PDA

View Full Version : Soni refuzon lulet e Beckham me kompleksin e mediave ...


Jana
17-05-09, 18:14
Kėngėtarja Soni Malaj ka qenė e pėrzgjedhura qė tė hapte ndeshjen shumėpritur Shqipėri-Milan, dhe me paraqitjen e saj ajo fitoi vėmendjen e yjeve botėrorė tė futbollit tė cilėt e ndiqnin me interes nė performancat e saj skenike duke aprovuar pėlqimin e kėngėve tė saj.
Mirėpo nė momentin kur ylli anglez David Beckham u bė xhentėlmen dhe i dhuroi lule Sonit, kjo e fundit refuzoi t’i pranonte ato.

“Ishte e vetmja gjė qė mė shkoi ndėrmend nė ato momente, pra, keqinterpretimi i gjestit nė media. Sepse nė fakt mediat mė kanė kompleksuar shumė kohėt e fundit dhe mė duket sikur ēdo gjė e imja paragjykohet”,

Peja-Boy
17-05-09, 19:07
Kėngėtarja Soni Malaj ka qenė e pėrzgjedhura qė tė hapte ndeshjen shumėpritur Shqipėri-Milan, dhe me paraqitjen e saj ajo fitoi vėmendjen e yjeve botėrorė tė futbollit tė cilėt e ndiqnin me interes nė performancat e saj skenike duke aprovuar pėlqimin e kėngėve tė saj.
Mirėpo nė momentin kur ylli anglez David Beckham u bė xhentėlmen dhe i dhuroi lule Sonit, kjo e fundit refuzoi t’i pranonte ato.

“Ishte e vetmja gjė qė mė shkoi ndėrmend nė ato momente, pra, keqinterpretimi i gjestit nė media. Sepse nė fakt mediat mė kanė kompleksuar shumė kohėt e fundit dhe mė duket sikur ēdo gjė e imja paragjykohet”,

Paska Bo Pune te madhe hahahaah...Paska refuzu respektin shkurt

Murgesha
17-05-09, 19:40
Kėngėtarja Soni Malaj ka qenė e pėrzgjedhura qė tė hapte ndeshjen shumėpritur Shqipėri-Milan, dhe me paraqitjen e saj ajo fitoi vėmendjen e yjeve botėrorė tė futbollit tė cilėt e ndiqnin me interes nė performancat e saj skenike duke aprovuar pėlqimin e kėngėve tė saj.
Mirėpo nė momentin kur ylli anglez David Beckham u bė xhentėlmen dhe i dhuroi lule Sonit, kjo e fundit refuzoi t’i pranonte ato.

“Ishte e vetmja gjė qė mė shkoi ndėrmend nė ato momente, pra, keqinterpretimi i gjestit nė media. Sepse nė fakt mediat mė kanė kompleksuar shumė kohėt e fundit dhe mė duket sikur ēdo gjė e imja paragjykohet”,


Ha,hahahahaahahahahah. Shpresoj tė mos e lyp edhe njėherė kėtė rast.

teutaA
17-05-09, 21:30
hahahahahahh per budallaqe koka kan ky gjest edhe pse spo besoj qe ka ndodh hiq veq hajt shqipja qysh me ngrit vehten pak hahahahha

aLbaChiCk
17-05-09, 21:30
Ha,hahahahaahahahahah. Shpresoj tė mos e lyp edhe njėherė kėtė rast.

hahahahahahhahahahah ka me lyp e ska me pas ate shanc me ...qeshtu bijn do e na bojn blamieren ne bote :rolleyes:

Jana
18-05-09, 10:09
...Bash mir ja ka bo...se krejt femnat tranohen mbas ti...bilem nje Shqiptare e ka refuzu...mu em pelqej ky gjest...i Sonit...

SANTANA-29
18-05-09, 10:36
E,,jo jo..i ka refuzu lulet ,enderr e mir bash po me pelqen,,:tongue:

Makresh
18-05-09, 10:42
Gjest qe i ben nder Kombit shqiptar.

BRAVO SONI, :)

Guri i madh
18-05-09, 10:44
i refuzoj bile i tha largohu ore qen i biri qenit

SANTANA-29
18-05-09, 10:46
i refuzoj bile i tha largohu ore qen i biri qenit
hahahahahahahha,,bash qashtu i tha,,,alltin a e ncerri prej shoke..:tongue:

Guri i madh
18-05-09, 10:47
hahahahahahahha,,bash qashtu i tha,,,alltin a e ncerri prej shoke..:tongue:
hhhaaaaaaaaaaaaaaaaa po qashti i tha bile e pshtyjti ne lule te ballit

SANTANA-29
18-05-09, 10:50
hhhaaaaaaaaaaaaaaaaa po qashti i tha bile e pshtyjti ne lule te ballit

hahahahhahahahahahha,,prite prite ,,po duka me ja qit nje kange ,,se na ka ber nje nder kombi,..:tongue:

jadore
18-05-09, 11:05
...Bash mir ja ka bo...se krejt femnat tranohen mbas ti...bilem nje Shqiptare e ka refuzu...mu em pelqej ky gjest...i Sonit...

A kaq naive qenka Soni-a..!!
ne radhe te pare pranohen dhuratat aq me shume publike ,sepse respektohet Bontoni ,
ne radhe te dyte , sepse ajo debillja eshte dashtur te kuptoj qe perfaqeson nje mentalitet te nje shteti ,
ne radhe te trete dhuratat refuzohen vetem nese ke arsye te veqante ndaj dhuruesit ,e nuk ma merr mendja qe ka pas preteks Sony per kete ..!
E per fund , hiq se dij se pse ne mentalitetin e femres shqiptare ne pergjithesi mendohet qe te tjeret kane pretekse ndaj tyre.
gjest qe tregon qe sa pak kulture kemi ..

Idila
18-05-09, 12:24
A thua Soni me gjestin e saj kaq tė ulėt ka pasqyruar femrėn shqiptare nė sytė e botės? Njė gjest tė tillė mund ta bėnte vetėm dikush qė nuk njeh fjalėn "respekt"!

Soni Malaj dhe mendjemadhėsia e saj, pacin hijen e saj!

Jana
18-05-09, 13:56
Ajo ishte e vetmja e pėrzgjedhur pėr tė hapur ndeshjen e shumėpritur Shqipėri-Milan. Elektrizuese, e bukur, shumė e pėlqyer nga tė gjithė, Soni Malaj fitoi vėmendjen e yjeve botėrorė tė futbollit tė cilėt e ndiqnin me interes nė performancat e saj skenike duke aprovuar pėlqimin e kėngėve tė saj. http://www.telegrafi.com/data/image/soniM3.jpg
Beckham, Kaka, Pirlo, Zambrotta, Ronaldinho etj., kanė pėlqyer duke ndjekur me interes kėngėt e Sonit, ndėrsa kjo e fundit ėshtė ndjerė mė mirė se kurrė teksa interpretonte nė fushė materialet muzikore mė tė pėlqyera nga fansat e saj. Dhe ajo qė nuk pritej ndodhi. Nė shenjė xhentilese Bekham i dhuron njė trėndafil Sonit, por ‘dhurata’ iu kthye mbrapsht. Ndiqeni pse...
Soni, ishe ti figura VIP qė u zgjodhe tė kėndosh nė hapjen e ndeshjes prestigjioze Shqipėri-Milan. Si tė erdhi oferta dhe si e prite atė?
Oferta m’u bė nga kompania ‘Taci Oil’, nėpėrmjet kompanisė organizative tė kėtij eventi ‘Ashley&Holmes’. Sigurisht qė u ndjeva e vlerėsuar tė jem nė njė event aq tė pritur nga publiku shqiptar, mė saktė nga tifozeria shqiptare. Unė bėra hapjen e kėtij eventi dhe kėndova gjithashtu nė pushim tė ndeshjes. Mendoj se i solla fat kombėtares duke qenė se me gola dolėn nė barazim hahahaha :-)
http://www.telegrafi.com/data/image/soni(1).jpg
Edhe pse je tėrėsisht e zhveshur nga emocionet duke qenė se tashmė skena ėshtė e jotja prej vitesh, u ndjeve ndopak e emocionuar pėr vetė faktin se do ishe pėrpara yjeve botėrore tė futbollit?
Emocionet unė i kam nė ēfarėdo eventi qė tė paraqitem, sepse ėshtė njė pėrgjegjėsi shumė e madhe tė dalėsh para publikut dhe tė paraqitesh sa mė denjėsisht. Po ashtu edhe nė kėtė rast duke qenė e vetmja kėngėtare, pėrgjegjėsia ishte e madhe, jo vetėm nė paraqitjen artistike, sepse ky event u transmetua ‘live’ edhe nė kanalet italiane, por edhe nė pėrzgjedhjen e kėngėve. U mundova qė tė kėndoj kėngėt e mia mė ritmike dhe energjike, pėr tė elektrizuar stadiumin. Kėndova katėr kėngė: ‘Zjarr’, ‘Njė me dy’, ‘Me faj, pa faj’ dhe ‘Zig-Zag’.
E ndoqe nga afėr ndeshjen? Si t’u duk ajo?
Po e ndoqa nga afėr, kėndshėm. Unė jam tifoze e kombėtares, kėshtu qė bėja tifozllėk pėr kombėtaren :-)
Pe nga afėr futbollistėt me famė botėrore. Cili tė ka tėrhequr mė shumė. Apo cilin pėlqen ti vetė mė shumė?
Po i pashe, i kisha shumė afėr, pasi dhe vendqėndrimi im ishte afėr tyre. Tė gjithė janė lojtarė shumė tė mirė, pėrpos kėsaj, Beckham dhe Kaka ishin mė tė paraqitshėm nga afėr :-)
http://www.telegrafi.com/data/image/soniM1.jpg
Kishte ndonjė ndryshim teksa i shihje ‘live’?
Jo shumė. Ata ishin gjithė kohės tė qeshur, komunikonin lirshėm, nuk privoheshin nga fama e tyre pėr t’u afruar dhe pėr tė folur....
Fole me ndonjėrin prej tyre?
Po. Por jo shumė pasi paparacėt ishin nė kokat tona, nuk do doja tė isha nė ndonjė titull gazete tė nesėrmen hahahaha :-)
I refuzove lulet Beckhamit. Pse?
Ishte e vetmja gjė qė mė shkoi ndėrmend nė ato momente, pra, keqinterpretimi i gjestit nė media. Sepse nė fakt mediat mė kanė kompleksuar shumė kohėt e fundit dhe mė duket sikur ēdo gjė e imja paragjykohet.
Ēfarė reagimesh more teksa kėndoje dhe tė ndiqnin tė gjithė?
Ata mė ndiqnin me interes nė performancat e mija me balerinat, sigurisht njė kulturė tjetėr muzikore dhe mė pas kur mbarova performancėn time, mė jepnin shenja aprovimi, pėlqimi...
http://www.telegrafi.com/data/image/soniM2.jpg
Je njė ndjekėse e mirė e sportit. Cila ėshtė skuadra jote e preferuar?
Po e ndjek futbollin, por tifoze e zjarrtė jam vetėm me Kombėtaren.
Ke provuar qoftė edhe njėherė tė vetme tė luash futboll?
Kam provuar, por mė vriten kėmbėt, kėshtu qė preferoj volejbollin

Gjumashja
18-05-09, 14:38
Shume mire... sukse ne karrieren e saj muzikore..

Gjumashja
18-05-09, 14:40
Sonit hallall i qofte... pse David veq pse eshte i huaj duhet te respektohet me teper sesa ndonje futbollist shqiptar a... ajo shume mire e ka tregu edhe arsyen pse nuk i ka pranu lulet... se ata shkojn e Soni ne Shqiperi mbetet pra... me te mira

Jana
18-05-09, 14:45
A kaq naive qenka Soni-a..!!
ne radhe te pare pranohen dhuratat aq me shume publike ,sepse respektohet Bontoni ,
ne radhe te dyte , sepse ajo debillja eshte dashtur te kuptoj qe perfaqeson nje mentalitet te nje shteti ,
ne radhe te trete dhuratat refuzohen vetem nese ke arsye te veqante ndaj dhuruesit ,e nuk ma merr mendja qe ka pas preteks Sony per kete ..!
E per fund , hiq se dij se pse ne mentalitetin e femres shqiptare ne pergjithesi mendohet qe te tjeret kane pretekse ndaj tyre.
gjest qe tregon qe sa pak kulture kemi ..

Ndoshta ka

Guri i madh
18-05-09, 16:37
A thua Soni me gjestin e saj kaq tė ulėt ka pasqyruar femrėn shqiptare nė sytė e botės? Njė gjest tė tillė mund ta bėnte vetėm dikush qė nuk njeh fjalėn "respekt"!

Soni Malaj dhe mendjemadhėsia e saj, pacin hijen e saj!

jo gjest shum i lart po kush esht aj matuf me ja marr lulet ky yll qe veq zoti qe ka dit me e gdhend ashtu ,aj gjysem analfabet ka pas sukses nė futboll esht ber miloner e tash krejt bukuroshet me qen pre e atij matufi ,po kush po ja ------nanen atij pederi


soni shum gjest te mir ke bae

jadore
18-05-09, 17:11
Sonit hallall i qofte... pse David veq pse eshte i huaj duhet te respektohet me teper sesa ndonje futbollist shqiptar a... ajo shume mire e ka tregu edhe arsyen pse nuk i ka pranu lulet... se ata shkojn e Soni ne Shqiperi mbetet pra... me te mira

e pergjumura , zgjohu ..!!

personat eminent te lemive dhe aktiviteteve te ndyshme globale jane ambasadore ne radhe te pare te kultures dhe mentalitetit qe perfaqesojne dhe deshte e nuk deshte duhet te dine rregullin e miresjelljes .
e po teke fundit kjo Sony vete paska parafazuar qe eshte viktim e paragjykimeve , por e keqja qe na paska perfaqesuar se,
ide e mire cdo here e para e punes urgjentishte krejte vip-ave mbareshqiptare duhet te ju obligohen kurse shtese per te te mesuarit te paraqitjes dinjitoze dhe miresjelljene ne raport me tjeret ,
se helbete presim te jemi pjese e botes se hapur e do ti kemi ambasadore te denje te kultures sone , se mos vet halli nese gjithe jeten do rrime vetem studiove te improvizuara duke gjiruar videospote..

jadore
18-05-09, 17:14
Ndoshta ka

beso mire e ke , apo e shef qe mu andej pari nuk me shkoj mendja,
mire e the ndoshta dini ju me shume ne kete drejtim ..?

SANTANA-29
18-05-09, 17:14
Une ndjeva se Beckhem i ka kerkuar falje se lulat ishan kan te vyshkura ,po ja blejke nje vetur,,qishtu po thojne,,:tongue:

Guri i madh
18-05-09, 17:28
po kti bekemit nanen e perte bile edhe pulat ne kotec e minjt ne tavan ,po vie nga evropa kam pare ,e aj ka mendue se shqiptarkat tash kan me u pshurr pas atij pederi ,nejse siguria ka qen e madhe se ky bekemi e ka meritue nji shishe te cocacolen nė krye

Jana
18-05-09, 19:43
Une ndjeva se Beckhem i ka kerkuar falje se lulat ishan kan te vyshkura ,po ja blejke nje vetur,,qishtu po thojne,,:tongue:

A kjo se nje nuk pranon sen pi tina edhe Diamant mi ble....haahaha

Jana
18-05-09, 19:44
beso mire e ke , apo e shef qe mu andej pari nuk me shkoj mendja,
mire e the ndoshta dini ju me shume ne kete drejtim ..?

Po de gjith e kam mir une hahahahha...
Seriozisht shum mir ja ka bo per mendimin tim...
Nje shqiiptare me refuzu...po nima ai si Femen asht me kqyr holl e holl ma burr asht Soni se ai...

Peja-Boy
19-05-09, 12:32
Asnje person i thjesht i perendimit nuk refuzon nje dhurat pa mar parasysh se nga cili person i Dhurohet ..e njeh apo jo te gjith e marrin sikur nje lloj Rwespekti ...

Po Shqiptarakat menjeher mendoj Ho ma honger qeky po don me ma lyp ...

teutaA
19-05-09, 23:49
ende spo muj e marr me mend qe pernime e keni qe krejt qashtu qysh paska than soni u kan

Idila
20-05-09, 13:07
Asnje person i thjesht i perendimit nuk refuzon nje dhurat pa mar parasysh se nga cili person i Dhurohet ..e njeh apo jo te gjith e marrin sikur nje lloj Rwespekti ...

Po Shqiptarakat menjeher mendoj Ho ma honger qeky po don me ma lyp ...
Po fol bre Peja, ku ishe deri tash ti? :D

Interesant, por e dini ku qėndron problemi? Soni do t`ia pranonte me dėshirėn mė tė madhe lulet, por ajo u ėshtė shmangur thashethemave, madje nuk dyshoj fare edhe njė pėrqafim do t`ia kthente Backham-it!
Nejse.....sidoqoftė ajo ka treguar karakterin e saj!

thellenza
20-05-09, 13:44
Wooow,:eek::eek:, thashethemet i kemi ne gjak, por nese eshte e vertete po cuditem pak, nuk dua te them se ka bere mire, sepse dhurata nuk i kthehet askujt, eshte mosrespekt, por ne anen tjeter le ta shohin bota, se cka do te thote te jesh shqipetare - mund te refuzosh edhe dicka nga dikushi sikur qe eshte D. Beckham, mashkull i endrrave te shume femrave neper bote.

YanYan
21-05-09, 02:24
Injorance aman...se i behet fort vone Beckham-it se ja ka refuzu Soni lulet.
Ai qe nje xhest xhentileze e respekti qe n'mos Sonit, do ja kishte dhene
cilesdo kengetare qe do kendonte ate dite. A ka xhest me te lezetshem
se ai? Fare mire kishte mundur te mos i dhuronte asgje.
Gjithashtu lexova intervisten e Sonit ku kishte thene se e kishte marre per
keq pasi media po flet shume per te dhe se nuk donte qe te kishte naj
thashethem tjeter per kete xhest...se ca i duket vetja se kuptoj.
Sikurse nuk e di ajo se me shume do flitnin pas kesaj qe beri:wink:
Per mua, e ka bere me dashje!

lovely
28-05-09, 21:05
Injorance aman...se i behet fort vone Beckham-it se ja ka refuzu Soni lulet.
Ai qe nje xhest xhentileze e respekti qe n'mos Sonit, do ja kishte dhene
cilesdo kengetare qe do kendonte ate dite. A ka xhest me te lezetshem
se ai? Fare mire kishte mundur te mos i dhuronte asgje.
Gjithashtu lexova intervisten e Sonit ku kishte thene se e kishte marre per
keq pasi media po flet shume per te dhe se nuk donte qe te kishte naj
thashethem tjeter per kete xhest...se ca i duket vetja se kuptoj.
Sikurse nuk e di ajo se me shume do flitnin pas kesaj qe beri:wink:
Per mua, e ka bere me dashje!

per mua, qaq shume o habit, trullu sa qe nuk ka dit qka po bon :P:P

shfletuesi_
28-05-09, 21:37
Po mirė ja ka ba... edhe ai spat kujt mi dhuru lule veē sonit ton a... :P tė lumt soni vetėm mos i bije pishmanit dhe mos e kruaj kryet tash.... :P

Virti
28-05-09, 22:22
na paska grrithur imazhin... :frown:

elsaaa08
04-07-09, 15:00
i ka refuzu lulet qe me ra ne qender te vemendjes se jo qe sja ka kajte

Arta-
12-07-09, 11:35
Kėngėtarja Soni Malaj ka qenė e pėrzgjedhura qė tė hapte ndeshjen shumėpritur Shqipėri-Milan, dhe me paraqitjen e saj ajo fitoi vėmendjen e yjeve botėrorė tė futbollit tė cilėt e ndiqnin me interes nė performancat e saj skenike duke aprovuar pėlqimin e kėngėve tė saj.
Mirėpo nė momentin kur ylli anglez David Beckham u bė xhentėlmen dhe i dhuroi lule Sonit, kjo e fundit refuzoi t’i pranonte ato.

“Ishte e vetmja gjė qė mė shkoi ndėrmend nė ato momente, pra, keqinterpretimi i gjestit nė media. Sepse nė fakt mediat mė kanė kompleksuar shumė kohėt e fundit dhe mė duket sikur ēdo gjė e imja paragjykohet”,

Gjynahi :D

Makresh
12-07-09, 11:48
Mir de ka vepru Soni, burrit t'huaj e t'martum : Refuzoni gjithcka, jo vetem lulet :wink:

Bravo Soni bravo, edhe pse eshte rren, bravo po t'them :biggrin:

shfletuesi_
12-07-09, 11:57
Mir de ka vepru Soni, burrit t'huaj e t'martum : Refuzoni gjithcka, jo vetem lulet :wink:

Bravo Soni bravo, edhe pse eshte rren, bravo po t'them :biggrin:

A ja kishe Refuzu Zonit ti ?

Makresh
12-07-09, 12:33
A ja kishe Refuzu Zonit ti ?

Po
.
-
.
-
.

shfletuesi_
12-07-09, 12:39
Po
.
-
.
-
.

eh + - baraz + valla Po e zbeht eshte... :P haha