PDA

View Full Version : Pitt dhe Jolie dhurojnė njė milionė euro ...


Jana
15-06-09, 18:53
Angelina Jolie dhe Brad Pitt ia kanė dhuruar njė milion euro njė spitali amerikan.
http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0615130305198_m.jpg

Paratė do tė shfrytėzohen pėr sigurimin e njė fondi pėr tė paguar rogat e mjekėve qė merren me mjekimin e fėmijėve qė vuajnė nga kanceri.

Ēifti i famshėm hollivudian e ka bėrė kėtė kontribut ndaj spitalit St. John nga qyteti i lindjes i aktorit Springfield nė Missouri.

Vėllai i Pit, i cili po ashtu ka kontribuar nė kėtė spital, ka njoftuar se njėsia mjekuese do tė emėrohet “Jane Pitt Pediatric Cancer Center” pėr nder tė nėnės sė tyre...