duhej t msohemi dhe otokritiken ...

Pra ktu,pasi q sht nj forum Shqiptar esht tejet normale ta shprehem mendimin e lire q tgjith, dhe as njri tjetrit s'kem t drejt ti thojm fjal t tilla ...E sidomos, Urates edhe ma hiq !

Urata,nga se jam regjisteru ne ket forum ( nga shtatori ) ka shpreh nj afrsi aq t madhe ndaj meje sa z'di me e shpreh,me fjale t mjaftueshme ... Pse athua ???? qa mendon ti Jonuzi ?? as nuk m ka njoft ma heret e as gj..... pra e tra ishte,...nga se isha un,nj "Shqiptare nga Turqia" kuptonn !!! apo ...." Shqiptare nga Turqia "

Un n menyr humoristike i shkruava 2-3 rreshte , ngjitur me postimin e Urates,...

Urata e kish shpreh mendimin e vet se kenga e vjetit ma e mire dhe disa fjal kritikuese ndaj kenges garuese kaq ... Prandaj dhe njhere, ju takon nj kerkim ndiese nga z. Urata ...

Me gjithe rrespektin qe kam ndaj te gjithe anetarve te dardania.de, por le te me thot dikush se per qfare valle duhet te kerkoj ndjes ndaj Urates, tmerr, ende ka aso njerz te cilet ......, e kam ndjekur me vemendje Eurovizionin, pash se Maqedonia i jep Shqiperise vetem 7 pike, ku ishin shqiptaret ne kete shtet, ndoshta kane menduar keshtu si Urata, kurse a i pat shtetet sllave, fqinjet tan, ato ende kane patriotizem ekstrem.... ajo qka une doja ne kete rast ishte qe te gjithe te manifestonim nje lloj patriotizmi kombetar, sepse nese pritni qe Shqiperia te fitoj ne Eurovizion, ju them me plote bindje me keto votime Shqiperia kurr nuk mund te fitoj kete gare, sepse aty me shume se muzike ka politike...

Rrespekt per te gjithe...

DEA
17-05-09, 08:59
kam dhene vota vazhdimisht per Shqiperine derisa u mbylle koha e votimit. po asnje pike nuk i shkoj nga Gjermania , thash me veti athua kursyen shqiptaret e Gjermanise?

Arb
17-05-09, 11:41
Shfaqje e kote. Paj, edhe keta njerezit e muzikes jane njerez te kote. Paramendo me i ardh puna tylifare shteti gabel me votu njeri tjetrin.

Ka edhe ma zi Shqypnia, voton pehderat e Greqise... Kaja nonen, po cfare EuroVizioni bre ky.

selvija
17-05-09, 12:58
Shum kenge e mir dhe kendim kan qen..porrr mekat qe skemi fuqi dhe komshi te mire.....

Jana
17-05-09, 18:17
Norvegjia fiton Eurovisionin
Knga "Fairytale" e kngtarit Alexander Rybak, e cila prfaqsoi Norvegjin n Festivalin evropian t kngs- Eurovision, sht shpallur fituese e ksaj gare muzikore.
http://www.telegrafi.com/data/image/rybak.jpg


Performanca e fituesit t Eurovisionit, Alexander Rybak.

Prfaqsuesi i Norvegjis arriti t siguroj 387 pik pr t’u shpallur fitues i Eurovisionit, ndrsa n vendin e dyt sht renditur Islanda, derisa vendin e tret e zuri Azarbajxhani.
http://www.telegrafi.com/data/image/kejsi-final.jpg
Kejsi...
Prfaqsuesja e Shqipris, Kejsi Tola, me kngn e saj “Carry Me Into Your Dreams”, ka fituar 48 pik dhe ka arritur t z vendin e 17-t n Festivalin e sivjetm t Eurovisionit.

Urata
17-05-09, 18:42
Kejsi, i cike dembele...! 16 vjece, duhet t'ishte me flexibile/levizese...! Nuk eshte per vend t'pare, sorry...!Ma ka endja te fitoj se shqiptare, ama t'rrimbe shtrembert e te flasim drejte...! Kenga e vjetshit ishte me e mire.


ps: njomesia i shton perparesi'...!Urata behu pak patriote, mjafton qe eshte shqiptare, personalisht mendoj se shqiptaret kudo qe jane duhet ta votojne ate....

Mezi po pres qe Kejsi te jete sa me lart ne renditje.....
Kur thashe me larte se kenga e vjetshit, kam mendue ne Baladen e Gurit dhe Frederik & Aida Ndoci...jo ate kengen e Olta Bokes!


http://www.youtube.com/watch?v=qCRCTxzbEEA&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=JxTZ3ra1hPI

This is one of the best songs from the history of the ESC....!
Me gjithe rrespektin qe kam ndaj te gjithe anetarve te dardania.de, por le te me thot dikush se per qfare valle duhet te kerkoj ndjes ndaj Urates, tmerr, ende ka aso njerz te cilet ......, e kam ndjekur me vemendje Eurovizionin, pash se Maqedonia i jep Shqiperise vetem 7 pike, ku ishin shqiptaret ne kete shtet, ndoshta kane menduar keshtu si Urata, kurse a i pat shtetet sllave, fqinjet tan, ato ende kane patriotizem ekstrem.... ajo qka une doja ne kete rast ishte qe te gjithe te manifestonim nje lloj patriotizmi kombetar, sepse nese pritni qe Shqiperia te fitoj ne Eurovizion, ju them me plote bindje me keto votime Shqiperia kurr nuk mund te fitoj kete gare, sepse aty me shume se muzike ka politike...

Rrespekt per te gjithe...ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaa....
po Jonuz "patrioti' po, behet mire mbas 50 vjete.....!

>>{SpOnGeBoB}<<
17-05-09, 18:55
Kejsi, i cike dembele...! 16 vjece, duhet t'ishte me flexibile/levizese...! Nuk eshte per vend t'pare, sorry...!Ma ka endja te fitoj se shqiptare, ama t'rrimbe shtrembert e te flasim drejte...! Kenga e vjetshit ishte me e mire.


ps: njomesia i shton perparesi'...!

Kush mara 16 vjet qikjo Kejsi, sha zoten qikjo tekoka ma e madhe se nana jem po qka je ka shkrun.

Jo valla qikjo ka knu mire amo a e pave mara ishin kon deshen tanat qatje sha zoten ma mire nuk pat drejt vote se vetum tu japen vota isha kanen.

Pernime be qita te Allamanit pse be a ju dhimbte me i japen ka 1 evra per qete Kejsin a. I keni japen tane ka 5 evra per Rambushin e qitash jo per Kejsin. pismileta be, tana e shtune o qillue e tana shiptaret jane dalen me u qkrrye ne tallavaja muzika.

Ani qka qikjo qika tekoka e re tana dikur rritet edhe kena me shkue bashke qatje me qete Kejsin edhe me marue Wild dance sha zote nashta e marr edhe qat [email protected] edhe kena me ja kallen zharave eurovizhen :tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=48XfMRxp6IM&feature=PlayList&p=C60BA1598AE595BC&index=29