PDA

View Full Version : Memli Krasniqi


DEA
22-06-09, 15:30
Mendimet e juaja per te dhe mbi te?

Une si kengetar e kam adhuruar, tekstet e tij me kane terhjekur vemendjen gjithmon. Kurse si politikan me ka rastis ta shoh ne dy debate, dhe mendoj se ka zgjedhe profesionin e gabuar ne debatet qe pash, me ra te verej se Memli veshtire pranon kritikat, dhe posa ka parandjenjen qe zihet ngusht, ngreh mburojen se qeverija smund te bej gje, nuk jemi avokat, apo nuk kemi pergjegjesi per ate apo kete. Pa qene i vetedijshem se qeveria eshte Avokate e te gjitheve apo duhet te jete, te jep pergjegjesi per te gjithe popullin e Kosoves.
Memli Krasniqit ti lejohet te mendoj dhe te flas i qet pa i nderhyre me kontra pyetje mund te sjelle nje fotografi te zedhensit te mire te qeveris. Posa ka parandjenjen i zene ngushte eshte vetem zedhenes i PDK-se Hashim Thaqit, dhe i 40 % te popullates sone, kurse 60% mbeten jetima.

Amina
22-06-09, 15:41
Mendimet e juaja per te dhe mbi te?

Une si kengetar e kam adhuruar, tekstet e tij me kane terhjekur vemendjen gjithmon. Kurse si politikan me ka rastis ta shoh ne dy debate, dhe mendoj se ka zgjedhe profesionin e gabuar ne debatet qe pash, me ra te verej se Memli veshtire pranon kritikat, dhe posa ka parandjenjen qe zihet ngusht, ngreh mburojen se qeverija smund te bej gje, nuk jemi avokat, apo nuk kemi pergjegjesi per ate apo kete. Pa qene i vetedijshem se qeveria eshte Avokate e te gjitheve apo duhet te jete, te jep pergjegjesi per te gjithe popullin e Kosoves.
Memli Krasniqit ti lejohet te mendoj dhe te flas i qet pa i nderhyre me kontra pyetje mund te sjelle nje fotografi te zedhensit te mire te qeveris. Posa ka parandjenjen i zene ngushte eshte vetem zedhenes i PDK-se Hashim Thaqit, dhe i 40 % te popullates sone, kurse 60% mbeten jetima.

Sigurisht si kengetar ka qen me i pelqyer

Makresh
22-06-09, 15:46
Shume kishe adhuruar edhe ti moj Dea,

E kupton fjalen adhurim ?

GURI SYLAJ
22-06-09, 16:07
Ne muzike e ka pas me kehte kurse ketu ne detyren e Kurt Pshtjellcit tybe ka telashe !!!

shfletuesi_
22-06-09, 16:14
Sdi !!! Ndoshta !!

Por mendoj qe te vetmit jan shqiptaret qe i shtin hunt aty ku nuk eshte per te...

DEA
22-06-09, 16:18
Shume kishe adhuruar edhe ti moj Dea,

E kupton fjalen adhurim ?
Makresh nuk jam edhe aq e re sa te mos i kuptoj fjalet qe i shkruaj, po edhe jo aq e vjeter qe te mos jem ne gjendje te mesoj gjera te reja. Mendoj qe di, po jam e gatshme te mesoj me shume. Me trego se si e kupton ti fjalen adhurim?

Dani11
22-06-09, 16:22
Mendjemadh Arrogant!

pirro
22-06-09, 19:10
Makresh nuk jam edhe aq e re sa te mos i kuptoj fjalet qe i shkruaj, po edhe jo aq e vjeter qe te mos jem ne gjendje te mesoj gjera te reja. Mendoj qe di, po jam e gatshme te mesoj me shume. Me trego se si e kupton ti fjalen adhurim?

Ngoje Makreshin se osht i mequm, besa edhe i dishem shume ahahhahaha

Memli me mire e kryn punen e zedhensit se sa te kengetarit. Po me doket ju mendoni se memli duhet me dal e me e mbrojt opoziten ne deklratat e per qeveri ....... nuk ka ashtu joo

GURI SYLAJ
22-06-09, 19:45
Ngoje Makreshin se osht i mequm, besa edhe i dishem shume ahahhahaha

Memli me mire e kryn punen e zedhensit se sa te kengetarit. Po me doket ju mendoni se memli duhet me dal e me e mbrojt opoziten ne deklratat e per qeveri ....... nuk ka ashtu joo


Pirro ,une po ju jap te drejte ne njefare menyre por pasha Kuranin ,besom ,sen ma zor se me "PAKETU" rrenen nuk ka.
Nganjehere, bash kurrqyshe nuk bahet zap!!

Jana
22-06-09, 19:47
...si kengetar ma mir valla...

thellenza
22-06-09, 20:01
Nje here kur e kam pa (ne tv) pahiri ulun ne parlament, jam tranu tu kesh, thash e paska habit rrugen. Si kengetar me i mire, por edhe si politikan pak me i mire se disa e disa, (edhe pse nuk po dua te theme se di t'i vlersoj shume politikanet), por po shprehet me mire se ata tjeret qe kan hyp atje ne maje te majes dhe qe po be, bee, beee, belbojne:biggrin:.

DEA
22-06-09, 20:27
Ngoje Makreshin se osht i mequm, besa edhe i dishem shume ahahhahaha

Memli me mire e kryn punen e zedhensit se sa te kengetarit. Po me doket ju mendoni se memli duhet me dal e me e mbrojt opoziten ne deklratat e per qeveri ....... nuk ka ashtu joo

Le te na deshmon menqurine, besoj se askush kunder nuk do te jet.

Memli nuk duhet ta mbroj as poziten e as opoziten, po mendoj se duhet ta mbroj popullin, duke reflektuar aura te paster, dhe te flas aq bindshem e aq rrjedhshem e aq butesisht, per veshet e popullit. Edhe te hidhurat e verteta mund te thuhen ashtu , qe mos te zgjojne tek popullata urrejtje ( schonnend beibringen).

krijuesiii
22-06-09, 21:25
...Memli eshte nga Qunat e ri te pergaditure shume mire, te gdhendure dhe te rryer nga furtunat e koherave te veshtira te Popullit te Kosoves, i pergaditure me edukat Familjare,Kombetare e Fetare dhe me njohuri ne fushat te ndryshme dhe Univerzitet te ndryshme me renome botrore eshte nga shembujt ideal dhe vizonare per te rinjet e Kosoves...


...Memlite i uroje nga Zemra Mbaresi ne rrugetimin e tij Politike dhe shume e shume sukses, Allahu qofte i knaqure me te...


tungiii

Makresh
23-06-09, 08:09
Makresh nuk jam edhe aq e re sa te mos i kuptoj fjalet qe i shkruaj, po edhe jo aq e vjeter qe te mos jem ne gjendje te mesoj gjera te reja. Mendoj qe di, po jam e gatshme te mesoj me shume. Me trego se si e kupton ti fjalen adhurim?

Nuk jam ketu per te deshmuar, por me kujtohet qe kjo eshte hera e dyt qe perdorni termin Adhurim dhe t'ju them te drejten me vret ne sy !

Te adhurosh dike, dmth ta konsiderosh ate si Zotė ! Fjala adhurim, ne menyr radikale eshte e rezervuar vetem per besimtaret qe adhurojn Zotin, Krijuesin e tyre duke iu nenshtruar e praktikuar ligjeve te Tia. Fjalen adhurim me admirim nuk duhet ngatrruar. Nuk je e para, dhe nuk do t'jesh as e mrama qe ben gafe te tilla. Paramendo, edhe Mihrije Braha kish ber "adhuruese" te saja !? Te thuash adhuroj filan fistekun, kjo padyshim qe i ngjan nje sekti ! Dhe kjo nuk eshte gabim, por mekat nder mekatet me te renda !?Tash le te tallet pirro me bacin, nese arrijn te ma thon te kunderten.

Deshmoj qe nuk ka te adhuruar tjeter, pervec Allahut dhe deshmoj se Muhamedi eshte rob dhe i Derguari i Tij.

Kjo ishte deshmia (shehadeti) per te qen musliman/ēelsi i parajsės/xhennetit !

Makresh
23-06-09, 08:10
Nje here kur e kam pa (ne tv) pahiri ulun ne parlament, jam tranu tu kesh, thash e paska habit rrugen. Si kengetar me i mire, por edhe si politikan pak me i mire se disa e disa, (edhe pse nuk po dua te theme se di t'i vlersoj shume politikanet), por po shprehet me mire se ata tjeret qe kan hyp atje ne maje te majes dhe qe po be, bee, beee, belbojne:biggrin:.

Jo un kur e pash edhe Sabri Fejzullahun, thash garant te kuka tu u majt nje koncert :biggrin:

Mos po hin edhe leonora n'politik, e na qon te paraaaaa

DEA
23-06-09, 18:15
Nuk jam ketu per te deshmuar, por me kujtohet qe kjo eshte hera e dyt qe perdorni termin Adhurim dhe t'ju them te drejten me vret ne sy !

Te adhurosh dike, dmth ta konsiderosh ate si Zotė ! Fjala adhurim, ne menyr radikale eshte e rezervuar vetem per besimtaret qe adhurojn Zotin, Krijuesin e tyre duke iu nenshtruar e praktikuar ligjeve te Tia. Fjalen adhurim me admirim nuk duhet ngatrruar. Nuk je e para, dhe nuk do t'jesh as e mrama qe ben gafe te tilla. Paramendo, edhe Mihrije Braha kish ber "adhuruese" te saja !? Te thuash adhuroj filan fistekun, kjo padyshim qe i ngjan nje sekti ! Dhe kjo nuk eshte gabim, por mekat nder mekatet me te renda !?Tash le te tallet pirro me bacin, nese arrijn te ma thon te kunderten.

Deshmoj qe nuk ka te adhuruar tjeter, pervec Allahut dhe deshmoj se Muhamedi eshte rob dhe i Derguari i Tij.

Kjo ishte deshmia (shehadeti) per te qen musliman/ēelsi i parajsės/xhennetit !

Njohurite mia ne kete drejtim jane te pakta, cka nuk do te thot se nuk besoj ne zot. Faleminderit per sqarimin.

Kaqanikasja
23-06-09, 18:42
Memli a valla si kengetar shum e kam dasht po edhe si zedhenes nuk di a ka pas me te mir deri sdo mendja sma merr

Arb
23-06-09, 22:11
Nje rrospi e paguar qe flet, e qe nuk din cka thote...

elsaaa08
23-06-09, 22:37
memli krasniqiiiiiii


qa me than per ta floke te mira ka :biggrin:

Isinqerti25
23-06-09, 22:40
Memli Krasniqi skam qka them pe to per kengtar po a per poltik nuk eshte.............

thellenza
24-06-09, 19:41
Jo un kur e pash edhe Sabri Fejzullahun, thash garant te kuka tu u majt nje koncert :biggrin:

Mos po hin edhe leonora n'politik, e na qon te paraaaaaA po nime, por Sabri Fejzullahu ja u paska mesu rrugen per aty. :tongue:

Po veq edhe Leonora sa te duket asajde, ka me u zdrite aty ma krejt. :biggrin:

Gjumashja
29-06-09, 13:10
Memli ndaq per muzike.. ndaq per politike.. me ty knaq syri edhe bukurine e tij me shiku.. mendoj qe osht tip i kompletuar..!