PDA

View Full Version : Loreta pėrtej oqeanike!


Jana
16-05-09, 18:43
Lori, si zakonisht frymėzuese me pamje dhe shikimin e thellė dhe depėrtues vazhdimisht tėrheq vėmendjen e publikut. Kėshtu ndodhi edhe gjatė kohės kur po zhvillonim kėtė intervistė nė ‘Grand’, me ē’rast njė klient i rastit madje i kėndonte zėshėm kėngėt e Lorit. Lori, natyrisht se pėr njė moment doli nga modestia dhe sytė e saj u shndėrruan nė njė oqean tė kthjellėt. Si pėr koincidencė, Lori kėto ditė do tė pėrshkojė Oqeanin Atlantik pėr tė arritur nė SHBA, ku do tė qėndrojė njė kohė...

Lori, jeni mysafire e shpeshtė e diasporės sonė nė perėndim. A keni pėrfitime tė mėdha nga kėto udhėtime?
Lori: Me thėnė tė drejtėn, ka pėrfitime pėrderisa udhėtoj, mirėpo shpenzimet nganjėherė janė mė tė mėdha se pėrfitimet, duke llogaritur gardėrobėn, paraqitjen, realizimin e kėngėve dhe videoklipeve…
http://www.telegrafi.com/data/image/Lori4.jpg
Njiheni si kėngėtare e lazdruar, nė skenė. Madje, mund tė thuhet se jeni paksa edhe provokative nė skenė?
Lori: Nuk e di, a jam vėrtetė…Jo, se jam e lazdruar, por se ėshtė stili im. Mundohem tė jem sa mė origjinale dhe sa mė afėr publikut. Ndėrsa, pėr provokative…ndoshta dukem.
Sytė e tu tė kaltėr joshin shumė fansa. I besoni dashurisė nė shikim tė parė?
Lori: Varet, nuk e di, nuk mė ka ndodhur ndryshe.
Edhe veshjen e keni shumė ekstravagante. Madje, ka patur raste kur keni dalur nė skenė e veshur me shallvare, tė cilat tė rrinin shumė bukur?
Lori: Asnjėherė nuk mendoj se jam e tepruar dhe veshka ime varet nga vendi se ku kėndoj. Pikėrisht, shallvaret i kam veshur nė programin festiv tė Vitit tė Ri, ku janė pėrshtatur me kėngėn, sepse qėllimi im ėshtė qė veshja tė pėrshtatet ne atė qė kėndoj. Njėkohėsisht, ju falėnderoj pėr komplimentin.
http://www.telegrafi.com/data/image/Lori2.jpg
E keni gjetur njeriun e zemrės, apo prisni qė tjetėrkush t’ju gjej juve?
Lori: Normalisht qė pres, qė dikush tė mė gjej mua…
Lori, ėshtė shkurtesė e emrit tuaj, njė shkurtesė e gjetur, e goditur?
Lori: Besoj qė po…
E keni goditur ju profesionin, apo keni ėndėrruar ndonjė profesion tjetėr?
Lori: Unė gjatė gjithė jetės sime kam preferuar kėtė profesion qė e kam dhe mendoj qė ėshtė zgjidhja e duhur. Gjithashtu, dua tė falėnderoj tė gjithė publikun, diasporėn, fansat e mi tė cilėt mė ndjekin kudo qė kėndoj.
http://www.telegrafi.com/data/image/Lori3.jpg
Nė njė intervistė keni theksuar se, djali juaj (i ėndrrės) duhet tė vuajė shumė pėr ju?
Lori: fakt, nuk e di se kush e ka thėnė kėtė, sepse na ndodh qė shpesh nė intervista lexojmė fjalėt qė nuk i kemi thėnė kurrė. Mbaj mend qė kam thėnė nė njė intervistė me humor, qė djali im do tė ēmendet pas meje, duhet ėt mė dojė ēmendurisht, gjithnjė me humor…
Pse jeni kaq e ‘pamėshirshme’?
Lori: Nuk jam e ‘pamėshirshme’, madje jam shumė mė e mirė se sa qė duhet.
Si e kuptoni xhelozinė, si sėmurja apo dashuri?
Lori: Unė mendoj qė ka xhelozi tė sėmurė dhe xhelozi qė duhet tė jetė e patepruar. Sepse pa xhelozi, s’ka as dashuri.
http://www.telegrafi.com/data/image/Lori1.jpg
A jeni bėrė ndonjėherė xheloze?
Lori: Patjetėr, por pa e tepruar.
Domethėnė, nuk keni dashuruar ende (marrėzisht)?
Lori: Mendoj se jo.
Kur do ta nxirrni albumin e radhės?
Lori: Albumi ka dalė nė fillim tė vitit, nė diasporė ka dalė nė mars, titullohet “Dua”. Kėto ditė janė lansuar edhe dy videoklipe tė mia, “Kėnga nė mesnatė” dhe kėnga popullore “Keq”.
Sigurisht qė kėngėt janė lirike?
Lori: Albumi ėshtė pėrmbledhje e kėngėve tė mia mė tė mira. Ka edhe pesė kėngė tė reja qė janė tė zhanreve tė ndryshme.
http://www.telegrafi.com/data/image/Lori5.jpg